Astronaut Cooper verloor tijdelijk de controle over zijn zintuigen „Zaanstroom" is leeg, maar het goud is niet gevonden Verkorting diensttijd mogelijk voor groot deel landmacht In Griekenland dreigt een regeringscrisis Brits-Franse Concorde pronkstuk op expositie Medici voorzien de mogelijkheid van blijvende hersenbeschadiging Vier slachtoffers van het water Wordt dr. de Kort straks premier H uwelij ksgelu k Nachtelijk rumoer Oud-nazi voor de ttw rechter in Graz Meisje dook onder in Ambonezenkamp Premier Karamanlis eist afgelasting van koninklijk bezoek aan Londen Ruimtevaartinspanning heeft Amerika van de eerste plaats verdrongen Coalitie te Rome krijgt steun uit Sicilië Een mooi cadeau voor vader... CONSTANT DINSDAQ 11 JUNI 1963 4 AMERIKAANSE ONTHULLING Franse politie arresteert weer verdachte OAS-ers Staking in Southampton Prof. Vondeling in radio-interview Belaunde Terry gekozen tot president van Peru Kerkelijk nieuws Beschuldigd van moord op vijftien Joden gouden zegel- en monogramringen Ruimtevaart Kort nieuws cup- smeerkaas ook verkrijgbaar met tomaat oi ham Winst van zeven zetels Hallucinatjes, aantasting van het beoordelingsvermogen en blijvende be schadiging van hersens en beenderen zijn mogelijke gevaren van langdurige ruimtevluchten, welke thans door geleerden worden bestudeerd. Verscheidene Amerikaanse onderzoekers hebben daaromtrent eind vorige week gerapporteerd op een te Warschau gehouden symposium over ruimtelhologie onder leiding van „Cospar", het internationale comité voor wetenschappelijk ruimteonderzoek. Een van hen, dr. W. R. Adey van het laboratorium voor ruimtebiologie van de Universiteit van Californië zei, dat het verhaal van astronaut Gordon Cooper, dat hij in Tibet op zijh ruimtevlueht huizen en rokende schoorstenen heeft gezien „sto ring van de visuele waarneming of van het beoordelingsvermogen gedurende de gewichtloosheid doet vermoeden". Hij betoogde, dat de bewering van Coo per dat hij op een hoogte van 160 kilo meter voorwerpen van de omvang van een huis kon zien klaarblijkelijk niet juist is, zoals elke ervaren piloot zal weten. Adey achtte het mogelijk dat het beoor delingsvermogen van Cooper in die ogen blikken kan zijn beïnvloed door de totale afwezigheid van normale zenuwprikkels met als gevolg ..een toestand van vervoe ring of euphorie, die iemand ertoe ver leiden kan, niet kritisch te oordelen". Dat Cooper erin geslaagd is, met handbedie ning op de juiste plaats te landen toen zijn landingsautomaat onklaar raakte, vindt volgens Adey zijn verklaring hierin, dat de menselijke geest in geval van nood de neiging heeft, zijn vermogens tot het uiterste in te spannen. Adey en andere sprekers opperden de veronderstelling, dat de gevaren zeer kun nen toenemen naarmate de duur van de vluchten wordt verlengd. Om hierover ge gevens te verkrijgen zijn de Verenigde In de oude arm van het Eemskanaal tegenover de scheepswerf Sander te Farm- sum is het vijfjarige meisje Elly Meijer- hof uit Farmsum te water geraakt en verdronken. De 29-jarige M. A. Hulsman uit de buurt schap Hessem bij Dalfss en(Ov.) is verdron ken in een diepe boezemsloot. De heer Hulsman, die niet kon zwemmen, zou gaan baden met zijn broer. Omdat zijn broer niet direct mee kon gaan ging hij alvast vooruit. Later werd hij door zijn broer 'iii de sloot gevonden. uit Oude Pekela is verdronken in het bad van het recreatieoord „Sellingerbeetse" in de gemeente Vlagtwedde. De jongeman, die niet kon zwemmen, hing in het diepe bassin aan een leuning. Hij heeft zich niet kunnen vasthouden en verdronk onder de ogen van een vriend die ook niet kon zwemmen. De negenjarige Nellie Broes uit Raven- Stein is in de Maas bij Niftrik verdron ken. Het meisje kon niet zwemmen. Staten, naar Adey meedeelde, voorne mens in de komende herfst een aap te lanceren voor een ruimtevlueht van twee weken. Dr. Adey maakt zich