Visaanvoer in 1962 minder maar opbrengst was hoger Vleeskeuringsdienst IJmond krijgt nieuw slachthuis Minimum leeftijd voor vissers op de helling: 14 of 15 jaar? Aanmeldingsformulier IJmuider Courant Jaarverslag Visserijschap In de vishal en op zee Hengelen bij de noordersluis Bouw van twee scholen in Heemskerk Havenberichten Strandvoetbal Scheepvaartberichten Betaling abonnementsgeld per giro BIJ T0PSY THUIS ZATERDAG 22 JUNI 1963' 5 Wethouder Hermes reikte diploma's uit Koude weer gunstig voor bloemenveiling Sla doorgedraaid T oelatingsexamen Gymn. Felisenum a&êeww- if27 Die jonge dame wil die tent kopen als ze er een hypotheek op kan krijgen". Voor de vijfde maal is een jaarverslag verschenen van het Visserijschap, dat daarmee de derde tweejarige zittings periode in zijn bestaan afsluit. Kon in voorgaande verslagen steeds gewag worden gemaakt van een stij ging van de aangevoerde hoeveelheden vis, 1962 gaf een ander beeld te zien. De totale aanvoer in kilogrammen daalde van 301,1 min in 1961 tot 273,8 min in 1962, dat wil zeggen met bijna 10°/». De stijging van de 3 voorafgaande jaren is daarmee meer dan tenietgedaan. Daar tegenover staat dat de opbrengst nogal opliep als gevolg van een stijging der prijzen. Tegenover 141,7 min in 1961 bedroeg in 1962 de totale aanvoerwaarde f 162 min, d.w.z. een stijging met ruim 14»/.. Het meest opvallende is de grote daling in de haringvangsten. Scheen het in de ja ren 1960 en 1961 dat de dalende tendentie die al sedert 1954 waarneembaar was zou worden omgebogen, de resultaten van 1962 hebben deze verwachting wel re soluut de kop ingedrukt. De hoeveelheid aangevoerde haring daalde met ongeveer 34 percent tot 75,3 min. kilogram. Daarbij moet wel worden bedacht dat in 1962 het aantal drijfnetschepen dat aan de haring visserij deelnam, aanzienlijk kleiner was dan in 1961 en voorgaande jaren De da ling in de hoeveelheid werd overigens meer dan goed gemaakt door de prijsstij ging, want de totale opbrengst van de ver se en gezouten haring lag 6.9 min. bo ven die van 1961, dat is ongeveer 16 per cent hoger. Op de bestaande opvangrege- lingen behoefde dan ook, behoudens in ja nuari vrijwel geen beroep te worden ge daan. Bijna even opvallend was in 1962 de aanhoudende stijging van de tongvangsten en de scholvangsten waarbij voor tong de gemiddelde prijs nog met 19 ets per kilo gram steeg tot 293 ets. Voor schol daalde de gemiddelde prijs van 57 ets tot 50 ets per kg. Een derde opmerkelijk feit was de da ling van de aangevoerde hoeveelheid ma kreel van 24,5 min kg. tot 18.9 min kg., dat wil zeggen met bijna 25 percent. De sterk gestegen prijzen zorgden ook hier voor een totale opbrengst die nog iets ho ger lag dan in 1961. De vloot Ook in 1962 onderging de kottervloot een Sterke uitbreiding door de nieuwbouw van niet minder dan 52 stalen motorkotters. Voorts werden nog 9 tweedehands kotters voor de zeevisserij in gebruik genomen. Slechts 6 kotters werden aan de zeevisse rij onttrokken, waarvan 4 definitief. Niet 0 gfjj "f til* ft vt! ij l V U kunt het uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor hei volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 129228 ten name van de IJmuider Courant. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is f 8.post- abonnees f 8.50. U kunt het ons gemakkelijk maken door uw giro-opdracht te verzenden voor het eind van de maand, voor zien van uw juiste naam en adres Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. Indien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorg adres van de krant vermelden? Voor automatische girobetalingen (het allergemakkelijkste) zijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking. In dat geval dient men wel voor voldoende saldo op de giro-rekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE BURGERLIJKE STAND VAN VELSEN. ONDERTROUWD: G. Z. Grootveld, Ken- nemerlaan 181, IJmuiden, en W. G. Goos- sen, Zandersstraat 