Het Nationale Ballet opent programma met „Symphonie in C" van Bizet 1 1 V 1 Alphenaar „George Dandin" helemaal eigentijds bij het Théatre de la Cité de Villeursbanne DE PROGRAMMA'S Morgen in Bloemendaals Openluchttheater Prinses Beatrix opende Antiekbeurs in Delft 1 Teresa Berganza Veiling bij Hertzberger f£$ t\hW NEGEN MllZEN DONDERDAG 20 JUNI 1963 9 W nabeschouwingen De KRO-avond Concertuitvoering van Fauré's opera onder leiding van lean Fournet BANDRECORDERS PLATENSPELERS EN BANDEN KRUISWEG 47-49 HAARLEM Huwelijk Taylor-Burton en het Nederlands Kamerorkest P. Zwaanswijk De radio geeft vrijdag Televisieprogramma HET FESTIVALPROGRAMMA van Het Nationale Bal let, waarvan dinsdag in Amsterdam de galapremière werd gegeven, wordt gekenmerkt door een weloverwogen ver scheidenheid van stijlen. Het bestaat geheel uit werken van hedendaagse choreografen, het geeft contrasterende beelden van enerzijds de voortzettingen binnen de „klassieke" traditie en van anderzijds de „moderne" bewegingsvrijheid. Het ge tuigt van een uitmuntende opzet, al moet men het betreuren dat er ditkeer geen Nederlandse creatie tot stand is gebracht. Jammer genoeg zijn de resultaten van de opdrachten tot verrijking van het repertoire niet allemaal even interessant uitgevallen. Dat mag men natuurlijk ook niet verwachten. Het aantal meesterwerken is en blijft nu eenmaal beperkt. Misschien zou het daarom verstandiger zijn geweest zich te beperken tot twee noviteiten en deze te flankeren door meer of minder beproefde successen, al ware het slechts ter stimulering van de ontvankelijkheid. DE LICHTE teleurstelling wordt vooral veroorzaakt door de tweede helft van de overigens voortreffelijk voorbereide voor stelling. Men moet het uiteraard waarderen, dat er pogingen worden ondernomen de dans te volgen om een passage uit de inleiding van directrice Sonia Gaskell te citeren op zoek naar een nieuwe waarheid, buiten het gebied van de roman tische droom: de eenzaamheid en de lots bestemming van de mens, de samenleving en haar angsten. Op dit gebied echter is er internationaal nog weinig bezienswaardigs tot stand gebracht en dan over het al gemeen met behulp van niet direct in danstaal uitgedrukte elementen. Wie de mens van nu in zijn bewegingen wil leren kennen, kan voorlopig beter terecht in de balzaal of wat daar heden ten dage voor doorgaat. Met vrij hooggespannen verwachtingen werd „Arcade" van John Taras op het Concerto voor piano en blaasinstrumenten van Igor Strawinsky (uitgevoerd met Joop Stokkermans als solist in de orkestbak) tegemoetgezien. Deze choreograaf, ook in ons land vooral bekendgeworden door zijn fraaie „Dessins pour les Six" en zijn werk voor het verdwenen gezelschap van de Markies de Cuevas, heeft deze epolyrische schepping in eerste instantie verricht voor het New York City Ballet om royalere kansen dan de gebruikelijke aan de mannelijke dansers te bieden. De nogal raadselachtige handeling voltrekt zich in een kloosterachtige omgeving, waar tijdens, een vreemdsoortig ritueel gefrustreerde gevoelens tot. uiting komen. Om het on- doorgrondelijker te maken speelt dit alles zich af in een van de per definitie duistere middeleeuwen, waarschijnlijk ter wille van de hartstocht in een zuidelijke sfeer. Het grote duet in het middendeel, met vooral psychologische complexe verbindingen, zou stellig veet boeiender kunnen zijn als de technische ver tolking met meer uitdrukkingskracht gepaard gaat, dan er nu door Panchita de Péri en Ben de Rochemont aan werd verleend. DECORS EN KOSTUUMS zijn ontworpen door Wim van Royen, die zijn opleiding kreeg in het filmbedrijf en met zijn markante kleurgevoeligheid en zin voor effectieve structuren als een welkome