Grand Prix - circus zveer Zandvoort Jack Brabham draaide tijdens training verrassend snelle ronde Jacques Anquetil start toch in 50 ste Ronde van Frankrijk Omdat het zo heerlijk kinderlijk is -SPORT TIJDENS WEEKEINDE Opstelling van de beide ploegen Titelstrijd toch nog in Amsterdam? Nederlander De Roo werd geëlimineerd Acht DHC-spelers op transferlijst ZATERDAG 22 JUNI 1963 15 Snelheid Verrassing Deelnemers aan Europees kampioenschap 47/1 HAARLEM—VSV: in ieder geval een winnaar Riny van Woerden (DWS) gaat voor Xerxes spelen Ongeluk Jan al 10 Alleen de pret AMATEURVOETBAL CRICKET HONKBAL VOLLEYBAL "-y Het grote circus was compleet toen Stirling Moss uit zijn wagen stapte. En onmiddellijk kwamen ze allemaal even zijn hand schudden, de coureurs, de monteurs en zelfs de adjudant van ge meentepolitie. Want het is heel lang ge leden, dat zij Moss op het Zandvoortse circuit tegenkwamen. Na een ongeluk, dat hem bijna het leven kostte en na een langdurige periode van herstel, waarbij de verlammingsverschijnselen door rust moesten genezen, besloot Stirling Moss zijn coureursloopbaan te beëindigen. Vandaar dat hij vrijdagmiddag in een net pak en met een fototoestel op zijn buik door het rennerskwartier liep. Voor hem geen lichtblauwe overall meer en geen gewatteerd jack: het „uniform" waarin vele coureurs zich thuis voelen. Het circus is dus weer in Zandvoort. Dat rondtrekkende gezelschap van cou reurs, monteurs en materieel, die kara vaan gehuld in de stank van rubber en benzine, die in de zomermaanden door Europa trekt. In de loop van deze week zijn ze aangekomen. Ze stalden hun enor me verhuiswagens achter de pitts en ze hebben hun kostbare racemonsters voor zichtig uitgeladen. Onmiddellijk zijn ze begonnen die groene, oranje en rode boli den klaar te maken voor de trainingsrit- ten. Vrijdagmiddag zijn wij gaan kijken naar die training, 's Morgens hadden de coureurs en hun wagens reeds de eerste practice" gedaan en de resultaten daarvan waren dat Graham Hill met B.R.M. alvast een gemiddelde snelheid van meer dan 161 kilometer per uur draai de. Ruimschoots voldoende denkt u. Zo dachten de heren renners er echter niet over. 's Middags kropen ze nogmaals in hun lage wagens waarin je overigens meer ligt dan zit om te trachten nog een paar seconden van de reeds gemaak te tijden af te knabbelen. Voor de tweede maal deze dag konden de bezoekers van het circuit het gierende geluid van de op gejaagde motoren horen en de lucht van rubber opsnuiven. HET GING HARD, DAAR OP HET CIR CUIT. Binnen de anderhalve minuut joe gen John Surtees, Richie Ginther, Chris Amon en hun collega's de piste rond en uitgezonderd toeschouwers, tijdwaamemers en stalgenoten lette niemand meer op ze. Want iedereen heeft in deze dagen voor afgaande aan de Grote Prijs zijn eigen werk. De mannen van de P.T.T. die bezig wa ren een straalzender op te bouwen Voor de.directe, t.v. uitzending, de man dis-kof fie en limonade verkocht en tenslotte ir. Chiti die de door hem ontworpen A.T.S. Bologna nog eens beklopte, voordat Phil Hill zich erin liet zakken om zijn trai ningsronden te beginnen. Hij maakte overi gens weinig indrukwekkende tijden. HET BLEEK ECHTER TOCH EEN MIDDAG vol verrassingen te worden. Had Hill zoals wij hiervoor reeds schre ven 's morgens