Ziektekostenverzekering eist hogere premies HENSEN Koolmonoxyde vaak oorzaak ongevallen Rijden in een fi le bevordert de kans op vergiftiging QUIMBO EN HET VREEMDE EI POLLE, PELLI EN PINGO MM AGE Met ingang van 1 augustus „Vloed van genees middelen heeft ook bezwaren" „Fraude is niet normaal op nijverheidsscholen" Oranjemanifestatie in Nijmegen Nog geen zekerheid over girostrookje van Koekoek Bejaarde vrouw in uitgeputte staat aangetroffen Gesprek over gronden in Nieuw-Milligen Surinaamse zeeman veroordeeld voor steekpartij handiger dan ooit! Tetanusbehandeling in een hogedrukkamer Warmer DONDERDAG 20 JUNI 1963 SPIJKERBROEKEN DENIM-SANFOR Haarlem elsen-IJmuiden Beverwijk Heel hard gewerkt EXAMEN GESLAAGD! Prof. dr. Huizinga: B. A. A. Engelbertink: Falcon Regenjassen ƒ49.75 als het zo bijzonder is dat ik werk- M4AK t*N EEN KRANT EN ZET HET OP Kerkelijk nieuws hoofdpijn, verkoudheid, griep...? li ■°5 fce n Een groep van vijfendertig particuliere verzekeringsmaatschappijen heeft als ge volg van de stijging van ziekenhuistariè- veh en van de honoraria van medische specialisten besloten de premie van de ziektekostenverzekering te verhogen met ingang van 1 augustus. Enkele maatschap pijen, die niet tot de betrokken groep be horen, zullen hetzelfde doen. De premieverhoging zal al naar gelang de omvang van de verzekering, de plaats van inwoning en de verzekerde klasse van de ziekenhuisverpleging variëren van on geveer tien tot twintig percent en zal voor nieuwe verzekeringen met 'ingang van 1 augustus van kracht worden. Voor de bestaande verzekeringen gaat de verho- Advertentie jongensmaten f 7.75 meisjesmaten 7.90 damesmaten 9.75 herenmaten ƒ11.90 amerikaanse import spijkerbroek „LEE" 22.25 voor een goede keus natuurlijk PAARLAARSTEEG I HAARLEM ging in bij de eerste premiebetaling na 31 juli, in een groot aantal gevallen even eens op 1 augustus. De betrokken groep verzekeringsmaat schappijen biedt een verzekering tegen de kosten van geneeskundige verzorging op kostprijsbasis, dat wil zeggen dat onder meer worden verzekerd de kosten van ver pleging in een ziekenhuis, ongeacht de voor deze verpleging geldende kosten. De verzekeringsmaatschappij, die kost- prijsverzekering sluiten hebben zich het recht voorbehouden, de premies aan de kosten der geneeskundige verzorging aan te passen. Het huidige premieniveau van de ver zekeringen is gebaseerd op de ziekenhuis tarieven en het niveau van de honoraria op 1 augustus 1961. De verzekeringsmaatschappijen hebben een onderzoek ingesteld naar de stijging van de kosten. Van 1 augustus 1961 tot 1 januari 1963 zijn de verpleegprijzen in de verschillende klassen van de ziekenhui zen gestegen met 20,6 tot 24,4 percent in de grote steden en met 26,3 tot 33,7 per cent in de overige gemeenten. De stijging van de specialisten-hohoraria en de zogenoemde bijkomende kosten van ziekenhuisverpleging (gebruik van opera tiekamer, laboratoriumonderzoekingen, me- dïcijhén en'dergelijke) vertonen'een over eenkomstige opwaartse beweging die op sommige onderdelen de stijging der zie kenhuistarieven zelfs overtreft. Het aantal ziekenhuisopnemingen per duizend inwoners wordt voorts steeds gro ter en het aantal verwijzingen door huis artsen naar specialisten neemt eveneens toe. Het intensiever gebruik van nieuwe en dure medicamenten bleek eveneens een sterke kostenverhogende factor te zijn, al dus deze verzekeringsmaatschappijen. Pornografie. Een 46-jarige in Parijs wo nende Amsterdamse pornografiehandelaar is door de rechtbank, te Amsterdam ver- .oordeeld tot een boete van 20.000 gulden subsidiair 200 dagen hechtenis wegens het medeplegen van uitlokking tot het ver spreiden alsmede van het in voorraad heb ben van pornografische lectuur, foto's en dia's. c Concertgebouw, vandaag 20 15 u.: