Ongekende extra veiligheid VREDESTEIN Hogere omzetten bij Bührmann-T etter ode NVV-voorzitter Roemers uit kritiek op het CNV STEEDS MEER MANNEN ROKEN HALF ZWAAR - HEEL LEKKER De Beurs Forse winstdaling G. Dikkers en Co Winst Bammens met 26 omhoog Interbonds bracht dollarbelang terug Gestadige groei bij de VVM Grip rubber Hongerende Balinezen weigeren hun dorpen te verlaten Tentoonstelling over Rotterdam in Duitsland Order voor Fokker Kolenhandelaren willen contante betaling SCHEEPVAARTBERICHTEN Kardinaal Montini wil politiek van Joannes vervolgen Syrië beschuldigt Israel Fransman krijgt 3V2 jaar voor oplichting Amsterdamsche Bank MAANDAG 10 JUNI 1963 Ook voor dit jaar weinig optimisme Forse vermogensstijging Kort economisch nieuws met VREDESTEIN voor uw auto Besturen bevelen aanbod tot omwisseling aan Bestuur Spaarbankbond Ontploffing in Hamburg J. M. Lücker in bestuur van Int. Persinstituut Baptisten bijeen in Lissabon Waarom nu zveer het mandement ter tafelf" Het exploitatieresultaat van G. Dikkers en Co. is in 1962 belangrijk achtergeble ven bij dat van 1961. Hoewel de omzet toenam, hebben de gedaalde marges het resultaat nadelig beïnvloed. De exploita tierekening daalde van 3.05 min tot f 2,51 min. Na afschrijving op vaste ak- tiva enz. ad 1,9 min, blijft een saldo winst van 683.042 (v.j. f 969.279). Voor gesteld wordt 10 percent dividend (v.j. 14 percent). In de eerste maanden van 1963 was er sprake van een verminderde vraag naar bronzen serie appendages vin. bestemd voor de bouw als gevolg van de lange vorstperiode. Het staat te betwijfelen of door 'n verhoogde bouwactiviteit deze rch- terstand zal worde: ingelopen. De order portefeuille voor gespecialiseerde appen dages is zodanig, dat deze sector met zijn huidige personeelsbezetting voor een groot deel van dit jaar behoorlijk van werk is voorzien. Het valt thans nog niet te be oordelen in hoeverre een vermindering van Investeringsactiviteiten de orderontvangst zal beïnvloeden. Het peil van de te be dingen prijzen vertoont geen verbetering. De directie constateert, dat de kostenstij gingen in 1963 als gevolg van de strenge winter en de loonsverhoging per 1 janu ari wederom aanzienlijk zijn. Alhoewel 't nog te vroeg Is om over het financieel resultaat verwachtingen uit te spreken, zullen, de nadelige omstandighe den van invloed zijn op de resultaten van 1963. De investeringen zullen zich nl. be perken tot de voltooiing van de onderhan den zijnde projecten in de gieterijen. Een onderhandse lening van 2 min. werd in 1962 aangegaan ter versterking van de kas- positie. Ondanks het feit dat de aan dacht voortdurend gericht bleef op ar beidsbesparende en produktieverhogende maatregelen, werden de kostenstijgingen met gecompenseerd. De resultaten over 1962 van de Plaat werkerij en Verzinkerij v/h P. Bammens en Zn. zijn gunstig geweest. Het boekjaar was zelfs in vele opzichten gunstiger dan men had kunnen voorzien. Het bruto- saldo exploitatierekening nam toe van ƒ1,23 miljoen tot ƒ1,81 miljoen. Incl. op brengst deelnemingen en na aftrek belas tingen en afschrijvingen blijft een saldo winst van 958.182 (v. j. ƒ760.597). Gezien de gang van zaken in de verstreken maan den van 1963, meent de directie dat ook dit jaar met vertrouwen kan worden te- gemoetgezien. Het winstsaldo 1962 steeg met rond 26 percent, waardoor de achteruitgang van 1961 ruimschoots kon worden gecompen seerd. Met uitbreidingen en vernieuwin gen was een bedrag gemoeid van ƒ413.456. Voor de naaste toekomst