Geen enkele ploeg promoveerde alleen Exercitia degradeerde Secretaris Dingshoff: direct door basketbal gepakt VSV-HAARLEM: een strijd van twee hypernerveuze ploegen? Cassius Clay blijkt toch meer „bluffer" dan sterk bokser Vrijdag beslissing over starten van Jacques Anquetil Redelijk jaar met weinig hoogtepunten Margaret Smith en Emerson als eerste geplaatst Roy Neptunia wellicht semi-prof-club Höfling de nieuwe trainer Feijenoord Winnaar Le Mans vervangt Mairesse Rustig afwachten - luidt het devies Cooper kon door 'n ernstige oogwond niet verder vechten Anita snelste op langste afstand Alweer uitkeringen uit de sporttotto Nederland tweemaal thuis tegen team van Luxemburg Opstelling van de beide ploegen Wat bij gelijkspel i WOENSDAG 19 JUNI 1963 13 Zondag Tour de France Liever Duitse Lotto dan Nederlandse sporttoto ROND HAARLEMS BASKET Onmogelijk Eindstanden Lijsten Wimbledontoernooi als het kampioen wordt - Olympische Spelen 1964 op het televisiescherm Borghuis op transjerlijst Interventie Rentmeester gaf Haest in eindsprint geen kans De beslissing over het al dan niet uit komen van Jacques Anquetil in de 50ste Tour de France, waarvoor zondag in Pa rijs het startsein wordt gegeven, is uit gesteld tot vrijdag. Dan zal de drievou dige tourwinnaar door ronde-dokter Du mas worden onderzocht, wiens mening in laatste instantie de doorslag zal moeten ge ven. Dit is bekend gemaakt na het onder houd dat Anquetil dinsdagochtend met zijn „stalbaas" Augier in Parijs heeft ge had. Zoals bekend had Anquetil, nadat hij de wedstrijd Parijs-Nice, de ronde van Spanje en vorige week de Dauphiné Libé- ré op zijn naam had gebracht, aangekon digd niet in de tour te willen starten. Anquetil zei last te hebben van een lint worm en bovendien zo vermoeid te zijn, dat hij tenminste een maand volledige rust wilde nemen om zich dan geheel voor te bereiden op het wereldkampioenschap op de weg. Maar uiteraard nam de heer Augier, die jaarlijks vele tonnen uitgeeft om er een rennersstal op na te houden, daarmee geen genoegen. NVC, de voetbalclub van het aan de Duitse grens gelegen Achterhoekse dorp Netterden heeft besloten niet meer aan de sporttoto deel te nemen. Niet omdat de verenigingskas zo goed gevuld is, maar omdat de belangstelling voor de voetbal toto praktisch nihil is. De leden en sup porters van NVC, dat in de ouderafdeling Gelderland uitkomt, spelen liever in de Duitse Lotto waarin de prijzen veel ho ger zijn. Ondanks een verbod van de Nederlan- se justitie tiert de Duitse Lotto in de Duitse grensgebieden nog welig. Op een enkele promotiewedstrijd na Is het basketbalseizoen 1962-1963 afgelopen. Voor de Haarlemse basketballers is het een redelijk jaar geworden met overigens weinig hoogtepunten. Er promoveerden geen Haarlemse teams naar de eredivisie. Geen enkele ploeg uit het district Haarlem slaagde erin de landelijke eerste klasse te bereiken. Het IJmuidense Exercitia de gradeerde na een eenjarig verblijf in deze afdeling weer naar het district. De paradepaardjes Flamingo's (heren) en HOC (dames) deden het minder dan werd verwacht, maar konden zich toch nog goed handhaven. Een succes was het spelen op de zaterdagavond. Dit experi ment bleek voldoende levensvatbaarheid te bezitten om ook het komende seizoen de zaterdagavond in te schakelen. Boven dien komt het einde in zicht van het Haarlemse Krelagehuis als sportaccommo datie, wat een enorme vooruitgang zal blijken. Al zijn er onder de Haarlemse vertegen