Deume sleept „woonbussen" van Duitsers gewoon weg AGENDA Man gedood door geweerschot QUIMBO EN HET VREEMDE EI POLLE, PELLI EN PINGO Pc Kort en bondig) Niet wachten op de Hoge Raad Sympathiestaking in Tilburg Amsterdam wint Vijzelflatproces Gemaskerde man in boerenleenbank Kermiswagen valt op voorbijganger Vragen aan minister over kwestie-Roden Reineveld verbetert de liquiditeit Ernstig geval van dierenmishandeling Woningloos echtpaar kampeerde op straat Marine-afdankers nu verkocht Auto opgesloten tussen spoorwegbomen Commandant „Holland" naar ziekenhuis Aardgas-explosie in Twello Gesmokkelde kuikens moeten sterven Onstandvastig PARAPLU I ES Antieke meubelen houden waarde ZATERDAG 22 JUNI 1963 2 SCHOTH Haarlem Velsen-U muiden Beverwijk Man op slag dood Ongeluk bij schoonmaken Gaat u met vakantie WERKRAPPORTEN Op last van het gemeentebestuur van Deurne zijn in die gemeente twee oude autobussen weggesleept, die twee Duit sers er hadden geplaatst om er de week einden in door te brengen. De twee man nen, zakenlieden uit Düsseldorf, kochten vorig jaar in Deume een stuk grond voor recreatieve doeleinden. Toen zij tot hun verontwaardiging geen toestemming kre gen er een weekendhuisje op te bouwen lieten zij ieder een afgedankte autobus naar hun stuk grond slepen. De bussen werden voor bewoning ingericht, voor zien van elektriciteit en aangesloten op de waterleiding. De Duitsers meenden het toen te heb ben gewonnen maar het gemeentebestuur van Deurne merkte de autobussen aan als „bouwsels" en gelastte de eigenaars deze te verwijderen. De Duitsers spanden daarna een kort geding aan waarin ech ter de gemeente Deurne in het gelijk werd gesteld. Het door hen aangetekende hoger beroep Advertentie dames heren Gr. Houtstr. 47 - Haarlem - Tel. 18036 Big-Ben dames-herenregenklading zal op 10 september aanstaande in be handeling worden genomen. In afwach ting daarvan werd de Duitsers echter tot tweemaal toe per aangetekend schrijven verzocht de bouwsels te verwijderen. Zij lieten evenwel taal noch teken van zich horen, maar wel meenden zij slim te zijn door de autobussen te voorzien van een bordje met het opschrift „te koop". Waarschijnlijk is dit de druppel geweest die de emmer deed overlopen, want kort daarop charterde het gemeentebestuur een zware takelwagen en liet daarmee de bus sen naar een gemeentelijke opslagplaats wegslepen. „Er zit weliswaar een beetje risico in om in afwachting van een rechterlijke be slissing de autobussen te laten wegslepen" aldus de burgemeester van Deurne, mr. F. Hoebens, „maar als de Duitsers de zaak doordrijven tot aan de Hoge Raad zijn we een paar jaar verder en hebben zij al die tijd toch hun zin". Een sympathiestaking heeft het werk in de confectiefabriek van de n.v. André Hertzberger te Tilburg vrjjdag gedeeltelijk stilgelegd. Het conflict is ontstaan om het vertrek van de bedrijfsleider, die donderdag zijn ontslag had gekregen doch vrijdagmorgen weer op het terrein van het bedrijf ver scheen tegen de afspraak in. Hij slaagde erin negentig voornamelijk vrouwelijke personeelsleden op zijn hand te krijgen. Een delegatie uit het personeel had later een bespreking met de directeur, de heer J. Bouwland. Er werd volledige overeen stemming bereikt. De bedrijfsleider blijft ontslagen en het personeel zal normaal aan het werk gaan. Zaterdag maakt het gehele personeel, zoals reeds eerder was voorgenomen, een uitstapje op kosten van het bedrijf, zodat de zozeer verhitte gemoederen verder wel tot bedaren zullen komen. c Concertgebouw zondag 12 u.: Concours van de Noord- en Zuidhollandse Katho lieke Zangersbond. