Commissie streeft naar actie .ontwikkeling Noordkop" AGENDA AEG Amsterdam wil misdadigers met computers opsporen QUIMBO EN HET VREEMDE EI f n POLLE, PELLI EN PINGO r t» Zeven slachtoffers van het water Brand op Duinrell „Zilveren jeugdcentra" begint met één jeugdcentrum Het sprookje van iedere dag AEG Europese beweging wil een Europa-bewindsman Vrije boer uk Gel Vermoedelijk in 1964 weer een Ilsy Haarlemse jongen verongelukt Drie katholieke scholen gaan verdwijnen in Amsterdam Iets koeler RUSTIG EXAMEN MAANDAG 10 JUNI 1963 Mijnhardt's Zenuwtabletten Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk De meest krachtige handige steelstof zuiger uit de grootste fabriek voor electrische huishoudelijke toestellen in AMSTERDAM Openbaar onderwijs heeft te weinig leerlingen, vindt het bestuur Negen doden in het verkeer GARAGE BAKKER Is - a ïr 99' Tijdens een bijeenkomst van vertegen woordigers van het N.V.V., het C.N.V., de K.A.B., van diverse politieke partijen en patroonsbonden, de Hollandse Mij van Landbouw, de L-T.B. en gemeente bestuurderen uit Schagen en uit de ge hele kop van Noord-Holland is eenstem mig besloten tot het formeren van een commissie ter voorbereiding van een actie „ontwikkeling Noordkop". Deze commissie heeft tot taak de bevol king te mobiliseren ter ondersteuning van de pogingen om alsnog te bewerkstelligen dat het gebied tussen de plaatsen Alk maar, Den Helder en Hoorn, met Schagen als kern, aangewezen wordt als ontwikke lingsgebied voor regionale industrialisatie. Bij herhaling hebben diverse gemeente besturen, het economisch technologisch in stituut, van de provincie zowel als het provinciaal bestuur van Noord-Holland, zich uitgesproken voor het aanwijzen van de noordkop tot ontwikkelingsgebied, doch blijkens de jongste industrialisatienota blijft het departement van Economische Zaken hier afwijzend tegenover staan. Tijdens deze vergadering, waarop onder andere het woord werd gevoerd door bur gemeester W. J. Wognum van Schagen, de heer Th. v. d. Himst, districtsbestuurder van de K.A.B.. de heer Joh. de Lange, Statenlid uit Alkmaar, de heer Han Meyer uit Schoorl, kieskringsecretaris van de K.V.P, de heer Schippers van het N.V.V. en C. D. Schmalz, vice-voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Alkmaar, bleek een treffende eensgezind heid tussen de vertegenwoordigers van de sociale organisaties als politieke partijen te bestaan. In de noordkop van Noord-Holland, zo werd betoogd, lopen de dorpen leeg als gevolg van migratie, zodat deze levens gemeenschappen geleidelijk aan doodbloe den en het verenigingsleven niet meer gaande kan worden gehouden. Ten gevolge van het vertrek der valide arbeidskrachten, hoofdzakelijk naar de Hoogovens te IJmuiden, is de bevolking van het Noorderkwartier verouderd, zodat een totale ontwrichting niet langer uit kan blijven. Bovendien dreigt, op grond van de industridlisatienota, de noordkop nog meer beperkt te worden bij de toewijzing Advertentie Gegrond op 10-tallen jaren ervaring van woningwetwoningen, hetgeen de in dit gebied reeds jaar en dag ontstellend knellende woningnood nog ernstiger vor men zal geven. Algemeen was de vergadering van oor deel dat „de maat thans vol is" en dat de bevolking van dit gewest niet langer ge noegen zal nemen met allerlei vage be loften, of suggesties dat men ten departe- mente oog heeft voor de bestaande crisis. De 19-jarige Arubaan James Geo, woon achtig in Roermond, is onder de ogen van vele jongelui in de Maas verdronken. Eer jongen uit Maasbriel, de vijftienjarige Henk Veld, heeft nog vergeefs getracht de Arubaan van de verdrinkingsdood te red den. Toen hij echter geen hulp kreeg van óuderen die in paniek rondrenden en op de kant luidkeels om hulp riepen kon de jongen de drenkeling niet meer houden en verdween de Arubaan in het dertien meter diepe baggergat. De 26-jarige