Dokter Ward, aanbrenger van Profumo, in arrest UNO-waarnemers nog niet naar Jemen STUDIECENTRUM Israel enige geeft Sovjet-Unie ter echt wij zin gen ZEISS IKON WERELDNIEUWS r Van dag tot dag Tranen Strijd tegen de Koerden hervat Volksfrontzege in Frans departement raatótoel Veiligheidsraad op Russich verzoek vandaag in spoedzitting bijeen Kardinaal bepleit soepelheid voor Droogteperiode in I gemengdhuwelijk" China afgelopen NEW YORK (Reuter/AFP) Kardi naal Cushing, de rooms-katholieke aarts- Arrestaties in Syrië Overleg in Polen tussen kerk en staat Akkoord met kernwapenvrije zone in Middelatidse Zee-gebied, maar Spanning in Perzië afgenomen MAANDAG 10 JUNI 1963 Arts-kunstschilderdie in de hoogste kringen verkeerde, van kwade praktijken beschuldigd V ertrouwenscrisis Verenigd links front verslaat gaullist Verkiezingen op Sicilië p de i Op de plof se kocht ongerept-enzuiver ..„zo spreekt de natuur ook in KING Bombardementen De massa blijft onderaan... kunt de top be reiken door studie! Verover het onmisbare diplo ma studeer bij het Studiecentrum; het is het begin van de weg omhoog. Unieke methode: schriftelijke lessen, desgewenst aangevuld met gratis mondeling onderricht in speciale studie weekends. Studiegids met këus uit meer dan 100 cursussen. Vraag gratis aan bij: CULEMBORG Minister van Propaganda vervangen H. B. Fortuin C0NTINA f 139.- De bemoeiingen en ingrepen van Wash ington ten aanzien van de rassenmoeilijk- heden in de zuidelijke staten kenmerken zich voortdurend door een uiterste voor zichtigheid, waarbij echter geen haar breed wordt afgeweken van het principe der gelijkberechtiging. President Kennedy heeft geen woord verspild aan de moge lijkheid tot opschorting van bepaalde bur gerrechten voor de categorie der kleur lingen, maar tracht uiteraard wel de effectuering dezer feitelijke rechten in lo kale omstandigheden van zuidelijke sta ten en steden zo vreedzaam en geruisloos mogelijk te doen plaatshebben. Hoe schrij nend en onrechtmatig de praktijk in deze zuidelijke situaties soms ook blijkt te zijn voor de negers, zij kunnen verzekerd zijn van het onomstotelijke feit dat hun strijd zich voltrekt met volkomen instemming van de federale regering en dat er geen wetsovertredingen gelegen zijn in de doel einden, die hun leiders hun voorhouden. Dit is een van de belangrijke elementen van het constant vertrouwen in de uitein delijke zegepraal, dat zowel de negers als de regering in Washington bezielt. Het vormt voor de buitenwereld een grote reden tot optimisme en afzijdigheid, om dat de strijd der Amerikaanse integratie in feite een strijd is tussen regering en conservatieve blanke illegalen, waarvan men de uitslag met vertrouwen tegemoet kan zien. Ofschoon de omstandigheden moeilijk vergelijkbaar zijn, dringt zich bij de be schouwing van de Amerikaanse rassen- strijd onmiddellijk de gedachte aan een vergelijking met Zuid-Afrika op. Daar ligt het uitgangspunt echter geheel anders: de strijd in Zuid-Afrika gaat tussen de re gering en de zwarte staatsburgers, waar bij deze laatsten voortdurend in de ille galiteit worden geschoven door een onge hoorde willekeur bij de vaststelling van regeringsbevoegdheden en wetgeving. De strafbaarheid van de Zuidafrikaanse kleurling wordt automatisch aangepast aan zijn initiatieven tot verkrijging van burgerrechten. Als men nu verneemt dat de Zuidafrikaanse blanken zich legaal zul len kunnen uitrusten met een eigen traan gasinstallatie, terwijl zij al op bijzonder gemakkelijke wijze vergunning voor schietwapens konden krijgen, doemt het beeld op van een tot de tanden bewapen