reeds de snelste ronde gemaakt, in de middag legde hij er nog een schepje op. Ondanks de harde wind die de hele dag pal op het circuit stond liet hij met zijn groene bolide 1.32,2 voor zich noteren, wat neerkomt op een gemid delde snelheid van ruim 163 kilometer per uur. Slechts 0.8 seconden boven zijn baan record. Jim Clark zijn naaste concurrent draaide eenmaal een ronde van 1.33 en moest toen toezien hoe de monteurs zijn Lotus bijna tot de grond toe afbraken om een onregelmatigheid te verhelpen. Maar iedereen keek toch wel even op toen bekend werd, dat coureur-construc teur en oud-wereldkampioen Jack Brab ham 1.33 voor zich liet afdrukken. A.T.S. Bologna: Ir. Chiti klopte nog eens tegen de wagen, toen Phil Hill zich erin liet zakken zich met een gescheurde valhelm heel huids uit het wrak werken. Vrijdagavond reikte Joakim Bonnier, namens de Grand Prix Drivers Associa tion, de trophee voor de in 1962 best ge- p^ggnipegrdeGrand Prix uit aan. organi sator J. A. van Haaren. Carèl Go.dirl de Beaufort- ontving de prijs voor de heste internationale privé rijder in 1962. Aan het Europees biljartkampioenschap 47/1, dat van 27 tot 30 juni in de Spaan se stad San Sebastiaan wordt gehouden, zullen de volgende spelers deelnemen: ti telhouder Boulanger (Belg), Van Hassel "tBelg); H&hk'ffchdlte en Tini Wi.trren "(Nejd) -Aguilsra en Galvez (Sp), Gr|vaud (Fr) ?n Rudolph (W-Dld. Haarlem-VSV, zondagmiddag om half drie op het RCH-terrein, levert ditmaal in ieder geval een winnaar op. Men weet het: brengen de twee verlengingen geen beslissingen, dan wijzen vjjf strafschoppen uit wie zich eerste-divisieclub mag noe men. Wie dat uiteindelijk wordt, valt nu helemaal niet meer te voorspellen. Beide teams hebben elkaar woensdag weliswaar een beetje leren kennen, maar dat zegt nog weinig. Wat de wedstrijd van woensdagavond betreft bleek toch wel duidelijk dat VSV over de langste adem beschikte. De Velse- naren toonden gedurende die match een betere conditie te hebben. Bij Haarlem leek vooral Angenent in de tweede helft niet zo fit meer. Maar daar staat weer direct tegenover dat Haarlem, toen het op volle toeren draaide, vrij gemakkelijk door de nerveuze VSV-defensie sneed. En nu zondagmiddag, 't Wordt ongetwij feld weer een duel met aan beide zijden zenuwachtige mistrappen, zeker wanneer een van de twee voorhoedes sterk in het offensief is. Maar wie tenslotte als over winnaar uit het strijdperk treedt, valt een voudigweg niet te zeggen. Haarlem en VSV, dat trad woensdag wel aan het licht, ontlopen elkaar qua sterkte nauwelijks. Wel vonden wij Haarlem toen meer vuurkracht aan de dag leggen. Over de elftallen tot slot dit: VSV telt uiteraard een invaller voor Rijn- ders. Belfroid completeert het team als rechtsbinnen, Van Dolder schoof naar de linksbackplaats. Haarlem stelt zijn elf tal even voor de wedstrijd samen. Het blijft nog een open vraag of Duwel van de partij kan zijn. Haarlem (zoals het team vermoedelijk verschijnt): Van 't Kruys; Duwel of Van Vegten en Maas: Boom, Beren- dregt en Dinkelberg; Vreeken, Ange nent,' Duyster, Jaski en Jonker. VSV: Stuy; Jager en Van Dolder; Hen- drikse, Kort en Brom; Immers, Bel froid, André, Dikstaal en Farenhorst. Gezien het gunstige verloop van het onderhoud met de autoriteiten van de