TONIC sigaret..? Jm HUNTER! «UITGAAN IN HAARLEM EXPOSITIES IN AMSTERDAM GROEN CO DE PROGRAMMA'S Niet Goethe maar Nestroy in Holland Festival Critici verdeeld over de film „Cleopatra1 NEGEN MUZEN Juwelenveiling in Londen: 3^2 miljoen In grote party-bottle (niet 3/4 liter, maar een héle liter!) Fa. B. J. VAN LIEMT VRIJDAG 14 JUNI 1963 Paula Wessely ziek Bob Buys Kennemer Balletstudio geeft uitvoering AVRO-40 wellicht niet meer te redden Nederland heeft Europese primeur van eénlijnig stereofonisch geluid Aa-Be 195x145 PLAIDS Zaalberg 100% WOL f 41.75 nabeschouwingen vaqFr dag Goed t.v.-toneel J. Damshuizer MUZIEK CABARET BALLET AMATEURTONEEL TENTOONSTELLINGEN LEZEN EN LATEN LEZEN Centrale verwarming Duiker oliebranders De radio geeft zaterdag Tel evisie programma HET OUDE ARTI, welks bekende eigen gebouw thans gerestaureerd wordt, heeft voor zijn voorjaarstentoonstelling van werken van leden gastvrijheid gekregen van buurman Mak van Waay. Het werd voor Arti geen slechte expositie. Van de Amster damse Joffers brilleren mevrouw Joh. Bauer-Stumpff met een licht stilleven en Jacoba Surie met een specialiteit van haar, een stilleven met vis van een sterk en oergezond realisme. Moest ik laatst van Henk Broer, exposerend „In 't Goede Uur", zeggen dat het zo jammer is dat hij te weinig aan schilderen toekomt, op Arti geeft hij met een portret van een collega het bewijs van zijn grote mogelijkheden met de olieverf. Damave exposeert een goede aquarel en een sappig geschilderd klein Parijs' stadsgezicht. Otto B. de Kat bewijst het nu ook in Londen goed te hebben kunnen vinden. Van Duffelen vertoont een knappe aquarel van roze rozen, een toch fijner werkstuk dan bij zijn laatst in Bloemendaal vertoonde waterverven kan worden gevonden. Er is hier meer de moeite waard, maar ik moet me beperken tot enkelen. Toch moeten de beeldhouwers Van Lith en Sterenberg nog genoemd worden om hun inzendingen. (Tot 1 juli). ^NADERE BEKENDEN van de Kenne- merlanders zijn ook vertegenwoordigd op de expositie van de Nederlandse kring van tekenaars, die tot 1 juli in de nieuwe vleugel van het Stedelijk Museum gehou den wordt. Deze expositie heeft meer dan voorheen gehoudene een tendens in schil derkunstige pchting. Van Ruth Fischer ontmoet men zeer vrij gedaan werk. Hey- nes' zo ruimtelijke tekeningen zijn van een zeer picturale behandeling. De tekeningen van Buytendijk zijn echte schildersteke ningen. Damave schilderde als het ware met zijn houtskool. Echt in lijn tekende Breed, maar hij roept ruimte en sfeer op als een schilder. Ploos van Amstel behoort weer tot de beste der hier vertegenwoor digden. Voorts valt op een grotere verte genwoordiging van expressionistische ten densen. Die vindt men onder meer in de tekeningen van Chris van Voorst, van wie ik voor het eerst een eigen expositie in Haarlem zag. VAN VOORST exposeert ook weer bij Magdalene Sothmann (Nieuwe Zijds Voor burgwal). Men zou Van Voorst ook aan hanger van het sociale realisme kunnen noemen. Duidelijk is zijn wil tot getuigen. Als „hommage" aan Kathe Kollwitz schil derde hij een indrukwekkend drieluik. De autodidact Van Voorst vond zijn expres siemogelijkheden door het veelvuldig zien van hetgeen vertoond wordt in het Ste