„Portret van Frans Hals" van filmer Dupont Hans Kaart overleden DE PROGRAMMA'S Pierre Monteux dirigeert eindelijk Wagner-opera in Nederland John Cowper Powys overleden Het coloriet in de Frans Hals film Orgelconcert WOENSDAG 19 JUNI 1963 KRO-verbinding met Rome Première te Haarlem gevolgd door feestelijke ontvangst 11, P. Baard Kijkers en luisteraars Sk W nabeschouwingen Goede documentaire J. Damshuizer De radio geeft donderdag HILVERSUM II. 298 m. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00-2400 AVRO T elevisieprogramma MET EEN ontwapenende geestigheid en een iiaast onvoorstelbare vitaliteit heeft 's werelds oudste dirigent Pierre Monteux (88 jaar) onlangs tijdens een persconfe rentie in Amsterdam verteld waarom hij in het Holland Festival het Concertgebouw orkest in Amsterdam (29 juni) en Sche- veningen (1 juli) juist met een Wagner- programma komt dirigeren. „Ik heb dat altijd graag gewild, maar ik kreeg de kans niet", zei de pas uit Salzburg te ruggekeerde dirigent, die Holland zijn tweede vaderland noemde. „Ze hebben in mij altijd de dirigent van de moderne Fransen, van Ravel en Debussy, gezien. Ik wilde hier graag Wagner ook wel eens leiden, maar er kwam niets van terecht tot nu toe", zei de dirigent, die zo lang in Nederland heeft gewoond en gewerkt. BIRGIT NILSSON is de soliste tijdens beide concerten. Pierre Monteux zei in zijn grappige Frans en/' of Engels, af en toe gloedvol-humoristisch ondersteund door zijn 60-jarige Engelse vrouw, dat hij wel vaak van Birgit Nilsson heeft gehoord maar nog nooit een concert met haar heeft gedirigeerd. „Ik ben nu alleen maar hier om haar de maat aan te geven", zei de grijze dirigent, die op zeer sympathie ke wijze de bijna 26-jarige Amerikaanse dirigent David Zinman bij het Nederland se publiek introduceerde. Zinman neemt de leiding over van de twee concerten die het Nederlands Kamerorkest op 19 (Scheveningen) en 20 juni (Amsterdam) onder leiding van de door een virusgriep gevelde Paul Sacher zou geven. Paul Sa- cher kan zijn aandeel in het Holland Fes tival niet meer leveren, ook niet met de nog resterende opvoeringen van de opera „Monsieur de Poufceaugnac" die nu De ICR.O.-radio zal met ingang van don-i derdag 20 juni tweemaal per dag een recht streekse verbinding met het Vaticaan heb ben, waar het conclaaf heden is geopend. Zodra de stemmingen in het conclaaf bekend zijn zal de K.R.O. haar program ma onderbreken voor een directe repor tage. De verslaggever is Dick de Vree. verder door de componist Frank Martin zullen worden geleid. DAVID ZINMAN, die de repetities van het Nederlands Kamerorkest heeft geleid, is een van de 187 dirigenten die hun op leiding hebben gekregen van Pierre Mon teux. In Amerika leidt hij thans „The Twin City Chamber Players" in Minnea polis. „Zinman was een virtuoos violist en nu is hij een magnifiek dirigent, het meest opvallende talent dat ik ooit heb ontmoet", zei Monteux over zijn oud-leer ling. Pierre Monteux en zijn Engelse echt genote voor hun hotel in Amsterdam. De Britse dichter, romanschrijver en criticus John Cowper Powys is maan dagavond op 90-jarige leeftijd in zijn woning in Blaenau-Ffestiniog in Noord- Wales overleden. Powys was de oudste en meest begaafde van drie schrijvende broers uit een predi kantengezin. Hij studeerde in Cambridge en was lange tijd lector aan verschillende universiteiten in de Verenigde Staten. In 1934 werd zijn autobiografie