Aantrekkelijke manifestatie van Velser jeugdkoren In de IJmond: grote drukte en talrijke verkeersongevallen Hollandse nieuwe beheerst de markt IJmuider Harmonie wint drie prijzen op marsfestival w IB 11 Jeugdig dievengilde in Velsen aangehouden Weekoverzicht vishandel Duitse trawler in Aberdeen geweigerd In de vishal en op zee Weer een Nederlands schatschip gevonden Mysterie rond ziekenhuis Auto in brand, baby gered Alkmaar wil meer armslag Marseille's haven geblokkeerd door sardinevissers m MAANDAG 10 JUNI 1963 *..i it-rs pn in Veertigjarig dienstjubileum A l vroeg op het slechte pad Geslaagd voor gezel timmeren Grenswijziging zal de stad aan 2900 ha moeten helpen Buurt zonder stroom HOUTHANDEL NLANDSC i M® Kort nieuws Dertig hengelaars bleven zonder vis Trooping the colour jyygga - BW <S:L>x*ws::S$S 'WvS''1 Burgemeester J. G. S. Bruinsma van Beverwijk heeft zaterdagmorgen de heer Chr. A. Bakker de ere-medaille in zilver, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau uitgereikt, omdat deze veertig jaar in dienst is geweest bij de firma H. Duin en Zn. Deze korte plechtigheid geschiedde tij dens een receptie, welke ter gelegenheid van dit jubileum in café Hoogewerf werd gehouden. Burgemeester Bruinsma. wenste de jubilaris van harte met deze onder scheiding geluk en merkte daarbij op, dat een veertigjarig dienstverband tegenwoor dig tot de hoge uitzonderingen behoort. Voorts werd de jubilaris toegesproken door de heer H. Duin, die hem als bewijs van erkentelijkheid voor zijn grote ver diensten voor de firma een televisietoestel ten geschenke aanbood. Namens de katho lieke landarbeidersbond „Sint Deus Dedit" werd de heer Bakker ook nog toegespro ken door het hoofdbestuurdlid, de heer L A. Elferink. Zoals bekend heeft Mammalou (Chris tel Adelaar) op de fiets een elfsteden tocht ondernomen, omdat zij er niet in was geslaagd en halve ton bijeen te brengen voor een jeugdhuis in Purmerend. Op haar tocht door Noord- Holland passeerde zij zaterdagmorgen met haar artistieke „gevolg" en diverse supporters de Noordersluis in IJmuiden. Drie IJmuidense jongens, twee van ne gen en een van dertien jaar, werden aan gehouden door de politie. Zaterdagmorgen namelijk werd een negenjarige jongen De- trapt op het doorzoeken van kledingstuk ken van anderen. Deze jongen bekende een polshorloge en enig geld te hebben weggenomen. In het verleden had hij trouwens wel meer gestolen uit kleding. Hierbij was een vriendje van negen jaar betrokken. Ook opereerden zij in het openluchtbad ..De Heerenduinen" in IJmuiden-Oost. Een der tienjarige jongen werd ook al aangehou den in verband met deze diefstallen. Bo vendien bleek het drietal baldadigheden te hebben gepleegd in de Jan Campert- kleutersschool. De politie van Velsen hield bovendien een jongen van elf jaar aan, die op 23 mei-uit kleding van een stratenmaker een bedrag van ongeveer driehonderd gulden had gestolen. De stratenmaker had zijn kleding met portefeuille aan een deurknop van de nieuwe A.H.-supermarkt in IJmui den gehangen. De jeugdige dief verklap te aan een twaalfjarig vriendje waar hij de buit had verstopt. Toen hij later ging kijken, was het geld verdwenen. Nadat Beverwijk enige dagen examen- stad is geweest voor diverse ambachts scholen uit Noord-Holland, werden zater dagmorgen in de r.-k. lagere technische school de diploma's uitgereikt aan de ge slaagden voor de cursus gezellen van de vereniging „Veredeling Ambacht". Dit ge schiedde door de heer Th. Winnubst die er daarbij onder meer op wees, dat het behaalde diploma voor de geslaagde cur sisten de weg opent naar een hoger ni veau. Overigens was men over de prak tische ervaringen van de deelnemers niet ontevreden geweest, hoewel de theorie in sommige opzichten beter had gekund. De geslaagden zijn: J. M. Butter, Wormer; A. S. Goede. Landsmeer; H. A. Greuter, Monnikendam; S J. Jorntsma, Edam; B. Leegwater, Zaandam; G. J. Leguyt, Landsmeer; A. J. Looijen, Amsterdam; J. J. Oudhof, Z.O.