delijk Museum, waar hij werkzaam is; toch koos hij welbewust die voorbeelden, die het meest algemene verstaanbaarheid bezitten. Dat moet ook wel met Van Voorsts maatschappelijke gerichte instel ling. Uit een op de uitnodiging geciteerde brief van hem neem ik een regel over „Ik geloof niet dat een schilder aan de Het Wiener Burgtheater, dat in het 'Hol land Festival „Stella" van Goethe zou spe len waarin Paula Wessely een van de hoofdrollen vervult, heeft bericht dat deze onlangs ernstig ziek is geworden, waardoor zij geruime tijd niet zal kunnen optreden. In de plaats van „Stella" zal een blijspel van Johann Nestroy „Der Talisman" wor den opgevoerd piet in de hoofdrollen Inge Konradi, Alma Seidler, Heinrich Schwei- ger en Herman Thimig. De regie is van Rudolf Steinboeck. Advertentie Bottled by Raak De kleurenfilm „Cleopatra" is gisteren te New York in het RivOli-theater aan Broadway in première gegaan. De welda- digheidsvoqrstelling werd bijgewoond door onder anderen Rex Harrison (Caesar). Rod dy McDowall (Octavianus), Helen Hayer, Joan Fontaine en vele andere sterren. Niet waren aanwezig Elisabeth Taylor (Cleopa tra) en Richard Burton (Antonius). De première werd ook bijgewoond door Spyros Skouras, die tijdens de vervaardi- gihg van de film als directeur van Twen tieth Century Fox aftrad, zijn opvolger Darryl F. Zanuck en regisseur Joseph Mankiewicz. De duurste film die ooit ge- .maakt is kreeg in de bladen recenties van sterk verdeelde opinies. De New York Herald Tribune spreekt van een „monumentale muis", „een extra vagante oefening in langdradigheid". De New York Times gewaagt van „weergaloos amusement, een van de grootste epische films". De film, die 4 uur duurt, heeft 40 miljoen dollar gekost. De critici zijn het er wel over eens dat de kosten van de film er grandioos uit zullen komen. Vocalistencursus. Zoals eerder aan gekondigd, zal dit jaar voor de tweede maal een Internationale Zomercursus voor Voca listen worden gehouden. Deze cursus wordt onder auspiciën van de Stichting 's-Her- togenbosch Muziekstad belegd op het landgoed Huize Bergen te Vught van 30 juni tot 20 juli a.s. Tijdens deze inter pretatiecursus zullen doceren: Clara Ebers (Hamburg), dr. Georg Hartmann (Mün- chen) en Herman Schey (Amsterdam). Aan de cursus zullen twintig zangers en zange ressen van acht nationaliteiten deelnemen. Onder hen zijn acht Nederlanders. bel moet trekken en boeh roepen zoals de experimentelen meenden (en na 15 jaar nog menen)". Van Voorsts bedoelingen zijn op zijn eigen expositie duidelijker dan op de tentoonstelling van de Tekenaars, (de expositie duurt tot 16 juni). BIJ SANTEE LANDWEER exposeert tot 25 juni de Hongaar Lehel Hamar, die in 1956 uit Hongarije vluchtte en zich in da rijs vestigde. In hoeverre Parijs hem be ïnvloedde is moeilijk op deze tentoonstel ling te zien. Zeker is dat vele Hongaarse schilders altijd dicht bij de picturale op vattingen van de Parijse School zijn ge bleven en daarbij toch iets eigen wisten te behouden. Behalve door een neiging naar expressionisme onderscheiden zij zich meestal van hun Duitse collega's door een meer overtuigende kleurgeving. Dat geldt ook voor het werk, van Hamar. De Kennemer Dans- en Balletstudio aan