Atletiekstrijd Groot-Brittannië - Benelux Evers en Delnoye verbeterden beiden een Nederlands record V Nederlandse zwemsters snelster op zeven van acht nummers Griffith heroverde wereldtitel op Rodriguez, maar lang niet iedereen was het er mee eens Oost-Duitsland veldhandbal Atletiekstrijd in cijfers behaalde bij het de wereldtitel Anquetil rijdt in voetspoor van Bobet 1 Leo de Winter„Wat in het vat zit..." m Alweer profbokser ernstig gewond Adrie Lasterie uit vorm in Hamburg Tilly v. d. Zwaard benaderde record v^an 200 m op 0.2 sec. Nederland op de zesde plaats Waterpolo-ploeg is toegelaten tot de Olympische Spelen In Dauphiné Libéré vierde grote succes Quicksilver S won de Gouden Zweep MAANDAG 10 JUNI 1963 11 Niet verhinderen Gehang Na val op ringtouw: Ierse Vrijstaat versloeg team van Schotland Forceren Valencia-Barcelona: 2-2 Giro Zilverberg „Fijn gedaan, op naar de 16 meter, gefeliciteerd Henk", zo ongeveer waren de enthousiaste uitlatingen van de Bel gisch-Nederlandse en Luxemburgse ploeggenoten, na afloop van de inter land atletiekwedstrijd tussen Groot-Brit- tannië en Benelux, die zaterdag voor de eerste maal ten aanschouwe van ruim 4.000 toeschouwers in het Engelse in dustriestadje Billingham werd gehouden. De lange, blonde Friese hinkstapspringer uit Oranjewoud had zijn belofte van het begin van dit seizoen toen hij in Am sterdam 15.36 m sprong ingelost. Vier maal kwam de 23-jarige Henk Evers ruim over de 15 m met als beste resultaat een voor Nederlandse begrippen fenome nale 15.61 m, waarmee hij het 36 jaar oude record van Wim Peters (15.48) naar de geschiedenis verweer. Voor hem en onge twijfeld ook voor oud-recordhouder Wim Peters moet deze prestatie tot voldoening stemmen. Even maar is er op het overigens glun derende gezicht van de stevige Fries een pijnlijke trek geweest. Dat was toen de hand van Cees Koch met een daverende klap- op zijn schouder neerdaalde. De ste vige waardering sprak er echter niet min der om. „Eindelijk", zei Evers. Nog een oud record, dat op de drie mijl van Wim Slijkhuis, daterend van 1946, ver dween naar de archiefkast, want Joep Del noye kon in de race over de drie mijl wel iswaar niet de volle winst veroveren daarvoor was de Europese kampioen steeple chase Gaston Roelants te sterk maar achter de Brit Graham, die zijn slot- aanval kundig pareerde, kwam hij toch tot 13 min 53.8 sec en dat betekende viertiende seconde sneller dan Slijkhuis ooit op deze afstand heeft gelopen. Deze Nederlandse records, het Belgische record van Szostak (16.71), de prestaties van verspringer Leo de Winter gn discus reus Ceesj Koch konden overigens de ne derlaag van 114 tegen 98 punten niet ver hinderen, evenmin als de Belgen Jacques Pennewaert, die een sublieme 440 yards liep in 47.3 sec, Gaston Roelants, Leo Ma rien op de 120 yards horden en de zegevie rende 4 x 440 yards estafette ploeg, waarin Jan van Uden met een tijd tussen 48.5 en 49 sec. uitblonk, dat konden. Daarvoor wa ren de Engelsen, die elfmaal als eerste eindigden en vooral op de loopnummers imponeerden, toch nog te sterk. Was Henk Evers, kersvers recordhouder hinkstapspringen, de revelatie van de Nederlandse ploeg, Leo de Win-ter, het jonge Amsterdamse springtalent, zag zijn inspanningen bekroond met vertesprongen van 7.41 en 7.51 meter, hetgeen tweemaal een verbetering van het jeugdrecord (7.39 meter) zou hebben betekend, wanneer de wind niet de maximaal toelaatbare snel- 55.26 