G. M. Koerhuis is zondag middag bij het zwemmen in de IJsel ver dronken. Het slachtoffer was gehuwd. In het verversingskanaal in Den Haag is het stoffelijk overschot opgedregd van het vijfjarig jongetje Guyt uit Scheveningen. Het jongetje was sinds vrijdag vermist. De 26-jarige V. Nuil uit Kloosterhaar is zaterdagmiddag verdronken in het water van een zandafgravingskuil te Westerhaar, Bij het aan boord gaan van zijn schip, het in Rotterdam liggende Duitse binnen schip „Genf", is de 22-jarige Duitse bin- nenvaartmatroos Elmar Wolfgang Bern- hard Stumm uit Vallendar gestruikeld, te water geraakt en tussen schip en kade ver dronken. In de rivier de Lek te Vreeswijk is een jongetje verdronken, waarvan de identiteit onbekend is. De jongen was naar schatting tussen negen en dertien jaar, normaal postuur, blond haar. lang plus minus 1,50 m. Hij had een rood zwembroekje aan. In het bosbad te Amersfoort is de zeven jarige Kees op 't Land verdronken. Op het landgoed Duinrell bij Wassenaar zijn vijf hectaren duindoorn door brand verloren gegaan. De brand werd ontdekt door een reclame-zeppelin, die melding deed aan de verkeerstoren Schiphol' van waaruit de brandweer werd gealarmeerd. De brand joeg een aantal herten op, die waren ontsnapt uit het hertenpark, waar van de afrastering door kwajongens was vernield. Men is er nog niet in geslaagd een van de dieren terug te vangen. c Openluchttheater Bloemendaal, dinsdag 20.15 u.: Portugese folkloristische dans groep. Grote Kerk, dinsdag 20 u.: Orgelbespe ling door Albert de Klerk. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Girls, girls, girls, a.l. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u. en dinsdag 14 en 20 u.: „08/15", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „De triomf van Maciste", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Summer ho liday", a.l. Minerva, vandaag 20.15 u.: „Liever lus ten dan lasten", a.l. Dinsdag 20.15 u.: „Grafin Mariza", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Een zol derkamer op Pigalle", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Salvo's in het hooggebergte", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Viridiana", 18 j. I Monopole (Zandvoort). vandaag geen filmvoorstelling, dinsdag 20 u.: „Zij wilde niet van de zonde leven", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zon- en feestdagen van 13-17 u. Prentenkabinet: Expositie van grafiek van Wout van Heusden. Tot 20 juli. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein-Korte Houtstraat): Tentoon stelling van tekeningen van Henk Broer Tot en met 30 juni. Dagelijks geopend van 10-18 en 20-24 u. en zaterdag en zondag tot 1 u.; klassiek grammofoonplatenconcert van 21-22 u.: Mozart. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Tentoonstelling van schilderijen van C. Nierop. Tot en met 16 juni. H. F Bootzaal: Expositie van oude bijbelse gra vures van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 9-20 u. Klassiek grammofoonplaten- concert van 20-23.30 u. Vishal (Grote Markt): Tentoonstelling van Keltische Kunst. Dagelijks geopend van 10-17 u., zon- en feestdagen van 13- 17 u. en vrijdagavond ook van 20-22 u. Tot en met 3 juli. Museum „Huis van Looy" (Kleine Hout weg-Kamperlaan) Herdenkingstentoon stelling: werken van André van der Vos sen. Tot en met 8 juli. Dagelijks geopend van 1017 u. en zon- en feestdagen van 13-17 u. Teylers Museum (Spaame 16): Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 11-17 u. en de eer ste zondag van de maand van 13-15 u. yieeshal (Grote Markt), Tentoonstelling van schilderijen, tapijten, tekeningen en grafiek van Mario Prassinos en beeld houwwerken van Jacques Lipchitz. Tot en met 15 juli. Dagelijks geopend van 10-17 u, en zon- en feestdagen van 13-17 u. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest: Iedere avond (behalve maandag) ge opend van 20-2 u. Van 21-23.15 u.: Caba ret door Fiet en Frans Koster, Natascha Emanuels en Han Reiziger (piano). „Waagtaveerne", (Damstraat/Spaarne) iedere avond (behalve maandag) van 20— 24 u. en vrijdag en zaterdag van 20—U' internationaal liederenrepertoire door Co- bi Schreyer en Ronnie Potsdammer. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant san vrijdag 7. juni). MAANDAG 10 JUNI City,<20 u.: „Twee vrouwen'h Rex, 20 u.: „De veroveraar van Corin- the". Pieter— Vermeulenmuseum. Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Openbare leeszaal. Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur: filiaal Wijker straatweg 77, Velsen-Noord: 19 tot 21 uur filiaal Wüstelaan 79. Santpoort: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur. R.-k. leeszaal, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 uur; parochiezaal, Ve nusstraat: 15 tot 18 en 19 tot 21 uur; Jozef huis, Banjaertstraat, Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur; filiaal Wüstelaan 79 Santpoort: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur. DINSDAG 11 JUNI City, 20 u.: „Twee vrouwen". Rex, geen voorstelling. Pieter Vermeulenmuseum, zie onder maandag. Openbare leeszaal, Plein 1945' 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17 30 uur; filiaal Velsen Noord: 19 tot 21 uur; wijkcentrum „De Duinpan", Santpoort: 16 tot 18 en 19 tot 21 uur. R.-k. leeszaal, Willemsbeekweg 96: 10 tot 12 uur. MAANDAG 10 JUNI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Mon do cane". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Maciste contra de hellemonsters". W'.B. Theater, 20 u.: „Inspecteur Har desty". DINSDAG 11 JUNI Kennemer Theater 19 en 21.15 u.: „Mon do cane". Luxor Theater, 19.30 u.: „La dolcé vita (Eén voorstelling). De door koningin Juliana en prins Bern hard ter gelegenheid van hun zilveren hu welijksfeest in het leven geroepen stich ting zilveren jeugdcentra heeft haar plan- nen kortgeleden uitgewerkt. Het werd raad zaam geoordeeld voorlopig met één jeugd centrum te beginnen. De keuze is daarbij gevallen op het aa - het Veerse meer ge legen terrein „Het zilveren schor", waar een jeugdcentrum zal worden gebouwd. De bouw zal wel enige jaren vergen. Advertentie fi VAMPYRETTE DE LUXE f135.- Polirette f 145.- Tapijtklopper f123.- Populair over de hele wereld: de vlot han teerbare steelstofzui- ger. AEG Vampyrette de Luxe. Hangt in een klein hoekje altijd voor onmiddellijk gebruik gereed. Heel krachtig, heel handig. Papieren stofzakken. Geen rom mel. Practische hulp stukken. En uit te breiden met vloer- wrijver of met de spe ciale tapijtklopper Zuigen, kloppen en borstelen of wrijven met 2 krachtige mo toren. Uniek. AEG. metdeproducten AEG, Telefunken en Osram Wereldvermaard sinds mensenheugenis f t t De Europese beweging in Nederland heeft in Den Haag op haar jaarlijks con gres een resolutie aangenomen, waarin er bij de kabinetsformateur en de fractie voorzitters waarmee hij in bespreking is, met klem op wordt aangedrongen te be vorderen dat er op korte termijn tot be noeming van een Europese bewindsman, hetzij minister of staatssecretaris, wordt besloten. In deze resolutie, die met grote meer derheid werd aangenomen, wordt de over tuiging uitgesproken dat het voor de po sitie van Nederland in Europa van groot gewicht moet worden geacht dat in het Nederlandse regeringsbestel de beharti ging van de Europese zaken aan een af zonderlijke bewindsman wordt opgedragen. De formatie van het nieuwe kabinet biedt de mogelijkheid de conclusie van de com missie-Kan over de vraag hoe de Ne derlandse belangen en opvattingen in het geheel der Europese eenwording het beste kunnen worden behartigd en uitgedragen, te verwezenlijken. De Amsterdamse centrale recherche overweegt de mogelijkheden de dactylo- scopische dienst en de herkenningsdienst te mechaniseren. Concrete