kerko shirts s L Havendienst van Wijsmuller gaat service-peil verhogen Duitsers brachten het vorig jaar meer vis aan de wal Komplete kantoorinstallaties bender I ZOT sw PH. DE KONING van zelfstrijkend Bel-O-Fast Havenberichten Raadsvergadering Velsen Kort IJmondnieuws bij Jongejans I i - DONDERDAG 20 JUNI 1963 vanaf 15.90 H Muziek en dans in Beverwijk tijdens de komende Anjerweek MODERNE VERLICHTING rCum Laude" .of „Met de hakken over de sloot Fa. R. de Boer Juwelier - Horloger - Opticien Daar ,„e„ op alle schepen sleed, nreer I overgaat tot het gebruik van de VHl sten van ane naar de pieren gezonden (Very High Frequency) telefonie- sleepboten en één of meerdere onverrich- schrijf- tel- yür reken machines zowel in staal als in hout CHR. VISMAN Amsterdamse n.v. houwt viaduct Stationsweg Tunnelboys brachten 500 gulden bijeen voor Dousadj IJmuiden (R e x) „Sodom en Gomorra" is een imponerend kijkspel in het genre, dat de filmindustrie sedert de eerste jaren van haar bestaan met grote animo heeft be oefend en waarbij de keuze van het onder werp dikwijls werd bepaald door een on miskenbare voorliefde voor bijbelse on derwerpen. Een niet geheel onverklaar bare voorkeur overigens, want de summie re tekst van het Oude Testament laat een brede marge open voor de fantasie van de scenarioschrijvers en het mogelijk aan stootgevend realisme van de handeling vindt een afdoend excuus in de onaan tastbaarheid van de bron, waaruit werd geput. Zo werd onder de bekwame leiding van Cecil B. de Mille, grootmeester in het bijbelse spektakelstuk, het Boek der Boe ken onder de bijval van geestelijke leiders van verschillende godsdienstige richtingen omgewerkt tot een serie adembenemende avonturen, waarin sex, sensatie en stich telijkheid handig werden vermengd tot een populair drankje, dat in de meeste geval len nog tegen verhoogde entreeprijzen aan de man kan worden gebracht. De basis formule, waar het mengsel van historie, godsvrucht en erotiek op berust, is in de loop der jaren hetzelfde gebleven; een for mule, die hoogstens nog zou kunnen wor den gevarieerd door de dosering van ieder der samenstellende elementen af te wisse len. MÉN KAN DIT NOG EENS bijzonder duidelijk zien gedemonstreerd door de gro te Italiaanse produktie „Sodom en Gomor ra", die als ondertitel „Stad van ontucht" heeft meegekregen ten behoeve van de minder bijbelvasten, die nog niet voldoen de mochten zijn gealarmeerd door de met effecten geladen namen der zondige twee lingsteden. Dat het met de ontucht nogal meevalt en de zonde, die de stad Sodom destijds tot de ondergang veroordeelde niet eens ter sprake komt, past geheel in het schema van dit soort produkties, die ten alle tijde nog een schijn van fatsoen wen sen te handhaven. Zo krijgen wij dan een preutse Lot te zien, die in de gedaante van de acteur Stewart Granger het volk der Hebreeërs in de vallei van de Jor- daan voert, waar het tegenover de losban dige dubbelstad zijn tenten opslaat en een reeks avontuurlijke en politieke verwikke lingen meemaakt, die eindigt met de ver nietiging van Sodom en Gomorra onder een regen van vuur en zwavel, terwijl de trouw gebleven Joden onder aanvoering van Lot weer verder trekken en Lots vrouw Ildith in een zoutpilaar verandert. DE FILM ZIT vol technische hoogstand jes, zoals het gevecht met de stam der Helamieten, waarin de Hebreeërs eerst met olie en vuur en ten slotte met water de vijand verdrijven en verder zoeken de makers hun attracties in enige gruwelijke scènes van uitgewerkte martelingen, waar mee de liefhebbers van filmsensatie aldus opnieuw