uitgegeven. Voorts publiceerde hij onder meer werken over Dostojevski en Rabelais. Tot zijn be kendste romans behoren „Wolf silent" (1929) en „A Glastonbury romance" (1932). EXTRA-UITZENDING VAN DE OPENING VAN HET CONCLAAF Vandaag om 17.20 uur geeft de KRO aan de Nederlandse kijkers de rechtstreek se reportage door, die door de Italiaanse televisie gemaakt wordt van de plechtige intocht der aan het Conclaaf deelnemende kardinalen in de Sixtijnse Kapel. In ver band met deze extra-uitzending begint het kinderprogramma niet om 17.00, maar reeds om 16.45 uur. DE PREMIèRE VAN „PORTRET van Frans Hals" in Haarlem is een bijzonder feestelijke gebeurtenis geworden, die her inneringen wekte aan het festijn waarmee vorig jaar in het Frans Halsmuseum de opening van de grote Frans Halsexpositie is gevierd. Deze tentoonstelling was de rechtstreekse aanleiding voor de film: het gemeentebestuur van Haarlem, met name wethouder D. J. A. Geluk, nam het ini tiatief dat door het ministerie van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen zoals dr. J. Hulsker, hoofd van de afdeling Kun sten van O K. en W. gisteren in een toe spraak memoreerde graag werd over genomen. In het Rembrandt-theater, voor deze gelegenheid uiterst welwillend door de directie beschikbaar gesteld, sprak dr. Hulsker namens de eveneens aanwezi ge staatssecretaris mr. Y. Scholten een inleidend woord. Hij achtte het aantrekke lijk en natuurlijk dat de première in Haarlem plaats had en noemde enkele van de problemen waarmee men te kampen had gehad om de film te kunnen maken: de bruikleengevers moest om toestemming worden verzocht, de werken mochten niet te lang aan de hitte der lampen bloot wor den gesteld, de afblazing der verwarmde lucht moest feilloos geschieden, er moes ten ontzagwekkende verzekeringen wor den afgesloten. „Het lijkt eenvoudig, de expositie is er, dus draaien maar; maar er écht een film van maken is een heel wat ingewikkelder zaak", aldus dr. Huls ker. Hij gewaagde van het vertrouwen dat het ministerie van O. K. en W. graag ge steld heeft in Frans Dupont, die nu zijn film „Uitzicht op de hemel" heeft doen volgen door een, die „Uitzicht op de aar de" zou kunnen heten, „een uitzicht op de zeer aardse burgers van Haarlem". Dr. Hulsker dankte burgemeester Cremers voor de medewerking en bij voorbaat voor de ontvangst, die na de filmvertoning in het Frans Halsmuseum zou plaats hebben BURGEMEESTER CREMERS dankte de staatssecretaris naar de „Haarlemse in blazing" te hebben willen luisteren. Hij wees erop dat de Rembrandt-expositie tot een Rembrandt-film geleid heeft, zoals nu hetzelfde is gebeurd met de Frans Hals tentoonstelling. „Dat deze film, die een blijvende herinnering is aan deze grote manifestatie, tot stand is gekomen, streelt onze lokale trots en ons gevoel van eigen waarde. En niet alleen is de film een her innering, meer nog is hij een verrijking van onze visie op Hals want het fotogra fische oog kan waarnemen wat het men selijke niet ziet". De burgemeester bracht dank aan de heer Dupont, voor zijn be reidheid de film te maken. Een beeld uit de film van Frans Dupont. OVER „PORTRET VAN Frans Hals schijft onze filmredacteur Charles Boost het volgende. Portret van Frans Hals" heeft Dupont zijn werk, dat ruim een kwartier in beslag neemt, genoemd, met deze titel meer be lovend dan hij kon geven. Want over de persoon van de schilder is, zoals het com mentaar van de film in het begin