Verwarring over winkelsluiting van kapperszaken is groot \r joh.vellekoop 3 Welvaart in V.S. rem op de bloembollenexport OUDE SPORTAUTO nieuw gemaakt 1 Doe mee-actie Veltman genomen VACANTIE00RD Pocket-boeken DAGTOCHTEN REIS- en PASSAGEBUREAU NEDffiASmEHAHDE-MAATSCWU 1 Federatie Kapperspatrooiis geeft Kamer van Koophandel de schuld Faillissementen Collecte voor Anjerfonds Amerikaanse groep van de Bond bijeen CmU voor uw vakantiereizen Boekhandel Ab de Jong naar vele bestemmingen Rita Corita BABY Gevonden GOUD DONDERDAG 20 JUNI 1963 7 REISBUREAU X. PASSAGEBUREAU intraned RA IJMUIDEN Kennemerlaan 25 Tel. 02550-8306 LUCHTVAART- SCHEEPVAART- en SPOORBILJETTEN VELSENS AMATEUR ELFTAL ideaal voor uw vakantie, o.a. van: Maigret - Peter Cheyney - De Saint - Havank Tevens leuke damesromans 1.25 - 1.50 - 1.75 Kennemerlaan 59 - Telef. 5326 Inlichtingen en boekingen bij N.V. VEREENIGDE SCHEEPSAGENTUREN Kanaalstr. 71 - Tel. 4961 IJmuiden Marktplein - Telef. 5644 IJmuiden Nieuwe boeken voor teenagers %vard*° Examens Pa ff In Haarlem en omliggende gemeenten heerst bij het publiek grote verwarring over de dag in de week, waarop de kap- persbedrijven in verband met de vijfdaag se werkweek voor deze bedrijfstak, geslo ten zijn. Er zijn kappers die 's maandags of alleen in de ochtenduren óf de gehele dag gesloten zijn en er zijn zaken die op dinsdag dicht zijn. Het bestuur van de Federatie van Kapperspatroons in Haar lem, waarbij de vier kapperspatroonsbon den zijn aangesloten, wijt deze verwar ring aan het advies dat de Haarlemse Kamer van Koophandel aan de onder scheiden gemeentebesturen heeft gegeven inzake deze halvedagsluiting van kappers winkels. Dit advies van de K.v.K. wijkt name lijk af van de uitslag van de enquête, die de federatie heeft gehouden onder de kap perspatroons en hun personeel over de gunstigste middag in de week waarop de kapperszaken gesloten kunnen zijn. Verre weg het grootste deel van de kappers bleek voorstander te zijn van het sluiten op maandagmiddag. Met een vrijwillige sluiting op maandagmorgen zouden de kapperszaken dan 's maandags de gehele dag kunnen sluiten, waardoor tegemoet gekomen zou worden aan de wens van vele werknemers aansluitend op de laat ste werkdag (zaterdag) tweemaal 24 uur vrij te zijn. De Commissie Middenstand van de Ka mer van Koophandel in Haarlem heeft aan de gemeentebesturen, die haar om ad vies hebben gevraagd, als haar mening te kennen gegeven dat om bedrijfsecono mische reden (verwarming, verlichting e.d.) aan de verplichte sluiting van kap perszaken op maandagmorgen de voorkeur moet worden gegeven. Uiteraard zijn de gemeentebesturen vrij dit advies ai of niet op te volgen. In Haarlem zijn de kapperszaken in af wachting van het betreffende besluit van de gemeenteraad thans nog op dinsdag de gehele dag gesloten. De Federatie van Kapperspatroons heeft aan B. en W. mee gedeeld dat het merendeel van de kap perspatroons en werknemers voorstander is van een verplichte winkelsluiting op maandagmiddag. B. en W. van Heemstede hebben het advies van de K.v.K. niet gevolgd zodat in deze gemeente voor kapperszaken een verplichte winkelsluiting op maandagmid dag geldt en dientengevolge de meeste zaken op maandag de gehele dag sluiten. Het gemeentebestuur van Zandvoort heeft het advies van de Kamer van Koophandel wèl opgevolgd en de verplichte winkel sluiting voor kappersbedrijven vastgesteld op maandagmorgen. Hiervan hebben de Zandvoortse kappers echter tot 15 septem ber dispensatie gekregen. Tot die datum zullen de kapperszaken in Zandvoort dinsdags de gehele dag gesloten zijn. Advertentie Kennemerlaan 25 IJmuiden Tel.8306 De kappersorganisaties willen de ver plichte winkelsluiting op maandagmiddag doorgevoerd hebben, omdat het in de be doeling ligt op deze middag cursussen, de