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „Muiterij op de Bounty", 14 j. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.30 u.: „De indringer", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Zorro en de drie musketiers", 14 j. Zondag 11 u.: „Onsterfelijk Grieken land", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Vrouwenjacht iri Kenya", 14 j. Minerva, vandaag 14.30 u. en zondag 14 en 16.15 u.: „Op verbtöëfi^effefiTT a.l. Vandaag en zondag 19 en 21.15 u. en maandag 20.15 u.: „Als twee druppels water", 14 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Moordende handen", 18 j. Zondag 11 u.: „Mandara", a.l. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „De pira ten van de Bloedrivier", 14 j. Van maan dag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Het monster in dr. Jekyll", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Vivre sa vie", 18 j. Zondag 11 u.: „In de rimboe van Australië", a.l. Monopole (Zandvoort), vandaag en zon dag 20 u.: „Jong, maar geraffineerd", 18 j. Zondag 14.30 u.: „Rusty en het blinde meisje", a.l. Maandag 20 u.: „Een cadeautje van de baas", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19 eeuw. Dagelijks ge opend van 1017 u. en zon- en feestdagen van 13-17 u. Prentenkabinet: Expositie van grafiek van Wout van Heusden. Tot en met 20 juli. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein-Korte Houtstraat): Tentoon stelling van tekeningen van Henk Broer. Tot en met 30 juni. Dagelijks geopend van 10-18 en 20-24 u. en zaterdag en zondag tot 1 u.: klassiek grammofoonplatenconcert van 21-22 u.: Prokofjef. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Van 23 juni af: Zomertentoon- stelling. H. F. Bootzaal: Expositie van oude bijbelse gravures van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 9-20 u. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20-23.30 u. Vishal (Grote Markt): Tentoonstelling van Keltische Kunst. Dagelijks geopend van 10-17 u., zon- en feestdagen van 13- 17 u. en vrijdagavond ook van 20-22 u. Tot en met 3 juli. Museum „Huis van Looy" (Kleine Hout weg-Kamperlaan) Herdenkingstentoon stelling: werken van André van der Vos sen. Tot en met. 8 juli. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zon- en feestdagen van 13-17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse. Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 11-17 u. en de eer ste zondag van de maand van 13-15 u. Vleeshal (Grote markt): Tenoonstelling van schilderijen, tapijten, tekeningen en grafiek van Mario Prassinos en beeld houwwerken van Jacques Lipchitz. Tot en met 15 juli. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zon- en feestdagen van 13-17 u. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest: Iedere avond (behalve maandag) ge opend van 20-2 u. Van 21-23.15 u: Cabaret door Fiet en Frans Koster, Natascha Emanuels en Han Reiziger (piano). „Waagtaveerne" (Damstraat/Spaame) Iedere avond (behalve maandag) van 2024 u. en vrijdag en zaterdag van 20— 1 u.: Internationaal liederenrepertoire door Cobi Schreyer en Ronnie Potsdammer. (Zie verder Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 21 juni). ZATERDAG 22 JUNI City, 19 en 21.30 u.: „Op kamers bij „die" vrouw". Rex, 19.30 u.: „Sodom en Gomorra". Sportpark „Schoonenberg", 14 tot 19 u.: Sportweek Velsen, diverse wedstrijden. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Openbare leeszaal, riein 1945, 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen- Noord: 14 tot 17 uur. R.-K. leeszaal, Willemsbeekweg 96, 14.30 tot 17.30 u.; Jozefhuis, Banjaertstraat, Vel- sen-Noord: 14 tot 17 u. ZONDAG 23 JUNI City, 14.30 u.: „Tarzan, de geweldige"; 19 en 21.30 u.: „Op kamers bij „die" vrouw". Rex, 14.30 en 19.30 u.: „Sodom en Go morra". MAANDAG 24 JUNI City, 20 u.: „De prijs van het verraad". Rex, tot september gesloten. Pieter Vermeulenmuseum, zie onder za terdag. Velser Sportweek. Rolsehaatsbaan Gjj- zenveltplantsoen, 19 u.: handbal Velsen- NoordIJmuiden; 20 u.: basketball Hurley The Wolves; Triabasveld. Kennemer- laan, 20 u.: korfbal; Stratingsplantsoen, Velsen-Noord: 19 u.: gymnastiekdemon- straties; Velserhad, 20.30 u.: kunstzwem- men door „Admiraal De Ruyter" uit Am sterdam Openbare leeszaal. Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Wjikerstraat- weg 77, Velsen-Noord: 14 tot 17 u.; filiaal Wüstelaan 79, Santpoort: 14 tot 17 en 19 tot 21 u. R.-K. leeszaal, Willemsbeekweg 96: 14 30 tot 17.30 en 19 tot 21 u.; parochiezaal. Ve- nusstraat: 15 tot 18 en 19 tot 21 u,; Jozef huis, Banjaertstraat, Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; filiaal Wüstelaan 79, Santpoort: 14 tot 17 én 19 tot 21 u. ZATERDAG 22 JUNI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Jerry als loopjongen"; 23.30 u.: „Gij zult niet begeren". Luxor Theater, 19 en 21.30 u.: „De mooi ste meisjes van de wereld". W.B. Theater, 20 u.: „Revolvergevecht in Monterey". ZONDAG 23 JUNI Kennemer Theater, 14.30 u.: „Toen de hel los brak"; 16.30, 19 en 21.15 u.: „Jerry als loopjongen". Luxor Theater, 14.30 u.: „Tarzan vecht voor zijn leven"; 16.30, 19 en 21 30 u.: „De mooiste meisjes van de wereld". W.B. Theater, 14 30 u.: „Vergeten patrouille"; 16.30 en 20 u.: „Maciste en de tirannen". MAANDAG 24 JUNI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Jerry als loopjóngen". Luxor Theater. 19 en 21.30 u.: „De mooi ste meisjes van de wereld". W.B. Theater, 20 u.: „Maciste en de tirannen". De N.V. Amstelstein heeft het proces te gen de gemeente Amsterdam inzake de In storting van de Vijzelflat nu definitief ver loren. Op 23 maart 1955 is een der pijlers van een winkelgalerij met bovengelegen wo ningen in de Vijzelstraat te Amsterdam ingestort, waarbij aan de arbeider J. A. L. de Leeuw zwaar lichamelijk letsel werd toegebracht. Dit kostte de sociale verze keringsbank een uitkering van ruim 6100. De eigenares van het gebouw, de n.v. Amstelstein, die voor dit bedrag werd aan gesproken, heeft in een civiele procedure getracht dit bedrag op de gemeente Am sterdam te verhalen in verband met op drachten, welke haar gegeven zouden zijn door Bouw- en Woningtoezicht, welke op drachten in de door de n.v. gestelde vorm door de gemeente ontkend zijn. De Amsterdamse rechtbank wees de vor dering van de bank tegen de n.v. Amstel stein toe, maar veroordeelde Amsterdam aan Amstelstein de helft te betalen van al hetgeen Amstelstein zou moeten betalen, verminderd met hetgeen de gemeente te dezer zake aan de aannemer Doornbos zou hebben betaald. In hoger beroep heeft echter het ge rechtshof te Amsterdam deze vonnissen vernietigd en dus ook de vordering