al zegt, weinig bekend en de spaarzame historische gegevens, waarover men beschikt, waren te gering in aantal om er een portret uit te kunnen samenstellen. Dupont heeft die moeilijkheid trachten te omzeilen door via een chronologische rangschikking van de schilderijen iels te weten te komen om trent hun maker. Maar ook in dit opzicht schiet het beschikbare materiaal te kort, want van Frans Hals zijn uitsluitend por tretten bekend en voor het distilleren van levensbijzonderheden bezit dit, in zekere zin eenzijdige werk te weinig aanknopings punten. ER BLEEF DOOR DEZE beperkende omstandigheden de filmer Dupont niets anders over dan met behulp van de camera het oeuvre van de schilder aan een nauw keurig onderzoek te onderwerpen en met behulp van detailopnamen wat dieper op de schilderkunstige kant van het werk in te gaan. Het resultaat is een enigszins con ventionele „film sur l'art" geworden, waar in geen opvallende dingen gebeuren, maar de bekende en minder bekende portretten van de grote Haarlemse schilder even zo vele aanleidingen vormen tot het maken van verhelderende opmerkingen over de tijd, waarin zij leefden. Daarbij voegden zich de detailopnamen die beter dan de nauwkeurigste beschou wing van het schilderij ons iets konden onthullen over de fabelachtige techniek van de meester en over zijn voortschrij dende beheersing van het ambacht. De film heeft daarbij het voordeel schilderijen of fragmenten ervan direct na elkaar te kunnen vertonen en zo onderlinge verge lijkingen mogelijk te maken die vaak tot boeiende conclusies aanleiding kunnen ge ven. DUPONT HEEFT VAN DIT voordeel een dankbaar gebruik gemaakt en op die manier aan zijn film de nodige afwisse ling kunnen geven. Ter verluchting van het geheel heeft hij bovendien met vers jes van Bredero en Constantijn Huygens die door Ton Lutz werden voorgedragen, de tijd, waarin Frans Hals leefde en som mige schilderijen enig reliëf weten te ge ven. Zo is, alles bij elkaar een interessante kijkfilm ontstaan die zijn titel niet héle maal waar maakt, maar ons toch iets onthult over de mens en de kunstenaar en in ieder geval, voor zoverre dit nog nodig mocht zijn, een einde maakt aan de legende dat Hals een vrolijk en opper vlakkig man was. Uit deze film treedt hij ons tegemoet als bescheiden kunste naar en een scherpzinnig toeschouwer van mensen die aan zijn geduldige obser vaties de vorm wist te geven van psy chologisch portretten, waarvan de karak ters ons nu nog aanspreken en als her kenbaar voorkomen. Aldus Charles Boost. NA DE ZEVENTIEN minuten vergende vertoning van de film dankte Frans Du pont in welgekozen bewoordingen voor de welwillende ontvangst en noemde hij allen, die ertoe hebben bijgedragen dat de film tot stand kon komen, in de eerste plaats cameraman Pim Heytman, voorts geluids technicus René Decossaux, componist Wim Franken, adviseur H. P. Baard en pro- duktieleider G. F. de Clerck. In bussen begaf het gezelschap zich naar het Frans Halsmuseum waar het voltallig college van B. en W. van Haarlem de gasten ontving. Een keur van dranken en spijzen werd aangeboden en tot om streeks half acht heerste in de zalen van het museum een sfeer die vergelijk baar is met die van de opening van de Frans Halsexpositie vorig jaar. BETREURENSWAARDIG is dat de film niet enige dagen of weken voor Haarlem ter vertoning beschikbaar blijft. Nu zullen de duizenden, die hun ervaringen met Frans Hals' werk aan de