ge meente Amsterdam over de verbreding van de Bosbaan en de grote financiële steun van de Nederlandse Sportfederatie bestaat er toch nog grote kans dat de Eu ropese roeikampioenschappen 1964 (dames en heren) in Amsterdam zullen worden gehouden. Het bestuur van de Nederlandse Roei- bond zal dit bij monde van de voorzitter, de heer C. E. van der Ploeg, dit weekeinde bespreken met de voorzitter van de F.I.S.A. de:heer Thomas Kêlier (Zwitserland), die bij; de internationale roei wedstrijden in Duisburg aanwezig zal zijn. Jacques Anquetil is vrijdagmiddag op zijn aanvankelijke besluit om niet te star ten teruggekomen en zal zodoende zondag als kopman van de Raphael-ploeg aan de 50ste Ronde van Frankrijk deelnemen. Voor de Nederlanders betekent dit een te leurstelling. Ploegleider Geminiani had na melijk al voor het besluit beslist: Jo de Roo wordt dan geëlimineerd. Daardoor is het aantal Nederlandse deelnemers aan de Tour teruggebracht tot vier: Geldermans Janssen, Enthoven en Zilverberg. Intussen betekent deze beslissing, dat Stablinski, Lebaube en Geldermans, die min of meer toestemming hadden gekre gen te gaan vrijbuiten, nu weer de toege wijde knechten van Anquetil moeten wor den. Er zijn echter al onmiddellijk vele weddenschappen afgesloten op de vraag of Anquetil de Tour wel zal volbrengen. Mis schien is er toch nog hoop vöor Gelder- mans. Rudi Altig lijkt niet te starten. De samenstelling van de ploegen is als volgt: Raphael-Gitane; ploegleider Rafael Ge miniani: 1. Anquetil (Fr.), 2. Stablinsky, 3. Elliott (Ierland), 4. Everaert Fr.), 5. Geldermans (Ned.), 6. Ignolin (Fr.), 7. Lebaube (Fr.). 8. Novak (Fr.), 9. Rostol- lan (Fr.), 10. Tftielin (Fr.). De volgende spelers van de eerste divi sieclub DHC uit Delft zijn op eigen verzoek op de transferlijst geplaatst: Van Buuren, Giel Jansen, Van Galen en Bavelaar. DHC heeft hieraan zelf de volgende spelers toe gevoegd: H. Jansen (ex-ADO), Zeegers, Van der Teen en Glaudemans. De Delftse club is voorts in onderhandeling met een nieuwe trainer. Riny van Woerden keert na een seizoen voor DWS te hebben gespeeld naar Rotter dam terug, waar hij vele jaren voor Feijenoord uitkwam. Van Woerden gaat voor Xerxes spelen. Vrijdag hebben de be sturen van DWS en Xerxes overeenstem ming bereikt over de transfer. De 28-jarige doelman van NOAD uit Til burg, Wim Ondn-stal, heeft een contract getekend met SHS. Onderstal heeft vijf jaar het doel van NOAD verdedigd en was voordien reserve-doelman van Feijenoord. De linkshalf van Hermes DVS, Hans Eijkenbroek, heeft overeenstemming be reikt met Sparta. Hij zal het volgend sei zoen de rood witte kleuren van de Rotter damse eredivisieploeg gaan verdedigen. Jaap van der Leek, oud-oefenmeester van het Nederlands elftal en het afgelopen sei zoen trainer van het Almelose Heracles, ?al het volgend seizoen in dienst treden yan'Rêt'ónTan^ üit'de êrê-dlvisie' gé-degra deerde Willem II uit Tilburg. NIET ALLEEN DE COUREURS MET WERELDNAAM komen zondag aan de start. Voorafgaande aan de Grand Prix worden twee nationale sportwagenraces verreden, waaraan onder anderen Ben Pon, Tonio Hildebrand, Henk van Zalinge, Wim Visser en Keiler deelnemen. Ook zij hebben al getraind en voor Saab-rijder Van Pijpen kwam onmiddellijk reeds de teleurstelling: zijn