meter. Zijn overige vijf worpen lo gen er niet om in deze matige en spek gladde ring, waar hij en Dick Schrieken beiden een keer uitglibberden. De rug blessure van Cees Koch een lichte wer velverschuiving is niet zo ernstig als het zich liet aanzien. Overigens moet ons van het hart, dat naast eerder genoemde gunstige resulta ten, er ook teleurstellingen waren. Teleur stellingen omdat Hans Smit op de 100 yards geen kans kreeg zijn befaamde eind sprint te plaatsen. Halverwege de race greep hij vertwijfeld naar het been en hinkend ging hij door de finish. De 4x110 yards estafette werd hierdoor eveneens een prooi van de Engelsen. Jaap Noordenbos met tweemaal 21.2 op de 200 meter achter zijn naam, kwam op de 220 yards te laat uit de startblokken, ging moeilijk door de bocht, en hoewel hij in de slotfase de Brit Andrew Ronay benaderde was hij toch te laat. De Rot terdammer, die zich op de 400 meter spe cialiseert, hangt wat zijn training betreft tussen deze twee afstanden in. Het moge hem niet beïnvloeden door te gaan. Henk Snepvangers had een volkomen off-day op de mijl. Prachtig lopend trok hij mee met de Britten Shillington en Whetton, de Belg Allewaert ver achter la tend. Bij het ingaan van de laatste bocht, juist op het moment dat men de demar rage van de atleet uit Bergen op Zoom verwachtte, knapte er iets. Mentaal volko men gedesillusioneerd ging hij door de fi nish. Eef Kamerbeek mist nog teveel snelheid om op de horden winst te kunnen boeken. De keuze van Jos Lambrechts op de 880 yards bleek een volkomen misgreep, de Luxemburger Medinger een verrassing. De imponerendste lange afstandloper was ongetwijfeld de Brit Stephen Taylor. Hij verbeterde zijn persoonlijk record op de zes mijl van 29 min. 42.- sec. tot 28 min. 26.4 sec. in een jaar tijds. Ray Hubell, een 24-jarige Amerikaan se half-zwaargewicht, is vrijdagavond in kritieke toestand in 'n ziekenhius in Ama rillo opgenomen, nadat hij in een boks- gevecht tegen z'n landgenoot Willie Frank lin in de derde ronde k.o. was gegaan. Weliswaar bereikte de bokser uit Texas op eigen kracht zijn kleedkamer, doch direct nadat hij daarin was aangekomen raakte Hubell buiten bewustzijn. Ogenblikkelijk werd hij overgebracht naar een ziekenhuis. Doktoren zeiden dat de toestand van Hubell, die nog steeds bewusteloos is, kritiek is. De Amerikaanse halfzwaargewicht ging in de derde ronde tweemaal neer. De laatste keer raakte hij met zijn achter hoofd het middelste en het laagste touw van de ring. Met een indrukwekkende reeks overwin ningen hebben de Nederlandse zwemsters dit weekeinde in Hamburg het openlucht seizoen 1963 ingezet. De Duitse organisa toren hadden een groot aantal topzwrm- sters uit verschillende landen uitgenodigd voor deze veertiende zwemgala in het 50 m bad aan de Kaiser-Fricdrich-oever, maar voor Korrie Winkel, Ineke Tigelaar. Klenie Bimolt en Ada Kok maakte dat al lemaal niet uit. Ze zwommen en wonnen alles met grote overmacht. Klenie Bimolt deed dat in „Leipzig- vorm" en evenaarde het Nederlandse De Amerikaanse bokser Emile Griffith heeft zaterdagavond in New York de we reldtitel weltergewicht voor de derde maal veroverd door een puntenoverwinning na 15 ronden op de Cubaan Luis Rodriguez. De 25-jarige Griffith is de eerste bokser in de geschiedenis geworden, die voor een derde keer de wereldtitel in het welter gewicht veroverde. Voor de eerste keer werd Griffith wereld kampioen in deze gewichtsklasse door een k.o.