Beverwijks sloperbedrijf heeft machtige steenbreekmachine Bestuur van VVV wil de contributie Middenstand in vereniging slecht vertegenwoordigd in Velsen verhogen In IJmuiden gedoopte kotter KW 204 gaat in Scheveningen markten Albert Heijn vermoedelijk wel een blijvertje aan Plein '45 if Aanmeldingsformulier IJmuider Courant De heer S. Duyn bij Van Gelder gehuldigd Mijn in drukbevaren scheepvaartroute Velser amateurteam overwon met 4-1 V Plan voor berging van de „Thresher" Weer proefvaart van Esso Den Haag WOENSDAG 19 JUNI 1963 5 wwmm smmxtËËÊ STOFZUIGERS LOENDERSLOOT WATERVRIENDEN IN HEERENDUINEN Strandvoetbal Dansavond voor de „Actie Dousadj" Kerkelijk nieuws Y\: >1 -na Wethouder Verbeek bij opening Supermart I - üïRbSöï Sinds enkele dagen is een uniek appa raat zijn tocht door het land begonnen. Met dit apparaat is men in staat alle soorten puin en de hardste gesteenten, zoals rots, bazalt en grind, binnen en kele seconden tot kleine stukjes te ma len. Het slopersbedrijf G. Kruk n.v. te Beverwijk heeft als grootste onder neming in zijn soort in verband met het aanhoudende personeelstekort, in het buitenland een steenbreker aangekocht, die uniek is in ops land en die elders in Europa vrijwel niet wordt gevonden. Het gaat hier om een apparaat, dat in staat is om stukken steen van maar liefst 1 kubieke meter in korte tijd klein te krijgen. De afmetingen van het klein ge maakte materiaal kunnen voorts nog ge regeld worden van erg grof tot zeer fijn. De breker is samengesteld uit twee de len. Het eerste en meest belangrijke deel een zogenaamde kaakbreker kan puin klein krijgen tot een kleinste afme ting van 10 bij 10 cm. Wil men nog fijner puin hebben, dan wordt het twee de deel een walsbreker aangekop peld. Via een transportband wordt de steen overgebracht en verder gebroken tot split, dat een nuttige functie vervult bij de wegenbouw. De brekers zijn mo biel en worden achter een trekker ver voerd. Grote capaciteit De maximum capaciteit van de breker is 200 kubieke meter of circa 440 ton puin per uur. Hoewel deze getallen veelzeggend zijn, wordt de belangrijkheid pas duide lijk wanneer men bedenkt, dat met hand kracht slechts twee a drie kubieke meter per man per dag kan worden verwerkt. Advertentie Excelsior, Holland Electro, Ruton AEG Electrolux, Philips, Erres. Betaling eventueel te regelen. Voor 100 'It service: Lange Nleuwstraat 433 - 435 De machine werkzaam in de duinen bij het opruimen van bunkers. De grote capaciteit brengt echter ook grote problemen met zich. De verwerking gaat namelijk zo snel, dat men zich bij de aan- en afvoer van het materiaal tot het uiterste moet inspannen om de bre ker aan het werk te kunnen houden. Twee grote laadschoppen voeren het te verwer ken materiaal aan. Zware vrachtwagens zorgen voor de afvoer. Deze zijn binnen enkele minuten gevuld. De voor- en nabreker zijn uitgerust met een motor van 150 pk. Bij de Koninklijke Papierfabrieken Van Gelder Zonen n.v. in Velsen-Noord heeft de heer S. Duijn, eerste elektriciën, dins dag zijn veertigjarig arbeidsjiibileum on der grote belangstelling van collega's en andere personeelsleden gevierd. In gebouw Concordia werd de jubilaris toegesproken door de heer W. van Dijk, chef van de elektrische werkplaats die hem namens het werkplaatspersoneel een elek trisch scheerapparaat aanbood. De heer F. Brakenhoff en voorman M. van Lade- steijn boden bloemen aan. In het directiekantoor waarbij ir. G. A. Schoonkind, hoofd technische dienst en de heer Van Dijk aanwezig waren, gaf de heer J. H. Smidt van Gelder jr., bedrijfs directeur voor de jubilaris en zijn gezin een korte schets van het wel en wee in veertig jaar