film zouden wil len toetsen, moeten wachten tot „Portret van Frans Hals" zoals met vele in opdracht van O. K. en W. tot stand ge komen documentaires het geval is in een of ander voorprogramma gedraaid mag worden. Op ons verzoek heeft de heer H. P. Baard, directeur van het Frans Hals museum, zijn oordeel over de kleuren van de film willen formuleren. Bij het uitspreken van een oordeel over de kwaliteit van de kleuren in de Frans Halsfilm. moet rekening worden gehouden met de wet dat alle reproducerende tech nieken het oorspronkelijke palet alleen maar kunen benaderen. Dat geldt in onver' minderde mate voor de film, waarvan het „palet", behalve door het filmische mate riaal, wordt beheerst door het verschil in de geaardheid tussen projectiedoek en schilderslinnen, alsmede door het bespelen van belichtingsapparatuur (lampen en spotlights enz.) waardoor de kleuren- nuances worden bepaald. De graad van benadering van de oor spronkelijke kleuren in de Frans Halsfilm kan over het algemeen bevredigend wor den geacht. Het palet van de film ver toont echter geen absolute eenheid, het geen voortvloeit uit de afhankelijkheid van het formaat. De schuttersstukken wij ken in kleur soms te zeer af van de origi nelen maar ook van het kleurenklimaat van de film zelf. Dit euvel is wellicht on ontkoombaar: de groepsportretten onder gaan uiteraard meer dwang om in de lens te worden gevangen dan de individuele portretten en de details. De algemene ten dens is dan ook dat deze laatste zowel ruimtelijk als coloristisch meer tot hun recht komen en Hals indrukwekkend nabij brengen. Als hoogtepunten in dit verband moeten de magistrale en welgekozen close-ups ge prezen worden van het portret van me vrouw Bodolphe, (het oog!) waarvan ook de kleuren de grootste graad van benade ring hebben bereikt. Samenvattend kan alleen maar met lof worden gesproken over de artistieke en verantwoorde wijze waarop het feest van Hals' coloriet zijn wederopvoering werd gegeven onder de regie van een gevoelig cineast en een gewetensvolle cameraman Op 1 juni waren bij de dienst luister- en kijkgelden 1.429.491 televisietoestellen aan gegeven tegen 1.401.059 per 1 mei j.l. (t/m 17 juni 1.439.374). Het aantal geregistreerde tv-ontvangers was in de eerste vijf maan den van dit jaar dertig percent hoger dan in het overeenkomstige tijdvak van 1962. Het aantal geregistreerde radio-ontvang toestellen bedroeg op 1 juni 2.627.122 tegen 2.622.054 op 1 mei. De draadomroep telde op 1 juni 464.533 aansluitingen tegen 465.078 op 1 mei j.l. In NTS-verband bracht de VPRO gis teravond het eerste deel van de door hem aangekochte Amerikaanse t.v.-filmserie It's a mans world" op het scherm; 55 minuten duurde deze aflevering, die ons het onprettige gevoel gaf bedoeld te zijn voor de minder rijpe jeugd. Wij zouden ons zelfs kunnen voorstellen, dat vele „tieners" dit maakseltje, waarin op nog al verwarrende wijze de vier jongens van de woonboot „Elephant" werden geïntro duceerd, de rug toe hebben gekeerd. Mochten de belevenissen van deze vreem de combinatie (een flinkerd van een werk student; diens nogal zielige broertje, een student van rijke ouders en een net zwer vertje inclusief -gitaar) zo simpel blijven, dan kan het geen kwaad, de kleintjes hier voor op te houden. Het contact dat Joes Odufré en Bouke Poelstra met de Schotse afdeling van de BBC hadden, heeft een belangwekkende bewerking van een documentaire Over de grote Ierse geloofsverkondiger Sint Co- lumba en diens „bruggehoofd Gods", het eiland Iona (waar temidden van vele vor sten ook Macbeth begraven zou liggen) opgeleverd. Natuurlijk nam het commen taar dat goed geschreven en uitgespro ken werd een soms dominerende plaats in deze t.v.