groene wagen draaide onderaan de Hunzerug enige malen om zijn as en werd vernield. Van Pijpen kon Stirling Moss begroet door vrienden Je raakt er aan verslaafd", zegt Planjer. Hij bedoelt echter niet dat zwaar aan zijn pijp trekkende Bernard rookinstrument, maar de langebaan- wedstrijden, die vorig weekeinde weer zijn begonnen. „Je maakt jezelf wijs, dat het nuttig is, goed voor je uit houdingsvermogen, maar in werkelijk heid ga je voor de sfeer, de gezellig heid. Man, weken van tevoren praat je er al over in je club. Het is als bij een schoolreisje: de pret voor, het ple zier tijdens en de vrolijkheid na de wedstrijd zijn voor de deelnemers en deelneemsters uniek, ledereen gaat mee, dobberaars en snelzwemmers. Weet je dat bijvoorbeeld bij een wed strijd op de Amsterdamse Bosbaan zo'n 800 mensen starten?" „Die wedstrijden zijn een pracht pro- pagande voor de zwemsport. Propagan da in de breedte. Wat kan een bond als de K.N.Z.B. dan tegen hebben op die langebaanraces?" Even trekt de heer Planjer, 70 jaar oud, waarvan 50 bijna actief bestuurslid van de zwembond, be dachtzaam aan zijn pijp. Even rangschikt hij zijn gedachten, dan vervolgt hij vlot en vaardig: „De bond heeft er niets op tegen, dat kan ook niet. Alleen als de gespe cialiseerde zwemmers en zwemsters van de ene marathon naar de andere rennen, dan heft de bond een verbiedende vinger op. Onder gespecialiseerde zwemmers en zwemsters versta ik de jongens en meisjes die zijn gekozen voor de contro le training voor Tokio. De bond heeft het recht dat vingertje op te steken, omdat het kosten maakt voor die training denk alleen maar aan de kosten voor de Australische trainer Carlisle." „Niemand wordt verplicht die training te volgen. Doen ze het wel, dan hebben ze de keus gemaakt, de keus tussen ge specialiseerde training en langebaan- zwemmen. In het trainingsschema van de heer Carlisle passen die krachttoe ren dat is toch het zwemmen van zo'n 2 of 3 kilometer echt wel niet. Dat schema houdt in dat na een maand rust vlak na het vorige seizoen, tot nieuw jaar alleen een beetje wordt gezwommen en aan de algemene conditie wordt ge werkt. Na nieuwjaar helt de training meer over naar de technische kant: keerpunten nemen, stijlverbetering, na tuurlijk zonder de algemene conditievor ming te verwaarlozen." „In juni en juli begint dan de inter- valtraining met het doel in augustus en september, als de grote internationale wedstrijden er zijn, tot topprestaties te komen. In een intensieve en gespeciali seerde intervaltraining voor 100, 200 of 400 meterwedstrijden op 50 meterbanen oassen geen marathons. Dat moet ieder- n»n toch knnoen hesriipen. Vroeger, in de tijd van Ma Ryaun, huldigde men de finisht? Als hij of zij maar aankomt. Ik heb zo'n jongen of meisje wel eens ge vraagd: Waar denk je nou aan als je zo'n lange afstand zwemt? Aan alles, aan allerlei leuke dingen, antwoorden ze dan." „Kijk dat is nou 't grote verschil. Bij een 100 meter, of 200 of 1500 meter den ken ze alleen aan de race, aan de keer punten, aan de slag, de touwen, zijn ze geconcentreerd. Langebaanwedstrjj- den zijn een vorm van recreatief zwem men. Heeft u ze wel eens gehoord als ze in bussen naar de startplaats worden gereden of als ze aan de finish hun ei gen bundeltje moeten zoeken in