Heerenveen stond tot twee keer toe voor André's doelrijpe bui betekende 5-2... en het kampioenschap Stormvogels na de rust door enthousiast ZFC verslagen Henny Schouten de snelste in spannende Ronde van Beverwijk VSV vertoefde steeds bij of op eerste plaats Titel in tweede klasse A voor ploeg van Alkmaarse Boys WilmS Floei VSV KAMPIOEN! ballen van 't SPORTHUIS Stuy veroorzaakte al na 30 seconden 't eerste doelpunt Talrijke felicitaties voor VS V-er s IJmuideriaren met 0-3 ten onder Alleen Van Piere kon hem tenslotte nog bijhouden Constructiebedrijf E. de V ries feestelijk geopend Havenberichten DEGELIJK - BETROUWBAAR MAANDAG 10 JUNI 1963 13 Weer onrust Kennemerlaan 94 - Telef. 4071 SALON DE COIFFURE JAN SUYK Meer moed Ongenaakbaar Velsen Kennemers Enerverend STOFZUIGERS Is uw kampeeruitrusting in orde SPORTHUIS w Zeventig minuten lang kon Heerenvecn zich gisteren tegen VSV handhaven, maar toen was het ook met de noorderlingen gedaan en moesten ze lijdelijk toezien, hoe André in 3 minuten tijd even zovele doel punten scoorde. Vóór die tijd hadden zij. hoewel VSV ook toen reeds het beste van bet spel had gehad en in het veld verre weg de sterkste was geweest, tot tweemaal toe de leiding genomen, maar het men taal sterke VSV kwam terug en beukte net zolang op de noordelijke defensie-linie, dat deze de vóór rust zo uitstekende doelman De Jong incluis het hoofd moest buigen. Het einde kwam dan ook met 'n alleszins verdiende 5-2 overwinning voor VSV. De strijd was nog maar 30 seconden oud, toen doelman Stuy een geweldige blunder beging door de bal na een fel schot van midvoor Bouma door zijn han den te laten glippen (0-1). VSV bleek niet ontmoedigd te zijn. Sterk drongen haar voorhoedespelers de defensie van Heeren veen binnen en weldra suisden gevaarlijke schoten in de richting van De Jongs hei ligdom. De Friese doelman hield de schoten van Immers en André evenwel keurig uit zijn doel. In de elfde minuut maakte de Heeren veen-spil Zwart een grote fout. André was er als de kippen bij, loste een geweldig schot, maar via De Jongs vuisten vloog de bal corner. Inmiddels was het al duidelijk geworden, dat, uit een Fries oogpunt bekeken, het maar goed was, dat De Jong zo in vorm was, want het overige deel van de noor delijke defensie maakte niet zo'n betrouw bare indruk. In de 18de minuut kreeg Farenhorst een doelrijpe kans, loste ook inderdaad een uitstekend schot, maar weer wist De Jong erger te voorkomen. Heerenveen bepaalde zich tot het onder nemen van enkele uitvallen, die echter in de regel door het solide ingrijpen van Kort en zijn medeverdedigers weinig effect sorteerden. In de 25ste minuut kwam dan eindelijk de verdiende gelijkmaker. Toen plaatste André de bal naar Farenhorst. die met een fantastisch hard schot doelman De Jong wiens uitzicht werd belemmerd door de vele verdedigers onhoudbaar passeerde (1-1). VSV bleef in de aanval en zwak bleef het spel van de noordelijke verdediging. Slechts met kunst- en vliegwerk konden Zwart c.s. zich André en zijn medevoor- waartsen van het lijf houden. Tien minuten voor de rust kreeg Heeren veen een vrije trap te nemen. Hartkamp plaatste de bal in de doelmond, via de onderkant vande lat kwam <$P bal SFj1 Fleur en Heerenveen noteerde zij het onverdiend 1-2. Maar twee mi nuten later maakte Immers na een fout van De Jong ten tweede male gelijk (2-2). Met deze stand ging onder een voortdu rend VSV-orfensief de rust in. Direct na de hervatting