Scherpe Nijmeegse aanval op „justitieel machtsmisbruik" Voor strand en vakantie 29." Kreymborg en bondig^) agenda jacks QUIMBO EN HET VREEMDE EIl POLLE, PELLI EN PINGO bloemen Inbrekers namen brandkast en auto mee Een jaar geëist voor rijden onder invloed Vragen over explosie bij kruitfabriek Oud-NVV-voorzitter Stenhuis overleden Minister Luns naar Vaticaanstad Militaire dienst voor burgers uit de west Amsterdamse grachten weer geïllumineerd Door twee treinen aangereden, boete honderd gulden Dr. Abdoh bij de Koningin Het was zo warm, er kwam alarm Wisselvallig Vijf doden in het verkeer *-t VRIJDAG 14 JUNI 1963 1Q 50 5 90 Haarlem Velsen-IJ midden a r GARAGE BAKKER Kritiek op landbouwschap door voorzitter der varkenshandelaren Beverwijk de ideale vrije-tyds-kleding voor, dames en heren. Sportief en toch korrekt. Met en zonder capuchon. Kies bij Lippits uit de unieke Hazewind kotlektie. In het gisteren verschenen jaarverslag van de katholieke reclasseringsvereni- ging in Nijmegen is een opmerkelijk ar tikel opgenomen over justitieel machts misbruik. Sommigen menen dat het ar tikel betrekking heeft op de klacht van de oud-gemeenteambtenaar Henri van Mil bij de Haagse officier van Justitie over de zogeheten fraude door het ge meentebestuur van Nijmegen bij het declareren van niet-geleden oorlogs schade. Deze kwestie wordt echter niet met name genoemd. De schrijver, mr. de Ruwe, is behalve afdelingsvoorzitter van de reclasserings- vereniging ook chef van het kabinet van de burgemeester van Nijmegen. In het artikel, dat als inleidende zin meekreeg: „Met de justitie in aanraking komen is waarschijnlijk grotendeels toe val," schrijft mr. de Ruwe letterlijk: „het afgelopen jaar liep ik tegen een geval aan, waar ik mij beslist niet aan de in druk kon onttrekken, dat de officier van Justitie (en nog wel buiten zijn eigenlijke ambtsgebied) met zekere vooropgezette bedoeling een geval entameerde, dat, al was het reeds door de persoon van de aangever, minstens dubieus was. Het onderzoek, waarbij een verhoor als een informatief gesprek placht te worden aangekondigd, ging bovendien gepaard met intimidatie, chantage (nota bene door een officier van Justitie!) en een inqui- sitiementaliteit, welke ik na de ervarin gen van de bezettingstijd in ons land niet meer voor mogelijk had gehouden. Later bleek mij nog dat de aangever voor zijn verklaringen werd betaald, naar ik wel moet aannemen uit 's rijks kas. Maandenlang hing er om het geheel een sfeer, welke mij steeds weer deed den ken aan Kafka's „Het Proces". Ik heb mij naar aanleiding van sommi ge justitiële onderzoekingen wel eens af gevraagd of onze Nederlandse justitie er is om bepaalde persorganen van sensatio neel crimineel nieuws te voorzien, of, wat nog erger is, haar activiteiten in het bij zonder ontplooit wanneer alom bekende sensatieberichtgevers ergens weer een schandaal ontdekt menen te hebben. Ach teraf blijkt er dan meestal of niets aan de hand te zijn of.slechts sprake te zijn van een ongelukkig uitvallend beleid. Wanneer én in het bedrijfsleven én bij de overheid voortdurend kans bestaat dat verklikkerij van ontslagen of rancuneus personeel tot een invasie van recherche ambtenaren leidt, zijn wij niet zo ver mper van de politiestaat af en wordt bo- véndien elk krachtig beleid onmogelijk gemaakt". Advertentie VADERDAG - 16 JUNI Een brutale inbraak is ontdekt bij het technisch bureau voor centrale verwar- warming van de firma De Vries aan de Waarbekenweg te Hengelo. Uit het kantoor achter de showroom bleek een brandkast, met ongeveer f 3000 I erin, te zijn verdwenen. De