vlot worden bediend. Dit alles in Rex, van vrijdag tot en met zondag. (City). De vraag of mevrouw Hard- wick nu toch wel echt haar man kan heb ben vermoord is de basis van de vrolijke thriller „Op kamers bij „die" vrouw voor welk kostelijk amusementsverhaal zelfs de vermaarde Hitchcock zich aller minst zou behoèven te generen. Het is dan ook absoluut geen film die alleen voor mensen met sterke zenuwen geschikt moet worden verklaard, want op het juiste mo ment wordt de wurgende spanning steeds door een bevrijdende lach onderbroken. Kim Novak speelt de hoofdrol in deze ge zellige film, waarin zij ditmaal door Fred Astaire en Jack Lemon wordt geassisteerd Van vrijdag tot en met zondagavond, met als variatie voor de zondagmiddag „Tar Advertentie KENNEMERLAAN 24 Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Nordstern van Hudiksvall; Oguta Palm, Conakry; Melrose, Antwerpen, voor IJmuiden; Axel, Hamina; Pe ricles, Rotterdam; Jason, Paramaribo; Wittekind, Rauma; Winnebago, Guayanilla; Jean E., Londen Cotes du Nord, Le Havre; Kulmerland, Antwer pen; Loke, Stockholm; Jans, Londen; Andalien, Antwerpen; Condor, Le Havre, voor IJmuiden* Mercurius H., Dagenham; Stad Rotterdam, Sa^ gunto, erts voor IJmuiden. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Fiat van Vlaardingen, voor IJmuiden; Marinus V., Felix stowe, mil. goed. voor Buitenhuizen; Setas, Rot terdam, voor IJmuiden: Almkerk, Rotterdam- Leo, Rotterdam; Draco, Rotterdam; Swift, Lon den; Leonidas, Rotterdam; IJsselborg, Rotter dam, voor IJmuiden. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Douwe S naar Nyköping, kunstmest van IJmuiden; Linda Giovanna, Vlissingen; Vliestroom, Londen; Inge, Monrovia; Stavenhagen, Rotterdam; Parthenon, Hamburg; Roepat, Rotterdam; Neder-Eems Le Havre; Wackenitz, Kiel; Hesslegate, Cardiff, walsmateriaal van IJmuiden; Joost. Delfzijl, van Zaandam; Wallo, Stockholm; Ludwigshaven, Ant werpen; Argonaut, Salerno, walsmateriaal van IJmuiden; Alletta, Plymouth; Artura, Rotterdam; Vechtstroom, Plymouth; Hado, Ipswich: Grebbe- stroom, Rouaan: Theano, Rotterdam; Hoe Vinces Londen: Calchas, Rotterdam; Embla, Felixstowe Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Norfolk Trader naar Harlingen; Bodenstein, Bremen Simba, Aarhus. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). zan de geweldige", met wie anders in de hoofdrol dan de legendarische filmheld, die reeds in de titel wordt genoemd. NADAT DAAROP VAN maandag tot en met woensdag de sterke speelfilm „De prijs van het verraad" zal zijn vertoond, volgt donderdagavond „Oordeel in Neuren berg", de veelbesproken film over een proces tegen de nazi-leiders, dat van no vember 1945 tot oktober 1946 in Neuren berg werd gehouden. In de film wordt het tribunaal gepresideerd door Dan Hey- wood, een in het vak vergrijsde, maar reeds enige tijd uitgerangeerde rechter uit een kleine Amerikaanse stad, die zijn taak gewetensvol wil volbrengen en daar om op zijn eentje op onderzoek gaat naar de achtergronden van het onmenselijk ge beuren en probeert de hem vreemde men taliteit van de Duitser te peilen. Doch het wordt hem al gauw duidelijk gemaakt dat het Amerikaanse publiek geen belangstel ling meer heeft voor oorlogsprocessen nu de Berlijnse crisis zich begint af te teke nen. Hierdoor is de Duitse politiek immers weer van belang geworden en zijn in het proces tegen de I. G. Farben de eerste vrijspraken en lichte vonnissen reeds ge vallen. DEZE DEPRIMERENDE OMSTANDIG HEDEN kunnen het oordeel van rechter Haywood echter niet beïnvloeden, wel zullen zij de Duitse