Rusland wil raffinaderij in Engeland kopen fSct^A beter wonen" 't binnenhuis Dividend Centrale Suiker drastisch omlaag - DE BEURS - KIJKEN KOST NIETS! ckJoi^Q M I Harold Wilson terug uit Moskou Mr. J. Kars overleden Belangrijke reductie Gron. Ind. Crediet Bank Veenendaalsche Spinnerij wederom 10 percent voor Hogere winst bij Varossieau en Cie Hoger winstsaldo Houthandel Jongeneel Begroting RSG van ruim 17 min dollar Deviezeninkomsten uit toerisme gestegen Verlies Wester Suiker 5.6 miljoen „Fiducia" bepleit „eigen risico' bij brandschaden Waarde Obam Hoofdfondsen vast Voorkeur voor opheffing van de Vestigingswet Tot 5 juli omwisselen aandelen Heemaf en Hazemeyer SCHEEPVAARTBERICHTEN VRIJDAG 14 JUNI 1963 19 Waarom zou U nu niet eens komen kijken als U toch van de zomer wilt gaan kamperen. Nu zijn alie tenten en kampeerartikelen volop aanwezig en wij hebben de tijd om eens rustig met U te praten en advies te geven. U bent dan verzekerd van een fantastische vakantie en mocht het U niet schik ken nu reeds te kopen, dan reser veren wij graag voor U! Zo'n ser vice geeft alleen Schouten de Jong, de speciaalzaak met de 30-jarige ervaring. WARMOESSTRAAÏ 21 - TEL. 10845 Directie Goodyear-Ned. julianapark 58-60-62 - tel.: 54530-57713 speciale aanbieding: moderne en klassieke bankstellen Kort economisch nieuws Leeuwedeel voor personeel AFSCHRIJVINGEN NIET VERDIEND A CADEAU-SIGAREN BLIJVEN DROOG Voorzitter AN KB WALL STREET Minder valide kinderen gaan met vakantie Gaat u met vakantie MOSKOI (Reuter) De Sovjet-Unie van de Sovjet-Unie en de gemenebestlan- wil een complete olieraffinaderij ter waar de van meer dan 100 miljoen pond ster ling van Engeland kopen, zo heeft de En gelse oppositieleider, Harold Wilson, na besprekingen in Moskou met de Russische minister van Buitenlandse Handel meege deeld. Tegenover verslaggevers verklaar de hij niet te geloven, dat de levering zou botsen met de Britse verplichtingen krach tens westerse embargo's op strategische goederen in de handel met de Sovjet-Unie. De transactie is niet gebonden aan leve ring van Russische olie aan Groot-Brittan nië. De Russen hebben volgens Wilson niet gezegd of zij contant zouden betalen of een andere vorm van krediet wilden Wilson zei, dat Engeland de technische kennis heeft om de raffinaderij te leveren en meende, dat de transactie eerder zou worden uitgevoerd door Britse oliemaat schappijen dan door Amerikaanse doch terondernemingen als gevolg van de kwes tie van de rechten op „know-how". Of schoon Rusland op het ogenblik geen olie' overschot heeft, zijn de Russen bereid te onderhandelen over levering van olie in ruil voor aankoop van treilers, vracht schepen en koelschepen, aldus Wilson. Ook zouden zij volgens hem besprekin gen willen voeren over de algemene kwes tie van een invoercontingent voor Russi sche olie in ruil voor de aankoop in Enge land van chemische fabrieken, plastics vezels, cellulose en papier. Wilson ver klaarde zich met enige vrees af te vra gen of de chemische machinebouwindus' trie groot genoeg is of voldoende georga^ niseerd om alle orders te behandelen die Advertentie Zestig jaar oud is zaterdagavond over leden de heer mr. J. Kars, directeur van de N.V. Verenigde Ned. Brouwerijen d' Oranjeboom, oud-directeur en later ge delegeerd commissaris van de N.V. Rot- terdamsch Nieuwsblad. De crematie is gisteren in alle eenvoud, in aanwezigheid van zijn naaste familieleden en enkele in tieme vrienden te Westerveld geschied. De heer Kars werd op 15 januari 1903 geboren te Braila in Roemenië, waar hij zijn vroege jeugdjaren doorbracht. Hij ging naar Nederland om te Hilversum net gymnasium te bezoeken. Daarna studeer de hij rechten te