inbrekers had den zich toegang tot het kantoor ver schaft door verbreking van ruiten. I De brandkast is met een steekwagen naar buiten gereden en daar op een vracht- I wagen van De Vries, geladen. Vervolgens hebben de daders de zware buit met de J vrachtwagen in veiligheid gebracht. De officier van justitie bij de Bredase rechtbank heeft een jaar gevangenisstraf en vijf jaar ontzegging van de rijbevoegd heid geëist tegen een 42-jarige leerlooier uit Dongen, die op 1 oktober 1961 in Til burg onder invloed van drank met zijn I motor een hem op een bromfiets tege moetkomende vrouw zou hebben aange reden. De vrouw is de volgende dag aan de verwondingen overleden. Verdachte zelf werd bij deze aanrijding ook zwaar gewond, zodat hij maanden- lang niet kon worden verhoord, evenmin als zijn broer, die bij hem achterop had 1 gezeten. Advertentie Strandsets, 2- en 3-delig v.a. IO. Badjassen v.a: GROTE MARKT 1 - 7 - HAARLEM c BIOSCOPEN Cinema Palace. 14, 19 en 21.15 u.: „De man die Liberty Valance doodde", 14 j Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u.: „Nacht leven in een wereldstad", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Stoottroepen in aanval", 18 j. Zaterdag 23.30 u.: „Zondaars in bezettingstijd", 1? j. Lxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Eddie in top vorm", 14 j. Minerva, vandaag 20.15 u. en zaterdag 19 en 21.30 u.: „Gods geuzen", 14 j. Zater dag 14.30 u.: „Stropers van de zalmrivier", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „De weg tot elkander", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Kaarten, kussen en kogels", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Vivre la vie", 18 j. Monopole (Zandvoort) TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zon- en feestdagen van 13-17 u. Prentenkabinet: Expositie van grafiek van Wout van Heusden. Tot en met 20 juli. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein-Korte Houtstraat): Tentoon stelling van tekeningen van Henk Broer Tot en met 30 juni Dagelijks geopend van 10-18 en 20-24 u. en zaterdag en zondag tot 1 u.; klassiek grammofoonplatenconcert van 21-22 u.: Mozart. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Tentoonstelling van schilderijen van C. Nierop. Tot en met 16 juni H F Bootzaal: Expositie van oude bijbelse gra vures van Jan Luyken Dagelijks geopend van 9-20 u. Klassiek grammofoonplaten- concert van 20-23 30 u Visha! (Grote Markt): Tentoonstelling van Keltische Kunst. Dagelijks geopend van 10-17 u., zon- en feestdagen van 13- 17 u. en vrijdagavond ook van 20-22 u. Tot en met 3 juli. Museum „Huis van Looy" (Kleine Hout- weg-Kamperlaan): Herdenkingstentoon stelling: werken van André van der Vos sen. Tot en met 8 juli. Dagelijks geopend van 1017 u. en zon- en feestdagen van 13-17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw Dagelijks, behalve maandag, geopend van 11-17 u en de eer ste zondag van de maand van 13-15 u. Vleeshal (Grote Markt), Tentoonstelling van schilderijen, tapijten, tekeningen en grafiek van Mario Prassinos en beeld houwwerken van Jacques Lipchitz. Tot en met 15 juli. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zon- en feestdagen van 13-17 u. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest: Iedere avond (behalve maandag) ge opend van 20-2 u. Van 21-23.15 u.: Caba ret door Fiet en Frans Koster, Natascha Emanuels en Han Reiziger (piano). „Waagta veerne", (Da mstraa t/Spa a rne) iedere avond (behalve maandag) van 20 24 u. en vrijdag en zaterdag van 201 u.: internationaal liederenrepertoire door Co- bi Schreyer en Ronnie Potsdammer. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vandaag. VRIJDAG 14 JUNI City, 20 u.: „Caterina en de zeven dwa zen". Rex, 20 u.: „Jessica". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Expositiezaal, Heidestraat, '19 tot 21 u.: Expositie „Het café"; werken van Hans van Norden. Openbare leeszaal. Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; bovenzaal „De Brulboei", Kanaalstraat 228c: 16 tot 18 en 19 tot 20.30 u.; filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; filiaal Wüstelaan 79, Santpoort: 19 tot 21 u. R.-k leeszaal, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u.; Jozefhuis, Ban- jaertstraat. Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; filiaal Wüstelaan 79, Santpoort- 19 tot 21 u. ZATERDAG 15 JUNI City, 19 en 21.15 u.: „Caterina en de zeven dwazen". Rex, 20 u.: „Jessica". Pieter Vermeulenmuseum, zie onder vrij dag. Expositiezaal, Heidestraat, 14 tot 17 u.: Tentoonstelling als vrijdag. Openbare leeszaal, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 u.: filiaal Velsen- Noord: 10 tot 12 en 14 tot 17 u.; filiaal Santpoort: 10 tot 12 u. R.-k leeszaal, Willemsbeekweg 96: 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 u Jozefhuis, Vel sen-Noord: 10 tot 12 en 14 tot 17 u.; filiaal Santpoort: 10 tot 12 u. Het Tweede-Kamerlid de heer J. G. Suurhoff (P.v.d.A.) heeft de ministers van Defensie en van Sociale Zaken en Volks gezondheid schriftelijke vragen gesteld over de ontploffing bij de kruitfabriek „De Kri jgsman" in Muiden. Hij vraagt of de ministers, nu zich bij deze fabriek voor de tweede maal een ern stige ontploffing heeft voorgedaan, laten nagaan of optimale veiligheidsvoorzienin gen zijn getroffen en of alle voorgeschre ven veiligheidsmaatregelen nauwkeurig zijn nageleefd. „Is ooit overwogen om deze fabriek, als ook de springstoffenfabriek, welke nabij Ouderkerk a/d Amstel is gevestigd, uit één van de dichtstbevolkte centra van ons land te verplaatsen naar één der weinig bevolkte streken?" Ook wil de heer Suurhoff weten tot wie de omwonenden, die lichamelijke of ma teriële schade door de jongste explosie hebben geleden, zich kunnen wenden om schadevergoeding. In de St. -Josephstichting te Apeldoorn is op 78-jarige leeftijd overleden de heer R. Stenhuis De overledene heeft in de ja ren voor de tweede wereldoorlog een be langrijke rol gespeeld in de Nederlandse vakbeweging. Hij is onder meer jarenlang voorzitter van de bond van fabrieksarbei ders geweest en geruime tijd landelijk voorzitter van het N.V.V. Bovendien had hij vele jaren voor de toenmalige S.D.A.P zitting in de Tweede Kamer. De heer Stenhuis heeft verschillende pu- blikaties het licht doen zien over het vak verenigingsleven. De crematie van het stoffelijk overschot zal maandagmiddag om twee uur plaats hebben in het crematorium te Dieren. Nederland zal maandag op een requiem mis voor paus Joannes XXIII in Vaticaan stad worden vertegenwoordigd door een bijzondere missie. Deze missie zal be staan uit de minister van Buitenlandse Za ken, mr. J. M. A. H. Luns, de ambassa deur te Vaticaanstad, F. R. W. H. M. J. graaf de Marchant et d'Ansembourg, en R. P. M. baron van Voorst tot Voorst, ka merheer in buitengewone dienst van de koningin. Advertentie TRABANT AUTOMOBIELEN vanaf f 3575.— Rozenstr. 