van Amstelstein afgewezen. Het tegen deze arresten door de n.v. Amstelstein ingestelde cassatieberoep heeft de Hoge Raad thans verworpen. Het personeel van de coöperatieve boe renleenbank aan de Wierdensestraat te Almelo heeft de sensatie van het jaar be leefd. Toen men 's morgens het gebouw binnenkwam vond men het achttienjarige meisje G. T. geheel overstuur in de kelder ruimte. Ze vertelde dat ze daar was opge sloten door een man, die een zwarte punt- doek met twee gaten erin voor het gezicht droeg en haar met een pistool had be dreigd. Nadat ze om half acht het gebouw aan de achterzijde was binnengegaan, was zij de „griezel" plotseling tegen het lijf gelo pen. „Jij moet naar de kelder", had hij het meisje toegevoegd, waarop ze van schrik naar beneden was gegaan. Onmiddellijk waarschuwde het perso neel de recerche, die vaststelde dat welis waar iemand het kantoor had doorzocht doch dat slechts een paar geldstukken uit een bakje, dat bij een der loketten stond, werden vermist. De 37-jarige Kerkradenaar A. van der Heiden is onder een kantelende kermis wagen terechtgekomen en om het leven gekomen. Hij passeerde juist op zijn bromfiets, toen de wagen uit balans raak te en omsloeg. mm&" totmt MA sjtóte, at!& Het, ongeluk gpheuMe, ^.^g.^e.ijr^er- itrasf to Kerkrado-Haanrsde. die een ker misexploitant uit de Steile Haanraderberg was ingedraaid met zijn wagen, die door èen vrachtauto werd getrokken. De 57-jarige oud-stuurman ter koop vaardij H. L. van der List uit Herpen is in de horst getroffen en overleden, toen een oud Duits soldatengeweer, dat hij schoonmaakte, afging. Het slachtoffer, dat sedert enige jaren met zijn zuster in een boerderijtje in de Schaijkse bossen woonde, was een ver woed wapenverzamelaar. Het echtpaar trok op het Raamplein veel belangstelling. De heer R. Zegering {ladders uit Emmen lid van de Tweede Kamer voor de V.V.D., heeft de minister van Binnenlandse Zaken vragen gesteld over de kwestie Roden. Hjj verzoekt de minister ondermeer een onder zoek in te stellen. De burgemeester van Roden, de heer M. Bushoff, heeft in de raadsvergadering van 31 mei de heer T. E. Willems (V.V.D.) verzocht de vergadering te verlaten. Dit gebeurde naar aanleiding van een voor stel toestemming te geven voor een kermis van de vereniging voor volksvermaken die al had plaatsgevonden. De heer Willems zei toen niet tegen de kermis te zijn maar wel tegen het indienen van voorstellen waarvan al met de uitvoering was begon nen voordat de raad een beslissing had ge nomen. Hij noemde daarbij de rolsehaats baan waaraan men ook al begonnen zou zijn voor het voorstel in de raad kwam. De burgemeester vroeg de heer Willems zijn woorden over de rolsehaatsbaan terug te nemen. Toen de heer Willems hiertoe niet bereid was verzocht de heer Bushoff hem de vergadering te verlaten. Op een vraag of kapitaalsuitbreiding wordt overwogen heeft de directie van de Machinefabriek Reineveld in de jaarver gadering geantwoord, dat de vennootschap onderhands vrijwel tegen beurskoers een bedrag van nominaal 100.000 aan gewo ne aandelen heeft geplaatst, waarvoor in middels de notering is aangevraagd. De directie is verder in onderhandeling over het opnemen van een hypotheek op het laatstgekochte blok woonhuizen, één en an der ter verbetering van de liquiditeit. ïh'fiét j^eefpfé'Stlfe Liessel 'heeft een 34- jarige landbouwer de pincherhond van een overbuurman met een lat