53, IJmuiden-oost; J. van Lente, Overbildtweg 28, Santpoort, en J. Pool, Hagelingerweg 175, Santpoort; E. Masereeuw, de Ruijterstraat 58, IJmuiden- oost en M. Griekspoor, Rijnstraat 143, IJmuiden, t.a. Wognum, Oosteinderweg 62; D. M. Rispens, Oost Indischekade 46, Wor- merveer, en L. H. H. Guliker, Hofdijklaan merveer en L. H. H. Gulikers, Hofdijklaan G. J. de Haan, Postjesweg 5, Amsterdam, en T. van Lieshout, Wijk aan Zeeërweg 135, IJmuiden; J. van Burgel, Orionweg 9, IJmuiden, en J. Wolthuizen, van Riems dijklaan 90, Beverwijk; W. W. van Zadel- hoff, Plantage Muidergracht 59 II, Am sterdam, en A. van der Schalk, Zanders straat 2, IJmuiden-oost; P. H. Matthijsse, Koudenhorn 46 A rd., Haarlem, en J. M. van Son, Planetenweg 210, IJmuiden; .1. Feenstra, Waalstraat 126, IJmuiden, en G. van Bommel, Waalstraat 126, IJmuiden; H. Korf, de Clercqstraat 98, Amsterdam, en T. Boonstra, de Noostraat 150, IJmuiden- oost. GEHUWD: A.. P. J. Piekhaar en E. E. Philips, Haarlem, J. J. Hamelinkstraat 97; J. K. M. van Noort en A. Jak, Kleine Berg 9 A; J. W. de Smit en C. H. de Boo, IJmui den, Lange Nieuwstraat 81; A. C. J. Smit en S. J. N. Verhoog, IJmuiden-oost, Zee weg 180, A. Grauwelman en C. van Duffe- len, IJmuiden-oost, Cederstraat 38; J. N. Kaandorp en J. W. Hoogzaad, Santpoort, Hagelingerweg 64; J. A. van der Meer en C. C. M. Mooy, Heemskerk, Lessestraat 224; R. P. de Jong en J. M. Schinkel, 's-Gra- venhage, van der Eyndestraatl3; J. L. Kos- sen en M. Blok, IJmuiden-oost, Iepenstraat no. 26; S. Kaandorp en A. Gravemaker, IJmuiden, Warmenhovenstraat 57; F. Yp- ma en G. Tip, IJmuiden, nschedéstraat 28 BEVALLEN: C. van den Berghe—Groen d., Frogerstraat 20, IJmuiden; A. Bonnema —van der Veen, z., Trompstraat 134, IJmui- den-oost; M. M. Schoo—Schelvis, d., Ogel- wightstraat 28, Velsen-noord; G. B. Noord zij—Jansonius, z., Bakkerstraat 28, IJmui den; M. J. ExaltoGrapendaal, z., Logger- straat 9, IJmuiden. alleen het aantal kotters werd groter, ook kan worden geconstateerd dat de gemid delde grootte en het motorvermogen van de schepen toenemen. Zo kwamen in 1962 twee motorkotters in de vaart met een mo torvermogen van meer dan 500 p.k. Ten aanzien van de groep motortrawlers en motorloggers is het meest opmerkelijke feit, de definitieve afvoering van 25 vleet- loggers. Verwacht mag worden dat 1962 in dit opzicht eenzelfde beeld zal vertonen. Aan de vloot werden toegevoegd 8 nieuw gebouwde vaartuigen. Twee vaartuigen werden in het buitenland aangekocht. Naar het buitenland verkocht werden voorts 3 vaartuigen. Vernieuwing had in deze groep dus maar in beperkte mate plaats. De gemiddelde ouderdom van de trawler- en loggervloot bedroeg op 1 ja nuari 1963 dan ook nog 30 jaar. Bij de kottervloot bedroeg de gemiddelde ouder dom der schepen slechts 10 jaar. De vloot bleef in 1962 gespaard voor on gevallen waarbij mensenlevens te betreu ren waren. Enkele schepen gingen door stranding verloren. De havens Ten behoeve van de verbetering van de Scheveningse haven is het onderzoekings werk ter hand genomen. Hoelang het ech ter nog gaat duren voor het resultaat van de onderzoekingen zal leiden tot een aan pak van de verbeteringen is niet te zeg gen. Nadat jarenlang budgetaire overwe gingen de verbetering hebben tegengehou den, zijn het nu de ervaringen met de ver betering van de havenmond van IJmuiden waarop gewacht moet worden voor men de Scheveningse haven „aandurft". Al met al duurt de misère voort en dat ter wijl de schepen steeds groter worden en de moeilijkheden dus ook. Rond de havenplannen van Katwijk is het geheel stil geworden, zowel van de zij de van de overheid als van de zijde van het bedrijfsleven. Daarentegen werden er in 1962 plannen openbaar tot verbetering van verschillende kleinere vissershavens, o.a. Harlingen, en werd in meerdere van die kleinere havens de outillage ten dien ste van de visserij verbeterd. Vrijdag In IJmuiden werd vrijdag aangevoerd 1965 kisten vis, waarvan: 25 kisten