verdediger Hans Rolfe (Maximilian Sehell) de handige techniek ingeven om de verantwoordelijkheid van de gehele wereld bij het aan de macht brengen van Hitler in het geding te bren gen, als over de Duitse schuld wordt ge sproken. Was Churchill niet schuldig toen hij in 1938 in een open brief aan de Times schreef: „Mocht Engeland worden getrof fen door een nationale ramp, dan zou ik God bidden om een man met de 'geest en de wilskracht van een Adolf Hitler". En hoe staat het verder met de verant woordelijkheid van de Amerikaanse in dustriëlen, die Hitier hielpen bij zijn her bewapening en wat te zeggen van het Va ticaan, dat in 1933 een concordaat met het Hitler-Duitsland sloot en van de Sovjet- Unie, die in 1939 nog een pakt met de nazies tekende. Het tegenover elkaar plaat sen van deze uiteenlopende visies, het zo genuanceerd stellen van het Duitse pro bleem, is een van de boeiende aspecten van Stanley Kramer's film, die overigens een levendig en bijzonder spannend beeld geeft van een met hartstocht gevoerd pro ces, waar talrijke nevenintriges aan zijn vastgeknoopt en diverse acteurs van ver schillende nationaliteiten onder wie Mar iene Dietrich als een Duitse oorlogswe duwe hebben meegewerkt. In totaal een film, die men toch eigenlijk niet mag ver zuimen. Beverwijk (L u x o r). Het weekprogramma van dit theater begint met „Het mooiste meis je van de wereld", het zoveelste circus- verhaal, dat door zijn wereld van schit tering. dromen en klatergoud voortdurend stof voor nieuwe histories blijft opleveren. De speciale attractie van deze film be staat dan uit het feit, dat bekende sterren als Doris Day er} JJmnjiy Durante hier zulke 'belangrijke Volléri m veirvullen. Zondagmiddag kan men in de eerste ma tinee bqvqndien Gordon Scott nog bewon deren als de onversaagde titelheld ir „Tarzan vecht voor zijn leven". Een andere gerenommeerde trek pleister is Brigitte Bardot, wier fraaie gestalte van dinsdag tot en met donder dag door de toeschouwer kan worden be keken in „En altijd lokt de vrouw". Ook al weer een verhaal over tot uitbarsting komende opgekropte hartstochten, wraak zucht, begeerte en liefde, waarvoor als plaats van handeling ditmaal Spanje werd gekozen. Een combinatie van attributen en omgeving dus, waar de speciale talen ten van Brigitte met nadruk door aan het licht worden gebracht. (W. B.-T heater). Met keiharde vuist gevechten en trefzeker afgeschoten revol vers wordt vrijdag en zaterdag het pro gramma van dit theater ingezet, doormid del van de western „Revolvergevecht in Monterrey". Zondag en maandag gooit Gordon Scott, ditmaal niet als Tarzan, doch als de niet minder dappere Maciste er nog een dartel schepje op in zijn film „Maciste en de tirannen", voor welk sen satieverhaal de toeschouwer voor de af wisseling wordt verplaatst in de tijden van het dertiende eeuwse Chinese keizer rijk. En voor het geval deze opwinding nog niet voldoende mocht zijn kan men zich zondagmiddag nog vermeien in Ran dolph Scott in „De vergeten patrouille" (Kennemer theater) De slogan „lachen, gieren, brullen" lijkt ons voldoen de als aankondiging voor „Jerry als loop jongen", de dolle filmklucht waarmee men zich van vrijdag tot en met maandag in dit theater kan vermaken. Sophia Loren en Anthony Perkins eisen dan voor de tra ditionele nachtvoorstelling van zaterdag de aandacht voor zich op in de boeiende speelfilm „Gij zult niet begeren", zondag middag gevolgd door de oorlogsfilm „Toen de hel losbrak", met als intrige het on schadelijk maken van een actie door de beruchte Duitse „Weerwolven" tijdens de