Chris Zwarts uit Gouda nieuwe goochelkampioen AGE STUDIECENTRUM Suriname herdenkt feestelijk afschaffing der slavernij QUIMBO EN HET VREEMDE EI POLLE, PELLI EN PINGO en bondig Fa. 6. ENGELENBERG I Haarlemmer Thierry viel op Wedloop met de tijd voor dr. Klapwijk Agenten in het nauw gebracht Door politie gezochte bij grens aangehouden Baby huilde urenlang in afgesloten auto Autobotsing eist slachtoffer bij Noordwijkerhout Minnekozen leidt tot arrestatie Inbreker gepakt na klopjacht Wereldveteranendag in Assen gehouden Buienkans MAANDAG 24 JUNI 1963 2 Haarlems succes OFFICIËLE VERKOOP SIKKENS LAKKEN Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk een beslissende voorsprong heeft de man die diploma's kan laten zien. Veel mensen die dat beseffen, studeren bij het Studiecentrum. Waar om juist daar? Omdat het Studiecentrum werkt volgens een voor ons land unieke, zeer effectieve methode: schriftelijke lessen, desgewenst aange vuld met gratis mondeling onderricht tijdens speciale studie-weekends. Vraag vrijblijvend de volledige studiegids met nuttige informatie over de meer dan 100 cursussen bij: Europese primeur van R'damse spaarbank ■viiia Zes doden in het verkeer Kerkelijk nieuws WFFRRAPPORTEN ■SS i Nederland heeft een nieuwe en zeer jeug dige goochelkampioen: de 24-jarige Chris Zwarts uit Gouda. Als manipulator heeft hij dit weekeinde te Oisterwijk onder de naam René Anac een nummer gebracht waarvoor de jury-leden, overigens in te genstelling tot de deelnemers, de hoogste eer toekenden. Gistermiddag mocht Zwarts de grand prix ontvangen uit handen van M.N.U.-pre- sident Henk Vermeijden. De voorzitter van het feestcomité 750 jaar Oisterwijk. de heer P. J. Snijders, omhing de beduusde en gelukkige kampioen vervolgens met de versierselen van het poorterschap van de stad Oisterwijk. Beduusd was ook de jeugdige Marianne van Amstel uit Amsterdam. Voor haar was de eerste prijs in de klasse algemeen goo chelen weggelegd. Verdiend, maar wel zeer tot teleurstelling van de Groningse goo chelaar Wenigini die voor het concours be gon nog ais de grote kanshebber werd be schouwd. De jury keurde hem evenwel voor geen enkele prijs goed. Volgens de verwachtingen kreeg de Haarlemmer Harry Thierry de eerste prijs in de afdeling manipulatie. De prijs in de micro-magie ging naar de Oisterwijker Frans Biemans, die zich zo enorm voor het welslagen van het congres had inge spannen. Uit dank daarvoor kreeg hij een reproductie van Hieronymus Bosch schil derij „De tovenaar". Pianist Joop de Leur en conferencier John van Elburg, van wie eerstgenoemde voor de eerste keer de musicale begelei ding van de concoursdeelnemers verzorg de, kregen een herinneringspenning. Tijdens de goocheldagen 'struikelde men overal in Oisterwijk over de goo chelaars, ruim vierhonderd in getal. Obers, ouvreuses en politie-agenten, lie ten zich gewillig en lachend bij de neus nemen, terwijl de Oisterwijkse jeugd een ware jacht op beroemde signaturen ont wikkelde, liefst met een foto natuurlijk. Fred Kaps liet zich dan ook zo weinig mogelijk op straat zien maar het natio nale congres woonde hij geheel bij en hij stak zijn deskundige mening soms niet zon der stoelen of banken. „Het congres is afgelopen," riep hij iet wat voorbarig uit toen zaterdagochtend Harry Thierry uit Haarlem in de afdeling manipulatie zijn kunnen had getoond. Voor Kaps was dat kennelijk het einde van alles, en inderdaad: Thierry manipu leerde bijzonder knap en geraffineerd, schijnbaar onverschillig, maar zeer over tuigend en afgewerkt. Hij oogstte veel ap plaus en voetengestamp van zijn gespan nen meestrijdende vakbroeders. De grand prix zou evenwel zijn neus voorbijgaan, hetgeen vele vakbroeders de jury kwalijk hebben genomen. Wel kreeg hij de eerste prijs in de manipulatieklasse. Het concours van dit jaar stond, hoewel de deelname zeer groot was en het jeug dige talent in de meerderheid was (of mis schien juist daardoor?), op een zeer hoog peil. Daarover was iedereen het eens, het Oisterwijkse publiek incluis. Dat had zaterdagavond in de grote feest zaal (vierduizend plaatsen) kunnen kennis maken met de vermaarde Nederlandse goochelkunst en met de buitenlandse deel nemers Jay Palmer uit de Verenigde Sta ten, Paul Denver, de Engelse boeienko- ning, en Sam Balo uit Duitsland. Na af loop hiervan stortte iedereen zich in het nachtelijk feestgedruis, dat