Omzet Lucas Bols in '62 met 10 percent omhoog Twentsche Bank sticht depot voor goudaandelen Cultuur bank rekent op een aanzienlijk verlies - DE BEURS Expl. winst steeg tot f 10.81 min Tegoed banken tot 224 min gedaald Kritiek op balans Utermöhlen „Betere relaties zijn mogelijk" Nederlands wegvervoer naar het buitenland j wordt bedreigd Tandtechnici hebben hun eerste CAO Introduktie ter beurze op 27 juni Fors verlies KNTU in eerste jaar Bengkalis benaderd door Indonesië Miljoenenorders voor Nederlandse bedrijven Scherpe kritiek op Hoge Autoriteit Sterk gestegen winst Pletterij Enthoven SCHEEPVAARTBERICHTEN W. C. 't Hart heeft voor ruim 6V2 miljoen orders Rijk moest 33,4 min toeleggen op walvisvaart WOENSDAG 19 JUNI 1963 11 Weekstaat Ned. Bank Russische handelsmissie Ernstige tegenspoed door déconfiture Plasticonam Bouw Dow-fabriek WALL STREET De Amsterdamsche Likeurstokerij ,,'t Lootsje" der Erven Lucas Bols heeft, blijkens het verslag, over 1962 een stij ging van het totaal der op de gehele wereld verkochte eenheden van ruim tien percent bereikt, ten opzichte van 1961. De exploitatiewinst steeg met ruim vijf percent. De verkopen van de groep van het concern in Nederland stegen eveneens en niet onbelangrijk meer dan het landsgemiddelde. De exploitatie kosten stegen wederom. In Nederland kon de kostenverhoging niet geheel door omzetstijgingen worden gecompenseerd, in de meeste buitenlandse bedrijven bleek dit wel mogelijk. Blijkens de geconsolideerde winst- en verliesrekening verbeterde de exploitatie winst tot 10.81 (v.j. 10,26) min. Mede dank zij de behaalde koerswinst op de verkoop van Duitse aandelen, stegen de resultaten beleggingen en interest tot 1.20 min 624.134). Het saldo bijzondere baten en lasten liep op tot 259.174 110.180). Na aftrek van afschrijvingen ad 1,22 1,19) min, belastingen in binnen- en buitenland ad 3,98 3.29) min, voorzie ningen ad 547.871 (nihil) en reserveringen ad 1,68 1,32) min, resteert een winst ter verdeling van 4,93 5,19) min. Voor gesteld wordt, zoals bekend, een dividend van 33 percent, waarvan desgewenst tien percent in aandelen (v.j. 27 percent in con tanten). Tien percent werd reeds als in terimdividend betaalbaar gesteld. De exporten van het concern uit Neder land waren in 1962 vrijwel gelijk aan die van 1961. Als echter de exporten van enige dochterondernemingen mee in overweging worden genomen, is het totaal hoger dan in het vorige boekjaar. De omzetten van de buitenlandse bedrijven in de landen van het Europese continent stegen belangrijk meer dan het gemiddelde van tien per cent. De vennootschap betreurt het, dat de toetreding van Groot-Brittannië niet kon worden gerealiseerd, omdat zij hier te doen heeft met een belangrijke export markt. De banden met de buitenlandse onderne mingen, waarmee wordt samengewerkt, werden nauwer aangehaald. De beide doch terondernemingen in Duitsland, alsmede de overgenomen,,Godard GmbH", gaven een uiterst bemoedigende ontwikkeling te zien. De 1961 onderbroken stijgende lijn van de omzetten in Oostenrijk, heeft zich in 1962 wederom voortgezet. Helaas moet opnieuw gezegd worden dat de vennoot schap nog niet tevreden is over de expor ten van haar produkten naar het Verenigd De weekstaat van de Nederlandsche Bank per 17 juni staat geheel in het teken van de storting groot 300 min op de staatslening, alsmede de terugkeer van bankbiljetten, na de ultimo-onttrekkingen. Het saldo van de schatkist steeg met 295 min tot 757 min. De chartale circulatie nam deze week met 67 min af tot 5685 min. Van de 314 min, die gedurende de ultimo werden onttrokken, is thans circa 277 min teruggekeerd. De banken, die 11 min deviezen moes ten financieren, zagen hun tegoed bij de Nederlandsche Bank met 219 min dalen tot 224 min. Deze stand ligt weliswaar beneden het verplicht aan te houden kas- reservegemiddelde, doch zal voor de ko mende kasreserveperiode geen grote moei lijkheden inhouden gezien het surplus, dat eerder werd gekweekt. Aangezien echter de komende ultimo behoorlijk zwaar zal zijn in verband met de naderende vakan tie-uitgaven, en de banken weinig