monstraties, concoursen en dergelijke te organiseren. De Federatie van Kappers patroons Haarlem heeft bij de Kamer van Koophandel stappen gedaan om te bewerk stelligen dat haar advies aan de gemeente besturen wordt herzien^ zo vernemen wij van de waarnemend voorzitter van de Fe deratie, de heer L. G. Pierlot. In Bloe- mendaal zullen de kapperszaken in af wachting van een nog door het gemeente bestuur te nemen beslissing op dinsdag de gehele dag gesloten zijn. In Bennebroek zijn de kapperszaken op maandag de gehele dag gesloten. In IJmuiden en Velsen zijn de kapperswinkels op dinsdag de gehele dag dicht. Naar wij vernemen zal de commissie Middenstand van de Kamer van Koophandel donderdag vergaderen om zich opnieuw o ver deze kwestie te beraden. Het Velsens amateurelftal, dat zaterdag middag om 4.15 uur op het hoofdterrein van „Schoonenberg" tegen het Hilversum- se amateurelftal speelt, is als volgt samen gesteld: Van den Boogaard (VVB); Van der Graaf (Stormvogels) en Schoorl (Vel sen); Haverkamp (Stormvogels), Van Eden (Waterloo) en Van Eerden (SVIJ); Bosdijk (VSV), Luppens (Stormvogels), Admiraal (Stormvogels), Hoogzaad (Velsen) en Blum (Velsen). De arrondissementsrechtbank in Haar lem heeft op dinsdag 18 juni 1963 in staat van faillissement verklaard: Alfred Adolf Thoolen sr., wonende te Heemstede, Hor tensialaan 4. Rechter-commissaris: mr. J. G. L. M. Bijnen. Curator mr. G. A. P. de Kort, advocaat en procureur in Haarlem en Albert van den Brom, wonende in Oostzaan, Stationsstraat 2, Café „De Bonte Os" te Jisp. Rechter-commissaris: mr. J. G. L. M. Bijnen. Curator mr. D. Aten, ad vocaat en procureur in Zaandam. Bij vonnis van de arrondissementsrecht bank in Haarlem van 18 juni 1963 is, na gedaan verzet, vernietigd het vonnis dier rechtbank van 11 juni 1963, waarbij Jo hanna Hoekstra, weduwe van O. D. Ter- meulen, wonende in Zandvoort, Bredero- destraat 130 in staat van faillissement is verklaard, met benoeming van mr. J. D. A. Viskil, advocaat en procureur in Haarlem, tot curator. Bij beschikking van de arrondissements rechtbank te Haarlem van 11 juni 1963 is gehomologeerd het akkoord in de sursé ance van betaling van Abraham van Leeu wen, eigenaar en exploitant van de bedrij ven Monopoletheater en Monopolebar, in Zandvoort, Stationsplein 11. Bewindvoer der: mr. J. D. A. Viskil, advocaat en pro cureur in Haarlem. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijst is op 17 juni 1963 ge ëindigd het faillissement van Cornells Lindenaar jr., koopman, wonende in Haarlemmermeer, Aalsmeerderdijk 498, uitgesproken dd. 10 december 1957, cura tor mr. P. J. Prinsen Geerligs, advocaat en procureur in Haarlem. Wegens het verbindend worden van de tweede tevens slot uitdelingslijst is op 18 juni 1963 geëindigd het faillissement van: M. C. W. v. d. Vecht, meubelhandelaar, wonende in Haarlem, Gen. Cronjéstraat 97, uitgesproken dd. 1 september 1953, cu rator mr. P. J. Prinsen Geerligs, advocaat en procureur in Haarlem. Bij beschikking van de arrondissements rechtbank in Haarlem van 14 juni 1963 is in het faillissement van: Martinus Chris- tiaan Hoole, koopman in Haarlem, Van Riebeecklaan 3, in de plaats van mr. K. A. F. J. Pliester, tot curator benoemd mr. C. Blankevoort, advocaat en procureur in Haarlem. Advertentie Uitgebreide kollektie Advertentie Nederlandse romans: Farley, Bonfire. Black's tweede zoon in de drafsport; Johns, Biggies' ge heime opdracht; Johns, Biggies als geheim agent; Lienau, Het leven bruist; May, De boodschap van Winnetou; May, De smokkelaars van de Tigris; Stelli, Robbie op de achtergrond. Buitenlandse romans: Marokvia, Nanette; Ro berts, Vagebond Wong. Studieboeken: De Bont, Prismagids voor studie en beroep; Van Diggelen, Buurland maan; De Jong, Vogels in bos ,park en stad; Oranjekruis- boekje; Schmull, Brandt