verwacht de di rectie hogere investeringen vooral in ge bouwen. De liquiditeit bleef ruim. Beslo ten werd 100.000 toe te voegen aan het extra reservefonds en 400.000 aan een nieuw te vormen bouw- en onderhouds- reserve. Voorgesteld wordt 18 percent di vidend (v. j. 15 percent), waarvan in de cember 1962 reeds 6 percent als interim betaalbaar werd gesteld. Blijkens de ge consolideerde verlies- en winstrekening is het brutosaldo ƒ2,44 (v. j. 1,72) miljoen en het saldowinst ƒ1,11 miljoen (vorig jaar ƒ816.402). In de periode van 1 november 1962 tot en met 30 april 1963 is het vermogen van het beleggingsfonds van buitenlandse obli gaties Interbonds met ongeveer 5 mil joen toegenomen. Dit als gevolg van de plaatsing van 7.000 nieuwe participatie- bewijzen. Het dollarbelang werd proportioneel te ruggebracht van ongeveer 25 percent tot ongeveer 16 percent van het belegde ver mogen. Dit geschiedde, aldus het verslag, uitsluitend uit monetaire overwegingen Overgegaan werd tot verdere aankoop van obligaties van Amerikaanse spoorweg maatschappijen. Het bezit in Oostenrijkse schillingen werd vrij sterk opgevoerd. Het belang in ponden sterling liep terug van 21 tot 18 percent. Bijzondere aandacht werd besteed aan participatie in leningen van de Wereldbank. Het obligatiebezit is merendeels zodanig in koers gestegen, dat de netto kapitaalwaarde per participatie- bewijs per 30 april ƒ4,40 hoger was dan aan het begin van de verslagperiode. De gestadige groei van de n.v. Verenig de Verzekering Maatschappijen te Utrecht heeft zich ook in 1962 voortgezet. Met een nettovooruitgang van bijna 104 miljoen gulden boekte de V.V.M. opnieuw een ho ger resultaat dan in enig jaar tevoren Eind 1962 was het totale bij de V.V.M verzekerde bedrag gestegen tot 959 mil joen gulden. In het begin van mei 1963 werd inmiddels de één miljard gepasseerd. De winst over 1962 beliep 554.773.62. Het dividend werd vastgesteld op dertien per cent (onverapderd). Vandaag zou de Belgische prijsbeheersing be slissen of het bier al of niet duurder zal wor den De brouwerijen hebben een verhoging van 12 percent gevraagd voor het flessen bier en van 14 percent voor het bier in vaten. Een ge woon glas bier in een café zal na het invoeren van de verhoging al naar gelang van de stan ding van het etablissement van een halve frank tot een frank duurder worden. In de vergadering van aandeelhouders van Cindu, chemische industrie Uithoorn N.V., is np hun verzoek aan prof. dr. J. F. ten Does- schate en de heer M F M. van Seumeren eer vol ontslag verleend als leden van de raad van bestuur. In de ontstane vacatures is voorzien door de benoeming van de heren N. de Groot en ir. J. H. Vermeulen In verband met de aanvrage tot beursnote ring van de royeerbare certificaten van aan delen ln de Hollandsche Sociëteit van levens verzekeringen N V te Amsterdam wordt mee gedeeld dat het maatschappelijk kapitaal thans bedraagt 15 miljoen, waarvan 5.79 miljoen is geplaatst en volgestort.. Over 1953 kan op een' bevredigend dividend worden gerekend (vorig jaar veertien percent). Advertentie Ongeëvenaarde anti-slip en duurzaamheid De gezamenlijke omzetten tot dusver in 1963 van Bührmann's Papiergroot handel en Lettergieterij Amsterdam voorheen Tetterode zijn groter geweest dan in de overeenkomstige periode van 1962. Dit zeggen de besturen van de beide maatschappijen in een heden ver schenen gemeenschappelijk bericht over het definitieve aanbod tot aandelenom- wisseling in de nieuw te vormen holding