Zomerconcert N.Ph.O. o.l.v. Marinus Adam. Soliste Emmy Verhey, viool. Vrijdag 20 u.: Maatschappij tot Bevordering der Toon kunst: Concert orkestklasse o.l.v. Marinus Adam. Openluchttheater Bloemendaal, vrijdag 20.15 u.: Het Nationale Ballet (Holland Festival). BIOSCOPEN Cinema Palace, vandaag 14, 19 en 21.15 u :-„De man die Liberty Valance doodde", 14 ji Van vrijdag af 14 en 20 u.: „Muiterij :op-de Bounty",-14 j. - Frans Hals, vandaag 14,'19 en *21.15 *u:: ,-,Nachtleven in een wereldstad", 18 j. Van vrijdag af 14, 19 en 21.15 u.: „De indrin ger", 14 j. Lido, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „Stoot troepen in de aanval", 18 j. Van 'vrijdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Zorro en de drie musketiers", 14 j. Luxor, vandaag 14, 19'en 21 15 u.: „Eddie in topvorm", 14 j. Van vrijdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Vrouwenjacht in Kenya", 14 j. Minerva, vandaag 20.15 „Les Tri- cheurs", 18 j. Vrijdag 20.15 u.: „Als twee druppels water", 14 j. Rembrandt, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „De weg tot elkander", 18 j. Van vrijdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Moordende handen", 18 j. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u.: „Het mysterie van het zwarte museum", '14 j. Van vrijdag af 14.30, 19 en 21.15 u'.: „De piraten van de Bloedrivier"; 14 j. Studio, 14.15, 19 en' 21.15 u.: „Vivre sa vie", 18 "j. Monopole (Zandvoort) vandaag 20 u.: „Prooi van de nacht", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr Heiligland 62): Werken-uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zon- en feestdagen van 13-17 u'. Prentenkabinet: Expositie van grafiek van Wout van Heu'sden. Tot en met 20 juli. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein-Korte Houtstraat): Tentoon stelling van tekeningen van Henk Broer. Tot en met 30 juni. Dagelijks geopend van 10-18 en 20-24 u. en zaterdag en zondag tot 1- u.r klassiek grammofoonplatenconcert van 21-22 u.: Prokofjef Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): H. F. Bootzaal: Expositie van oude bijbelse gravures van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 9-20 u. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20-23.30 u. Vishal (Grote Markt): Tentoonstelling van Keltische Kunst Dagelijks geopend van 10-17 u., zon- en feestdagen van 13- 17 u. en vrijdagavond ook van 20-22 u. Tot en met 3 juli. Museum „Huis van Looy" (Kleine Hout weg-Kamperlaan): Herdenkingstentoon stelling: werken van André van dér vos sen. Tot en met 8 juli. Dagelijks geopend van 1017 u. en zon-' en feestdagen van 13-17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 11-17 u. en de eer ste zondag van de maand van 13-15 u. Vleeshal (Grote Markt): Tentoonstelling van schilderijen, tapijten, tekeningen en grafiek van Mario Prassinos en beeld houwwerken van Jacques Lipchitz. Tot en met 15 juli. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zon- en feestdagen van 13-17 u. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest: Iedere avond (behalve maandag) ge opend van 20-2 u. Van 21-23.15 u.: Cabaret door Fiet en Frans Koster, Natascha Emanuels en Han Reiziger (piano). „Waagtaveerne" (Damstraat/Spaame) Iedere avond (behalve maandag) van 20—24 u. en vrijdag en zaterdag van'20— 1 u.: Internationaal liederenrepertoire door Cobi Schreyer en ROnnie Potsdammer. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 14 juni). DONDERDAG 20 JUNI City, 20 u.: „Prooi van de nacht". Rex, 20 u.: „Onteerd". Pieter Vermeulenmuseum. Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12- en 14 tot 16.30 u. Openbare leeszaal en r.-k. leeszaal, mid dag en avond gesloten. VRIJDAG 21 JUNI "City, 20"v.": ,,-öp kamers bij" „die"* yrOUw". Rex, 19.30 u.: „Sodom en Gomorra". Pifctèr Vermeulenmuseum. 