de blanke minderheid tegenover een ont- rechte, weerloze en vogelvrije 'kleurlingen meerderheid. Wat is de toekomst in zo'n .'situatie? De sterke militaire apparatuur van Zuid-Afrika is eveneens gericht tegen de kleurlingenbevolking Is er geen andere uitweg? Een groeiend aantal Zuidafri kaanse blanken protesteert tegen deze des perado-politiek, die op den duur de onvei ligheid der blanke bevolking eerder ver hoogt dan vermindert. Zij echter onder vinden ook dagelijks, dat de politie-staat ook hun protesten smoort en afstraft. Ook de vrije rechten der blanken gaan verlo ren in de smeltkroes van het autoritaire bewind. Het is al lang niet meer een kwes tie van vóór of tegen Apartheid, maar voor of tegen de fatale uitwassen daar van. De blanken van Zuid-Afrika zullen hun regering niet dankbaar kunnen zijn voor het traangas, omdat het de tragedie van „Tranen over Johannesburg" dichterbij roept inplaats van afweert. Tranen voor de blanke nazaten van de 'blanke puritei nen van vandaag, die reden te over zullen hebben om in de Zuidafrikaanse geschie denis te zoeken naar de blinde fanatici, aan wie zij hun tranen te wijten hebben. (Van onze correspondent) LONDEN In de Profumo-affaire volgt de ene sensatie op de andere. Er gaat bij na geen dag voorbij zonder een nieuwe aflevering van deze politieke stuiversro man, welke misschien nog eens de grond slag zal vormen voor een filmthriller. De hoofdpersoon in de intrige, welke geleid heeft tot het Profumo-drama, de arts en osteopaat Stephen Ward, die een vriend was van miss Keeler, is zaterdag door Scotland Yard gearresteerd, onder be schuldiging dat hij inkomsten uit prostitu tie heeft getrokken. Ward is niet alleen een bedenkelijke, door ook een zeer merkwaardige figuur. Hij is een ,.botten"-dokter, die zijn werk verricht in het nevelige grensgebied, waar onderwereld en society elkaar raken. Tot zijn patiënten behoorden onder anderen Sir Winston Churchill, Douglas Fairbanks en Elizabeth Taylor. Hij is evenwel ook kunstschilder, die connecties heeft in de hoogste kringen. Prins Philip, de hertog van Gloucester, prinses Margaret en Lord Snowdon, prinses Marina en haar dochter, prinses Alexandra, wijlen Hugh Gaitskell, premier Macmillan, minister Duncan San dys, oud-minister Selwyn Lloyd, Paul Get ty, de in Engeland wonende Amerikaanse oliemiljonair, poseerden allen voor hem. Zijn werken werden in 1960 tentoongesteld door een bekende kunsthandel, welke hof leverancier is. Dit was de eerste ten toonstelling van het werk van een leven de kunstenaar die deze, in 1820 opgerichte firma heeft gehouden. Ward leidde de actie tegen minister Pro fumo tot diens aftreden. Het Russische regeringsorgaan de Iz- vestia schreef zaterdag, over „Het „vro lijke leven van Profumo", dat het Profumo schandaal als een sneeuwbal groeit en voegde hieraan toe, dat nog lang niet al les is onthuld. Politieke kringen in Londen zijn van me ning dat Ward's arrestatie nog meer dy namiet heeft toegevoegd aan de explo sieve politieke situatie. Zo groot zijn de BAGDAD (Reuter) De regering van Irak heeft een hervatting van de strijd te gen de Koerden in het bergachtige noor den van het land aangekondigd. Hun is meegedeeld dat zij de wapens binnen 24 uur moeten neerleggen of de gevolgen dragen. De Koerdenleider Talabani ver klaarde vorige week in Beiroet dat de Koerden zelfbestuur en een gekozen par lement wensen. (Van onze correspondent) PARIJS De zetel van het departe- spanningen in de Conservatieve partij dat Macmillan de volgende week, als het par lement weer bijeenkomt, 't hoofd zal moe- te i bieden aan 