maatschappij Bührmann-Tetterode. De besturen bevelen aanvaarding van het gedane aanbod ten zeerste aan. De holdingmaatschappij Bührmann- Tetterode, met een maatschappelijk kapi taal van 75 miljoen, is als bekend in mei j.l. opgericht. Bij volledige gebruikmaking van alle omwisselingsmogelijkheden (ex clusief de converteerbare obligaties) zal het geplaatste aandelenkapitaal van de hol ding Bührmann-Tetterode n.v. bedragen 23.833.400 met op de globale geconsoli deerde balans per 1 januari 1963 een totaal bedrag aan reserves van f 54.083.000. Cumulatie van beloningen zal niet plaats vinden als in 't concern door dezelfde per soon meer dan één functie wordt bekleed. De statuten van de beide vennootschappen en hun dochtermaatschappijen zullen wor den gewijzigd om zoveel mogelijk aanpas sing aan de statuten van de holdingmaat schappij te verkrijgen. Het voorstel tot fusionering van de beide vennootschappen wordt gedragen door het algemene inzicht, dat het hier twee krach tige ondernemingen betreft, die beide ge kenmerkt worden door een sterk finan cieel weerstandsvermogen en een gunstige liquiditeitspositie, als gevolg waarvan de combinatie kan beschikken over een grote elasticiteit en slagvaardigheid in het eco nomische verkeer. De snel groeiende Euro pese gemeenschappelijke markt ontwikkelt zich naar één zeer grote open thuismarkt. Het grafische bedrijf en de verpakkings industrie vertonen een steeds toenemende mechanisatie. De dynamiek in de grafische produktieprocessen is zodanig dat de be hoefte aan produktiemiddelen sterker stijgt dan het nationale produkt Deze technische ontwikkeling eist ervaring en kennis van machines, drukprocédés, papier, inkt, etc. Door het samenbrengen van beide ven nootschappen worden de mogelijkheden tot dienstverlening verruimd, terwijl de kos ten van research op dezé wijze een hoger rendement kunnen gaan opleveren. De gezamenlijke omzetten, waarin niet begrepen zijn onderlinge leveringen, be droegen over 1962 circa 285.000.000. De nieuwe combinatie zal nog beter dan voorheen ieder afzonderlijk zeer wel in staat zijn niet alleen tot het uitbreiden van het huidige marktdebiet maar ook tot het In de te Utrecht gehouden algemene ver gadering van de Nederlandse Spaarbank- bond zijn in de vacatures, ontstaan door het periodieke aftreden van de heren H. de Haas van Dormssen te Buren en mr. A. C. Mijs te Zutphen, alsmede door het overlijden van ir. J. C. van Hattum te Beverwijk, gekozen tot lid van het bonds- bestuur de heren mr. B. Moret, voorzitter van de Spaarbank te Rotterdam, mr. J. Hamerslag, directeur van de spaarbank van 1850 te Nijmegen* en J. R. Broers, voorzitter van de Nutsspaarbank te Mep- pel. Voorts is besloten het aantal bestuurs zetels met een uit te breiden. Ter ver vulling van deze vacature is gekozen de heer J. A. Lammers. directeur van de spaarbank te Lochem. Ir. J. F. Fock, voor zitter van de Nutsspaarbank te Zeist, is als lid van het bondsbestuur herkozen. entameren van nieuwe projecten. Daar de activiteiten van beide ondernemingen pa rallel lopen en elkaar aanvullen, zijn aldus het bericht de voorwaarden tot een ge zonde samenwerking van nature aanwezig. In een koffiebranderij te Hamburg heeft zich zaterdagmiddag een enor me ontploffing voorgedaan, die ver moedelijk aan drie mensen het leven heeft gekost. Vijf fabrieksarbeiders werden levensgevaarlijk gekwetst en zeventig mensen op straat, onder wie veel kinderen, werden licht gewond. Er ontstond eerst een kleine ontplof