de vracht wagens vol kleren die van de start ge komen zijn? Man, man, wat kun je dan lachen!" „Chris Doorenbos uit Leeuwarden is de grote animator van deze wedstrijden geweest. Hij was het ook die een be ker instelde, nu de Zwemkroniekbeker, die wordt uitgereikt aan de jongen en het meisje dat het snelst 2 keer 2 en 3 keer 3 kilometer, dus in totaal 10 ki lometer heeft gezwommen. Daar wor den standen van gepubliceerd". gedachte: zwem zo veel mogelijk en zo hard mogelijk dan bereik je iets. Maar die gedachte is verouderd." „De K.N.Z.B. kent echter de gezellig heid, de aparte vakantiesfeer van de lan- gebaanwedstrijden, waarbij het voor de deelnemers en deelneemsters vaak niet eens zo belangrijk is wie er wint, maar alleen de pret telt. Om nu onze topzwem mers en -zwemsters niet helemaal van die gezellige feesten uit te sluiten be paalde de K.N.Z.B. dat de geselecteer den aan die twee of drie kilometersraces mogen deelnemen maar dan alleen in de maand juni en niet meer dan één keer per week." „En juli, als de gespecialiseerde trai ning intensiever wordt, zijn de mara thons echter taboe voor de uitverkore nen, omdat ze afleiden, geestelijk aflei den en omdat ze het ritme van de inter valtraining verstoren." „Spijtig voor die uitverkorenen, maar als ik een keuze mocht maken tussen een reis naar Rome en die uitstapjes naar Loosdrecht, Tiel, Leeuwarden, enz... dan wist ik het wel. Hoewel, plezier be leef je welAchter de brilleglazen tin- De 70-jarige heer B. Planjer, al bijna veertig jaar actief bestuurslid van de KNZB, nu nog tweede secretaris van de sportcommissie en redakteur van „De Zwemkroniek" noemt het verbod aan onze topzwemsters en -zwemmers om deel te nemen aan de langebaanzwem- wedstrijden naar, maar nodig. Nodig om niet het ritme van de intervaltraining onder leiding van trainer Carlisle te verstoren, een training die onze ge selecteerde zwemjeugd naar topperstaties moet voeren in augustus en september en het volgend jaar in Tokio. telen de ogen van de heer Planjer. „Weken van te voren hoor je ze in mijn club. Ga jij ook mee naar Leeuwarden? die 5 kilometerwedstrijd is zaterdag aanstaande Hoe gaan we? Liftend? Op de fiets? Kunnen we niet met andere clubs een bus nemen? Ze sparen voor de reis, de club legt er iets bij. Ze moe ten ook nog inleggeld betalen. Met z'n allen trekken ze dan naar zo'n wedstrijd. Ook het meisje en de jongen, die niet snel genoeg kunnen zwemmen om in kor- tebaanwedstrijden de clubeer te verdedi gen." „Maar wat geeft het of hij of zij in zo'n monsterrace als 87ste of als 187ste „In de clubs heb je zelfs de zogenaam de kilometervreters. Dat zetten ze in hun clubblad: Piet heeft al 12, Jan al 10 ki lometer gezwommen. Heerlijk hè? In mijn club zie je ze nu in hun doöie een tje banen trekken, de ene na de andere. Voorbereiding voor de langebaanraces. Wat een prachtige stimulans voor de sport, hè?" „Iedere race heeft z'n eigen sfeer. In Culemborg is de start van de gierpont. Dan liggen het hele vaarverkeer en het wegverkeer lange tijd stil omdat de pont midden in het vaarwater ligt. Kom je aan de finish dan wacht je daar een mandje kersen als beloning". „Onderschat de kosten en de moeite van zo'n organiserende vereniging niet. Wat kosten alleen die honderden genum merde zwemcaps al