voorts zorgen over het feit dat ruimtevaarders blijk baar in hun slaap niet dromen. Hij haal de weer Cooper aan waar deze ver klaard had, tijdens zijn baantjes om de aarde op een gegeven moment in slaap gevallen te zijn, maar zich niet te kun nen herinneren, gedroomd te hebben. Dr. Adey verklaart dat het belangrijk is dat ruimtevaarders tijdens hun tochten dromen, omdat „proeven hebben uitgewe zen dat een droomloze slaap aanleiding kan geven tot geestelijke afwijkingen". Op aarde komen dromen gewoonlijk na vijf a zes uur slaap voor, aldus Adey. „Hier door worden de „geestelijke spieren" in voldoende mate geoefend". Ook Coopers mededeling, dat hij bij het ontwaken had bemerkt, dat zijn armen recht voor hem zweefden, baart de geleerden zorgen, zo zei dr. Adey. Dit zou een symptoom kun nen zijn van de „verstoring van het lichaamsbeeld" die veroorzaakt wordt door de toestand van gewichtloosheid. Bij lang durige ruimtevluchten zou dit de hersen functies ernstig kunnen schaden. (Van onze correspondent PARIJS Aan de vooravond van zijn nieuwe en negentiende propaganda-tournee door de Franse provincie, waarbij prest dent De Gaulle, van morgen af tot en met zondag een deel van West-Frankrijk zal bezoeken, heeft de politie gisteren in Limoges bij verificaties van persoonspa pieren en huiszoekingen drie leden van de geheime legerorganisatie, de O.A.S., gear resteerd. Het zijn een officier, een chi rurg en een kelner, die voor deze contra revolutionaire groep als „brievenbus" fun geerden. Zaterdag zijn in Fréjus (Zuid Frankrijk) de voormalige parachutisten kapitein Raymond Mura en de uit Sidi Bel Abbes afkomstige Roger Caruana, beiden voormannen van een O.A.S.-groep gearresteerd. SOUTHAMPTON (Reuter) De haven arbeiders in Southampton hebben maan dagmorgen op een massabijeenkomst be sloten, onverwijld voor 24 uur in staking te gaan uit protest tegen een volgens hen verkeerde interpretatie door de werkge vers van een contract voor het lossen van een Hamburgse houtboot. Zij zouden van morgen het werk hervatten en morgen op nieuw een bespreking houden. i Ij hf De honderd vijf tig ton stukgoederen uit Engeland, waarmee dfe kustvaarder „Zaan stroom" zondag in Amsterdam is tefugge- De 24-jarige ongehuwde Harm Bisschop" d? ruimen van het "schip is" geen spoor it On rln L) nl--,l n u 1_1 i 1 J.1 keerd, zijn nu allemaal gelost, maar in, schaBBÜJwaar.de lading voorlopig-is -op- gevonden van de veertig in Londen gesto len baren goud die zich volgens een tip uit Londen aan boord van de coaster zou den bevinden. De douane-recherche en rechercheurs van de rijkspolitie te water zijn de hele dag in touw geweest om de Zaanstroom van onder tot boven uit te kammen. „In het schip is niets te vinden", luidde de conclusie na dit minutieus onderzoek toen de hele lading was gelost. De enige mogelijkheid is nog dat de ba ren goud in de lading zijn verstopt, al of Volgens prof. dr. ir. A. Vondeling is het tijdens de informatiepoging van prof. Rom- me duidelijk geworden dat een diensttijd verkorting van enige maanden voor het overgrote deel van de landmacht moge lijk is. Hij heeft dit verklaard in een ra dio-interview met de heer K. Voskuil over de informatie-Romme en de formatie-De Kort. Er zou een vrij brede tot brede over eenstemming over deze diensttijdverkor ting verkregen zijn. Bij 't „aanharken en omspitten" van vraagstukken is volgens ir. Vondeling nog geen oplossing voor het televisievraagstuk gevonden, wel zijn door het verduidelijken van standpunten oplos singen in zicht gekomen, die ruime steun in de Kamer kunnen krijgen. Ten aanzien van de structuurhervorming van naamloze vennootschappen wil de P.v.d.A. veel, de V.V.D. weinig doen. In dit opzicht is er wel wat meer licht ge komen, zo zeide prof. Vondeling. Hij vond dat dr. Romme zich op ob jectieve wijze van zijn opdracht heeft ge kweten. Hij hield het er voorlopig