tongen tarbot; 2 kisten heilbot; 601 kisten schol; 6 kisten schar; 42 kisten bot; 105 kisten makreel; 843 kisten schelvis; 184 kisten wijting; 133 kisten kabeljauw en gul; 5 kisten wolf; 7 kisten poon; 6 kisten kool- vis en 2 kisten diversen. Per kilogram werd, in guldens, betaald: Voor heilbot 3.70—3; grote tong 5.40 4.50; grootmiddel tong 5.204.70; klein- middel tong 5.304.70; kleine tong I 5.80 4.70; kleine tong II 5.404.30; tarbot I 4.20 3.40; zalm 6. Per 50 kilo: Tarbot IV 154-^98; grote schol 46; grootmiddel schol 50; kleinmid- del schol 50; kleine schol I 61; kleine schol II 41—24; schar 30—25; bot 11—4.50; makreel 5622; grote schelvis 35—30; grootmiddel schelvis 3228; kleinmiddel schelvis 32—26; kleine schelvis I 34—26; kleine schelvis II 3120; wijting 3122; grote gul 61—48; middel gul 45—32; kleine gul 41—29; poontjes 34—3; kleine koolvip wit 24. Per 125 kilo: Grote kabeljauw 248—126; grote koolvis zwart 88; grote wolf 7470. De besommingen, in guldens, waren vrijdag: KW 124 7860; KW 33 7030; KW 99 14.700; KW 207 610; IJM 67 f 5350; VL 121 1170; VL 153 f 5400; VL 131 300. Wethouder A. J. Hermes heeft vrijdag avond aan 25 leerlingen, die met goed ge volg het diploma van de handelsavond school De Hanze in Beverwijk hadden be haald, het diploma uitgereikt. De voor zitter van de Hanze, de heer D. Hienkens, wees er op, dat van de driejarige cursus 23 leerlingen waren geslaagd, drie waren er afgewezen. Twee leerlingen behaalden het diploma van de vijfjarige cursus. Er werd één leerling afgewezen. Wethouder Hermes wees op de grote waarde van dit diploma, dat tevens het middenstandsdiploma inhoudt. „Het gemeentebestuur van Beverwijk is trots op een dergelijke instelling als de handelsavondschool De Hanze", aldus de wethouder. Het algemeen bestuur van de „Vleeskeuringsdienst-Slachthuis IJmond heeft aan het eind van de vrijdagavond op het raadhuis te Velsen gehouden vergade ring met algemene stemmen zijn fiat verleend aan een voorstel van het dagelijks bestuur, dat betrekking had op de bouw van een koelhuis met stallen en de ver nieuwing van de koelinstallatie. Met deze thans goedgekeurde voorzieninen is in totaal een bedrag van ongeveer 900.000 gemoeid, waarbij het in de bedoeling ligt de hieraan verbonden werkzaamheden in vijf fasen te doen voltrekken. De vergadering, waar dit belangrijke besluit in werd genomen stond onder leiding van de voorzitter van dit rechtspersoonlijkheid bezittend lichaam, mr. J. C. Bühr- mann, burgemeester van Velsen. Nadat de heer J. H. Naafs, als direc teur van het slachthuis nog een korte toe lichting op het voorstel had gegeven, waar bij. Wi ppder meer vaststelde dat de. uit breiding van de bestaande koelinstallatie hoogst noodzakelijk is geworden, omdat deze vooral op maandag reeds lang te klein is gebleken, werden de leden in de gelegenheid gesteld hun eventuele bezwa ren kenbaar te maken. Hiervoor meldde de heer Klomp zich als eerste spreker, waarbij hij zijn grote ver wondering tot uitdrukking bracht over het feit, dat reeds een aanvang is gemaakt met de betegeling, hoewel met de eigen lijke bouw nog niet werd begonnen. Spre ker vreesde dat hier sprake zou zijn van een zekere geldverspilling, omdat de te gels straks weer moeten worden verwij derd. Ook was hij het niet eens met de in het rapport vermeldde conclusie, dat een tweede slachtbaan niet noodzakelijk zou zijn. De heer De Weijer vond het rapport even goed doordacht als gedocumen teerd; evenals hij het logisch achtte dat in verband met deze voorzieningen een tariefsverhoging in het vooruitzicht wordt gesteld. Ook de heer Kolkman zou geen enkele reden kunnen bedenken om zich tegen dit voorstel te verzetten en hij meende ver der dat men juist zou handelen deze voor zieningen in etappes uit te voeren. Wel was de heer Kolkman nieuwsgierig naar de gevolgen van het eventueel vervallen van de tweede keuring. De heer Gerritsen fungeerde daarop als woordvoerder van het