bedrijf. Vooral de wijze waar op de heer Duijn heeft bijgedragen tot een vlotte aanvoer van grondstoffen waar door de produktie op gang werd gehouden vond erkentelijkheid bij de directie. De ju bilaris ontving een enveloppe met inhoud, waaraan toegevoegd schriftelijke felicita ties van de hoofddirectie. Mevrouw Duijn kreeg een foto van haar man, in lijst. De langdurige trouw werd namens de Maat schappij voor Nijverheid en Handel geho noreerd met het vererend getuigschrift en de grote zilveren legpenning. Na deze huldiging, waarbij nog een en ander uit de „oude doos" werd gehaald, werd het jubileum verder gevierd ten huize van de familie Duijn aan de Ladder beekstraat, waar velen persoonlijk kwa men gelukwensen onder aanbieding van geschenken en bloemen. Onder de fleurige gelukwensen bevond zich een bloemstuk van de directie. Naturalisaties. De Tweede Kamer heeft zonder debat of hoofdelijke stemming dertien ontwerpen van wet aanvaard, die voorzien in de naturalisatie van 269 perso- De HA. 30 van de visrederij L. Visser te Harlingen, kreeg dinsdagmiddag bij het gamalenvissen op de Waddenzee in het Blauwe Slenk, tussen boei 10 en 12, een mijn in de garnalenkuil. Bij het aan boord halen scheurde het net door het zware ge wicht. De mijn verdween weer in zee en ligt nu op 9 meter diepte. Ongeveer 100 meter van de boei Blauwe Slenk 12. Het is een mijn met voelhoorns. De mijn ligt in een drukbevaren scheepvaartroute, zo dat de scheepvaart wordt gewaarschuwd. BURGERLIJKE STAND HEEMSKERK GEBOREN: Sandra, d. v. H. J. van Raal- ten en E. L. Paulides; Philippina, d. v. J. Leegwater en Ph. C. van den Ing; Gianno, z. v. M. Tedde en J. Eits; Catharina, d. v. S. L. Kaandorp en B. van der Mark; Si- mone, d. v. S. Waterdrinker en M. E. Bos man; Erwin C. J., z. v. C. J. de Nijs en E. de Greef; Maria Ch. C., d. v. N. J. Rasch en E. I. Roll; J.acobus C. W. z. v. J. H. A. Smit en A. C. M. de Mol; Miranda I. E. M., d. v. L. Th. F. van der Hoeven en C. J. M. Groenewegen; Geertruida M. M., d. v. H. W. Zoontjes en A. Sprenkeling; Jan H., z. v. J. Dijkhuizen en A. M. Dijkman; Johan nes J. G. P., z. v. G. P. M. Sap en C. E. Krom; Martinus J. M., z. v. J. N. Schou- tep en G. B. Bos; Johanna, d. v. J. K. Smit en S. L. Roffel; Edwin, z. v. F. Gronert en H. Wentzel; Maud J., d. v. F. G. F. Kochx eri C. Bruijns; Frank, z. v. A. Verhagen en M. W. Heman. ONDERTROUWD: J. M. van den Bergh en J. van Ekris; N. Hessing en E. A. M. Bruins. GETROUWD: A. G. Dekker en A. M. Leek, H. Schipper en K. van Dijk, W. J. M. Kolvenbag en M. H. Voormeer. OVERLEDEN: M. Kos, 85 jr.; J. B. Smo- lenaars, 57 jr. den haar wensen met betrekking tot even tuele insteekhavens in IJmuiden aan het gemeentebestuur kenbaar heeft gemaakt, in verband met een op handend zijnd rap port. Het Velsens amateurelftal, dat zaterdag tegen het Hilversumse amateurelftal speelt in het kader van de Velser Sportweek, speelde gisteravond een oefenwedstrijd tegen een sterke Stormvogels-combinatie, waarin o.m. opgenomen waren doelman Niek de Graaf, linkshalf Siem de Graaf, Kloosterman, De Vries, Kiewiet en Wortel. Aanvankelijk moesten de spelers van de amateur-combinatie nog wat aan elkaar wennen. De Stormvogels waren dan ook de eerste 20 minuten sterk in de aanval, maar toch kreeg doelman Van den Boo gaard (VVB) slechts weinig te doen, door dat het backstel Schoorl (Velsen)Van der Graaf, alsmede spil Van Eden (Waterloo) lastig te passeren waren. Goed gesteund door Haverkamp (Storm vogels) kwam toen ook de aanval van de combinatie wat meer in actie. Daarbij bleek de verdediging der tegenpartij niet altijd even hecht. Na een half uur spelen gaf Admiraal (Stormvogels) uit een voor zet van Blum (Velsen) de amateurs de lei ding, miste vervolgens een veel eenvou diger kans en toen profiteerde Hoogzaad (Velsen) van een fout van doelman De Graaf. Na de rust vlotte het bij de amateurs nog beter. Luppens en Hoogzaad brachten gang in de aanvallen en in het middenveld was Haverkamp de grote stuwkracht. Na prachtig opbrengen van Hoogzaad bracht Luppens de staud op 30. Toen glipte het leer na 'n kopbal van Wortel door Van den Boogaards handen (31). Hierna stopte deze uitstekende VVB-doelman een schot van Zeegers en een kopbal van Wortel echter schitterend. Aan de andere kant moest De Graaf nog eenmaal de bal uit het net halen door toedoen van Hoogzaad (4i). Admiraal kreeg nog een eenvoudige kans om de voorsprong te vergroten, maar ditmaal zocht hij het doel op de verkeerde plaats. De IJmuider Watervrienden waren gast heren tijdens een zwem vierkamp in het Zwembad de Heerenduinen. De gasten wa ren de watervriendenverenigingen De Mijnstreek, Rotterdam en Haarlem. Na spannende wedstrijden behaalden de IJmuider Watervrienden de eerste plaats, tweede werd Rotterdam, de Mijnstreek werd derde en Haarlem vierde. Natuurlijk vormde het wedstrijdelement een belangrijk onderdeel van dit zwemfes- tijn, maar meer nog werd de nadruk ge legd op de vriendschap. Daardoor werd het een genoeglijk samenzijn, waaraan alle deelnemers(sters) met plezier zullen terug' denken. Wil de Vereniging voor Vreemde lingenverkeer in Velsen haar werk goed kunnen doen, dan zal de contributie moeten worden verhoogd en ook zullen middenstanders op grotere schaal lid moeten worden. Deze laatste categorie is uitermate slecht vertegenwoordigd in de vereniging en zij profiteert toch ook van de jaarlijks door de honderden toe risten meegebrachte penningen. Dit wa ren de geluiden, die men dinsdagavond op de schaars bezochte jaarvergadering van de vereniging in Hotel Royal kon beluisteren van de zijde der leden. „Wie geen tientje per jaar wil betalen, moeten we gewoon schrappen als lid", zo meen de een der leden. Voorzitter M. Roos deelde mede, dat de vereniging nu 459 leden telt, die jaarlijks een contributie van ruim tweeduizend gul den betalen. De subsidie van de gemeente bedraagt 24.000. Voor het komende boek jaar worden de uitgaven geraamd op een bedrag van ruim 30.000. De voorzitter legde er de nadruk op dat de vereniging meer geld nodig heeft Voorts moet het aandeel van Velsen in het toeristenverkeer ook sociaal toerisme groter worden. Het bestuur overweegt een verhoging van de contributie. Hèt is voorts bezig een vreemdelingenprogram ma samen te stellen. Daarbij zal aan dacht worden besteed aan ontspannende evenementen in de gemeente. Ook zal er een toeristische route worden uitgestip peld. Aanfluiting Uit het jaarverslag van de secretaris de heer Th. B. van Kleef bleek dat in het vorige jaar 10.300 inlichtingen waren verstrekt en dat er 1200 kaarten waren verkocht voor een bezoek aan de duinen of theaters. De omzet van vereniging be droeg f 4500. Het aantal bedden waarover de vreemdelingen kunnen beschikken in Velsen bedroeg 850 bij particulieren en 150 in hotels. Het gebrek aan kampeer' ruimte werd ook verleden jaar weer da- nig gevoeld. Velen moesten worden teleur gesteld. De camping zal vermoedelijk dit jaar nog niet worden uitgebreid. De on derhandelingen met het gemeentebestuur zijn gaande. Een lid noemde het een aan fluiting voor de gemeente, dat de kam peerders tegen het prikkeldraad zitten. Het bestuur beaamde dit. De weinige aanwezige leden gingen ak koord met het bestuursvoorstel ds. J. A. Tiemans als nieuw bestuurslid aan te stel len. Zo ook werden bij acclamatie