Verdeeldheid in raad van Beverwijk over nieuwe (dure) rooilijn WilmS Floei Aanmeldingsformulier IJmuider Courant VADERDAG '^7i SLIJTERIJ SWIER A.R. deBOER „Planologische grappen in de Zeestraat" GEEF Schepen, rederijen en werven Jacob van Heemskerck" 20 juni te water „Groningen" sleept drijvend krachtstation Dassen Overhemden Sokken en ankiets Sportcolberts Pantalons Weekend-shirts Badpakken Badmutsen Zwenbroeken Badlakens Shorts Zojuist ontvangen Helanca Badpakken Bikini's Strandcombinaties FILM EN FILMWERELD VRIJDAG 14 JUNI 1963 7 ZONDAG - 16 JUNI Een goed idee moderne Terlenka - Trevira 2.75 tot 7.95 Bel-O-Fast 10.95 tot 19.75 Tricot Nylon 9.75 tot 24.75 Alle boordmodellen; moderne streepdessins Nylon en Wol 1.95 tot 5.50 ook Lichtgewicht 39.75 tot 79.- 29.75 tot 49.75 8.75 tot 24.50 PULLOVERS en VESTEN HEREN-SHORTS KAMERJASSEN Kennemerlaan 61 IJmuiden n Alle textiel vóór en tegen de zon ederland TEXTIELSPECI AALZAAK MARKTPLEIN 21 IJMUIDEN Mfi een nieuwe zending PLEIN 1945 TELEF. 7541 „Modeloorlog" tegen ratten en muizen in Heemskerk Speeltuinvoetbaltoernooi Verkoop materiaal bij Beijnes in Beverwijk Is uw kampeeruitrusting in orde SPORTHUIS Breestraat 158 - Beverwijk Te! 385^ LUXE VERHUUR zonder chauffeur RENAULTS DAUPHINE OPELS REKORD H. POST Frans Halsstraat 13 - Tel. 7565 Internationaal gezelschap bezoekt IJmuiden Voor uw wijnen en gedistilleerd uw gezelligheidsleverancier Gymnasium Felisenum eindexamen 1963 Directeur Visserijschool CONSTANT verlovingsringen Kleuterscholen Het voorstel tot het vaststellen van een nieuwe voorgevelrooilijn in een deel van de Zeestraat, heeft de Beverwijkse gemeenteraad donderdagavond danig beroerd. De verbreding van de straat includeert het „halveren" van enkele kapi tale panden en daar een deel van de raad de noodzaak der verbreding niet inzag, werd gesproken van een „dure planologische grap". De raad bleek in zijn me ningen sterk verdeeld. Van eensgezindheid in een en dezelfde fractie was ook al geen sprake. Maar het voorstel werd toch aangenomen, zij het met acht stem men tegen. Ir. J. Bijl (Prot. Chr.) uitte zijn waar dering voor het voorstel voor de bouw van een nieuwe grote gashouder namens zijn fractie. De heer T. M. Luypen (K.V.P./ meende dat gas een belangrijke energie bron zal zijn, zo ook het aardgas. „We staan aan 't begin van een verre en onge wisse toekomst", zo zei hij. Hij was ver ontrust over de uitspraak van de „Gas unie", die aardgas rechtstreeks aan de grote afnemers wil leveren, zodat de ge meenten inkomsten zullen derven. Wat de aanwezigheid van Hoogovengas betreft, merkte spreker op dat de gemeente wel in een moeilijke situatie zal komen te ver keren, wanneer aardgas goedkoper betrok ken kan worden. De heer A. Menist (P.v.- d.A.) steunde het voorstel graag, ofschoon er nog veel vraagstukken zijn ten aanzien van de aardgaswinning. Wethouder E. Gerritse (P.v.d.A.) gaf toe dat er omtrent aardgas veel onzekerheden zijn. Over het beëindigen van het contract met Velsen, over vijf jaar, zei hij dat deze vorm van samenwerking met de na buurgemeente na voltooiing van de gas houder, niet langer nodig zal zijn. De Be verwijkse gashouder zal in 1966 in gebruik komen. Velsen zal dan blij zijn, dat het over zijn eigen gashouders kan beschik ken. „Wij weten nog niet wanneer 'iet aard gas komt", zo zei de wethouder nog, die voorts toegaf dat Noord Holland inderdaad in een „bijzondere positie" zal geraken, Advertentie met het oog op de Hoogovens. Dit be drijf zou bijvoorbeeld ook een menggas kunnen leveren, dat kan concurreren met aardgar