Amerikaanse opmars in het „duizendjari ge rijk". VOORTS GAAT DE NU BIJNA zeven tig jarige John Ford onvermoeid verder met het maken van wild-westfilms. een genre dat hij van zijn debuut in 1917 af, populair heeft helpen maken. Onder zijn leiding zijn achtereenvolgens Harry Ca rey, George O'Brien, Victor Mc. Laglen en meer recentelijk John Wayne beroemd geworden als revolverhelden die rust en orde brachten in wetteloze streken. On der de tientallen films die Ford tijdens zijn carrière van nagenoeg een halve eeuw heeft uitgebracht, zijn er ook van een ge heel andere soort'geweest. Hij heeft oor logsfilms gemaakt en huwelijkscomedies. huiselijke drama's en verfilmingen van beroemde romans; maar het best voelde de filmer zich thuis als hij in de grote open vlaktes der prairiën als werkterrein mocht gebruiken. De burgemeester van Veisen, mr. J. C. Bührmann hier tussen de gemeente secretaris, de heer Veenstra, en wet houder A. de Jong volgde gister avond gespannen het verloop van de voetbalwedstrijd HaarlemVSV, welke in gelijkspel (22) eindigde. (Voor het verslag zie elders in dit blad). De raad der gemeente Velsen zal op woensdag 26 juni 1963, te 19.30 uur ten raadhuize in openbare vergadering bijeen komen ter behandeling van de hier volgen de agenda. 1. Vaststelling notulen. 2. Ingekomen stukken, waarbij berichten over raadsbesluiten (k.g.) en een brief van de heer E. C. Dijkkamp, houdende verzoek om ontslag uit de betrekking van onder wijzer aan de o.l. Brederodeschool. Burgemeester en Wethouders delen de raad mede, dat tot aankoop van grond te Santpoort is besloten. 2A. Vaststelling suppletoire begroting. 3. Herziening van de bezoldiging van de wethouders. 4. Verstrekken van een geldlening. 5. Intrekking van verordening betreffen de het houden van waakhonden. Krediet voor het treffen van enige voorzieningen aan Huize Beeckesteyn. 7. Beroepschrift van B. van Leeuwen te Velsen-Noord inzake weigering van een bouwvergunning. 8. Vaststelling wijziging uitbreidings- plan-in-onderdelen Driehuis. 9. Verlenen van medewerking (lager-on- derwijswet 1920). 10. Verlenen van medewerking (Kleuter onderwijswet). 11. Naamgeving aan twee openbare kleu terscholen. 12. Aanvullend krediet voor de nieuwe openbare lagere school in Zeewijk te IJmuiden. 13. Overplaatsing van een hoofdleidster. 11. Investeringen. 15. Fondsen (Woningbesluit). 16. Benoeming of aanwijzing van: a. een directeur van de gemeentelijke school voor visserij en scheepvaart te IJmuidén; b. onderwijzeressen aan de lagere Jan Campertschool te Driehuis; c. een hoofd leidster aan de Dr. Albert Schweitzerkleu terschool te IJmuiden; d. een onderwijze res, in vaste dienst, aan de openbare lage re Theo Thijssenschool te IJmuiden; e. een plaatsvervangend lid van het Algemeen bestuur van de Stichting voor het uitge breid technisch onderwijs, op basis van samenwerking, in de IJmond en het Haar lemse gebied. Burgemeester en Wethouders stellen voor als zodanig aan te wijzen de heer J. Veenstra, secretaris der gemeente. Ter gelegenheid van de komende An jercollecte zullen in Beverwijk enkele manifestaties plaats vinden. Twaalf meis jes zullen bloemen uitdelen. De collecte wordt huis aan huis gehouden en mid denstanders hebben toegezegd flinke par tijen anjef-s te zullen afnemen teneinde daarmee hun etalages wat op te vrolijken De Beverwijkse Harmonie Kapel zal op 25 juni een rondgang door de stad maken In de rozentuin van park Scheybeeck zal op vrijdag 28 juni een grote uitvoering worden gegeven. Hieraan werken mee de BHK, de Hoogovenharmonie, de ballet school van