nieuweling in het theater mag worden begroet. Hij leverde ook de aankleding en het achterdoek voor de „Dode- dafonische variaties" van Witaly Osins, de uit Letland afkom stige en internationaal (onder anderen door Michael Fokine en Olga Preobrajenska) geschoolde balletleraar aan het Koninklijk Conservatorium, op muziek van Kees van Baaren, componist en directeur van deze instelling. Het zijn vijf korte paragrafen, waarin muzikale en ritmische aspecten volgens verschillende thema's worden uiteengezet. De danseressen bewegen zich in reeksen, waaruit zich telkens figuren systematisch maar sug gestief losmaken. Het ingenieus samengestelde geheel doet bij eerste kennismaking vrij steriel aan, maar heeft toch voldoende dwingende eigenschappen om tot herhaalde aanschouwing uit te nodigen. PEARL LANG de meestbegaafde volgelinge van Martha Graham, die zich zelfstandig heeft gemaakt om volgens de oor- De vijftiende oude kunst- en antiekbeurs in het Stedelijk Museum te Delft is gis teravond door prinses Beatrix geopend, waarna zij door het bestuur van de stich ting oude kunst- en antiekbeurs over de expositie werd rondgeleid. De voorzitter van de stichting, de heer J. Schulman, had een inleiding ge houden over de Delftse Beurs die naar hij zei terecht een internationale faam is gaan genieten. Hij wees daarbij ook op de culturele en opvoedende taak, die men heeft te vervullen door het ambachts- en kunstvoorwerp dichter bij het publiek te brengen. Er zijn dit jaar dertig deelnemers die de gehele museumruimte van „het Prin senhof" met antieke schilderijen, beelden, aardewerk, porcelein, zilver, goud en ju welen in beslag hebben genomen. Ver wacht wordt dat de beurs dertig tot veer tig duizend bezoekers zal trekken. KONINKLLTKE BELANGSTELLING VOOR .DE PERZEN" Maandag hebben koningin Juliana en prinses Christine de voorstelling bijge woond van „De Perzen" in Carré ii) 'Am sterdam. Dinsdag bevond zich prinses Be atrix met vier vriendinnen onder de be zoekers. Prinses Beatrix onderhield zich na de voorstelling geruime tijd met de regisseur, Erik Vos, en met de heer Wun- nink, directeur van Theater Carré. De editie van de KRO-rubriek „Brand punt", die een nogal bleke reportage over het Profumo-schandaal en een stukje ge maakte folklore over de herboren schut terij van een Limburgs dorpje bevatte, werd het vermelden waard door een hard, maar ook gedegen „Bildbericht" over de Westduitse arts dr. Herterich, die na een grotendeels vergeefse strijd tegen land genoten, die ondanks hun Nazi-verleden nog functies bij de rechterlijke macht bekleden, naar het buitenland is uitge weken. Voorbeeldig had men de uitspraak van een man, die een van die rechters verdedigde tot een keiharde dialoog met de reacties van Herterich verweven. Met boeiende toelichtingen van dansen als de paso doble maakte de vaak ge lauwerde ballroom-kampioen Bert Voeten (gesteund door zijn partner Jeanne Ass- mann) in het kijkspel „TV-DANSANT" weer eens duidelijk, hoe deskundigheid en geestdrift kunnen bijdragen tot het slagen van een program. De talrijke facetten van het leven in Nieuwpoort aan de Lek, die men vervol gens in een reportage van Carl van der Pearl Lang en Karen Kanner in „Persephon' Pearl Lang. van Kupferman/ spronkelijke beginselen van deze leermeesteres te kunnen door gaan heeft verleden jaar met „Shirah" een groot en over tuigend succes geboekt. Thans presenteert zij „Persephone" op muziek van Meyer Kupferman, daarin zelf de titelrol vervullend die later door beurtelings Marianna Hilarides en Irène de Vos zal worden overgenomen. Dit dansdrama duurt drie kwartier. Het is volslagen ondoorgrondelijk, als men niet eerst de ge drukte toelichting leest, want zelfs