Beverwijk zal de zaak van aard gas nauwlettend in het oog houden. Het voorstel werd aangenomen. De bouw van de gashouder kost f 3.600.000. Een miljoen Een voorstel om voor bijna één miljoen gulden de rioolwaterzuiveringsinstallatie uit te breiden ondervond geen weerstand. Ir. Bijl (Prot. Chr) informeerde naar de verdere uitbreidingsplannen. Wethouder W J. Vessies (K.V.P.) zei dat er een prima overleg is met Velsen, ten aanzien van de rioolwaterzuivering.Door de bevolkingstoe name (in '67 115.000 inwoners in Beverwijk en Heemskerk) zal de installatie nog ver der moeten worden uitgebreid. Met de voorgestelde uitbreiding samen, zal dit de gemeente 2,5 miljoen gulden kosten. Een listig vraagje van de heer M. A. de Ruy- ter (Prot. Chr). of de rioolafvoerrechten zullen worden verhoogd, werd niet beant woord. Het college, ook al listig, bleef vaag. De raad ging akkoord met voorstellen voor aanschaffing van kantoormachines en voor het maken van voorzieningen in de gemeentegarage. De heer A. Klomp (V.V.D.) kwam bij een voorstel over in vordering van enkele geldvorderingen met een motie op tafel. De raad zou zijn afkeur moeten uitspreken over de gevolgde wijze bij het doen verrichten van sloopwerken. Betalingen zijn uitgebleven. De wethouder betoogde echter, dat sommige aannemer- tjes niet konden betalen wegens de stren ge winter. De heer Klomp bleef wijzen op de regel, dat het geld vóór het slopen moet zijn overgemaakt. Sprekers motie was maar van twee handtekeningen voorzien, maar ik heb sterk de indruk dat de hele vergadering hem ondersteunt" aldus de heer Klomp. Heirop volgde luid gelach. De raad bleek er overigens niets voor te voelen, omdat het maar weinig voorkomt, dat gelden moeten worden ingevorderd. Dit heeft met de gang van zaken bij het slopen van percelen niets te maken. De heer Klomp trok zijn motie in. Waardering toonde de raad voor het plan om subsidie te verlenen in de kosten van stichting van drie jeugdgebouwtjes m Oosterwijk". Een voorstel tot vaststelling van een nieuwe voorgevelrooilijn aan de Zee straat, bij het Kennemer Theater, ontlok te nogal wat opmerkingen. De heer A. Me nist (P.v.d.A.) meende dat deze zaak de gemeente weer miljoenen zal gaan kosten, aangezien de gevellijn dwars door kapita le panden gaat lopen. Planologische grap De heer J. de WeijjBr (K.V.P.) ontgin® het waarom de weg zo breed gemaakt moet worden. De heer Klomp sprak over dit onderwerp als een „dure planologische grap", die de gemeente driekwartmiljoen gaat kosten. De heer D. Koger (Prot.Chr.) zag ook niet in waarom de Zeestraat t.us- De motorkotter Cornelis UK. 70 is door L. Loosman verkocht aan W. Viskil te IJmuiden. Het vaartuig, dat 25 ton meet en uitgerust is met een Kromhout motor van 105 pk, is in de vaart gebracht onder de naam Elvira IJM. 43. De vierde nieuwe kotter, die de Maat schappij Rijnmond binnenkort in de vaart zal brengen, heeft de naam Peter Leonard KW. 204 gekregen en niet Ada KW. 204 zoals aanvankelijk de bedoeling was. De vorige kotter Peter Leonard was gemerkt KW. 195 en behoorde toe aan de Rederij Viking. Dit vaartuig is enige weken gele den verkocht aan de Fa. C. Haasnoot en draagt de naam Pieter Jacob KW. 195. De nieuwe Peter Leonard is een zusterschip van de Tatjana KW. 201, Maria KW. 202 en Wijna KW. 203 alle gebouwd bij de Coöp. Ver. Scheepswerf Vooruit te Zaan dam en afgebouwd bij de Fa. Zwitser te Katwijk aan Zee. Drie in Grimsby thuishorende stoom trawlers zijn voor de sloop naar België verkocht. Het zijn de Ross Archer4 GY. 460, groot 416 ton en in 1932 op de