'n nieuwe persoonlijke ver trouwenscrisis. De leider van de liberale partij, Gri- mond, heeft een verklaring gepubliceerd, waarin hij op Macmillan 'n beroep doet af te treden. In zijn verklaring zegt Gri- mond dat het tijd wordt dat er wat licht wordt gebracht in de Conservatieve poli tiek. „Of hij kende de gevaren, verbonden aan het gezelschap van zijn minister van Oorlog waartegen hij niets deed, of hij kende ze niet en liet geen gedegen onder zoek instellen want er waren genoeg ge ruchten die hem waarschuwden", aldus de liberale partijleider. PALERMO Reuter) De Sicilianen zijn zondag in prachtig weer naar de stembus gegaan om de negentig leden van het vijfde naoorlogse regionale parlement van het eiland te kiezen. De opkomst van de kiezers werd goed genoemd. Er zijn bijna drie miljoen stemgerechtigden. De eerste uitslagen worden vanavond ver wacht. De grote vraag bij deze verkiezin gen is, of ook hier de communisten winst zullen boeken, zoals bij de nationale par lementsverkiezingen in Italië van enkele weken geleden het geval was. In 1946 ver kreeg Sicilië een semi-autonome status. fa NEW YORK (Reuter/AFP) Secreta ris-generaal Oe Thant van de UNO heeft het zenden van waarnemers naar Jemen uitgesteld, hangende een beslissing van de Veiligheidsraad hierover. De raad komt vandaag op verzoek van de Sovjet-Unie in spoedvergadering bijeen. De Verenigde Staten. Groot-Brittannië en Frankrijk hadden gehoopt dat de waarne mers naar Jemen hadden kunnen worden gestuurd zonder een desbetreffend raads besluit. De Verenigde Arabische Republiek en Saoedi-Arabië hadden zich bereid ver klaard de kosten van een verblijf van twee maanden voor tweehonderd waarne mers samen te dragen. De steun van Sa- T~ü~ -4 M, I oedi-Arabië aan het afgezette royalistische ment Bez.ers, die gisteren bij tussentijd- me jn Jemen en de miiitaire steun van se verkiezingen aan de communist Bal- de yAR aan de republikeinse overheid migère is toegevallen, mag men beschou- hebben wriiving teweeggebracht, die men wen als een overwinning van de linkse op- van waarrRmers hoopte te kunnen opheffen. Waarnemers zijn van oordeel dat. de Sovjet-Unie kenbaar wil maken dht zij te gen elke UNO-interventie in .Jemen is, die niet door de Veiligheidsraad is goedge keurd. Egyptische vliegtuigen hebben zaterdag positie van communisten, socialisten en ra dicalen op de gaullisten. Terwijl de com munist die de actieve steun van de bei-I de andere partijen had. meer dan 23.000 stemmen verwierf, moest de gaullist zich met ruim 14.000 tevreden stellen. Bij de verkiezingen van november vorig jaar snoepten de communistische kandi daat, ofschoon met veel minder stemmen, zijn gaullistische rivaal de zetel ook al af. Zijn verkiezing werd later echter door I vanB'jemen uit de Saoedi-Arabische ha de constitutionele raad onwettig verklaard venstad Djizann aan de Rode Zee gebom- wegens „misbruik van propaganda" bardeerd, zo meldt radio-Mekka. Hierbij Bij die vorige verkiezingen hadden zich werden dertig mensen gedood en 19 ge in verschillende departementen trouwens wond Egyptische vliegtuigen hebben ook ook al wel volksfrontmeerderheden afgete- een aanv£d uitgevoerd op Chamis Moes- kend, doch alleen bij de tweede en nooit bij dat donderdag al was aangevallen, de eerste ronde. Dit keer hadden de socia listen en de radicalen zich echter onmid- a il l t1nnr <SVrip dellijk bereid getoond zich ten behoeve ntlUI oyiiv van de communistische kandidaat, die de sterkste plaatselijke positie had, terug te In de vin Jemen trekken. De socialistische oud-minister van gemaakt, dat pres dent Sallal