en Den Boef, Basket ball; Dorgelo, Handboek voor de moderne spoor weg; Van Onck en Van Beurden, Honderd hen- geltips: De Graaf, Race- en sportwagens; Gilbert en Poustockkine, Jazzmuziek; Nederlandse keur 37 t/m 41 en 47; Grimm, Sprookjes; Larive, Van nacht varen de Hollanders; Presser, Europa in een boek; Berkhof, Haveloos India. Het Anjerfonds Velsen zal in de periode van 24 juni tot 7 juli een huis-aan-huis- collecte houden. Daarbij zal weer, evenals vorige jaren een prachtige foto van het koninklijk gezin worden aangeboden. Het Anjerdag Comité Velsen doet een drin gend beroep op de bevolking van Velsen een bijdrage voor het Anjerfonds met gulle hand te geven. Te vens doet het comité een dringend beroep op leden van cultu rele organisaties om zich beschikbaar te stellen als collectant. Aanmelding voor collecteren of aanvragen voor foto's, ook voor verzameling, kunnen worden gericht aan het Anjerdag Comité Velsen, Moer- bergplantsoen 22 te IJmuiden. Tel. 02550- 5743. De Amerikaanse groep van de Bond van Bloembollenhandelaren heeft dinsdagmid dag uit de mond van haar voorzitter, de heer H. Hylkema gehoord dat de terug gang van de export ook moet worden ge weten aan de welvaart in de V.S. Vele mensen, die bloembollen zouden kunnen gebruiken, bezitten ook weekendhuisjes, ca ravans en andere middelen om in de week einden hun huis en tuin te verlaten. Ze hebben geen interesse. In minder rijke tijden heeft men wel een paar dollar over om wat aan zijn tuin te doen. Bij de teruggang van de export van de laatste drie jaren is men gaan zoeken naar een zondebok, aldus de heer Hylkema. We hebben dit seizoen minder verkocht dan verleden jaar. Sommigen schrijven dit toe aan een minder goede reklame, de kwa liteit zou niet goed zijn en de prijzen te hoog. Men moet echter zoeken naar een uitgebreid complex van factoren. Hij was over de toekomst niet optimistisch. Een groep van 26 personen heeft twee dagen in Hilversum geconfereerd om het hele complex van problemen te onderzoe ken. Ook hiervan bracht de heer Hylkema verslag uit. Het kon slechts een summiere opsomming zijn. Men is niet tot een defi nitieve conclusie gekomen. Hij noemde de exportcijfers een uitvoer naar de V.S.van 10.547.000 kg van 1 juli 1962-16 juni 1963 tegpn verleden jaar 12.065.000 ter waarde van resp. 40.174.564 en 43.11.395. Aan het Coornhertlyceum te Haarlem zijn geslaagd voor het eindexamen h.b.s.-A: Boudewijn Aangeenbrug; Frieda Beun der; Els Boekelaar; Bertus Brulleman; Jaap Dik; Hans Duijff; Manja Dijkstra; Irene Faber; Yvonne Hamerling; Henriëtte Haije; Jan Maarten de Jong; Peter Krom. Bob Lindeman; Sjoerd van Meeteren; Ed Noort; Charlotte Phaff; Jan Schouten; Mariane Schumacher; Edgar van Tuyl van Serooskerken; Eiso Weert. Afgewezen: geen. Lorentzlyceum. Aan het Lorentzlyceum in Haarlem slaagder voor het eindexamen h.b.s.-a Rob van Dijk, Helma Fehres, Cees Hovingh, Frank Jacobs, Bettie de Raadt, Paul Stroman, Pieter Vogelaar, Ha eke de Vries, Tini de Vries, Paula van Vuuren, Marijcke van Waardhuizen, Willy Walbrecht en Frieda Walda Voor het eindexamen gymnasium a slaagde alsnog John Schouten. Rijkskweekschool. Aan de rijkskweek school in Haarlem slaagden voor het eind examen tweede leerkring J. van der Kuijl uit Haarlem, T. Verduijn uit IJmuiden, G. J. de Zwaan uit Driehuis en K. Haleber uit Santpoort. Voor het examen nuttige handwerken slaagden de dames M. Hansen, M. Hessels, S. Jansen en M. Kee uit Haarlem en E. v d. Linde uit Heemstede. Kleuterleidster. Voor het examen hoofd akte kleuterleidster is aan het opleidings instituut St. Lucia in Rotterdam geslaagd mejuffrouw I. van Ravenzwaaij uit Haar lem. Wel is men in Hilversum tot de conclu sie gekomen, dat kwaliteit en sortiment aan een nader onderzoek moeten worden onderworpen. Het sortiment kan