de af tredende bestuursleden J. P. Loendersloot R. Kramer, Ph. de Koning, P. J. Ver- wayen, M. J. Koelemeyer, J. A. Andries- ma en Th. B. van Kleef herkozen. Wil je wat bereiken, dan moet de con tributie worden verhoogd," zo meende een lid. Hij achtte de plaats van het VVV- huisje op het Marktplein verkeerd geko- Zo'n huisje moet bij een invalsweg staan. Het bestuur deelde deze laatste op vatting niet. Het gebouwtje ligt in het hart van de gemeente Velsen en duidelijke bor den, overal in de gemeente wijzen in de richting van het huisje. Het ligt in de bedoeling om voor iedere overnachting in een hotel of bij particu lieren een bepaald percentage in rekening te brengen, dat ten goede komt aan de VVV. Met betrekking tot de plannen om te komen tot een veerdienst tussen IJmuiden en Noorwegen, werd opge merkt, dat enkele Noorse journalisten in IJmuiden zijn geweest en dat er in Noor se kranten stukken over de plaats zijn ge schreven. Ook werd om nadere mededelingen ge vraagd over de havenplannen. Voorzitter Roos zei, dat de vereniging Haven IJmui- Ondanks het slechte weer werd het pro gramma van de strandvoetbalcompetitie normaal afgewerkt. Op het Zuidpierter- rein speelden de teams van de IJmuider Reddingsbrigade en Zuidpier tegen elkaar, waarin Zuidpier uiteindelijk met 20 ze gevierde. Na de pauze scoorde eerst links buiten Gomes uit een voorzet van Hen- ning; Verbaan bracht met een strafschop de eindstand op 2—0. Op het Zeezicht- veld kwam Zeezicht uit tegen Carrousel uit Oud-IJmuiden. Ook deze wedstrijd wist Zeezicht met maar liefst 81 in zijn voor deel te beslissen. In deze wedstrijd excel leerde Dekker, die in de 10e minuut Van Kampen de gelegenheid bood om te sco ren. Enkele minuten later maakte hij zelf een doelpunt. Nog voor de pauze scoorde Haasnoot (3—0) en redde Heida de eer van Carrousel door het enige tegenpurat te scoren. Na de hervatting maakte Borst drie doelpunten achter elkaar; Haasnoot en Dekker brachten de eindstand op 81 De stand voor de Zeebadtrofee is nu: Pav. Zuidpier 2—1; 2. Clubhuis Brulboei 52; 3. Carrousel 81. In verband met de promotiewedstrijd VSV-Haarlem is het programma voor he denavond afgelast. Aanstaande donder dagavond komen op het Zuidpierveld de teams van Zuidpier en Noordzee tegen elkaar uit; op het Zeezichtveld speelt de Reddingsbrigade tegen de Kalkzandsteen fabriek. Deze strandcompetitiewedstrijden vangen te 19 uur aan. Enkele leden merkten op, dat het strandleven diverse hiaten vertoont. Er mag niet gedanst worden en aan gebeur tenissen voor de badgasten ontbreekt het nagenoeg helemaal. Ook was een lid te leurgesteld over het mindere aantal strandhuisjes. Het blijkt hier echter niet om honderd, maar om ongeveer veertig huisjes te gaan, die er minder zijn dan vorig jaar.. Voorzitter Roos zei voorts nog, dat de ervaringen met exploitanten, waar het om het gezamenlijk organiseren of gezamen lijk dragen van de kosten daarvan gaat, zeer treurig zijn. Toen de VVV nog vuur werken organiseerde en daarvoor aan klopte bij de exploitanten, bleken de meesten niet meer dan enkele tientjes te willen bijdragen in de kosten. „Gelukkig was er een exploitant, die de kosten van een vuurwerk voor bijna negentig percent heeft gedragen," aldus de heer Roos. De KAP-afdeling IJmuiden-West houdt op zaterdag 22 juni een dansavond in de grotf, zaal onder de Petruskerk aan de Mercuriusstraat. De opbrengst is bestemd voor de „Actie Dousadj". De aanvang is om acht uur; de entree is twee gulden. De mu ziek wordt verzorgd door „the Commo tions' De maandag in de IJmuider vissersha ven aangekomen nieuwe Katwijkse kotter Peter Leonard is dinsdagmorgen door een zoontje