met enige kennis van de Griekse mythologie komt men niet achter de diepere zin van deze allegorie, waarin men overeenkomsten met het creatieve proces zou moeten herkennen. Haar bezig ziende zal wel nie mand haar zeer oorspronkelijke talent ontkennen. Zij is een ego centrisch bezeten, buitengewoon begaafde danseres met voor ons onaannemelijke pretenties. Bij de voorstelling in Bloemendaals Openluchttheater ,komt „Jungle" door Rudi van Dantzig ervoor in de plaats. WAARLIJK SCHITTEREND is het openingsnummer: de Symfonie in C van Georges Bizet, nu in de oorspronkelijke (althans geautoriseerde) versie van George Balanchine, waar door alles zowel lichter als scherper is dan bij de Parijse zetting, die voorheen op het repertoire stond. De uitvoering is over het algemeen goed tot uitmuntend. Marianna Hilarides is nu de ballerina in het eerste deel en ook dat betekent een be langrijke winst, onder haar kwaliteiten in dit allegro ze voor beeldig tot gelding komen. Margot Miklosy, Bill Earl en Ronald Snijders onderscheiden zich" eveneens opmerkelijk. Dirigent" André Presser heeft het Gelde.rs Orkest terdege op zjjn bege leidende laak afgestemd. Het was een glorieus begin. Alleen al daarom zou men dit optreden moeten gaan zien David Koning WOENSDAGAVOND had in het Concert gebouw te Amsterdam een concert-uit voering plaats van de enige opera van Gabriel Fauré, „Pénélope", door het Radio Philharmonisch Orkest en het Groot Om roepkoor met medewerking van zestien solisten, het geheel onder leiding van Jeam Fournet. Zonder direct meeslepend te zijn heeft Fauré het bekende verhaal van Odysseus die na zijn omzwer vingen op Ithaca te rugkeert en zijn vrouw te elfder ure ontzet uit de macht van de haar belagen de vrijers, getoonzet op een wijze die voor zijn stijl en persoon lijkheid karakteristiek is. Over het hele werk ligt een waas van enigszins gedis- tancieerde lyriek alsof de personen eerder uit blank marmer dan uit vlees en bloed gevormd zijn. Er zijn weinig opera's die zo gespeend zijn van alles wat naar thea ter-effect zweemt. IN DE DERDE AKTE waar de hande ling zich toespitst bij de wedstrijd in het boogschieten en de daarop volgende on dergang van de pretendenten, wordt de toon wel geladener en vindt de componist heftiger accenten, maar ook hier blijft de beleving van het dramatisch moment sterk introvert. De orkestrale kleur wordt over wegend door het strijkorkest bepaald met .Qbligaatstemmen in. de houtblazers die als guirlandes om de zangpartijen geweven zijn, eq de discrete accoordwerking vgn twee harpen. Dat een begaafd liederen- componist als Fauré prachtig voor de zangstem zou schrijven, valt te verwach- Advertentie De secretaris van de actrice- Elizabeth Taylor heeft bevestigd dat zij van plan is met de acteur Richard Burton te trouwen. Beiden zijn nog getrouwd, Elizabeth Tay lor met de Amerikaanse zanger Eddie Fisher en Burton met Sybil Williams. GESCHIEDENIS DER PAUSEN (Lexi- kon der Pdpste) door Hans Kühner, ver schenen als Prisma-pocket. Utrecht- Antwerpen. Niet zozeer vanwege de levensbe schrijvingen van alle pausen van Petrus tot Joannés XXIII, die er het hoofdbe standdeel van vormen, als wel om de inleiding over het college van kardi nalen en de verkiezing van de paus is dit boekje bijzonder actueel. Men vindt er tevens een beknopte „staatsinrich ting" van het Vaticaan in en een aan hangsel met allerlei wetenswaardig heden, onder meer een lijst van tegen pausen, concilies en kruistochten en tenslotte een korte bibliografie. In de biografie van wijlen paus Joan nes trof ons een zinsnede die niet te rijmen valt met wat de Westduitse „Na tionale Soldatenzeitung" onlangs ten beste gaf. Kühner schrijft dat de be