-overwinning in de dertiende ronde op de Cubaan Benny „kid" Paret in april 1961 in Miami Beach. Zes maanden la ter moest hij in de revanchewedstrijd in New York in Madison Square Garden de titel weer aan Paret afstaan. In dezelf de ring werd Griffith op 24 maart 1962 voor de tweede maal als wereldkampioen gekroond na een dramatisch gevecht, dat voor Paret het laatste was. Zonder bij bewustzijn te zijn gekomen overleed Pa ret tien dagen later. Een jaar later maart 1963 zette Griffith zijn titel op het spel in Los An geles tegen de 26-jarige Cubaan Luis Ro driguez, die door een puntenzege de nieu- Joep Delnoye zorgde in Billingham. tijdens de atletiekwedstrijd Groot- BrittanniëBenelux voor een nieuw Nederlands record. heid van 2 meter per seconde had over schreden. Dat was met 2,7 meter per se- concfë'wef het geval. Leo 'Sé Winter's oor deel; ,.Wat in het vat. zit. Een tèvfeden itraiï-'wSs Cees Koch. De man, die een jaar geleden tijdens de Euro pese kampioenschappen in Belgrado het zilver veroverde, in het begin van dit sei zoen niet op dreef was en donderdag jl. van zijn arts hoorde, met geen vinger een kogel aan t.e raken, maar rustig door kon gaan met discuswerpen wierp in een jui chende stemming de ronde schijf naar Het zonnige, warme weer van de af gelopen weck heeft de Nederlandse atle ten kennelijk goed gedaan, want tijdens de atletiekwedstrijden die het weekeinde overal in Nederland werden gehouden, z(jn enkele goede prestaties geleverd. In Amsterdam liep Tilly van der Zwaard (Sagitta) de 200 meter dames in 24.1 se conden, waarmee zij het Nederlands re cord, dat sedert 1952 op naam van Fanny Blankers-Koen staat tot op 0,2 seconde be naderde. Peter Dellensen deed het met 14.9 seconden op de 110 meter horden even eens niet slecht. De Haarlemmers Joacim en Krijnen werden in 15.- en 15.1 resp twee en drie. Op de snelle sintelbaan in het Leidse Hout kwamen vier 400 meter lopers on der de 50 seconden grens. Marius Bos (V en L) en Schuyt (Olympus) waren met 49.6 sec. het snelst, terwijl Kalkman (Trek vogels) en Houthuis (Minerva) 49.7 en 49.9 lieten afdrukken. Het pleit overigens met voor de mentaliteit van Bos, Kalkman en Schuyt, dat zij in de finale zonder meer verstek lieten gaan. De 800 meter heren werd gewonnen door Harry Janssen (ACC). die 1.53.8 noteerde. De beste technische prestaties in de Sleutelstad kwam op naam van Van Heek (Holland) en Van Yperen (Minerva) die bij het hoogspringen beiden 1,81 m. haalden. Tijdens de zes districtenwedstrijd. die zondag in Arnhem werd gehouden, kwam de beste prestatie op naam van Fred van Herpen (Rapiditas). De in Groningen stu derende Limburger liep de 400 meter in 49. sec en bleef daarmee al zijn concurren ten ruim voor. Op de 100 meter lieten Veldkamp (Utrecht) en Schillings (Union) beiden 10.8 sec. afdrukken terwijl Cees Clement (Fit), het langste loopnummer de 5000 meter, in 14.44.4. voor zijn reke ning nam. Bij de dames behaalde Corrie Bakker (Atleta. Utrecht) een dubbele zege. Zij won de 100 mtr. in 12.3 sec. en het ver springen met 5.73 m. op de 800 m. den Wil van de Veen (Lionitas) en Thea Lammertink-Seure (GAC) een fel duel dat de Friezin uiteindelijk won in 2.16.3.. ter wijl haar tegenstander 0.7 sec. later fi nishte. Ceesje Soesbeek was met 58.2 sec, de snelste op 400 m. dames en de Groning se Gankema de beste hoogspringster met meter. Fons Veldhuizen, de Nederlandse kam pioen heeft zondag in Halsteren de