Bolhoven, het kinderkoor „Oos- terwijk" en enkele dansgroepen van de Kennemer Staten. Tot slot is er een tap toe. Voor de collecte kan de organisatie nog een aantal collectanten gebruiken. Zij kunnen zich opgeven ten kantore van de BSCR, Plantage 128 te Beverwijk. Advertentie Advertentie Voor elk interieur fraaie, doelmatige en deugdelijke verlichting. Wat u zoekt ziet u bij WI C 1/ r MARKTPLEIN I 9 l\ t. n TELEFOON 4262 OH, WAT EEN SCHATTIGE BABYKLEDING Plein 1945 no. 49 ZIET ONZE SPECIALE ETALAGE Voordeelaanbieding LEUK POPLIN JURKJE in wit - geel - bleu en rose Lengte 40 cm5.75 Advertentie Geslaagd is geslaagd.' En dat mag wel worden beloond. Wij tonen V een grote keuze examen-cadeaux, zoals horloges, sieraden, Ronson aanstekers enz. Ook met inscriptie. Wat u zoekt vindt u bij Kennemerlaan 60 IJmuiden Telefoon 4938 i j terzake naar de steiger kunnen terugkeren. installatie, wordt er door de havendienst Zqu de havendienst van wijsmuller dit van n.v. Bureau Wijsmuller gestreefd initiatief niet nemen en dus geen sleep- 1 „Q„ i -i boten in de havenmond gereed leggen, naar een verhoging van het peil van de veeJal aan een pas door een zee- te verlenen service. Hiertoe zijn enkele schip kenbaar gemaakt verlangen om voorstellen gedaan aan de rederijen en agenten, die regelmatig schepen van en gebruik van de stoom- of luchtfluit (één naar Amsterdam hebben varen of heb-Korte stoot voor elke sleepboot die men verlangt) aanleiding geven tot ernstige ben te behandelen, aldus „De Beting verwarring, omdat deze seinen ook door het contactorgaan van n.v. Bureau Wijs- andere schepen opgevat zouden kunnen worden als navigatie-seinen, met alle muller. soms zeer ernstige gevolgen van dien. Tengevolge van de in uitvoering zijnde werkzaamheden tot verbetering van de IJmuidense havenmond doet zich de laatste tijd steeds meer de situatie voor, dat door verschillende schepen buitengaats wordt gewacht tot stil water alvorens binnen te lopen. Deze schepen komen dan ongeveer tegelijkertijd binnen, in welk geval al onze beschikbare sleep boten nodig zijn voor assistenties. Op zo'n moment zijn er vaak ook uitgaan de schepen, die sleepboot-assistentie nodig hebben. De binnenkomende schepen moe ten dan echter in de toeleidingskanalen worden gaande gehouden, waardoor de daarbij betrokken sleepboten dikwijls langdurig bezet zijn en er zodoende geen of onvoldoende sleepboten beschikbaar zijn voor de uitgaande schepen. Bovendien moet dan ook soms tegelijkertijd assistentie worden verleend aan een schip bestemd voor of vertrekkende van de Buitenhaven van Hoogovens. En bij dit alles doet zich ook nog de omstandigheid voor, dat bij grote drukte de sluizen direct achter een binnenkomend schip worden gesloten, waardoor de sleepboten moeten mee- en terugschutten, en tengevolge daarvan .ge ruime tijd niet beschikbaar zijn. Tegenwoordige gang van zaken Tot nu toe is het gebruikelijk, dat bin nenkomende schepen telefonisch door de IJmuidense kustwacht aan onze haven dienst worden gemeld. Op initiatief van deze dienst worden dan, al naar gelang de grootte van deze schepen, een of meer sleepboten naar de pieren gezonden, zon der dat bekend is of en hoeveel sleepboten men wenst te gebruiken. Komt een dergelijk schip direct naar binnen, dan wórdt "by het passeren van Ook komt het herhaaldelijk voor dat een schip niet direct naar binnen komt, doch tijdelijk ten anker gaat in afwachting van het getij. In een dergelijk geval moeten alle sleepboten, die op eigen initiatief naar de pieren waren gegaan, na enige tijd af gewacht te hebben, onverrichterzake