van een der directeuren van de Rederij en Handelsmaatschappij „Rijn mond" te Katwijk aan Zee gedoopt. Het lag oorspronkelijk in de bedoeling de nieu we kotter bij de tewaterlating de naam Ada te geven. Daar echter de nog in de vaart zijnde Peter Leonard toen van de hand werd gedaan, besloot men deze naam te doen voortleven in de nieuwe KW 204. De Peter Leonard is de vierde van een serie kotters van gelijke vorm en uitvoe ring voor genoemde rederij. De eerste van deze serie was de KW 201 Tatjana, die reeds van 30 augustus 1962 af in de vaart is. Ook de nieuwe kotter is 29.40 meter over alles lang en tussen de lood lijnen 24.80 meter, de breedte bedraagt 6.74 meter en de diepte 3.16 meter. De Peter Leonard is voorzien van een 8 cilin der 4-tact Storkmotor van 500 p.k., die door oplading een vermogen kan ontwikke len van 600 tot 625 p.k. Een winchmotor zal men op deze schepen tevergeefs zoeken. De winch wordt name lijk aangedreven via een drukrol vanaf de hoofdmotor. Aan boord van de KW 204 bevinden zich de modernste navigatiemid delen. Een radarinstallatie ontbreekt nog, maar de paal waarop de scaner moet worden bevestigd is reeds geplaatst. De bemanning van de Peter Leonard bestaat uit Scheveningers. Scheveningen zal ook de plaats zijn waar de kotter in de regel zijn vis zal lossen en verkopen. IJmuiden komt pas aan de beurt als men in Scheveningen de tafel vol vindt. Dan mag de IJmuider handel de zaak oprui men, zoals in het afgelopen jaar een enkele keer gebeurde toen men in Scheveningen geen raad wist met de grote aanvoer van tong. Het casco van de Peter Leonard werd gebouwd bij de Zaandamse Coöp. Ver. Scheepswerf „Vooruit". De Gebr. Zwitser te Katwijk aan Zee verrichtten de af bouw. Na de doopplechtigheid in IJmui den werd het schip naar Scheveningen overgevaren. Het grootste schip van de Nederlandse koopvaardijvloot, de 91.000 ton metende tanker „Esso Den Haag," gaat maandag voor de tweede keer naar zee ruim drie weken na de eerste technische proef vaart, die vanwege een lek in het conden saatsysteem, waardaor zout water in de ketels kwam, moest worden afgebroken. De tweede technische proefvaart zal op nieuw plaats vinden in Noorse wateren, in de omgeving van Christiansund. Het schip keert donderdag 27 juni op Verolme's werf op Rozenburg terug. De officiële overdracht aan de opdracht geefster, de Esso Nederland n.v., is nu bepaald op donderdag juli. De plechtig heid zal plaats vinden ter hoogte van Scheveningen, enkele mijlen uit de kust, recht tegenover het wandelhoofd. Prinses Margriet zal dan de doop verrichten. Chr. Geref. Kerken Tweetal te Nieuwe Pekela D. H. Biesma te Lisse en H. van der Schaaf te Opper does. Bedankt voor Nieuw-Stadskanaal A. Westra te Scharnegoutum voor Hille- gom P. A. Lefeber te Alphen a. d. Rijn. „We hopen deze week uit de schouw burg-misère te geraken. Dat is dan een lichtpuntje voor Albert Heijn op deze feestelijke dag", aldus sprak gistermiddag wethouder R. Verbeek ter gelegenheid van de officiële opening van de nieuwe super markt aan het Plein 1945. Hoewel het nieuwe gebouw in feite een tijdelijk karak ter heeft, zinspeelde de wethouder van openbare werken erop, dat het niet is uit gesloten dat Albert Heijn aan het Plein 1945 een blijvertje is. De heer Verbeek hield een vlot toe spraakje bij de vleesafdeling. Velen wa ren bij de officiële opening aanwezig, zo als de directeur van openbare werken, de heer D. N. Dammers, de heer A. Heijn, aannemer Dura, architect Groosman, be stuursleden van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen, de Mater Amabilisschool in Velsen en tal van anderen. Aanvankelijk, zo herinnerde de heer Ver