- Beemster; R. G. M. Rietmeijer, Amsterdam I. Sliggers, IJmuiden; P. Steenman, Mid- delie; A. J. J. M. van Troost, Amsterdam; E Unij, IJmuiden; E. Vahrmeijer, Am sterdam; F. Weller, Haarlem en W. F. van Wijnbergen, Monnikendam. Ér werden vijftien kandidaten afgewe zen. Het kon zaterdag niet op in Velsen. Nadat 's middags de muziekkorpsen en tamboerkorpsen uit de gemeente zich had laten zien en horen op Schoonen- berg gaven 's avonds de jeugdkoren acte de presence in het Patronaatsgebouw. Het was een aantrekkelijke ontmoeting van jeugdige zangers en zangeressen waarbij wel duidelijk werd dat er in Velsen zeer veel goed materiaal is. Het is voor de koren te hopen, dat velen van de kinderen later ook in „grote' koren hun partij zullen willen mee zingen. Het concert werd zaterdag geopend door „IJmuiden-west", dat onder leiding van Jeanne van Asselt hetzelfde programma uitvoerde als enkele weken geleden in „De Rank". Het koor bleek in die weken nog heel wat scherpe kantjes te hebben weg- geslepen, hetgeen duidelijk bleek in „De Slijper." Het jeugdkoor „De Goede Herder" was sterk gehandicapt dpor het afwezig zijn van tien leden. De toon was daardoor wat aan de magere kant, en dat viel vooral te betreuren in het orgellied van broeder Laetantius, dat veel van zijn bekoring ver liest als de tweede stem te zwak is ten opzichte van de eerste. Ondanks deze handicap werd er door het koor onder leiding van Joop Huizinga iris en spontaan gezongen, met als grootste verrassing zelfs een liedje met een cas- tagnettensolo. Deze kwam zelf wel niet geheel uit de verf, maar de indruk van het liedje was toch uitstekend. Opmerke lijk was de goede keuze van de liedjes. Zowel „De Voetbal" van „Hans de Jong" als „Utrechtse mannetjes" van Keumng waren leuke liedjes, die door de collega s van de andere koren met grote spanning werden aangehoord. Dat is een van de grote voordelen van een dergelijk festival: men leert nieuwe liedjes kennen, zodat men eikaars reper toire kan blijken. Dat blijkt bijvoor beeld duidelijk uit het programma var IJmuiden-west, dat bewerkingen van de heer Slings zingt en een gebed van Joop Huizinga. Bij het optreden van „De goede herder" moeten we ook nog wijzen op net uitstekende zingen van twee solisten in ,Als in ons hart." Dat „De Zangvogels" onder leiding van H. Slings technisch een hoog peil hebben bereikt was wel bekend. Ook de ze avond verraste dit weer met een „volwassen" zangtechniek, die onder ar. dere leidde tot een uitvoering van Pur cells's Lentezang, die volledig recht deed wedervaren aan het polyphone weefsel. Opmerkelijk was een bewerking door Slings van „Het boerinnetje" van De Groot. Het was zo meer Slings dan De Groot, maar dat betekent dan meteen dat het in deze vorm de zangvogels uit Vel- sen-noord op het lijf geschreven was. Het applaus voor dit koor was ovationeel. Muziek van een andere karakter lieten „The Singing Rooiroks" horen. Er werden leuke liedjes uitgevoerd met gitaarbege leiding, waarbij leidster Jeanne van As selt op de piano begeleidde. Het geheel maakte een enthousiaste en frisse indruk. Over „De Wonderbloem" door De Jonge Stem hoeven we niet te schrijven: deze uitvoering is in Velsen al klassiek en h,et was dan ook een gewaardeerd' sluitstuk. Het afgelopen zomerse weekeinde heeft veertigjarige bromfietser aangereden door weer grote drukte in de IJmond ge- een personenauto, waarvan de bestuurder bracht. De IJmuidense en Wijk aan onbekend is gebleven. De bromfietser kreeg Zeese stranden waren afgeladen. De par- ontvellingen aan het gelaat. keerplaatsen bij het IJmuider