besluiten zijn nog niet genomen. „We moeten eerst een grondige studie maken", zei hoofdinspec teur T. C. J. Sanders, hoofd van de cen trale recherche-afdeling, waaronder beide diensten ressorteren. Het zal volgens de heer Sanders zeker nog wel enige jaren duren alvorens de plannen eventueel kun nen worden gerealiseerd. De studie zal zich volgens de heer San ders eerst richten op de ervaringen die men bij de politie in andere landen (met name de F.B.I. in Amerika) met compu ters als hulpmiddel bij het opsporen van misdadigers heeft opgedaan. De centrale recherche in Amsterdam heeft de beschik king over signalementen en foto's van on geveer vijfentwintigduizend personen, die wel eens in aanraking met de politie zijn geweest. Ze zijn in een centraal systeem ondergebracht, maar ook in een groot aan tal sub-systemen, zoals bakken met bril- en snordragers, mensen met een spraak gebrek en dergelijke. Dit vergemakkelijkt vaak het zoeken, maar het kan toch da gen duren voor men de gezochte man of vrouw uit de bakken tevoorschijn heeft ge toverd. De steekpartij in de Leidsestraat in Am sterdam, waarbij vorig jaar een Amster damse chauffeur om het leven kwam, kon worden opgelost dank zij een vaag signa lement en de gegevens van de herken ningsdienst. Het kostte evenwel een paar De heer H. uit Stadskanaal, die verleden week werd gearresteerd onidat hij de boe te, waartoe hij was veroordeeld wegens het niet nakomen van de voorschriften van het landbouwschap, niet had betaald, is weer thuis. Een inwoner van Hoogezand, die het voor het bedrijf van de heer H. niet langer erantwoord vond dat de baas niet aanwe zig was, heeft de boete betaald en hem zaterdag uit het huis van bewaring aan de Hereweg te Groningen gehaald. Deze Hoogezander was tijdens de bezet ting voor en na een verblijf in het concen tratiekamp Amersfoort bij de ouders van de heer H. ,n Stöotshorn langdurig onder gedoken. De heer H. heeft van het huis van be waring uit een aanklacht ingediend tegen de politieman die hem tijdens de arre statie zou hebben uitgemaakt voor nazi en N.S.B.-figurant. De waarnepjend voorzitter van de vereni ging volksonderwijs, de heer J. Feringa, heeft op een in Utrecht gehouden bijeen komst van deze vereniging gezegd dat veel kinderen die in feite bij het open baar onderwijs thuis horen, geen openbare school bezoeken? Het percentage leerlingen dat de open bare scholen bezoekt bedraagt momenteel 26,5. dit is voor de protestants christe lijke scholen 27,3, voor de r.k. scholen 44,4 en voor neutraal bijzonder scholen 1,8. Wanneer men deze percentages onder meer vergelijkt met de uitslagen van de Kamerverkiezingen en aandacht schenkt aan het stijgende percentage van de on- kerkelijken, aldus de heer Feringa, dan moet deze situatie bepaald ongunstig ge noemd worden. In dit vérband pleitte hij voor een verantwoord sociologisch onder zoek. De uitslag van zo'n onderzoek zou naar zijn mening de vereniging Volkson derwijs tot ,een veel meer gerichte pro- pagandavoering kunnen bewegen. 78—79. Eindelijk bereikte Quimbo de stad. In die tijd waren de steden beschermd door wallen en torens, en daar omheen liep een gracht. Men kon alleen de stad binnenkomen door de stadspoort, die door soldaten bewaakt werd. Quimbo, met Tippie steeds rustig ach ter hem aan, liep langs de gracht; ver derop zou hij wel de poort vinden, waar door hij binnen kon komen. Maar zo gemakkelijk als hij dacht, zou het niet gaan. Hij vergat, dat Tippie nu niet zo'n gewoon huisdiertje was en dat de mensen weieens erg konden schrikken, als ze hem zagen. Net als de soldaat, die boven op de stadswal stond en opeens de draak in hel oog kreeg NEEN,PIN60, IK 6EEF HET TUINIEREN OP NOU - WAT l& DAT NU1? HEBBEN JUIME AL MIJN 6I/OEM6NZAAD OP6E6ETEN *2 U9fc HA - 6E8AK- JA - DE KIPPEN FOKKERIJ U6TME BETER 1 KEN EIEREN'. weken voor men er achter was. Met