van Je Binnenlandse Zaken, Jules Moch. die vroe- een hernieuwde uitnodiging van Syr ger bij de communisten bekend stond Irak tot een bezoek aan Bagdad en Da als de bonte hond en die een naburig kies district in de kamer vertegenwoordigt, heeft zich in de campagne bijzonder uit gesloofd om stemmen voor de communist! sche kandidaat te werven. redden. Advertentie Nederlands Schriftelijk Erkend door de I.S.O.. met medewerking ven het Ministerie van Onderwijs PEKING (Reuter, Aan de ernstigste bisschop van Boston, heeft in „America", periode van droogtf van de afgelopen zes- t.en weekblad van de Jezuïeten, gepleit tig jaar is, zo meldt het „Chinese Volks- v0()r intrekking van de beperkende bepa- dagblad" uit Peking, een einde gekomen, ijngen van de rooms-katholieke kerk inza- doordat na 1 juni voldoende regen is ge- se het iigemengde huwelijk" een hu- vallen. Het communistische blad welijk tussen een rooms-katholieke en een schrijft dat er van vorig jaar oktober af njetlrooms-katholiek. De kardinaal wil in tot eind mei van dit jaar bijna geen drup- het bijzonder dat de kerk afstand doet van pel regen is gevallen.Vooral in de provincie de ejs aan de niet-rooms-katholieke part Kwan Toeng, waar veel rijst wordt ver- ner om bepaalde beloften te doen. bouwd, heeft de regen een totale veran dering teweeggebracht. Op plaatsen waar Deze beloften zijn voor velen een erger- nog geen regen viel proberen7 de land- nis en uit wat er na het huwelijk ge- bouwers echter nog steeds hun oogst te beurt, is gebleken dat ze vaak te kwader trouw Worden gedaan. Het gaat hier in de eerste plaats om de eis aan de niet-rooms- katholieke partner om plechtig te beloven dat alle kinderen, die uit het huwelijk worden geboren, gedoopt en opgevoed wor den als rooms-katholiek en verder om de eis, dat de niet-rooms-katholiek zich ver bindt zijn of haar partner geheel vrij te laten in de belering van zijn geloof. Kardinaal Cushing. die op het ogenblik voor het conclaaf in Rome is, zegt te ver wachten dat het kerkelijke huwelijksrecht als gevolg van het concilie gewijzigd zal worden. Maar dan moet het concilie, al dus de kardinaal, trouw blijven aan de pastorale benadering van de vraagstukken, waarom paus Joannes heeft verzocht. Kar dinaal Cushing legt er de nadruk op, dat door intrekking van de beperkende bepa lingen geen enkel kerkelijk dogma wordt aangetast. CAIRO (Reuter) Volgens het Egyp I tische blad Al Ahram zijn de afgelopen 24 uur in Syrië vele arrestaties verricht. Generaal Fawaz Mehareb, een lid van de revolutionaire raad, zou gevangen zijn ge- zet nadat hij een diplomatieke functie in het buitenland had geweigerd. Het Egyptische blad Al Achbar weet te melden dat duizend leden van de Unio nistische partij en 120 officieren en onder officieren zijn aangehouden omdat zij pro 1 Nasser zijn. mascus heeft aangenomen. De president vertrekt vandaag uit Cairo naar Damas cus. Over de besprekingen tussen president Nasser van Egypte en Sailal is tot dus ver niets bekend geworden. Waarnemers geloven, dat Nasser niet erg gelukkig is met het aandringen van Jemen op toela ting tot de V.A.R. Egypte heeft Jemen reeds op grote schaal militaire en econo mische hulp verleend en zou niet gebon den willen worden aan de problemen van een land, waar nog middeleeuwse toestan den heersen. Als Nasser Jemen echter als partner zou afwijzen, is dit in strijd met zijn optreden als architect van een volle dige Arabische eenheid. Automobielen vallen altijd uit elkaar bij stukjes en beetjes. Als een auto ongeveer honderdduizend kilometer heeft gereden, is vrijwel alles I