op dat dr. de Kort het daardoor gemakkelijker zal hebben. Over de vraag of de formateur ook pre mier zal worden, zeide prof. Vondeling, dat „iedere grote fractie in haar voorzit- LIMA (AFP) Hoewel de definitieve uitslag van de presidentsverkiezingen in Peru nog niet bekend is, staat het wel vast dat Belaunde Terry, de kandidaat van de linkse Volksactie, als overwinnaar uit de bus zal komen. Toen er ruim 1.4 miljoen stemmen geteld waren, bleek Ter ry er 577.702 op zich verenigd te hebben tegen Haya de la Torre, de kandidaat van het revolutionaire Amerikaanse Volksver bond (APRA) 437.860 en ex-president-dic- tator Manuel Odria van de Nationale Unie 388.356. De 51-jarige Terry is van beroep archi tect. ter een toekomstige premier moet zien". In dr. de Kort is volgens spreker een duidelijk vertrouwen uitgesproken en hij heeft jarenlange ervaring. Het zou prof. Vondeling dan ook piet verbazen, als dr. de Kort premier wordt, vooral nu dr. de Quay duidelijk heeft laten weten geen tweede termijn te ambiëren. Ofschoon de P.v.d.A. een verkiezingsne derlaag heeft geleden, is zij nog altijd sterker dan C.H.U., A.R.P., en V.V.D. sa men. „Wij kunnen niet met ons laten sol len, zoals met een soort harlekijn. Wat ons betreft is dat er niet bij", aldus prof. Von deling. De zevenhonderd jaar oude gewoonte van de huwelijksprocessen voor ge trouwde paren die proberen aan te to nen dat zij sinds jaar en dag gelukkig getrouwd geleefd hebben zonder ruzie te maken, zal dit jaar in Great Dun- mow, Oost-Engeland, op 29 juni her leven. De organisatoren hebben paren, die bereid zijn „terecht te staan" uit genodigd om zich door eenrechter en jury bestaande uit zes ongetrouwde vrouwen en mannen, te laten ondervra gen. De winnende paren zullen in op tocht door de stad naar het marktplein worden gevoerd. Dan, nadat zij een eed hebben gezworen die sinds 1701 is ge bruikt, zullen zij neerknielen en hun prijs, een zij ham, in ontvangst nemen. (LPS). niet in kleine parten versneden. Dat on .dëgzóëli -wordt, vandaag- voortgezet in de' loodsen van de Hollandse Stoomboot Maat geslagen. Het schip kan dan weer nor maal naar Engeland vertrekken. Het onderzoek van de lading levert zo veel moeilijkheden op, dat men om prak tische redenen en ook uit het oogpunt van tijdsbesparing (het stukgoed kan niet te lang worden opgehouden, want een derde deel is transito-goed) naar een technisch hulpmiddel heeft gezocht. Dat meent men nu te hebben gevon den in de oude modellen mijndetectors. Gisteravond is daarmee reeds een proef ondernomen en het resultaat was dermate gunstig dat een beroep is gedaan op de mijnendienst van de marine in Den Hel der, om een aantal manschappen met mijn-detectors ter beschikking te stellen. In politiekringen houdt men het niet voor onmogelijk dat Scotland Yard door het anonieme telefoontje, waarin de Zaan stroom als „goudschip" werd genoemd, bewust op een dwaalspoor is gebracht. Scotland Yerd acht zelf deze mogelijkheid ook niet uitgesloten want volgens uit Londen ontvangen berichten zijn sinds zaterdag alle uit Engeland vertrokken schepen in de gaten gehouden. Vannacht zal er boven Nederland hier en daar nogal wat vliegtuigrumoer zijn door een grote luchtverdedigingsoefening van de NAVO. In het kader van deze oefening, zo deelt de luchtmachtvoorlich tingsdienst mede, zijn er in de nacht van 11 op 12 juni eveneens vliegactiviteiten te verwachten. Baptisten Gemeenten Beroepen te Vriescheloo J. C. Loot, kand. te Koevorden. De „Zaanstroom" in de Amsterdamse haven. yLTo amosA ah r.icl oi; a <e& s-' j GRAZ (Reuter) In de Oostenrijkse stad Graz is een proces begonnen tegen Franz Murer, een 51-jarige boer uit Stier marken, die beschuldigd wordt van moord op vijftien Joden tussen 1941 en 1943. Meer dan vijftig getuigen van over de gehele wereld zijn opgeroepen. In de tenlasteleg ging staat dat Murer, toen hij