veel ver beterd worden en meer aangepast aan de omstandigheden daar. Er is al begonnen met een proef op verschillende plaatsen met 150 rassen. De kwekers van bloem bollen zullen overigens ook moeten wor den ingeschakeld bij de oplossing van de problemen. Wellicht zal men naar een svsteen moeten gaan zoeken om die kwe kers die de bollen de beste behandeling geven, ook loon naar werken, misschien in de vorm van certificaten, te geven. Invoerrechten De vertegenwoordiger van het Centraal Bloembollen Comité in de V.S., de heer Gus Springer deelde mee, dat er belang rijke wijzigingen in de invoerrechten zijn gekomen, die 1 juli ingaan. Als de contro verse tussen de V.S. en de E.E.G. niet te hoog oploopt, dan bestaat zelfs de kans dat eerlang de rechten op hyacinten en crocussen zullen verdwijnen. Dat men aan alle kanten probeert te ont dekken hoe men de bollen het best kan verzenden bleek uit de mededelingen van de reeds 46 jaar oude scheepvaartcommis sie. Deze ontdekte dat de naar de west kust van de V.S. verzonden bollen, die weer terugkwamen en volgens de bestaan de begrippen mishandeld waren, hier het best bloeiden. Het laboratorium gaat dit fenomeen verder onderzoeken. Aangezien de winsten dusdanig zijn ge daald, dat er niet veel meer afkon, kwam het bestuur met het voorstel om een extra heffing voor coöperatieve advertentie met de wederverkopers van PA percent terug te brengen tot een half. Er is zeer uit voerig over gediscussieerd. Tenslotte kwam de voorzitter met de vraag wie tegen deze verlaging was. Dat bleek niemand te zijn. De reclamecampagne voor 1964 werd toegelicht door de heren W. Roozen, direc teur van het Bureau Onpersoonlijke Re clame, en G. Springer. Men moet gaan roeien met de riemen die men overge houden heeft. Uit de zaal kwam oppositie. Veel liever zou men de onpersoonlijke re clame vervangen zien door een veel meer direct gerichte. Een suggestie was om meer showtuinen in te richten in bepaalde wijken of straten. Dit in samenwerking met plaatselijke bloemisten. Men ging uit van het standpunt, dat goed voorbeeld goed doet volgen. Er blijken echter enorme problemen, in verband met de hierdoor ontstane bevoor deling van een groep, aan te zijn verbon den. De suggestie zal weer nader worden bekeken. De heer Springer maakte intussen ge bruik van de gelegenheid om onvolkomen heden en zelfs fouten aan te wijzen. Een van zijn bezwaren was onder meer dat men te weinig tijd nam om te denken en ook geen tijd voor de voorbereiding van zijn verkoopprogramma. Tenslotte zij nog vermeld dat de Bond zich zal aansluiten bij de Arbitrage Com missie voor het Bedrijfsleven in de V.S. waardoor het procederen in dat wereld deel technisch en financieel voor de Neder landse leveranciers mogelijk is geworden. In een garage aan de IJmuidense Planetenweg staat een prachtig zilvergrijs glanzend voertuig. Het is een open sportauto, merk BMW, gebouwd in 1935, tot verval geraakt in de naoorlogse jaren en door de gebroeders Nico (23 jaar) en Cees (21 jaar) van Pel in 1963 weer geheel rijklaar gemaakt. „Ik kwam negen maanden terug in Haarlem om bij een sloperij een dop voor de benzinetank van een Renault 4 op de kop te tikken. Toen zag ik hem toevallig ergens voor een deur staan. Ik bel aan. Mevrouw doet open. Is hij te koop vraag ik. Voor 340 gulden zegt ze. Ik vind 270 voldoende, zeg ik. Wacht dan maar tot mijn man thuis komt, antwoord ze. Ik wacht, maar houdt de auto in de gaten als een wolf. „Ten slotte werden we het eens voor 300 gulden", aldus Cees. Hoewel de oude slooprijpe sportauto nog wel reed, durfde Cees het toch niet aan hem naar IJmuiden te rij den. Daarom werd de wagen gesleept. De eerste zes maan den bleef hij staan. Maar daarna gingen de gebroeders Van Pel aan de slag. Dat ging hun gemakkelijk af, want Cees, die