dagelijks bestuur, ten einde de sprekers te kunnen beant woorden. Hij moest daarbij wijzen op een hoogst onzekere factor, welke zou optre den bij het vervallen van de tweede keu ring. Dit zou dan wel eens ingrijpende veranderingen tén gevolge kunnen hebben, omdat hiermee een belangrijke bron van inkomsten dreigt te vervallen. Er wordt hier zelfs gedacht aan zestig percent. Daarom noemde spreker het voornemen de werkzaamheden in diverse etappes uit te voeren een verstandig beleid, omdat op deze manier niet meer kosten kunnen wor den gemaakt dan noodzakelijk zal blijken. Tevens blijft de mogelijkheid bestaan tot een heroriëntering. De heer Naafs beantwoordde de opmer- Woensdag 26 juni kan men op de dijk vanaf de Middensluis tot aan de landtong bij de Noordersluis vele jeugdige visserjes aan treffen tussen 15 en 16.30 uur. In het kader van de Sportweek Velsen organi seert het sportweekcomité de traditionele jeugdhengelwedstrijden. De meisjes en jon gens worden in twee leeftijdsklassen inge deeld, t.w. een van 10 tot en met 12 jaar en een van 13 tot en met 15 jaar. Tegen een zeer lage inschrijfprijs van slechts een dubbeltje kunnen jeugdige vissertjes zich inschrijven bij de volgende adressen: H. Engelhart, Kennemerlaan 20, C. Ooms, Cederstraat 30, H. Hellings, Eikenstraat 1 en H. Engelhart, Trompstraat 92, allen te IJmuiden en S. Schenk, Hyacintenstraat 60 te Santpoort-Noord. De deelnemers moe ten om half drie aanwezig zijn op het parkeerterrein nabij de Noordersluis. Hier zal de wedstrijdleiding enige toernooitech- nische mededelingen doen. De prijsuitrei king zal om ongeveer 17 uur plaatsvinden in het gymnastieklokaal van de Moerberg- school aan de Kerkstraat te Oud-IJmuiden. king van de heer Klomp, waarbij hij er kende dat de betegeling inderdaad reeds is aangebracht. Dit was echter noodza kelijk geworden, omdat immers tot elke prijs moet worden voorkomen dat in het slachthuis iets ontbreekt, waarop door keuringsdienst in gelijke bij slagers voor komende gevallen, aanmerking zou wor den gemaakt. Het risico moet dan maar worden genomen, dat straks enkele vier kante meter tegels weer dienen te wor den verwijderd. Aan het eigenlijke gebouw verandert dit niets. En wat de tweede slachtbaan betreft was de heer Naafs ervan overtuigd, dat met één ruimschoots kan worden volstaan. Van de tachtig in deze omgeving geves tigde slagers zijn er immers nog mpr vier, die zelf slachten. Deze antwoorden steden de diverse spre kers volkomen tevreden, zodat het voor stel, zoals reeds gemeld, daarop met al gemene stemmen werd aangenomen. De raad van Heemskerk wordt een krediet van 385.403,— gevraagd voor het doen bouwen van een zesklassige r.k lagere school in plan „Kerkbeek". Voorts wordt een bedrag van 281.386,ge vraagd voor de bouw en inrichting van een zes-klassige noodschool in plan „Assumburg". De raad, die aanstaande donderdag in openbare vergadering bijeenkomt, zal ver der spreken over een voorstel tot het be schikbaar stellen van een krediet van 57.125,- voor de verbetering van enkele wegen in Heemskerk. Voorgesteld wordt verder wethouder A. F. M. van Herpen als plaatsvervangend lid aan te wijzen in het algemeen bestuur van de stichting UTS in het IJmondgebied en Haarlem. Het gemeentebestuur heeft een verorde ning gemaakt, volgens welke tegemoet komingen aan huurders van woningen worden verstrekt, ingeval de woning moet worden afgebroken en wanneer de bewoners vrijwillig tot ontruiming over gaan. In verband hiermee wordt een kre diet van f 25.000,— gevraagd. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Wanda van Kotka, voor velsen; Karmt, Aruba; Oran.ieborg, Antwerpen; Rigoletto, Immingham; Palamedes, Bremerhaven; Neder-Rhone, Antwerpen; Balash- kov, Antwerpen, voor IJmuiden; Herman Buis man, Londen; Martha Ahrens, Hamburg; Prins der Nederlanden, Hamburg; Daphne, Dakar; An- tares, Rotterdam; Chemietank, Hamburg; Gefle, Rouaan; Dorogobush, Klaipeda; Lea, Rundvik; Volharding, Rotterdam. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Maaskerk van Hamburg; Birdwood. Newcastle; Valkenier, Ventspils; Michael M., Kingslynn; Volumnia, Antwerpen; Gele Zee, Maassluis. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Fiat naar Birkenhead, van IJmuiden: Caltex du Nord. Port Etienne; Fernhurst, Brunsbüttel; Ross Hill, Ka- lundborg; Eva, Delfzijl; Melrose, Nantes, van IJmuiden; Stad Rotterdam, Rotterdam, van IJ muiden; Liberiakust, Bordeaux; Bloemgracht, Helsinki; Con Zelo, Goole; Jan Brons, Odense; Someri, Stettin; Freiheit. Den Helder, van Bui tenhuizen; Werner Meyburg, Londen; Rondo, Simonsvik, van IJmuiden; Tasman, Boston, van Koog a. d. Zaan; Maythorn, Portsmouth; Rigo letto, Londen; Wappu, Rotterdam; Oranjefontein, Southampton; Swift, Londen; Leonidas, Kopen hagen; Nero, Odense; Kulmerland, Antwerpen; Aeneas (Brit), Glasgow; Gouweborg, Liverpool; Almkerk, Marseille; Gouwestroom, Domsjö. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Privolsk naar Onega, van Zaandam; Martha Ahrens, Ham burg; Portelet, Duinkerken; Rote, Stockholm. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). De Centrale van Zeevarenden ter Koopvaardij en Visserij neemt, in het juist ver schenen juni-nummer van haar orgaan nog eens de kwestie van de minimum leeftijd voor vissers onder de loep. De staatssecretaris van Sociale Zaken en Volksgezondheid had de Sociaal-Economische Raad advies gevraagd over een wijziging van het thans zeventien jaar oude koninklijk besluit, waarin de leeftijd, waarop jeugdige vissers hun intrede in het bedrijf mogen doen, is geregeld. De voorgestelde wijziging beoogde onze wetgeving aan te passen aan het vier jaar geleden door het Internationaal Ar beidsbureau vastgestelde verdrag, waarbij de minimum leeftijd op vijftien jaar wordt gesteld. De commissie arbeidswetgeving vindt in haar advies aan de S.E.R. dat een absoluut arbeidsverbod voor 14-jarigen weliswaar een oplossing zou bieden voor de met name van werknemerszijde naar voren gebrachte bezwaren met betrekking tot mindergewenste sociale omstandig heden aan boord, maar zij wil ook een open oog hebben voor de moeilijkheden die in de praktijk van het visserijbedrijf worden ondervonden als gevolg van het ontbreken van een ruimere vakopleiding voor vissers. Er bestaat op het ogenblik slechts een tweejarige opleiding. Jongens die direct na de lagere school deze opleiding volgen en aan het eind daarvan nog geen 15 jaar zijn, zouden, als ze op dat moment nog niet mochten varen, voor de visserij verloren zijn. En het aantrekken van arbeidskrach ten voor de visserij blijkt steeds moeilijker te worden. De S.E.R.-commissie pleit nu voor een driejarige vakopleiding. Aan het Visserij schap heeft zij gevraagd in hoeverre, met medewerking van dit schap, aan de leer lingen van het derde leerjaar een finan ciële tegemoetkoming zou kunnen worden verleend. Het Visserijschap heeft geant woord, dat iets dergelijks zeer wel zou passen in het kader van zijn werkzaam heden. De hiermede samenhangende pro blematiek is door de Commissie Vakoplei ding van het Visserij schap in studie ge nomen. Achtergesteld Onderwijskundig bezien acht de C.Z.K.V. het juist, dat de tweejarige opleiding op de visserij school onvoldoende moet worden geacht om de leerlingen op de intrede in de maatschappij en in de bedrijfstak voor te bereiden. De visserij is wat dit betreft achterge steld bij het overige bedrijfsleven in ons land. In de Nijverheidsonderwijswet is namelijk bepaald, dat nijverheidsonderwijs in een 3-jarige cursus moet worden ge volgd. De visserij is van deze bepaling uit gezonderd, kennelijk om dezelfde redenen, dat in tal van wettelijke bepalingen de 0p het ditmaal schoongemaakte IJmui der strand werden gisteravond in het ka der van de strandvoetbalcompetitie en het Zeezichtnederlaagtournooi twee wedstrij den gespeeld, die beide in een 1-1 gelij ke stand eindigden. Op het Zeezichtter rein, dat