opgesleten. De fabrikanten maken een wa gen zo, dat uiteindelijk alles kapot is, en ze je een nieuwe auto kunnen verkopen. I Het akelige is alleen, dat niet alles tege lijk onklaar is, maar achtereenvolgens. Het stuur begint van links naar rechts I te slingeren, en aangezien de auto nog ta- melijk in orde is laat je het repareren. Vijfduizend kilometer later gaan opeens de remmen verweken, je rijdt enige da gen in doodsgevaar, maar aangezien je pas nog zoveel geld aan het stuur besteed hebt, laat je de remmen in orde maken. Op dat. ogenblik is de accu hopeloos ziek. Er. daar je remmen en stuur nu in orde zijn, koop je een nieuwe accu. Op dat moment knalt een band door zijn laatste dunne plek, en moet je een nieuwe kopen. Is het de moeite waard? De auto is al zo oud. Alleen remmen, stuur en accu zijn goed, en dus. Vijftig kilometer verder begint de de- brayage te slippen; na enige weken van I steeds verlangzamende klemming besluit je, om in 's Fabrikanten naam dan maar een nieuwe debrayage te laten installeren. Op dat moment knalt een tweede band, en daar je pas één band, debrayage, remmen en stuur in orde hebt laten maken, vuig je niet het advies van vrienden om het hele ding van de hand te doen, maar koop je nog eens een binnen- en buitenband. Vijf weken later begint de motor hulpe loos te roken. De garage zegt:„Zet u die auto aan de kant van de weg en vergeet hem. U hebt een nieuwe motor nodig en de auto is het niet meer waard". Maar je hebt net twee banden, nieuwe debray- age, remmen en stuur in goede orde en een goede accu, en dus besteed je het ve le geld voor een nieuwe motor in die oude auto. Op dat ogenblik komt er kortsluiting m I de ontsteking, en de hele elektrische in- WARSCHAU (Reuter) In Poolse ker- stallatie moet vernieuwd worden. Maar je kelijke kringen verluidt, dat op 27 mei in bepeinst, dat je net nieuwe banden en ac- Warschau een bijeenkomst is gehouden van cu, goede remmen en stuur, gerepareer de Poolse commissie voor de verhouding de debrayage en een nieuwe motor hebt, tussen kerk en staat, waarin afgevaardig- en dus laat je de leidingen vernieuwen. den van de geestelijkheid en de commu- Op dat ogenblik breekt er iets in de ver- nistische partij zitting hebben. Het was de snellingsbak, en ze zeggen, dat het de eerste bijeenkomst van de commissie sinds moeite van de reparatie niet waard is. begin 1961 toen de besprekingen tussen Maar daar je net stuur en remmen, ban- kerk en staat vastliepen. Naar aanleiding den en accu, debrayage en leidingen en van de dood van paus Joannes willen bei- de motor in orde hebt de partijen nu afwachten hoe de ontwik- Achter elkaar scheuren, roesten, breken, keling in het Vaticaan verloopt alvorens verslijten, vallen uit elkaar, raken verlo- over te gaan tot overleg in details. Eind april werden de hernieuwde con-1 tacten in feite voorbereid tijdens een ge heime ontmoeting tussen kardinaal Wys- zynski, de primaat van Polen, en de lei der van de Poolse communistische partij, Gomoelka. TEL AVIV (AFP) Israel heeft in ant woord op het Russische voorstel tot het scheppen van een kernwapenvrije zone in het gebied van de Middellandse Zee ge zegd, dat het voor elke vermindering van kernbewapening is maar dat het gevaar voor Isreal in „de oorlogszuchtige politiek van de Arabische landen" ligt. Israel her innert eraan, dat het lid is van geen enkel militair bondgenootschap, geen kernwa pens bezit en aan geen enkel land bases heeft afgestaan. Verder wijst Israel er op, dat de Sovjet-Unie sinds 1955 veel wapens aan Egypte heeft geleverd. Een Egyptische regeringsdelegatie