dachten we VSV de leiding te zien nemen. André was toen de Friese verdediging gepasseerd maar op het laatste nippertje bracht rechts achter Jaspers nog redding. VSV bleef, evenals vóór de rust weer sterk in de aanval. Ook nu was de onrust uit de Heerenveen-verdediging niet verdwenen en weldra kreeg de thuisclub wederom een doelrijpe kans. Van Dolder miste haar echter royaal. En VSV bleef maar op de noordelijke veste beuken. Elk ogenblik kon het win nende IJmuider punt worden verwacht, maar, voorlopig althans moesten de rood- witten zich -met een groot aantal hoek schoppen tevreden stellen. Af en toe kreeg de noordelijke defen sie even gelegenheid op adem te komen, als haar voorhoede meest over links een uitval deed. Soms zat er nog ge vaar in ook, doordat doelman Stuy niet altijd even sterk optrad. In de 24ste minuut juist, toen we even daarvóór meenden te constateren, dat het in de Heerenveen-defensie wat be ter ging kloppen kopte André uit een pass van Immers de bal in het net (3-2). En toen was er geen houden meer aan. Eén minuut later bracht André met een schitterend schot de stand op 4-2 en weer één minuut later stootte het hoofd van VSV's aanvalsleider na een vrije trap de bal opnieuw langs doelman De Jong. De strijd was nu beslist en doordat Heerenveen zich voor honderd percent bleef inzetten en VSV het wat kalmer aan ging doen, ging de strijd in de resterende minuten gelijk op. Verandering in de 5-2 stand kwam er echter niet en toen vlak voor het einde bekend werd, dat NEC van 'Zyvartemeer had verloren, betekende-"dit, dat Vsv kampioen was. ,r Na afLöop werden d.e. spelers, .op de schouders van de juichende supporters naar de kleedkamers gedragen, waar Vel- sens burgemeestre Bührmann één van de eersten was om spelers en bestuur geluk te wensen. Matchwinnaar André, gezeten op de schouders van een stevig gebouwde supporter, verlaat het veld van „Schoo- nenberg". Binnen een tijdsbestek van 3 minuten wijzigde hij de score van 22 in 52. Het betekende het kam poenschap. Nu maar rustig afwachten wie er de andere kampioen wordt Het kampioenschap van VSV is in Vel- sen op enthousiaste wijze gevierd. Groot was de belangstelling in hotel Du Com merce, waar de kampioenen met het be stuur recipieerden. Onder hen was Vel- sen's wethouder J. van Leeuwen, die de gelukwensen namens het gemeentebestuur overbracht. Hij verving daarmee de wet houder voor sportzaken, de heer H. de Boer, die wegens vakantie verhinderd was. De heer van Leeuwen weijd vergezeld door de heer H. G. F. Smakman, ambtenaar voor sportzaken. Als tweede voerde de voorzitter van de HVB, de heer H. W. van Turnhout het woord. Hij zei veel bewondering te heb ben voor de prestaties van de VSV-spe- lers. Bovendien was hij zeer verheugd dat t kampioenschap ten deel gevallen was aan een vereniging uit deze streek. Gelukwen sen kwamen er ook van de kant van de Velser Sport Stichting, voor welke de heer G. J. Bremerkamp het woord voerde. Hij toonde zich zeer verheugd, dat een loot van de stichting kampioen was geworden en hoopte dat VSV. ook voor de promotiér wedstrijden mentaal sterk genoeg zou zijlï. ;De- heer. - IJ. Zwart, voorzitter van de voetbalvereniging Stormvogels, wees op de prettige verhouding die er tussen de twee verenigingen, die beide op Schoonenberg spelen, bestaat. Hij illustreerde dit met het feit dat beide derby's, na zeer vriend schappelijk voetbal, in een gelijk spel zijn geëindigd. Tot slot sprak nog de hëer A. van der Linden, de voorzitter van Waterloo, welke club vorige week eveneens het kampioen schap behaalde. 