door vele toeschouwers om zoomd was, kwamen de teams van Zee zicht en Zeedistel tegen elkaar uit in een ontmoeting, die telde zowel voor de strand- competitie als voor het nederlagentournooi om de Zeebadtrofee. Het werd een aardi ge, sportieve en levendige wedstrijd, die goed geleid werd door scheidsrechter Ger- zeeg. Pas tien minuten voor het rustsig- naal kon Zeedistel het windvoordeel door een doelpunt van F. Doets effectief ma ken. Na rust werd het elftal van Zeedistel in de verdediging gedrongen. Alleszins ver diend scoorde Van Kampen op een beheers te wijze de gelijkmaker. Deze 1-1 uitslag was tevens de eindstand, waardoor het met Duitse gasten versterkte Zeedistel in de strijd om de Zeebadtrofee de leiding heeft genomen. De stand is: 1. Zeedistel 1-1; 2 Zuidpier 1-2; 3. Brulboei 2-5; 4. Carous- sel 1-8. Op het andere veld nabij de Zuidpier speelde Marktplein tegen clubhuis Brulboei In deze gelijkopgaande strijd, die goed ge leid werd door scheidsrechter Flakker- mans, scoorde Th. Aardenburg met een goed geplaatste inzet in de bovenhoek, die voor doelman Kaan onbereikbaar was. Na de hervatting scoorde de Lijsser de ge lijkmaker voor Marktplein. Nadien waren de defensies geleid door Spaans uit Brul boei en de Bruyn bij Marktplein te sterk voor de aanvallers om doelpunten te kun nen maken. Met een 1-1 gelijkspel kwam het einde van deze uiterst faire wedstrijd. De volgende week kan er niet gespeeld worden op het strand vanwege ongunsti ge waterstanden. Voor de week van 1 tot en met 5 juli heeft de competitieleider een volledig programma vastgesteld, dat in to taal 10 wedstrijden behelst. Het koude weer was deze week gunstig voor de Beverwijkse bloemenveiling waar de irissen zeer in de belangstelling ston den. Voor de getrokken irissen van buiten werd al naar gelang kleur en kwaliteit van 32 tot 95 cent per bos betaald. Som' mige soorten kwamen nog tot 1,40 per bos. Ook de anjers en rozen werden grif ver kocht. Anjers noteerden van 6 tot 17 cent per stuk. Er komen nu steeds meer zomer bloemen waarvoor eveneens goede prijzen werden betaald. De nog aangevoerde tros- chrysanten worden steeds grif verkocht. De kleine potjes met chrysanten zijn zelfs zeer goed te verkopen. Zij bewijzen ook in deze tijd van het jaar hun waarde als kamerplant wel. De aanvoer van potplanten is matig, die van perkplanten begint nu af te nemen. Aan de Beverwijkse veiling Kennemer land was de vraag naar sla deze week niet zo groot. Alleen vrijdag draaide er al 3500 kisten van deze bladgroente door. Voor de verkochte sla betaalde men van 3 tot 5 cent per krop. Beter ging het nu met de spinazie waar voor bij een matig aanbod tot 56 cent per kilo werd betaald. Postelein trok ook in prijs aan. Men betaalde tot 36 cent per kilo. Bloemkool was ook deze week nog erg gevraagd en varieerde van 23 tot 69 cent per stuk. Nu de bospeen van de koude grond komt kan men even goed voor gunstige prijzen verkopen die veel al tot 65 cent per bos kwamen, waspeen varieerde van 45 tot 64 cent per kilo. Zowel de spercie- als de snijbonen gin gen weer vlot van de hand en kwamen tot goed twee gulden per kilo. De aanvoer van aardbeien begint nu toe te nemen, de prijzen kwamen tot ƒ6,30 per slof. visserij is uitgezonderd. Wat voor anderen in ons land noodzakelijk wordt geacht, is te veel van het goede voor de visserij. In dit verband wordt gewezen op de voor de visserij discriminerende artikelen in 't Wetboek van Koophandel. De C.V.K. is het er zonder meer mee eens, dat de discriminatie in de Nijver heidsonderwijswet zo snel mogelijk dient te worden opgeheven. Temeer, daar vis sersjongens in tegenstelling met de jeugd, werkzaam in walbedrijven na 't verlaten van de Visserijschcol verstoken zijn en blijven van verder algemeen vor mend onderwijs in welke vorm dan ook. Maar'de C.K.V. is het er niet mee eens dat de S.E.R.