niet. Wat een ad ministratie, wat een werk om alles or delijk en veilig te doen verlopen. Kleed tenten moet je hebben, jurybootjes,bus sen voor vervoer van kleren of deelne mers en deelneemsters. Maar iedereen heeft er alles voor over, de jongens en meisjes, maar ook de ouderen, de orga- niserenden, de begeleiders, de suppor ters, iedereen.Het is een roes, je raakt er aan verslaafd omdat.nou ja.omdat het zo heerlijk kinderlijk, zo heerlijk amateuristisch allemaal is". „Nogmaals het spijt de KNZB, dat- ze de topzwemmers en zwemsters van 1 juli af van die heerlijkheid moet uitslui ten. De bond weet dat die maatregel de waarde van de Zwemkroniekbeker heeft doen dalen, maar niet alleen die top zwemsters en -zwemmers, maar ook de bond heeft een keus moeten maken. Leip zig heeft- ons een beetje hoop gegeven voor Tokio. Mercier-BP; ploegleider Antonin Magne: II. Beuffeuil (Fr.), 12. Cazala (Fr.), 13. Gainche (Fr.), 14. Hellemans (Belg.), 15. Melckenbeek (Belg.), 16. Milesi (Fr.), 17. Poulidor (Fr.), 18. Leborgne (Fr.), 19. Van Schil (Belg.), 20. Verhaegen (Belg.). Faema-Flandria; ploegleider Brik Schot- te: 21. Bocklandt (Belg.), 22. Brands (Belg.) 23. Armand Desmet (Belg.), 24. Fore (Belg.) 25. Gomez del Moral (Sp.), 26. Ongenae (Belg.), 27. Planckaert (Belg.), 28. Roman (Belg.), 29. Soler (Sp.), 30. Suarez (Sp.). Wiels-Groene Leeuw; ploegleider Albert de Kimpe: 31. Beheyt (Belg.), 32. Gilbert Desmet (1) (Belg.), 33. Gilbert Desmet (2) (Belg.), 34. Doom (Belg.), 35. Junkermann (Duitsl.), 36. Messelis (Belg.), 37. Molenaers (Belg.), 38. Pauwels (Belg.), 39. Puschel (Duitsl.), 40. Van Meenen (Belg.). Margnat-Paloma; ploegleider Raoul Re- my: 41. Bahamontes (Sp.), 42. Campillo (Sp.), 43. Darrigade-(Fr.), 44. Dotto (Fr.), 45. Dupont (Fr.), 46. Graczyk (Fr.), 47. Mattio (Fr.), 48. Otano (Sp.), 49. Thomin (Fr.), 50. Velly (Fr.). Carpano; ploegleider Ettore Milano: 51. Azzini (It.), 52. Bailetti (It.), 53. Balmanion (It.), 54. Barale (It.), 55. Barriviera (It.), 56. Ciacci (It.), 57. Cogliatti (It.), 58. Gentina (It.), 59. Guernieri (It.), 60. Sartore (It.). Pelforth; ploegleider Maurice de Muer: 61. Anglade (Fr.), 62. Delberghe (Fr.), 63. Enthoven (Ned.), 64. Foucher (Fr.), 65. Georges Groussard (Fr.), 66. Joseph Grous- sard (Fr.), 67. Janssen (Ned.). 68. La- combe (Fr.), 69.. Mahé (Fr.), 70. Ramsbot- tom (Engeland). Ferrys; ploegleider Damian pla Sanchis: 71. Bertran (Sp.), 72 Hernandez (Sp.), 73. Karmany (Sp.), 74. Manzaneque (Sp.), 75. Martin (Sp.), 76. Mas (Sp.), 77. Perez Fran ces (Sp.), 78. Rey (Sp.), 79. San Emeterio (Sp.), 80. Suria (Sp.). Libertas; ploegleider Guillaume Dries- sens: 81. Aerenhouts (Belg.), 82. Baens (Belg.), 83. Derboven (Belg.), 84. Ludo Jans- sens (Belg.), 85. Sctjroeders (Belg.), 86. Sor- geloos (Belg.), 87. Vein Geneugden (Belg.), 88. Van Looy (Belg) 89. Van Tongerloo (Belg.),-90. Zilverberg (Ned.). Molteni; ploegleider Giorgio Albani: 91. Battistini (It.), 92. Ferrari (It.), 93. Fotona (It.), 94. Minetto (It.), 95. Ottaviani (It.), 96. Boni (It.), 97. Carlesi (It.), 98. Dante (It.), 99. Falaschi (It.), 100 Velucchi (It.). Kas; ploegleider Dalmacio Langarica: 101. Barrutia (Sp.), 102. Echevarria (Sp.), 103. Eiorza (Sp.), 104. Gabica (Sp.), 105. Lopez (Sp.), 106. Pacheco (Sp.), 107. Pinera (Sp.), 108. Urióna (Sp.), 109. Urrestarazu (Sp.), 110. Velez (Sp.). Peugeot-BP; ploegleider Gaston Plaud: III. Bracke (Belg.), 112. Cerami (Belg.), 113 Daems (Belg.), 114. Gaul (Lux.), 115. Hoe- venaers (Belg.), 116. Impanis (Belg.), 117. Simon (Belg.), 118. Simpson (Engeland), 119. Vannitsen (Belg.), 120. Wolfshohl .