nu dameskap per is, was vroeger fijn- metaalbewefker. Zijn broer Nico was vliegtuigbankwer ker en auto-instructeur. Thans leert hij ook voor dameskapper. De gebroeders, die beiden grote liefhebbers zijn van antieke automobielen, brach ten bijna alle vrije uren op, onder en in hun eerste vete raan door. Motorisch moest de wagen geheel worden ge reviseerd en ook een deel van de carrosserie werd vernieuwd. Nu beschikken Cees en Nico van Pel voor 1600 gulden (met de koop mee) over een prachtige sportauto, die altijd nog een snelheid van 140 kilometer per uur kan halen (toen hij nieuw was reed de wagen tussen 150 en 170 kilometer per uur). Tal van onderdelen ver vaardigden de gebroeders Van Pel zelf, omdat die ner gens meer verkrijgbaar wa ren. Het revisiewerk deden zij achter in de schuur van hun huis aan de Kennemer laan. De montage geschiedde in de garage aan de Plane tenweg. Er moet nog wel wat aan de BMW (waarschijnlijk de enige van dit type in ons land) gebeuren, alvorens Cees en Nico er met vakantie mee naar Italië gaan. Zo ontbreekt nog, een 'innen kap. Ook komt er een nieuwe cardanas in. De auto heeft er inmiddels alweer 2500 kilometer '.póf ten. „Doch als je dit wagen tje vergelijkt met de sport auto's van tegenwoordig, dan heb ik het idee dat er nu maar wat afgeraffeld worlt", meent Cees. „Alles in die oude auto's is veel degelijker. De assen zijn soms wel twee keer zo dik". Op de foto ziet men N co van Pel achter het stuur, Cees naast hem. Evenals het vorig jaar zal het r.-k. clubhuis De Spil ook dit seizoen besluiten met een serie buitenactiviteiten voor de gehele jeugd van 7 tot en met 16 jaar, van IJmuiden- Oost en omgeving Maar niet alleen deze jeugd. Ook gezinsdeelname is mogelijk, dus vader en moeder kunnen samen met hun kinderen meedoen aan deze tochten. Gedurende 4 avonden zullen de deelnemers door middel van opdrachten een bepaalde tocht moeten volbrengen. Iedere avond zal er worden gestart van De Spil; ook is daar het eindpunt. De start is steeds om 19 uur. Zo zal er maandagavond 24 juni, worden gewandeld. Er zijn 2 tochten van resp. 4 en 8 km, naar keuze. Dins dag 25 juni is er een fietsen- rally over een afstand van ongeveer 15 km met afwisse lend steeds nieuwe opdrach ten en controleposten. De deelnemers zullen woensdag avond 26 juni een speurtocht moeten maken. Donderdag 27 juni wordt deze week be sloten met een puzzel-tocht. Vrijdagavond 21 juni be staat er tussen 7 en 8 uur in de Spil. Meeuwenlaan 2, ge legenheid zich aan te melden voor 1 of meer avonden. Voor de niet-leden bedra gen de kosten per avond 0,25 per persoon tot en met 16 jaar en 0,50 per persoon oovep d© 16 j#gr piet een maximum van 1.per ge zin per avond. Indien de ouders meedoen hoeft alleen voor de kinderen te worden oetaald. Verleden jaar zijn er veel kinderen geweest die een Doe Mee-diploma hebben gekregen. Ook dit jaar zijn deze diploma's te behalen. Volgend jaar zal deze aktie weer worden gehouden. Wanneer men 3 diploma's heeft behaald, komt mén in aanmerking voor een me daille. De zangeres Rita Corita zal tijdens de Santpoortse Ceest- week twee avonden, woens dag 8 en donderdag 9 augus tus, optreden in de Bier en Weinstube van de Uilen boom in de Hoofdstraat. Hieronder vindt men een brief, waarin de heer W. Veltman te IJmuiden beleefd wordt uitgenodigd deel te nemen aan de fietstocht van Mammalou. De heer Veltman h^d echter in het geheel geen belangstelling voor de rit van Christel Adelaar. Zijn collega's bij Breedband had den hem een kool willen stoven door in zijn naam een brief te sturen aan Mamma lou, m.et onderstaand epistel tot gevolg. Een en ander natuurlijk tot grote verras sing van de heer Veltman, die overigens op 8 juni niet is gestart. Beste mijnheer? Veltman. Ik vind het erg leuk dat u van plan bent mij op