-commissie de door de werk gevers zelf bevorderde uitzondering aan grijpt om afwijzend op het voorstel van de Staatssecretaris te adviseren. „Zou deze dit advies opvolgen, dan zal de ratificatie van 't betreffende internationale verdrag voor onbepaalde tijd moeten worden uitgesteld; wij hopen daarom, dat de verantwoorde lijkheid tegenover he. Internationale Ar- heid Bureau de staatssecretaris of degene, die hem straks zal opvolgen noopt dit advies naas' zich neer te leg gen", aldus besluit het artikel in 't orgaan van de Centrale van Zeevarenden ter Koopvaardij en Visserij. VOor het Gymnasium Felisenum te Vel sen zijn geslaagd: Ton Hakemulder, Francis Rijlaarsdam, Marjan Siersema, Dirk Snelleman te Wijk aan Zee. Mieke Bruyning, Frans Diederik. Josine Emmer, Duco de Jong, Mieke Rosie, An neke van Rossum, Marry Rijlaarsdam, II- mari Schepel te Beverwijk. Thijs-Jan Wendte te Heemskerk. Ada Bosch, Mary Bosch, Jan Kat, Doro- thee Nolst Trenité te Velsen-N. Gustaaf van den Berg, Janny Dekker, Guido Diemer, Saskia Koeman, Jantina Krook, Carla Smit, Bert Visser, Rudi Wer menbol, Jan Willem Wijnstroom te IJmui den. Hidde Heringa, Evelien van Os van den Abeelen, Margrief Prins, Reinout Prins, Nelleke Roessingh. Willem Schermerhorn te Velsen-Z. Winnifred Boshuis, Bert Eckhard, An nelies Hartman, Ai-thur Maandag, Jan Mulder. Gertjan Slagter te Driehuis. Sierk Plaat te Santpoort. Voor de Gemeentelijke Middelbare Meisjesschool te Velsen zijn geslaagd: Marianne van Spronsen, Dietie van der Wel te Wijk aan Zee. Tineke Eecen, Psulieji Pinksterboer, Djoeki Thomasz, Cora Vellek;opp. te Be- verwijk. Joke 't Hart, Nelmar Kuilman, Renée van der Woude te Velsen-N. Carla Houtgraaf, Iefke Inia. Joke van Sabben, Astrid Schol, Anneke Velthuysen Ellen Zijp te IJmuiden. Loes den Duik, Dieneke Honders. Mariet van Noordenne, Minca Oosterwerff, Gerti» Prins te Velsen-Z. Ingeborg Beverwijk, Madeion van den Burg, Alexandra Dijkman (vw), Marjan Filarski, Patricia van der Valk, Tineke Wouwenaar, Marjanke van der Zee te Driehuis. Betty van Donselaar, Rienke Wagner, Marlies van Wijngaarden te Santpoort. Felicitatieregister In verband met de verkiezing van paus Paulus VI bestaat van zaterdag tot woensdag gelegenheid de felicitatieregisters te tekenen aan de pau selijke internuntiatuur, Carnegielaan 5 in Den Haag. Daartoe zal de nuntiatuur van 22 tot 26 juni van negen tot zes uur ge opend zijn. Aagtekerk 21 te Port Swettenham. Achilles 21 v. Curacao n. Cristobal. Adrastus 20 te Suez. Aegis 20 v. Sint Maarten n Puerto Agamemnon 20 v. Port Au Prince n. Kp. Haitien. Aldabi verm. 25 v. Buenos Aires n.. Rotterdam- Algol 21 te Tunis. Alhena 28 te Antwerp, 30 te Rotterdam verw. Alkaid 21 te Antwerpen. Alnati verm. 23 v. Rotterdam n. Buenos Aires. Alphard 20 te Chicago Ameland 21 te Punta Carbon v. Ardiossan. Amerskerk 22 te Port Elisabeth verwacht. Ammon 21 v. La Guaira n. Puerto Cabello. Ampenan 21 te Port Swettenham. Amsteldiep 21 ten anker Duinkerken. Amstelkroon 20 v. Calcutta n. Durban Amstelveen pass. 21 Ceylon n. Singapore. Area 20 v. Punta Cardon n. Curasao. Ares 21 te Port Eten. Argos 21 te Malta. Aristoteles 21 te La Guaira. Avedrecht 20 te Port Said. Bali 20 te Shanghai. Bantam 21 te Port Said Batu pass. 20 Aden n. Ryeka. I Beninkust pass. 21 Dakar n. Duinkerken. Billiton 20 rede Chittagong. Borneo 21 te Singapore v. Bangkok. Bovenkerk 20 v. Barcelona n. Antwerpen. Camerounkust 21 v. Port Harcourt n. Douala. Camitia 20 te Punta Cardon. Carrillo 21 te Puerto Bolivar v. Panamakanaal. Castor 21 te Cartagena v. Puerto Limon. Charis 20 v. Port of Spain n. Ciudad Bolivar. Congokust 20 v. Le Havre n. Rotterdam. Diogenes 21 175 m. w.z.w. Landsend n. Antwerp. Elizabeth Broere 21 te Donges. Eos 21 te Amsterdam. Esso Rotterd. pass. 20 Gibralt. n. Marsa el Brega Fina Nederland 23 te Mena Al Ahmadi verwacht. Forest Hill 20 in Suezkanaal, 27 te Ceuta verw. Friesland KRL 18 te Durban. Gaasterdijk 20 te Antwerpen. Gaasterland 20 v. Teneriffe n. Recife. Gooiland 21 te Guayaquil. Groote Beer 24 te