Sterke bezetting werkt nadelig voor de Nederlandse rijders Het Oosten tegen Weenink-ers en Castricum contra Kijk Uit Rohda speelt als kampioen van hoofdklas A tegen Het Zuiden SPOAI HAARLEM - V.S.V. Privé-rijders zijn op de Asser TT vrijwel kansloos Record-inschrijving roeiwedstrijden Groot succes voor Zweedse ploeg Laatste beslissing in de bondsstrijd Westerkwartier met 7-5 verslagen Tal van favorieten van de partij Groter deelname in twee jeugdronden Henk Nijdam weer op de fiets Talrijke amateurs naar buitenland In totaal veertig paarden op CHI Intertotocompetitie DONDERDAG 20 JUNI 1963 17 Grootste spanning Nukkige Florian Tegen Joegoslavië: 0-0 Surinamers niet tegen het Nederlands militaire team Verliezer toch in toernooi van Europese hekerhouders Halve finales competitie NHSB-leeuw Cadeautje Schakers voor ontmoeting met Spanje en Luxemburg Ronde van Nieuw-Vennep Imre Rietveld maakt reis naar Duitsland niet mee Start van Tour der VN op 29 juli weer in Arnhem Fezzardi overwinnaar in Ronde van Zwitserland Vrijdag in Enschede Tennisser Van Eysden heeft zich moeten terugtrekken Van Gelder won in België Wiels-Groene Leeuw-ploeg Nederlandse afvaardiging vijf- en tienkampmatches Races zonder „zekere" winnaars. Dat is de mening van de kenners over de Gro te Prijs van Nederland der KNMV, be ter bekend als Asser TT. „Vast staat wei" zo verklaarde Piet Nortier, president van de internationale motorsport federatie, woensdag in Amsterdam, „dat de privé- rijders, gering in aantal overigens, zelfs kansloos zijn voor een redelijke klasse ring". Zaterdag 29 juni zal de Asser TT 1963, het vijfde evenement in de competitie om de wereldtitel renners, op het circuit van Drente worden verreden. De bijzon der sterke bezetting heeft helaas voor de Nederlandse rijders een groot nadeel. Om dat het verschil in snelheid tussen de na tionale cracks en de buitenlandse fabrieks- rijders bijzonder groot zal zijn. is name lijk besloten dat slechts een enkele Ne derlander in de Asser TT, mag starten. In de 350 cc-klasse zal, naar alle waar schijnlijkheid althans, zelfs geen enkele vaderlandse renner op de baan komen. In alle klassen is de bezetting sterker dan ooit. Een geheel nieuw aspect is het deelnemen van enkele Russen op SKV- machines, een debuut in de internationa le motorsport. Sterkste rijder van het Rus sische contingent is ongetwijfeld Nikolai Cevostianov. D° SKV-renner mist echter de routine die nodig zal zijn om voor de hoogste plaatsen in de rangschikking in aanmerking te komen. Vooral in de 50 cc-klasse, waaraan slechts achttien rijders deelnemen, zal de span ning groter zijn dan ooit. Vijftien fabrieks- renners, die vier merken vertegenwoordi gen, zullen hier het gevecht moeten ma ken. Ernst Degner, de uit Oost-Duitsland gevluchte rijder die Kreidler vertegenwoor digt, Hans Anscheidt, Hugh Anderson en Mitsuo Itoh zijn hier de voornaamste kans hebbers. Jan Huberts verdedigt hier met Derby-motor de Nederlandse kleuren. In de 125 cc-klasse is een voorspelling al even moeilijk en gevaarlijk, al zal hier de strijd wel voornamelijk gaan tussen de Zwitserse Honda-renner Luigi Taveri, Ernst Degner en Hugh Anderson bei den op Suzuki gaan. Jim Redman