onder leiding van vice-president en minister van Oorlog maarschalk Abdel Hakim Amer, die voor 'n bezoek van enkele dagen in de Sov jet-Unie is aangekomen, is zaterdag door president Breznjev en premier Kroesjtsjev ontvangen. De missie, waarvan ook de stafchefs van luchtmacht en marine deel uitmaken, zou over levering van Russi sche wapens en Rüssische deelneming aan de industrialisatie in Egypte willen onder handelen. (AP) In de Israëlische nota aan Mos kou wordt gewezen op een aantal fou ten, omissies en onjuiste interpretaties" over Israel in de nota waarin het voorstel voor een kernwapenvrije zone werd ge daan. ren etcetera: ruitenwissers, ruiten, dyna mo, startmotor, ventilator, treeplank, kap, voorwiel, achterruit, vloer, vloerkleed, bank, schokbrekers, as, kilometerteller, lampen, radiator, as, kilometerteller leiding, carburateur.noem maar op. Maar aangezien u net remmen, stuur, de brayage, motor, carrosserie, chassis, lei dingen, wielen, banden, accu, verzekering etc. etc. heeft vernieuwd, etc. etc Dit alles verklaart, waarom er zoveel garages bestaan. De fabrikanten weten dit. ■Ze ontwerpen: een auto dusdanig. Na een aantal jaren begint het ding geleidelijk te rug te kepen tot de chaos waaruit het ont staan fa. Maar hét vreselijkeis, dat het bij stukjes en beetjes gebeurt. Lieve heren en dames auto-fabrikanten en aandeelhouders. Wilt u alstublieft op de markt brengen een speciaal geconstrueerd voertuig, dat niet beter noch goedkoper hoeft te zijn dan het huidige produkt, noch langer hoeft te duren. Maar ik heb één verzoek: bouw een ex tra voorziening in, die niet kostbaar hoeft te zijn. Als de kilometer-teller op honderd duizend kilometer is gekomen, laat dan een kleine ontsteking plaats hebben, die de hele auto volkomen en plotseling en te- In de Russische nota wordt het grote I it TEHERAN (AFP, AP) In Teheran is de spanning afgenomen na de heftige de monstraties tegen de regering van vorige week. De Sjah heeft verklaard vastbeslo ten te zijn de regeringhervormingen door te voeren. De minister van Voorlichting en propaganda, Taffazzoli, is van zijn func tie ontheven en vervangen. In welingelichte kringen wordt deze wijziging gezien als een concessie van de sjah aan de fanatieke godsdienstige lei ders in het land. Taffazzoli, had, sinds hij vier maanden geleden deze functie kreeg toegewezen, meermalen felle aanvallen op deze leiders gedaan. Onder Taffazoli had de Perzische radio tegenstrijdige berichten uitgezonden over religieuze lei ders en was de dagelijkse oproep voor het gebed geschorst. Van de dertig moellahs (moslem-pries ters) die eind vorige week werden gear resteerd, zijn er 27 vrijgelaten. Een van hen is naar het zuiden van het land verbannen en twee anderen worden in hechtenis gehouden. Premier Assadoellah Alam heeft een niet met name genoemd land veroordeeld wegens het aanzetten tot de bloedige on lusten. Hij verklaarde dat geld uit het buitenland de vlammen van de rebellie tegen zijn regering aanwakkerde. Het bleek dat zijn verklaring gericht was te gen de V.A.R., maar Alam noemde Nas ser of de V.A.R. niet met name. lijden genoemd van de volken van het Middellandsche Zee-gebied sinds onheug lijke tijden, maar Israel werd niet ge noemd. De nota maakt melding van chris tenen en moslems als behorende tot de religieuze groepen die betrokken zijn bij het welzijn van Jeruzalem, Mekka en Me dina, maar van de Joden wordt met geen woord gerept, ofschoon Jeruzalem toch de historische hoofdstad is van het volk van Israel, dat als eerste de wereldvrede heeft gepredikt. In tegenstelling tot wat de