'v. v* Stormvogels, dat zondagmiddag tegen ZFC doelman Egner, Bakker en Kiewit miste, was kansloos in Zaandam. Met 3-0 gingen de IJmuidenaren ten onder tegen het enthousiaste ZFC, dat zjjn activiteiten slechts door 300 toeschouwers zag gade geslagen. Voor rust hielden de gasten nog aardig stand en konden zij zelfs ook het Zaanse doel, dat echter voortreffelijk werd verdedigd door Jan Ruiter, bedreigen. Zo moest Ruiter eens een prachtige red ding verrichten bij een gave inzet van Van Duivenbode. Aan de andere kant had Nico de Graaf (invaller-keeper) veel moei te met het schot van Stuive. Kort voor de rust raakte spil Cees Crok geblesseerd en werd vervangen door Van der Vlek- kert. Jan Brouwer ging toen spil staan. In de tweede helft sloeg ZFC zijn slag. Na tien minuten plaatste de snelle Van der Linde de bal uit een corner naar de gevaarlijke midvoor Blok. die niet aar zelde en onhoudbaar inschoot: 1-0. Storm vogels reageerde heftig, maar verder dan Driehuis. een kopbal van Wim van Kampen, die Ruiter bekwaam keerde, kwam het niet Aan de andere kant vergrootte ZFC zijn voorsprong tot 0-2, toen Blok en Van der Linde fraai combinerend door de IJmuidense defensie sneden. Van der Lin den kwam toen alleen voor doelman De Graaf en schoot vervolgens onhoudbaar in 0-2. Tien minuten voor tijd belandde een cornerbal van Stuive op het hoofd van de attente Zaanse midvoor Blok, die be heerst 0-3 inkopte. Stormvogels, dat een povere indruk maakte, kon hiertegenover niets stellen. GESLAAGDEN GYMNASIUM De volgende personen van gymnasium Feliseum slaagden voor het einddiploma gymnasium A: Mej. I. van der Esch, Ijle verwijk; T. v. d. Hoek, IJmuiden; Mej. M Over, IJmuiden; A. Royaards, Bloemen- daal; Mej. M. A. W. Ruighaver, Heems kerk; I. S. Tan, Bloemendaal. Geslaagd voor het diploma B: P. W. La Gro, Driehuis; Mej. A. J. Jusman Jacob, Velsen; Mej. E. C. Rueb, Velsen; W. L. A van Tuyll van Serooskerken, Velsen; J Visser, Haarlem; Mej. M. H. A. Wijnberg Het kampioenselftal van VSV. Advertentie De oorzaak Een hardwerkend elftal en. Advertentie voor natuurpermanent of modeling JAN SUYK Wiikerstr.w. 259, Velsen-N. Tel. 02510-3585 Zo is VSV dan zondag kampioen van de 2de divisie A geworden. Voor dege nen, die het verloop van de competitie hebben gevolgd, komt dit heugelijk feit zeker niet direct als een verrassing, want vrijwel het gehele seizoen hebben de rood- witten of de bovenste plaats bezet of dicht in de nabijheid ervan vertoefd. Toch zullen er, toen de competitie een aanvang nam, niet velen zijn geweest, die op een dergelijk succesvol resultaat hebben durven hopen. Immers, de strub belingen rondom de fusie met Stormvo gels met al hun onverkwikkelijkheden wa ren toen nog maar pas achter de rug er. of de roodwitte ploeg zich met succes zou kunnen meten met clubs als Vitesse, Alkmaar, NEC en andere teams was nog een open vraag, waarop de toekomst het antwoord verborgen hield en waarop lang niet een ieder gerust was. Een leiding gevende figuur in VSV, wiens oordeel we altijd als zeer bezadigd had den leren kennen, verzekerde ons zonder voorbehoud, dat de roodhemden het niet verder zouden brengen dan een behoor lijke plaats in de middenmoot. Het toeval wilde, dat VSV het in de eerste wedstrijd moest opnemen tegen de club. die door menigeen een goede kans op de bovenste plaats werd