(Duitsland). Solo-Terrot; ploegleider Robert Naeye: 121. De Boever (Belg.), 122. De Breucker (Bajg.), 123. De Cabooter (Belg.), 124. De- wolf (Belg.), 125. Marcel Janssens (Belg.), 126. Lelangue (Belg.) 127. Proost (Belg.), 128. Seynaeve (Belg.), 129. Van Aerde (Belg.), 130. Wouters (Belg.). Jan Dassen nispark ,,f; Omdat de protesten van Renova en ETO zijn afgewezen, zullen beide clubs van avond op het terrein van NAS in Halfweg een beslissingswedstrijd moeten spelen om het kampioenschap van de vierde klasse C in west I. Over het resultaat valt niets te voorspellen. Tijdens de competitie is ETO in de wedstrijden tegen Renova twee maal aan de positieve kant van de score gebleven: thuis wonnen de Hoofddorpers met 3-2 en uit met 1-2. Of het hun nu weer zal lukken om Renova er onder te hou den? Het zal in ieder geval niet meeval len. De opstelling van Renova luidt: Van Es; Dingerdis en Van der Zalm; Van der Veldt, Grijmans en G. Smit; Van Egmond, A. Smit, Toenbreker, Ravestein en Spren- gers. ETO komt met het volgende elftal in de strijd- Lammerts; Joustra en Van Zui len; Rietveld, Van der Starre en Sodé- kamp; Oldenburg, Heikens, Leonhardt, Wenderholt en Dekker. De ETO-ers moe ten het zonder hun vaste midvoor Bran derhorst stellen in dit belangrijke treffen. De wedstrijd begint om zeven uur. In de eerste klasse A ontmoet Haar lem zondag plaatsgenoot Rood en Wit; waarschijnlijk lang geen gemakkelijk duel voor het thuisteam. Rood en Wit II speelt in de 1ste klasfee B thuis tegen He-mes DVS. Voordat de honkbalcompetitie twee weken wordt stopgezet in verband met de Haarlemse honkbalweek, wordt 't komen de weekeinde nog een volledige ronde ge speeld. Zaterdagmiddag krijgt HHC op eigen terrein een mooie kans op twee pun ten nu VVGA op bezoek komt. Van de overige Haarlemse hoofdklassers spelen EHS en EDO zondagmiddag een plaatse lijke ontmoeting. Schoten kan bij UW twee punten halen. Oo in de eerste klasse pen Haarlemse derby: HCK—SC Haarlem. Voor de Sportclub zien wij geen winst. Kennemeriand krijgt het weer moeilijk nu Volewijckers op bezoek komt. Op het terrein van de voetbalvereniging EDO in Haarlem-Noord houdt Die Raeckse zondag een volleybal-toernooi, waaraan door zeven clubs met een dames- en een herenteam wordt deel gerromen. De club die met beide ploegen de meeste punten behaald, komt in het bezit van de „zilveren schakel", de wisselprijs, 'die vorig jaar door de organiserende vereniging werd gewonnen. De deelnemende clubs, die allen in de hoofd- of overgangsklasse uitkomen, zijn: Octopus (Alkmaar), The Smash (Castri- cum), SES (Zaandam), TOG (Hoorn), VCIJ/ De Kennemers (IJmond), Die Raeckse (Haarlem) en (nog niet geheel zeker) de herenploeg van HBC in samenwerking met de dames van Vesmia. Het toernooi begint om 10.39 uur en wordt bij slecht weer in de beide zalen van het lyceum Sancta Maria, geWen echter de bomen van ten- gespeeld.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 15