noeming van bisschop dr. Döpfner van Berlijn tot kardinaal de erkenning van deze stad als voorpost van de vrije we reld tegen het Oosten betekende. Het uiterst rechtse weekblad schreef: „Paus Joannes heeft herhaalde malen veel be grip getoond voor het Poolse chauvi nisme" en het stelde vast dat er niet veel meer terecht zou komen van het plan van paus Joannes om consulaire betrekkingen tussen het Vaticaan en Polen tot stand te brengen. DE GROTE VERDIENSTE van Roger Planchon, die met zijn gezelschap een serie Molière-voorstellingen in het Holland Festival geeft, is dat hij in Frankrijk, waar een zo sterke door de Comédie Frangaise gedicteerde Molière-traditie heerst, het heeft aangedurfd totaal nieuwe wegen in te slaan. Hij is de man van het sterk getuigen de, eigentijdse toneel: Brecht en Adamov behoren tot zijn voor keuren. Daarom was de toneelbewerking van Dumas' „Drie Musketiers" die hij enkele jaren geleden in ons land heeft ge toond, weinig typerend voor zijn stijl en bedoelingen. Wel konden we daar toen al zijn haarscherp ingestudeerde mise-en-scène in bewonderen. DAT BLEEK ook weer één van de sterkste troeven van de opvoering van „George Dandin of de bedrogen echtge noot", waarvan gis teravond in de Ko ninklijke Schouw burg in Den Haag de eerste voorstelling werd gegeven. Maar het merkwaardige daarbij was dat hij Molière bevrijd had van de stereotiepe kluchtspelomlijsting met zijn steevaste procédé's en zijn al tijd terugkerende grappen. Wat wij te zien kregen was een geactualiseerde, in de realiteit getrokken Molière, zonder enige chargering en met natuurlijke intonaties en gebaren. Het resultaat was aller- verrassendst. Het tra ditionele al in klassieke komedies bekende verhaal van de rijke boer die boven zijn stand ge trouwd is en ziel daarom alle amou reuze grillen van zijn vrouw moet laten welgevallen, kreeg in Planchons opvatting de rauwere onder toon van een sociale satire a La Beaumar- chais. Als een tweede Figaro probeert Dandin het fatsoen van de gewone man te verdedigen tegen de listen van de verdor ven adel, alleen durft Molière deze laatsten nog niet te veroordelen. Integendeel, Dan din legt het tegen zijn schoonfamilie af, omdat hij, volgens Molière, ook eigenlijk ongelij'- heeft Hij is uit ijdelheid en niet uit liefde getrouwd en dus: „il l'a voulu, George Dandin!" Jacques Debary als George Dandin en Danielle Lebrun als Angélique. Het was overigens opmerkelijk hoe goed het stuk de moderniserende ingrepen van de regisseur verdroeg. Het werd er mis schien minder grappig door, maar zeker menselijker en boeiender. Daarnaast was opnieuw Planchons enscèneringsvernuft hoogst bewonderenswaardig. In een prach tig, ietwat gestileerd, maar toch in vele ten. De typische beperkingen ten opzichte van de eisen die een opera stelt, zijn eveneens duidelijk. Eén voorbeeld: op het ogenblik waarop Odysseus (Ulysses) als bedelaar vermomd de pretendenten ver zoekt hem de boog ter hand te stellen een spannend ogenblik dus vindt Fauré hiervoor slechts zoetgevooisde tonen zoals die uit zijn liederen bekend zijn. DE UITVOERING, onder Fournet, was zeer beheerst en gaf een duidelijke indruk van deze in ons land weinig gehoorde par tituur. Berthe Monmart zong cle rol van Penelope in een betrekkelijk conventione le opera-stijl die weinig rekening hield met de kuise geheimzinnigheid die Fauré deze vrouwenfiguur heeft meegegeven. Zij werd kundig ter zijde gestaan door Solan- gè Michel als de voedster Eurycleia. Van de mannelijke rollen noem ik een voor treffelijke Antinoüs (aanvoerder der vrijers) van Eric Tappy, en de herder Eumaios van André Vessières. De medewerking van hen en anderen verleende kwaliteit aan een kennismaking