verster king van hun middelen kunnen verwach ten, zou hun positie bij het begin van de nieuwe periode zeer moeilijk kunnen wor den. Daarom heeft de Nederlandsche Bank besloten stallingsfaciliteiten aan de banken te verlenen, waardoor deze tijdelijk schat kistpapier, tegen een disconto van 2% per cent, aan de centrale bank kunnen ver kopen. Dit papier moet dan in juli worden teruggekocht. De goud- en deviezenvoorraad nam met 11 min af tot 6504 min waarvan onge wijzigd 5698 min aan goud. De geldmarkt is ruim. Geldkringen verwachten hierin voor de komende dagen geen verandering In de jaarvergadering van de Konink lijke fabriek van Verbandstoffen v/h Uter möhlen en Co heeft de heer G. E. van der Werff Sr als aandeelhouder zijn bevreem ding uitgesproken over het feit, dat de ge- maaakte winst in het verslagjaar weer na genoeg hetzelfde bedrag uitmaakte als in het jaar daarvoor. Hij betitelde de balans als „maakwerk". De voorzitter van de raad van commissarissen, dr. ir. L. van der Heide, bestreed deze opvatting en stelde, dat deze overeenkomst louter op toeval be rustte. „Het winstcijfer is immers mede afhankelijk van het bedrag dat wij voor reserveringen hebben besteed", aldus de voorzitter. Een andere aandeelhouder stelde voor de dividendreserve te liquideren. De voor zitter beschouwde de dividend reserve echter als een noodzakelijk „appeltje voor de dorst". Op de vraag of er uit de agio- reserve een uitkering in aandelen kon worden gedaan, antwoordde de voorzitter, dat zulks in overweging zou worden geno men. Op een vraag of die kosten die met het overnemen van de Belgische verkoop maatschappij waren gemoeid, niet voor niets waren gemaakt, antwoordde de voor zitter, dat hij een redelijke ontwikkeling van deze dochtermaatschappij verwachtte. Aan de enorme vraag uit Duitsland van zelfkantwindsels en verbandwatten zal door de bouw van twee nieuwe produktie- hallen, waarmee men reeds is gestart., beter kunnen worden voldaan. De voorzitter ver wachtte hierdoor een produktiestijging van 20 25 percent. Koninkrijk. De verkopen in België wa ren zeer tevredenstellend. De exporten van het Franse bedrijf naar de met Frank rijk geassocieerde Afrikaanse gebieden vertoonden een fraaie ontwikkeling. Het verslag vermeldt verder nog bijzonderhe den van de werkzaamheden van het con cern in overige Europese landen, alsmede in die van andere werelddelen. Over de gang van zaken van het ver streken gedeelte In het nieuwe boekjaar wordt meegedeeld, dat de omzetten van ve le ondernemingen zich tevredenstellend ontwikkelen, doch dat anderzijds in enkele landen de fraaie omzetten van de over eenkomstige periode van 1962 niet ten volle zijn bereikt. Genoemde periode is, aldus de raad van bestuur, nog te kort om voor spellingen ten aanzien van de te ver wachten resultaten te doen. Men ver trouwt dat de verdere ontwikkeling de ver wachtingen niet zal beschamen. De Russische handelsmissie, die na een bezoek van een week aan ons land op uit nodiging van het NederlandU.S.S.R. In stituut, gisteren van Schiphol naar Moskou is vertrokken, is van mening dat er moge lijkheden bestaan de handelsrelaties tus sen de Sovjet-Unie en Nederland te ver beteren. De leider van de missie, de heer I. F. Semitsjastnov, plaatsvervangend mi nister voor buitenlandse handel, verklaar de dat het bezoek hiertoe een positieve bijdrage kan leveren. Het bezoek aan Nederland heeft een in formatief karakter gedragen. Het was niet de bedoeling dat er handelstransacties werden afgesloten. „Dit bezoek kan helpen de politici van onze landen ervan te over tuigen dat zij vreedzaam naast elkaar kun nen bestaan. Wij hebben geconstateerd dat de Nederlanders een hardwerkend volk zijn. We zijn zeer dankbaar voor de ont vangst door de overheid efl de verschillen de bedrijven. Van het NederlandU.S.S.R. Instituut hebben we een zeer goede indruk gekregen", aldus de plaatsvervangend mi nister voor buitenlandse handel. De activiteiten van de Nederlandse he- roepsgoederenvervoerders die op het bui tenland rijden dreigen sterk te worden be perkt. Deze verwachting grondt de voor zitter van de raad van beheer van de stichting NIWO (Nederlandse Internatitma le Wegvervoer Organisatie), de heer E. van Donkelaar, op het voorgestelde aan deel van de Nederlandse vervoerders in het grensoverschrijdend vervoer. De voor stellen zijn gedaan aan de raad van mi nisters van de E.E.G.