Leiden en hij sloot deze studie in 1927 af met het doctoraal examen. Mr. J. Kars werkte anderhalf jaar te Antwerpen in de graanhandel. Zijn oe- langstelling ging echter uit naar de we reld van de pers, en na een inwerkperiode bij de Haagsche Courant werd hij ver bonden aan het Rotterdamsch Nieuwsblad. Op 15 november 1929 werd hij hier oe- noemd tot onderdirecteur, enkele maan den later volgde zijn benoeming tot direc teur. Tot het begin van 1946 heeft hij in deze functie aandeel in de leiding van het Nieuwsblad gehad. De heer Kars was dagbladman in hart en nieren. In het bijzonder de technische kant van het bedrijf had zijn belangstel ling, maar ook in de commerciële en de journalistieke problemen verdiepte hij zich. Hij behoorde nog tot het type all round dagbladdirecteuren, dat met net voortschrijden van de specialisatie ge volg van het steeds gecompliceerder wor den van het bedrijf aan het verdwijnen is. Als directeur had het Nieuwsblad hem reeds eerder verloren. Zijn impulsief ka rakter verdroeg het gevoel der perszuive ring na de oorlog niet en zonder te wach ten op de rehabilitatie die op een onge rechtvaardigd misprijzende uitspraak volg de, keerde hij de perswereld de rug toe Terwijl hij het nieuwsblad als gedelegeerd commissaris ter zijde bleef staan, ver bond hij zich in begin 1946 aan de Brouwe rij d'Oranjeboom als manager van de af deling export. Met ingang van 1 april 1950 werd hij benoemd tot directeur. Ook in dit nieuwe, zo geheel verschillende bedrijf heeft hij zich met zijn levendige geest en grote werkkracht een gezag verworven, dat tot ver buiten de grenzen van dat bedrijf en zelfs van ons land erkenning heeft gevonden. Ook daar heeft hij vrien den gemaakt, die zijn zo vroege heengaan als een groot, onherstelbaar verlies voelen, voelen. Op 1 juli zal de heer L. van Straten, directeur van Goodyear (Nederland) N.V. te Den Haag, wegens gezondheidsredenen de dagelijkse leiding overdragen aan de heer H. F. de Wijs, thans werkzaam als verkoopleider. Na 31 december van dit jaar zal de heer Van Straten uitsluitend als adviseur optreden. Het ligt namelijk in het voornemen de heer De Wijs met ingang van 1 januari 1964 te benoemen tot directeur. den zouden kunnen worden verkregen. „Daarom zou een labourregering het voorstel willen overwegen vóór een onder auspiciën van de staat staand consortorium van chemische-machinebouwbedrijven om de orders over te nemen op basis van rechtstreekse besprekingen met de Russi sche handelmaatschappijen." Vernomen wordt, dat dit voorstel ook vergroting van de produktiecapaciteit in zowel de overheids- als de particuliere sec tor betreft teneinde dergelijke orders te kunnen uitvoeren. Op cfe emissie groot 5.000.000 4%% obli gaties der Groninger Industrieele Crediet- bank is dusdaning ingeschreven, dat een belangrijke reduktie bij de toewijzing zal plaatsvinden. Voor de aandelenemissie groot nom. 275.000 werd het claimrecht volledig uitgeoefend, terwijl van de moge lijkheid om op de nieuwe certificaten van aandelen ad nom. 100 in te schrijven in ruime mate gebruik werd gemaakt. De Koninklijke Veenendaalsche Stoom spinnerij en Weverij stelt een onveranderd dividend van 10 percent voor. Advertentie Verffabriek Varossieau en Cie te Alphen aan de Rijn heeft over 1962 blijkens het verslag een netto-winst behaald van 518.300 (v.j. 490.900). Het geconsolideer de exploitatiesaldo verbeterde tot 1.06 1.04) min. Afschrijvingen vergden 234.400 191.100). Voorgesteld wordt zo als bekend een onveranderd dividend van 10 percent op de oude aandelen en vijf percent voor de vorig jaar uitgegeven nieuwe aandelen. Over de gang van zaken in het nieuwe boekjaar zegt het verslag, dat ondanks