strand wa ren vol en zo moesten tal van automo bilisten hun wagen langs de aan- en af- voerwegen parkeren. De politie ontferm de zich gisteren over ongeveer vijftig kin- Door onbekende oorzaak geraakte de personenauto van een directrice uit IJmui den van de Heerenduinweg en klapte te gen een lantaarnpaal. De bestuurster de zich gisteren over ongeveer vijftig kin- kneusde enkele ribben en de rechter knie deren die waren verdwaald of de ouders Zi- moest in det Antoniusziekenhuis wor- niet terug konden vinden. Dank zij de po litie zijn de gezinnen nu weer compleet. Ook deden zich veel botsingen voor. Ofschoon de aanvoer verleden week stel lig niet overdadig kon worden genoemd, bestond er reeds dinsdag weinig animo voor de vis. De oorzaak hiervan moet wor den gezocht in het feit dat nog grote hoe veelheden van vrijdag voor de pinkster dagen in de pakhuizen van diverse klein handelaren waren opgeslagen. De verkoop was in die tjjd namelijk tegengevallen, waar de goedkope en ruime aanvoer van de Hollandse nieuwe niet geheel onschul dig aan is geweest. Deze tendens zette zich ook de volgende dagen nog voort. De straathandel legde zich voornamelijk toe op de haringverkoop, waardoor de verse vis danig werd verwaarloosd. De laatste dagen van de week steeg de vraag weer enigszins naar grove wijting en een behoorlijke kwaliteit braadschelvis, doch voor de overige soorten bleef voor het binnenland de belangstelling matig. Voor de tweede maal is een Duitse treiler toestemming geweigerd om zijn vangst in Aberdeen te lossen. Het betreft hier de trawler „Dohrp Bank" uit Bremerhaven. Zijn agent in Aberdeen, Alex White, heeft voor de traw ler toestemming gevraagd om ongeveer 240 ton IJslandse kabeljauw te mogen lossen voor de vismarkt van maandag. De plaat selijke havencommissie die toezicht op de lossingen uitoefent, weigerde dit. Zij vreest dat door deze vangst de prijzen van door Schotse vissers gevangen vis, zullen dalen. Twee weken geleden werd een andere trawler uit Bremerhaven, de „Fladden- grund", ook geweigerd in een Schotse haven te lossen. Zij moest in het Antoniusziekenhuis wor den opgenomen. Twee bromfietsers botsten zondag I avond op de Amsterdamseweg nabij Zij- Zaterdagavond kantelde een busje op kanaal B in velsen tegen elkaar. Er ont- de Strandweg. De 22-jarige bestuurder en bonden lichte verwondingen twee zestienjarige jongedames klaagden over hoofd- en rugpijn. De auto werd voor Een negentienjarige militair botste een technisch onderzoek naar het politie- zondagavond op de hoek van de Kompas bureau gebracht straat en de Vleetstraat in IJmuiden te- Od de Zeeweg in IJmuiden werd een geen personenauto, doordat hij geen voor- 1 rang gaf. De militair liep een lichte her senschudding op. In de westbuis van de Velser tunnel ontstond zondagavond omstreeks half acht een kettingbotsing tussen drie personen auto's. Niemand werd gewond. Aan de noordzijde moesten honderden automobi- listen wachten tot het verkeer in de tunnel Een gunstige uitzondering hierop waren de Weer vrij was. stijve kabeljauwen, die voor België nog I gretig aftrek vonden. De schepen die het geluk hadden enkele kabeljauwen te vangen, zagen deze buit dan ook beloond door een besomming, welke anders over het algemeen niet da verend is geweest. Ook de schepen die met tong aan de markt kwamen, hadden over de opbrengst weinig reden tot klachten. Uiteraard waren de kleinste tongen het meest in trek, zodat hiervoor dikwijls bijna fantasieprijzen werden betaald. Wegens de geringe aanvoer kwamen ook de andere platvissoorten tot redelijke prijzen. De kot ters, die het geluk hadden met enige vang sten thuis te komen, zagen hun moeite dan ook wel beloond. Vrijdag verscheen ook de IJM 28 „Am sterdam" weer aan de markt, na een reis naar