-landen door de Europese commissie. Voorgesteld is de Nederlanders negen tien percent te laten verzorgen (zij nesmen thans achtendertig percent van het totale verkeer voor hun rekening). De heer van Donkelaar sprak vanmorgen op de jaar vergadering van de NIWO in Esplanade in Utrecht. Ondanks alle tegenwerkende factoren is in 1962 het Nederlands grensoverschrij dend wegvervoer toegenomen. Het index cijfer van het aantal vervoerde tonnen steeg tot 206 (1958 is 100) bij een cijfer van ritten van 157 en opbrengsten van 235. Nederlandse vrachtauto's vervoerden in 1962 bijna 5.6 miljoen ton over de gren zen, een stijging van 18 percent. Buiten landers vervoerden ruim 3,3 miljoen ton, een .stijging van 24 percent. Voor de Ne derlanders was daarmee een vrachtop brengst van 130 miljoen gemoeid, een stij ging van zestien percent. De Stichting van de Arbeid heeft de eer ste collectieve arbeidsovereenkomst voor de 1.000 a 1.200 tandtechnici in ons land goedgekeurd. Deze C.A.O. vervangt de sinds 195"1 bestaande bindende salarisrege ling. De onderhandelingen tussen de bij het N.V.V., de K.A.B. en het C.N.V. aange sloten bonden van handels- en kantoorbe dienden en de maatschappij ter bevorde ring van de tandheelkunde en de vereni ging van laboratoriumhoudende tandtech nici over deze eerste C.A.O. werden enke le maanden geleden met succes bekroond, nadat eind 1962 een conflict dreigde te ontstaan. De C.A.O. voor de tandtechnici heeft een looptijd van een jaar en gaat in met terugwerkende kracht van 1 januari 1963 af. Op donderdag 27 juni wordt ter beur ze het beleggingsfonds voor goudmijn waarden „Goldmines" geïntroduceerd, door middel van participatiebewijzen aan toonder. Op basis van de koersen in Londen op 13 juni zou de afgifteprijs 540,56 per participatiebewijs bedragen. Officiële notering zal worden aange vraagd. Teneinde de belegger in staat te stellen op gespreide basis belang te nemen bij goudmijnen en dus ook bij de goudprijs, heeft De Twentsche Bank, blijkens een bericht, besloten èen beleggingsfonds voor goudmijnaandelen met vrij beheer op te richten, verdeeld in partipicatiebewijzen, welker prijs het zowel de grote als de kleine belegger mogelijk maakt de lacune in zijn portefeuille op te vullen. Met het oog op de te verwachten internationale belangstelling heeft het fonds de Engelse naam „Goldmines" gekregen. De aandelen waarui» het beleggingsfonds is samenge steld, hebben alle betrekking op jonge, goed geleide en modern geoutilleerde be drijven, wier dividenduitkeringen een be vredigend verloop te zien hebben gegeven. Het beheer van het fonds berust geheel bij de Twentsche Bank. Barclay Bank dco te Londen eh te Johannesburg fungeren als depotkantoren. Voor de Nederlandse belegger biedt onze eigen aandelenmarkt niet de moge lijkheid een assortiment van goudmijn aandelen te verwerven en dit naar gelang van de ontwikkeling der goudindustrie te wijzigen en aan te vullen. In verband hiermee heeft de Twentsche Bank ge meend om een beleggingsdepot voor goud mijnaandelen op te richten. Verschillende omstandigheden zijn er oorzaken van dat voor het ogenblik een doeltreffende beleg ging in deze sector alleen gevonden wordt in ondernemingen die hun werkterrein in Zuid-Afrika vinden. Van de totale goudproduktie buiten de Sovjet-Unie komt thans tweederde uit Zuid-Afrika. Op 13 juni bedroeg de waar de berekening van de portefeuille 5.025.875/-sh. In de huidige vormt bedraagt het rendement circa 6 percent netto, ter wijl aangenomen mag worden dat de uit keringen de komende maanden in niet on aanzienlijke mate zullen stijgen door de te verwachten hogere dividenden van de nieuwe mijnen. De dividenden kunnen vanuit Zuid-Afrika vrij worden getrans fereerd, aldus de Twentsche Bank. In haar jaarverslag over 1962 zegt de directie van de Cultuur- Handel- en