New York verwacht. Grote Dijk 21 v. Antwerpen n. Bremen. Guineekust 20 te Tema. Gulf Hansa pass. 20 Bizerta n. Port Said. Gulf Italian pass. 21 Perim n. Suez. Gulf Swede 22 te Mena Al Ahmadi verwacht. Helicon 20 290 m. z z o. Kingston n Pt. Au Prince. Hermes 20 v. Tocopilla n. Antofagasta Izalco 21 v Buena Ventura n. Guayaquil. Jacob Verolme 21 te San Nicolas. Jagersfontein 24 te Antw. en Amsterdam verw. Japara 21 140 m. w St. Vincent n Duinkerken. Jason 20 v. Amsterdam n Hamburg. Kamperdijk 21 te New York. Karossa 22 te Port Swettenham v. Rangoon. Katelvsia 20 v. Hamburg n. Rotterdam. Katwijk 26 te Rotterdam evrwacht. Kenia 20 te Thameshaven. Kinderdijk 21 te New Orleans. Kloosterdijk 21 te Rotterdam. Korenia 21 400 m. n o. K. Canaveral n. P Amboy. Korovina 21 te Napels. Kosicia 21 te Schiedam. Laertes 20 v. Liverpool n Dublin. Ladon 21 te Fort de France Laga pass. 20 Burlings n. Antwerpen. Langkoeas 20 te Djibouti. Leersum 20 v. Mormugoa n. Singapore. Lelykerk pass 20 Muscat n. Suez. Loosdrecht 21 te Valencia. Lycaon 20 v. Newport n. Birkenhead. Maasdam verm. 28 v. Rotterdam n. New York. Maashaven 20 v. Rostock n. Lulea. Maaskerk 2 lv. Hamburg n. Amsterdam. Madisonlloyd 21 v. Lattakia n. Alexandrië. Marnelloyd 21 v. Dar Es Salaam n. Tanga, Mataram pass. 21 Bizerta n. Malta Meliskerk pass, 21 Vlissingen n, Antwerpen. Minos 21 v. Helsinki n. Hamina. Mississippilloyd 21 te Chalna. Moordrecht pass. 21 Flambor.head n. Thameshav. Neder-Ebro 21 te New York. Neder-Rhone 20 v. Bremerhaven n Amsterdam. Neder-Weser 21 v. Colombo n. Djibouti. Nieuw Amsterdam 22 te Rotterdam verwacht. Ondina 23 te Mena A1 Ahmadi verwacht. Oranie 20 te Balboa n. Amsterdam. Oranje Nassau 21 v. Kingston n. Puerto Limon. Palamedes 21 te Amsterdam. Parthenon 21 v. Hamburg n. Bremen. Polydorus 20 te Kobe Prins Frederik Hendrik 21 te Detroit. Prins Frederik Willem 21 te Toronto. Prinses Irene 21 v. Rotterdam n. Antwerpen Prinses Margriet verm. 22 v. New York n. R'dam. Provenierssingel 20 te Rouen. Raki 21 te Balboa. Rempang 21 te Kaapstad. Reza Shah the Great 21 v. Mamonal n. Curasao. Roggeveen 21 ten ankre New Plymouth. Rijnkerk 21 te Barcelona. Sarpedon 20 v. St. Thomas n. St. Croinx. Schelpwijk 21 te Rotterdam. Serooskerk 21 te Hamburg. Servaaskerk 21 v. Manilla n. Hongkong Stad Maastricht verm. 21 v Vlaard. n Ph.delph. atari Rotterdam 21 v Ijmuiden'n Rotterdam1. Stad Zwolle 22 te IJmuiden verwacht. Steven 21 v Great. Yarmouth n. Castellon de La Plana. Straat Chatham 21 te Singapore. Sumatra 21 te Durban. Tacana 20 v. Galveston n. Freeport. Tamara 22 te Port Said verwacht. Tjinegara 21 v. Malacca n. Port Swettenham Van Riebeeck pass. 21 Ras Hafun n. Mombasa. Voco pass. 21 Minorca n. Livorno. Waingapoe 20 te Zanzibar. Willemstad 20 v. Georgetown n. Punta Del Gada. Witmarsum 20 te Le Havre. Wonosobo 22 te Noumea verwacht. Zafra 20 v. Mena A1 Ahmadi n. Rotterdam. Zonnekerk 20 te Suez. KLEINE VAART Adine 21 v. Antwerpen n Rotetrdam. Admiralengracht 20 te Helsinki. Alcetas 21 10 m. n.o. Tangre n. Sete Atlas 21 140 m z.w. Ouessant n. Rotterdam Batavier-5 21 40 m. n.n o. Villano n. Rochester. Bianca 21 10 m. z.w. Kp. Espichel n. Rochester. Brouwersgracht pass 21 Texel n. Rauma. Draco 20 v. Bilbao te Oporto. Flevo 21 2 Om n o Westhinder n. Duinkerken. Helvetia S. pass. 21 ET-7 v Wismar n. Gent. Joost 20 v. Zaandam te Delfzijl. Kaap Falga pass. 20 Holtenau n Ostrand. Lauriersgracht 21 v. Walkom te Delfzijl Stella Prima verm. 22 v. Huelva n. Belfast. ©Plb COPENHAGEN Ondergetekende Naam i Straat Plaats wenst zich met ingang van te abonneren op t 8.— per kwartaal of f 0.62 per week Doorhalen wat niet verlangd wordt. Handtekening Zij. die zich met ingang van 1 Juli 1963 ner kwartaal abonneren ontvangen de nummers tot en met 29 juni 1963 gratis Dit geldt alleen vam nieuwe kwartaalabonnees, dus niet voor omzetting van week- in kwattaalab om im-nten

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 5