de strenge winter, de omzet in binnen- en buitenland in de eerste maanden van 1963 is gestegen, ten opzichte van het vorig jaar. Ook de kosten ondergingen een stijging. De directie voorspelt dat het eindresultaat over 1963 niet lager zal zijn dan dat over 1962. In het RAI-gebouw te Amsterdam is gisteren het jaarlijkse congres der in 1960 opgerichte internationale inkoopcombinatie van meubel detailhandelaren „Europa-Meubel'' geopend. Aan dit twee dagen durende congres nemen circa 200 personen uit elf landen deel. Olivetti heeft meegedeeld, dat ongeveer 500.000 van 836.677 uitstaande aandelen Under wood Corp. aangeboden zijn en door Olivetti gekocht zullen worden tegen 14.50 dollar per aandeel. De omzetten van de Singer Manufacturing Company zijn in 1962 met 8 percent gestegen tot de recordstand van 631 miljoen. De netto-winst steeg met 23 percent tot 29 mil joen. In Europa bedroeg de verkoopstijging 9 percent. De bank van Zweden heeft besloten het bank- disconto met een half percent te verhogen tot vier procent. De brutowinst e.d. na aftrek van alge mene kosten en belastingen is, blijkens de verlies- en winstrekening van de N.V. Houthandel voorheen P. M. en J. Jonge neel over 1962 gestegen tot 1.135.372 (v. j. 1.122.522). Uitdelingen en interest deel nemingen brachten op 687.987 643.528), overige baten 253.052 189.738). Na af schrijvingen, reserveringen en voorzienin gen, bedraagt de winst 492.831 473.033). Voorgesteld wordt, zoals bekend, een divi dend van 12 percent, alsmede 10 percent in agio-aandelen (onv.). De winstmarges waren over het geheel genomen bevredigend. Of deze lijn ook in 1963 zal worden voortgezet, valt, aldus de directie, vooralsnog te betwijfelen, gezien de sterke druk, die de exceptionele weers omstandigheden gedurende het eerste kwartaal op de omzetcijfers hebben uit geoefend. Anderzijds leverde uitbreiding van het aantal geïmporteerde hout- en triplexsoorten nieuwe afzetmogelijkheden op, die tot dusver buiten het bereik van de vennootschap vielen. De export van verpakkingsmateriaal toonde in 1962 een aanzienlijke teruggang, terwijl de andere bedrijfsafdelingen in staat waren, dit omzetverlies te compen seren. LUXEMBURG. De administratieve begroting van de K.S.G. is voor het dienst jaar 1963-1964 vastgesteld op ruim 17 mil joen dollar, bijna anderhalf miljoen dollar meer dan vorig jaar. Hiervan is 13,8 mil joen bestemd voor de uitgaven van de Hoge Autoriteit (waarvan 7.5 miljoen voor personeelskosten). Het restant is de bij drage van de K.S.G. in de kosten van de gemeenschappelijke instellingen, dat wil zeggen het Europese parlement, de minis terraden en het hof van justitie die de K.S.G. samen met E.E.G. en Euratom draagt. De administratieve uitgaven wor den vrijwel geheel gedekt door de Euro pese belasting op de kolen- en staalpro- duktie in de zes landen der gemeenschap. Blijkens het jaarverslag 1962 van de A.N.V.V. zijn de deviezeninkomsten uit toerisme ten opzichte van 1961 met negentien percent gestegen tot 692 mil joen. Onze landgenoten gaven in 1962 buite de grenzen 628 miljoen uit of 12 percent meer dan in 1961, zodat de toeristische balans opnieuw actief was. In geld uitgedrukt neemt het inkomen de toerisme in de diensten-sector achter de scheepvaart een tweede plaats in. Ge rekend naar de goederensector staat het inkomende toerisme op de tiende plaats. Het geeft per jaar aan ongeveer 130.000 mensen werk De Centrale Suiker Maatschappij stelt voor over 1961-1962 een dividend uit te keren van 5 percent in contanten en een uitkering van 2lh percent in aandelen ten laste van de agioreserve. Het vorig jaar werd 12)4 percent in contanten uitgekeerd. In het verslag zegt de