In dustrie-bank (Cultuurbank) N.V., dat de vennootschap in het verslagjaar door bij zondere tegenspoed is getroffen, die van zeer grote betekenis voor de toekomst van het bedrijf zal zijn. De directie zag zich namelijk volgens het verslag genoodzaakt het faillissement aan te vragen van de Plasticonam Amsterdam N.V., welk fail lissement op 4 december werd uitgespro ken. Zoals reeds in het vorige jaarverslag werd gesteld, werd tegen het einde van 1961 overeenstemming bereikt over de overneming van een meerderheidspakket aandelen in de Plasticonam, die zich in hoofdzaak bezig hield met de produktie van plastic-regenkleding. Nadat de bank extra-middelen had verstrekt voor aan zienlijke vergroting van de produktiecapa- citeit, bleek weldra, dat de afleveringen van goederen spoedig ver achter bleven bij de verwachtingen. Aanvankelijk werd dit toegeschreven aan de ongunstige weersomstandigheden in voorjaar en zo mer, maar toen bij het voortschrijden van het seizoen geen verbetering ontstond be sloot de directie de verdere financiering te staken en het faillissement van de Plas ticonam aan te vragen. In de loop van het verslagjaar is ge bleken dat de Cultuurbank doordat aan haar onjuiste gegevens werden verstrekt en haar feiten en inlichtingen werden onthouden is misleid, aldus de directie. Hoewel nog geen inzicht bestaat in de op brengst van de gestelde zekerheden moet ernstig rekening worden gehouden met een hierop te lijden aanzienlijk verlies. De winst- en verliesrekening sluit zon der saldo na terugboeking van een bedrag van 29.675 van het reservefonds. Over De Koninklijke Nederlandse Textielunie (K.N.T.U.) waarin onder meer samenwer ken Jordaan-Ter Weeme, J. F. Scholten, Kon. Oldenzaalse Stoomweverij voorheen J. Molkenboer jr. en de Kon. Nederlandse Katoenspinnerij heeft blijkens het eerste jaarverslag een verlies geboekt van 1.667.961. Het dividend wordt gepas seerd. De investeringen beliepen 10.5 miljoen. De raad van bestuur zegt dat het geen verwondering zal wekken dat van eniger mate belangrijke positieve resultaten van het samengaan van zeven ondernemingen in de Textielunie, waarvan er voordien slechts twee nauw met elkaar waren ver bonden, nauwelijks sprake kan zijn. Eerder is het tegendeel het geval. „De cost gaet echter ook hier voor de baet uyt". Voor de komende periode staat onder meer een verdere specialisatie en coördinatie van de produktie der spinnerijen op het pro gram. Hiervan verwacht de raad van be stuur belangrijke besparingen. De orders die in 1962 werden afgesloten gingen tegen ongunstige prijzen. De inves teringen hebben een ongekend niveau be reikt, hetgeen tot een maximale bezetting van het produktie-apparaat leidde. Ook 1963 zal een moeilijk jaar worden, maar de raad van bestuur is vol goede moed het bedrijf binnen afzienbare tijd op rendabele basis te brengen. De directie van de Maatschaonii Bene kalis is via derden door Indonesië bena derd om wederom mee te werken aan de goudwining in Indonesië. Dit zegt de directie in het jaarverslag over 1961 en 1962. Het verliessaldo is in beide jaren aangegroeid tot ruim een miljoen gulden bij een kapitaal van 1.8 mil-ioen. Het bedrijf heeft sinds de nationali satie niet meer gewerkt. 1961 werd een winst van f 47.257 gemaakt. Commissie en resultaat handelszaken leverden f 38.026 (v.j. 96 367) op, interest 134.906 126.432) en dividend en inkom sten uit hoofde van directievoering 23.263 41.382). Onkosten vergden 226.360 217.644). Op inventaris werd niets 130) afgeschreven. Verolme, Wilton-Fijenoord en de aanne mer P. A. van Wijnen te Dordrecht heb ben miljoenen opdrachten ontvangen in verband met aanbestedingen voor het petro-chemische fabriekscomplex van Dow Chemical International in Terneuzen. De uitbestedingen betreffen onder meer de levering en montage van drukvaten, op slagtanks, regelapparatuur, elektrische in stallaties, pijpleidingen, spoorbanen, aan legsteigers en gebouwen. De verwachting is dat het volgend jaar met de produktie kan worden begonnen. OPNIEUW VERLIES VOOR HOOFDFONDSEN Op de Amsterdamse effectenbeurs moes ten de internationale