werf van Cochrane Sons in Selby gebouwd de Ross Searcher GY. 172, groot 456 ton, in 1936 eveneens in Selby gebouwd en de Ross Tracker GY. 61, die 455 ton meet en in 1937 is opgeleverd door Simth's Doek Co. Ltd. in South Bank on Tees. Als laatste van de vier grote zeesleep boten, die eind 1961 door n.v. Bureau Wijs muller bij verschillende Nederlandse scheepswerven werden besteld, zal op don derdag 20 juni, 's middags om half vijf, bij de Scheepswerf Jonker Stans te Hendrik Ido Ambacht worden tewaterge- laten de zeesleepboot „Jacob van Heems kerek". De bij deze tewaterlating behoren de handeling zal worden verricht door me vrouw M. Wijsmuller-Kooreman, echtge note van de heer Bram Wijsmuller, com missaris van n.v. Bureau Wijsmuller. De „Jacob van Heemskerck" is een van de twee slepers, die 5375 IPK sterk wor den. Het zusterschip, de „Willem Ba- rendsz", werd op 22 maart tewatergeia- ten bij de Scheepswerf „De Klop" door mevrouw Bührmann, echtgenote van de burgemeester van Velsen, en zal medio juli in dienst worden gesteld. De „Jacob van Heemskerck" en „Wil lem Barendsz" zijn 52.80 meter lang, 10 meter breed en 5 meter hol. De actiera dius van beide schepen wordt voor de zeesleepvaart ongekend groot: 32.000 mijl N.V. Bureau Wijsmuller gaf opdracht tot debouw van beide schepen aan de Scheeps werf L. Smit Zoon te Kinderdijk, die de bouw uitbesteedde bij Jonker Stans te Hendrik Ido Ambacht en De Klop in Sliedrecht. De andere twee zeesleepboten zijn de „Groningen" en „Gelderland" die 2950 IPK sterk zijn. Deze schepen werden in opdracht gegeven aan de Scheepswerf Kramer Booy te Koolster- tille. De „Groningen" kwam inmiddels in de vaart; de „Gelderland" werd op 31 mei tewatergelaten en kan medio augus tus te IJmuiden in dienst worden gesteld sen Baanstraat en Moensstraat verbreed moet worden. Voorzitter J. G. S. Bruinsma antwoordde, dat het aantal voetgangers ter plaatse sterk is toegenomen. Natuurlijk zullen en kele zakenlieden gedupeerd worden. Sane ring in Beverwijks binnenstad zal zeer veel geld kosten. In tweede instantie toon de de heer De Weyer zich niet overtuigd door de beantwoording. Een weg van 15 meter breedte achtte hij voldoende voor het huidige verkeer. De voorgestelde rooi lijn staat zijns inziens gelijk met ver nietiging van kapitale panden. De heer De Weijer kreeg bijval van an dere raadsleden, zoals de heer Koger, wie de logica ontging waarom de Zeestraat tus sen Baanstraat en Moensstraat 3V2 meter breder moet zijn dan het eerste deel. Spre ker stelde voor de zaak in beraad te hou den. Een tegenovergesteld geluid liet de heer Van Eek (K.V.P.) horen. Hij acht het van groot belang dat de weg verbreed wordt in verband met verkeerstoename. Er bleek duidelijke verdeeldheid in de K.V.P.-frac- tie te bestaan ten aanzien van deze kwes tie. De vergadering werd geschorst voor na der beraad. Voorzitter Bruinsma gaf toe dat de verbreding grote financiële gevol gen zal hebben. De uitvoering van het plan zal zijns inziens mogelijk zijn en voor de partijen bevredigend. „In de toekomst zul len we herhaaldelijk op dit soort situaties stuiten, liet is onplezierig, maar ook on vermijdelijk", aldus de voorzitter. K.V.P.-fractievoorzitter J. de Weijer diende een motie in om het voorstel terug te nemen en het college de mogelijkheid te bieden een andere oplossing te zoeken. Voorzitter Bruinsma voelde niets voor overneming van de motie door de raad. De motie werd met 13-8 stemmen ver worpen. Acht raadsleden waren ook tegen de raadsvoordracht als zodanig. „Dienen, niet verdienen" De V.V.D.