fing, vermoedelijk van een leiding voor carbolzuur, en kort daarop een zware. Er werkten acht arbeiders in de fabriek. Drie worden vermist. De andere vijf werden naar buiten ge slingerd één van hen vijftig meter ver. In de omgeving sprongen duizen den ruiten. Driehonderd omwonenden werden op kosten van de gemeente voor de nacht in hotels onderge bracht. De fabriek stortte gedeeltelijk in en vloog in brand. Pas na drie uur was men het vuur meester. (Telefoto) DJAKARTA (Reuter) Ongeveer 100.000 mensen in het oosten van Bali, die met de hongerdood worden bedreigd door dat hun rijstvelden bedolven zijnder onder as van de vulkaan Agoeng, weigeren uit hun dorpen te vertrekken. Een woordvoer der van het bestuur op Bali verklaarde dat er niet genoeg voertuigen zijn om de dorpelingen van voedsel te voorzien. In de plaatsen Gianjar, Karangasem, Kloengkoeng en Bangli worden al twintig duizend mensen behandeld wegens onder voeding. In de Pauluskc k te Frafikfort is een reizende tentoonstelling geopend, waarop afbeeldingen van het in de oorlog door Duitse bommen gedeeltelijk verwoeste Rot terdam worden getoond. De door de voor zitter van de Nederlandse kamer van koophandel voor Duitsland, de heer M. Fincken, onder de titel „Rotterdam ver leden en toekomst" samengestelde ten toonstelling zal ook in Wiesbaden, Mainz en Mannheim te zien zijn. Vrijdag is in Parijs het contract gete kend tussen de Franse regering en de vliegtuigfabriek Louis Breguet voor de le vering van 40 Breguet Atlantic vliegtui gen. Breguet trad daarbij op als manda taris var. een internationale groep van Franse, Duitse, Belgische en Nederland se vliegtuigfabrieken, die gevormd is voor de ontwikkeling en produktie van het NATO-marine-patrouillevliegtuig „Atlan tic". Het contract betreft de bestelling van :n eerste serie Atlantics. waarvan er 20 bestemd zijn voor de Franse en 20 voor de Duitse marine. Fokker zal, als Neder landse deelnemer in de internationale combinatie, de middenvleugel voor dit toestel bouwen. Deze opdracht zal de Ne derlandse vliegtuigfabriek tot in de tweede helft van 1965 extra werk ver schaffen, naast de reeds bestaande pro- duktielijnen van de f.27-vriendschip en f.104 g starfighter. Naar wij van de zijde van Fokker heb ben vernomen, kunnen in de loop van het volgend jaar nog verdere seriebestellingen op de Atlantics worden verwacht. STOCKHOLM (Reuter) Op de slot bijeenkomst van de twaalfde algemene vergadering van het Internationaal Pers instituut (1PI), die de afgelopen dagen ir. Stockholm is gehouden, is besloten de vii- gende vergadering in Istanboel te houden. Onder de nieuw-gekozen leden van het be stuur is de heer J. M. Luecker, hoofdre dacteur van de Volkskrant in Amsterdam. Een voorstel om volledig lidmaatschap van het IPI toe te staan aan redacties van radio- en televisie-omroepen die onaf hankelijk van de regering zijn. werd met 81 tegen 33 stemmen verworpen. Sommi ge aanwezigen stelden hierbij dat het wel haast onmogelijk was om toezicht of beïn vloeding van de regering op radio- en t.v.