Geen goud aan boord van de „Zaanstroom" AGENDA overtollig maagzuur: alstublieft norac QU1MB0 EN HET VREEMDE El POLLE, PELLI EN PINGO en bondig) Schip is al weer uitgevaren Drankzuchtige sergeant houdt zijn straf Caféruzie berecht in Amsterdam Italiaans schip aan de ketting Speciale deur voor dieven Stelende werklozen veroordeeld Broers pleegden roofoverval Amsterdamse school kocht schapen Greve'in?en dit iaar niet meer dicht Lichtere groentijd bij het USC Meeste Amsterdamse scholieren werken in de vakantie Jaar en zeven maanden voor bijrijder Onderzoek heropend naar schietpartij in woonwagenkamp Mogen proefpersonen dronken worden gemaakt? Vier doden in het verkeer Schip gezonken Heemschut wil haven van Breda redden Vrouwelijke wethouders een dag uit Iets warmer NU MODERN WASSEN WASMACHINE BLAUW «schakel over op Gulfpride li WOENSDAG 12 JUNI 1963 Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk SELECT SINGLE-G ACHTERAF WORDT ER 65Z66D, DAT DE VAAS HE88GM STUK6E6001D (7,,H9T BESTE IS, HEM WEER V -y WMÊN JA, "DAM MERKEN^ V" Kze NIETS J en nïef verbrand PIGMADERM WERKRAPPORTEN 25 e a nw o 0 De rijkspolitie te water in Amsterdam heeft de kustvaarder „Zaanstroom" van de Hollandsche Stoomboot Maatschappij vrijgegeven. Het schip was sinds zondag op verzoek van Scotland Yard geïsoleerd in verband met een anonieme tip dat zich voor een bedrag van f 2 miljoen gestolen goud aan boord zou bevinden. Een grondig onderzoek, dat zich gedu rende twee dagen over alle delen van het schip heeft uitgestrekt, heeft niets opgele verd. De „Zaanstroom" is gistermiddag tegen vijf uur weer uitgevaren. Nagenoeg de hele lading van de Zaan stroom (honderd vijf tig ton stukgoederen) is nu vrij gegeven Voor onderzoek zijn alleen nog-achtergebleven zeven koffers van bemanningsleden waarvan de sleutel tjes ontbreken. Voorts wacht men nog op de reacties van een aantal recherche-groe pen in het land die zich ontfermd hebben over goederen waarmee grote haast was. Gistermiddag dacht men nog even aan succes toen de mijndetectors van de ma rine positief reageerden op vierentwintig rollen met behangselpapier. De detectors registreerden evenwel een ander metaal. Advertentie slechts 15 cent inet Reckitts Een beroepssergeant uit Driebergen houdt vier maanden gevangenisstraf, waarvan drie voorwaardelijk voor verduistering /an een bedrag van f 1.400.-. Het hoog mili tair gerechtshof te Den Haag heeft net krijgsraadvonnis bevestigd. De man had uit zucht naar alcohol De- dragen, die hij aan 'n exportslagerij moest afdragen, achtergehouden. Hij is bij een consultatiebureau onder behandeling. Aan het snelle onderzoek hebben deelge nomen ruim veertig medewerkers van de zogenoemde goudploeg van de fiscale in lichtingen- en opsporingsdienst, van de douane-recherche (de „zwarte bende", die gewend is schepen op smokkelwaren uit te kammen), van de rijkspolitie te water, de douane, de bewakingsdienst van de H.S.M. en van de mijnendienst van de koninklij ke marine uit Den Helder die drie oude modellen mijndetectors ter beschikking stelde. Deze oudjes reageren beter op non-ferro metalen. De rechtbank heeft een 28-jarige op Bo naire geboren bankwerker wegens bedrei ging met zware mishandeling van een in Amsterdam werken'de Spanjaard en mis handeling van een student veroordeeld tot een gevangenisstraf van twaalf maanden, waarvan twee maanden voorwaardelijk en toezicht van het medisch consultatiebureau