gegeven, na melijk Vitesse. Het resultaat was een ge lijkspel (1-1) en dat gaf de burger moed En toe na 5 wedstrijden bleek, dat men precies hetzelfde resultaat had geboekt als de Arnhemmers, namelijk 2 overwin ningen en 3 gelijke spelen, begon men in VSV-kringen langzamerhand aan een kandidatuur voor de bovenste plaats te denken. Hierna liep Vitesse aanvankelijk wat op VSV uit, maar toen men na tweede kerst dag een lange gedwongen rustperiode in ging, was de stand: VSV 15 gespeeld 21 punten; Vitesse 14 gespeeld 19 punten Inmiddels hadden zich ook nf>g andere gegadigden voor de bovenste plaats aange meld, onder andere NEC en KFC, maar van al deze clubs speelde in de eindspurt VSV het stabielste met als gevolg, dat de roodwitten gisteren de kampioensvlag konden hijsen. Tot dit fraaie resultaat heeft ongetwij feld bijgedragen de goede geest, welke onder de spelers, die het eerste elftal vormden, heerste. Voorts kon VSV bogen op een hechte defensie met Brom, Kort en doelman Stuy wel als de meest op de voorgrond tredende figuren. Vooral op eigen terrein was de roodwitte defensie lastig te jpasseren. Er waren tot nu toe maar twee clubs die het tot een maximum van 2 doelpunten konden brengen, namelijk ZFC en hekkesluiter Oldenzaal. Op „Schoonen berg" waren Brom c.s. dan ook vrijwel ongenaakbaar. Geen van de bezoekende clubs slaagde er tot nu toe in daar VSV een nederlaag toe te brengen, hetgeen on getwijfeld een unieke prestatie mag heten In verband met de fraaie prestatie van VSV mag zeker niet vergeten worden te vermelden, dat trainer Van der Enden „the right man in the right place" rs gebleken. En dan tenslotte nog dit: Niet ontkend kan worden, dat het de roodwitten dit seizoen zeker niet heeft tegen gezeten Het was, zoals een bestuurslid eens te gen ons zei: „Als we een nederlaag ver dienden en tenslotte toch op 't nippertje nog gelijk maakten, verspeelden we welis waar een punt, maar lieten onze con currenten twee steken vallen" Doch zon der geluk en zeker niet bij voetbal vaart niemand wel en bovendien blijkt uit bovenvermeld volhouden tot het bit tere einde, dat de spelers van de kam pioensploeg de juiste mentale instelling bezitten. En nu volgt dan de aanval van VSV op de eerste divisie, eerst via een wed strijd tegen de kampioen van de 2de di visie B en als het zo niet lukt, dan via een halve competitie met de twee num mers twee en één van de nummers drie van de gehele 2de divisie. In 2A is Alkmaarse Boys gisteren door een éclatante 92 overwinning op De Kennemers kampioen geworden met 33 punten uit 22 wedstrijden. Wel won ook Vitesse zijn laatste wedstrijd tegen Zee- burgia zjj het met wat meer bescheiden cijfers, namelijk met 20 maar deze zege bracht de Castricummers slechts op 32 punten, zodat zij hel hijsen van de kam pioensvlag aan de Boys moesten overlaten. Nam De Kennemers op weinig eervolle wijze afscheid van de tweede klasse, West- Frisia heeft zijn laatste kans op behoud van het tweede klasse-schap met beide handen aangegrepen. Wel konden de Enk- huizers het tegen VVB niet tot een over winning brengen, maar het gelijke spel, dat zij konden bewerkstelligen (22), was juist voldoende mede door de 12 ne derlaag van DWV tegen QSC om het, zo de Nieuwendammers hun laatste ont moeting tegen Zeeburgia mochten verlie zen, tot een beslissingswedstrijd te bren gen. Velsen won met 31 van SDW, zodat de Santpoortenaren hun tweede klasse-schap weer met een jaar hebben verlengd. De stand in 2A is: Alkm. Boys 22 33 SDW 22 21 Vitesse 22 32 Velsen 22 21 Zilvermeeuw. 