directie dat met het voordelig saldo ad 5.5 miljoen de interestlasten en de nodig geachte afschrij vingen niet kunnen worden gedekt. De oorzaak van het teleurstellend resultaat is het exploitatieverlies van ruim 5.6 miljoen van de Wester Suikerraffinaderij. Laat het exploitatiesaldo CSM uitkering van het dividend niet toe, het bestuur meent dat het verantwoord is uit gemaakte voorzieningen een bedrag van 1.4 miljoen vrij te maken om dividenduitkering mo gelijk te maken. De exploitatieverliezen van de Wester Suiker zijn als gevolg van een reorganisatie belangrijk- gereduceerd. De directie van de administratiemaat schappij „Wester Suiker" wil het dividend bepaald zien op 5 percent in contanten en 2 percent in aandelen. Vorig jaar 11 per cent in contanten. De bruto-premie-ontvangst van de N.V. Verzekering Mij Fiducia te Nijmegen is blijkens het verslag in 1962 gestegen tot 1.522.000 (v.j. ƒ1.338.000). De verlies- en winstrekening sluit met een voordelig saldo van 36.550 32.460). Het dividend wordt vastgesteld op 8 percent. De schaden vergden 47.7 percent van het premie-inkomen eigen behoud tegen 46.8 percent in 1961. Deze stijging werd ver oorzaakt door een ongunstiger schadebe- loop van medische varia-zaken en van de brandverzekeringen. De directie heeft bij de laatste soort ver zekeringen uitgerekend, dat van alle door haar in 1961 en 1962 betaalde brandscha den, wat het aantal betreft, 66 percent be trekking had op schaden onder de 25. Met deze „kruimel"-schaden was slechts 13 percent van het gehele aan brandscha den uitgekeerde bedrag gemoeid. In verband met de kostbare bewerking van dit soort schaden pleit de directie er voor, dat de assuradeuren in onderling overleg spoedig met maatregelen dienen te komen om voor brandverzekeringen van huishoudelijke inboedels de verzekerden een eigen risico van bijvoorbeeld 25 te laten dragen. Aan houders van oprichtersaandelen zal dan een dividend van 3,90 in contanten worden uitgekeerd en een uitkering van 16,66 in aandelen worden gedaan (v.j. 64,09 in contanten), zodat tegen inleve ring van zes dividendbewijzen één aandeel der vennootschap kan worden verkregen. De directie van de „Onderlinge Beleg- gings- en Administratiemaatschappij „Obam" deelt mee, dat per ultimo mei 1963 het netto-vermogen der vennootschap cir ca 25,9 min. bedroeg, overeenkomende met een netto intrinsieke waarde van 340 en een pro forma afgifteprijs van ƒ354 per aandeel B van 50 nominaal. Per ul timo april waren deze bedragen resp. 25 min., 328 en 342. Tot onderdirecteur van de Rotterdamsche Bank ls benoemd de heer W. Th. Zweers tot adjunct-onderdirecteuren de heren mr. F. Hoo- gendijk en A. P. van Neyenhoff. Het voortgezet herstel dat Wall Street woensdag te zien gaf heeft de koersen van de internationale waarden sterk opgevij zeld. Unilever ging bijvoorbeeld een halve dollar vooruit en deze koersstijging was voor het Damrak aanleiding om de note ring op te trekken tot 176,20, hetgeen een vooruitgang van 2,30 betekende. Deze koers lag ongeveer 70 cent boven pariteit met New York. Ook voor AKU en Philips kwamen flinke winsten uit de bus. Gedu rende het onofficiële verkeer liep de AKU koers fors op en begin beurs bedroeg de stijging 7% punt op 479. Philips startte twee gulden hoger op 168,90 en voor Hoogovens was een winst weggelegd van twee punten op 610. Na de eerste koersen boekte Hoogovens nog enige winst maar middenbeurs gaf de gehele markt een lichte teruggang te zien Bij kalme handel brokkelden de koersen iets af maar de reacties bleven binnen nau we grenzen. Koninklijke Olie steeg tachtig cent tot 167,50 en deze notering ligt vrijwel op Amerikaans niveau. Boeke en Huidekoper van 207 op 208; Boom-Ruygrok van 156% op 154; Figée van 225 op 210; Spaarnestad van 872 op 874. Advertentie Mannen krijgen op verjaardag, vaderdag en sinterklaas vaak meerdere dozen sigaren. Dat. vinden ze fijn. 