voor alcoholisten. De reeds zeven maal veroordeelde An tilliaan, die op 28 mei een gevangenisstraf van een jaar en drie maanden tegen zich hoorde eisen, bedreigde op nieuwjaarsdag in een café aan het Kadijksplein zonder dat daartoe eigenlijk enige aanleiding was de Spanjaard met een alarmpistool. Hij schopte de student tegen het hoofd. De Antilliaan had te veel gedronken. Bij deze caféruzie stak een twintigjarige classificeerder een andere Spanjaard in de buik. Wegens poging tot zware mishan deling werd hij na een eis van een jaar veroordeeld tot een gevangenisstraf van acht maanden. N In de Maashaven te Rotterdam is het Italiaanse schip „Maria Lauretania" (71.189 ton) van de Compagnia Sicula Navigatione te Palermo aan de ketting gelegd. Er is op verzoek van buitenlandse schuldeisers beslag gelegd. Het was de bedoeling dat gisteren de la ding, die bestaat uit stukgoed en mais, zou worden gelost. De zevenendertig beman ningsleden. hoofdzakelijk Sicilianen, wei gerden medewerking te verlenen, daar zij sinds drie maanden geen gage hebben.ont vangen. Via het Italiaanse consulaat- generaal te Rotterdam, is de bemanning in rechten getreden. Het schip ligt sinds( 5 juni in Rotterdam. c 2 Concertgebouw, vandaag 20 u.: Haarlems Gemengd Koor o.l.v. Anton de Beer m.m.v. het N.Ph.O. met „Die Jahreszeiten" van Haydn. Grote Kerk, donderdag 15 u.: Orgelbe speling door Albert de Klerk. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Girls, Frang1 Hals,14, 19 en 21.15 u.: „08/15", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „De triomf van Maciste", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Summer ho liday", a.l. Minerva, 20.15 u.: „Grafin Mariza", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Een zol derkamer op Pigalle", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De dood loert langs de weg", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Viridiana", 18 j. Monopole (Zandvoort), vandaag en don derdag geen filmvoorstelling TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw Dagelijks geopend van 10-17 u. en zon- en feestdagen van 13-17 u. Prentenkabinet: Expositie van grafiek van Wout van Heusden. Tot en met 20 juli. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein-Korte Houtstraat): Tentoon stelling van tekeningen van Henk Broer Tot en met 30 juni. Dagelijks geopend van 10-18 en 20-24 u. en zaterdag en zondag tot 1 u.; klassiek grammofoonplatenconcerl van 21-22 u.: Mozart. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Tentoonstelling van schilderijen van C. Nierop. Tot en met 16 juni H. F Bootzaal: Expositie van oude bijbelse gra vures van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 9-20 u. Klassiek grammofoonplaten- concert van 20-23.30 u. Vishal (Grote Markt): Tentoonstelling van Keltische Kunst. Dagelijks geopend van 10-17 u., zon- en feestdagen van 13- 17 u. en vrijdagavond ook van 20-22 u. Tot en met 3 juli. Museum „Huis van Looy" (Kleine Hout weg-Kamperlaan) Herdenkingstentoon stelling: werken van André van der Vos sen. Tot en met 8 juli. Dagelijks geopend van 1017 u. en zon- en feestdagen van 13-17 u. Teylers Museum (Spaame 16): Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 11-17 u. en de eer ste zondag van de maand van 13-15 u. Vleeshal (Grote Markt), Tentoonstelling van schilderijen, tapijten, tekeningen en grafiek van Mario Prassinos en beeld houwwerken van Jacques Lipchitz. Tot en met 15 juli. Dagelijks geopend van 10-17 a en zon- en feestdagen van 13-17 u. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest: Iedere avond (behalve maandag) ge opend van 20-2 u. Van 21-23.15 u.: Caba ret door Fiet en Frans Koster, Natascha Emanuels en Han Reiziger (piano). „Waagtaveerne", (Damstraat/Spaarne), iedere avond (behalve maandag) van 20 24 u. en vrijdag en zaterdag van 201 u.: internationaal liederenrepertoire door Co- bi Schreyer en Ronnie Potsdammer. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 7 juni). City, 20 u.: „Twee vrouwen". Rex, 20 u.: „Spookdivisie Brandenburg". Openbare leeszaal. Pleir 1945, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur R.-k. leeszaal, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 uur. Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, 19 tot 21 uur: expositie „Het café". DONDERDAG 13 JUNI City, 20 u.: „Mijn beste vijand" (cyclus voorstellingen). Rex, 20 u.: „Spookdivisie Brandenburg". Openbare leeszaal. Plein 1945, 10 tot 12.30 u. Filiaa Velsen-Noord: 14 tot 17 uur. WOENSDAG 12 JUNI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Mon- do cane". Luxor Theater, 19.30 u.: „La dolce vita". (Eén voorstelling). DONDERDAG 13 JUNI Kennemer Theater, géén voorstelling. Luxor Theater, 19.30 u.: „La dolce vita". (Eén voorstelling). Het vier verdiepingen hoge noodge bouw van C. en A., dat wordt gebouwd boven het water van het Damrak te Amsterdam aan de „kop" van Ber- lages beurs krijgt een speciale deur voor winkeldieven. Deze zal worden aangebracht tegenover de achterzijde van het politiebureau Warmoesstraat. De chef van dit bureau heeft om deze uitgang verzocht om het overbrengen van mensen die zich aan winkeldiefstal ten schuldig maken te vergemakkelij ken. Het aantal diefstallen in de grote Amsterdamse warenhuizen is zo groot lat deze speciale voorziening de moeite oont. Tandarts. Een 48 jaar oude Amster dammer is door de rechtbank te Dinant tot een boete van 814 gulden veroordeeld omdat hij zich ten onrechte als tandarts had uitgegeven. De rechtbank in Amsterdam heeft een twintigjarige los-arbeider wegens enkele diefstallen veroordeeld tot een jeugdgevan genisstraf van een jaar en zes maanden. Zijn beide helpers kregen een gevangenis straf van tien maanden, waarvan twee maanden voorwaardelijk en toezicht van medisch consultatiebureau voor alcoholis ten. De drie knapen hebben eind vorig jaar in Amsterdam in totaal 25 diefstallen ge pleegd. Zij waren zonder werk en konden niet aan de slag komen. De rechtbank in Utrecht heeft twee broers uit Utrecht wegens hun aandeel in een roofoverval veroordeeld tot gevangenis straffen van twee en één jaar. De broers hadden een 46-jarige monteur in hun auto knock out geslagen en be roofd van zijn horloge en portemonnaie, waarin een bedrag van 170 zat. (Van onze redacteur in Amsterdam) Op de veemarkt in Purmerend z(jn drie schapen voor f 75.