zijn misda den beging, geen militaire of partijfunc ties bekleedde maar „Kreislandwirt" v de nazi's oftewel eerste boer van hej district was, en daardoor „gerechtigd Joden voor niets op zijn bedrijf te laten werken. De namen van de meeste slacht offers, onder wie een negenjarige jongen en zijn moeder en twee meisjes, zijn niet bekend. Britse militairen arresteerden Murer in ,1947 en leverden hem uit aan de Russi sche autoriteiten, die hem wegens „misda dige activiteiten in de oorlog" tot 25 jaar gevangenisstraf veroordeelden. Toen Mu rer zes jaar van zijn straf had uitgeze ten werd hij echter vrijgelaten. De beschuldigingen die thans tegen hem zijn ingebracht, zijn nieuw. Murer, wiens naam ook in het proces tegen Eichmann is genoemd, heeft het hem tenlaste ge legde ontkend. Hij heeft verklaard, dat hij gedurende de bewuste jaren nimmer een schot heeft afgevuurd en zich alleen met administratieve zaken heeft bezig gehouden. De politie te Vught heeft een bewoner van het Ambonezenkamp Lunetten in Vught aangehouden. De arrestatie staat, in verband met het „onderduiken" in het kamp van een veertienjarig meisje uit Tilburg. Het meisje is na een afwezigheid van omstreeks tien dagen gisteravond in de ouderlijke woning teruggekeerd. Ze is al eens in een observatiekliniek opgeno men geweest. ATHENE (AP) Jn Griekenland dreigt een regeringscrisis als gevolg van de plan nen der koninklijke familie om op 8 juli een bezoek aan Londen te brengen. Pre mier Constantine Karamanlis heeft ge dreigd te zullen aftreden indien het be zoek niet afgelast wordt. Van regeringszijde is vernomen dat pre mier Karamanlis tegen koning Paul ge zegd heeft. „Het lot van de regering hangt af van hetgeen u voornemens bent te doen". De centrale figuur in de contro verse, koningin Frederika gaat inmiddels rustig door met haar voorbereidingen voor de reis naar Londen. Naar verluidt staat de koningin meer op de reis dan de koning en zou haar standpunt en niet dat van de koning de ontstemming van de rege ring gewekt hebben. De Griekse regering beschouwt de inci denten, die zich te Londen voorgedaan hebben tijdens het bezoek dat koningin Frederika ter gelegenheid van het huwe lijk van prinses Alexandra officieel als gesloten, maar Athene is woedend over opmerking van Labour-afgevaardigden in het Lagerhuis over politieke gevangenen in Griekenland. De regering-Karamanlis heeft ter zake het vertrouwen van het par lement gekregen. Bovendien wil de rege ring niet dat de reis doorgaat omdat Brit se vredesorganisaties gewaarschuwd heb ben dat zij tegen de Griekse koninklijke familie zullen demonstreren. Advertentie Levering van dt producten der Constant fabrieken uitsluitend via de erkende juweliers (Van onze correspondent) PARIJS. Frankrijks staatshóofc generaal De Gaulle, heeft op Le Bourget de vijfentwintigste internationale „Salon voor vlieg- en ruimtevaart" geopend. Bi voorbaat zijn alle deskundigen het er a wel over eens dat deze tentoonstelling, door aantal en betekenis der deelnemen de exposanten, door de belangstelling van het publiek die verwacht mag wor den én vooral ook door het historische gewicht dat men aan haar hechten mag, al haar voorgangsters overtreft. Er staan een honderdtal startklare toestellen, die bij de diverse demonstraties het lucht ruim zullen kiezen en er zijn zeventien landen met driehonderdentachtig dee' nemers vertegenwoordigd. Men reként zeker een miljoen entreebiljetten te kun nen verkopen waarvan de prijzen uiteen lopen van een rijksdaalder tot tachtig gulden. Bij een rondwandeling en een eerste blik in het programma valt dadelijk op hoe belangrijk 't aandeel van de Europese lan den, in luchtvaartzaken geworden is. Dat Frankrijk ais gastheer meer dan de helft van de ruimte bezet ligt wel voor de hand maar ook bij de overige veertig procent van de stands, domineren toch duidelijk de Europese kleuren. Groot