-fractie zei bij monde van de heer A. Klomp tegen de voorgestelde ver hoging van de wethoudersbezoldiging te zijn. „Wij als V.V.D. hebben een dienende en geen verdienende taak", zei hij. Maar voorzitter Bruinsma zei dat de opmerking van het raadslid nergens op leek. De op merking betreurde de burgemeester dan ook. Salarisverhoging van de wethouders is hoog nodig. Op de heer Klomp na, was de gehele raad voor het voorstel. Advertentie Advertentie A .,.1 De zeesleepboot „Groningen" van n.v Bureau Wijsmuller, die in april van dit jaar in de vaart werd gebracht, is woens dag in Valencia aan een ongeveer 1200 mijl lange sleepreis begonnen met een van de grootste drijvende krachtinstalla ties ter wereld. Het gevaarte heeft twee turbine-generatoren aan boord, die elk een capaciteit hebben van 12.500 KiloWatt. De installatie is gebouwd op een stalen pon ton, die 25.90 meter breed is, 70 meier lang en die ongeveer 4.5 meter diep steekt. Deze drijvende krachtinstallatie zal de energie gaan leveren voor de eerste drijvende olieraffinaderij, die eind vorig jaar door Wijsmuller van Antwerpen naar Marsa el Brega werd gesleept. De reis van de „Groningen", kapitein T. Hoek, met de drijvende krachtinstallatie, leidt dan ook van Valencia door de Middelland se Zee naar de Esso-oliehaven Marsa el Brega aan de Noordkust van Libye. Het eiland werd gebotfwd op de werf van Union Naval de Lavantes te Valencia. De „Groningen" is inmiddels eind vo rige week en begin van deze week be trokken geweest bij pogingen tot het vlot- brengen van het gestrande Libanese vrachtschip „Seacrest" (7261 ton) ter hoogte van Calella bij Barcelona op de Spaanse kust. N. V. Bureau Wijsmuller werd voor deze berging op basis Lloyd's Open Form gecontracteerd. Men is thans bezig enkele grondtakels bij de „Seacrest" uit te zetten, daar het schip, dat geladen is met schroot, zwaar geboeid zit in de modderbank. Daarna zullen nieuwe pogin gen tot vlotbrengen worden gedaan. De gemeenteraad van Heemskerk heeft gisteravond een verordening inzake ratten en muizenbestrijding vastgesteld. Aange zien gebleken is, dat de bestrijding van ratten en muizen niet overal even doel matig plaats vindt, heeft de landelijke commissie inzake de bestrijding van ratten en muizen in Nederland in samenwerking met de Vereniging van Nederlandse Ge meenten een model-verordening betreffen de de bestrijding van dit ongedierte opge steld. Naar dit model hadden B. en W. voor Heemskerk een ontwerp verordening opgesteld, dat met algemene stemmen door de raad is aanvaard. Van de zijde van de K.V.P. en P. v. d. A. werd erop gewezen dat voorkomen van het kwaad beter is. Bijzonder vlot gingen enkele voorstellen tot aankoop van gronden onder de hamer door. Een woonhuis met tuingrond van de heer H. Dubbelaar, aan de G. v. Assen- delftstraat, werd gekocht, evenals een bloembollenbedrijf aan de Lutticcie (erven G. Welboren) en een bedrijf groot 1.27 ha langs de Maarten van Heemskerkstraat. De bloemenwinkel van de heer Kluft aan de Kerkweg, zal worden verplaatst en in plan Kerkbeek komen. In dit plan is slechts voor één dergelijke zaak plaats, stelde de voorzitter op een vraag van de heer Kramer (K.V.P.). Nadat nog enkele andere eigendommen waren aangekocht, werd in besloten zitting de grond van de dames Roozenbroek aan de Kerkweg aan gekocht. De rekening 1959 zal onderzocht worden door de heren Boeree, Beentjes, Nijdeken en Van Tuinen. De raad stelde zich tot een maximum van 900 garant voor het nadelig saldo van het Comité Ouden van Dagen. Loco-burgemeester H. Roozen heeft voorts de heer Verduin, die al geruime tijd in het ziekenhuis verblijft, een spoedig herstel toegewenst. Vanavond gaat de voetbal weer rollen in het (jaarlijks terugkerend) speel tuinvoet baltoernooi te Beverwijk. 