en de Tarquinio Provini zijn de voornaamste kanshebbers bij de kwart liters. Redman, tweevoudig wereld kampioen, weet zich gesteund door drie andere Honda's. Provini, die dit jaar al twee maal de zege behaalde, berijdt daarentegen de enige Morini in het veld van dertig motoren. Een factor die wel licht beslissend kan zijn. Slechts in de 350 cc-klasse kan men, met een redelijke kans- op sueees, een voorspel ling ten aanzien van de winnaar doeri. Jim Redman, die eerder de grote prijs van Duitsland en de Engelse TT won, moet hier met zijn Honda zijn score in de competitie om de wereldtitel op 24 punten kunnen brengen. Ook Mike Hailwood zou, bij de halve li ters, als favoriet starten, ware het niet dat de Gilera's dit seizoen op de circuits zijn teruggekeerd. John Hartle en Phil Read om de nederlaag in de Engelse Tourist Trophy op het eiland Man te wreken. Gezien het geringe verschil in topsnel heid tussen de Cilera's en Hailwood's MV is daar stellig een mogelijkheid toe. Zelfs het slotnummer van de Asser T.T., de race van de zijspannen, kan dit jaar bijzonder interessant worden. Doordat wereldkampioen Max Deubel in Engeland door pech de overwinning verspeelde, voert Florian Camathias, in Assen bekend als de „Zwitserse schoolmeester", de rang lijst aan met 20 punten. Winst van Deubel betekent dat de Duitser zijn grote rivaal waarschijnlijk ook in het klassement van het wereldkampioenschap achter zich zal laten. De lastige, nukkige Florian is er echter niet de man naar om dat zo zonder meer maar toe te staan. „Wij hebben opnieuw de toeschouwers capaciteit met 10.000 plaatsen uitgebreid omdat we een overweldigende belangstel ling verwachten," vertelde de burgemees ter van de Drentse hoofdstad woensdag in --v-v. ".y N*. Het sterkste veld dat ooit in Nederland aan de start is gekomen zal zaterdag 29 en zondag 30 juni op de Amsterdamse Bosbaan deelnemen aan de internationale roeiwedstrijden van de Koninklijke Hol landbeker Wedstrijdvereniging. In 67 num mers zullen totaal 344 ploegen uitkomen. Er hebben 59 buitenlandse ploegen inge schreven. Voor het eerst in de geschie denis zullen drie complete landenteams het Belgische, het Tsjechische en het Franse aan de wedstrijden deelnemen. Het oude record, dat dateert uit 1962, be droeg 298 ploegen. Vooral het nummer oude dubbel twee is zwaar bezet. Dit voor Nederland zo in teressante nummer Alwin en Van der Togt verbeterden onlangs het internatio nale Bosbaanrecord voor dubbel tweeën komt onder meer de Franse combina tie Duhamel-Monneraux, wereldkampioen 1962, aan de start. Ook Kozak en Schmidt, tot zondag houders van het internationa le baanrecord, zullen naar Nederland ko men. Van het Franse nationale team maken onder meer de vier met en de vier zon der stuurman deel uit, die in Luzern goed bleken voor het zilver, alsmede de acht die op de Rotsee het brons veroverde. Bij de dames is vooral de inschrijving voor 't skiff-nummer bijzonder sterk. Voor Nederland start uiteraard Meike de Vlas, de nationale kampioene. Voorts zullen de Britse Ann Chuter, tweede tijdens de Europese kampioenschappen 1962 in Oost- Berlijn, en de Franpaise Renée Camu, die toen vierde werd naar Nederland komen. Ook de sterke Berlijnse skiffeuse Karin Wolff komt in het nummer uit. Zal het volgende week zaterdag weer zo worden? Links staat namelijk de Nederlander Hubert, die vorig jaar tijdens de Asser TT zo fraai tweede werd. Rechts van hem winnaar Degner. Amsterdam. De Asser T.T. is de enige grand prix tellend voor de wereldkam pioenschappen waarin alle zes nummers op een dag worden verwerkt. De races gaan over de volgende aantallen ronden: 50 c.c.