die, lijkt me, niet lang in het geheugen zal blijven. Sas Bunge DE ZEVENENTWINTIG] ARIGE dirigent David Zinman leidde het Ne derlands Kamerorkest woensdagavond in het Kurhaus te Scheveningen. Hij kwam in de plaats van de dirigent Paul Sacher, die door een vrij ernstige ziekte verhinderd was. DE KENNISMAKING met de directie capaciteit van David Zinman. die in 1936 te New York geboren werd en thans leer ling is van Pierre Monteux, heeft op deze avond nog geen bijzonder overtuigende indrukken kunnen p'even. Het naar de realistische details uitgewerkt boeren- decor deed de voorstelling herhaaldelijk in kleur en sfeer denken aan tafreeltjes van Van Ostade of Brueghel. OP UITERST EIGENZINNIGE wijze had Planchon de tekst naar zijn hand ge zet door, soms midden in een zin, uitvoerig de tijd te nemen voor sfeertekenend stil spel, waartoe hij een voortreffelijk spelen de zeskoppige figuratie had meegebracht, die dan ook aan het eind van de voorstel ling volkomen terecht in dezelfde mate als de spelers, in de hulde van het publiek deelden. Alleraardigste effecten werden zo bereikt, speciaal wanneer tijdens mono logen van de hoofdpersoon de rest van de spelers tot een tableau vivant verstarden, als om aan te geven dat we nu overwegin gen vernamen, die als een soort „moraal" buiten de feitelijke handeling van het stuk vielen. Een zinvol procédé dat bovendien 'n ogenstrelend effect opleverde. Een enkele maal schoot echter de regisseersdrift uit in minder zinvolle opsieringen, bijvoorbeeld wanneer aan het begin van een bedrijf het slot van het vorige weer werd opgenomen, wat dan wel een indruk van virtuositeit gaf maar op een al te opgelegde manier. ER WERD IN DEZE minutieuze regie voortdurend spel op hoog niveau te zien gegeven. Vooral Jacques Debary die van Dandin een bijzonder indrukwekkende bijna tragisch-vernederde opvatting liet zien en Danielle Lebrun als de katachtige, precieus-lispelende Angélique waren uit zonderlijk goed. De prachtige kostuums waren evenals de decors van René Allio, die daarmee liet zien dat men op reis niet altijd in vodden hoeft te spelen. Claude Lochy tenslotte had de speelse en wellui dende muziek geschreven die soms voor de mise en scène even bepalend was als bal letmuziek voor choreografie. Het geheel gaf blijk van een zeer belangwekkende eigentijdse visie, waarin Molière zichzelf misschien niet, maar wij onszelf des te beter konden herkennen. Hans van den Bergh Een in 1460 in Frankrijk verschenen ge tijdenboek heeft 14.200 opgebracht in een veiling bij het internationaal antiquariaat Menno Hertzberger en Co in Amsterdam. Dit getijdenboek in het Frans en het La tijn is fraai verlucht met zeven grote mi niaturen en randversieringen en heeft eens in de Koninklijke Bibliotheek te Versail les gestaan. In de veiling kwam ook een kostbare collectie kruidboeken, die toebehoord heeft aan de Engelse psychiater dr. Fleming. „Hortus Sanitatis" in 1485 te Mainz ge drukt, dat 379 houtsneden bevat, seven, net naar ae U fV L pj f stijl vrij uniform sa- V» U nengesteide nro- mengestelde pro gramma bood daar toe zeker geen gun stige voorwaarden. De vertolking van Haydns Symfonie no. 7 in D werd gekenmerkt door een grote zorg voor subtiele dynamiek, maar was toch niet kernachtig genoeg. DIT WAS NOG meer het geval met de uitvoering van de „Petites Symphonie Constante" van Frank Martin, een in 1945 voltooide compositie voor harn, clavecim- bel. piano en strijkorkest. Blijkbaar had de dirigent nog te weinig contact met deze muziek om haar tot een geladen en belang wekkend klankenbetoog te doen worden, waarin het salospel van de claveciniste Janny van Wering, de harpist Edward Wit- senburg en de pianist Luctor Ponse functies