't Is alleen jam-, mer, dat ze al die sigaren nooit zo goed droog kunnen houden als de sigarenwinkelier. Thuis is het altijd te vochtig voor si garen (vooral als er niet meer gestookt wordt) en vocht tast de smaak sterk aan. Daarom is de Senator Special senoritas de cadeau-sigaar bij uitstek. Dit mannelijk-milde sigaartje zit in de unieke lucht- en vochtweren de Tropicalverpakking. Blijft altijd vers en droog. Voortaan krijgen mannen dus doosjes1 Senator Special (14 ct.). Dat vinden ze nóg fijner. De tijd is niet ver meer, dat de ophef fing van de vestigingswet met alle nade len dient te worden geprefereerd. Het ver bruik van levensmiddelen is praktisch sta tisch. Onbegrijpelijk is het, dat de over heid de parallellisatiegedachte niet snel ler realiseert. Dit gaf de heer J. Lindeloo, voorzitter van de Algemene Nederlandse Kruideniersbond, gister als zijn mening te kennen in het Amersfoortse dierenpark op de algemene vergadering van de A.N.K.B., toen hfi over de wijzigingen sprak, die zich in de branche voltrekken. De heer Lindeloo meende, dat de grens van de sociale zekerheden thans is bereikt, in het bijzonder met betrekking tot de zelfstandige ondernemers. Hij oordeelde dat het niet juist is dat de middenstand op het stuk van financiering tegen de over heid blijft aanleunen. Samenwerken met commerciële organisaties en met banken staat hij voor. Samenwerking met het grootwinkelbe drijf en de coöperatie achtte hij voorts noodzakelijk om de problemen op te los sen, die zijn ontstaan door de schrikba rende stijging van huisvestingskosten. De heer Lindeloo meende, dat het onaan vaardbaar is de economische mededinging van het super-market-bedrijf te frustre ren door middel van een kartel-dwang. De Sociaal-Economische Raad dient attent te zijn, dat geen vermeend groepsbelang het algemeen belang zal schaden. Hij gaf in overweging vele problemen beter in een stichting „branche-contact" en in samen werking rrret commerciële organisaties op te lossen dan in een publiekrechtelijk be drijfsorgaan. Naar aanleiding van de eerder aange' kondigde fusie tussen „Heemaf" en Fa briek voor elektrische apparaten voor' heen F. Hazemeyer en Co. is een houd stermaatschappij „Samenwerkende Elek trotechnische fabrieken „Holec" N.V." op gericht. In een gemeenschappelijk bericht delen de directies van beide vennootschappen aandeelhouders mee, dat zij tot uiterlijk vrijdag 5 juli hun aandelen kunnen om wisselen in aandelen „Holec". Voor elk aandeel Heemaf (nominaal 300) zal een aandeel Holec 300) worden verkregen. Voor 500 aandelen Hazemeyer zullen twee aandelen Holec worden verkregen. Uiterlijk 12 juli zal worden bekend ge maakt of het aanbod gestand zal worden gedaan. Voor de aandelen Holec zal no tering ter beurze worden aangevraagd De directies zijn ervan overtuigd dat de belangen van beide vennootschappen en derhalve ook die van de aandeelhouders door de fusie zijn gediend. Zij bevelen de omwisseling der aandelen aan. In Moskou is een overeenkomst met de Indo nesische regerings-afvaardiging getekend over economische en technische samenwerking tussen de Sowjet-Unie en Indonesië, alsmede overeen komsten tussen de Russische staatsbank en de Bank van Indonesië. Adonis 12 te Santo Domingo. Ador 13 van Londen naar Dordrecht. Aegis 12 van Carupano naar Paramaribo. Agamemnon 12 van Philadelphia n. New York Alhena 13 te Santos verwacht. Almdijk 13 van Livorno naar Antwerpen Alkmaar (t) 12 van Cardon naar New York. Almkerk 13 te Bremerhaven