'zie onder don derdag. $**.-■- Openbare leeszaal, Plein 1945: 10 tot 12.30. 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; bovenzaal „De Brulboei", Kanaalstraat 228c: 16 tot 18 en 19 tot 20.30 u.; filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; filiaal Wüstelaan 79, Santpoort: 19 tot 21 u. R.-k leeszaal. Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17,30 en 19 tot 21 u.; Jozefhuis, Ban- jaertstraat. Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; filiaal Wüstelaan 79, Santpoort: 19 tot 21 u. DONDERDAG 20 JUNI Kennemer Theater: Geen voorstelling. Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Onsterfe lijk Griekenland". VRIJDAG 21 JUNI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Jerry als loopjongen". Luxor Theater, 19 en 21.30 u.: „De mooi ste meisjes van de wereld". W.S. Theater, 20 u.: „Revolv.ergevecht in Monterey". Advertentie BELONING EEN GOED HORLOGE van Grote Houtstraat 49 Telefoon 20049 Een stormachtige ontwikkeling op de weg van het geneesmiddel van producent naar verbruiker heeft ook schaduwpunten. Dit heeft prof. dr. Huizinga, voorzitter van de commissie voor wetenschappelijke ontmoetingen van de Koninklijke Neder landse Maatschappij ter Bevordering der Pharmacie (K.N.M.P.) gezegd op het we tenschappelijk congres van de maatschap pij, dat gewijd is aan de diverse vormen van het geneesmiddelenonderzoek. Prof. dr. Huizinga memoreerde dat dit onderzoek tal van genezende mogelijk heden heeft opgeleverd en dat als gevolg van het geneesmiddelenonderzoek de eers te stappen zijn gezet op de zijns inziens moeizame weg die moet leiden tot de be strijding van de virusziekten. Sprekende over de keerzijde van de huidige ontwikkeling in het geneesmiddelenonder zoek stelde de hoogleraar onder meer dat elk nieuw geneesmiddel het gevaar in houdt van bijwerking. Een ander aan deze ontwikkeling verbonden bezwaar is zijns inziens de overschatting van de farmacolo- gische-therapeutische mogelijkheden van het geneesmiddel, zowel door de arts als door het publiek. Prof. dr. Huizinga con stateerde in dit verband een toenemend ongecontroleerd verbruik van geneesmid delen. Hij zei het als een opdracht voor arts en apotheker te zien dat zij in onderlinge samenwerking het -zinvol en verantwoord gebruik van het geneesmiddel gaan inbou wen in het gehele complex van moge lijkheden voor de individuele gezondheid en voor de volksgezondheid. Het-K.N.M.P.-congres is een algemene inleiding tot de dit najaar te beginnen universitaire cursussen over het genees middelenonderzoek, welke studies gegeven worden onder auspiciën mede van de maatschappij. Tijdens de te Arnhem in het gebouw van de katholieke lagere technische school gehouden algemene ledenvergade ring van de bond van besturen van ka tholieke nijverheidsscholen heeft de voor zitter, de heer B. A. A. Engelbertink, in zijn openingsrede bijzondere aandacht be steed aan recente perspublikaties betref fende door de algemene rekenkamer ge signaleerde gevallen van fraude op nijver heidsscholen. Spreker betreurde deze fraudes zeer, doch wenste een en ander tot de juiste proporties terug te brengen: hier is zeker geen sprake van een bij het nijverheids onderwijs algemeen voorkomend ver schijnsel. Hij deed een dringend beroep op de schoolbesturen om zich bewust te zijn van hun grote verantwoordelijkheid terzake van een juist en doelmatig beheer van de .verstrekte overheidssubsidies. d In dit verband wees hij op de noodzaak bij de samenstelling van een schoolbestuur daarmee terdege rekening te houden. Het huidige financieringssysteem bij het nijverheidsonderwijs met onder ande re een dikwijls lang uitblijven van de ver eiste departementale goedkeuringen schept soms een klimaat van onzekerheid, dat frauderen vergemakkelijkt. De overheid zou zijns inziens aan dit laatste punt aandacht moeten besteden. Advertentie Gen. Cronjéstr. 