55 - tel. 21275-12979 - Haarlem De regering is niet bereid er voor te zorgen dat in Nederland wonende man nelijke burgers van Suriname en de Ne derlandse Antillen in beginsel worden vrij gesteld van militaire en burgerdienst plicht hier te lande. Dit heeft de vice mi nister-president, drs. H. A. Korthals, mee gedeeld in antwoord op schriftelijke vra gen van het Tweede Kamerlid ir. Van Dis (S.G.P.). De vice-minister-president zegt dat een dergelijke principiële vrijstelling niet door letter en geest van het statuut wordt ver eist. „Surinamers en Antillianen, in Ne derland wonende, genieten hier dezelfde rechten en hebben dezelfde plichten als Europese Nederlanders. Zij hebben bij voorbeeld ook het actieve en passieve kies recht. Omgekeerd geldt hetzelfde voor Europese Nederlanders, die in Suriname of de Nederlandse Antillen woneh". Een eventueel op grond van artikel 31 van het statuut daar ingevoerde regeling van militaire of burgerdienstplicht geldt ook voor hen. Uit praktische overwegingen wordt aan Surinamers en Antillianen, die uitsluitend om studieredenen in Nederland zijn, uit stel van militaire dienst verleend. Dit uit stel wordt omgezet in vrijstelling wanneer zij na beëindiging van hun studie naar Suriname of de Nederlandse Antillen te rugkeren. Hieromtrent is een afspraak ge maakt door de Nederlandse regering met de regeringen overzee. Naar de mening van de algemeen voor zitter van de Nederlandse bond van var kenshandelaren, de heer J. Lok, heeft het landbouwschap door de gebeurtenissen in Hollandscheveld zoveel verspeeld van het weinige aan goodwill en respect dat er voor deze P.B.O.-instelling bestond, dat de vraag rijst of de status van de P.B.O. niet ongeneeslijk is ingedrukt. De heer Lok zei dit te Eindhoven, waar de bond van varkenshandelaren haar jaar vergadering hield. Hij zei dat het land bouwschap nooit populair is geweest even min als de andere P.B.O.-instellingen. Men vindt in agrarische kringen, dat het schap niet genoeg heeft gestreden voor be tere prijzen en dat men in nood weinig hulp heeft geboden. De welvaart waarover men in ons land spreekt bestaat voor een groot gedeelte in de industriële sector, zeker niet in die van vee en vlees. Alhoewel de regering veel doet om een juiste synthese te vinden tus sen vraag en aanbod is het haar nog al- tijd niet gelukt beide met elkaar in over eenstemming te brengen. In dit verband merkte hij nog op dat voor enkele jaren het landbouwbeleid was gericht op bescherming van kleine bedrij ven. Nu tracht men de kleine bedrijven op te ruimen. Griekse onderscheiding. Aan de Ne derlandse reisbureaudirecteur A. Hibbeler in Den Haag is het officierskruis in de orde van Koning George I van Grieken land verleend. Hoofdvlootaalmoezenier. Met ingang van 17 juni is aan monseigneur J. F. M. de Sain op diens verzoek eervol ontslag ver leend als hoofdvlootaalmoezenier, wegens langdurige dienst. Als zijn opvolger is be noemd dr. L. A. M. Goossens. Weer jongetje verdronken. Voor de tweede keer in betrekkelijk korte tijd is op het onder water gelopen bouwterrein in het uitbreidingsplan Heechterp te Leeuwarden een kind verdronken. Het was de tweejarige Harmanus Jan Mud, de jongste uit een gezin met drie kinderen. Het water is slechts dertig centimeter diep, maar de bodem zit vol kuilen en geulen. Nieuwe ambassadeur. De nieuwe Deense ambassadeur in Den Haag, de heer H. Hjorth-Nielsen, volgt de huidige am bassadeur, de heer W. H. Eickhoff, op 15 augustus op. Zoals gemeld, is de heer Hjorth-Nielsen thans verbonden aan de Deense ambassade te Londen. Advertentie Een vertegenwoordiger uit Hoornaar, die veertien dagen geleden voóf de' rechtbank te Breda terechtstond wegens het in ge vaar brengen van het treinverkeer, is ver oordeeld tot honderd gulden boete. Tegen hem was een maand hechtenis geëist, om dat hij op 28 februari met zijn auto een onbewaakte overweg in Rijen was opge reden, waarna zijn