de noordelijke Noorse wateren. De vangst bedroeg ongeveer de helft van die van de vorige reis. Volgens de gegevens die nu bekend zijn geworden, is de visserij daar afgelopen en zal men zich op een ander doel moeten overschakelen. De be doeling is nu een reis op IJsland te maken De haringvisserij op de Noordzee is thans evenmin aantrekkelijk om er met een der gelijk grote eenheid aan te gaan deel nemen. In het zusterhuis van het Beverwijkse Roode Kruis-ziekenhuis is zaterdagavond opschudding ontstaan door een poging tot brandstichting. Een zulster, die in bed lag en de ramen open had laten staan, hoorde omstreeks elf uur voetstappen. Daar zij zich niet op haar gemak voelde stond zij op om hulp te gaan halen. Voor het raam zag zij het donkere silhouet van een manspersoon. Toen zij terugkwam stonden de over gordijnen in brand. Met behulp van ande re zusters kon zij het vuur blussen. Op de vloer werd een in petroleum gedrenkte lap gevonden. De Beverwijkse politie heeft de zaak in onderzoek en zal trachten klaarheid te brengen in dit mysterie. In Beverwijk is zondag een personenauto n brand gevlogen. Drie Zweedse zeelie den en twee Haarlemse meisjes, die juist passeerden, zagen kans de inzittenden, on der wie een vijf maanden oude baby uit de wagen te halen. Bij onderzoek bleek dat enkele inzittenden onder invloed van sterke drank verkeerden. De auto werd zwaar beschadigd. 0 De grenzen van Alkmaar dateren nog van de middeleeuwen. Herhaalde verzoe ken tot wijziging hadden geen succes. Thans grijpen B. en W. van Alkmaar het in december door Provinciale Staten vast gestelde streekplan Noord-Kennemerland aan als een gerede aanleiding andermaal een poging tot grenswijziging te onder nemen. Binnenkort zal de gemeenteraad zich uitspreken oVer hun voorstel om de koningin te verzoeken de Staten-Generaal een plan voor te leggen tot grenswijziging. Alkmaar vraagt toevoeging aan haar I grondgebied van de dorpen Oudorp, St. I Pancras en Koedijk, samen 2300 hectare groot, en toevoeging van 600 hectare van de gemeenten Bergen, Heiloo en Egmond Binnen. Alkmaar ziet geen andere mogelijkheid tot verwezenlijking van de in het streek plan geprojecteerde stedebouwkundige eenheid, aangeduid als „Groot-Alkmaar' De gemeente is aan het eind van haar mogelijkheden tot verdere ontplooiing. Al het beschikbare industrieterrein is uitge geven. Van het bouwterrein rest nog een stuk voor de bouw van slechts 44 wonin gen. Toen een elfjarige jongen, wonend aar de Beatrix de Rijnstraat te Beverwijk met een schroevendraaier aan het kastje van de hoofdzekering prutste, ontstond kort sluiting. Een steekvlam verwondde de jon gen aan gelaat en handen. De buurt zat geruime tijd zonder stroom. De storings dienst van het PEN zorgde ervoor' dat de televisieprogramma's toch nog gedeeltelijk konden worden gevolgd. Aanvoer van maandag Honderdtwintig vaartuigen voerden vanmorgen in IJmuiden aan 5390 kisten vis, 45.000 kilogram tong, 1580 stuks ka beljauw en 125 kantjes haring. Van deze kisten waren 580 schelvis, 620 wijting, 310 gul en kabeljauw, 10 koolvis, 310 haring, 190 makreel, 1900 schol, 120 tarbot en 440 varia. i Prijzen van maandag Prijzen, in guldens, per kilogram: tarbot 3,10-2,50; heilbot 3,60-3,10; gr. tong 4,20- 3,60; grm. tong 3,30-2,80; kim. tong 4,20- 3,90; tong I 5-4,60; tong II 4,70-4; zalm 6- 4,10. Per 125 kilogram: gr. kabeljauw 96-64; middel kabeljauw 112-67; gr. koolvis 85- 61; gr. leng 64-50. Per 50 kilogram: grm. schelvis 31-26; kim. schelvis 32-25; schelvis I 32-24; schel vis II 24-14; koolvis I en II 20-18; gul I 41-22; gul II 31-22; gul III 24-18; gr. en grm. schol 25-20; kim. schol en schol I 23-17; schol II 22-17; schol III 14-8; ge stripte wijting 18-11; dichte wijting 11-8; grove makreel 37-34; makreel 34-17,20; Een Australische expeditie heeft dezer haring 26-14, tongschar 1 102-88, tongschar dagen voor de kust van West-Australië op- H 887a4' uit i a j 9 nieuw een oud wrak gevonden Dit wrak Kies 10-5.50, schar 15-1 is vermoedelijk dat van het Nederlandse Per stuk- kreeft. 