- per stuk aangekocht door het hoofd van een Amsterdamse Ulo school. de heer C. J. Speets. Het school hoofd heeft voorts eigenhandig een afras tering getimmerd rondom een grasveld van vijftig bij dertig meter waar de die ren sinds gisteren lopen te grazen. De heer Speets is hoofd van de prof. dr. G. van der Leeuwschool in .Amster dam-west, die enige tijd geleden een nieuw gebouw betrok. Naast de school is een sportveld aangelegd maar de grond is nog te slap om het door de zevenhonderd leerlingen van de school te kunnen laten gebruiken. Men adviseerde de heer Speets er een paar koeien te weiden om het in klinken te bevorderen. Dit leek moeilijk uitvoerbaar en toen besloot hij maar enke le schapen te kopen De dieren worden verzorgd door de leer lingen. De klassen nemen bij toerbeurt een week lang schillen mee van huis. Het ligt in de bedoeling met de schapen te fokken. Enkele leerkrachten zijn hier over zo optimistisch dat zij hopen de die ren met winst te kunnen verkopen als de grond hard genoeg zal zijn. Hiervan zouden dan sportmaterialen kunnen wor den gekocht. De sluiting van de Grevelingen tussen Schouwen en Duiveland en Goeree-Over- flakkee zal waarschijnlijk niet dit jaar meer geschieden, zoals was berekend. Deze slui ting moet geschieden met behulp van een kabelbaan. De aflevering van belangrijke onderdelen van deze kabelbaan door een iFra.ns .bedrijf Yerloopt .fegag,er),.bij de,4glT tadienst va'n Rijkswaterstaat wordt ge vreesd, dat de sluiting eerst een half jaar na de berekende tijd, dus pas th hét .voor jaar van 1964, zal kunnen geschieden. Advertentie Dè motorolie van vandaag Advertentie Branderig gevoel in de maag, zure smaak in de mond. Wie heeft er Norac? Alstublieft: wel dadige verlichting met No rac. Norac - vertrouwd en veilig middel. Er staat een doosje voor U klaar op de toonbank van Uw apotheker of drogist. De wijzigingen in de groentijd, die de se naat van het Utrechtsch Studenten Corps begin van dit jaar in uitzicht stelde, zijn thans aangebracht. De novieten worden in vier groepen gesplitst, die slechts een ge deelte van de verschillende programma punten gezamenlijk meemaken. Zo wonen zjj de groenuren in de sociëteitzaal niet langer en masse bij. Hierdoor is het mo gelijk de controle te verscherpen. Op de ingevoerde instructiedagen voor de sub-verenigingen en andere activiteiten van de corps-gezelschappen zal de senaat streng toezicht uitoefenen. Enige tijd ge leden waren de senaat al grotere bevoegd^ heden toegekend om overtreders van de voorschriften te straffen., Het dagrooster van de novieten wordt besnoeid, inplaats van tussen twaalf en één uur 's nachts kunnen zij nu al vaak om elf uur of half twaalf naar huis. Het weekeinde in Limburg, dat vorig jaar is ingevoerd om de novieten de gele genheid te geven ook enkele dagen alleen met elkaar om te gaan en dat uitstekend is bevallen, is aangehouden. Zestig percent der Amsterdamse scho lieren boven de zestien jaar werkt vol gens een schatting van de plaatsvervan gende directeur van het gewestelijk ar beidsbureau in Amsterdam gedurende kor tere of langere tijd in de vakantie. Bij dit G.A.B. is nu reeds een aanvraag van werkgevers binnen voor totaal 1750 jon gelui en achthonderd jongeren hebben zich bij het G.A.B. gemeld voor vakantiewerk Heel veel jongeren, die vorig jaar heb ben gewerkt, worden nu rechtstreeks door de betreffende directies benaderd met het verzoek of zij wederom willen komen werken tijdens de vakantie. Af hankelijk van het schooltype en de lengte der vakantie kan drie of vier weken wor den gewerkt. Dit vakantiewerk door jongeren is een welkome aanvulling voor de tekorten die ontstaan door de vakanties varKhet per soneel op de kantoren en in bedrijven en fabrieken Hoewel het G.A.B. zich schaart achter de meerderheid uit de onderwijskringen die tegen vakantie-arbeid door scholieren is. heeft men als gevolg van de vele misstanden in het