Brittannië blijkt zelfs zo veel gewicht aan deze mon sterbouw van Le Bourget te hechten, dat het dit jaar voor het eerst heeft afgezien de traditionele luchtdemonstraties in Far bourgh te houden. Hoe paradoxaal het, poli tiek gesproken, ook mag klinken in de lucht - of althans in de vliegtuigindustrie hebben Parijs en Londen zich nooit zo dicht bij elkander bevonden als nu De Gauflë' ifëh 'sflle "rrtoWtè geeff 'Gifoot-Brif tannië buiten de Europese Economische Gemeenschap te houden. Of die ontwikke ling, welke door de gemeenschappelijke produktie van het oncorde-straalverkeers vliegtuig wel het duidelijkst geïllustreerd wordt, zich in een later stadium ook op het politieke vlak zal manifesteren, echter de vraag. Naast- en na-Groot-Brittannië en Frank rijk, die zich onbetwist aan de top van de Europese vliegtuigindustrie, die de laat ste jaren wat was afgezakt, hebben ge plaatst, vertoont West-Duitsland, met zijn „vliegende hijskraan" Sikorsky, zijn jager E-104 G - die in Europese licentie wordt gebouwd. Ook met verschillende ma quettes van Heinkel, Messerschmitt en an dere firma's (wier namen bij de wat oude re generatie niet bepaald de meest idyl lische herinneringen vermogen op te wek ken) toont ditzelfde West-Duitsland, dat ook in deze domeinen het „Wirt- schaftswunder" zijn vruchten steeds roya Ier begint af te werpen. Evenals in de auto-industrie wordt ook in de luchtvaart de naam van Italië grotendeels door Fiat gedekt, zoals' Zweden synoniem is met Saab. De andere continentale landen, waar onder Nederlands kleuren vooral door Fokker worden hooggehouden, zoeken hun kracht (noodgedwongen) in de samenwer king met Frankrijk dat ettelijke tiental len internationale akkoorden heeft lopen met West-Duitsland of met Groot-Brittan- nië, waardoor projecten of zelfs al toe stellen als Transall, de Concorde, Atlan tic of Starfighter werden opgeleverd. Van krachtige vitaliteit getuigt zeker ook Ca nada, dat voor het eerst massief met tweeëntwintig constructeurs aan een internationale expositie deelneemt, een op vallend debuut met de jager Canadair en het transportvliegtuig CL-44 Evenmin onopgemerkt passeert het feit dat de Amerikanen dé indruk geven hun conventionale" vliegtuigindustrie ietwat te verwaarlozen ten gunste van hun in spanningen in de ruimtevaart. Op dat laatste punt bijten ze, doordat de Russen hun geheimen niet aan de grote klok han gen, in Le Bourget de spits af. Hun voor naamste satellieten zijn levensgroot doch niettemin ondoordringbaar in ma quette vertegenwoordigd, en de „dop" van de Mercury waarmee Walter Schirra zes Schietpartij. Wildrido Alvarez Jara, de se cretaris van Paraguay's verboden com munistische partij en een politiebeamb te zijn om het leven gekomen bij een vuurgevecht, toen de politie een inval wilde doen in een huis te Asuncion De politie wilde het huis binnendringen, omdat zij vermoedde dat er een com munistische vergadering aan de gang was. Zij werd begroet met vuur uit ge weren en revolvers. Advertentie smeerkaascup malen rond de aarde tolde, neemt, in ori gineel, de ereplaats van de Amerikaan se inzending in. De Amerikanen geven ook nog een nummertje science-fiction weg met hun Apollo's, ruimtevaartuigen die met drie personen aan boord, binnen af zienbare tijd de kosmos zullen ingaan. Voor een ander, ietwat ingewikkeld appa raatje kunt u zich aan dagdromen overge ven over uw eerste reisje naar de maan, dat te zijner tijd door een soortgelijk toe stel mogelijk gemaakt zal worden, Dat de Fransen hun nationale glorie ook niet tot de vaste grond zullen wensen te beper ken, bewijzen diverse speelgoedjes die be doelen vooruit te wijzen op hun ruimte excursies. Voluit realistisch is daarentegen zeker wel het gezamenlijk produkt van Franse en Britse inspanningen en vernuft de luchtreus Concorde, die men het neusje van de zalm van deze ganse onderneming