tot vief uur duurde. Gisteravond (zondag) maakte een gala voorstelling in de Tilburgse schouwburg een eind aan het nationale goochelfeest, dat nimmer tevoren zoveel deelnemers trok. Op de dit weekeinde in Oisterwijk ge houden kampioenschappen goochelen zijn de volgende eerste prijzen behaald: Eere-prijs: René Anac, Gouda. Algemeen goochelen: Marianne, Amster dam. Manipulatie: Harry Thiery, Haarlem. Comedy magic: Willy Magie, Amster dam. Kindergoochelen: Medios. Cabaretgoo- chelen: Aenigma, Rotterdam. Salon magie: Jan Gol, Den Haag. Uitvinding: Ted Biet, Amsterdam. Mentale magie: Ted Roy, Amsterdam. Micromagie: Frans Bie mans, Oisterwijk. De prijs van de buitenlandse deelnemers is gegaan naar Edernac uit Parijs. Advertentie Doelstroat 59 Haarlem Tel. 15252 PLAFONDBORSTELS c Grote Kerk, dinsdag 20 u.: Orgelconcert door Klaas Bolt. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „Muiterij op de Bounty", 14 j. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u.: dinsdag 14 en 20 u.: „De indringer", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Zorro en de drie Musketiers", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Vrouwenjacht in Kenya", 14 j. Minerva, 20.15 u.: „Als twee druppels water", 14 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Moorden de handen", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Het monster in dr. Jekyll", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Vivre sa vie", 18 j. Monopoie (Zandvoort), 20 u.: „Een ca deautje van de baas", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en mêt de 19 eeuw. Dagelijks ge opend van 1017 u. en zon- en feestdagen van 13-17 u. Prentenkabinet: Expositie van grafiek van Wout vap Heusden. Tot en met 20 juli. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein-Korte Houtstraat)Tentoon stelling van tekeningen van Henk Broer. Tot en met 30 juni. Dagelijks geopend van 10-18 en 20-24 u. en zaterdag en zondag tot 1 u.: klassiek grammofoonplatenconcert van 21-22 u.: Pergolesi. Kunstcentrum „De Ark'' (Nieuw Heilig land 1-3): Expositiezaal: zomertentoonstel- ling. Tot en met 10 augustus. H. F. Boot zaal: Expositie van oude bijbelse gravu res van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 9-20 u. Klassiek grammofoonplaten- concert van 20-23.30 u. Vishal (Grote Markt): Tentoonstelling van Keltische Kunst. Dagelijks geopend van 10-17 u„ zon- en feestdagen van 13- 17 u. en vrijdagavond ook van 20-22 u. Tot en met 3 juli. Museum „Huis van Looy" (Kleine Hout weg-Kamperlaan) Herdenkingstentoon stelling: werken van André van der Vos sen. Tot en met 8 juli. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zon- en feestdagen van 13-17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 11-17 u. en de eer ste zondag van de maand van 13-15 u. Vleeshal (Grote markt): Tenoonstelling van schilderijen, tapijten, tekeningen en grafiek van Mario Prassinos en beeld houwwerken van Jacques Lipchitz. Tot en met 15 juli. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zon- en feestdagen van 13-17 u. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest: Iedere avond (behalve maandag) ge opend van 20-2 u. Van 21-23.15 u: Cabaret door Fiet en Frans Koster, Natascha Emanuels en Han Reiziger (piano). „Waagtaveerne" (Damstraat/Spaarne) Iedere avond (behalve maandag) van 2024 u. en vrijdag en zaterdag van 20 1 u.: Internationaal liederenrepertoire door Cobi Schreyer en Ronnie Potsdammer. Raadhuis Zandvoort, dinsdag 20 u.: ge meenteraadsvergadering. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 21 juni). City, 20 u.: „De prijs van het verraad". Rex, tot september gesloten. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag: 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Velser Sportweek. Rolschaatsbaan, Gjj- zenveltplantsoen, 19 u.: handbal Velsen- NoordIJmuiden; 20 u.: basketball Hurley The Wolves; Triabasveld. Kennemer- laau, 20 u.: korfbal; Stratingsplantsoen, Velsen-Noord: 19 u.: gymnastiekdemon- straties; Velserbad, 20.30 u.: kunstzwem- men door „Admiraal De Ruyter", Amster dam. Openbare leeszaal, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Wijkerstraat- weg 77, Velsen-Noord: 14 tot 17 u.; filiaal VViistelaan 19, Santpoort: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur. R.