verw. Aludra 13 van Las Palmas naar Santos Alwaki 12 van Aqaba naar Port Soedan. Amnon 13 van Hamilton naar Barbados. Amstelveen 13 van Suez naar Aden. Andijk 13 van Antwerpen naar Charleston. Angolakust 12 van Port Harcourt naar Doeala Anna Broere 13 van Hogenas naar Domso. Annenkerk 13 te Brisbane verwacht. Archimedes 12 van Paita, 13 te GuaYaquil. Arendskerk 12 t.a rede Colombo. Asterope 12 van Philadelphia naar Genau. Atlantis 13 van Mantelyoto naar Bordeaux. Atys (t) 13 te Durban verwacht. Banda 12 van Bombay naar Cochin. Barendrecht 13 van Suez naar Bandarmashur Bernisse 13 van Archangel naar Middelburg. Beyerland 13 van Kingslynn naar Rotterdam. Bintang 12 van Three Rivers naar Malta. Borneo 11 van Tandjong Mani naar Bangkok Breehorn 13 van Kenitra naar Brest. Brouwersgracht 13 v. Mantyluoto n. Amsterdam Burls Watson 13 van Philadelphia n. Port Said. Caltex the Hageue (t) 13 te Palermo. Caltex Madrid 13 verw. Port Said v. Antwerpen. Carasso 13 van Rotterdam naar Cork. Carillo 13 te New York. Charis 12 van Mona Passage naar Maracaibo. Chiron 12 van Paramaribo naar Amsterdam. Cinull (t) 13 te Birkenhead. Congokust passeert 12 Las Palmas n. Le Havre. Cornells Broere 13 van Middlesborough naar Dordrecht. Cradle of Liberty (t) 12 te oPrt Said. Crania (t) passeert 12 Guadeloupe n Curacao. Daphnis 13 van Port Esquivel naar Antwerpen. Dinteldijk 12 van Plymouth naar Cristobal. Dongedijk 12 van Bermuda naar Cristobal. Eenhoorn 12 van Benghazi naar Alexandria Elizabeth Broere (t) 12 van Thameshaven naar Brunsbuttel. Esso Rotterdam 13 van Laskhhirra n. Le Havre Fina Nederland 13 van Antwerpen n. Menaal Ahmadi. Friesland 13, te Kaapstad verw. Gaasterkerk 13 te Marseille. Gabonkust 12 van Monrovia naar Grandbassa. Garoet 12 te Suez. Gooiland 13 te Callao. Gorredijk 12 te Rotterdam. Graveland 13 van Amsterdam naar Bremen. Guineekust 12 van Lagos naar Port Harcourt. Gulf Italian 14 verwacht aank. Mena van Suez. Heemskerk 13 van Rotterdam naar Marseille. Heenvliet 13 van Antwerpen naar Monrovia. Helicon 13 van Fort de France naar Willemstad. Hermes 13 van San Antonio naar Valparaiso. Huybergen 13 van Sande naar Rochester. Ida Jacoba 13 van Stettin naar Duinkerken. Irene 13 van Harlingen naar Rotterdam. Isis 13 van San Juan naar Antwerpen, ivoorkust 12 te Amsterdam. Jonan 13 van Amsterdam naar Par. Kaap Falga 13 van Rundvik naar Amsterdam. Kaap Hoorn (t) 12 v. Rotterdam n. Amsterdam. Kalydon (t) te Curagao. Kara 12 van Yorktown naar Punta Cardon. Karakorum 13 aank. Portwettenham. Karossa 13 verw. aank. Rangoon van Poeket. Kasimbar 13 te Rangoon verwacht. Katelysia 13 van Aalsund naar Rotterdm. Keizersgracht 13 van Torrevieja n. Norkoping. Keizerswaard (t) 12 van Cardon naar Trinidad. Kenia (t) 13 te Rotterdam. Kerkedijk 12 te Rotterdam. Koratia (t) 13 te Rotterdam. Kosicia 13 van Tranmere naar Heyshan. Kylix (t) 12 te Gothenburg. Ladon 13 van Funchal naar Pointe Apitre. Laga 13 van Las Pezia naar Nemours. Langkoeas pass. 12 Pantellaria naar Port Said. Leiderkerk 12 van Londen naar Bremen. Lekhaven 13 verwacht Bremen van Hamburg. Lelykerk 13 vertrek Damman naar Rastanura. Maashaven 13 te Rostock. Maasymn 13 van Rotterdam naar Hamina. Madison Lloyd 14 verw. aank. Aden v. Penang. Mainlloyd 13 te Balboa. Mariekerk 13 te Khorral Mufattah. Maron 13 van La Ceiba naar Porto Cortes. Medon 13 te Brighton. Meidoornsingel 13 van Dublin naar Vlissingen. Menkarn 13 van Safi naar Marseille. Mentor 12 van Napels, 13 te Livorno verwacht Minos 12 van Amsterdam, 13 te Rotterdam. Minerva II 13 van Bremen naar Amsterdam. Mohamed Reza Shah 13 van Kwinan naar Bandarmashur. Montferland 12 te Bahia. Moordrecht 13 van Miranda naar