de Wagenweg in Haarlem heeft bij de vakopleiding voor ballet de laatste tijd aanzienlijke successen geboekt. Waren de dansers en danseressen van Nederlandse bodem enkele tientallen jaren geleden op internationaal niveau nauwelijks van 'eni ge betekenis, tegenwoordig tellen zij wel degelijk mee. Het feit dat er verscheidene leerlingen, die hun opleiding aan de Ken nemer Balletstudio genoten hebben nu in verpnaarde buiteydandse.,b.aljeü.ep, van Zizi Jeanmaire meedansen, is teke] nend voor de huidige situatie. Door het Nederlands Danstheater is onlangs de 20- jrige Joop Stokvis, leerling van de studio, geëngageerd. Bij de opnamen voor de verfilming van „De vergeten medeminnaar", naar een scenario van Rico Bulthuis, wordt van de diensten van de balletschool gebruik gemaakt. Een van de hoofdrolspeelsters de actrice Dore Smit, is hier voor de instudering van een in de film voorko mende balletscène opgeleid, terwijl er ook danseresjes van de Kennemer Dans- en Balletstudio meedansen. Zaterdag 15 juni geeft de studio een balletuitvoering door de leerlingen in de Stadsschouwburg. De uitvoering, die om acht uur begint, is ingestudeerd door de heer en mevrouw Tschernoff in samenwer king met de heer Zielstra. Chris van Voorst's indrukwekkende drieluik „Hommage aan Kathe Kollwitz" Het zijn geen regenbuitjes meer, die boven de AVRO-40 drijven, maar drei gende onweerskoppeh, die zeer binnenkort wel los moeten barsten. Gisteren waren timmerlieden al bezig tweederde van het restaurant te laten verdwijnen door het af te scheiden van de rest van het restaurant. Weer zijn er vanochtend ontslagen geval len onder het personeel. In totaal is daar mee sinds de opening van de AVRO-40 tweederde van het restaurant-personeel ont slagen. Het lijkt niet waarschijnlijk dat de AVRO-40 nog te redden valt. SINDS KORT KAN MEN in Nederland stereofonische radiouitzendingen beluiste ren via het E.F.M.-net. Elke week zullen door VARA en AVRO (de andere omroe pen zijn voorlopig door verbouwingen in beslag genomen) enkele muziekprogram ma's op deze wijze verzorgd worden. Tot nu toe werkte men, eenvoudig gezegd, met twee microfoons, twee kanalen, twee zenders, twee ontvangers, twee luidspre kers. Elke lijn afzonderlijk was echter niet te beluisteren. Men hoorde of links of rechts geluid. Dit systeem vergde dus twee lijnen. Het nieuwe systeem is echter éénlijnig. j EEN SPECIALE MICROFOON neemt alle richtingen van het geluid op en zendt dit, overigens scherp gescheiden, links en rechts geproduceerde geluid gezamenlijk, maar met verschillende signalen, op één lijn do($r. Het komt dan ook op één lijn in het ontvangtoestel, waar het met be hulp van een adaptor (een scheidingsappa raat) weer ruimtelijk klinkt, zoals men het in de concertzaal zou horen. Het grote voordeel is dat dezelfdp uitzending ook ongescheiden van toon kan worden be luisterd, hetgeen bij twee kanalen-uitzen dingen nooit het geval kon zijn. De luiste raar met een monofoontoestel zal dus nooit kunnen bemerken dat het een ste reo-uitzending is. Wie een adaptor in zijn toestel heeft een kolfje naar de hand van deskundige amateurs om deze te bouwen of een stereotoestel, kan ste reo beluisteren. DANK ZIJ HET ENERGIEK ontwikke len van deze