auto door twee trei nen was aangereden. De wagen werd een heel eind meegesleurd. De bestuurder kwam er wonder boven wonder zonder noemens waardig letsel van af. De koningin heeft dr. Djalal Abdoh, die hoofd is geweest van het Untea-bestuur op Nieuw-Guinea, op paleis Soestdijk ontvan gen. In de middag heeft de Perzische bezoe ker in een Fokker Friendship van de Ko- j ninklijke Luchtmacht een vlucht boven de Zuiderzeewerken gemaakt. Dr. Abdoh vertoeft op het ogenblik op uitnodiging van de regering in Nederland. „Und VRIJDAG 14 JUNI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: du mein Schatz bleibst hier". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Hercules contra Dracula". VV.B. Theater, 20 u.: „Hinderlaag bij To mahawk-rivier". ZATERDAG 15 JUNI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Und du mein Schatz bleibst hier"; 23.30 u.: „Pal Joey". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Hercules contra Dracula". VV.B. Theater, 20 u.: „Hinderlaag bij To mahawk-rivier". Gisteravond zijn de Amsterdamse i grachten voor het eerst in dit seizoen ge- illumineerd geweest. Er zijn thans ruim zeshonderd oude gevels verlicht en omdat is gebleken dat de kijkers het meest ge bruik maken van een rondvaartboot is een aaneengesloten verlichtingscircuit ontwor pen. In totaal zijn 625 schijnwerpers en tien- duizend lampen gebruikt, die door 67 spe ciale klokken automatisch worden in- en uitgeschakeld. Voor de stadsilluminatie heeft het gemeentebestuur dit jaar hon derdduizend gulden uitgetrokken. De route strekt zich uit langs Singel, Zwanenburgwal en Binnen-Amstel. Voor het eerst is in het circuit opgenomen de Singel tussen Beulingsloot cn Brouwers- giacht, waarbij een dankbaar gebruik is gemaakt van de onlangs gerestaureerde I torensluis, de oudste stenen brug van Am sterdam. De illuminatie zal van 17 juni tot medio september dagelijks branden van een half uur na zonsondergang tot half één 's nachts. In het Brabantse plaatsje Zesgehuch ten hebben de leerlingen van de jon gensschool St. Joseph, waarschijnlijk als eersten in ons land, vrijaf gekregen van wege de warmte. Door de inwerking van de zon was namelijk de sirene van de B.B., die op het schooldak is geplaatst, gaan loeien Het ding bleek niet gemakkelijk tot zwijgen te brengen. Aangezien les geven in deze situatie onmogelijk was, kregen de kinderen op last van de pastoor, in diens kwaliteit van voorzitter van het schoolbestuur, vrijaf. De sirene bleef lang doorloeien, de man, die het apparaat kon regelen, be vond zich buiten het dorp. Ten lange leste maakte de PTT echter een einde aan het helse lawaai door de sirene buiten werking te stellen. Later bleek dat de ommanteling van kabels door opeengehoopte warmte zo zacht was geworden dat er contact was tot stand gebracht. KRUISWEG 72 - HAARLEM liiiilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll illlllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll 1 f ft Het K.N.M.I. deelt mede: De storing die in ons land onweersbuien en regen ver oorzaakt is vannacht wat dieper geworden. Tot vanmorgen zeven uur is er veel regen gevallen, vooral in de kuststrook, waar plaatselijk meer dan tien millimeter werd gemeten. De depressie is in tweeën ge splitst en een deel bevond zich vanmor- gen om negen uur boven het zuiden van het land. De storing wordt gevolgd door een rug van hoge luchtdruk, maar de ver plaatsingssnelheid is gering. Verder daalt de luchtdruk bij IJsland waar een volgen de storing een oostelijke tot zuidoostelijke koers volgt. Er herstelt zich daardoor een westcirculatie zodat het weer