4 Aan dit toernooi zal worden deelgenomen door de elftallen van Munnikeweide, Rand- wijck, Meerestein, Oosterwijk, Kindergenot en Kindervreugd. Elke vereniging komt met een A- en B-elftal in het veld. De finales om de derde en vierde prijs worden op 27 juni gespeeld en die om de eerste en tweede prijs op 28 juni. Gedurende drie dagen zijn heel wat men sen in touw geweest om materiaal weg te voeren uit de Koninklijke Wagonfabriek Beijnes e Beverwijk, waar gisteren het laatste stuk onder de hamer van de af slager door ging. De indruk was, dat de prijzen aan de lage kant waren; grote be drijven, zoals Werkspoor, zouden het beste reeds hebben gekocht, maar zo nu en dan bleek dat er toch nog een goed en groot stuk over het hoofd was gezien. De ver koop heeft, volgens raming, ongeveer twee ton opgebracht. Advertentie ra™? Advertentie Ongeveer dertig haven-autoriteiten uit havensteden over de gehele wereld, die van 8 mei tot 8 juni in Kopenhagen het derde congres van het „Ports and Ship ping Training .Centre" van de United Nations hebben meegemaakt, brengen van daag een bezoek aan IJmuiden. De groep was woensdag en donderdag op bezoek in Amsterdam. Vanmorgen omstreeks tien uur werd het gezelschap bij de Noorder- sluis ontvangen door de Rijkshavenmees ter voor het Noordzeekanaal, de heer C. Hindriks. Het gebied van de sluizen werd bezichtigd en daarna werd de groep ont vangen aan boord van een van de sleepbo ten van N.V. Bureau Wijsmuller. Met de ze sleepboot werd een rondvaart door de havens van IJmuiden gemaakt, terwijl te vens een kijkje werd genomen bij de uit breidingswerkzaamheden van de haven mond. Tot besluit van het bezoek aan IJmuiden werden de gasten ontvangen in het voorlichtingscentrum van de Stichting Rijnmond-Noordzeekanaal op het Sema- foorduin. Advertentie Bezorgen door de gehele gemeente. LANGE NIEUWSTRAAT 447 IJMUIDEN - TELEFOON 7281 Geslaagd voor het diploma A: Mej. I. van der Esch, Beverwijk; T. van den Hoek, IJ muiden; Mej. M. Over, IJmuiden; A. Roy- aards, Bloémendaal; Mej. M. A. W. Ruig- haver, Heemskerk; I. S. Tan, Bloemendaal. Geslaagd voor het diploma B: P. W. La Gro, Driehuis; Mej. A. J. Justman Jacob, Velsen; Mej. E. C. Rueb, Velsen-N. W. L. A. van Tuyll van Serooskerken, Velsen; J. Vis ser, Haarlem; Mej. M. H. A. Wijnberg, Driehuis. Geëxamineerd 13 kandidaten. Geslaagd 12 kandidaten. Ter voorziening in de vacature van di recteur van de gemeentelijke school voor Visserij en Scheepvaart te IJmuiden, heb ben B. en W. de raad van Velsen de vol gende voordracht aangeboden: 1. de heer J. van der iWnden, te Santpoort; 2. de heer J. C. F. M. Koning, te Leidschendam. EXPOSITIE BIJ HOOGOVENS Aquarellen, gouaches en tekeningen van Flip Hamers zullen voor het publiek te zien zijn op zondag aanstaande, in het res taurant Walserij-Oost van Hoogovens in IJmuiden. Deze tentoonstelling is van twee tot vijf uur geopend. IJmuiden (City) Dank zij Caterina Valente wordt het weekprogramma van het City theater ditmaal een vrolijke inzet verleend. Ver toond wordt namelijk van vrijdag tot en met zondag haar film „Caterina en de zeven dwazen", waarvan het genre geen nadere omschrijving behoeft. Het is dus een combinatie van romantiek, humor en show, met als plaats van handeling hotel „Alpenblick" in Klostermatt, welke naam als toegift nog fraaie natuurtaferelen sug gereert. Van