Russische I nota zegt, was Israel in oktober 1956 ge dwongen zijn grenzen te verdedigen tegen agressie, moord en plundering door Egyp te, maar Israel heeft Cairo of Port Said I niet gebombardeerd, aldus de Israëlische nota. De automobilist kan het zien aankomen en er net tien meter van te voren nog uit stappen. Anders bouwt u een wekker-oel in. De fabrikanten zouden evenveel auto's verkopen, en ons zou de martelgang der geleidelijkheid bespaard blijven. Advertentie camera mét wereldgarantie Oost-Pakistan. Gouverneur Abdoel Moneu Chan van Oost-Pakistan heeft bekendge maakt, dat het aantal doden en vermis ten als gevolg van de wervelstorm die op 29 mei het kustgebied van het land getroffen heeft, 11.942 bedraagt. Wekker. Op „London Airport" ontstond zondagavond grote opschudding toen in een stapel bagage gegons werd gehoord. Een employé van het vliegveld, die zich herinnerde dat donderdag een koffer die aan boord van een Portugees vliegtuig zou worden gebracht ontploft was, belde onverwijld de politie. In een van de kof fers werd een wekker gevonden. Schat. Een bulldozer heeft bij de aanleg van een weg bij Irchester een voor En geland ongekend groot aantal Romeinse munten aan het daglicht gebracht. De 42.000 munten waren van verzilverd brons Verondersteld wordt dat zij in de derde eeuw, tijdens het Romeinse bewind over Engeland, kort na de aanmunting begra ven zijn. Spoedcursus. Twee Ceylonese kolonels zijn in Joegoslavië aangekomen om een spoedcursus te volgen in guerillametho- deó. Het zijn de stafchef van het le ger en de commandant van het pant serkorps. Het is de eerste maal dat Cey lonese legerofficieren een opleiding vol gen in een land dat niet tot het Britse Gemenebest behoort. Zuidarabische Federatie. De vier jaar ou de Zuidarabische Federatie, bestaande uit veertien staatjes in het pretectoraat Aden heeft Londen gevraagd haar in 1969 onaf hankelijkheid te verlenen. Groot-Britan- nië zou zijn basis in Aden kunnen be houden, maar zou er huur voor moeten betalen. Leeuw-ontsnapt. In de Spaanse stad Ovie- do heeft zaterdag een ontsnapte circus leeuw drie uur lang in de straten rondge dwaald. Schildwachten voor het verblijf van de militaire gouverneur vuurden op de leeuw, maar misten hem. Hij werd eindelijk door personeel van het circus gevangen, nadat hij een in aanbouw zijnd gebouw was binnengelopen. Bewijsstuk. Uit Macon in Georgia (VS) moest Robert Lee Terrell bewijzen hoe oud hij was om een aanvraag in te die nen voor een ouderdomsuitkering, kwam hij aandragen met een grafzerk van twintig kilogram. Een bewijsstuk, van het graf van zijn moeder, toonde aan dat zij in 1901 overleden was, een dui delijk bewijs dus dat hij ten minste 62 jaar oud moet zijn. Het bewijs werd ontvankelijk verklaard. Onachtzaam. Een West-Berlijner, die op een luchtbed van het zonnetje genoot, was er zich blijkbaar niet van bewust dat hij ronddreef op een meer dat grenst aan Oost-Berlijn. De man viel in slaap en dreef zoetjes over de sector grens die midden door het meer loopt. Hij werd uit zijn slaap gerukt door leden van de Oostberlijnse rivierpolitie die de onachtzame aan de Wal bracht en arre steerde. Voorbeeld. Een menigte van meer dan vijfduizend mensen, is zaterdag getuige geweest van het ophangen van een 31-ja- rige terrorist in Leopoldstad. Hij was ver oordeeld wegens poging tot moord tijdens een gewapende overval op de restaurant. Minister van Justitie Bomboko ve. klaar de in een radio-uitzending dat de open bare executie moest dienen „als voor beeld voor boosdoeners".

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 3