-film, die zonder hinderlijke In de Grote of St. Bavo Kerk zal mor gen, donderdag 20 juni, van 15 tot 16 uur, de stadsorganist Piet Kee een concert geven. Zijn programma vermeldt van Samuel Scheidt (1587-1655) Zes variaties over „Da Jesus an dem Kreuze stund"; van Giuseppe Taglietti (plm. 1700) Concerto (Adagio Allegro adagio allegro, (voor orgel bewerkt door Johann Gottfried Walther); van Joseph Blamr (plm. 1700) Pastorella (voor orgel bewerkt door Johann Gottfried Walther); Georg Böhm (1661—1733) Parti ta over „Ach wie nichtig, ach wie flüch- tig"; Carl Philipp Emanuel Bach- (1714 1788) Adagio en Fantasia en fuga in c kl. t.; van Siegfried Reda (geb. 1916) Drie kleine orgelwerken; van Jean Langlais (geb. 1907) Te Deum. PRINS BERNHARD LEIDT VOOR TV FILM IN. Prins Bernhard is'voornemens op 29 juni voor de televisie persoonlijk de film „De nieuwe Ark" in te leiden. De film geeft een beeld van het werk van" het World Wildlife Fund, en kreeg dit jaar op het internatio nale televisiefilm-festival in Monte Carlo de prijs voor de film met de grootste op voedkundige waarde. IN EEN ZIEKENHUIS in Lugano is gisteren op 43-jarige leeftijd overleden de operazanger-acteur Hans Kaart, die de laatste tijd samen met zijn Schotse vrouw Caroline Raitt verbonden was aan de Deutsche Oper am Rhein in Dusseldorp De heer Kaart was in de kliniek opgenomen voor een ooroperatie. Tijdens deze be handeling onder narcose is hij plotseling overleden. Hij woonde sinds korte tijd in het Zwitserse plaatsje Giornico. HANS KAART, die op 19 mei 1920 in Amsterdam werd ge boren, werkte na de lagere school enige tijd in een glas-in- lood-bedrijf en een drukkerij. Het toneel trok hem evenwel veel meer. Eerst werd hij de bediener van de schijnwerpers in Carré en vervol gens toneelmeester bij Henriëtte Davids. Bij Louis Saalborn kreeg Hans Kaart vervolgens een to neelopleiding. Hij ontwikkelde zich tot een all roun-d-artiest, want niet alleen het toneel diende hij in talrijke creaties, maar ook werkte hij bij Lou Bandy, Buziau, Louis Davids en voor de radio. Op zijn 25ste jaar kwam hij bij het Residentie Toneel. Als bloembollenver koper reisde globe trotter Kaart daarna naar Amerika. Het was een kort uitstap je, want de Haagse Comedie engageerde de beweeglijke ar tiest en daarna de Nederlandse Comedie in Amsterdam. Tussendoor ondernam hij een jeeptocht door Afrika. DE ZANGERSLOOPBAAN van Hans Kaart begon in 1953, toen hij een geslaagde auditie maakte bij dirigent Josef Krips, die de oud-acteur adviseerde zanglessen in Mi laan te gaan nemen. Kaart volgde het ad vies op, waartoe hij onder meer in staat gesteld werd door een toelage van de Hans Kaart, toen hij als succesvol operazanger uit Italië terugkwam. In „Turandot" van Puccini trad Hans Kaart, in maart 1960, voor het laatst in Nederland op als operazanger. AVRO. Alle verlokkelijke toneelaanbie dingen wees Kaart van de hand om zijn stem te ontwikkelen. Herbert von Kara jan. destijds de opperste chef van de Scala te Milaan, bracht Kaart hierna in contact met de Duitse zangpedagoog prof. Fred Husler in Detmold, die van zijn pupil een heldentenor wilde maken. Op 25 januari 