Rotterdam. Munttoren 13 van Avondomtuh naar Curagao. Mijdrecht (t) 12 te rede Curagao. Mylady 12 te Livorno. Naess Lion (t) pass. 12 Ouessant n. Antwerpen. Neder Ebro 13 pass. Gibraltar. Neder Elbe 13 te New York. Nestor 12 van Amsterdam, 13 te Rotterdam. Netta 13 van Lissabon naar Rotterdam. Nusakan 13 vertrek Kenitra naar Nantes. Oldekerk 13 te Marseille. Ommenkerk 14 verw. aank. Aden van Suez. Ondina (t) 13 te Port Said. Oostkerk 13 van Aden naar Bunbury. Oranje 12 van Sydney naar Wellington. Osiris 13 te Jacksonville. Paul Westers 13 van Poole naar Vasteras. P.G. Thulin 12 te Baltmore. Prinses Irene 13 te Le Havre. Prins Johan Willem Friso 12 van Rotterdam, 12 te Antwerpen. Prins Willem IV 14 te Willemstad verwacht. Puremerend (t) 12 te New York. Rempang 13 van Dakar naar Kaapstad. Rini 13 van Delfzijl naar Goole. Roepat 13 verwacht Bremerhaven. Rotti 13 van Panamakanaal naar Papeete. Rijndam 13 te Rotterdam. Rijnkerk 12 van Port Said naar Genua. Salatiga 12 van Singapore naar Port Swetten- ham. Sappemeer van Par naar Amsterdam. Schiekerk 12 van Rotterdam, 12 te Amsterdam. Schielloyd 13 van Rotterdam naar Marseille. Senegalkust 13 te Lagos. Sepia 14 verwacht Mena van Singapore. Siaoe 12 van Sandakan naar Yesselton. Sliedrecht 12 van Zeebrugge naar New Orleans. Slotekerk 12 van New Castle naar Brisbane. Socrates 12 van Le Havre, 13 te Antwerpen. Soestdijk 13 te Moreheadcity verwacht. Solent 13 van Newlyn naar Londen. Solon 12 van Miami naar Charleston. Spaarnekerk 12 van Hongkong naar Penang. Stad Amsterdam 13 rede Sagunto van Livorno Stad Den Haag 12 te Livorno. Stad Zwolle 12 van Freetown naar IJmuiden. Stad Rotterdam 13 pass. Gibraltar van Sagunto naar IJmuiden. Statendam 12 van Southampton naar New York. Statute of Liberty 13 van Menaal Ahmadi naar Yokkaichi. Steenkerk 13 van Amsterdam naar Kaapstad. Stella Antares 13 van Rotterdam naar Hamburg Stella Maris van Brest naar Londen. Stella Polaris 13 van Venetië naar Rotterdam. Stentor 12 van Lissabon naar Tunis. Steven 13 aankomst Bremen van Hamburg. Straat Colombo 12 van Durban n. Port Harcourt. Straat Lombok 13 van Sydney n. Melbourne. Straat Soenda 12 van Doeala naar Port Gentil, Swallow 13 van IJmuiden naar Londen. Sylvia 13 van Kasko naar Rochester. Tacana 12 van Vera Cruz naar Houston. Tamara 13 van Wilhelmshaven naar Banias. Tarno 12 van Buenos Aires naar Rosario. Tara 12 van Vlissingen naar Santa Fé. Tjikampek 12 te Dar er Salaam. Tjiluwah 13 te Sydney. Tjiwangi 14 te Hongkong verw. Van Heemskerck 12 van Manilla naar Hongkong Van Noort 11 van Devonport naar Melbourne. Van Riebeeck 13 van Port Said naar Muscat. Vasum (t) 13 te Mena. Vitrea (t) 12 van Porto Miranda naar Curagao. Vlist 13 van Liverpool naar 'Tenerife. Walcheren 13 van Boston naar Caen. Waikelo 12 van Mogadiscio naar Djeddah. Westertoren 13 van Durban naar Mena. Wieldrecht 13 van Cristobal naar Yokohama. Willem Ruys 13 te Casablanca. Wodan 13 van Gunness naar Ipswich. Woltersum 13 te Amsterdam. Wonogiri 13 te New York. SLEEPVAART Groningen, 12 juni. vertrókken van Valencia met drijvende krachtinstalalties naar Marsa el Brega, Libië. Help, 12 juni, vertrokken van Freetown naar Dakar. Cycloop en Junior, 12 juni, werkzaam in Marsa el Brega, Libië. Friesland, 12 juni, te Zaandam (werf). Utrecht, 12 Juni, gestationeerd Engels Kanaal, westelijke toegang. Zeeland, 13 juni, 220 mijl ten ZZW van de zuid punt van Bali, onderweg met zuiger van Suez naar Newcastle, Australi, NSW. VERHANDELDE FONDSEN 13 juni 12 juni Totaal 424 438 Hoger 193 (45,6%) 182 (41,5%) Lager 125 (29,4%) 172 (39,3%) Gelijk 106 (25,0%) 84 (19,2%) AVONDVERKEER VAN GISTEREN Slot A.K.U475 gb481 Hoogovens Kon. Olie166—167,50 Philips f 167—168,80 Unilever ƒ176—178 Steming: Lager. VOORBEURS VAN HEDEN Slot lste tijdv. 