-klasse: 8 ronden <61,64 km.), 125 c.c.-klasse: 14 ronden (107,86 km.), 250 c.c.-klasse: 17 rondten (130,97 km.), 350 c.c.-klasse: 20 ronden (154,09 km.), 500 c.c.-klasse: 20 ronden (154,09 km.), zij spannen: 14 ronden (107,86 km.). De eerste ontmoeting voor de achtste finales van het Europese voetbalkampioen schap voor landenploegen heeft Joego slavië woensdag in Belgrado voor 40.000 toeschouwers met 0-0 gelijkgespeeld tegen Zweden. De return wedstrijd heeft op 18 september in Stockholm plaats. Het 0-0 resultaat mag als een groot suc ces worden gezien voor de Zweden, die hun nationale team versterkt hadden met drie spelers, die in Italië uitkomen, na melijk Bergmark (A.S. Roma), Jonsson (A.S. Roma) en Hamrin (F. C. Fiorenti- na). Ondanks dat creëerden de Joegosla vische gastheren gedurende een grööt ge deelte van de wedstrijd een sterk veldover- ^WTcfit,"3at echter door de uitstekende vorm van de Zweedse doelman Nyholm zonder doelpunten bleef. De toeschouwers toonden zich zeer teleur gesteld over het gelijkspel van de Joego- slaven, die de twee voorgaande interlands (1950 in Stockholm en 1951 in Belgrado) beide met 2-1 hadden gewonnen. De KNVB heeft in het laatste stadium der voorbereidingen besloten geen toe stemming te verlenen voor de voetbalwed strijd tussen in Nederland verblijvende Surinamers en het Nederlands militair elf tal. De wedstrijd zou in het kader van de Surinaamse tentoonstelling Mamio volgen de week dinsdag in Zwolle worden ge speeld. Door een 1-0 overwinning over Linzer ASK veroverde Austria Wenen woensdag avond de Oostenrijkse voetbalbeker, nadat het team enkele weken geleden reeds na tionaal kampioen was geworden. Austria Wenen zal nu zelf uitkomen in de Euro pese bekercompetitie voor landskampioenen en Linzer ASK de Oostenrijkse kansen in het Europese bekertoernooi voor nationale bekerhouders laten verdedigen. Ook de Beverwijkse schaakclub Weenink is erin geslaagd zich te plaatsen voor de halve finales van de wedstrijden om de NHSB-leeuw". Stet c.s. zegevierden in Haarlem met 13 over HWP en kwamen daarmee weer een ronde verder. Weenink ontmoet in de halve finale de schakers van Het Oosten. De andere halve finale gaat tussen Castricum en Kjjk Uit (IJmuiden). In de bondscompetitie van de Noordhol landse Schaakbond is de laatste beslissing gevallen. KTV 2 (Enkhuizen) won de be slissingswedstrijd van Castricum 2 met 51/2—41/2 en promoveert naar de 2de klasse. De beslissingswedstrijd tussen de korf balteams van Westerkwartier en Rohda, die door circa 3500 toeschouwers werd bij gewoond, is er een van de goede sooort geworden. Beide ploegen speelden uiter- matie sportief, zodat èn door het hoge tempo èn door lichaamsbeheersing vele fraaie staaltjes van korfbal waren te be