1957 maakte Hans Kaart op uitnodiging van dirigent Alexander' Krannhals in de rol van Paljas zijn operadebuut bij het Badische Staatstheater in Karlsruhe. Op 11 maart 1957 volgde Kaarts debuut in Nederland tijdens een concert met het Residentie Orkest in Amsterdam. Kaart trad nog vele malen voor de AVRO op. onder meer in een Wagner-programma, maar in de concertzalen liet hij zich nog slechts sporadisch horen. De laatste keer trad hij op in „Turandot". NIET ALLEEN als toneelspeler en ope razanger heeft Kaart naam gemaakt, maar ook als filmspeler onder andere in „Sterren stralen overal", in een film over het leven van Willem Parel en in Haanstra's „Fan fare". Bij de Nederlandse Opera stond Kaart binnenkort een gastrol in Othello te wach ten en de NCRV-televisiesectie had plan nen hem en zijn oom Johan als hoofd figuren voor een serieprogramma te enga geren. Het ligt in de bedoeling dat de begrafe nis in Nederland zal plaats hebben. reconstructies terugging tot in de 6e eeuw van het Christendom. Het belang van de herwaardering van het werk en de geest van Columba en zijn volgelingen werd aan het slot van de uitzending magistraal bevestigd in een aan de actuele hervor ming van het Christendom gewijde rede voering, die gehouden werd door de lei der van de „Iona Community". Met de hem eigen heilige ernst die door een wat romantische „uitlichting" en minder grote close-ups aanmerkelijk minder opvallend op het scherm kwam noemde Fred Hoyte de zingende Fran se ingenieur Guy Béart een „idealistische, vage, besluiteloze, nuchtere, zakelijke, re alist". Met deze woorden (die vreemd ge noeg en nogal inconsequent ook te vin den waren in de toelichting van dit pro gramma, afgedrukt in een weekblad, dat onze televisie „een speelbal der commer cie" noemt) kwam Hoyte op een niveau van „sales-talking" dat ons voor een po ëtische liedjeszanger als Béart weinig ge schikt leek. Wie na die lange rij van chanson-programma's nog de lust had naar deze chansonnier te kijken en te luisteren moet zich, mits beschikkend over een ruime kennis van de Franse taal, wel behandeld gevoeld hebben als een „boche du Nord", oftewel een wat ach tergebleven provinciaal. Béart, naar onze smaak wat te geposeerd „passief", ver kocht namelijk zichzelf genoeg als een bij zonder begaafde, spitse en dichterlijke liedjeszanger en -schrijver. Zijn optreden in een Büssumse studio werd onder re gie van Lies Westenburg zeer knap in beeld gebracht. HILVERSUM I 402 m. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00-24.00 NCRV. KRO: 7.00 Nieuws 710 Morgengebed 7.15 Ouverture radio voor vroege mensen. 7.55 Overweging. 8.00 Nieuws. 8.15 Amusementsmuziek (gr.). 850 Voor de huisvrouw 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio. NCRV: 10.00 NCRV-lied. 10.03 Klassieke kamermuziek (gr.). 10.15 Mor gendienst. 10.45 Koorzang (gr.). KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Koorzang: ge wijde muziek. 12.00 Middagklok nood klok. 12.04 Lichte muziek. 12.25 Voor de boeren. 12.35 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.38 Lichte orkestmuziek (gr.). 12.50 Actualiteiten. 13.00 Nieuws 13.15 Draaien maar!!! NCRV: 1400 Reportage van de Bond van Christelijke Gerefor meerde Vrouwenverenigingen te Amster dam. 14.45 Luitrecital (gr.). 15.00 Klassie ke en moderne grammöfoonmuziek. 15.35 Klassieke kamermuziek (gr.). 16.00 Ver kenningen in de Bijbel. 16.20 Oude kamer muziek. 