verleden, in overleg met de onderwijsautoriteiten dit vakan tiewerk gekanaliseerd en aan bepaalde eiken gebonden. Deze betreffen onder meer de duur. géén -ploegendiensten, géén voor de ge zondheid schadelijk werk en de leeftijd niet jonger dan vijftien jaar. Meisjes vragen vaak „iets aardigs in de buitenlucht" en jongens „wat betaalt het meeste?" Conform de eis heeft de Haagse recht bank een 22-jarige bijrijder uit Den Haag wegens diefstal van zes mille veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar en zeven maanden. Een filiaalhouder van een grote melkfabriek had een pakje met geld in de kabine van een melkwagen gelegd De chauffeur liet per abuis het geld in de kabine liggen. De jonge bijrijder maak te zich toen meester van het 'eld, dat hij in enkele weken tijds samen met een vriendinnetje opmaakte. 8283. En daar was eindelijk de stads poort; een houten brug .voerde erheen, over de gracht. Ha, Tippie, hier moeten we zijn! ze< Quimbo. Kom. maar, dan gaan we naar binnen. Je zult eens zien, wat 'n hoop huizen hier in die stad bij elkaar staan, zei hij. Tippie vond het allang goed. Die stapte met z'n grote poten gemoedereerd achter z'n baasje aan. Wel kraakten de planken en de balken van de brug nogal, want Tippie was nu niet bepaald 'n licht beest je Voorzichtig, Tippie! waarschuwde Quimbo. Kijk uit, waar je loopt, want als je door de brug zakt vallen we in 't water! Maar gelukkig hielden de balken het. WE H6B8EN TOCH MAAR éÉN VAAS 666ROKEN JA, NU ZIJN HET ER TWEE 66WORDEN (S P|R M5E De Haagse rechtbank heeft bij tussen vonnis het onderzoek heropend in de straf zaak tegen ceri 28-jarige koopman-woon wagenbewoner, die op 3 maart van dit jaar bij een vuurgevecht in het Leidse woonwagenkamp zich met een karabijn heeft verdedigd tegen drie aanvallers, die met pistolen zouden hebben geschoten. Bij deze schietpartij werd een van de pistoolschutters zeer ernstig gewond. De officier van justitie had ontslag van rechtsvervolging tegen de koopman geëist, omdat er sprake zou zijn van noodweer. De behandeling van de zaak zal dinsdag 18 juni worden voortgezet. De officier van justitie zal dan moeten hebben nagegaan welk kaliber het Lee Enfieldgeweer, waar mee de verdachte heeft geschoten, had. Het Eerste-Kamerüd dr. A. Querido (P.v.d.A.) heeft aan de minister van Bin nenlandse Zaken schriftelijke vragen ge steld over een weten-chappelijk onder zoek naar de schadelijke invloed van al cohol op de persoonlijkheidsstructuur. Bij proeven is aan vrijwillige medewerkers al cohol toegediend. De heer Querido vraagt de minister of hiervoor de grens van het toelaatbare ten aanzien van proeven op mensen niet is overschreden en of hij het derhalve niet ongewenst vindt, dat een dergelijk onder zoek plaats heeft gehad in samenwerking met de rijkspsychologische dienst. Aanleiding tot de vragen van dr. Querido was de publikatie van dr. C. Steffen, we- teschappelijk medewerker van de rijks- psychologische dienst, waarin deze een on derzoek beschri.ift naar psychologische fa cetten van goed en slecht autorijden als mede de invloed van alcohol daarop (1962). In het zesde hoofdstuk worden proeven beschreven, waarbij aan proefpersonen hoeveelheden alcohol worden toegediend met het doel een zekere graad van dron kenschap te verwekken, ten einde de scha delijke invloed van alcohol op de persoon lijkheidsstructuur te kunnen besturen. In Alphen aan de Rijn is de drie en