woordigers in de landelijke competitie op Exercitia na geen slachtoffers gevallen, toch moeten we constateren dat het met het spelpeil in het algemeen niet best gaat. Flamingo's heeft ons dit seizoen een enkele keer op eredivisiespel mogen tracteren, de Antilopen-heren hebben ze ker enkele redelijke prestaties op hun naam gebracht en de HOC-ploegen waren ook wel eens op dreef, maar voor het overige waren de prestaties zelden te verteren. En dat in de hoogste afdelingen van het Nederlandse basketbal. Wij zijn ervan overtuigd dat binnen enkele jaren tijds de meeste Haarlemse teams uit de landelijke competities zullen zijn verdwenen, als men geen krasse maatregelen gaat nemen. Met hetgeen wij nu gaan neerschrijven innnornrumnmTinTinnnnnnnnni- -■■■■" „Heb ie die nieuwe grammofoonplaat al gehoord?" vroeg Antilopen-secretaris Dingshoff enkele jaren geleden eens in het Haarlemse Krelagehuis aan een van zijn kennissen. Het antwoord was ontkennend. Een paar uur later kon hij op dezelfde vraag enthousiast „ja"- knikken. Dat deze simpele vraag tot een traditie zou leiden kon de heer Dings hoff natuurlijk niet bevroeden, maar het gebeurde: elke vrijdagavond na af loop van de wedstrijd in het Krelage huis loopt huize Dingshoff vol met Antilopen-leden. Mevrouw Dingshoff brengt koffie aan, haar echtgenoot speelt met zijn clubgenoten een partij op het tafel biljart. De gemiddelde duur van deze bijeenkomsten aan de Lorentzkade schat de heer Dingshoff op twee uur. Deze vrijdagavond is overigens niet de enige avond die de familie Dings hoff aan basketbal wijdt. Dingshoff Sr. is sinds het overlijden van basketbal propagandist Chiel Rip in 1958 secre taris van het district Haarlem van de Nederlandse Basketbalbond en deze functie kost de heer Dingshoff dagelijks veel vrije tijd. Daarnaast is hij nog steeds secretaris van zijn eigen ver eniging Antilopen en voorzitter van de jeugdcommissie. Elke speelavond is hij in het Krelagehuis en als scorer legde hij al vele duizenden wedstrijden vast. Zoon Kees werd enthousiast voor basketbal en vertelde zijn vader ervan. Een langdurig ziekbed weerhield vader Dingshoff aanvankelijk van een bezoek aan het Sander-iristituut waar zoon lief de eerste vreugde aan het spel be leefde. Zo gauw het hem mogelijk was, ging hij echter mee en hij werd meteen door basketbal gepakt. „Ik vond het een enerverend spel en dat vind ik het nu nog." In 1954 werd Dingshoff Sr. secretaris van de club van zijn zoon, in 1957 tweede secreta ris van het district Haarlem, een jaar later eerste secretaris. Men heeft hem nog voor willen stellen als secretaris van de NBB, maar daar bedankte hij voor. Nog een paar maanden en de heer Dingshoff gaat met pensioen. In juli wordt de dagelijkse reis naar Amster dam voor het laatst gemaakt en kan hij van een welverdiende rust gaan genie ten. Of het leven van de secretaris Dingshoff inderdaad zo veel rustiger zal gaan worden mag worden be twijfeld. In september vertrekt hij echter naar Zuid-Afrika om samen met zijn vrouw een broer te bezoeken. Dan zit het district Haarlem dus geruime tijd zon der secretaris. Dan zal aan het licht komen dat Dingshoff een enorme hoe veelheid werk verricht voor het Haar lemse basketbal. zullen velen het volstrekt oneens zijn. Toch menen wij er de aandacht op te moeten vestigen. In de eredivisie dames spelen drie Haarlemse teams: HOC, White Stars en Antilopen. HOC behoort tot de sterkste teams van Nederland en zal nog vele