- uitzendingen te vermijden terwijl anderen naar voren brachten dat zowel radio als televisie in belang toenemen als kanalen voor nieuws- en opinieverbreiding en daar om tot het IPI moesten worden toegela ten. Het hoofdbestuur van de Federatie va: Europese Baptisten houdt in Lissabon een vergadering, waaraan leden uit elf landen deelnemen. Behalve de vertegenwoordigers van de aangesloten landen (Nederland. Denemar ken, Zweden, Engeland, Italië. West-Duits- land en Joegoslavië) zijn ook baptisten uit Portugal, Spanje, Frankrijk en de V S. aanwezig. De Russische baptisten, die ook uitgeno digd waren, wachten nog in Londen pp hun visa naar Portugal. Het is echter on waarschijnlijk dat zij deze zullen krijgen. De voorzitter van het N.V.V., de heer D. Roemers, vindt het kwalijk dat het C.N.V. ten tweede male het uit 1954 da terende mandement van de r.k. bisschop pen in de discussie tussen de vakcentrales te berde brengt. Hij gelooft dat het C.N.V. bijzonder weinig heeft geleerd van de dis cussie welke uit het mandement is voort gevloeid. „Het laat zich blijkbaar bijzon der weinig inspireren door het herderlijk schrijven van de synode van de Neder landse hervormde kerk, christen te zijn in de Nederlandse samenleving." De heer Roemers heeft deze kritische opmerkingen vanochtend gemaakt in een begroetingsavond tot de deelnemers aan de jaarvergadering van de bedrijfsbond voedings- en genotmiddelen, die in Kras- nakolsky in Amsterdam wordt gehouden. Aanleiding tot de opmerkingen was het standpunt van het C.N.V. betreffende een gemeenschappelijk actieprogramma van de drie vakcentrales, waaraan zoals bekend is het C.N.V. niet wenste mee te werken. Het kwam met een eigen programma in de openbaarheicL De heer Roensiers ontkende dat het me ningsverschil met het C.N.V., dat pas na De afdeling Den Haag en omgeving van de Nederlandse Katholieke bond van han delaren in brandsotffen „St. Theobald" wil landelijk een actie voor contante betaling van vaste brandstoffen en eventueel op richting, ip samenwerking met de zuster organisaties, van een aparte commissie contante betaling. De afdeling wijst er in de motivering op, dat de steeds stijgende prijzen voor de bedrijven een steeds grotere investe ring betekenen, terwijl door de onzekere aanvoer bovendien nog meer dan voorheen een zo groot mogelijke voorraad aange houden zal moeten worden. Daarbij komt, aldus de afdeling, dat „een groot deel van het stokend publiek, door aanschaf fing van bijvoorbeeld duurzame gebruiks artikelen op „zogenaamde" gemakkelijke betalingsvoorwaarden, dermate hoge uit gaven heeft, dat bij een eventueel dalende conjunctuur, risico's ten aanzien van onze vorderingen zeer groot geacht moeten worden. Advertentie r r ■RUM Aalsum 9 van Punta Cardon naar Heysham. Abbekerk 7 van Rotterdam naar Amsterdam. Achilles 8 van Rotterdam naar Curacao. Acteon (t) 9 van Rotterdam naar tSanlow. Adara 9 te Rotterdam. Agamemnon 8 Porto Rlco naar Baltimore. AlamaK 7 van Djeddah naar Suez Alblasserdijk 8 van Rotterdam naar Antwerpen Alcor 8 te Aden Algol 7 van Mombasa naar Aden. Algorab 9 vertrek Santos naar Montevideo Alkes 9 vertrek New Orleans naar New York. Alkmaar 9 aankomst Curacao. Almkerk 7 te Antwerpen. Amsteldijk 10 van Rotterdam naar Bremen. Amstelland 9 vertrek Montevideo naar Santos. Amstelmeer aank. New Orleans n. New York. Angolakust 7 te Port Harcourt. Annenkerk 8 te Eownsville Archimedes 9 vertrek Callao Huacho. Attls 9 Porto Daz naar Tampa. Beninkust 9 verwacht aank. Porto Amboin. Bussum (t) 7 ta 14 z P of Spain n. Avonmouth Caltex Naples (t) p 7 Port Said n. Cartagena. Caltex Pernis (t) 8 te Rastanura. Carillo 7 van Almirante naar Charleston. Casamance 2 te Dakar. Ceres 8 te Plmentel Charis 8 te St. Domingo. Cradle of Liberty 9 van Milfordhaven naar Port Said. Crania 9 van Liverpool naar Curaaqo. Dalerdilk 7 van Los Angeles naar Oakland. Daphnii 8 van Porto Esquivel naar Rotterdam. Delft 7 van Kingston naar