40-44. H'lem, tel. 54679 Prinses Beatrix heeft haar instemming betuigd met het plan een „Oranje-mani festatie" te verbinden met een van de vele andere manifestaties die in het kader van de viering van het' honderdvijftig-jarig be staan van het koninkrijk der Nederlanden worden gehouden. De Bond van Christelijke Oranjevereni gingen in Nederland is samen met de Fe deratie van Oranje Verenigingen, de Oran je-garde (een christelijke bond van oranje jeugd-verenigingen) de Monarchistisch-De- mocratische Jeugdbeweging (een organi satie waarvan voornamelijk studenten lid zijn) en de Vereniging voor volkszang be zig met de voorbereidende werkzaamhe den. Het ligt in de bedoeling dat in totaal ongeveer twintigduizend leden van de oranjeverenigingen na afloop van het spel „Voor en na Waterloo" dat eind augustus in Nijmegen wordt opgevoerd, koningin Juliana of een van de andere leden van het koninklijk huis een „Oranje saluut" brengen om hiermede hun trouw en aanhankelijkheid aan de Oran jes te betonen. Er zal worden gezongen, gesproken en gedefileerd, oranje-harmonieën zullen zor gen voor de muzikale opluistering. Het onderzoek naar het girostrookje, waarop 't Tweede-Kamerlid H. Koekoek in 1957 zijn heffing aan het landbouw schap zou hebben betaald, heeft in het Friese plaatsje Balk (Gaasterland) tot het besluit geleid dat alleen een nauwkeurig nader onderzoek tot een conclusie kan lei den. Of dit onderzoek kan worden inge steld zal afhangen van de vraag of de heer Koekoek daartoe zijn medewerking zal verlenen. Twee vrije boeren uit Gaasterland, die op de bijeenkomst waren de heer Koe koek was zelf niet komen opdagen stel len een onderzoek in ieder geval wel op prijs. Voorlopig zijn ze er nog van over tuigd dat hun voorman niet betaald heeft en het girostrookje dus vals moet zijn Deze uitspraak deden zij hoewel de heer H. W. Hielkema, voorzitter van de Friese christelijke boeren- en tuindersbond en van de gewestelijke raad Friesland van het landbouwschap, aangifte-formulieren, in gevuld door de heer Koekoek, toonde met dezelfde handtekening als die op het giro strookje. Een belangrijke oorzaak van verkeers ongevallen is de koolmonoxydevergifti- ging van autobestuurders. Om na te gaan of deze vergiftiging voorkomt heeft de arts R. Vos uit Spijk via de uitade- mingslucht van bestuurders onderzocht hoe groot het koolmonoxydegehalte in het bloed van deze personen was. Van de zevenentachtig onderzochte chauffeurs hadden er drie-en-dertig (onge veer achtendertig percent) een gehalte aan carboxyhaemoglobine (verbinding die door koolmonoxyde in het bloed wordt aangegaan) van vier tot tien percent, twin tig (vierentwintig percent) van tien tot vijftien percent en vierendertig (achten dertig percent) van nul tot vier percent. De hoogste percentages werden gevonden bij bestuurders die in een file hadden ge reden en bij lange afstandsrijders. Bij een carboxyhaemoglobinegehalte van twintig percent beginnen volgens dr. Vos reeds symptomen als hoofdpijn en kort ademigheid op te treden. In Mainz heeft men ontdekt dat bij tien percent het ge zichtsvermogen reeds nadelig beïnvloed wordt. Het wordt zeer wel mogelijk geacht dat'sommige autobestuurders met een ge halte van tien tot twintig percent in som mige kritieke situaties falen. Om tot ver antwoorde conclusies op dit gebied te ko men zal volgens dr. Vos een uitgebreid onderzoek moeten worden ingesteld. Dr. Vos noemt deze gegevens in het proefschrift „Verkeersongevallen", waarop hij in Groningen is gepromoveerd. „Het duurt veelal nog te lang voor er doeltreffend hulp kan worden verleend aan slachtoffers van verkeersongevallen" zegt dokter Vos. die daarom