ja ren in de hoogste afdeling het district Haarlem kunnen vertegenwoordigen. Met de beide andere teams is het helaas droe vig gesteld. White Stars heeft zich tot nu toe nog kun nen handhaven dankzij Jennie van der Hoeden. Zonder deze studente aan de Academie voor Lichamelijke Opvoeding was de Stars-ploeg al lang gedegradeerd. Antilopen moet het hebben van Truus Biesbrouck. Dat deze toestand niet lang meer kan voortduren zonder dat een van deze teams (of beide) degradeert, behoeft weinig nadere argumentering. Bij de heren in de landelijke eerste klasse is het iets beter. Antilopen behoort al jaren tot de sterkste ploegen, terwijl de jeugdige HOC-ploeg het steeds beter gaat doen. De overige twee Haarlemse teams doen het maar zeer povertjes. Ty phoons en White Stars kunnen met moei te een representatieve ploeg binnen de lijnen bengen. Er werden dan ook al ne derlagen geleden tegen ploegen uit het Zuiden en dat is een veeg teken. Ook hier zal iets moeten gebeuren voordat er Haar lemse teams gaan degraderen en dat duurt niet zo lang meer. Flamingo's en Antilopen hebben de vo rige week besloten tot een soort belangen gemeenschap, waarbij de verenigingen apart blijven bestaan, maar door spelers- ruil van tracht. Voor de gingen eeh goèi veel lering kan trekken. Een voorbeeld ook dat werd gegeven niet alleen uit eigen belang maar ook in het belang van bas ketbal in Haarlem, waar binnenkort een schitterende sporthal beschikbaar zal zijn. En de verdeling van de speelavonden is voor een groot deel afhankelijk van de posities die de diverse Haarlemse teams in hun competities innemen. Haar lemse basketballers: Let op Uw Saeck! W11.l ril hgndtovjjjg en eventueel .verbetering an de h'uidïgi? positiës zal worden be- overige Haarlgpis^i yereni- voorbeeld waaruit men Eerste kl. A: US 18—36 22—40 Thor 18—30 22—30 Antilop. 18—28 22—28 AMVJ 18—18 22—28 P. Stars 18—16 22—24 W. Stars 18—14 22—16 Vlubbers 18—14 Typhoons 18—14 21—14 Boreas 18—14 TeWerve 18—14 2214 Exercitia 18— 6 Maasvog. 1812 UW 18— 2 Kimbria 18— 4 Eerste kl. B: AS VU 1932 Giants 1930 HOC 18—26 B stars 17—18 ROVS 17—16 EBBC 18—14 Eredivisie: Landlust 2244 Wolves Agon DED Herly Monark Flaming. Argus Arrows Blue Stars 2212 Holl. Dagg. 22—8 Punch 212 Dames: Eredivisie Blue Stars 22—42 DED 22—28 Antilop. 22—12 AMVJ 22—40 Herly —24 W. Stars 22—12 Agon 22—30 W'kwart. 22—22 F AC 22— 2 HOC 22—30 Landlust 22—20 DTV 22-(6) District. Heren: Eerste klasse: Tweede kl. A: Tweede kl. B: Flaming. 2 14—26 Flam. 3 12—22 HOC 3 12—24 HOC 2 14—22 HCK 2 12—18 Typh. 3 12—16 HCK 14—20 HOC 4 12—18 Lisse 12—12 Typh. 2 14—18 Antil. 3 12—10 Rapiditas 12—12 Tornado 14—12 HOC 5 12— 8 SC H'lem 12—10 Antilop, 2 1410 Cibada 126 Dynamo 12 W. Stars 2 14— 4 T'nado 2 12— 2 HCK 3 12— 4 Exercit. 2 14— 0 Dames: Eerste klasse: Tweede klasse: Exerc. 2 18— 8 HOC 2 14—24 HOC 4 18—32 Tomtd. 2 18— 4 Tornado 14—22 W. Stars3 18—28 W. Stars 2 14—18 HCK 2 18—26 HOC 3 14—14 SC H'lem 18—24 HCK 14—14 Typh. 2 18—20 Exercitia 1410 Rapiditas 18—16 Typhoons 14— 8 HOC 5 18—12 Antilop. 2 14—2 Antilop. 