jaar lijkse 25 km. wedstrij gewonnen. De BrR bantse atleet legde de afstand af in 1 u 30 min. en 45 sec. Veldhuizen, die kennelijk het minste hinder ondervond van de ho ge temperatuur had een voorsprong van bijna 2 minuten op <Je Alphenaar Smits Van de 43 deelnemers liepen er 27 de wedstrijd uit. Oost-Duitsland is zondagmiddag in Ba zel voor 30 000 toeschouwers wereldkam pioen veldhandbal geworden. In de finale tegen West-Duitsland zegevierden de Oost duitsers met 14-7. Bij rust hadden zij reeds een 9-2 voorsprong. De Oostduitsers wa ren over alle linies veel beter. Vooral de snellere combinaties en het zuivere schie ten gaven de doorslag. Reeds na twee minuten hadden de oos telijken een 3-0 voorsprong genomen, doch West-Duitsland kwam terug tot 3-2. Juist in deze zo belangrijke fase van de strijd kreeg West-Duitsland een penalty tegen en nog voor de rust steeg de stand, door- De uitslagen van de atletiekinterland Groot-Brittannië—Benelux, die zaterdag in Billingham werd gehouden luiden: 100 vards: 1. Jones (GB) 10.1 sec.: 2. Luit jes (Ned.) 10.3 sec.; 3. Bailey (GB) 10.4 sec.; 1. Smit (N) 11.5 sec.. 220 yards: 1. Ronay (GB) 22.2 sec.; 2. Noor denbos (N) 22.3 sec.; 3. Smouha (GB) 22.3 sec. 4 Van Dalen (B) 22.5 sec. 440 yards; 1. Pennewaert (B) 47.3 sec.; 2. Campbell (GB) 48.2 sec.: 3. Setti (GB) 48.3 sec. .1 Dyzers (B) 48.4 sec. 880 yards: 1. Pieroy (GB) 1.52.5; 2. Medinger (L) 1.54.-; 3. Jones (GB) 1.54.-; 4 Lambrechts (B) 1.53.3. 1 mijl: 1. Shillington (GB) 4.07.4; 2. Whetton (GB) 4.07.4 3. Allewaert (B) 4.18.5; 4. Snep vangers (N) 4 19.0. 3 mijl: 1. Roelants (B) 13.42.8; 2. Graham (GB) 13.52.5: 3, Delnoye (N) 13.53.8: 4. Farrlng- ton (GB) 14.26.4. 6 mill: 1 Taylor (GB) 28.26.4: 2. Leenaert (B) 28.55.8; 3 Barrat (GB) 29.32.8: 4. Vande- wattyne (B) 29.32.8. 120 yards horden: 1. Marien (B) 14 8 sec., 2. Tymms (GB) 15.3 sec.: 3. Kamerbeek (N) 15.4 secr, 4. Storey (GB) 15.4 sec. 440 yards horden: 1. Cooper (GB) 52.1 sec.; 2. Geeroms (B) 52.5 sec.; 3 Woodland (GB) 52.5 sec.; 4. Lesire (B) 55 sec. 4 x 110 yards estafette: 1. Groot-Brittannie (keuze Baley, Jones. Hildrey, Young) 41.4; 2. Benelux (Geeroms (B), Luitjes (N). Noor denbos (N), Roos (B) 41.8 4 x 440 yards estafette: 1. Benelux (Penne waert. Dyzers. Van Uden (N), Vandalem (B) 3.14.2; 2 Groot-Brittannië (keuze Campbell, Cooper Pieroy, Woodland) 3.15.2. 3000 steeple: 1. Herriott (GB) 0 0.2; 2. Unaker GB) 9.7.2; 3. Cujé (N) 9.15.7: 4. Dewachter (B) Hoogspringen: 1 Van Slype (B.) 1.91: 2. Mackenzie (GB) 1.91: 3. Herbrandt (B) 1.91; 4. verspringen: 1. Morbey (GB) 7.54 m; 2. De Winter (N) 7.51; 3. De Rycke (B) 7.25; 4. Tymms (GB) 7.08. Hinkstapspringen: Evers (N) 15.61 m (nieuw Nederlands record); 2 Boosey (GB) 15.-; 3. Ellis (GB) 14.84; 4. De Winter (N) 13.58. Polshoog: 1. Coppejans (B) 4.215 m; 2. Bur ton (GB) 3.96 m: 3. Sax (L) 3.96 m; 4. Highdon (GB) 3.96 m. Kogelstoten: 1. Szostak (B) 16.71 (nieuw Belgisch record); 2. Carter (GB) 16.43 m; 3. King (GB) 15.58 m; 4. Schrieken (N) 15.06 m. Discus: 1. Koch (N) 55.26 m: 2. Schrieken (N) 45.87: 3. Mackenzy (GB) 45.06 4. King (GB) 42.71. Speerwerpen: 1. Bushnell (GB) 61.96 m: 2. Didden (B) 59.08: 3. Mesorley (GB) 58.57; 4. Seghers (B) 54.99. Kogelslingeren: 1. Dutton (GB) 54.68 m; 2. Hall (GB) 53.98 m; 3. Blgelbach (L.) 51.22; 4. Druvts (N) 48.53 m. De eindstand luidt: Groot-Brittannië—Be nelux: 113—98. dat de Westduitsers volkomen uit hun spel waren tot 9-2. Na de