mogelijkheid door de N.R.U., onder andere door dr.ir. J. P. Geluk, is Nederland het eerste stereofonische land in West-Europa. Engeland begint er nog niet aan, Duitsland zal wel volgen, de Fransen zijn bij de N.R.U. al komen kij ken. Alleen Amerika en Canada zenden dagelijks stereo-programma's uit, even als Japan. Voor de N.R.U. brengt het nagenoeg geen kosten mee om de zendapparatuur stereo-klaar te maken. Op de regeltafels komt een klein doosje te staan, met zoge naamde richtingsregelaars, en de micro foons worden aangepast. Voor de luiste raar: een adaptor of een stereotoestel en dan ruimtelijk geluid. Advertentie Grote Houtstraat 62 en 67 - Tel. 10657 - 12639 Advertentie Geboeid hebben wij de door Hans Keuls in dialoogvorm geschreven kroniek ge volgd van het leven van het Curaqaose plantersgezin van Leent rondom en gedu rende de tweede wereldoorlog. Dit toneel spel, door de schrijver zelf voor t.v. be werkt, moge dan zijn tekortkomingen heb ben hier en daar was het wat te beto gend naar zijn kernprobleem, het rassen vraagstuk, toegeschreven en de totale om mekeer van de hoofdfiguur aan het slot was te mooi om waar te zijn maar het gaf ons in verhalende trant een goed in zicht in de verhouding blank - zwart die, zij het niet zo onmenselijk als bijvoor beeld in het Zuidelijk deel van de Verenig de Staten, op de Antillen een drie-kwart eeuw na de afschaffing van de slavernij nog heel wat te wensen overliet. En door dat de auteur oude en jonge vertegen woordigers van beide bevolkingsgroepen in één verhaal samenbracht, kregen wij een beter begrip voor de moeilijkheden, die de door de oorlogsomstandigheden ver snelde kentering een kentering ten gul ste van de afstammelingen der negersla ven begeleidde. De tegenstelling tussen de oudere generatie, die blank of zwart het rassenonderscheid vanzelfsprekend vond, en de jongeren, die ter zake tot werkelijke rijpheid kwamen, was fijn ge nuanceerd door Keuls getekend. "Hierbij dient gezegd, dat ook de terugkeer van de verloren zoon, een karakterloze boemelaar en een rancuneuze, voor racistische uit spattingen geboren figuur, ons door zijn onwaarschijnlijkheid tegenstond. Het is zeker te danken aan een geluk kige samenwerking van regisseur Luc. van Gent met de toneelgroep „Centrum", dat dit spel zo uitstekend op het scherm kwam. Enige rollen werden door acteurs van dit ensemble zo prachtig vertolkt, dat het moeilijk wordt hun namen in de volg orde van hun prestaties te noemen. Cruys Voorbergh was in ieder geval meester lijk in de rol van de nog feodaal ingestel de planter Sjon Jan; hij bleek zelfs in staat de ommezwaai van deze stijfkoppige man hoe onmogelijk die ons ook scheen uit te spelen. Meer dan verrassend was de uitzonderlijke creatie van Elly van Stekelenburg, die vitaal en beweeglijk de wijze, vrolijke, bijgelovige en goedhartige neger-huishoudster Ja ja neerzette. Met Ot to Sterman gaf zij enige keren kostelijk samenspel te zien en te horen. Zeer aan vaardbaar gaf Jan Grefe gestalte aan pastoor Martens, een man-uit-één-stuk, die zonder te preken, een voorbèeldige gees telijke en bemiddelaar was. Simone Roos- kens liet zich als de plantersdochter Maria, in de bakvistijd zowel als jaren later een karaktervol meisje wederom kennen als een begaafde actrice. En Ellen de Thouars. Frans Koppers, Ben Hulsman en Piet Römer gaven, ieder naar hun niet geringe vermogens, eveneens goed spel weg. In het algemeen zij nog gezegd, dat het stuk ondanks zijn vaak sterk emotionele momenten beheerst en zonder de in een t.v.