11-10,50. schip „Batavia" van de Oostindische com- haringvangsten PaDeiuitdNederlan2d afkomfttge'C de Heer, KW 70 6 kantjes, KW 163 30, KW 92 15, die Verbondenrlfsnaan^ dl"westaustraliscnè KW 130 14, KW 37-12 KW 167 5, KW 77„ universiteit en die een studie heeft ge- Gemiddelden. Katwijk 13, Schevemngen 8 maakt van de schepen van de O.I.C., heeft en Vlaardmgen 16. meegedeeld, dat leden van de expeditie Scheveningen een bronzen kanon van ruim twee meter, een sluitstuk en éen scheden hadden ge- In Schevemngen bedroeg de aanvoer vonden in het wrak, dat in de buurt van varJ.vls vanmorgen 350 kisten schelvis, 2.00 de Abrolhoseilanden ligt. Volgens hem is wijting, 210 gul en kabeljauw, „0 koolvis, dit waarschijnlijk het wrak van de „Ba- 20(1 haring, 200 kleine kisten haring, 100 tavia", die met tweehonderdvijftigduizend 'nakreel, 200 schol, 250 stuks kabeljauw, gulden in negen kisten aan boord in de 350° l?g,r,am, nf enkantjes haring, golven is verdwenen. Acht kisten werden De »K°JttJ*<lam meldde aan de uitsto- fater opgehaald mende VL 16 -Voorloper" dat' nadat gis" In april vonden Australische duikers termorgen voor de eerste maal was ge- eveneens voor de Australische westkust haald, men een groot gat in de kuil ont- een wrak, dat volgens geologen van het dekte. Na reparatie werd opnieuw uitgezet Nederlandse schip „De Vergulde Draeek" en volgden trekken van 7 tot 8 kantjes, kon zijn. Dit schip verging in 1656 met een 10 kantjes en 1 kantje. Gisteravond lever- schat ier waarde van naar schatting ruim de de laatste trek nog slechts 3 a 4 kantjes twee miljoen gulden aan boord. In een haring op. Over hetgeen hierbij werd ge- spelonk onder water werden een grote hoe- vangen waren geen getallen te naemen, zo veelheid ivoor en andere voorwerpen aan- gering was de buit. 1 De „Voorloper" ging het met meerdere schepen iets noordelijker proberen. Vol- I gens de schipper van de „Rotterdam" wa ren er bij hem in de omgeving geen an dere schepen op de vangst. Morgen hoopt men met elkaar op betere successen. Het was jammer dat de publieke belang stelling voor het marsfestival op Schoo- nenberg zaterdag zo klein was, want dit sluitstuk van de jubileumviering van de Velser Gemeenschap was toch zeker het aanzien en aanhoren waard. Tal van goe de korpsen hebben hun krachten gemeten en de jury vaak voor moeilijke problemen gesteld wanneer de krachten weinig uit elkaar liepen. Opnieuw is gebleken, dat de gemeente Velsen enkele uitstekende korpsen bezit, die niet alleen in de concertzaal goed voor de dag plegen te komen maar ook al mar cherende een goede indruk kunnen ma ken. Toch was het op dit festival prettig dat de Velsenaren ook heel wat hebben kunnen leren van collega's uit andere plaatsen, want zowel „Turnlust" uit Den Helder als de r.-k. drumband „Zaandam" lieten opvallende dingen zien, waarbij bij Turnlust vooral opmerkelijk was, dat een vrouwelijke tamboer-maitre het korps leidde. Onze indruk bij de taptoe Velsen, dat bij sommige korpsen de prestaties niet zo hoog lagen als het jaar daarvoor zijn ove rigens op dit festival wel bevestigd. Want bijvoorbeeld „De Schulpen en Meerwei- den" bereikte niet het peil van andere ja ren en ook de fanfare Wilhelmina kwam niet zo goed voor de dag als anders. Soli Deo Gloria heeft het de IJmuider Harmo nie ook wel eens lastiger gemaakt, maar men moet bij de beoordeling van de pres taties ook wel in aanmerking nemen, dat de meeste korpsen niet volledig konden aantreden. Nadat de eigenlijke wedstrijd teneinde