22 23 OVVO 22 19 QSC 22 23 DWV 21 18 VVB 22 22 West-Frisia 22 18 Zeeburgia 21 21 Kennemers 22 11 Velsen heeft de laatste kans om in de tweede klasse te blijven met beide handen aangegrepen. Het zag er aanvankelijk niet naar uit want tegenstander en bezoeker SDW bewerkstelligde al na 5 minuten een 01 voorsprong. Vijf minuten voor de rust maakte Graham gelijk. In de tweede helft vlotte het beter bij Velsen; Van der Pol scoorde na 15 minuten 21, even voor het einde maakte Graman aan alle onzeker heid een einde door zorg te dragen voor 3—1. Kampioensploeg Alkmaarse Boys heeft met liefst 9—2 van degradant Kennemers gewonnen. In het begin kende de wedstrijd een voor de thuisclub niet zo gunstig ver loop. Jansen en Jonker (uit een strafschop) bezorgden de Boys een 02 achterstand, Maar nog voor de rust werd het al weer 22. Na de hervatting zakte Kennemers al spoedig als een kaartenhuis ineen; Alk maarse Boys bepaalde de (geflatteerde) zege tenslotte op 92. Er is in de sportweekronde van Bever wijk, die zondagmiddag door de Bever- wijkse rennersclub „Kennemerland" in het sportpark „Adrichem" aan de Sint Aag- tendijk werd gehouden, volop strijd gele verd door de amateurs. Vooral de rappe Badhoevedorpcr Henny Schouten toonde zich zeer strijdlustig en nadat eerder in de race een ontsnapping van hem met Marcel Rutte en Piet Moens was mislukt, ondernam hij in de slotfase nogmaals een aanval en die leverde hem de volle winst op. Alleen Hans van Piere bleek in deze spannende slotfase bij machte om geljjke tred met Schouten te houden, maar moest tenslotte in de eindstrijd met een half wieltje verschil het hoofd buigen. Het warme weer bleek een gunstige in vloed uit te oefenen op de strijdlust van de renners, want zij waren nog maar nau welijks vertrokken Henk Buis had vóór de start een ereronde mogen rijden vanwe ge zijn geprolongeerde kampioenschap der amateur-stayers of Schouten (toen al), Timmer, Schenk, Ottenbros, Van Schie, Va der Lans en Greuter probeerden met vin nige demarrages een afscheiding te for ceren. Helaas zonder succes. Alleen de minder begaafde coureurs werden van de ze aanvalsdriften de dupe en moesten af haken. Zij verdwenen ijlings naar de ver kleedgelagenheid. Aan bijkomen viel niet te denken. Daarvoor lag trouwens het tem po veel te hoog. Pas toen de slanke Marcel Rutte aan een solovlucht begon, kwam er meer teke ning in de strijd. Hij kreeg gezelschap van Schouten en Moens en dit drietal heeft lange tijd de leiding in handen gehad. Het had er zelfs alle schijn van, dat zij hun ontsnapping met rondewinst zouden gaan bekronen. Toen de voorsprong van de drie aanvoerders dan ook bedenkelijke afme tingen aannam, kwam er meer lijn m de tegenaanvallen Met nog 27 ronden te rijden het par cours moest tachtig keer worden „geno men" kwam alles weer bijeen en was het met de vlucht van Rutte, Schouten en Moens gedaan. Het aantal deelnemers was toen al gereduceerd toj 44 man. De rust aan het front was evenwel van betrekkelijk korte duur, want door Piet Vleesman werd de strijdbijl opnieuw ter hand genomen. De lange Uitgeester begon aan een solovlucht en kreeg daarbij ge zelschap van broer Wim, Schoten en Duy- ker. Vier man op kop dus. Het peloton wenste zich nog niet bij een eventuele be slissing van de strijd neer te leggen en na dat eerst Zomer. Ottenbros en Raach zich bij de aanvoerders hadden