3 18—10 De lijsten van de geplaatste spelers en speelsters voor het Wimbledontoernooi 1963 dat maandag 24 juni begint zien er als volgt uit: Heren enkelspel: 1. Roy Emerson (Australië), 2. Manuel Santana (Spanje), 3. Ken Fletcher (Australië), 4. Chuck McKin- ley (Verenigde Staten), 5. Martin Mulligan (Australië), 6. Pierre Darmon (Frankrijk), 7. Jan-Erik Lundquist (Zweden), 8. Mike Sangster (Groot-Brittannië). Dames enkelspel: 1. Margaret Smith (Australië), 2. Lesley Turner (Australië), 3 mevrouw Ann Haydon Jones (Groot-Brit- tannië), 4. Darlene Hard (Verenigde Sta ten), 5. Jan Lehane (Australië), 6. mevrouw Vera Sukova (Tsjechoslowakije), 7. Maria Esther Bueno (Brazilië), 8. Renee Schuur man (Zuid-Afrika). Heren dubbel: 1. Bob Hewitt en Fred Stolle (Australië), 2. Emerson en Santana 3. McKinley en Dennis Ralston (Verenigde Staten), 4. Boro Jovanovic en Nikola Pilic (Joegoslavië). Dames dubbel: 1. Robyn Ebbern en Mar garet Smith (Australië), 2, BuenoHard, 3 LehaneTurner. 4 JonesSchuurman. Gemengd dubbel: 1. StolleTurner, FletcherSmith, 3. RalstonJones, 4. Bob Howe (Australië)Bueno. Dit is het kampioensteam van Land lust, dat voor de tweede achtereenvol gende maal beslag legde op de basket- baltitel. Deze foto werd genomen vlak na het beslissende duel tegen de Wol ves, de enige ploeg die Landlust het hele seizoen, zij het op korte afstand, heeft kunnen volgen. De ongeslagen Landlustploeg poseert hier gelukkig voor de fotografen. Momenteel twee weken later is de vereniging Landlust in opschudding. Hun uitblinkende pivot-speler Gerrit Kok, (op de foto staande links) zorgde namelijk voor een sensatie door mee te delen dat hij zijn voorgenomen wiskun destudie niet in Amsterdam, maar in Brussel wil gaan beginnen. Hij zal daar gaan uitkomen in het sterke team „Racing Club de Bruxelles." De reden waarom hij deze stap wil gaan zetten gaf hij niet op, maar die is niet zo moeilijk te raden. De Bel gische clubteams maken vele buiten landse trips, zowel naar Frankrijk en Spanje als naar de landen achter het IJzeren Gordijn, terwijl de trips van de Nederlandse basketbalclus (bijna al le noodlijdend) zich beperken tot een tweedaagse reis naar België of een ge dwongen verre reis om een duel voor Europa-Cup te spelen en die trip kost de spelers zeik ook nog geld. Bovendien valt er in België met bas ketbal nog wel een aardig zakcentje te verdienen. Kok heeft gelijk, al zal het Nederlands publiek hem missen. Voor het Nederlands team zal hij echter be schikbaar blijven. Mocht Neptunia uit Delfzijl voetbal kampioen van Nederland bij de amateurs worden, dan zou er voor deze club een weg open zijn naar het betaalde voetbal. Geruchten wilden dat Neptunia's bestuur reeds stappen in deze richting zou hpb- ben ondernomen. De heer J. H. Dik, voor zitter van de Delfzijlse voetbalvereniging, hield zich, na een vraag onzerzijds, ge heel op de vlakte. „Wij zullen eerst eens moeten afwach ten of Neptunia kampioen gaat worden. Er moeten nog zo veel wedstrijden wor den gespeeld, dat het mogelijk is, dat onze club de titel niet gaat veroveren. Wat de overweging betreft om betaald te gaan spelen, ben ik van mening, dat dit in zeer brede kring zou moeten worden besproken". „Zowel het gemeentebestuur en het be drijfsleven als particulieren zullen hierover nog breedvoerig van gedachten moeten gaan wisselen. Er is in elk geval nog geen enkele ruggespraak gehouden. Wij zijn er namelijk ten zeerste van overtuigd, dat de stap naar de betaalde sector een heel zware zal zijn". Feijenoord heeft zijn nieuwe trainer: de Roemeen Noberto Höfling, die op 1 juli Frans Fuchs opvolgt. Höfling speelde als midvoor voor de clubs MTK Boedapest, het Italiaanse Lazio, AS Roma en Lane- rossi. Gedurende de laatste zes jaar was hij trainer van de Belgische vereniging FC Brugge. De Belg Willy Mairesse zal zondag 23 juni niet deelnemen aan de