-vertoning zo snel hinderlijke theater-elementen in de huis kamer kwam. De dromerige, tropische hacienda-sfeer van het plantage-huis was door decor-ontwerper Weynand Greijzen zeer goed getroffen. Met dit alles leverde de K.R.O. ons èen avond van mooi tele visie-toneel. LONDEN (Reuter) Op de kunstvei ling Sotheby in Londen heeft een verza meling juwelen donderdag bijna vier en een half miljoen gulden opgebracht, wat als een wereldrecord wordt beschouwd. Een ring met één diamant, die aan prin ses Djordjadze toebehoorde bracht 222.000 gulden op. Prinses Djordjadze, de huidi ge echtgenote van prins Dmitri Djordjad ze, uit Wit-Rusland, is de voormalige La> dy Sylvia Ashley,mevrouw Douglas Fair- banks sr. en mevrouw Clark Gable. De ring werd gekocht door de Parijse ju welier Arpels, die tevens een groot sma ragden met diamentert'afgezet collier kocht voor 175.000 gulden. Een Londènse han delaar betaalde 300.000 gulden voor een broche afgezet met smaragd en diaman ten. Onder de adellijke personen, die af stand deden van sommige van hun siera den, was Lady Cecilia Howard. Haar dia manten tiara bracht haar 13.500 gulden op. Het dier in de kunst. De tentoonstel ling „Het" dier als motief in de antieke kunst", welke momenteel in het Rijks museum van Oudheden te Leiden wordt gehouden is t/m 25 augustus verlengd. Tot nu toe bezochten ruim 7000 bezoekers de expositie. Beroepen. Ter vervulling van de twee de predikantenplaats van de gereformeer de kerk in Hoofddorp, is beroepen ds. J. D. de Vries uit Aardenburg. Zaterdag 15 juni, Jeugdhuis Donkerelaan, Bloemendaal, 20 u.: Leerlingenuitvoering muziekschool Plas in Heemstede. Woensdag 19 juni, Concertgebouw, 19.30 u.: Leerlingenuitvoering Haarlems Mu ziekinstituut. Donderdag 20 juni, aula A. H. Gerhard- school, ingang Raaks, 19.50 u,: Haarlemse Discoclub met grammofoonplatenconcert. Programma: Poulence, Franck. Milhaud, Delibes en Tsjaikovsky. Woensdag 19 juni. Grote of St. Bavokerk. 20 u.: Kerkconcert door de Koninklijke Liedertafel „Zang en Vriendschap" o.l.v. Jan Laarveld, „Die Haerlemsche Mu- syckcamer" o.l.v. André Kaart en Ber nard Bartelink, orgel. Programma: G. P. da Palestrina; prl. di Lasso; L. da Vit- toria; Léo Hasler; Darius Milhaud; Fr. Poulenc e.a. Donderdag 20 juni, Concertgebouw, 20.15 u.: Zomerconcert door het Noordhollands Philharmonisch Orkest o.l.v. Marinus Adam. Soliste: Emmy Verhey, viool. Programma: Moussorgsky: Nacht op een kale berg; Tsjaikovsky: Vioolconcert; Schubert: Symfonie nr. 7. Vrijdag 21 juni, Concertgebouw, 19.30 u.: Leerlingenuitvoering van Coby Riemers- ma. Vrjjdag 21 juni, Concertgebouw, 20 ji.-: Maatschappij tot Bevordering der Toon kunst: Concert orkestklasse o.l.v. Mari nus Adam. Waagtaveerne, Damstraat/Spaarne: Elke avond van 20-24 u. en vrijdag en zater dag van 20-1 u. en maandag gesloten: Internationaal volksliederenrepertoire en moderne chansons door Cobi Schreyer Ronnie Potsdammer. Taveerne „In 't Goede Uur", Korte Hout straatNieuwe Kerksplein: Dagelijks klassiek grammofoonplatenconcert van 21-22 u. Tot en met 16 juni: Mozart. Tot en met 23 juni: Prokofjef. Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heilig land 1: Dagelijks van 20-22.30 u.: Klas siek grammofoonplatenprogramma. Van daag Brahms; zondag: Tsjaikofsky; maandag: moderne componisten; dins dag: Schubert; woensdag: cantates; don derdag: Beethoven' vrijdag: operapla- ten; zaterdag: diverse concerten. Donderdag 20 juni, Stadsschouwburg, 20 u.: Voor de Rotterdamsche Bank: Caba ret Wim Kan. Café-chantant „Adam en Eva", Raamvest: Iedere avond van 20 u. af geopend. Van 21 tot 23.15 u. het cabaret „Pas op voor Eva's" door Frans en Fiet Koster, Nata- scha Emanuels en Han Reiziger (piano). Maandagavond vor reserveringen. Zaterdag 15 juni, Stadsschouwburg, 20 u.: Balletuitvoering door de Kennemer Dans en Ballet Studio. Vrjjdag 21 juni. Stadsschouwburg, 19.30 u. Balletuitvoering door de balletschool To Venema. Vrijdag 21 juni, Openluchttheater Bloe mendaal, 20.15 u.: Het Nationale Ballet (Holland Festival). De violiste Emmy Verhey die op 20 juni soliste is bij het N.Ph.O. Vrjjdag 14 juni. Stadsschouwburg, 20 u.: Toneelvereniging Thalia met „Op drift". Maandag 17 juni, Stadsschouwburg, 20.15 u.: Toneelvereniging Kennemer Kunst kring met „Ik kom als een dief". Dinsdag 18 juni, Stadsschouwburg, 20 u.: Toneelvereniging V.Z.O.D. met „Polly Perkins". Frans Halsmuseum, Groot Heiligland 62: Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Prentenkabinet: Grafiek van Wout van Heüsden. Tot en met 20 juli. Geopend dagelijks van 1017 uur, zondag van 1317 uur. Vishal: tentoonstelling „Keltische Kunst", bodemschatten uit Salzburg. Geopend van 1017 u. Vrijdag bovendien van 2022 u. Zondags van 1317 u. Tot en met 4 juli. Vleeshal: Tentoonstelling van schilderijen, tekeningen, grafiek en wandtapijten van Mario Prassinos. Beelden van Jacques Lipchitz. Geopend van 1017 u. Zondag van 1317 u. Tot 14 juli. Museum Het Huis Van Looy, Kleine Hout weg 103 Herdenkingstentoonstelling werken van André van der Vossen. Tot en met 8 juli. Geopend van 1017 u. Zon- en feestdagen van 1317 u. Woonhuis Jacobus van Looy: Geopend donderdag van 1012.30 u. en van 13.30 17 u. Zon- en feestdagen van 1417 u. Kunstzaal „In 't Goede Uur", Korte Hout straat-Nieuwe Kerksplein: Tentoonstel- ling van tekeningen van Henk Broer. Tot en met 30 juni. Dagelijks geopend van 10-18 u. en van 20-24 u. 's Zaterdags en zondags van 10-18 u. en van 20-21 u. Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heilig land: Tot en met 15 juni expositie schil derijen van C. Nierop. Dagelijks van 9 20 u. Tevlers Museum, Spaarne 16: Schilderijen 19de en 20ste eeuw, tekeningen Holland se, Franse en Italiaanse school 16de tot en met 19de eeuw. Fossielen, historische en natuurkundige instrumenten, mine ralen, 31-tons Fokkerorgel. Dagelijks LIJST VAN DE DOOR DE STADSBIBLIO THEEK AANGESCHAFTE BOEKEN Romans: Arnau: Hamburg na middernacht; de Beauvoir: De Mandarijnen: Christie: Moord op de Nijl; Hofdorp: Bloed in de branding; De Jong: Omnibus (Het verraad, De Rijkaard, Frank van Wezels roemruchte jaren. De scho tel): Von Lehndorff: De