mag noemen. Onder de Fransen en de Brit ten is een wedstrijd gaande over het gees telijke vaderschap van de Concorde. De Fransen beschouwen de Concorde als het broertje van de Caravelle en een natio naal produkt. De naam Concorde die ze de nieuwe luchtreus hebben gegeven en waarmee de Britten zich zonder moeite konden verenigen, wijst, zo merken ze op, duidelijk in Franse richting. De Franse in genieur Satre aan wiens brein de Caravel le is ontsproten heeft ook de basis gelegd voor de Concorde, zo zegt men in Parijs, al erkent men schoorvoetend, dat het tech nische en financiële aandeel van de Bri tish Aircraft Corporation niet mag worden uitgevlakt. In grote lijnen wordt wel aangenomen dat het uiterlijk van de Concorde, die uit aluminium en titanium of staal zou be staan, een Franse indruk zal maken, ter wijl de Britten hun stempel meer op de inwendige kwaliteiten zullen drukken. Vast schijnt ook te staan, dat vier Bristol Syjflelqy^qiyipfms Turbo-jets.die in,2. pa ren onder de vleugels komen, als kracht bronnen zullen fungeren. Hun gezamenlijk Vermogen zal vijf'keer groter zijn, dab de kracht waarover de Caravelle beschikt. Administratief-organisatorisch wordt de bouw van de Concorde verzekerd door een comité van Franse- en Britse regeringsver tegenwoordigers. Fransen en Britten zul len om beurten het presidentschap bekle den. De eerste president is de Brit Sir George Gardner, die volgend jaar door een Fransman zal worden afgelost. De Concorde, die een honderd passa giers met hun bagage zal kunnen vervoe ren, belooft, met een snelheid van 2400 km per uur, de afstand tussen New York en Parijs en Londen binnen de helft van de tijd nu ongeveer zes uren te zullen afleggen die de Boeing 707 of de DC 8 nu nog nemen. Na de geluidsgrens, zal dan ook de „warmtegrens" zijn overschre den. Om deze hemelstormende visioenen ten slotte met nog een paar duizelingwekkende cijfers af te ronden: ofschoon een nauw keurige raming nog steeds niet schijnt te zijn Opgesteld, houden de deskundigen toch wèl rekening met het vooruitzicht, dat een Concorde tenminste het dubbele zal kosten van een huidig straalvliegtuig, dat op een dikke vijf en twintig miljoen gulden komt te staan. PALERMO (Reuter-AFP-AP) Bij de verkiezingen die zondag cn maandag op Sicilië zijn gehouden voor 't vijfde naoor logse regionale parlement hebben de chris ten-democraten drie zetels meer gekregen en zijn van 34 op 37 zetels gekomen. De communisten blijven de op een na groot ste partij. Zij wonnen 1 zetel en hebben nu in totaal 22 zetels. De laatste twee jaar is Sicilië bestuurd door een coalitie van het centrum en links. De verkie.zing heeft de coalitie een grote meerderheid gege ven. De sociaal-democraten en de republikei nen, de coalitiepartners van de christen democraten in de Italiaanse regering, won nen ieder twee zetels. De grootste winst was voor de rechtse liberalen, die van twee op zeven zetels kwamen. De Nenni-socia- listen bleven met elf zetels gelijk en de twee uiterst-rechtse partijen, de monar chisten en de neo-fascisten, verloren ieder twee zetels. De verkiezingsuitslagen betekenden een zware slag voor de Siciliaanse christen- socialistische unie, een christen-democrati sche splintergroepering, die al haar negen zetels verloor. De christen democraten kregen 42,05 per cent van de stemmen. In vergelijking met de landelijke stemming van 28 april 1963 boekten zij een winst van 3,25 percent. Bij de regionale verkiezingen van 1959 be haalden zij 38.6 percent der stemmen. Ook de communisten boekten winst. Zij kregen 24.12 percent van de stemmen tegen 23,7 op 28 april en 21,9 in 1959. Alle andere partijen leden lichte ver liezen in vergelijking met de verkiezingen van 28 april. De socialisten hebben 9,92 (10,9), de liberalen 7,8 18.8) en de neo fascisten 7,24 (7,3) percent.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 4