waarden gisteren op nieuw met lagere koersen genoegen ne men. In Wall Street is het Dow Jonesge- middelde maandag bijna vier punten af gesnoeid en ook de Nederlandse internati onals werden op een lager niveau verhan deld. Van de Europese beurzen kwamen geen berichten die de noteringen stimu leerden en al deze factoren hebben er toe geleid dat de ongeanimeerde stemming van de voorafgaande beursdag werd ge prolongeerd. Voor Hoogovens was het ver lies het grootst. De eerste affaire die tot stand kwam leverde in vergelijking met maandag een verlies op van negen pun ten op 597. Philips startte met een reactie van negentig cent op 165.20 en Unilever verloor zestig cent op f 174,50. Kon. Olie ging begin beurs veertig cent achteruit tot f 164,80, terwijl, AKU twee punten moest afstaan op 475. Er heerst in het Europese parlement een vrijwel algemeen wantrouwen ten aan zien van het functioneren en het beleid van de hoge autoriteit. Er doet zich al veel te lang een ontwikkeling voor, waar uit blijkt dat het Verdrag van Parijs niet meer aan de werkelijkheid is aangepast. Het is daarom zeker niet uitgesloten, dat de socialistische fractie van het Europese parlement de volgende week tijdens een openbare zitting een motie van wantrou wen zal indienen. De „Pletterij voorheen L. I. Enthoven en Cie" heeft, blijkens de verlies- en winst rekening, over 1962 een niet onbelangrijk hoger saldo-winst behaald en wêl van 326.048 (v.j. 257.344). Het saldo exploi tatierekening vóór afschrijvingen steeg tot 1,03 min. 192.404). De inkomsten uit deelnemingen daalden echter tot 263.999 ff 593.574). De afschrijvingen bedroegen 455.436 317.827). Aan de algemene re serve wordt toegevoegd 250.000 135.000 voor belastingen werd gereserveerd 80.000 (nihil). De diverse lasten vergden 91.000 17,425), interest en bankkosten 93.043 58.381). Voorgesteld wordt, zoals bekend, het dividend te verhogen tot der tien (twaalf) percent. De orderportefeuil le bij het begin van 1963 doet de directie de verwachting uitspreken, dat de kosten dekking gedurende het lonende jaar ruim voldoende zal blijven. De bedrijfsdrukte. die in de eerste helft van 1962 weer op een zodanig peil was gekomen, dat hieruit een voldoende kos tendekking volgde is gedurende 1962 nog aanhoudend gestegen. De vraag naar de produkten van de vennootschap is geheel 1962 bevredigend gebleven, waardoor de werkplaats volledig was bezet. Enkele ex portorders vormden een welkome aanvul ling. Genoemd wordt een belangrijke order aan staalconstructies voor fabrieksbouw op Curasao, welke order werd ontvangen dankzij de samenwerking met de n.v. Cu- raqaose dok maatschappij op Curasao die ook de montage uitvoert. Verder werd een schroefgashouder, vervaardigd in Delft, in Paramaribo opgebouwd. Aagtekerk 19 te Singapore verwacht v Bugo. Aalsurn 18 ten anker rede Heysham. Abida 20 te Curasao verwacht Acmaea 18 v. Bonny n Thameshaven. Acteon 18 950 m. o. Bermuda n. Curasao. Adonis 18 v. Kingston n. Puerto Ordaz. Adrastus 18 v Aden n Suez. Aegis 18 130 m o Trinidad n. Sint Maartent Alamak 18 134 m. z.o. Marseilel n. New York. Algol 18 30 m. n.w. Port Said n. Tunis. Alnitak 18 te Rotterdam. Alpherat 18 v. Las Palmas n. Antwerpen. Alwaki 18 et Aden. Ammon 17 te Port of Spain. Ampenan 18 140 m o. Andaman n. Penang Amstelveen 18 550 m. n.w. Minicoy n. Singapore Andijk 18 300 m. n.w. Bermuda n. Charleston. Area 19 te Cardon verwacht n. Rotterdam. Asterope 18 220 m. z.w. Aroren n. Genua Atys 28 te Abadan verwacht. Av'erdijk 18 v Rotterdam n. Hamburg. Balong 18 te Alexandrië. Barendrecht pass 18 Kuria Muria n. Mena Batu 18 50 m. z.w. Kuria Muria eil. n. Ryeka. Bengalen 18 500 m. z. Okinawa n. Los Angeles. Bengkalis 19 te Visagapathnam verwacht. Bennekom 18 440 m. n.o. Martinique n. Bremen. Biniang 18 210 m. n.o. Azoren n. Malta. Blilar 18 v. Adelaide te Fremantle. Bovenkerk 18 v. Marseille n. Barcelona. Bussum 18 ten anker rede Port of Spain. Caltex Amsterdam 18 480 m. o.n.o. Mombasa naar Bahrein. Caltex Delft 18 50 m n.o Masira n. Bahrein. Calt. Madrid 18 35 m. n.w Jabal Attair n Kharg. Caltex Naples pass. 