gevoegd, kre gen ook Tel, Bouma, Brink, Koster, Van Dok en Van Piere na een felle jacht aan sluiting. Met nog negen ronden in net verschiet was de kopgroep aangegroeid tot dertien man. Voor de overïgé renners wa ren de kansen op de overwinning op een ereplaats toen al verkeken. Vier ronden Vqoj' het etnd"e ondernam Schouten zijn beslissende aanval. De plaat selijke favpriet .Cbrig JDg&ker open.d.g; wel iswaar dë jacht op de vluchteling, maar verzuimde om door te drukken. Daarvan maakte Hans van Piere een handig ge bruik om naar Schouten te wippen en dit tweetal gaf de winst niet meer prijs. Het beslissende sprintje werd met 'n half wiel verschil door Schouten gewonnen. Streek- favoriet Jan Rash was de snelste van de verslagen kopgroep in de strijd om de derde prijs. De uitslag luidt: 1. H. Schouten, Badhue- vedorp, de 85 kilometer in 2 uur 8 min. en 0 sec.; 2. H. van Piere, Uithoorn; 3. J. Rash, Uitgeest; 4. C. Duyker, Beverwijk; J. Brink, Lutjebroek; 6. K. Zomer. Halfweg; 7. H. Ottenbros, Alkmaar; 8. F. Tel, Zaandam; 9. W. Vleesman, Uitgeest; 10. P. Vleesman, Uitgeest; 11. W. van Dok, Enkliuizen; 12. M. Bouma, Spaarnwoude Het treffen bij de nieuwelingen, dat aan de strijd bij de amateurs vooraf ging, kreeg een bijzonder spannend en enerve rend slot door de jacht van Ted Blom, Sjaak de Goede en Daan Holst op het ont snapte tweetal Rob Troost en Jan Buis. De drie jagers kregen de vluchtelingen bijna te pakken. Alleen Blom slaagde erin om Buis te passeren, maar Troost bleef net nog onbereikbaar voor hem en legde op de overwinning beslag. De uitslag was: 1. R. Troost, Zaandam, de 60 kilometer in 1 uur 25 min. en 37 sec.; 2. T. Blom, Haarlem; 3. J. Buis, Half weg; 4. J. de Goede, Beverwijk; 5. D. Hoist, Amsterdam; 6. J. van Rijn, Heemskerk; P. de Wit, Wormer; 8. C. Groenewe- gen, Amsterdam; 9. J. Wiljemse, Haarlem; 10. W. Bas, Oost-Graftdijk. H. Jansen, die daarmee zijn 13de overwinning behaal de. Hij wist zijn stadgenoot R. Cornelisse, Mooyman (den Haag), A. Zeldenthuis (Sassenhéim) en J. Buis (Halfweg) achter zich te houden. Advertentie Electrolux. Excelsior, Erres. Holland Electro, Ruton, AEG, Philips enz, VERKOOP - REPARATIE Betaling in overleg VELSEROUINWEG 173 - TELEFOON 4492 Jhr. Dr. J. C. Moïlerus, oud-secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken te Haarlem, opende zaterdagmorgen het nieuwe constructiebedrijf van de heer E. de Vries. De heer Mollerus is geen ge wichtig openingsredenaar, maar een ge zellig verteller, naar wie men graag lus tert. Hij zei het fijn te vinden dat men hem had gevraagd het nieuwe bedrijf aan de Kaplanstraat in het IJmuidense industriegebied te mogen openen. De heer E. de Vries zei tegen een groot aantal genodigden, onder wie de Bever- wijkse wethouder W. J. Vessies (van het Velsense gemeentebestuur was niemand vertegenwoordigd), dat hij jarenang naar deze dag heeft uitgekeken. Dat hij dit heeft kunnen bereiken een eigen bedrijf is echter niet alleen aan hem te danken maar ook aan de toewijding van zijn naaste medewerkers, zoals de heer L. Th Koelemij. De heer Mollerus vergeleek de heren Koelemij en de Vries met Snip en Snap. „De heren zijn goed op elkaar in gespeeld", aldus spreker, die de heer De Vries als een bijzonder mens kwalificeer de, omdat hij een (velhaast Amerikaanse carrière achter de rug heeft. Hij achtte het van groot belang dat de heer De Vries de kunst van het delegeren verstaat. „Hifer in Nederland willen leiders in