mijn tweehonderd kilometer lange fietstocht of op een deel daarvan te vergezellen. Het belooft een reuze leuke tocht te worden, want Harry Moo- ten, Ton van Otterloo, Co de Kloet, Herman Stok, Wilma van Klaveren, Gerard Hey- stee, Donald Jones, Jaap Daniëls, Ronald Wagter, Max Dat ook keepers vader kunnen worden zult u onge twijfeld direct van ons willen aannemen en dat is ook niets bijzonders ware het niet dat deze blijde gebeurtenis tij dens de wedstrijd Heeren veenStormvogels plaats vond. In deze laatste competitie wedstrijd stormde plotseling, een kwartier voor het einde van de wedstrijd, een man het veld op om de Friese keeper te vertellen dat zijn vrouw hem het mooiste va derdaggeschenk had gegeven namelijk een baby. De goalie van Heerenveen bedacht zich geen moment, greep z'n trainingspak en stormde, samen met de ver kondiger van de blijde ge beurtenis, het veld af, rich ting huis. Iedereen was even perplex en men wist niet beter te doen dan de reser vekeeper het veld op te stu ren, uiteraard volkomen tegen de reglementen. Na afloop van de wedstrijd moest de scheidsrechter aan de leider van Stormvogels bekennen dat hij dit niet had mogen toestaan en hij stelde de IJmuidense club in de ge legenheid protest aan te tekenen. Van deze gelegen heid wenste men echter geen gebruik te maken. van Praag, Reinier Paping en Gerrit Schulte hebben mij al toegezegd de hele tocht of een deel daarvan te zullen meerijden. Uit uw briefje heb ik ge lezen, dat u mij wilt verge zellen vanaf IJmuiden, tot zo ver wilt. Het lijkt mij het beste, dat u zich bij ons aansluit in IJmuiden op 8 juni op de Kerkstraat, waar wij omstreeks 15.25 uur pas seren. U zult begrijpen dat het voor mij niet mogelijk is om voor iedereen die mee fietst de maaltijden en de eventuele overnachtingen te verzorgen. Wel zal ik mijn best doen om er voor te zor gen dat u snel over de adres sen voor eet- en slaapge legenheid kunt beschikken, uiteraard voor uw eigen rekening. Ik zal het prettig vinden om persoonlijk ken nis met u te kunnen maken en ik hoop, dat ook u veel plezier van de tocht zult hebben. Met vriendelijke groeten, Christel Adelaar. Van 8 tot en met 14 juni werden in Velsen de volgen de voorwerpen als gevonden aangegeven: pullover, gas- aansteker, haan, zonnebril, dameshorloge, jongensfiets, bos sleutels, halssnoer, zwem broek, trui, vestje, jongens pet, benzinedop, jongensjas je, poppenwagen met inhoud, halsband met penning, por temonnee met inhoud, over hemd, regenjas, knipbeurs met inhoud, busje babypoe der, autoped, meisjésfiets, herenhorloge, 1 pr. voetbal schoenen, bankbiljet van 10.-, ring met sleutels, mouwplankje, kinderbril, zilveren rijksdaalder, munt biljet van f 2.50, kinderhoed je, ladder, muziekinstru ment in koffer, windjack met capuchon, bedeltje, étui met vulpen en potlood, bad mantel, kinderportemonnee met inhoud, loonzakje met inhoud, kontaktsleutel, zilve ren armband, toilettasje en een groen nylon zakje met inhoud. Inlichtingen over bovenge noemde voorwerpen kan men dagelijks krijgen bij het hoofdbureau van politie in IJmuiden-Oost. De daar ge deponeerde voorwerpen kan men elke dinsdag en vrijdag van 16.30 tot 17.30 uur af halen. Waar eertijds vorsten, diplo maten en andere hoogge- plaatsten plachten te eten, slapen en wandelen, huppe len thans overwerkte em ployes van een Amsterdams handelskantoor in hemds mouwen rod. Voorwaar een aanminnig tafreeltje, dat men kan aanschouwen op het landgoed Duin en Kruid- berg. Van stijlvol hotel tot vakantie-oord. Het kan verkeren. Adjudant P. Pippel van de brigade der Koninklijke Marechaussee heeft dezer dagen de gouden medaille gekregen wegens zesender tig jaar trouwe dienst. Dit geschiedde in de kazerne van de brigade in Amsterdam.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 7