oorlog van een arts Lettau: Schwierigkeiten beim Hauserbauen Lind: Eine Seele aus Holz; Watson: Coffin scarcely used; Marcy: II y a longtemps que je t'aime; Berto; Le opre di Dio. Ontwikkelingsboeken: Bibliographia Neerlan dica (Inlichtingen); De Neyn van Hoogwerff: Helderziendheid; Teilhard de Chardin: Het god delijke milieu; Van der Land: Het ontstaan van de P.S P Parlementaire geschiedenis van hel nieuwe Burgerlijke wetboek, boek 2. Rechts personen (Leeszaal); Frijling-Schreuder Het onvolledige gezin; Crandiot: Reiseführer durch das Pflanzenreich der Mittelmeerlander; Spe- lenboek Van de stichting Spel en Sport; Huis- ken-Boissevain: Sandwiches; Electronicus: Nieu we transistorschakelingen; Rogier: Nederlandse briefstijl; Genet: Les nègres; Hoornik: Over en weer. beschouwingen over poëzie: Dekker: He' weesmeisje op het kerkhof; Baekelmans: Ont moetingen; van E ij kern: Als wij een huis mochten kiezen' Hope: Townhouses; Gauguin. Noa noa; Yamada: Japanese dolls; Ley: De polen; Auvergne (Guide Michelin); Teutobur- gerwoud en Weserbergland (A N w B.-gids): St John: Israel; Heurgon: Zo leefden de Etrusken: Visser Papendrecht, dorp aan de rivier; Wil- helmina, flitsen uit het veelbewogen leven van Wilhelmina moeder des vaderlands: Struktuur- plan Haarlem; Catalogue of books printed in the XVth century now in the British museum: Part IV Holland-Belgium; Leffelaar: „Schimmen van verbeelding" (Over de „Camera Obscura"). I behalve maandag van 1117 u. Eerste zondag van de maand van 13—17 u. Wandelgangen, Stadsschouwburg: exposi tie van werk van de graficus Flip van der Burgt. Cruquius Museum. Heemstede: Historische stoommachines en grote maquette van Nederland met waterstanden en over zicht overstromingsramp 1953. Geopend dagelijks van 912.30 u. en 13.3017 Zondag van 1017 u. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat: Oude religieuze kunst. Geopend op werkdagen (behalve maandag) van 1012.30 u. en van 13.3017 u. Zon- en feestdagen van 14—17 u. Grote of St. Bavokerk: Te bezichtigen werkdagen van 917 u. Stadhuis: Te bezichtigen op werkdagen van 912.30 u. Daarna melden bij portier. R.-k Kathedrale Basiliek: Voor bezich tiging melden bij de pastorie. op Advertentie BLOEMENDAAL TELEFOON 54855 HILVERSUM I. 402 m. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Oude kamermuziek (gr.) 7.45 Geeste lijke liederen. 7.55 Overweging. 8.00 Nieuws 8.15 Lichte grammofqonmuziek. 9.00 Djinn gevarieerd programma. (Tijdens dit pro gramma mededelingen over de radio Ral ly 1963). 12.30 Mededelingen t.b.v. land en tuinbouw. 12.33 Radio Rally 1963. 12.36 Populaire grammofoonmuziek. 12.55 katho liek nieuws. 13.00 Nieuws. 13.15 Radio Ral ly 1963. 13.20 Musicerende dilettanten: amusementsmuziek. 13.45 Franse les. 14.05 Radio Rally 1963. 14.08 Voor de jeugd. 15.00 Metropoe-orkest en solist. 15.30 Radio Ral ly 1963: Verzoekprogramma voor de deel nemers. 16.30 Als de dag van gisteren, klankbeeld. 17.00 Lichte grammofoonmu ziek. 17.15 Gouden Platen Kabinet. 17.30 Boekbespreking. 17.40 Instrumentaal Oc tet. 18.00 Kunstkroniek. 18.30 Roulette, licht programma. 18.50 Voor de kleuters. 19.00 Nieuws. 19.10 Actualiteiten. 19.22 Sportperiscoop. 19.30 De Oelewappers, licht programma. 