een half jaar oude Jacobus Willem van der Vliet, toen hij bij het huis van zijn ouders aan het steppen was, onder een vrachtauto terecht gekomen die door zijn vader achteruit werd gereden. Het jongetje, een van de drie kinderen van de familie van der Vliet, was vrijwel op slag dood. De 49-jarige schilder C. van Wijnen uit Papendrccht is op zijn motor dodelijk ver ongelukt. De man wilde in zijn woonplaats een geparkeerd staande auto inhalen en kwam daarbij in botsing met een tegen ligger. In het St. Liduinaziekenhuis te Apel doorn is de 21-jarige fabrieksarbeider G. B. T'. Hendrik uit BrUmmen overleden. De man was zondagavond op de Woudberg te Beekbergen met een bromfiets tegen een boom gebotst, waarbij hij een schedelba- sisfractuur had opgelopen. Bij Neede is de 74-jarige wielrijdster me> vrouw H. A. Groot-Blumink uit Lochem door een personenauto aangereden. Zij was op slag dood. In de Maas vijf kilometer ten noorden van Roermond is het driehonderd ton me tende schip „Joma" van schipper Mook- hoek uit Raamsdonksveer na 'n aanvaring gezonken Het schip was geladen met grint en kwam door nog onbekende oorzaak midscheeps in aanvaring met een tanker van de gebroeders Broere uit Dordrecht De bond Heemschut heeft de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen ge vraagd te voorkomen dat de haven van Breda zal worden gedempt. De haven ligt onmiddellijk nabij het Spanjaardgat, dat in de vaderlandse ge schiedenis bekend is door de verovering van Breda in 1590 met behulp van het turfschip. Heemschut betwijfelt of tiet maken van een verkeersweg ter plaatse verdiept te leggen met intactlating oer walmuren noodzakelijk moet worden geacht, 't Dempen om parkeergelegenheid te creëren acht de bond geenszins noodza kelijk. Naar Heemschut heeft vernomen ligt het mede in de bedoeling van het gemeente bestuur op de plaats van de gedempte haven een servicestation te doen bouwen. Hierdoor zal het fraaiste stadsdeel in nog ernstiger mate worden aangetast. Indien er een stadsbeeld is dat voor de bescherming op grond van de monumen tenwet in aanmerking komt dan is 't wel 't onderhavige: een geheel van monumen tale gebouwen, een fraaie gracht en een welhaast onovertroffen voorbeeld van historische vestingbouw, aldus het bestuur van de bond Heemschut in zijn brief aan de minister. Verduistering. De afdeling recherche van de Utrechtse politie heeft een 33-jarige vertegenwoordiger uit Utrecht aangehou den. Hij wordt ervan verdacht ten nadele van zijn werkgever, 'n carrosseriefabriek in de domstad, 8.400,te hebben ver duisterd. Kind gestikt. Het anderhalf jaar oude zoontje van de kermisexploitant Van Z. is voorover in een teil met water gevallen en gestikt. Deze teil stond bij de woonwagen van de ouders op het terrein van de Expo- hal te Hilversum. De vader exploiteert een attractie op het AVRO '40-terrein. Dr. Van der Spek overleden. Dr. A. van der Spek, die ruim 33 jaar. te Seattle en Spokane honorair consul der Nederlan den is geweest, is in de ouderdom van tachtig jaar overleden. Hij was ridder in de orde van de Nederlandse leeuw. Verongelukt. De 21-jarige mejuffrouw A. Middendorp uit Loosduinen is in Bouil lon in België tijdens een vakantie-tochtje van de rotsen gevallen en dodelijk ver ongelukt. Brand. De weduwe A. J. B. van Dijk- van der Sandt is ernstig gewond geraakt bij een brand in haar kamers aan de Jan van Nassaustraat 62 in Den Haag. Zij is opgenomen