van betekenis hadden kunnen krijgen. Het element der saaiheid heeft zich te na drukkelijk bij deze uitvoering laten gelden Het programma van aria's, dat de zan geres Terese Berganza had gekozen, bood weinig muzikale variatie. De aria's van Haydn „II meglio mio carattere" en „La mogli quando" waren destijds bestemd als intermezzi voor twee muzikale theater stukken van Cimarosa. De twee aria's van Mozart „Chi sa qual sia l'affanno" en „Alma grande" hadden eveneens een der gelijke functie in opera's van Martin y Soler en Cimarosa. Het waren aria's van vriendeliik, ongecompliceerd en onder houdend karatker. TERESA BERGANZA kon er niet de hoogste troeven van haar talent in uit spelen. maar wel de superieure techni sche beheersing van haar uitzonderlijk mooi getimbreerde mezzo-sopraan-stem, haar vermorgen om een weelde van klank in een rijke verscheiden van nuancering en charme te'schenken en om aan de zeg ging van het woord inhoud te geven, mede door mimiek en gebaar. David Zinman zorgde voor goed aan sluitende begeleidingen en het Nederlands Kamerorkest kon zich hierbij gaan onder scheiden. Jonge acteurs geëngageerd. Van de jonge acteurs en actrices die dit jaar met succes hun eindexamen hebben gedaan aan de academie voor dramatische kunst „De Toneelschool" te Amsterdam zijn Hein Boele, Huib Broos en Ineke Swanefelt ge- engageerd door de Nederlandse Comedie. Hans Kemna is opgenomen in De Nieuwe Komedie en Els Scherjon in de toneelgroep „Studio' Ploeg op het scherm toonde, leverden een totaal-beeld op, dat in al zijn kneute righeid en gezapigheid even goed in tien tallen andere eeuwenoude Nederlandse plaatsjes gemaakt had kunnen worden. De „bodemverbonden" inwoners, die stuk voor stuk heel toevallig in allerlei vervoer middelen voor de camera terecht kwa men, reageerden, met veelal uit het hoofd geleerde verhaaltjes stijf en braafjes op de vragen en opmerkingen, die buiten het beeld door de commentator gesteld wer den. Zonder deze bij sommige t.v.-mensen zo geliefde „levende getuigenissen" en te ruggebracht tot een derde van de lengte (het duurde maar even drie kwartier) had dit bezoek aan de kleinste gemeente van Nederland misschien nog een rêdelijke aanvulling kunnen zijn voor de Holland-af levering van de Amerikaanse „Today- show". Ons had dit cliché-portret (met de dorpskroeg, de amateur-toneelvereniging, de fanfare, het dorpsfactotum, de met zijn patiëntenkring vergroeide dokter, de vooruitstrevende burgervader en de kwie ke gymclub) niets te zeggen, dat zo'n lan ge uitzending rechtvaardigde. J. Damshuizer HILVERSUM I. 402 m. 7.00-24.00 KRO. KRO 7.00 Nieuws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Ouverture radio voor vroege mensen. 7.55 Overweging 8.00 Nieuws. 8.15 Plechtige Hoogmis. 9.30 Klassieke grammofoonmuziek. 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio. 10.05 Franse chansons. 10.20 Klassieke kamermuziek (gr.). 11.00 Voor de zieken. 11.40 Klassieke kamermu ziek (gr.). 11.50 Als de ziele luistert, le zing. 12.00 Middagklok noodklok. 12.04 Lichte grammofoonmuziek. 12.30 Mede delingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Pianospel met ritmische begeleiding. 12.55 Katholiek nieuws. 13.00 Nieuws. 13.15 Pla- tennieuws. 13.20 Lichte grammofoonmu ziek. 13.45 Filmmuziek (gr.). 14.00 Piano recital: klassieke werken. 14.25 Moderne orkestmuziek. 15.00 Schoolradio. 15.30 Voor de zieken. 16.30 Sopraan, viool en piano: klassieke en moderne werken. 17.00 Boek bespreking voor de jeugd. 17.15 Kinder koor. 17.40 Beursberichten. 17.45 Lichte orkestmuziek en zangsolisten. 18.20 Lof van Valkenburg, documentaire. 18.50 Re geringsuitzending: sociaal beleid in de probleemgebieden, door drs. H. J. H. Bo- derie, van het Ministerie van Maatschap pelijk Werk. 19.00 Nieuws. 