20.00 Grammofoonmuziek. 20.15 Opening Holland Festival 1963. Mon sieur Pourceaugnac, opéra. In de pauze (ca. 21.00): 50 jaar herwonnen levens kracht. 23.00 Nieuws. 23.10 Nieuwe klas sieke grammofoonplaten met commentaar. 23.55-24.00 Niéuws. HILVERSUM II. 298 m. 7.D0 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte grammofoonmuziek. 7.45 Orgelspel: lichte muziek. 8.00 Nieuws en socialistisch strijdlied. 8.18 Lichte grammofoonmuziek. 8.50 Wegwijzer: tips voor vakantie en snipperdagen. 9.00 Postduivenberichten en ochtendgymnastiek voor het gezin. 9.10 Vo caal vrouwen-ensemble. 9.30 Klassiek strij kwartet (gr.). 9.45 Buitenand weekover zicht. VPRO: 10.00 Samen thuis, praatje. 10.05 De raadselachtige spiegel: de bijbel als 'inspiratiebron van de kunst. VARA: 10.20 Klassieke grammofoonmuziek. 10.45 Rotonde, gevarieerd programma. 12.15 Licht instrumentaal trio. 12.30 Mededelin gen t.b.v. land- en tuinbouw. Daarna: post duivenberichten. 12.34 Actueel sportnieuws. 13.00 Nieuws. 13.15 VARA-varia. 13.20 Voor de teenagers. 14.10 Voor de twintigers. 14.45 Radio Jazzclub. 15.15 Streekuitzen- ding. 15.35 De Metropolitan 1935-1945: ope ramuziek (gr.). In de pauze (16.15-16.35): Boekenwijsheid. 17.30 Radioweekjournaal. 18.00 Nieuws en commentaar. 18.20 Pro menade-orkest. 19.00 Artistieke Staalkaart. VPRO: 19.30 Vrijzinnig Christendom in Oost-Europa,' reisindrukken. 19.45 Klassie ke kamermuziek (gr.). 19.55 Deze week, praatje. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Disco festival. 21.15 Socialistisqh commentaar. 21.30 Muziekmemoires. 22.15 Sportnieuws. 22.30 Nieuws. 22.40 Als de klok dertien slaat, hoorspel. 23.10 Dansorkest met zang solisten. 23.40 Klassieke grammofoonmu ziek. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Amusementsmuziek. 12.30 Weerbericht. 12.35 Amusementsmu ziek. 12.50 Programma-overzicht. 13.00 Nieuws. 13.15 Voor de teenagers. 14.00 Nieuws. 14.03 Voor de filmliefhebbers. 14.45 De academie der discofielen. 16.00 Nieuws. 16.03 Amusementsmuziek. 16.30 Lichte mu ziek. 16.45 Lezing. 17.00 Nieuws. 17.15 Li turgische zangen. 17.24 Lichte muziek. 18.00 Nieuws. 19.40 Lichte muziek. 20.00 Relais BBC. 22.00 Nieuws. 22.15 Gevarieer de muziek. 23.00 Nieuws. 23.05 Dansmu ziek. 23.55Ï24.00 Nieuws. VOOR VRIJDAG AVRO: 19.30 Liedjes van verlangen, versjes met kleine en grote wensen. NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. AVRO: 20.20 Juniorvizier. 20.30 Hartewensconcert: Noordhollands Philharmonisch orkest met solisten. 21.30 Hulp in honderdjes, docu mentaire. 22.00 Ik wou dat ik iemand wist een TV-ballade. 22.35 Meer dan muziek: Geestelijke liederen. NTS: 22.50 Journaal. 22.55-23.30 Europese kampioen schappen ballroomdancing voor professio nals in Hamburg. VOOR ZATERDAG NCRV: 15.00 Verhalen van Dickens, film. 15.25 Filatelistisch allerlei. 15.40 Op mars naar Mars, documentaire. 16.30 Dier in 't vizier: maandelijks programma over dieren. 17.00-17.45 Voor de kinderen. 19.30 Lassie, TV-film. NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. NCRV: 20 20 Memo. 20.30 Naspel op Nederhorst, TV-spel 22.05 Mu ziek voor U. 22.35 Morgen is het zondag NTS: 22.45-22.50 Journaal.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 13