rust bij de stand 10-4 bleef de score in balans en werd de eindstand 14-7. De wedstrijd om de derde en vierde plaats werd gewonnen door Zwitserland. De Zwitsers versloegen Polen met 10-5, nadat de stand bij de rust nog gelijk was; 4-4. Het Nederlands handbalelftal is zater dag als zesde .geëindigd. Onze landg.qno.ten verloren met 22-19 van Oostenrijk. Bij de mst standenzijhal met 13-7 achter. De Oostenrijkers, die in de beginfase sneller en gevarieerder opereerden, na men in de eerste helft na de stand 2-2 mi nutenlang het initiatief. Vooral door hun beste speler, rechtsbuiten Steffelbauer, die zijn directe tegenstander, Jan van der Vosse, steeds te vlug af was, liepen de Oostenrijkers uit tot 8-2, alvorens de Ne derlanders weer tot scoren kwamen. Via 8-4 kwamen de Oostenrijkers bij de rust tot een voorsprong van 13-7. In de tweede helft kwamen de Neder landers door het wat nonchalante tegen spel van Oostenrijk, door twee penalties op 13-9, maar uitblinker Steffelbauer zorg de ervoor, dat het niet onverdienstelijke spel van de Nederlanders het verschil in doelpunten niet te klein maakte. Een kwartier voor het einde was, met de oranjehemden in de aanval, nog van alles mógelijk: 18-15 voor Oostenrijk. De Ne derlandse aanval had echter niet meer de kracht de meerderheid in doelpunten uit te drukken en de marge van drie doel punten bleef tenslotte tot het einde ge hrndhaafd. De opstelling van het Nederlands elftal luidde: Van Noessel (Mastenbroek), Gil lissen (3), Van der Hurk, Spoormakers, Mulder (1), Van der Vossen. Korver. Hel- mert Botterman (4), Thys de Haan (4), Ri- nus Botterman (3) en Koelemans (4). De voetbalinterland tussen de Ierse Vrij staat en Schotland, die zondag in Dublin werd gespeeld, is geëindigd in een 1—0 overwinning voor de Ieren. we titelhouder werd. Echter slechts voor kort, want wederom in Madison Square Garden zegevierde de favoriete Griffith en voor de derde maal nam hij bezit van de wereldtitel. De scheidsrechter kende 9 ronden aan Griffith toe tegen 6 aan Rodriguez. Het eerste jurylid gaf Griffith de overwinning met 8 tegen 7, terwijl het tweede jurylid met 105 de overwinning toekende aan Rodriguez. De meerderheid (2 tegen 1) was echter beslissend. Lang niet iedereen van de 8000 toeschouwers was het echter met deze uitspraak eens en uit verschei dene hoeken steeg na de bekendmaking een luid en hardnekkig „boeop. Door de geheel verschillende boksst.ij- len van Griffith en Rodriguez was 't moei lijk tot een juiste puntenwaardering te ko men. Het was een hard gevecht, echter zonder knock downs, waarin beiden zich volledig gaven. In het begin had Griffith het initiatief en trok het gevecht tot zich, maar na de zfesde ronde raakte hij ver moeid en kon er niet in slagen de felle vooral op het lichaam gerichte aanvallen van Rodriguez te stoppen. Griffith zag het gevaar in en in de elfde ronde zette hij alles op alles om een befflissing te for ceren, waarbij hij- veel risico's nam. Het gelukte hem echter niet. Rodriguez nam het gevecht weer over, tot in de laat ste ronde Griffith de Cubaan in de touwen drong en enkele goede series op het li chaam van zijn tegenstander losliet. En dit heeft waarschijnlijk dfe doorslag gege ven bij de beoordeling van scheidsrechter Jimmy Devlin en het ene jurylid, want on der de journalisten aan de ring sloeg de balans ook door ten gunste van de intelli gent boksende Rodriguez met 8 tegen 4 die het lijf-aan-lijf-werk, wat