in het ziekenhuis aan de Zuid- wal. Eenentwintig van de zevenentwintig vrouwelijke wethouders in Nederland zijn gisteren te gast geweest bij Rot terdams wethouder en loco-burgemees- ter mejuffrouw mr. J. Zeelenberg. Een maal per jaar komen de vrouwelijke wethouders bijeen om tijdens een dag van excursies ervaringen uit te wisse len. Nu Rotterdam zijn havenjaar heeft sprak het vanzelf dat deze stad aan de beurt was. Met Rotterdams „gouden koets", de RET-bus voor belaitgrijke gasten, heb ben de dames de stad bezichtigd: ze zijn in het Hiltonhotel geweest, hebben gewinkeld in de Lijnbaan, hebben de lunch gebruikt op de Euromast en in de middag een rondvaart gemaakt door de havens. De wethouders kwamen onder meer uit Aalsmeer, Bloemendaal, Heemstede en Zandvoort. Mevrouw G. C. T. M. Smulders- Belien, de enige vrouwelijke burge meester in Nederland (van Oost, West en Middelbeers), dankte namens de gasten. Advertentie Tube 2.95- Flacon 7.50 «n 2.95 lllllltllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll' Het K.N.M.I. deelt mede: Door een langzame stijging van de lucht druk breidt zich over West Europa een hogedrukgebied uit waarvan het centrum in het zeegebied tussen Engeland, de Golf van Biscaje en de Azoren ligt. Boven Duitsland formeert zich een twee de centrum. In verband hiermee zal in ons land de wind naar richtingen tussen zuidwest en west draaien. In de nacht ontstaat er plaatselijk mist of laaghangen de bewolking maar overdag komt de zon weer door. De temperaturen zullen over het algemeen iets hogere waarden berei ken dan vandaag. De neerslagkansen zijn te verwaarlozen. Verdronken. De 24-jarige Stergios Triantafillou uit de Griekse plaats Krom- nikon, die sedert eind verleden jaar bij de Bata-fabrieken in Best was gedetacheerd, is in het Beatrixkanaal, nabij de Bata- fabriek, tijdens zwemmen verdronken. Maximum-tempera turen 04 a binnen- en buitenland. a 2 fl Neerslag: laatste 24 uur. 3 c3 Den Helder zwaar bew wzw 17 0 Ypenburg zwaar bew windst. 18 0 Vlissingen zwaar bew windst. 16 0 Eelde zwaar bew. wnw 18 .0 De Bilt geheel bew windst. 21 0 Twente geheel bew 23 0 Eindhoven geheel bew windst. 25 0 Zd-Limburg geheel bew nw 25 0 Helsinki zwaar bew z 20 Stockholm zwaar bew w 23 Oslo zwaar bew nno 22 0 Kopenhagen onhpwolkt wnw 20 0 Aberdeen motregen windst. 18 0 Londen licht bew z 24 0 Amsterdam zwaar bew nw 23 0 Brussel geheel bew windst. 23 0 Luxemburg onbewolkt wzw 23 5 Parijs mist windst. 21 0 Bordeaux onbewolkt windst. 21 0 Grenoble zwaar bew. windst. 23 1 Nice half bew. n 21 0 Berlijn geheel bew wnw 23 2 Frankfort onbewolkt wzw 25 0,1 München zwaar bew wzw 18 9 Zürich mist windst. 20 12 Genève lichl bew windst. 20 9 Locarno regen windst. 23 1 Wenen zw-iar bew wnw 22 2 Innsbruck regen windst. 21 5 Rome licht bew windst. 24 2 Ajaccio zwaar bew. no 23 0 Madrid zwaar bew. windst. 27 0 Mallorca zwaar bew. windst. 26 0 Lissabon zwaar bew. nnw 24 0 Belgrado zwaar bew. wzw 24 5 Athene licht bew. wnw 26 0 Donderdag 13 juni Zon op 4.20 uur, onder 21.00 uur. Maan op 0.44 uur, onder 10.28 uur. Maanstanden 14 juni 21.54 uur laatste kwartier 21 juni 12 46 uur nieuwe maan 28 juni 21.24 uur eerste kwartier Hoog en laag water in I.fmuiden Woensdag 12 juni Hoog water 6.46 en 19.12 uur. Laag water 2.23 en 14.42 uur. Donderdag 13 juni Hoog water 7.33 en 20.03 uur. Laag water 3.06 en 15.28 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 2