geheel andere aard is „Acht mannen en een tank", voor zondagmid dag. De titel onthult reeds dat het een oorlogsfilm betreft over de strijd in het woestijngebied van El Alamein. VAN MAANDAG tot en met woensdag een „dubbel geladen sensatiefilm", omdat regisseur Robert Tronson twee verhalen van Edgar Wallace tot een geheel heeft samengevoegd. „Mysteries van Edgar Wal lace" heet het resultaat, waarmee het ta lent van deze vermaarde auteur van detective-verhalen volledig tot zijn recht is gekomen. TEN SLOTTE voor donderdagavond „Prooi van de nacht", welke historie zich afspeelt in de dertiger jaren. Een jonge boer (Laurence Harvey) arriveert in New Orleans op zoek naar een meisje, met wie hij vroeger een liefdes-idylle beleefde. Ondergetekende Naam Straat Plaats wenst zich met ingang van te abonneren op f 8.per kwartaal of f 0.62 per week *1 *1 Doorhalen wat niet verlangd wordt. Handtekening Zdie zich met ingang van 1 juli 1963 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 29 juni 1963 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonnees, dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen. In die tijd blijkt zij in een bordeel terecht te zijn gekomen, dat zich in de Franse wijk van deze lichtzinnige stad bevindt. Na hun eerste ontmoetingen wordt het de naïve bezoeker eerst langzaam duidelijk dat er iets mankeert aan zijn geïdeali seerde vriendin en dan volgt een verbeten strijd tussen hem en de eigenaresse van het huis (Barbara Stanwyck) om het bezit van de geliefde; een strijd die bijzonder tragisch eindigt. Regisseur Dmytryl heeft van dit gegeven een zwaar melo-drama gemaakt, dat een suggestieve inzet krijgt met het motief van de sluipende kat. Een voortreffelijk proloog van de bekende titeltekenaar Saul Bass. (R e x). Er is voor de Amerikaanse film „Jessica" wel het een en ander overhoop gehaald. Regisseur Jean Negulesco is er met zijn staf van medewerkers helemaal voor naar Sicilië getogen, waar hij bij het dorpje Forza d'Agro de buitenopna men maakte. Verder heeft hij zijn mede spelers gerecruteerd uit de gelederen van Franse, Amerikaanse en Italiaanse film acteur, zodat, wij in zijn „cast" de namen ontmoeten van zowel Maurice Chevalier, Noël-Noël en Marcel Dalio, als van Agnes Moorehead, Angie Dickinson, Gabriele For- zetti, Antonio Cifariello en Kerima. DE FILM HANDELT over de knappe weduwe Jessica, die in een klein Siciliaans dorp het beroep van vroedvrouw wil uit oefenen, daar een te grote belangstelling krijgt van de zijde der mannelijke inwo ners en zich in verband hiermee de haat van de vrouwen op de hals haalt. De verbittering van de wijfjes gaat zelfs zo ver, dat de vrouwen besluiten in navol ging van haar zusters uit het Griekse blij spel „Lysistrata" een huwelijksstaking te beginnen, welke dan vanzelf de overbo digheid van een vroedvrouw ten gevolge zal hebben. De pastoor moet dus ordenend optreden en daar deze eigenlijk Maurice Chevalier heet, doet hij dit met alle be grip voor de schoonheid van Jessica en zelfs deinst hij er niet voor terug ter af wisseling een liedje te'zingen en een dansje te wagen. Wat een aardige, aan de plaats gebonden komedie had kunnen zijn werd in handen van Jean Negulesco een met sterke effecten aangezette klucht, waar mee de regisseur in ieder geval de lachers op zijn hand heeft gekregen. Van vrijdag tot en met maandag; met voor de mati nee van zondag de sabotage- en spinage- film „Guerrilla in de jungle". DIT PROGRAMMA wordt woensdag en donderdag voortgezet met „Onteerd", de verfilming van de in Amerika hoog ge prezen