Laceiba. Dinterdijk 8 te Rotterdam Diogenes 8 vertrek Cristobal naar Curaqao. Doel wijk (O) 7 van Tranmere naar Port Said Echo 8 naar Montevideo. Eenhoorn 7 van Tripoli naar Benghazi. Esso Rotterdam (t) 7 Straat Gibraltar naar La Skhirra. Fravizo 8 aankomst Rouen. Gaastel-dijk 8 te Tampa. Gaasterkerk 7 van Rotterdam naar Sydney. Gamonkust 9 Freetown verw. Geertje Buisman 8 v. Ceuta n. Porta Arenas. Geestland 8 van Roseau naar Preston. Gloria Maris 7 te Rotterdam. Gooiland 9 Chimbote verw Hector 8 vertrek Tunis Malta. Helena 7 van Cartagena naar St. Domingo. Helicon 9 van Funchal naar Porta Pitre. Hermes, 9 verwacht Antofagasta. Hoogkerk 7 van Madras naar Rangoon. Houtman 8 Newcastle verwacht. Johannes Frans (t.) 8 te Amuaybay. Katelysia (t) 8 te Rotterdam. Katsedijk 8 van Aotterdam, 10 te Bremen. Kermia (t.) 8 Thameshaven. Kloosterdijk 8 van New Orleans n. Antwerpen. Konmgswaard 8 van Miranda naar Perthamboy Koratia (t) 8 van Rotterdam naar Invergordon Korendijk 7 van Newport News n. New York. Kornea 8 vertrek Cardon naar Matias de Galvez. Krebsia 9 aankomst Lavera v. Iskedderun. Laarderekrk 7 te Bremen. Laertes 7 te Swansea. Leiderkerk 9 verw. aank. Londen v. Rotterdam. Lekhaven 7 te Antwerpen. Liberty Bell 9 van Kamchatka naar Mena Anacortez. Limburg 8 te Port Alice. Loppersum 7 van Mobile naar Jacksonville. Marathan 9 te Rotterdam. Maureen (t.) 7 van Savannah naar Hamburg. Medon 9 aankomst Grenada van St. Vincenta. Merwede 7 te Gothenburg. Merwelloyd 9 vertrek Curacao naar Kaapstad. Minos 7 Gotland naar Amsterdam. Moordrecht 8 van Porto Miranda n. Rotterdam. Muiderkerk 9 te Rotterdam. Munttoren 8 te Hamburg My Lady 8 van Takoradl naar Livorno. Nashira 7 van Rotterdam naar Asuncion. Neder Ebro 7 ta rede Suez. Nestor 9 vertrek Bremen naar Amsterdam. Nias 8 ankomst Blbo. Noordwijk 8 van St. Vincent n. Rio de Janeiro Nushaba 8 te Rotterdam. Ocean Sprinter 9 te Rotterdam. Oldekerk 7 van Antwerpen naar Marseille. Oranje9 verw. aank. Sydney van Melbourne. Osiris 9 vertrek Kingston naar Porto Plata. Ossendrecht van Provindence naar Brunswick Palamedes 7 Flores naar Bremen. Parthenon 9 Porta Delgada verwacht. Pendrecht 8 verwacht aank. New York. Pericles 8 van Rotterdam naar Lissabon. P.G. Thulin 8 vertrek Seven Island n. Baltimore Prins Casimir 7 van Montreal naar London Prins Frederik Willem 9 v. Glasgow n. Montreal. Prins der Nederlanden 9 van Barbados naar Plymouth. Prins Johan Willem Friso 9 te Rotterdam. Prinses Margriet 8 v. Rotterdam n. New York Prins Willem George Frederik 9 van Glasgow naar Montreal. Prins Willem III van Callao naar Cristobal. Prins IWllem IV 8 v Amsterdam n Curaqao. Radja 7 van Rotterdam naar Hamburg. Raki 7 van Mataranl naar Callao. Rondo Pepp verw. aank Tanga Rotterdam 7 van New oYrk naar Southampton. Rotti 8 van Duinkerken naar Cristobal Saloum 7 van Bordeaux naar Duinkerken. Schiedijk 7 van Rotterdam 8 te Antwerpen. Schielloyd 7 tè Rotterdam. Schouten 7 van Beira naar Mombasa Sinon 8 van Moengo naar Hull. Sloterdijk 7 van Antwerpen naar Bremen. Socrates 7 Flores naar Le Havre. Solon te Curaaco verwacht. Stad oGuda 8 te Pepel. Stad Zwolle 7 Dakar naar Pepel Statendom 8 te Rotterdam. Stentor 7 van Rotterdam naar Tunis. Straat Cumberland 8 te Beira Straat Magelhaen 8 rede Santos. Straat Mozambique 8 te Buenos Aires. Straat oSenda 8 te Abidjan. Tahama (t) 8 van .Venetië naar Abaden Telamon 8 verw. aank. Auxcayes. Theron 8 aankomst Baltimore. Triton 7 van Antwerpen naar Amsterdam. Tweelingen 9 van