de inrichting be pleit van een centrum van waaruit de eerste hulp per helikopter of per als be handelkamer ingerichte ambulanceauto kan geschieden. Het proefschrift is gebaseerd op een ver gelijkend onderzoek van de patiënten die in de perioden 930-1940 en 1950-1960 als gevolg van een verkeersongeval in de chi rurgische kliniek van het Algemeen pro vinciaal stads- en academisch ziekenhuis te Groningen zijn behandeld. Uit de analyse van patiënten is gebleken dat mannen ongeveer drie maal zo vaak slachtoffer van verkeersongevallen zijn als vrouwen, zowel in 1930-1940 als in 1950- 1960. 96-97. Toen de soldaten schreeuwend van de stadspoort wegvluchtten en de stad in renden, raakten de burgers ook in angst. De stad wordt aangevallen door een reuzendraak! jammerden zij. We moeten ons verbergen! In de huizen werd alles overhoop ge haald; de burgers deden alle deuren op slot en sleepten zware meubels aan, die ze ook nog tegen de deuren opstapelden. Sommigen gingen in de kelder en ver stopten zich achter kisten en vaten. ZO'N KRANT MAKEN ZOU LEUk) 21JN HOB MAAK JE E166NUJK EEN KRANT? OCH, JE HEBT ALLEEN PAPIER EN DRUKINKT N0DI6 DE EERSTE PA6INA JA, VOORAL MET ZO'N BIJZONDER NIEUWTJE! DAS KLINKT GEMAKKELIJK! PIB Dronkenschap en ziekten van het hart vaatsysteem als oorzaak van verkeerson gevallen komen in -de perioden 1950-1960 tweemaal zo vaak voor als in het tijdvak van 1930-1940. Voetgangers en wielrijders waren in beide vergelijkingsperioden de meest voorkomende slachtoffres. Bij de voet gangers waren het voornamelijk kinderen en ouderen die werden getroffen. Het aan tal bromfietsongevallen neemt steeds toe. Buren die al enige tijd niets meer had den gehoord of gezien van de 82-jarige al leenwonende mevrouw L. Jansen uit de Jan Wapstraat in Den Haag vonden daar in aanleiding de politie te waarschuwen. Deze verschafte zich toegang tot de wo ning en vond de vrouw voor haar bed op de grond liggen. Zij verkeerde in zeer ver waarloosde toestand en had al geruime tijd niets gegeten of gedronken. Twee da gen tevoren moet zij uit haar bed zijn gevallen en niet meer in staat zijn ge weest op te staan. Zij is toevertrouwd aan de zorgen van de G.G.D. en een wijkver pleegster. -1 Een vijf man sterke delegatie van het Landbouwschap en de gewestelijke raad Gelderland van dit schap heeft achtereen volgens met de rijksdienst voor het natio nale plan en met de minister van Defen sie ir. Visser gesproken over het voor nemen van de rijksoverheid bij Nieuw Milligen 210 hectare landbouwgrond te ont eigenen en tot militair oefenterrein te be stemmen. De afvaardiging werd geleid door de voorzitter van het Landbouwschap, de heer A. W. Biewenga. De rijksdienst wilde het gesprek alleen beschouwen als een „uitgebreide informa tie" door het Landbouwschap". Van minis ter Visser hoorde men dat deze op zich zelf geen bezwaar zou hebben tegen aanwijzing van een ander terrein. De bewindsman liet echter uitkomen dat in dezen de Rijks dienst voor het nationale plan geadviseerd en de ministerraad beslist heeft. Het Landbouwschap wil nu de regering vragen haar beslissing te herroepen en de Rijksdienst voor 'n nationale plan opdrach- te geven de zaak nog eens nader te be kijken. Het Landbouwschap hoopt dat er dan een oplossing kan worden verkregen waarbij enerzijds de landbouwgrond ge spaard wordt en anderzijds niet teveel aan recreatieterrein hoeft te worden opge offerd. De rechtbank te Amsterdam heeft een 32-jarige in zijn geboorteland wonende Su rinaamse zeeman wegens poging tot zwa re mishandeling met een mes van een dertigjarige vrouw, met wie hij bevriend was, veroordeeld tot tien maanden gevan genisstraf waarvan zeven voorwaardelijk. Na gezamenlijk cafébezoek hadden de zeeman en de vrouw in de nacht van 20 op 21 maart in de