was gaf het Zaandamse korps nog een kleine show weg. Enkele van deze shows tussen de elkaar traag opvolgende num mers door zouden dit marsfestival voor het publiek ongetwijfeld wat aantrekke lijker hebben gemaakt. De uitslag luidde; Tamboerkorpsen: Christelijke gymnas tiekvereniging Turnlust, Den Helder 133 punten, eerste prijs. Fanfare Wilhelmina, Santpoort, 111 p., derde prijs. Schulpen en de Meerweiden, Velsen-Noord, 111 p., der de prijs. Voorwaarts, IJmuiden, 99 p„ der de prijs. Tamboer- en pijperkorps van de christelijke gymnastiekvereniging IJmui den 119 p., tweede prijs. R.-k. drumband, Zaandam 133 p., eerste prijs. R.-k. harmo nie Soli Deo Gloria, Santpoort 132 p., eer ste prijs. Hoogoven Harmonie, IJmuiden 144 p., eerste prijs met lof van de jury. IJ muider Harmonie, IJmuiden 149'A p., eer ste prijs met lof van de jury. Muziekkorpsen: Fanfarekorps Wilhelmi na, Santpoort 54 p., derde prijs. R.-k. har monie Soli Deo Gloria, Santpoort 61 p„ tweede prijs. IJmuider Harmonie, IJmui den 64 p., eerste prijs Beste jeugdtamboerskorps: Turnlust, Den Helder; beste tamboerkorps: IJmuider Harmonie; beste muziekkorps: IJmuider Harmonie. Beste jeugd-tamboermaitre mejuffrouw E. Bakker (Turnlust); beste tamboermaitre Th. Bosman (Zaandam); speciale tamboermaïtreprijs J. Niesten (IJ muider Harmonie). De IJfnuider Harmonie was zondag weer succesvol: op een marswedstrijd in Ben- nebroek behaalde het tamboer- en bazuin korps een eerste prijs met 160 punten. De tamboermaitre werd als eerste geklas seerd. Pengel. De nieuwe Surinaamse mi nister-president, de beer J. A. Pengel, zal op 14 juni in Nederland zijn opwachting maken bij de koningin. j getroffen. PARIJS Duizenden sardinevissers hebben zich zondagavond met hun vaar tuigen naar de ingang van de haven van Marseille begeven om alle zeeverkeer van en naar de stad onmogelijk te maken. Hun actie wordt gemotiveerd door de lage prijzen die ze voor hun visjes krijgen en door het verbod van het gebruik van schijnwerpers, waardoor de vangst 's nachts sterk kan worden verhoogd. Voor de sardines krijgen de vissers I slechts 30 tot 40 centimes per kilogram, terwijl officieel de prijs van 1 franc (86 cent) was overeen gekomen. Het schijnt echter dat het conflict toch evenmin geheel van politieke achtergron den is ontbloot. Vele signaalhoorns van sardinebootjes lieten gisteravond en van nacht de bekende morsetekens van de woorden Algérie Frangaise horen en vol gens de socialistische burgemeester van Marseille, Gaston Defferre, moet zeker 40 percent der agiterende vissers uit Frans- Algerije afkomstig zijn. De stad en de streek rond Marseille omvat sedert de Algerijnse onafhankelijkheid een zeer massale concentratie colons of „zwartvoeten" uit het voormalige Alge rije. Dertig leden van de hengelsportvereni ging „Velsen" hebben zondagmorgen een vergeefse tocht gemaakt naar Buitenhui zen, waar zij trachtten enkele vissen aan het Nordzeekanaal te ontrukken. De dob bers bleven echter allemaal boven water, geen enkele vis liet zich verschalken. Zelfs va" geen ondermaatse. Overigens bewijst dit vangst resuitaat wej doe de visstand heeft gele den onder de afgelopen strenge winter. Koningin Elizabeth II heeft zaterdag haar officiële 37-ste verjaardag ge vierd met. het afnemen van de tradi tionele vaandelparade Trooping the colour") in Londen. De koningin, die in amazonezit op een mak en mooi grijs politiepaard reed, was gekleed in een scharlaken tuniek van een kolo nel van de grenadiers. Op haar hoofd had zij een zwarte driepuntige steek met een witte pluim. Zij werd bij het inspecteren van de guards op de Horse Guards Parade bij White Hall begeleid door haar echtgenoot, prins Philip, hertog van Edinburgh. i -

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 5