wonderen. Bovendien zorgde het scorever loop ervoor, dat het daarnaast nog een zeer spannende wedstrijd is geworden, die pas in de laatste 10 minuten in het voor deel van Rohda werd beslist (7-5), waar mee het team kampioen werd in de hoofd klasse A. Reeds na 5 minuten kon Janssens op zeer fraaie wijze de score van Wester kwartier openen, ondanks een hevig Roh- da-offensief. Toch leidde die meerderheid tot de gelijkmaker door Schreuder. Daar na kreeg Westerkwartier de kans om we derom uit te lopen, doch een toegewe zen strafschop werd gemist. Vele aanvallen zetten Rohda daarna op en uit één van deze kon de Rohda-speel- ter Weernink voor 2-1 zorgen. Maar even later bracht I. Rol de ploegen op gelijke voet (2-2). Onmiddellijk hierna nam Wes terkwartier wederom de leiding, toen Ger ritsen vrij onverwacht in de korf schoot (3-2). Annie de Jong scoorde daarna met een strak schot de gelijkmaker (3-3). Westerkwartier, teruggekeerd in de be ginopstelling, miste de kans om uit te lo pen, toen Janssens een strafschop onbe nut liet. Maar nog voor de rust liet van Lunteren het mooiste punt van de wed strijd noteren, toen hij een bal van de grond af opraapte en deze ineens geruis loos door de korf joeg, hetgeen tevens betekende, dat Rohda bij de rust een ver diende 4-3 voorsprong had. Na de rust liep het aanvankelijk niet zo soepel meer bij Rohda, waarvan Wes terkwartier dankbaar profiteerde en door Janssens de gelijkmaker liet scoren (4-4). Even later blunderde deze Westerkwartier- speler, waardoor Houten op eenvoudige wijze de stand op 5-4 bracht. Maar nog gaf Westerkwartier zich niet gewonnen en iedereen kon zien, dat Roh- da's aanvaj bij deze stad machteloos was om door te drukken. De Haas bracht met een enorm afstandschot Westerkwartier naast Rohda (5-5). Maar even later deed de Rohda-speler Van Beugen hetzelfde (6-5), terwijl enige minuten later dezelf de speler een strafschop benutte (7-5). Met nog circa 10 minuten te spelen be begon Rohda het tempo te drukken. Even kwam er nog gevaar, toen Wester kwartier een strafworp mocht nemen. Maar toen deze werd gemist, stond Roh- da's kampioenschap vast. Arbiter Hane kroot leidde deze wedstrijd uitstekend. Rohda speelt zondag in Rotterdam te gen de kampioen van hoofdklasse B, Het Zuiden. Voor de drielandenschaakwedstrijd Ne- derland-Spanje-Luxejnburg voor de Euro pese bekér, die op zaterdag 29 en zondag 30 -juni in Hengelo wordt gehouden, zijn dé tientallen als volgt geformeerd: Nederland: Euwe, Bouwmeester, Van den Berg, Van Scheltinga, Prins, Kramer, Barendregt, Roessel, Spanjaard en Henne- berke. Luxemburg: Dahn, R. en L. Schneider, Peters, Conradi, Philippe, Simon, Neu, Marx en Thill. Spanje: Pomar, Llado, Toran, Diez del Coral, Albareda, Saborido, Garcia Orus, Franco en nog twee nader aan te wijzen spelers. Aan de wielerronde van Nieuw Vennep, die donderdagavond 20 juni als onderdeel van de Oranjefeesten op een snel parcours aan de Schoolstraat wordt gereden, zullen vrijwel alle favorieten van „De Bataaf" uit Halfweg en het Beverwijkse „Kenne- merland" deelnemen. Het belooft dus weer een spannende aangelegenheid te wordt n. Onder de ongeveer zestig renners, die om zeven uur vertrekken