Grote Prijs van Nederland op Zandvoort. Mairesse heeft in de 24 uur van Le Mans brandwon den opgelopen. Hij zal worden vervangen door de Ferrari-rijder Lodovico Scarfiotti, die samen met zijn landgenoot Bandini de 24 uur van Le Mans 1963 heeft gewonnen. Sportliefhebbers die volgend jaar voor de Olympische Spelen naar Japan reizen, zullen deze spelen in de bioscoopzalen be ter kunnen volgen dan in het stadion. Voetbalminnenden uit Haarlem en de IJmond kunnen het eenvoudigweg niet be ter treffen: een beslissingswedstrijd tus sen Haarlem en VSV, het neusje van de zalm voor dit rayon. De winnaar van deze streekderby kent zijn beloning: een direc te klim naar de eerste divisie. Voor velen komt deze match ergens wel als geroepen, eindelijk kunnen zij dan een vergelijking trekken tussen deze twee sterke teams. Maar mag men dat vanavond (om 7 uur wordt er begonnen) eigenlijk wel op het RCH-terrein? Het antwoord luidt kort en bondig: n e e Daarvoor staat er te veel op het spel. Daarvoor zal de wedstrijd ook beslist een te nerveus karakter dragen. Juist die nervositeit zou wel eens de door slag kunnen geven, want qua kracht ont lopen de beide ploegen elkaar niet veel. Vandaar onze (voorzichtige) prognose: het minst zenuwachtige elftal beschikt over de gunstigste perspectieven. Haarlem heeft zaterdagavond in ieder geval een uitstekende „generale repititie" gehad. Men weet het: Jaski scoorde aan de lopende band. Maar dezelfde speler heeft niet elke wedstrijd zo'n produktieve bui. En van hem moet het meestal toch heus wel komen, ofschoon ook Angenent en Vreeken zeker tot het maken van een goal in staat zijn. Duyster minder, doch dat brengt zijn teruggetrokken positie met zich mee. Overigens blijft het een open vraag volgens welk systeem er zal wor den gespeeld. Verdedigen lijkt vrijwel zin- De mythe rond „bluffer-dichter-profeet en sterkste zwaargewicht ter wereld" zo als de Amerikaanse bokser Cassius Clay zichzelf noemt, is dinsdagavond onder de ogen van duizenden toeschouwers, weg gevaagd. Weliswaar hield de bijna 94 kg. wegende Clay zijn woord door het gevecht tegen de Britse gemenebest-kampioen, Henry Cooper, dat in het Londense Pal ladium theater werd gehouden, in de vijf de ronde te winnen, maar de manier waar op dit geschiedde, miste elke overtuiging. De scheidsrechter beëindigde 't gevecht, nadat Cooper een ernstige oogwond had opgelopen en zijn gezicht door de steeds maar terugkerende vuisten van Clay in een bloedig masker was herschapen. Niet Cassius Clay hield het gevecht in de hand, maar Cooper stond op dat moment ruim op punten voor. Nog beschamender, was het voor Clay, dat de stevige vuisten van zijn bijna tien kilo lichtere tegenstander er voor zorg den dat hij, Cassius Marcellus „de grote", in de vierde ronde in een zittende houding tegen de touwen belandde. De keiharde linkse hoek kwam juist op een moment, dat Clay met snelle rapierstoten de wenk brauw boven Coopers linkeroog opende. De Engelsman had toen reeds in de eerste en tweede ronde een kleine voor- De uitslagen van de dinsdagavond in Hilver sum gehouden draverijen luiden: Denemarkenprijs (1500 m.): 1. Checkmate 1.31.7: 2. Comte du Commerce; 3. Cesar Williams. Winn. 2.70; pi. 1.30, 1.20; cov. 3.80: kopp. 4.20 Duitslandprijs (2040 m.): 1. Anita 1.30.1; 2. Ber- tus van Zelda; 3. Berenice Oranje Winn. 8.40; pl. 5.60, 2.10. 3.90; COV. 5.00; kopp 49.90. Joh. Smit-cup II (2020 m 1. Yostra 1.26.2; 2. Xylander V; 3. Yveline. Winn. 2.60; pl. 1.60, 1 70; cov. 3.60; kopp. 6 oo. Egypteprijs (2020 m.): 1. Boy Scotch 1.29.