16.50 Klavecimbel-recital. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Dansmuziek (gr.). 17.40 Beursberichten. 17.45 Acoordeonor- kest. 18.05 Lichte grammofoonmuziek. 18.15 Sportagenda. 18.20 Metröpole-orkest.: amusementsmuziek. 18.50 Sociaal perspek- tief, lezing. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.10 Geestelijke liederen. 19.30 Radio krant. 19.50 Politiek praatje. 20.00 Schotse volksmuziek (opn.) 20.30 Militair orkest. 21.10 Proces Geyser Zuid-Afrika, lezing. 21.30 Oude kamermuziek (gr.). 22.00 Kerk orgelconcert: Oude en moderne muziek. 22.30 Nieuws en SOS-berichten. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boekbespreking. 23.00 Fragmenten uit de opera Adriana Lecouvreur (gr.). 23.55-24.00 Nieuws. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Lichte grammofoonmuziek. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Carillonbespehng. 8.20 Lichte grammofoonmuziek. 9.00 De groenteman. 9.05 Moderne kamermuziek. 9.40 Morgen wijding. 10.00 Arbeidsvitaminen. 10 50 Voor de kleuters. 11.00 Interview. 11.15 Radio Kamerorkest: klassieke muziek. 12.00 Licht instrumentaal ensemble en zangsó- list. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.38 Orgelspel. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen, eventueel actueel of grammofoonmuziek. 13.25 Beursberichten. 13.30 Militair orkest. 14.00 Viool en piano: Klassieke en moderne muziek. 14.30 Voor de vrouw. 15.05 Pianorecital: moderne muziek. 15.30 Verborgen schatten: geva rieerd programma. 16.30 Lichte orkestmu ziek (gr.). 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Actualiteiten. 18.30 Dansör- kest en zangsólisten. 19.00 Carrousel, pro gramma dat alle kanten opgaat. 20.00 Nieuws. 20.05 Kamermuziek (gr.). 20.15 Holland Festival 1963: Nederlands kamer orkest en zangsoliste: Klassieke muziek. In de pauze: Voordracht en gitaarspel. 22.00 Zigeunerorkest (gr.). 22.30 Nieuws. 22.40 Actualiteiten. 23 00 Sportactualiteiten. 23.10 Nieuwe grammofoonplaten. 23.55- 24.00 Nieuws. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Amusementsmuziek. 12.30 Weerbericht. 12.35 Latijns-Ameri kaanse muziek. 12 50 Beursberichten. 13.00 Nieuws. 13.15 Kamermuziek. 14.00 Nieuws. 14.03 Gevarieerde muziek. 14.55 Kamer muziek. 16.00 Nieuws. 16.03 Beursberich ten. 16.09 Franse les. 16.24 Lichte muziek. 17,00 Voor de kinderen 17.50 Koorzang. 18.00 Nieuws: 18.03 Balletmuziek. 18.18 Paardesportberichten. 18.20 Voor de solda ten. 18.50 Lichte muziek. 19.00 Nieuws. 19.30 Lezing. 19.40 Schoolwedstrijd. 20.00 Klassieke muziek (In de pauze: boekbe spreking). 22.00 Nieuws. 22.15 Chansons. 23.00 Nieuws. 23.05 Opera en Bel Canto concert. 23.55-24.00 Nieuws. VOOR WOENSDAG KRO: 17.00 Voor de kinderen. NTS: 17.35-17.45 De Verrekijker, internationaal jeugdjournaal. KRO: 19.30 Sportprogram ma. NTS: 20.00 Journaal en weerover- zicht. KRO: 20.00 Brandpunt. 20.45 TV- dansant: oude en nieuwe dansen. 21.45 Do cumentaire over de gemeente Nieuwpoort. 22.10 Kunstmaandorkest en solist: klassie ke muziek. 22.30 Epiloog. NTS: 22.40-22.45 Journaal. VOOR DONDERDAG AVRO: 14.30 Voor de vrouw. 15.15-15.30 Pauze. NTS: 15.30-16.00 Eurovisie: Paar- deraces te Ascot. AVRO: 16.00-16.15 Voor de kleuters. 19.30 Toeristica I, program ma voor vakantiegangers. NTS: 20.00 Journaal. AVRO: 20.20 Televizier. 20.35 Een Midzomemachtsdroom, TV-spel. NTS: 22.20-22.25 Journaal,

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 7