naar hun ligplaats terugkeren. Teneinde ook onder al deze omstandig heden tot een zo goed mogelijke verdeling van de beschikbare sleepboten over de assistentie verlangende schepen te komen, zou het dus aanbeveling verdienen dat het aantal van de door een bepaald schip verlangde sleepboten, zo tijdig mogelijk aan Wijsmullers havendienst bekend is. Nu en in de toekomst Om deze reden heeft de havendienst aan de gezagvoerders van te IJmuiden binnenkomende schepen verzocht om enige uren voor aankomst te IJmuiden op kanaal 13 van de VHF op dit kanaal wordt door ons bedrijf dag en nacht geluisterd de tijd van aankomst op het loodsstation te-, IJmuiden door te geven, met daarbij in dien mogelijk een opgave van het aantal sleepboten, dat voor assistentie naar de sluizen of naar de Buitenhaven Hoogovens wordt verlangd. Waneer op het loodsstation een loods aan boord is genomen, wordt de gezagvoerder verzocht, na overleg met de loods, de ha vendienst van Wijsmuller nogmaals via kanaal 13 te verwittigen op welk tijdstip de bestelde sleepboten in de havenmond voor assistentie gereed moeten liggen. Wat de vertrekkende schepen betreft is aan rederijen en agenten verzocht, om het tijdstip van vertrek uit Amsterdam door te geven aan de havendienst, indien moge lijk met een opgave van het aantal sleep boten, dat tenminste nodig is voor assisten- stoom- of luchtfluit kenbaar gemaakt, hoevéél sleepboten voor assistentié ver- De totale vangst van de Duitse zee- en kustvisserij bedroeg in het afgelopen jaar 561.500 ton (inclusief de in buitenlandse havens binnengebrachte vis), welke hoe veelheid in totaal DM 279 miljoen op bracht. Dit betekent dat bijna 2.500 ton meer werd gevangen dan in 1961, terwijl de opbrengst DM 200.000 hoger was dan in dat jaar. De gemiddelde opbrengst per kg daalde van 50 pf in 1961 tot 49,6 pf in 1962. De hoeveelheid in Westduitse havens aange voerde vis bedroeg 542.200 ton met een opbrengst van DM 270,8 miljoen. Onge veer 112.000 ton -werd verwerkt tot vis- Advertentie KANTOORMEUBELEN MARKTPLEIN 22 IJMUIDEN - TEL. 4619 EIGEN TECHNISCHE DIENST Reparatie - Onderhoud - Rebuilt Zo ook in „De man, die Liberty Vance doodde", een nieuw voorbeeld van het be proefde genre met James Stewart als een jong en onervaren advocaat, die vastbe sloten is de wet te handhaven in het stad je Shinbone, dat evenals de gehele streek heeft te lijden van het optreden van de beruchte bandiet Liberty Vance. Stewart hoopt langs geweldloze weg zijn doel te bereiken, maar de ontwikkeling der ge beurtenissen leert hem dat hoogstaande principes door omstandigheden zinloos en irreëel kunnen worden gemaakt. Het is een les die zijn vriend John Wayne hem al eerder aan het verstand heeft willen brengen. Met enige moeite kan men zelfs een politieke parallel in het verhaal ont dekken, maar dat is misschien weer te ver gezocht bij een regisseur, die het al leen maar te doen is geweest om een span nende intrige, waarin James Stewart uit groeit van schuchtere advocaat tot de gro te held van het westen. Straatvoetbal. Op 8 augustus zal weer een straatvoetbaltoernooi worden gehou den in Beverwijk. Jongens in de leeftijd van 10 tot en met 15 jaar kunnen hieraan deelnemen en zich opgeven bij de secre taris Hans Velthuys, Breestraat 72. Het toernooi wordt op sportpark Adrichem ge houden. Het winnende elftal neemt deel aan het toernooi te Arnhem op 17 augustus Nieuw bedrjjf. Burgemeester J. G. S, Bruinsma van Beverwijk zal op vrijdag 28 juni 's middags om vier uur het nieuwe bedrijf van de N.V. Lubro aan de Koning straat