18 Algiers n. Bahrein. Caltex Pernis 18 100 m. z.z.o. Kuria Muria naar Lourenco Marquez. Caltex Rotterdam 18 200 m. n.o. Azoren n Aruba. Camerounkust 18 v. lagos n. Port Harcourt. Charis 18 te Guanta. Chiron 18 225 m. z.w. Azoren n. Amsterdam. Cinulia 16 te Stanlow n. Barton. Cities Serv. Valley Forge 17 v. Banias n. Napels. Congokust 18 te Le Havre. Crania 30 te Rotterdam verwacht. Diogenes 18 dwars Flores (Az.) n. Antwerpen. Doelwijk 18 105 m. o. Port Sudan n. Mena. Drente 18 600 m. w.z.w. Walvisbaai n. N. Orleans. Elizabeth Broere 18 v. Rotterdam n. Donges. Fina Nederland 18 150 m. o. Aden n. Mena. Forest Hill 27 te Ceuta verwacht. Forest Lake 23 te Palermo verwacht. Friesland KRL 18 te Durban v East-London. Gaasterland 18 120 m. w. Lissabon n. Tenerife. Gabonkust 18 150 m. z.z.w. Abidjan n. Pte. Noire. Ganymedes 18 te Amsterdam. Geeststar 18 te Santa Lucia Gorredijk 18 v. Hamburg n. Bremen Grebbedijk 18 280 m. w. B'muda n. P. Everglades. Gulf Hansa 18 50 m. z.o. K. St. Vine. n. Pt. Said. Gulf Swede 18 160 m. n.o. Aden n. Perz. Golf. Hathor 14 te Alexandrië. Hepmskerk 18 te Marseille. Hermes 18 v. Talcahuano n. Tocopilla. Holl. Dreef 18 830 m. z.z.o. Colombo n. Singapore Holl Duin 18 30 m. z.z.w. K. St. Mary n. Singap. Houtman 16 te Melbourne. Inca 18 180 m n.w. Alexandrië n. Marseille. Izalco 18 v. Cristobal n. Buena Ventura. Jagersfontein 18 64 m. z. Tenerife n. Tenerife. Jason 18 50 m. w. Ushant n Amsteradm. Kalydon 29 te Rotterdam verwacht. Karakorum 15 te Singapore. Karimata 19 te Hamburg. Katelysia lfi te Holtenau n, Hamburg, R'dam. Katsedljk 18 te Rotterdam. Katwijk 18 380 m. z.w. Cocos eiland n. Durban. Keizerswaard 18 520 m. n.o. Martinique n. R'dam. Kelletia pass 18 Guadeloupe n. Rotterdam. Kerkedijk 17 190 m. w. Landsend n. New York. Kermia 18 te Stanlow, verm. n. Avonmouth. Khasiella 19 te Puerto La Cruz verw. n. Curasao. Kloosterdijk 18 40 m. z. Landsend n. Antwerpen. Koningswaard 17 160 m. o. Kp. Hatteras n. Perth Amboy. Korendijk 18 v. Antwerpen n. Rotterdam. Korenia 17 te Cuiagao n. Perth Amboy. Korovina 18 te Lavera n. Vado. Kossmatella 22 te Acajutla (Salvador) verwacht. Krebsia 19 te.Larnaca verwacht., verm. n. Berre. Laga 18 v. Nemours n. Antwerpen. Liberiakust 18 v. Antwerpen n. Amsterdam. Loosdrecht 18 100 m. w.z.w. Napels n. Marseille. Loppersum 18 310 m. z.z.o. Kp. Race n. Le Havre. Maasdam 18 te Galway. Madisonlloyd 18 in Suezkanaal. Marathon 18 500 m. w.n.w. Finist. n. Pt. a Pitre. Marnelloyd 17 v Lor. Marques n. Das es Salaam. Mataram 22 te Malta verwacht. Maureen 18 750 m. w.n.w. Finisterre n. Hamburg. Memnon 19 te Funchal verwacht. Merseylloyd 19 te Singapore verwacht. Merwelloyd 18 340 m. w.n.w. St. Helena n. Kaapst. Minos 18 te Helsinki. Mississippilloyd 18 te Madras v. Cochin. Modjokerto 18 te Barcelona v. Marseille. Moh. Reza Shah 19 te Mena Al Ahmadi verw. Montferland 18 400 m. z.z.w. Kp. Verdische eil. naar Hamburg. Moordrecht 18 rede Teesport. Munttoren 18 1165 m. z.o. Bermuda n. Curasao. Mijdrecht 18 130 m. n.o. Bahamas n. Marcushook. Mylady 18 150 m. o.n.o. Gibraltar n. Huelva Naess Commander 18 v. Port Said n. Engeland. Naess Tiger 19 te Suez verwacht v. Mena. Neder-Ebro 21 te New York verwacht. Neder-Rijn 18 te Shimizu. Nestor 18 50 m. n. Berlenga n. Tunis. Noordwijk verm. 20 v. Rio de Janeiro n. R'dam. Ommenkerk 18 900 m. z.w. Colombo n. Fremantle. Ondina 18 75 m. o. Aden n. Mena. Onoba 19 te Thameshaven verwacht. Ootmarsum 18 960 m. n.w. Kp. De Goede Hoop naar Beira. Oranjefontein pass. 18 Vlissingen n. Amsterdam. Oranjestad 18 te Amsterdam. Overijsel 18 v. Hongkong n. Hsinkang. Palamedes 18 16 m. n. Den Helder n. Rotterdam. Pericles 18 v. Antwerpen n. Rotterdam. Philidora 18 50 m. o. Gibraltar n. Fawley. Philine 18 300 m. o. Malta n. Thameshaven. Philippia 19 in Suezkanaal verw. n. Kharg eil. Pieter S. 18 v. Rotterdam n. Swansea. Prins Casimir pass. 18 Wight n. Londen. Prins Willem IV 18 te Puerto Cortez. Purmerend 18 300 m. n.o Haiti n. Curasao. Raki 17 v. Guayaquil n. Mantafequator. Rempang 18 400 m. w.n.w. Walvisbay n. Kaapstad. Rossum 17 v. Philadelphia