Leidsestraat ruzie ge kregen. De vrouw had de man geslagen en gekrabd waarna hij haar enkele ke ren met een mes had gestoken, waarbij zij een diepe wond aan haar rechterschou der opliep. Bij zijn eis van tien maanden waarvan vier voorwaardelijk had de officier reke ning gehouden met het blanco strafregis ter van de als een nette man bekendstaan de verdachte. Volgens de officier heeft de vrouw verdachte bepaaldelijk getart hetgeen het daarna gebeurde wel bevor derd heeft. Geref. Kerken Beroepen te Schipluiden J. W. K. Kelder, kand. te 's-Gravenhage. Chr. Geref. Kerken Bedankt voor Hillegom J. Kampman te Rijnsburg. Baptisten Gemeenten Aangenomen naar Vrieseheloo J. C. Loot, kand. te Coevorden. Advertentie Een goed idee. Strips van twee! 'ASPRO' is thans verpakt in rose cellofaan in strips van twee tablet ten, de juiste dosering om U sne! van Uw pijn af te helpen. Vertrouw op 'ASPRO' de veilige doeltref fende pijnstiller, want U weet het ...2 'ASPRO's èn... U bent weer fit! Zo drukt U het tablet uit het stripje... 2 'ASPRO's^...#2&^«*séj£ fit! Artsen van het Sint Elisabeth gasthuis op Curacao trachten op het ogenblik het volledig herstel te bewerkstelligen van een elf dagen oud jongetje, dat lijdt aan te tanus en afkomstig is van het Britse ei land St. Lucia op driehonderd kilometer ten noorden van Trinidad. Het jongetje is door de Nederlandse arts L. Meertens overgebracht van St. Lucia naar het St. Elisabeth-gasthuis, dat be schikt over 'r, hogedrukkamer. Het behan delen van tetanus in een hogedrukkamer is op Curacao reeds enkele malen met succes toegepast. Het K1N.M.I deelt- mede Een eerste randstoring van een depres sie ten noordwesten van Ierland veroor zaakte vannacht en vanmorgen weer veel bewolking en tijdelijk regen of motregen. De meeste neerslag viel in het zuiden en westen van het land. Een volgende rand storing zal voornamelijk vanavond en van nacht weer wat regen brengen. Morgen zijn enkele opklaringen waarschijnlijk, waarbij de temperaturen in de middag over het algemeen hoger zullen zijn dan vandaag. Het weer blijft evenwel wissel vallig want nieuwe storingen aan de zuid kant van de depressie bij Ierland zullen in de komende dagen het weer blijven be- invloeden. WFERR APPORTEN Maximum-temueraturen e binnen- en buitenland. a r - Neerslag: laatste 24 uur. So c£ Den Helder zwaar bew. z 15 2 Ypenburg motregen zzo 16 5 Vlissingen regen zw 15 3 Eelde zwaar bew. z 15 2 De Bilt motregen zo 16 1 Twente motregen zo 16 0,1 Eindhoven motregen zzw 16 3 Zd-Limburg geheel bew zw 16 4 Helsinki licht bew. zo 19 0 Stockholm half bew. zw 23 5 Oslo licht bew. windst. 16 4 Kopenhagen regenbui w 17 8 Aberdeen zwaar bew. windst. 15 0 Londen regen zzw 15 1 Amsterdam regen zo 16 1 Brussel regen w 15 3 Luxemburg regen zw 13 4 Parijs geheel bew. zw 15 5 Bordeaux geheel bew. wzw 22 0 Grenoble geheel bew. windst. 20 0 Nice zwaar bew. n 23 0 Berlijn zwaar bew. zw 16 1 Frankfort motregen zw 18 3 München regen zw 18 5 Zürich regen w 17 3 Genève regenbui wzw 19 0,1 Locarno zwaar bew. windst. 26 0 Wenen regen w 19 2 Innsbruck regen verand. 23 8 Belgrado half bew. O 25 0 Athene onbewolkt windst. 26 0 Rome half bew. z 26 0 Ajaccio zwaar bew. ono 24 0 Madrid onbewolkt windst. 34 0 Maliorca onbewolkt windst. 29 0 Lissabon onbewolkt n 26 0 Vrijdag 21 juni Zon op 4.19 uur, onder 21.04 uur. Maan op 4.25 uur, onder 21.05 uur. Maanstanden 21 juni 12.46 uur nieuwe maan 28 juni 21.24 uur eerste kwartier. Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 20 juni Hoog water 2.19 en 14.52 uur Laag water 10.13 en 22.50 uur. Vrijdag 21 juni Hoog water 3.08 en 15.40 uur. Laag water 11.14 en 23.39 uur. Het hoog en laag water te Zandwirt is 10 tot 15 minuten vroeger dan te TJinuHen

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 2