grote en middelgrote bedrijven zo vaak alles in eigen handen houden", aldus jhr. Molle rus. Tenslotte hoopte hij op een gestadige groei van het nieuwe IJmuidense bedrijf. Namens het gehele personeel, overhan digde de heer L. Kroone een aantal zeer fraaie bureau-geschenken, zoals aansteker, sigarettendoos en een klok. Des middags kwamen velen de directie van het bedrijf feliciteren. Advertentie Breestraat 158 - Beverwijk - Tel. 3854 Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Fainece, Swansea; Ubbergen, Klaipeda; Mar Bonum, Gdynia; Texelstroom, Huil; Brage, Oxelösund; Whitby Abbey, Goole; Totem Queen, Port Arthur; Kalev, Boston voor IJmuiden; Salvinia, Karlstad; Liber- ty> JCingsluynn, Germane, -Cardiff van IJ-22 muiden, Hoc yinces, Londen; "Dintèlborg, i>< liziji. Hent^troom, -Londen.v Zondag kwamen in IJmuiden aan: Kari- mata, Antwerpen; Atland, Lulea voor IJ muiden; Maria, Helsingfors voor IJmui den; Vestvold, Milazze; Falkenstein, Ant werpen; Gage Lund, Punta Cordon; IJ- stroom, Poole; Amazone, Gothenburg voor Wormerveer; Berkelborg, Londen voor IJ muiden; Mutua Fides, Par; Zaanstroom, Shoreham; 'Henny-J.. Neath; Geert, Lon den; Finn Germa, Stockholm; Fernwood, Rotterdam; Els Teekman, Londen, bijleg ger IJmuiden; Phidias, Gothenburg; Tika, Londen; Amstelstroom, Londen; Manto, Aarhus; Jonan, Par; Carmen, Nooresundet; Luctor, Londen; Nestor, Bremen; Rose- neath, Grangemouth voor Zaandam; Tha- letas, Kopenhagen; Wasaland, Kotka voor Velsen; 'Neth. Coast, Newcastle on Tyne; Robox, Mantyluoto; Fleethorn, Gothen burg; Fraviso, Rouaan; Autolycus, Ant werpen; Manafoss, Hamburg; Beppie, Ant werpen voor IJmuiden; Wilpo, Kotka. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Joseph Johamm, Hamburg; Heluan, Jos- singfjord; Admiralengracht, Isnaess; Blu- menthal, Karlshamn; Heinrich Wessels, Bergkvara; Sylt, Hamburg; Erwin Schroe- der, Antwerpen; Zelos, Gefle voor IJmui den; Wedlooper, Hamina; Ask, Stockholm; Ardglen, Plymouth. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: We- ra Boernsen, Nyköping van IJmuiden; Beth, Karlshamn van IJmuiden; Isarstein, Aruba; Voline, Nyköping; Gertrud, Rotter dam; Vardaas, Antwerpen; Westerdok, Dublin van Kampen, Stella Maris, Lon den; Poona, Hamburg; Wexford, Boston van Koog aan de Zaan; Jean-E., Londen; Patria, Gothenburg; Dido, Aarhus; Rosa, Hamburg; Ladon, Funchal; Abbekerk, Bremerhafen; Philetas, Hamburg; Cano- pus, Stavanger; Baden, Drammen; Heriot, Leith; Ibis, Antwerpen; Apurimac, San- juan; Sagona, Abadan; Rijnstroom, Huil; Ulysses, West-Indië; Swallow, Londen van IJmuiden; Warma, Bremen, van Velsen. Zondag vertrokken uit IJmuiden: Ger mane, Londen van IJmuiden; Eemstroom, Londen; Vliestroom, Shoreham; Rigoletto, Immingham; Providence, Costanza; Ub bergen, Klaipeda; World Glade, Hampton Roads; Argos, Rotterdam; Lucas-M., Krik; Busuanga, Bremen; Els Teekman, Sunds- vall van IJmuiden; Gaasterland, Las Pal- mas. Maandag vertrok uit IJmuiden: Tim S., Ystad van IJmuiden. Buiten vervolging. De justitie heeft een 28-jarige vrouw uit Nieuwenhagen op vrije voeten gesteld. Zij werd verdacht van moord of doodslag op haar pasgeboren kind, waarvan zij het lijkje in een onge bruikt kolenfornuis in de kelder had ver borgen. Er wordt geen vervolging inge steld wegens gebrek aan bewijs. Ook voor overtreding van de wet op de lijkbezor ging wordt zij niet vervolgd. Advertentie tV>".V,

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 13