afgeranseld en daarna zodanig met een hooigaffel in het onderlijf gestoken, dat het dier tenslotte op advies van een dierenarts moest wor den afgemaakt. De hond had een gezwollen kop, miste een oog en had een wond in het lichaam ter grootte van een mannenvuist. Terzake van ernstige dierenmishande ling heeft de rijkspolitie tegen de verdach te procesverbaal opgemaakt. Advertentie Secretaires, chiffonnières, stoelen, ronde ta fels, ook uitschuifbaar Alles van mahonie hout. Ook kleinmeubelen Canapé's Voor restaureren en inkoop antieke meubelen Telef. 12223. Groot Heiligland 64. A. Mudde, Gasthuisvest 45. 100101. Tippie was nog steeds erg kwaad. Zijn kop stak boven de stadsmuur uit; met boze ogen keek hij, of er soms nog iemand was, die hem kwaad wou doen. Maar Quimbo was erg ongerust. Al die herrie en die schrik in de stad was niet nodig geweest, als de mensen hem maar hadden willen geloven toen hij zei, dat Tippie zo tam was. Hij had het luid genoeg geroepen tegen de schildwachten en gevraagd niet op Tippie te schieten. Nu ze dat toch gedaan hadden was Tippie natuurlijk boos gewor den. WAT SCHRWF «JE HET EERST t>£ NAAM VAN 06 KRANTHOE SPEL «15 "KRANT <2 DAN KUNNEN WE B66INNEN IN EEN KRAMT MOETEN TETTERS STAAN, ANDERS IS HET6ESN ECHTE KRANT MMC HOE KOMEN WE ER AANJ DAT IS EEN P, DAM KUN «IE OOK OVER MN SCHRIJVEN 1 HIER IS DE OUDE STEMPET" DOOS VAN SCHILDPADJE! NA, OF OVER AAN F ©P1B «05-». Bekijks van vele honderden Amsterdam mers heeft een echtpaar getrokken dat met een beladen bakfiets op het Raam plein arriveerde en zich daar in de open lucht installeerde met een bed, een kast met wekker en nog enkele meubelstukken. De hulpmonteur-koeltechnicus J. Kloes, die naar zijn zeggen in de afgelopen drie jaar met zijn vrouw op negen verschillen de adressen in Amsterdam heeft gewoond, waarvan de laatste veertien dagen bij een vriendin van zijn vrouw in de Charlotte de Bourbonstraat, kwam die avond op straat te staan toen de ouders van de vriendin, van wie het echtpaar de woon ruimte had betrokken, van vakantie te rugkeerden en hun woning opeisten. Ten einde raad is het echtpaar toen naar het Raamplein getrokken waar het zijn domicilie koos. De man had deze plaats gekozen omdat hij had gezien dat in de nabijheid enkele huizen leeg stonden. Na ongeveer anderhalf uur heeft de dienst van de gemeentereiniging, die door de politie was gewaarschuwd, het meubi lair opgehaald en in een daarvoor bestemd pakhuis opgeslagen. Op raad van de politie is de man toen met zijn vrouw de binnen stad ingegaan om een onderkomen voor de nacht te zoeken. De heer Kloes is reeds geruime tijd in het bezit van een urgentieverklaring en staat ook op de wachtlijst van het C.B.H., maar is er nog steeds niet in geslaagd een geschikte woning te vinden. De inspectie der domeinen te Alkmaar heeft bij openbare inschrijving een aantal schepen verkocht, die door de Koninklijke Marine zijn afgedankt. Daarbij was ook de 0 24, een onderzeeboot. Het hoogste bod kwam van de n.v. Hilltrade uit Rotterdam voor 136.660. Voor de voormalige torpe dojager, het fregat de Kortenaer werd als hoogste bod genoteerd 254.652 van de fir ma Van Heijghen Frères uit Gent in Bel gië. De 0 24 is een van de laatste vooroor logse onderzeeboten, die op 13 mei 1940 uitweek naar Engeland. Na enkele acties in de Noorse wateren vertrok het schip naar Gibraltar. In augustus 1942 vertrok het naar Colombo waarna het