n. Aruba. Rijndam 18 te Southampton. Sabang 18 te Phnompenh. Salatiga 18 540 m. z.o. Colombo n. Djibouti Sanana 18 110 m, n. Kp. Varella n. Phnompenh. Scheldelloyd 18 te Dunedin v. Lyttleton. Schelpwijk 18 75 m z.w. Oporto n. Rotterdam. Schielloyd 18 v. Marseille n. Genua. Schouten 18 160 m. z. Socotra n. Muscat. Seinelloyd 26 te Duinkerken verwacht. Sepia 18 310 m. z.z.w. Karachi n. Singapore. Silindoeng 18 ten anker rede Abu Dhabi. Sinon pass. 18 North-Foreland n. Huil. Sinoutskerk 18 te Port Said. Sirrah 18 720 m. w.z.w. Azoren n. Aruba. Skadi 19 te Gandia verwacht. Soestdijk 17 te New York. Solon 15 te Baltimore. Spaarnekerk 18 60 m w. Padang n. Aden. Stad Gouda 18 130 m. z.w. Ushant n. IJmuiden. Stad Kampen 18 80 m. w.z.w. Casabl. n. Pepel. Stad Rotterdam pass. 18 Casquets n. IJmuiden. Stad Vlaardingen 18 v. Freetown n. IJmuiden. Stad Zwolle 18 200 m. w.z.w. K. St. Vincent naar IJmuiden. Statendam 19 te New York verwacht. Statue of Lib 18 200 m. o. Ceylon n. Yokkaichi. Steenkerk 18 43 m. o.n.o. St. Helena n. Kaapstad. Steenwijk 18 560 m. n.o, Mauritius n. Durban. Stentor 17 v. Tunis n. Tripoli Straat Bali 19 te Singapore verwacht. Straat Cook 18 ten anker rede Port Swettenham Str. Cumberland 18 1500 m. w. Fremantle (best.). Str. Mozambique 18 720 m. o. B. Aires n. Kaapst. Straat Singapore 17 v. Fremantle n. Mauritius. Straat Soenda 17 v. Lunda n. Walvisbay. Tamara pass. 18 Philippeville n. Banias Tara 18 240 m. w.z.w. Las Palmas n. Santa Fe. Tegelberg 18 te Port Elisabeth. Tjimanuk 18 700 m. w. Fremantle n. L. Marqués. Tjimenteng 18 te Singapore v. Sihanoukville. Tjipanas 17 v. Durban n. Singapore. Togokust 18 te Dakar. Triton 18 300 m. n.w. Azoren n. San Juan. Utrecht 19 te Djeddah verwacht. Van Heemskerck 18 v. Hongkong n. Kobe. Van Noort 19 te Sydney v. Melbourne Van Riebeeck 19 te Aden verwacht. Vasum 18 500 m. o.n.o. Aden n. Suez. Viana 24 te Martinez verwacht. Videna 28 te Montreal verwacht. Vitrea 27 te Rotterdam verwacht. Vivipara pass. 18 Perim n. Mena Al Ahmadi. Vlist 18 120 m. z. Dakar n. Lobito. Voco 18 60 m. n.n.w. Kp. St. Vincent n Genua. Waikelo 18 115 m. z Djeddah n. Djeddah. Westertoren pass. 18 Str. Ormoesz n. Mena. Willem Ruys 19 te Lissabon verwacht. Zafra 19 te Mena Al Ahmadi verwacht. Zaria 19 te Rotterdam verwacht. KI.EINE VAART Adine 18 20 m n. Cherbourg n. Antwerpen. Ardeas 18 80 m. z.w. Casquets n. Rotterdam. Atlas 17 v. Cadiz n. Rotterdam. Bab T. 15 v. Delfzijl te Karskaer. Batavier-5 17 25 m. n.w. Algiers n. Dover. Binnenhaven 20 v. Rouen te Casablanca verw. Dido 17 v. Barcelona n. Tarragona. Draco 17 v. Le Havre te Bilbao. Elsa 15 v. IJmuiden te Ostrand. Groningen 18 20 m. z.w. Noordhinder n Nantes. Hardenberg 17 20.10 n. 52.00 w. naar Dublin. Kerksingel 18 v. Madeira te La Rochelle verw. Lauriergracht 17 10 m. z. Helsinki n. Delfzijl. Leonidas 18 te Dungeness n. Rotterdam. Marianne 17 v. Kiel te Rouen. Mathilde 17 v. Vannes te Par. Patricia 15 v. Britton Ferry te Antwerpen. Phidias 18 30 m. z.t Lissabon n. Gibraltar. Sheratan 18 v. Ryeka n. Setubal Steenbergen verm. 19 v. Duinkerken n. Bremen. Tilly 16 v. Sundsvöll te Sikea. Twee Gebroeders 17 v. Rotterdam te Bayonne. Vermeersingel 19 v Bayonne te Vlaarding. verw. Wedlooper 18 v. Amsterdam n. Aarhus. Westerdok 14 v. Dublin n. Newport Westersingel 19 v. Bordeaux te Lorient verwacht. Wilpo 17 v. Amsterdam te Skoghall. IJselhaven verm. 20 v. Casablanca n. Rouen. SLEEPVAART Barentsz Zee 17 te Den Helder. Clyde 16 te Abidjan. Friesland 18 nog bij werf te Zaandam. Groningen 17 50 m. o Kp Bon met drijvende krachtinstallatie v. Valencia n. Marsa el Brega, Help 15 v. Dakar. Oceaan 17 90 m. o.z.o. Cartagena n. Piraeus. Oostzee 17 v. Belaim n. Italië. Poolzee 17 300 m. n.w. Horta (Az.) n. Rotterdam Rode Zee 17 v. Rouaan n. Bilbao. Schelde 19 te Ponto Del Gada verw. n. Delfzijl. Utrecht 18 te Brest. Zeeland 17 120 m. z.z.o. zundp. Soemba met zuiger van Suez n Newcastle N.S.W. Zwarte Zee 18 te Lavera v. Gibraltar. Ook in 1962 heeft de opgaande lijn waarover in de twee voorgaande jaarver slagen werd geschreven zich, voor W. C. 