wisselvalli ger wordt. In ons land zal de komende 24 uur de wind uit noordwestelijke rich ting opnieuw koele lucht van de Noordzee aanvoeren, waarin opklaringen gaan over heersen en de kans op buien afneemt. WERKRAPPORTEN Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. U Neerslag: laatste 24 uur. SU c BS a a Den Helder geheel bew. nno 22 I Ypenburg regen nno 23 Vlissingen regen n 19 Eelde regen no 26 De Bilt regen nno 24 Twente regen no 26 Eindhoven regen no 24 Zd-Limburg regen zzw 23 86-87 Wat raar, Tippie, zei Quimbo. De poort is dicht.Nu kunnen we niet naar binnen! Met het touw in z'n hand keek hij be duusd naar de gesloten deuren. Toen ont dekte hij een soldaat boven op de hoge muur De poort is dicht, riep hij. Ik wou graag naar binnen! Maar de schildwacht zwaaide met z'n wapen. Ga weg met dat monster! schreeuw de hij. Maak, dat je weg komt. We willen hier geen draken! ZO, DE BZBb IS OP óANó - OPftPBlWrtP.M RDIXF. f EVEN, KlOèi -IE MOST EEN LASSO HE88EN, VOM DE KOE TE VAN6EN j HALLO, IK 6001 HEM OP 1198- 8. O, NU MOETEN WE DE KOE EN DE EZEP y^VANöEN ,m£ IK HE8 DE LASSO TE STIJF VAST6EHOUDEN! ©PÏB Bij een botsing tussen twee bussen in I Reusel (NB) is de 25-jarige chauffeur Lu- J dovicus van Hove uit Herenthals omgeko-1 men. De chauffeur van de andere bus is zeer ernstig gewond, evenals in totaal vier inzittenden van de bussen. De 46-jarige mevrouw A. M. de Jong- Renkema uit Den Haag is in de Ursula- kliniek overleden aan de gevolgen van een verkeersongeluk. Zij was op de Verheul- weg in Den Haag aangereden door een vrachtauto, die geen voorrang verleende. Op de Steekterweg in Alphen aan de Rijn heeft zich een frontale botsing voor gedaan tussen een personeriauto en een vrachtwagen, waarbij de bestuurder van de personenwagen om het leven kwam. Het was de 55-jarige landbouwer A. van der Dussen uit Capelle aan de IJsel. Aan de Oosterpoort te Steenwijk op een plaats waar eerder een beschermde voet gangersoversteekplaats was is de zesjarige Annette Poyez door een met vier ton bo ter geladen vrachtauto van een Steenwijks expeditiebedrijf overreden. Het kind is on derweg naar het ziekenhuis aan de opge lopen verwondingen overleden. De 47-jarige motorrijder A. P. Konings uit Roosendaal is op de kruising van de Gastelse dijk met de Rijpersweg onder Oud-Gastel door een autobus aangereden. De motorrijder was op slag dood. Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort Müncben Zurich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Rome Ajaccio Madrid Mallorca Lissabon onbewolkt zwaar bew. zwaar bew. half bew. zwaar bew. motregen regen regen geheel bew. geheel bew. regenbui half bew. regen onbewolkt regen regen regen halt bew. regen onbewolkt' zwaar bew. onbewolkt licht bew. zwaar bew. half bew. half bew. licht bew. 15 18 20 wnw no no w windst. 12 17 24 22 n nno w zw w wzw 21 20 20 windst. 23 22 25 26 24 ,24 23 21 26 28 26 windst. 27 ono n o wzw w zw zzw zzw ko w ozo no n w 25 31 26 27 £S S<3 10 7 14 0,2 11 4 5 9 0 0 0 0 0 10 15 31 11 8 0,4 16 4 0 25 3 19 12 32 0 0 0 0 0 0 0 0 Zaterdag 15 juni Zon op 4.19 uur, onder 21.01 uur. Maan op 1.33 uur, onder 13.03 uur. Maanstanden 14 juni 21.54 uur laatste kwartier 21 juni 12.46 uur nieuwe maan 28 juni 21.24 uur eerste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 14 juni Hoog water 8.31 en 21.02 uur. Laag water 3.54 en 16.22 uur. Zaterdag 15 juni Hoog water 9.34 en 22.07 uur. Laag water 4.52 en 17.27 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort i.t 10 tot 15 minuten vroeger dan te T-Jmuiden

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 2