com puters, zo gelooft men bij de politie, zal men veel sneller en effectiever kunnen werken. Enerzijds bereikt men een enor me arbeidsbesparing en anderzijds wordt de misdaadbestrijding gediend. Mechanisering van de dactyloscopische en herkenningsdienst van de Amsterdamse politie is volgens de heer Sanders evenwel niet zo eenvoudig als men zou denken. Weliswaar werken al enkele gemeente diensten (GEB en girokantoor) met com puters, maar de moeilijkheid1 bij de poli tie is onder meer dat men eerst de veel heid aan gegevens van de vijfentwintigdui zend gesignaleerden op ponskaarten zal moeten overbrengen, terwijl het normale werk moet kunnen doodgaan. Het zeer prille stadium waarin de mechanisatie- plannen van de Amsterdamse centrale re cherche zich thans bevinden, heeft onder meer geleid tot contacten met de in dustrie die elektronische apparatuur le vert en de mogelijkheden door en door kent. Het ziet er naar uit dat in 1964 weer een „Ilsy", internationale luchtvaartshow Ypenburg, zal kunnen worden gehouden. Dit blijkt uit een verklaring van het hoofd bestuur der Koninklijke Nederlandse Ver eniging voor Luchtvaart. Onlangs is een eerste overleg geweest tussen de directeur-generaal van de rijks chef van de luchtmachtstaf, de burgemees ters van Den Haag, Voorburg, Leidschen- dam en Nootdorp, de loco-burgemeester van Delft, de gemeentesecretaris van Riis- wijk en een depuatie van het hoofdbe stuur der K.N.V.V.L. In deze eerste bespreking is uitvoerig aandacht besteed aar^dg vraatwelk,^ ver antwoordelijkheden bij gemeentelijke over heden berusten en welke bij de rijksorga nen ten aanzien van de in de regeling toezicht luchtvaart bepaalde voorwaarden voor het verkrijgen van de vergunning voor de organisatie van luchtvaartshows. Die voorwaarden hebben onder meer betrek king op de verklaringen van geen bezwaar van burgemeesters. Het overleg zal worden voortgezet nadat met de directeur-generaal van de rijks luchtvaartdienst overeenstemming zal zijn bereikt over het ondernemen van enige nu wenselijk gebleken stappen. In Haarlem is de vierjarige jongen Ger ry Hummen uit de Talnenstraat bij het oversteken van de Klein- Pontstraat aan gereden door een aüto. De jongen is naar het St. Elizabethsgasthuis overgebracht en daar een uur later aan de gevolgen van inwendige kneuzingen overleden. De echtgenote van de burgemeester van Vlissingen, mevrouw Kolff, is in het zie kenhuis te Oostburg bezweken aan de ver wondingen die zij had opgelopen bij het zware verkeersongeval dat haar vrijdag op de rijksweg te Breskens-Sluis is over komen. De wagen van het burgemeester- paar kreeg geen voorrang op het bijzon der gevaarlijke kruispunt bij Potjes. De burgemeester werd bij dit ongeval licht gewond. In Den Haag is overleden de 35-jarige heer K. S. Dijkman, die vrijdag op de hoek van de Scheeperstraat en het Schalk burgerplein met zijn motor tegen een an dere motor was gebotst. Op rijksweg 15 tussen de dorpjes Mete ren en Est is een auto-ongeluk gebeurd dat een persoon het leven heeft gekost. Het omgekomen slachtoffer, de 62-jarige A. van Mierlo, zat naast zijn 24-jarige zoon die een auto bestuurde. Het ongeluk gebeurde toen een auto de voorrangsweg overstak waardoor een botsing ontstond Bij een verkeerongeval tijdens 't week einde is in Aschaffenburg in Noord-Beieren de 56-jarige heer H. Postma uit Arnhem verongelukt. Zijn vrouw werd zwaar ge. wond. De 25-jarige steengaassteller J. F. Ver heul uit Amsterdam is bij een inhaalma noeuvre op de Jan van Galenstraat voor de markthallen in Amsterdam met zijn auto, terwijl hij links van de weg reed, in volle vaart tegen een bus van de NZHVM gebostst. Hij was op slag dood. Zaterdagavond is de 23-jarige_ motorrij der P. H. van Rijsewijk uit Driel in zijn woonplaats verongelukt doordat zijn mo tor in een bocht slipte. Hij botste tegen een hek en was op slag