't Hart en Zn Instrumenten- en Aparaten- fabriek, verder voortgezet. De resultaten zijn wederom verbeterd. Het saldo van de exploitatierekening is met circa 25 percent gestegen als gevolg van een hogere bezet tingsgraad en de resultaten van de niet produktiegebonden aktiviteiten. De omzet steeg met circa 40 percent, doordat in het laatste kwartaal van het boekjaar 1962 een gedeelte van langlopende opdrachten tot aflevering is gekomen. Niettegenstaande deze vergroting van de omzet zijn de wer ken in uitvoering gestegen met circa 11 percent. De exploitatierekening verbeterde tot 783.500 (v.j. 616.397). Na afschrijvingen ad f 460.783 416.331) etc., resteert een winst van 262.246 218.128). Voorgesteld wordt, zoals be kend, het dividend te verhogen tot 9 (8) percent op de oude en van iVz percent op de nieuwe aandelen. De orderportefeuille is goed gevul; zij beloopt circa 6,6 min. Boeke en Huidekoper van 205 op 206, Figee van 222 op 223%, Spaarnestad van 875 op 864, Van Waveren van 113 op 114. VERHANDELDE FONDSEN 18 juni 17 juni Totaal 444 446 Hoger 131 (29,5%) 144 (32,3%) Lager 230(51,7%) 195(43,7%) Gelijk 83(18,8%) 107 (24,0%) AVONDVERKEER VAN GISTEREN Slot A.K.U475 Hoogovens 600 Kon. Olie165,— Philips f 165,50—166,20 Unilever f 174,90—175,30 Stemming: Ongeanimeerd. VOORBEURS VAN HEDEN Slot lste tijdv. 2de tijdv. A.K.U475—476 Hoogovens 600 Kon. Olie164,80—165 164,90 Philips f 166—166,10 166,20 Unilever ,f 174,80—175,10 ƒ174,80 Vorige slotkoers A'dam Rubber H.V.A A.K.U Deli Mij Hoogovens Philips Gem. Bez. Unilever Dordtsche Petr. K Ned. Petr. Mij. Holl. Am. Lijn K.L.M K.N.S.M Ned. Stoomv. Mij. Ommeren, Phs. v. Scheepv. Un. Ned. Interunie Nefo Robeco Unitas Ver. Bezit v. 1894 Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank.... Twentsche Bank. Albert Heijn Amstel Brouwerij Berkel's Patent Bols Biihrmann Papier Fokker Ford Gelder Kon. Pap. Gist Spir.f. Kon. Van der Heem Heinekens Bier Hoogenbosch Sch. Indola Kon. Zout-Ketjen Müller Nat. Bezit Ned. Kabelfabr. Philips Pref. Stokvis Thomassen Dr. Ver. Machinefabr. Wessanen Wilton Fijenoord Zwanenberg-Org. Billiton Mij. II Aluminium Ltd. American Motors Anaconda Bethlehem Steel. Cities Service General Motors Kennecott Copper Republic Steel Shell Oil U.S. Steel 121% 146% 474 131,20 595 164,80 174,25 759% 164,95 117% 58,50 150'/j 141 259% 137 194.50 ƒ112,50 223,— 500,— f 135, 392 370% 350 334 604 454% 247 Exd. 1049 693 392 918 251 404 296% 505 292 484 Vj 805 331 490 f 62,— 185% 782 224 424% 281 941 424% 27% 19% 50% 31% 66% 70% 75% 38% 41% 50 Gedane noteringen. (Verstrekt door de Amsterdamsche Bank) In Wall Street is gisteren een einde ge komen aan de lichte koersafbrokkeling van maandag. Bij een overigens stille handel bleven de in de ochtenduren ge maakte winsten tot het einde behouden, waardoor de markt gemiddeld iets beter eindigde dan maandag. De meeste winsten liepen van fracties tot ongeveer een dollar per aandeel. Belangstelling ging er uit naar auto's en sommige spoorfondsen. Lager waren de meeste chemische en oliefondsen Andere grote groepen sloten verdeeld. De omzet beliep 3.910.000 shares tegen 3.510.000 shares maandag. De Dow Jones indices: industrie 718.90 0.69), spoorwegen 170.85 0.47) en openbare nutsbedrijven 140 0.13). De staat heeft in tien jaar tijds 33.396.752 moeten bijdragen aan de Ne derlandse Maatschappij voor de Walvis vaart n.v. op grond van de garantieover eenkomst die in 1951 met de maatschap pij werd gesloten. Dit blijkt uit het ver slag over 1962 van de algemene rekenka mer. Op grond van het garantiecontract kan de staat tot 1 juli 1971 aanspraak doen gelden op gehele of gedeeltelijke restitu tie van het genoemde bedrag voorzover de toekomstige resultaten en de daarmee sa menhangende winstuitkeringen zulks toe laten. Gezien de ervaringen gedurende de tien jarige garantieperiode, waarin het rijk ge middeld ruim drie miljoen per jaar heeft moeten bijpassen, kan de kans op een res titutie van enige betekenis, behoudens bui tengewone omstandigheden, niet hoog wor den aangeslagen, aldus hel verslag.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 11