voor een race over tachtig kilometer het startschot wordt gelost door wethouder A. van der Zwaard bevinden zich de stayerkam pioen Henk Buis, die vooral zal worden gehuldigd met zijn geprolongeerde kam pioenschap, Jan Fransen, Henny Schou ten, Piet Verwey, Jurrie Dokter (vorig jaar winnaar), Daan Holst, de plaatselijke favorieten Gep Cuvelier en Cees Breed, Ko Zomer, Jan de Jong en Joop Hoogland van de Halfwegse club. Van „Kennemerland" zullen onder an dere Jan Rasch, Piet Steenvoorden, Chris Duyker, Coen Visser, Thijs Bouma, Jan Timmer, Wim Vleesman (wegkampioen van Noord-Holland), Fred Tel, Jan van Rijn en Sjaak de Goede aan de start ko men. Het parcours, 'dat ongeveer 1200 meter lang is, wordt gevormd door de School straat (start en finish), jhr. v. d. Poll straat, Eug. de Prevenaireweg en Venne perstraat. Voorafgaande aan de grote strijd is er een wedstrijd op toerfietsen voor inwoners van Nieuw Vennep. Dit Venneper wielerfestijn wordt op touw ge zet door de Oranjevereniging „Prinses Beatrix" en de Halfwegse wielerclub „De Bataaf." Er zijn voor de renners vele mooie prijzen en premies te winnen. Nederland zal door drie speelsters en vijf spelers worden vertegenwoordigd op het zeslanden-jeugdtoernooi badminton, dat op 13 en 14 juli in Hennef-an-der-Sieg (Duits land) wordt gehouden. Er wordt aan deel genomen door Oostenrijk, Zwitserland, Frankrijk, België, Duitsland en Nederland. De samenstelling van de Nederlandse ploe gen is als volgt: Dames: Agnes Geene (Huissen), Tonny Pannemans (Heerlen) en Lilly ter Mets (Haarlem). Imre Rietveld is wegens een rugblessure niet beschikbaar. Heren: Reindert van Eek (Heerlen), Hen drik van Ginneken (Tilburg), HendriK Lie delmeijer (Amersfoort), Gerard Stellaart (Utrecht) en Hille Beekman (Heerlen). De eindstanden 1963 luiden: van het seizoen 1962- Overgangskl.: VVV (p.) Pat Mat Heemstede KijkUit Schaaklust VHS 2 (d.) Eerste kl. A: Zaanstr.-N. p. 7 Oppositie 7 Weenink 5 KTV 5 Zaandam 2 4 VVV 2 (d.) 2 Eerste kl. B: Kijk Uit 2 (p.) 8 Rolland Santpoort Bloemendaal Aalsmeer Heemst. 2 (d.) 0 Schaakmat (d.) 1 2 punten in mindering. Tweede kl. A: MSC (p.) 12 Caïssa 9 Bergen 9 Wiering.meer 5 MSC 2 4 Magnus 3 Schaakm.2 (d.) 0 Tweede kl. D: Oosten 2 (p.) 12 Zandvoort 10 Hoofddorp 8 Weenink 2 6 Rolland 23 De Uil 2 De Torens (d.) 1 Derde kl. C: KSC (p.) HWP (p.) Weenink 3 Pat Mat 3 Driehuis Santpoort 3 Kijk Uit 4 (d.) Tweede kl. B: Purm.e. (p.) 11 Saende 8 De Pion 8 Oppositie 2 7 Witte Paard 6 Westzaen 2 Edam (d.) 0 Derde kl. A: Caïssa 2 (p.) 10 KTV 2 (p.) 6 Schaaklust 2 6 Schoorl 3 Aartswoud.. 3 A. de Heer (d.) 2 Derde kl. D: Oosten 3 (p.) 10 Aalsmeer 2 10 Bloemend. 3 7 HWP 27 Heemstede 3 5 VHS 4 2 Tweede kl. C: Castric. (p.) 10 Pat Mat 2 10 Santpoort 2 Bloemend. 2 VHS 3 5 Kijk Uit 3 Zandv. 2 (d.) Derde kl. B: Zaand. 3 (p.) 10 Castricum 2 10 Purmerend 2 VVV 3 Saende 2 De Pion 2 DOS (d.) Vierde kl. A: Oppos. 3 (p Castric. 3 (p.) Wier.meer 2 KVT 3 6 Caïssa 3 Schaakmat 3 SSCH (d:) 1 Vierde kl. B: Vierde kl. C: Vierde kl. W. Paard 2 p. 12 H'stede 4 (p.) 7 Oosten 4 (p.) 10 Assendelft (p.) 7 Oosten 5 (p.) 6 Hoofdd. 2 (p.) 7 Zaandam 4 7 Driehuis 2 .6 Bloemend. 