19.10 Actuali teiten. 19.25 Jeugd en boeken. 19.30 Poli tiek praatje. 19.40 Vliegende schijven: verzoekprogramma voor de militairen. 20.30 Leeuw met verlof (Les vacances de Brutus) humorische fantasie. 21.35 Dansorkest en solisten. 22.15 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Metropole-orkest en zangsolisten. 23.25.Or gelconcert. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II 298 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 16 00 VARA. 19.30 VPRO. 21.00 VARA. VARA' 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Klaarwakker: grammofoonmuziek, repor tages, mededelingen en commentaren. 8.00 Nieuws en socialistisch strijdlied. 8.18 Lichte grammofoonmuziek. 9.00 Gymnas tiek voor de vrouw. 9.10 Klassieke gram mofoonmuziek. VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Voor de Kleuters. 11.15 Pianorecital (gr.). 11.40 Elektronisch orgelspel. AVRO: 12.00 Caril lonbespeling. 12.05 Licht instrumentaal en semble. 12.20 Regeringsuitzending: Voor de landbouw. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Sport en recrea tie, afgewisseld met grammofoonmuziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen, even tueel actueel of grammofoonmuziek. 13.25 Beursberichten. 13.30 Elektronisch orgel spel en saxofoon. 14.00 Kinderkoor met pianobegeleiding. 14.20 Boekbespr. voor de jeugd. 14.40 Klarinet en piano: moder ne muziek. 15.00 Gastenavond: gevarieerd programma. VARA: 16.00 Grepen uit de muziekgeschiedenis, muzikale lezing. 16.30 Lichte orkestmuziek. 17.00 Voor de zieken. 17.30 Licht instrumentaal kwintet. 17.50 Actualiteiten. 18.00 Nieuws. 18.15 Gespro ken brief uit Vlaanderen. 18.20 Zangkoor. 18.50 Loon naar werken, praatje. 19.00 Pau- lus de boskabouter. 19.10 Zeemansliederen en -verhalen. VPRO: 19.30 Litterair pro gramma. 20.00 Nieuws. 20.05 Leven op het land, gesprek. 20.20 Vlaamse chansons. 20.40 Vlaanderen is vlakbij, lezing. VARA: 21.00 Metropole-orkest: amusementsmu ziek. 21.30 Surinaams programma. 21.50 Zangrecital: opera-aria's. 22.30 Nieuws. VPRO: 22.40 Medeburgers: De Indische Nederlanders, gesprek. VARA: 23.00 Socia listisch nieuws in Esperanto. 23.10 Lichte grammofoonmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Lichte muziek. 12.30 Weerbericht. 12.35 Voor de landbouw. 12.45 Gevarieerde muziek 12.50 Beursberichten. 13.00 Nieuws. 13.15 Lichte muziek. 14.00 Nieuws. 14.03 Kamermuziek. 15.40 Stem mige liederen. 16.00 Nieuws. 16.03 Beurs berichten. 16.09 Operettemuziek. 17.00 Nieuws. 17.15 Gevarieerde muziek. 17.45 Duitse les. 18.00 Nieuws. 18.03 Moderne muziek. 18.20 Voor de soldaten. 18.50 Lich te muziek. 19.00 Nieuws. 19.40 Volkszang en dans in onze Vlaamse Gewesten. 20.00 Amusementsmuziek. 20.35 Theaterkroniek. 21.00 Grammofoonmuziek. 21.10 Klassieke muziek. 21.35 Klassieke muziek. 21.45 Volksmuziek. 22.00 Nieuws. 22.15 Jazzmu ziek. 22.35 De zeven kunsten. 23.00 Nieuws. 23.05 Kamermuziek. 23.55-24.00 Nieuws. VOOR DONDERDAG AVRO 14.30 Voor de vrouw 15 15-15.30 Pauze. NTS: 15.30-16.00 Eurovisie Paar- deraces te Ascot. AVRO: 16.00-16.15 Voor de kleuters. 19.30 Toeristica I. program ma voor vakantiegangers. NTS: 20.00 Journaal. AVRO: 20.20 Televizier. 20.35 Een Midzomernachtsdroom, TV-spel. NTS: 22.20-22.25 Journaal. VOOR VRIJDAG NCRV: 19.30 De Graaf van Monte Cris- to, TV-film. NTS 20 00 Journaal en weer- overzicht NCRV: 20 20 Alles draait om moeder, TV-film. 20.45 Attentie 21 30 Ni- berco's school voor goochelaars. 22.00 Vijf tig iaar Nederlandse militaire luc' aart in vogelvlucht. 22.25 Dagsluiting. NTS' 22.35-22.40 Journaal. J

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 9