in het verre Oosten patrouillediensten deed. Na de oor log werd de 0 24 gebruikt als oefen- en opleidingsschip en inSchietboot voor torpe do's. De Kortenaer werd destijds overgeno men van de Royal Navy en kwam in ok tober 1945 bij de Koninklijke Marine in dienst. Het is het eerste schip, dat na de oorlog naar Indonesië vertrok. Van oktober 1945 tot '46 verrichtte het daar patrouillediensten en nam het deel aan de afvoer van 41.000 Japanse krijgs gevangenen van de kleine Soenda-eilanden In mei 1947 kwam het schip terug in Den Helder en in april 1948 ging het naar Nieuw-Guir.ea. Sindsdien maakte het nog vier reizen naar tropische wateren. Na de ombouw tot fregat met een helikopterdek verrichtte het schip patrouillediensten in de wateren rond Nieuw-Guinea. In okto ber 1962 kwam het terug en werd uit de dienst genomen. De trein van Amersfoort naar Utrecht heeft op de overweg aan de noordzijde van het station Bilthoven een personen auto aangereden. De motor van de wagen was midden op de overweg afgeslagen en toen de automatische halve overwegbo men omlaaggingen stond de auto opgeslo ten. De bestuurster was inmiddels gaan duwen. Toen de trein er aan kwam ging zij niet ver genoeg opzij. Zij kreeg een klap van haar eigen auto en werd gewond. De Nederlandse onderzeebootjager heeft zijn oefeningen tot opsporing van onder zeeboten in de Atlantische Oceaan onder broken. Het schip heeft met grote snelheid een afstand van 200 mijl afgelegd naar Londonderry om de zieke commandant aan wal te brengen. De commandant, kapitein ter zee Pierre Salm, is later geopereerd in een ziekenhuis te Londonderry aan zijn blindedarm. Er is gemeld dat hij de opera tie goed heeft doorstaan. Toen een jongeman op het toilet van het stationskoffiehuis van Twello een sigaret wilde aansteken, eeft zich een explosie voorgedaan waarbij de jongeman aan ar men en gezicht werd gewond. De W.C. werd vernield en een raam in de gevel sneuvelde. Na rioleringswerkzaamheden was een breuk ontstaan in een aardgasleiding, waardoor het gas via het riool in het toilet van het koffiehuis stroomde. Voetspoorgidsen. „Staatsbosbeheer" heeft vier nieuwe „voetspoorgidsen" voor boswandelaars uitgegeven, en wel voor de boswac'hterijen ,'t Leenderbos (N.-Br.), Austerlitz (Utr.), Vaals en Texel. Verduistering. De officier van Justitie bij de rechtbank in Rotterdam heeft één jaar en zes maanden gevangenisstraf ge- eist tegen een dertigjarige gemeenteambte naar uit Rotterdam wegens een serie ver duisteringen van totaal 13.000 ten nadele van de gemeente Rotterdam. De man heeft een bekentenis afgelegd. Veenhuizen. Mr. Chr. Lijesen is met ingang van 1 juli benoemd tot hoofddirec teur van de strafgestichten te Veenhuizen. Hij is in deze functie de opvolger van ir. J. F. H. F. V. Mentrop, die op 1 februari van dit jaar is overleden. en wilt u dat wij uw krant naar uw vakantie-adres opzenden Stuurt u ons dan minstens drie dagen voor uw vertrek een briefkaart met vermelding van uw naam. uw vaste adres, uw vakantie-adres, de datum waarop de aerste krant naar uw vakantie-adres gezonden moet worden en de datum waarop de krant voor bet laatst moet worden toegezonden. Als u de krant per week betaalt wilt u dan het abonnementsgeld voor de vakantieweken vooruit aan de Bezor ger betalen 7 DE ADMINISTRATIE De beslissing over het lot van de der tigduizend uit Nederland naar West- Duitsiand gesmokkelde kuikens is