2de tijdv A.K.U476—481 gl 476 Hoogovens 608609 608 Kon. Olie165,50 gb-166,50 165,90 Philips 166,80—167,50 ƒ166,90 Unilever 175,80—176,80 ƒ175,80 Vorige slotköers A'dam Rubber 121 H.V.A 147% A.K.U 479% 131,— Hoogovens 611% Philips Gem. Bez. 168,70 Unilever 176,— Dordtsche Petr 763% K. Ned. Petr. Mij. 167,50 Holl. Am. Lijn 119% K.L.M 58,— K.N.S.M 156% Ned. Stoomv. Mij. 144 Ommeren, Phs. v. 264 Scheepv. Un. Ned. 139% 196,— Nefo 113,50 225,— Unitas f 500,— Ver. Bezit v. 1894 136,50 Amsterd. Bank 400 Ned. Handel Mij. 374% Rotterd. Bank 349 Twentsche Bank. 330 Albert Heijn 620 Amstel Brouwerij 458% Berkel's Patent 262 Bols 1050 Bührmann Papier 697 394% Ford 918% Gelder Kon. Pap. 250 Gist Spir.f. Kon. 392 Van der Heem 298 Heinekens Bier 512 Hoogenbosch Sch. 294 486 Kon. Zout-Ketjen 810% Müller Nat. Bezit 340 Ned. Kabelfabr. 495 Philips Pref 63,— Stokvis 187 Thomassen Dr. 770 Ver. Machinefabr. 232 Wessanen 423 Wilton Fijenoord 290 Zwanenberg-Org. 959 Billiton Mij. II 425 Aluminium Ltd. 28% American Motors 20 Anaconda 52% Bethlehem Steel.. 32 Cities Service 66 General Motors.. 71% Kennecott Copper 75% Republic Steel 38s/s Shell Oil 42% U.S. Steel 50 Gedane noteringen. (Verstrekt door de Amsterdamsche Bank) Wall Street heeft de opgaande lijn van de laatste dagen gisteren niet kunnen door trekken. Hoewel iets hoger werd geopend zorgden winstnemingen er in de namiddag voor dat de meeste aandelen op het laag ste punt van de dag sloten. Verliezen wer den geleden van fracties tot ongeveer twee dollar per aandeel. Lager waren non-fer- ro's en openbare nutsbedrijven. Tabaks waarden herstelden van hun recente ver liezen en sloten met spoorwegaandelen ho ger. Staalfondsen waren verdeeld. De om zet beliep 4.690.000 shares tegen 5.210.000 shares woensdag. De Dow Jones indices: industrie 721.43 1.93), spoorwegen 170.23 (+0.64) en openbare nutsbedrijven 139.32 0.52). In de algemene vergadering van aandeel houders der n v Bank voor Nederlandsche Ge meenten zijn de jaarstukken goedgekeurd. Mr. H. A. M. T. Kolfschoten, burgemeester van 's-Gravenhage, werd herbenoemd tot commis saris. Acht minder valide kinderen uit de ge meente Velsen gaan zaterdagmiddag, ver gezeld van zes leidsters, in vier particu liere auto's, voor een week met vakantie. Zij gaan, door bemiddeling van de Com missie „Mivaki" (minder valide kinderen) op. kamp in de Leemhüle bij Haatum. In woners van Velsen hebben spontaan hun auto's gratis beschikbaar gesteld. Het ver trek is vastgesteld op halftwee van het Z. Pontplein. De Papierfabriek heeft een vrachtauto afgestaan om de grote bagage te vervoeren. Een en ander betekent niet alleen voor de kinderen een welkome vakantie, maar ook voor hun ouders, die nu voor een week minder zorgen zullen hebben. De Mi vaki is een onderdeel van de Stichting Velser Gemeenschap. LOOS ALARM IN VELSEN-NOORD De Velsense brandweer moest vanmor gen uitrukken naar een woning in Velsen- Noord. Er zou een keuken aan de Prinsen straat in brand staan. Toen brandweer en politie arriveerden, bleek alles in diepe rust te verkeren. en wilt u dat wij uw krant naar uw vakantie-adres opzenden Stuurt u ons dan minstens drie dagen voor uw vertrek een briefkaart met vermelding van uw naam, uw vaste adres, uw vakantie-adres, de datum waarop de eerste krant naar uw vakantie-adres gezonden moet worden en de datum waarop de krant voor het laatst moet worden toegezonden. Als u de krant per week betaalt wilt u dan het abonnementsgeld voor de vakantieweken vooruit aan de bezor ger betalen 7 DE ADMINISTRATIE

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 19