openen. de pieren door middel van seinen op de van de siujzen naar zee. Indien na aan komst in de sluizen te IJmuiden mocht blijken, dat meer sleepboten nodig zijn dan het aantal, dat in Amsterdam werd besteld, dan kunnen deze in de sluis alsnog aan de havendienst worden opgegeven. Om deze werkwijze in te voeren en een vlotte gang van zaken te bewerkstelligen, hebben alle havensleepboten te IJmuiden naast de VHF-zend- en ontvanginstallatie nog een 12 kanaals-VHF-ontvanger aan boord gekregen. Hierdoor beschikt men op elke sleepboot over 1 zend- en 2 ontvangst mogelijkheden. meel en visolie. In de buitenlandse havens voerden Duitse vissersvaartuigen direct van de vangstgebieden 19.300 ton verse vis aan, ter waarde van ca. DM 8 miljoen. De vloot van de verre zeevisserij werd in 1962 uitgebreid met vier nieuwe boten met in totaal 4.700 bruto registerton, ter wijl 26 boten met in totaal 13.300 bruto registerton uit de vaart werden genomen. Eind november 1962 telde de vloot 173 schepen met in totaal 116.300 bruto regis terton, inclusief 14 schepen met totaal 5.740 bruto registerton, welke in aanbouw zijn. Tot deze vloot behoren thans 27 gecom bineerde vangst- en fabrieksschepen met vriesinstallaties; 13 schepen zijn uitgerust met een installatie voor de verwerking tot vismeel. Het totale aantal schepen dat op het ogenblik voor de verre zeevisserij wordt gebruikt is verminderd van 195 in j december 1961 tot 159 eind 1962 met in totaal 110.600 bruto registerton. De vangst van de verre zeevisserij be droeg 359.600 ton (66.3 percent van de totale visvangst), waarvan 35.840 ton haring en 323.760 ton andere vissoorten. Vergeleken met de vangst in 1961 was I de haringvangst 1.770 ton en de vangst van andere vis 12.200 ton groter. De totale opbrengst van de vangst van de verre zee visserij bedroeg ruim DM 201 miljoen, d.w.z. DM 11,3 miljoen meer dan in 1961.1 De gemiddelde opbrengst van de door de verre zeevisserij aangevoerde vis be droeg 55,9 pf per kg, tegen 54,9 pf in 1961. I Van de door de verre zeevisserij aange voerde vis was 45.900 ton niet geschikt voor consumptie. Advertentie REGENJASSEN voor vader en zoon in: gabardine Egyptisch katoen nylon en plastic ^h«rea> §jj |oog«n» kleding BfMMmt 17<>19 Se verwijk Een delegatie van de r.k. jeugdvereni ging „De Tunnelboys" te Velsen-Noord. be staande uit de meisjes Joke Stals, en Mar- jo Dekker en de jongens Sjaak Bok en De Nederlandse Spoorwegen hebben het I Dick Rijs onder leiding van de heer R. bouwen van een nieuw viaduct over de van Gooi heeft woensdagmiddag in het Stationsweg in Velsen-Zuid na aanbeste- Cultureel Centrum te IJmuiden de op- ding gegund aan de Amsterdamse Aanne- brengst van de actie „Dousadj h°- mingsmaatschappij n.v. Het te bouwen via duct zal breder worden dan het huidige. GROENTEPRIJZEN. Beverwijk, 19 juni andijvie 1217 cent; sla 45V2; spinazie 2155; bloemkool 23 74; bospeen 4268; waspeen 2382; sper ziebonen 165190; snijbonen 160190; een be- dragvan 502,06 overhandigd aan de heer G. J. Kwakkel, gemeentelijk ambtenaar van De Velser Jeugd Centrale. Dit bedrag is bijeengebracht door de jongens van „De Tunnelboys" met het schilderen van de huisnummers op de vuil nisemmers en door de toneelgroep „De Tunnelboys" met een toneelvoorstelling op peulen 135160; postelein 12—22; rabarber I zondag, 16 juni j.l. in het Jozefhuis aan de 15—23; aardbeien 350—580 I Banjaertstraat te Velsen-Noord. Advertentie ril IJMUIDEN GOUDA ZWIJNDRECHT i'tf. In IJMUIDEN gevestigd Kennemerlaan 92 - Telefoon 5072

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 5