Lulea naar Rotterdam Viana 8 van Montreal naar Miranda. Vitrea (t) 8 te Porto Miranda. Waardrecht 8 te Wakayama. Waibalon 7 van Koeweit naar Bahrein. Walton Jones (t) 7 van Augusto naar Port Said Waterman 7 van New York naar Southampton Willem Ruys van Rotterdam, 9 te Southampton Willemstad 7 te Barbados. Wonohobo 9 van Cristobal naar Noumea Wonorato 8 te Los Angeles. Zafra (t) T te Merinl. de eerste besprekingen itver een gemeen schappelijk actieprogramma is ontstaan, een gevolg is van een gebrek aan begrip bij de K.A.B. en het N.V.V. Het doel van de besprekingen werd op 3 janüari in een brief van het overlegorgaan duidelijk aan gegeven. Een kritische reactie van het C.N.V. werd pas op 22 februari ontvangen, aldus de heer Roemers. Hij betreurde het dat nu een voorstelling wordt gewekt alsof in strijd met het mandement de K.A.B. zich op sleeptoiiw laat nemen door het N.V.V. „De collega's van het C.N.V. weten uit de dagelijkse sa menwerking dat die voorstelling van zaken in strijd met de feiten is," zo betoogde de heer Roemers, die zich voorts afvroeg of het C.N.V. werkelijk terug verlangt naar de sfeer tussen de vakcentrales on middellijk na het mandement. „Reeds toen had men de indruk dat het C.N.V. geluk kiger met het mandement was dan de K.A.B." MILAAN (AFP-AP) „Het graf van Joannes XXIII kan zijn erfenis niet be vatten. De dood kan de geest niet ver stikken die hij over onze tijd heeft laten waren. Zouden wij ooit de weg kunnen ver laten die hij zo magistraal voor onze toe komst heeft gebaand? Zo iets zou ondenk baar zijn", aldus heeft kardinaal Montini, de aartsbisschop van Milaan, verklaard. Een groep rooms-katholieke Litouwers is uit Moskou te Rome aangekomen, waar zij op 17 juni de officiële rouwdienst voor paus Joannes zullen bijwonen. De groep bestaat uit drie bisschoppen, twee priesters en twee leken. Op het vliegveld zei hun woordvoerder, dat zij dankbaar waren voor het feit, dat zij van de Rus sische autoriteiten toestemming voor de reis gekregen hadden. De groep staat onder leiding van bisschop Stankevicius. DAMASCUS (Reuter) Een Syrische regeringswoordvoerder heeft meegedeeld dat twee Israëlische straaljagers en een kanonneerboot een aanval hebben gedaan op een Syrische voorpost en een dorp op de oostelijke oever van het Meer van Galilea. Hij zei, dat de kanonneerboot de voorpost, in de buurt van het dorp Doka, zondag met machinegeweren en zware mortieren had beschoten. De Syriërs had den het vuur beantwoord „en de boot ver dreven". Later waren twee Israëlische straaljagers verschenen, die het dorp met raketten en machinegeweervuur bestook ten. Syrië heeft een dringende klacht oij de Veiligheidsraad en de bestandscommis sie ingediend naar aanleiding van „her haalde Israëlische agressie". Het gerechtshof te Amsterdam heeft 1 hoger beroep een 58-jarige gedetineerde Franse zakenman wegens het medeple- gen van het opzettelijk gebruik maken van een vervalst geschrift en voorts mede plichtigheid aah valsheid in geschrifte, op lichting en poging daartoe, veroordeeld tot drie en een half jaar gevangenisstraf. Het betrof hier de tezamen met een in middels ontslagen 48-jarige employé van de Amsterdamse Bank veroordeld tot vier jaar gepleegde oplichting van deze bank ten bedrage van ruim zes en-een- halve ton. VOORBEURS VAN HEDEN Slot lste tijdv. 2de tij'. AK.U468 467 Hoogoven- 610 gl Kon Olief 168,10—16" 168. Philips 165165 31 '164.70 Unilever 172173 171,60

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 9