roman „By love Possessed". De bedoeling van de auteur is kennelijk ge weest om diverse aspecten van liefde en erotiek en de huidige huwelijksmoraal aan een genadeloos onderzoek te onderwerpen. De basis hiervan is de kortstondige ver houding tussen mevrouw Penrose (Lana Turner) en mijnheer Winner (Efrim Zim- balist), waarbij zij aan het slot tot de ontdekking komen ieder in hun eigen hu welijk de mogelijkheden hiervan onbenut te hebben gelaten. Een zondige liefde dus, op z'n Amerikaans. Beverwijk (L u x o r) Voor zover u het nog niet wist is een vampier een uit de dood herrezen wezen, dat zich opnieuw in leven houdt door menselijk bloed. Dit motief heeft Bram Stoker destijds aan stof geholpen voor zijn roman „Dracula", waar regis seur Terence Fisher op zijn beurt een het bloed in de aderen stollende griezelfilm van heeft gemaakt. Van vrijdag tot en met maandag kan men zich in dit theater dus de haren ten berge doen rijzen, met behulp van kille grafkelders, geopende doodkisten, herrijzende doden en bloed dorstige vampiers. OM HET PUBLIEK dan weer enigszins op adem te laten komen, volgt van dins dag tot en met donderdag de verrassende documentaire in kleuren en. cinemascope „Onsterfelijk Griekenland", een voortref felijk reisverslag van een tocht door het onvolprezen Hellas. Een pracht film voor vakantiegangers die een reis naar Grie kenland op het programma hebben, of die er al eens zijn geweest. Dan zondagmid dag nog de amusementsfilm „Ramona", waarin de liefhebbers hun idolen „The Blue Diamonds" de gelijknamige schlager kunnen horen zingen. (W.B.-t heater) Het is weer alles sen satie, wat deze week in dit theater de klok slaat. Wat dacht u bijvoorbeeld van „Hinderlaag bij het Tomahawk-ravijn" voor vrijdag en zaterdag, of „Hercules contra de vampiers" voor zondag én maandag. En dan als even bloedige toe gift voor zondagmiddag nog de Sam Katz- man-produktie „Opstand der Krokodil mensen". (Kennemer Theater) „Und du mein Schatz hleibst hier" is de titel van de amusementsfilm, die van vrijdag tot en met zondag het traditionele luchtig zomer- genre vertegenwoordigt. Zowaar ook al met „The Blue Diamonds" en verder met bekende namen als Hans Moser en Paul Hörbiger. Wat wil men dan nog meer: tijd voor teenagers, schlagers, jazz en... jonge liefde. Zaterdag voor de nachtvoör- stelling „Pal Joey", weer een sterke speel film, ook al met beroemde namen als Rita Hayworth, Kim Novak en Frank Si natra. De western „Schrikbewind in Ocatilla" voor zondagmiddag wordt dan van maan dag tot en met woensdag gevolgd door „De rode cirkel", die elke lezer van Ed gar Wallace's gelijknamige roman ook gaarne eens op het witte doek zal willen zien. Welnu, de gelegenheid wordt hem thans geboden. Advertentie ALLE MODELLEN LANGE NIEUWSTRAAT 413 - TELEF. 6321 Ingevolge een raadsbesluit zal de depen dance van de openbare Jan Campertkleu- terschool aan de Waterloolaan te Drjehuis met ingang van 1 augustus 1963 tot een zelfstandige kleuterschool worden verhe ven. Het komt B. en W gewenst voor aan de ze, in de onmiddellijke omgeving van de Jan Campertschool te Driehuis gelegen kleuterschool de naam Jan Campertkleu- terschool te geven. B. en W. stellen de raad voor hiertoe te besluiten. In verband daarmede zal de naam van de openbare kleuterschool aan de Troel- straweg te IJmuiden, welke nu Jan Cam- pertkleuterschool heet, veranderd moeten worden. B. en W. stellen voor, deze school met ingang van bovenvermelde datum de »naam te geven van kleuterschool De Pad destoel.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 7