-; 2. Alex Norton; 3. Avondvalk S. Winn. 2.40; pl. 1.50. 1.80, 1.80; cov. 5.40; kopp. 2.70. Ethiopieprijs (2000 m.): 1. Kan Pom B 1.22.9; 2. Tabor; 3 Wanita van Barke. Winn. 5.10; pl. 2.00, 1.70; cov. 4.00: kopp. 8.50. Finlandprijs (eerste afdeling) (2000 m): 1. Zarak 1.26.6; 2 Zalitr B: 3 Animo. Winn. ƒ2.90; pl. 1.20, 1.30, 1 80: cov. 3.90; kopp. 4 40 Finlandprijs (tweede afdeling); 1 Xenograaf 1.26.7; 2. Zombro; 3. Zelda's Happines winn. 31.90: pl 4 70. 1.70, 2.30; COV. 4.20: kopp. 4.80. Frankrijkprijs (2000 m.): 1. Xanno Hanover 1.27.-: 2. Wings: 3. Y Y Meeske. Winn. 5.50; pl. 2 90, 9.50, 6 30: COV. 29 70: kopp. 10 20. Totaal omzet: 114.989.50. De Groninger Gerrit Borghuis heeft zijn voetbalvereniging GVAV verzocht hem op de transferlijst te plaatsen. Borghuis heeft diverse malen de spilplaats van het Ne derlandse jeugdelftal voor spelers onder de 23 jaar bezet. sprong genomen en de derde en vierde waren ruim in het voordeel van de vech tende Engelsman. Er was toen geen spoor meer over van de superieure kam pioen. Zeker niet, na de knock-down, die overigens slechts vijf seconden duurde om dat de gong luidde. De bloedende wonde kon niet worden gestelpt, zodat de scheidsrechter ingreep om erger te voorkomen. De experts rond de ring waren toen reeds tot de over tuiging gekomen, dat Cassius Clay geen schijn van kans heeft de kroon van zwaar gewichtkampioen te veroveren; niet te gen wereldkampioen Sonny Liston en ook niet tegen diens uitdager Floyd Patter son. De Nederlandse Sport Federatie heeft wederom gelden uit de sporttoto beschik baar gesteld voor enkele sportaccommo daties van enige bonden. De NSF-toto- verdelingscommissie heeft de volgende bedragen toegewezen: De Stichting Nederlandse Hippische Sportbond ontvangt een incidentele bij drage ten behoeve van het in augustus te houden landelijk concours hippique, ge organiseerd door de Blaricumse Paarden sportvereniging. De toewijzing bestaat uit een maximum garantie van 10.000, De Koninklijke Nederlandse Biljart Bond krijgt een enkele bijdrage van ƒ6.550, voor de verbouwing en inrichting van een pand in Den Helder, dat als biljartcen trum voor de jeugd zal dienen. De totale kosten bedragen 13.025, Het Nederlands Antilliaans Comité ont vangt een bedrag van 100.000,a fonds perdu voor de verbetering van de lichtin stallatie in het Rif-stadion in Willemstad (Curacao). Het stadion wordt in verband met de hoge temperaturen overdag, voor namelijk in de avond gebruikt voor atle tiek, voetbal, honkbal en softbal. Totale bouwkosten 150.000, Het Nederlands voetbalelftal zal twee thuiswedstrijden spelen tegen Luxemburg voor de achtste finales van het toernooi om de Europese beker voor landenteams, De eerste wedstrijd tussen beide landen die oorspronkelijk in Luxemburg zou moe ten plaatshebben, is vastgesteld op 11 sep tember in Amsterdam en de „echte" thuis wedstrijd zal op 30 oktober in Rotterdam worden gespeeld. Nederland heeft zich, zoals bekend, voor de tweede ronde van het toernooi geplaatst door een overwinning (3-1) en een gelijk spel (1-1) tegen Zwitserland. Luxemburg had in de eerste ronde vrijgeloot. Haarlem: Van 't Kruys; Duwel en Maas; Boom, Berendregt en Dinkel- berg; Vreeken, Angenent, Duyster, Jaski en Jonker. VSV: Stuy; Jager en Rijnders; Hen- drikse, Kort en Brom; Immers, Van Dolder, André, Dikstaal en Faren- horst. loos. Linksbuiten Jonker