tenslot te een regeringszaak geworden en de re gering van Noord-Rijn-Westfalen heeft geen genade voor recht kunnen laten gel den: de kuikens zullen voortijdig moeten sterven, zo luidt de vrijdag genomen be slissing. Protesten van verenigingen van dieren beschermers, diergeneeskundigen en rege ringsvertegenwoordigers die de diertjes zo graag nog wat leven hadden gegund, alvorens zij in de braadpan of aan de gril le terecht zouden komen (de smokkelaar had de kuikens vermoedelijk aan mes- terijen willen leveren) hebben dus niet mo gen baten. Enige dagen geleden meldden wij reeds, dat langdurige, herhaalde en dringende te lefonische verzoeken van de Westduitse autoriteiten aan de Nederlandse autoritei ten de laatsten er niet toe hebben kunnen bewegen hier invoer van de kuikens in Nederland toe te staan. Anderzijds laten de strenge voorschriften van de Duitse ge- zondheidspolitie niet toe dat de diertjes in leven blijvem Het K.N.M.I. deelt mee: In 't overgangsgebied tussen zeer warme lucht in Frankrijk en koejere lucht in onze ofrigéviflg, kwam de afgelopen nacht een regengebied tot ontwikkeling, dat vandaag «ok het weer in Nederland beïnvloedde. In de warme lucht kwamen in Frankrijk en Duitsland onweershaarden voor, die plaat selijk veel regen brachten. Hoewel een lagedrukgebied tussen IJsland en Schot land geleidelijk opvult, komt er in de algemene circulatie toch maar weinig verandering. Bij de Azoren handhaaft zich een krachtig hogedrukgebied, terwijl een nieuwe depressie langs de zuidpunt van Groenland naar het oosten beweegt. De westcirculatie houdt daarom aan. De tem peraturen blijven wat beneden normaal en het onstandvastige weer duurt voort. Maximum-Temper* turen binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. c T3 ■Eo a 8 t (fl t. d <U E O - eS Den Helder geheel bew. wzw 16 0,4 Ypenburg motregen wzw 17 1 Vlissingen regen zzw 17 1 Eelde zwaar bew. zzw 19 2 De Bilt regen zzw 18 1 Twente regen zzw 20 1 Eindhoven regen wzw 20 0,2 Zd-Limburg geheel bew. wzw 18 4 Helsinki regen n 20 3 Stockholm zwaar bew. n 19 0 Oslo zwaar bew. ozo 20 0 Kopenhagen licht bew. w 17 3 Aberdeen regen windst. 19 9 Londen geheel bew. zw 21 0 Amsterdam regen zw 17 1 Brussel geheel bew. wzw 18 3 Luxemburg regenbui zzw 20 2 Parijs geheel bew. n 25 0 Bordeaux misfr wnw 34 0 Grenoble onbewolkt windsti 31 0 Nice zwaar bew. n 23 0 Berlijn geheel bew. wzw 21 2 Frankfort regen windst. 23 0 Miinchen half bew. windst. 124 0 Zürich licht bew. windst. 29 0 Genève onbewolkt windst. 2)9 0 Locarno onbewolkt windst. 30 0 Wenen regenbui zw 23 14 Innsbruck onbewolkt wnw 39 0 Belgrado onbewolkt zzw 28! 0 Rome onbewolkt windst. 28'. 0 Ajaccio licht bew windst. 25! 0 Madrid licht bew. windst. 35 0 Mallorca licht bew. windst. 30 0 Lissabon licht bew. nnw 26 1 0 Zondag 23 juni Zon op 4.20 uur, onder 21.04 uur. Maan op 6.21 uur, onder 22.53 uur. Maandag 24 juni Zon op 4.20 uur, onder 21.04 uur. Maan op 7.31 uur, onder 23.30 uur. i Maanstanden 28 juni 21.24 uur eerste kwartier l Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 22 juni Hoog water 3.56 en 16.26 uur. Laag water 12.03 en uur. Zondag 23 juni Hoog water 4.41 en 17.14 uur Laag water 0.25 en 12.48 uur. Maandag 24 juni Hoog water 5.30 en 18.00 uur. Laag water 1.12 en 13.33 uur. Het hoog en laag water te Zand z.aórt 10 tot 15 minutên vroeger dan te IJ redden.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 2