Griffith steeds zocht, vermeed en op afstand bleef "boksen in een zeer gevai ieerde stijl. De eerste voetbalwedstrijd tussen Va lencia en Barcelona, gespeeld in Valencia, voor de halve finales van het toernooi om de Spaanse voetbalbeker is geëindigd in een gelijkspel: 22, welke stand reeds bij de rust was bereikt. schoolslagrecórd dat zij bij de Europese kampioenschappen had gesteld op 2.51.2. Ada Kok, uitkomend voor de Futen gaf een indrukwekkende demonstratie van haar kunnen op de 100 m, waarbij zij als enige v4an de deelneemsters onder de 1.10.0 bleef (1.09.6). Ineke Tigelaar was op de 400 m vrije slag de snelste van het drietal Tigelaar, Lasterie en De Nijs, die dit lange afstand nummer tot een geheel Nederlandse aan gelegenheid maakten met tijden van res pectievelijk 5.00.8-5.03.2-5.03.7 tegen de tijd van de als vierde aankomende Italiaan se Pacifini 5.18.1. Bij afwezigheid van Ria van Velsen had Nederland op de rugslag slechts één troef van de eerste rang, namelijk Korrie Winkel Maar het Groningse meisje was in een vorm, die de buitenlandse concurrentie de gevaarlijke Frangaise Christine Caron en de Hongaarse newcomer Olga Kerenyi tot figuranten maakte. Korrie Winkel won in 1.10,4 de op een na snelste we reldtijd van dit seizoen en slechts 0.3 sec. boven het Europese record van Ria van Velsen. Op de wereldranglijst van dit jaar staat allen de Japanse Sako Tanaka met een tijd van 1.09.5 boven haar. Doordat HDZ en De Robben elkaar de overwinningen op de 4 x 100 m vrije slag en de 4 x 100 m. wisselslag betwistten HDZ won de vrije slag en de Robben de wisselslages tafette zegevierden de Nederlandse meisjes op zeven van de acht damesnum mers. De 'enige niet-Nederlandse zege ging naar de Hongaarse Martha Egervary die zaterdag de niet in vorm zijnde Adrie Las terie al na 200 m in verloren positie ge zwommen had. Lasterie werd zelfs nog voorbij gegaan door Judith de Nijs, die in 5.39.0 als tweede finishte. Bij de heren bleef het aantal Neder landse deelnemers beperkt tot één. Het was de schoolslagzwemmer Rob van Em- pel, die op de 200 m de vierde plaats bezette in 2.45.0. Het Nederlandse waterpoloteam behoort nu officieel tot de zestien ploegen die zijn toegelaten tot de Olympische Spelen van Tokio. Het bestuur van de FINA besloot zondag in Lausanne de volgende landen te laten deelnemen: Italië, Rusland, Hongarije. Joegoslavië, Roemenië, en het gecombineerde Duit se team (dit zijn de zes teams, die in Rome de eerste zes plaatsen bezetten), ver der Nederland, België en Zweden (naar aanleiding van hun prestaties bij de Euro pese kamipoenschappen 1962) Brazilië, de Verenigde Staten en Argentinië (volgens hun resultaten in de Pan-Amerikaanse spelen van 1963), Japan (als organiserend land de winnaar van de Aziatische spelen) en Australië of Nieuw-Zeeland (dat hangt af van een kwalificatie-wed strijd! eP de V.A.R. en Zuid-Afrika (ais vertegenwoordigers van het Afrikaanse contingent). Slavia uit Sofia heeft zaterdagavond de Europese basketbalbeker voor dames ge wonnen door in de finale van het toernooi Slovan-Orbis uit Praag te verslaan met 6049, na bij de rust reeds een voorsprong te hebben gehad van 3129. Jacques Anquetil heeft na overwinningen in Parijs-Nice, de Ronde van Spanje en het nationale kampioenschap zijn vierde succes geboekt in de Dauphiné Libéré. Deze victorie dankt Anquetil aan zijn constante rijden, waarbij hij in elke eta- pe voortging zijn directe