beek, zou de gemeente de grond aan het plein voor slechts drie jaar verhuren, maar later werd dit gesteld op vijf jaar. „We zijn toen coulant geweest, omdat Albert Heijn de nieuwe zaak nu in vijf jaar in plaats van drie kan afschrijven", aldus spreker, die voorts schertsenderwijs enige vrees toonde voor de consument, voor wie slechts voor de tijd van vijf jaar geïnvesteerd zou zijn Het werd inmiddels wel duidelijk dat de heer Verbeek persoonlijk van mening is, dat A.H. aan Plein 1945 niet zal verdwij nen. Hij herinnerde in dit verband aan een woord van de stichter van het groot- levensmiddelenbedrijf, die zei „laten we de zaak draaiende houden, dat heeft dik wijls de langste levensduur". Het nieuwe gebouw biedt met zijn 5200 artikelen ruime mogelijkheden voor het Velsense kopende publiek. „Ik hoop dat hierdoor de tochten naar Haarlem belang rijk minder zullen worden", aldus de heer Verbeek, die het bezwaar van sommigen, dat men hier in Velsen zo slecht terecht kan, niet deelde. Tot slot hoopte hij op een langere levensduur van het gebouw dan was overeengekomen. De heer A. Heijn zei dat de supermarkt mooi aansluit bij de gehele trend in het maatschappelijk leven naar standaardisa tie. Het gebouw is het eerste geprefabri ceerde winkelbedrijf van het concern. De heer Heijn hoopte voorts, dat ook in de woningbouw gebruik zal worden gemaakt van dit principe, opdat men eens uit de ellende van de woningnood zal geraken. JACHT LIEP AAN DE GROND Een jacht met twee personen aan boord is dinsdagmorgen om ongeveer zes uur, ten zuiden van Vlieland aan de grond gelopen. Een motorboot heeft het scheepje losge trokken en naar de in diep water gelegen reddingboot „Carlot" gebracht, die het jachtje naar Terschelling heeft gesleept. Bergingsvaartuigeri| IBergi gasballonfr De ramp met de Amerikaanse kern onderzeeboot „Thresher" waarbij in april van dit laar 129 mensen de dood vonden is nog steeds een probleem voor de Amerikaanse marine. Het wrak moet boven water gebracht worden wil men de oorzaak van de ramp ontdekken. Het wrak ligt ruim 350 km uit de Amerikaanse kust op een diepte van 2500 meter en dat maakt een berging bijzonder moeilijk. Er is een plan om gebruik te maken van de diep zeeduikboot „Trieste" of van de nieuwere Aluminaut". Een van de beide diepzee duikboten zou met behulp van waterstra len en boren op verschillende plaatsen nylondraden onder de Thresherbren gen. Is een draad onder het wrak door dan vult zich een ballon met gas en stijgt naar de oppervlakte. Bergingsvaartuigen zorgen dan dat via de nylondraden staal kabels onder het wrak komen en op deze wijze zou men het wrak dan langzaam naar boven kunnen hijsen. Dan zal men misschien te weten komen wat er aan de onderzeeboot die 45 miljoen dollar kostte haperde. HAVEN AMSTERDAM In de week van 9 t-'m 15 juni zijn in de haven van Amsterdam aangekomen 166 schepen (445.271 brt) en vertrokken 175 schepen (506.716 brt). LOODSDIENSTEN GESTAAKT Hedenochtend te 4.00 uur werden de loodsdiensten voor kleine schepen in IJmuiden gestaakt. Te 05.10 uur werden in Hoek van Holland de loodsdiensten voor alle schepen ge staakt. In de nacht van dinsdag op woensdag, te 01.30 uur, werden in het Oostgat (Vlissin- gen) de loodsdiensten voor kleine schepen gestaakt. Ondergetekende Naam Straat Plaats wenst zich met ingang van te abonneren op 4 t 8.— per kwartaal of f 0.62 per week *1 Doorhalen wat niet verlangd wordt. Handtekening Zfi, die zich met ingang van 1 .full 1963 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 29 juni 1963 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonnees, dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 5