4 Lasker 7 Kijk Uit 5 4 Aalsmeer 3 Saende 35 Vier Torens 0 Het Oosten 6 Assendelft 2 3 HWP 3 5 Het Oude Slot 0 Weenink 41 (P.) promoveert, (d.) degradeert. 'Advertentie Zondagavond 23 juni 18 uur op het RCH-TERREIN te Heemstede opnieuw de grote promotiewedstrijd Voorverkoop: vanaf vrijdagmiddag 3 u. op de bekende adressen. In verband met de te verwachten enorme drukte wordt iedereen in zijn eigen belang dringend aangeraden kaarten in -éoorverkoop te némen en om half zes op het terrein aanwezig te zijn. Voor deze wedstrijd geldt een andere kleur kaarten. Scheidsrechters en officials H.V.B. en K.N.V.B. plaatsbewijzen afhalen tegen overlegging van diploma's uitsluitend zaterdag middag tussen 2 en 3 uur in het sportparkrestaurant op het RCH- terrein (dus zondag vindt géén uitreiking plaats!) Zij die voorzien zijn van voorverkoopkaarten hebben toegang via een speciaal daarvoor aangegeven ingang. Komt op tijd en koopt kaarten in voorverkoop, want het wordt zeer zeker „uitverkocht" Het RCH-terrein wordt geopend zondagmiddag 4 uur. Oom Joop Legerstee uit Arnhem denkt het anders te doen: er kunnen dit jaar drie honderd jongens meedoen aan de „Tour der VN", die voor jongens van 14 tot 17 jaar openstaat en op 29 juli start, en aan de „Tour de Frats" voor de ne gen tot veertienjarigen, die op 12 augus tus begint. De belangstelling voor de vakantiefiets tochten, waarmee oom Joop Legerstee in 1950 begon, groeit nog steeds. Aanvanke lijk gingen er maar 150 jongens mee in de tour. Deze knapen kwamen vrijwel allemaal uit Arnhem. Na vier jaar werden het twee tochten en meldden zich meer deelnemers, ook van buiten Arnhem aan. Vorig jaar konden er 240 jongens meedoen en dit jaar staat de inschrijving open voor 300 fiet sers. Zowel de „Tour der V.N." als de „Tour de Frats" telt 25 ploegen van zes man. Nog steeds is de organisatie van beide tours onveranderd. Ondernemingen adopte ren een ploeg „renners" die in shirts met merk of firmanaam worden gestoken. In elke startplaats zullen beroemdheden op sport en radiogebied aan de streep staan om het startschot te geven. Aan elke fi nish wacht een tourmiss om de winnaar te omhelzen als beloning voor zijn pres tatie Het lijkt allemaal op een wielerronde, zoals ook de KNWU zou kunnen organise ren, maar de „renners" en ploegmaten in de „Tour der Verenigde Naties" en in de „Tour de Frats" kunnen geen gages verdie nen. Allen krijgen de hoofdprijs: een prach tige vakantie. Strijd is er wel, maar de gele trui kan niet alleen door fietspresta- ties worden verdiend, maar ook door ka meraadschap. Vrijwilligers werken mee in de organisa tie. Onder hen is ook de tourdokter, die ervoor zorgt, dat de renners geen overdre ven prestaties leveren en dat de schaaf wonden bpValfend worden verbonden. Net als bij grote wielerronden zijn er inschrifïtérmijrien. Wie uit Nederland mee wil doen, moet zich aanmelden aan het adres: oom Joop Legerstee, Arnhem. Voor de „Tour der VN" sluit de termijn 15 en voor de „Tour de Frats" op 20 juli. S" Henk Nijdam, de Nederlandse wereld kampioen, die zo zwaar is getroffen door een aanrijding met een auto bij Bari in het begin van de ronde van Italië zat woensdag voor het eerst na zijn ongeluk weer op de fiets. Nijdam, die met goede hoop