tegenstanders te elimineren. Zijn succes dit jaar is gelijk aan dat van zijn grote voorg .nger Louison Bobet in 1955. Alleen won Bobet toen ook nog de Tour en Anquetil heeft nog niet besloten of hij hieraan zal deelnemen. In de laatste etappe van de Dauphiné Libéré heeft Jacques Anquetil enkele ma len aanvallen moeten doorstaan, waaraan hij, of liever zim ploeg het hoofd bood. Toch moest wielerkoning Jacques Anque til enkele malen zelf op de pedalen gaan staan, o.a. op d'Annonay toen Solier en Hamond het peloton ontvluchtten. Zaterdag werd Anquetil eerste in de in dividuele tijdrit over 38 km van Avignon naar Bollene, waardoor hij de eerste plaats in de algemene rangschikking over nam van Perez Frances. In het tweede gedeelte, van Bollene naar Rorrians over 136 km, werd, na een protest tegen No- streep gekomen was, de Belg Brandt als eerste geklasseerd. Anquetil eindigde in het peloton. Zondag werd hij in de laatste etappe zesde, nadat de Duitser Puschel als eerste was gefinished. Het algemene eindklassement luidt: 1. Anquetil (Fr.) 40.07.16; 2. Perez Frances (Sp) 40.08.35; 3. Manzaneque (Sp) 40.09.30; 4. Soler (Sp) 40.09.30; 5. Bahamontes (Sp) 40.12.04; 6. Lebaube (Fr) 40.12.28; 30. Damen (Ned.) 40.41.18; 32. Enthoven (Ned.) 40.44.09. De Italiaan Franco Balmanion is er zon dag in geslaagd voor de tweede achter eenvolgende maal de Ronde van Italië op zijn naam te brengen. De 21ste en laatste etappe van Brescia naar Milaan over 136 km werd een overwinning voor de Italiaan Antonio Bailetti, die in de tijd van 3 u 36 min en 30 sec, de sprint van het peloton won vóór zijn landgenoten Rino Benedetti, Dino Bruni, Mino Bariviera en Aldo Piffe- ri. De eindstand van de Giro 1963 luidt: 1. Franco Balmanion (It) 116.50.16; 2. Vit- torio Adroni (It) op 2.24; 3. Giorgio Zan- canaro (It) op 3.15; 4. Guido de Rosso (It) op 6.34; 5. Diego Ronchini (It) op 10.11; 6. Vito Taccone (It) op 11.56; 7. Imerio Massignan (It) op 16.52; 8. Guido Carlesi (It) op 17.08; 9. Graziano Battistini (It) op 23.38; 10. Carlo Brugnami (It) op 25 36. Gerrit de Wit uit Dubbeldam heeft zon- vak. die aanvankelijk als winnaar over de dag de Ronde van Brabant, een tweedaag se wielerwedstrijd voor amateurs gewon nen. De Wit zegevierde zondag in de twee de en laatste rit, die de renners over 170 km van Veldhoven naar Zundert voerde. De Wit legde de afstand af in 4 uur 10 min en 46 sec. Ruim twee minuten later ging de Belg Nemegeer als tweede over de streep. De eindstand luidt: 1. Gerrit de Wit (Dubbeldam) 9.14.51; 2. Cees Broek mans (Zevenbergschehoek) 9.17.21; 3. Re- nee Huysmans (Belg) 9.17.45; 4. Jos Tim mermans (Belg) 9.19.40; 5. Ceès Haast (Rijsbergen) z.t.; 6. Piet Coremans (Bre da) z.t.; 7. Jos Linders (Roosendaal) z.t.; 8. Nol Kloosterman (Leiden) 9.22.00; 9. Leo van Dongen (Made) 9.22.06, 10. Mari- nus van Ginneken ('t Schijf) z.t. Het ploegenklassement werd gewonnen door de ploeg van Toon Simons. Huub Zilverberg (Goirle) heeft zondag de ronde van Rijen voor profs en onafhan- kelijken gewonnen. Zilverberg, die na 35 van de 140 km uit het 50 man tellende veld was ontsnapt, ging na 3 uur 26 minu ten en 15 seconden over de eindstreep. Op 1.48 werd hij gevolgd door de Belg Ton- gerloo en de Brabander Snepvangers. De uitslag luidt: 1. Zilverberg (Goirle) 140 km in 3.26.15; 2. Van Tongerloo (Belg) op 1.48; 3. Snepvangers (Zundert) z.t. 4. V. d. Ven (Vlijmen) op 2.00; 5. Kersten (Siebengewald); 6. De Jong (Amsterdam; 7. Schroeder (Koningsbosch), 8. Jac. v. d. Klundert (Moogerheide); 9. Piet van (Siebengewald); 6. De Jong (Amsterdam); Est (Klundert); 10. V. d Putten (Den Haag) allen in dezelfde tijd als Van de Ven. De Nederlandse stayer Henk Marinus bereikte zaterdagavond in een wedstrijd achter grote motoren over totaal 100 km op de wielerbaan Schöneberg in West-Ber- lijn een tweede plaats achter de Duitser Bernd Hardege. De totale achterstand van Marinus op Hardege, gerekend over de drie manches, bedroeg 98 meter. Voor de 3500 toeschouwers werd. een teleurstelling het rijden van de ex-wereldkampioen Karl Heinz Marsell, die met een totale achter stand van 1105 meter niet verder reikte dan de vierde plaats. De uitslagen luiden: le manche (30 km): 1. Hardege (Did) 25 min. 23.2 sec.; 2. Marines (Ned) op 3 me ter. 2e manche: 1. Marinus 24.42.4; 2. Har dege op 25 meter; 3. Marsell op 180 me ter. 3e manche 1. Tüller (Did) 33.22.1; 2. Hardege op 110 meter; 3. Marinus op 230 meter. Eindklassement: 1. Hardege; 2. Marinus. Bij de Belgische baankampioenschappen in Luik is Debakker kampioen geworden bij de prof-sprinters vóór Sterckx, terwijl Hugo Scrayen de titel in de achtervolging bij de profs veroverde door een zege in de finale op Albert Covens. Leo Proost werd kampioen bij de prof-stayers met een voorsprong van 1 ronde en 210 meter op zijn naaste concurrent, Paul Depaepe. Quicksilver S liet er geen twijfel over bestaan wie nu wel recht had op de Gouden Zweep. Onbedreigd en met vele lengten voorsprong stormt de hengst naar de eindstreep en verover de daarmee voor de tweede achtereen volgende keer het kostbare kleinood. De uitslagen van de zondag op Mereveld ge houden draverijen luiden: Laren-prijs (2140 m): 1. Brutus Stuermann; 2. Bento; 3 Berenice Oranje. Tot. win. f 2.40; pl. f 1 40. f 3.80. 3.60. gek. f 24.60; COV f 8.50. Naarden-prijs (1200 m. met autostart): 1 Carlos Pluto; 2. Comte du Commerce: 3. Checkmate. Tot. winn. f 2.10; pl. f 1.80, f 3.40; gek. f 17.30; cov. f 7.90 Ouder Amstel-prijs I (2140 m met autostart): 1. Anne Emilie; 2. Abdullah Hanover; 3. Xenia Scott P. Tot. winn. f 2.40. pl. 1.40, f 2.—, 2.20; gek. f 6.20, covercal 7.30. De Gouden Zweep-prijs (2500 m): 1. Quick silver S; 2. Zilvervos: 3. Yucatan. Tot. winn. f 1 60: pl. f 1.20, 1.60, 1.60: gek. 2.40; cov. f 5.-; trio f 19.50. Record prijs der vierjarigen (1610 m). 1 Alle- gonda's Juweel; 2. Amad Kinley; 3. Aleid Wil liams. Tot. winn. f 2.60; pl. 1.50. 1.80, 2.20; gek. 6.60; cov. 5 80. Oostzaan-prijs (2100 m) voor leerling-pikeurs en rijders met een B-vergunning. 1. Zibello Hanover K; 2. Zanto; 3. X Straal W. Tot. win. 3.50; pl. f 1.70, 1.50 f 3.-; gek. f 12.60; cov. f 5.40 Joh. Vaillant-prijs (2220 m): 1. Vitalls: 2. Vico B.S.: 3. Vlieger D. Tot. winn. f 6.80; pl. 2.10, f 6.30: gek. f 37.70; cov. f 11.40. Zandvoort-prijs (2130 meter met autostart): 1. IJselstein Belwin: 2. Z the Saint; 3. Wodan. Tot. winn. f 10.60; pl. f 2.80, 1.50. 3.20: gek. f 3.20; cov 3.40: trio f 8.336 - Van Gend en Loos-prijs (2600 m): 1. Yasmine; 2. Yewel Boy; 3. Vrolijke Frans. Tot. winn. f 2.90; pl. 1.90. 1.80: gek. f 6 90: COV. f 2.10. Yaasmine liep buiten weddenschappen. Ouder Amstel-prijs II (2140 m. met autostart)- 1. Zeta Belwin; 2. Zephyr Scotch; 3. Ypsilon. Tot. winn. 1.30; pl. f 2.50. 1.50, f 2.10; gek. 15.30: cov. f 5.30. Totalisator omzet f 227.564,50. I

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 11