dood. Op de Straakvense Bosdijk te Helmond is het drie en een halfjarig dochterje van de familie J. F. Lemmens door een be stelauto aangereden toen het kind van ach ter een melkwagen plotseling de rijweg overstak. Het kind was vrijwel op slag dood. De bromfietser H. Bust uit Nieuw-Buinen is met zijn bromfiets in Ter Apel in aanraking gekomen met een trottoirband en over de kop geslagen. Hij liep een schedelbasisfractuur op en is onderweg naar het ziekenhuis overleden. Een der oudste katholieke scholen van Amsterdam, de honderdtien jaar bestaan de „jongejuffrouwenschool" St. Pius aan de Prinsengracht wordt opgeheven wegens gebrek aan leerlingen, ontstaan door ont- volking van" de binnenstad. Zij wordt ge leid door de zusters van Tilburg. Twee andere katholieke scholen in de Ban straat zullen eveneens worden opgeheven, maar als gevolg van verschil van opvat ting tussen het bestuur en de zustercon gregatie, die deze school heeft bediend. De vrijkomende ruimten zullen waarschijn lijk door het St. Ignatiuscollege worden benut, dat wegens verbouwingen elders ruimte nodig heeft. In zijn woonplaats Ulvenhout heeft de kabinetsformateur dr. W. L. P. M. de Kort een onderhoud gehad met de informateur, prof. dr. C. P. M. Romme. Gelokt door het heer lijke weer hielden de heren De Kort (links) en Romme (rechts) hun be sprekingen op het terras van de bungalow aan de Wolvenhoek. Advertentie TRABANT AUTOMOBIELEN vanaf 3575.— Rozenstr. 55 - tel. 21275-12979 - Haarlem iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Uet .K.N.M.I. deelt mee: Terwijl gedu rende het weekeiride in ons land zonnig en warm weer heerste, is de luchtdruk in geheel West-Europa gedaald. De kern van het hogedrukgebied dat de algemene cir culatie beheerste, heeft zich naar het zee gebied bij IJsland teruggetrokken. Kleine storingen waarvan er een bij de Botnische Golf ligt en een arfder boven Frankrijk zullen de luchtdruk op het Europese vaste land nog wat verder doen dalen. Het komende etmaal zal de invloed hier van op het weer nog gering zijn. De wind wordt meer noordelijk en zal tijdelijk mist of lage wolken de kustgebie den kunnen binnenvoeren. In het binnen land zal het weer nog overwegend zonnig zijn, met slechts een kleine kans op een bui. De temperaturen zullen de neiging hebben iets te dalen. WEERRAPPORTTO Maxlmum-teinpei atui en CC S binnen- en buitenland. d Neerslag: laatste 24 uur. V S cS Den Helder onbewolkt nno 23 0 Ypenburg licht bew no 25 0 Vlissingen onbewolkt nno 26 0 Eelde onbewolkt no 24 0 De Bilt licht bew. nno 26 0 Twente licht bew. no 25 0 Eindhoven half bew. windst. 27 0 Zd-Limburg licht bew. zo 26 1 Helsinki licht bew. windst. 18 0 Stockholm regenbui w 26 0 Oslo zwaar bew. windst. 25 0,5 Kopenhagen half bew. zzw 21 0 Aberdeen mist windst. 16 0 Lenden onbewolkt nno 27 0,4 Amsterdam licht bew. ono 25 0 Brussel onbewolkt windst. 26 0 Luxemburg onbewolkt ono 23 0 Parijs onbewolkt nno 24 0 Bordeaux zwaar bew. w 24 0,5 Grenoble regen windst. 24 0,1 Nice zwaar bew. nno 22 1 Berlijn geheel bew ozo 27 0 Frankfort mist ono 26 0 München zwaar bew z 22 0,1 Zürich onbewolkt windst. 22 0 Genève half bew. windst. 20 0 Locarno onbewolkt windst. 20 0 Wenen zwaar bew. nw 27 0,1 Innsbruck zwaar bew w 25 0 Rome licht bew. windst. 26 0 Ajaccio zwaar bew. ono 24 0 Madrid half bew. windst. 23 0 Mallorca geheel bew windst 0 Lissabon zwaar bew. w 0 Belgrado half bew. windst. 1 Athene onbewolkt w 28 0 Dinsdag 11 juni Zon op 4.20 uur, onder 20.58 uur. Maan op uur, onder 8.03 uur. Maanstanden 14 juni 21.54 uur laatste kwartier 21 juni 12.46 uur nieuwe maan 28 juni 21.24 uur eerste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 10 juni Hoog water 5 28 en 17.52 uur. Laag water 1.10 en 13 26 uur. Dinsdag 11 juni Hoog water 6.05 en 18.29 uur. Laag water 1.42 en 14.01 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 2