uitziet naar de komende wereldkampioenschappen in België, draaide woensdag voorzichtig wat kilometers op de fiets van zijn vrouw. De Italiaanse wielrenner Giuseppe Fez zardi heeft woensdag de zevendaagse Ronde van Zwitserland op zijn naam ge bracht. De laatste etappe van Burgdorf naar Bremgarten over 196 km werd ge wonnen door de Duitser Klaus Bugdahl in 5 uur 25 min. en 9 sec. De Deen Fredy Eugen werd tweede en de Zwitser Maurer derde. Jaap Kersten legde beslag op de zesde plaats. Het gehele peloton werd ex aequo als zevende geklasseerd in dezelfde tijd als de winnaar. Het eindklassement luidt: 1. Giuseppe Fezzardi (It.) 35.20.49; 2. Rolf Maurer (Zwits.) 35.24.233. Attilio Moresi (Zwits.) 35.24.58; 4. Kurt Gimmi (Zwits.) 35.25.10; 5. Ernesto Bono (It.) 35.25.29; 13. Van der Ven (Ned.) 35.40.18; 19. Kersten (Ned.) 35.58.40; 27. Rutten (Ned.) 36.14.10. De Nederlandse amateurwielrenners zullen in de komende weken weer volop gelegenheid krijgen zich in buitenlandse koersen te doen gelden. De volgende ren ners zullen aan buitenlandse wedstrijden deelnemen: Race op het eiland Man (21 juni): ploeg leider: Van Nieuwenhuyzen (Kruiningen), Dirk Kosten (Kapelle), Leo van Dongen (Made), Wim de Jager( Den Haag), Rinus Paul (Den Haag), G. P. van Hannover. Op 22 juni: ploegleider: De Weerd (Hilversum) Piet Braspennincx (Rijsbergen), Jo van der Vleuten (Mierlo-Hout), Ko Zomer (Half weg). Grote prijs van Luxemburg voor ver enigingen op 23 juni. Ploegleider: Van Dal (Vlijmen), Pliegert (Lexmond), Fr. Lie- brechts (Vlijmen), Van Boxtel (St. Mi- chelsgestel), Walravens en Russens (Den Bosch). Ernst Sachs Gedachtnis-rennen in Schweinfurt op 23 juni: ploegleider: Van Beek (Wilnis), Cor Schuuring, Henk Cor- nelisse en Toon Rijkers (allen Amsterdam). Grote Prijs van Velbert op 23 juni: ploegleider: Fransen (Halfweg), Chris Duyker (Beverwijk), Jan Fransen (Half weg) en Hennie Schouten (Badhoevedorp). Ronde van Oostenrijk van 29 juni tot en met 6 juli: ploegleider: Van Griensven (Eindhoven), Arie den Hartog (Zuidland), Henk Cornelisse (Amsterdam), Gerben Karstens (Leiden) en Jan Pieters (Oude Tonge). Vrijdag 21 juni en de daarop volgende zaterdag en zondag wordt na een onder breking van een jaar op het Rigtersbleek- terrein in Enschede weer een internatio naal concours hippique gehouden. De or ganiserende Twentse jachtvereniging heeft 17 buitenlandse ruiters en amazones ver plicht naar Enschede te komen en vol gens de opgave nemen zij in totaal 40 paarden mee. Tot de Nederlandse deelne mers behoren onder andere Irene Jansen (met Kairouan en Icare F Deux), Tineke Zwolsman (met Medrano),Proetske Arts, Mady Koster, Ben Arts, Jan Maathuis, Van Tiel, Engelbert, Wouters van den Oudenweyer, Couwenberg, Pruikemaker, Ebben en Van Heyst. In tegenstelling tot vorige keren is er nu niet naar gestreefd van de diverse landen complete équipes naar Enschede te halen, maar goede individuele ruiters. Van Ier land komen er vier: Brennan, Pitzpatrick, Nicholl en lady Conolly-Carew. Van Duitsland eveneens vier: Ligges, Merkel, rnej. Ute Richter en Lampe. Van België drie: de gebroeders Synaeve en Verbeeck, van Engeland de amazones Sheila Barnes en Janet Smith, van