is weer geheel her steld, zodat de voorhoede op volle sterkte in het veld komt. Voor de defensie behoeft men geen vrees te hebben. Keeper Van 't Kruys is mo menteel in een uitstekende vorm en voor al Boom en Berendregt laten zich niet ge makkelijk passeren. Het backstel Duwel- Maas, zonder meer betrouwbaar, geniet eveneens het volle vertrouwen, hetgeen ook voor Dinkelberg geldt. Interessant zouden wel eens de diverse duels tussen VSV-midvoor André en Haar lems spil Berendregt kunnen worden. Tus sen haakjes: zou VSV Angenent met twee man gaan bewaken? Uit gesprekken met leidende figuren uit VSV-kringen is ons gebleken, dat men de uitslag met vertrouwen tegemoet ziet, het- géën niet wegneemt, dat men er van over tuigd is dat de roodbroeken de overwin ning Xeker niet op een presenteerblaadje zullen aanbieden. Dit vertrouwen in de VSV-ploeg lijkt de Vèlsenaren alleszins gerechtvaardigd. Het elftal zit inderdaad goed in elkaar. De verdediging is uiterst moeilijk te passe ren. Doelman Stuy heeft dit seizoen z'n klasse bewezen, Jager, Brom en Kort zijn uiterst lastig te passeren en de jeugdige Rijnders en Hendrikse sluiten zich bij genoemd kwartet goed aan. En degenen, die zulks niet met ons eens zouden zijn, zouden we willen wijzen op de slechts 34 tegenpunten, die de tegenpartijen in 32 wedstrijden konden scoren. Ook de voorhoede in haar huidige sa menstelling mag er zeker zijn, Farenhorst, Dikstaal en Immers maken alleen al door hun snelheid het iedere verdediging las tig. André is een speler, die voortdurend de aandacht van de verdediging van de tegenpartij vraagt en Van Dolder voor al wanneer hij niet „pingelt" is door zijn kijk op het spel zeker z'n plaats waard. Hier komt nog bij, dat men ten opzich te van het maken van doelpunten niet op één speler is aangewezen, want als het er op aankomt, zijn alle vijf leden van het roodwitte aanvalskwintet goed voor een doelpunt. Vooral in de laatste drie thuis wedstrijden toonde de voorhoede een grote productiviteit. Niet minder dan 13 doel punten werden er gescoord tegen Heeren veen, Zwolse Boys en Leeuwarden. Zoals we reeds zeiden, ziet men in VSV- kringen de uitslag met vertrouwen tege moet en uit bovenstaande door ons opge somde kwaliteiten moge blijken, dat dit gematigde optimisme zeker niet voort spruit uit de lust tot „bluffen". Maar.een voetbal is nog altijd rond en evenals het bekende stuivertje kan hij soms raar rollen, om van de geluksfactor en de eerste klap, die heel vaak een daal der waard blijkt te zijn, nog maar te zwij gen. En daarom slechts een devies afwachten. Wanneer Haarlem en VSV vanavond na tweemaal drie kwartier nog niet tot een beslissing zijn gekomen, wordt er 2x Vit minuut verlengd. Blijkt de stand dan nog een gelijkspel te verraden, dan gaan de 22 spelers het weer een kwar tier lang proberen. Mochten zij in die periode wederom niet tot het scoren van een doelpunt kunnen komen, dan zal een tweede wedstrijd moeten volgen. De Zeeuwse coureur Piet Rentmeester heeft dinsdagde traditionele ronde van Ossendrecht voor profs en onafhankelij- ken gewonnen. Rentmeester, die het groot ste gedeelte van de 120 km. lange rit met Cees Haest op kop had gereden, gaf zijn vluchtmakker in de eindsprint geen kans. Het tweetal noteerde een tijd van 3 uur 12 min. en 15 sec. De sprint van het pe loton, dat 25 sec. na Rentmeester en Haest finishte, werd gewonnen door de Belg Luyten. r

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 13