Frankrijk Saint, van Zwitserland Mader en voorts zal Brazilië worden vertegenwoordigd door de uitste kende ruiter Nelson Pessoa en diens broer Elio. Behalve het prijzenbedrag van 15.000 gulden, waar de tuigpaarden eveneens een deel van kunnen winnen, moet ook de op zet stimulerend zijn voor de ruiters, want de deelnemers, die vrijdag in het spring concours om de prijs van Twente en za terdag in het puissance- dan wel het jachtparkoers het best voor de dag ko men, mogen zondag een kans wagen in het springconcours om het kampioenschap van Enschede. Hiertoe zullen slechts vijftien tot twintig paarden worden toegelaten. Naast een aantal nationale springconcoursen wordt voorts een wedstrijd gehouden voor de le den van de vertegenwoordigende rui ter équipes van Oost-Nederland en Westfalen. Voor de intertotocompetitie zijn woens dagavond de volgende voetbalwedstrijden gespeeld: Chaux de Fonds: La Chaux de Fonds (Zwits.)Venetië (It.) 2-2 (1-1), Bern: Modena (It.)Young Boys (Zwits.) 2-1 (0-1), Lausanne: Sampdoria (It.)Lau sanne Sport (Zwits.) 1-0 (1-0). Piet van Eysden heeft zich wegens ern stige ziekte van zijn moeder moeten terug trekken uit het zuidelijk kwalificatie-toer nooi dat in Roehampton voor de Wimble- don-kampioenschappen wordt gespeeld. Van Eysden is woensdagmorgen uit Lon den vertrokken. Zijn tegenstander, de Engelsman Martin Braund, gaat door een walk over naar de laatste 16. Ook de tweede Nederlander, Willem Maris, heeft zich niet geplaatst voor het enkelspel in Wimbledon. Hij werd in de tweede ronde van het kwalificatietoernooi met 36 16 64 26 uitgeschakeld door de Zuidafrikaan Tim Ryan. De Amsterdamse tennisser Ron van Gelder heeft woensdag in de tweede ronde van het toernooi van de TC Daring in Brussel met6 -1 6-4 gewonnen van de Belg Bruyaux. Ploegleider De Kimpe heeft woensdag in Brussel zijn ploeg van Wiels-Groene Leeuw bekendgemaakt. De volgende ren ners zullen onder zijn leiding zondag in Parijs aan de Tour de France beginnen: Benoni Behydt, Gilbert Desmet 1, Gil bert Desmet 2, Daniel Doom, André Mes- selis, Yvo Molenaers, Eddy Pauwels, Renee van Meenen (allen België) en de Duitsers Hans Junkermann en Dieter Puschel. Ed dy Pauwels en Junkermann starten voor lopig beiden als kopman, waarna in de Tour zelf zal moeten worden beslist, wie van hen het best in vorm is. Voor de jaarlijkse vijf- en tienkamp- wedstrij d N ederlandEngelandBelgië, die dit weekeinde in Vlaardingen op het sportpark De Vijf Sluizen wordt gehouden, is de Nederlandse afvaardiging als volgt: heren (tienkamp): Eef Kamerbeek (PSV), Jelle Doornbosch (Haarlem), Jan van Heek (Holland) en Hubert van Lieshout (ALO). Dames wedstrijd (vijfkamp): Liberta Lansink (Memphis), Marijke Thomas (DEM) en Paula Weisschervan de Wegen. In de Belgische ploeg voor de tienkamp is Leo Marien vervangen door Busson. VAN OVERAL1 Zondagnacht is op 74-jarige leeftijd in Rotterdam overleden Richard Dombi, de Oostenrijkse trainer die van 1935 af in Nederland woonde. Met EBOH, Emma en Feijenoord behaalde Dombi voor en na de tweede wereldoorlog prachtige successen. Het stoffelijk overschot werd gisteren in Dieren gecremeerd.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 17