-K. leeszaal, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u.; parochiezaal, Venusstraat, 15 tot 18 en 19 tot 21 u.; Jozef- huis, Banjaertstraat, Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; filiaal Wüstelaan 79, Santpoort: 14 tot 17 en 19 tot 21 u. DINSDAG 25 JUNI City, 20 u.: „De prijs van het verraad". Rex, tot september gesloten. Pieter Vermeulenmuseum, zie ónder maandag. Velser Sportweek. Sportpark „Schoonen- berg", 19 u.: finale voetbalkampioenschap voor amateurs van Velsen. Openbare leeszaal, Plein 1945: 10 tót 12.30 en 14.30 tót 17.30 u.; filiaal Velsen- Noord: 19 tot 21 u.; wijkcentrum „De Duin pan", Willem de Zwijgerlaan, Santpoort: 16 tot 18 en 19 tót 21 u. R.-K. leeszaal, Willemsbeekweg 96: 10 tot 12 u. MAANDAG 24 JUNI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Jen ry als loopjongen". Luxor Theater, 19 en 21.30 u.: „De mooi ste meisjes van de wereld". W.B. Theater, 20 u.: „Maciste en de ti rannen" DINSDAG 25 JUNI Kennemer Theater 19 en 21.15 u.: „De man die Liberty Valance doodde". Luxor Theater, 19 en 21.30 u.: „En altijd lokt de vrouw". Dr. A. Klapwijk, directeur-geneesheer van de Johannastichting in Arnhem, heeft zaterdagavond dankzij de medewerking van N.S. en de verkeerspolitie net op het nippertje de Noord-West-expres naar Ko penhagen kunnen halen. Dr. Klapwijk was per auto onderweg van Arnhem naar Hengelo, vanwaar de trein van kwart over tien zou vertrekken, toen hij tot de ontdekking kwam dat hij zijn paspoort niet bij zich had. Hij moest terug naar Arnhem. Op zijn tweede rit naar het noorden, om half tien. stelde hij zich in verbinding met het station Dieren. Met het verzoek de trein in Hengelo even op te houden. Dit was voor de spoorwegeri uiteraard een moeilijke vraag en toezeggingen werden er dan ook niet gedaan. De N.S.-ers waarschuwden echter de verkeerspolitie, die dr. Klapwijk bij de grens van Hengelo opving en de weg voor hem vrijmaakte, zodat de arts na een dolle rit nog net om kwart over tien bij het station arriveerde. Advertentie EEN V00^OHG Nederlands Schriftelijk CULEMBORG Erkend door de I.S.O., met medewerking van het Ministerie van Onderwijs Op 30 juni zal in Suriname de dag, waar op honderd jaar geleden de slavernij werd afgeschaft, op een indrukwekkende wijze worden herdacht. De Surinaamse regering heeft dr. L. A. M.Lichtveld, gevolmachtigd minister bij de Nederlandse ambassade in Washington, belast met de algemene leiding van dit „emancipatiefeest". Op het eeuwfeest zullen in alle (zowel christelijke als niet-christelijke) kerken dankdiensten worden gehouden. Deze dag, het einde van een tijdvak van honderd jaar, dient, aldus de overheid, in de eer ste plaats een dag te zijn van gebed, herdenking en bezinning. 'sAvonds zullen vele gebouwen in Para maribo feeëriek zijn geïllumineerd en aan de oevers van de brede Surinamerivier zullen de vuren der „marrons" (wegge lopen slaven die voor de emancipatie voch ten) worden ontstoken. Op de rivier zelf zal een waterfestijn worden gehouden waar aan vele versierde en verlichte bootjes en korjalen deelnemen. Maar ook de hui zen van de eenvoudigste mensen zullen door middel van kaarsen, vetpotjes en „kokolampoes" petroleumlantaarntjes) feestelijk verlicht zijn. De dag zal worden ingeluid en besloten met kanonschoten. In totaal zullen ter ge legenheid van de „tapoe-eeuw", de hon derd jaren van geleidelijk toegenomen vrijheid, honderd schoten worden afge vuurd. 's Ochtends om zes uur zal de feestdag worden ingeschoten met vijfen twintig salvo's, 's Middags om twaalf uur wederom vijfentwintig schoten, mede ter herinnering aan het in de oude tijd ge bruikelijke middagschot Hetzelfde zal des avonds om zes uur geschieden. Ten slotte zullen er tegen middernacht nog eens vijfentwintig kanonschoten worden gelost, waarmee het honderdtal compleet zal ,zi jn. Bij het honderdste schot is de herden kingsdag van de emancipatie-eeuw ten Gisteren is bij de spaarbank in Rotter dam een nieuwe electronische administra tiemachine een computer, (merk Buil Gamma 30) in gebruik genomen, waar mee deze spaarbank de eerste in Europa is die de gegevens van de loketmachines volledig automatisch administreert en wel met ponsbanden, dus zonder de tussen fase van ponskaarten. De loketmachines, die in gebruik zijn genomen, leveren hun gegevens namelijk niet alleen in het spaar bankboekje en op leesbare stroken af. maar tevens in de vorm van een ponsband. Aan het einde van de dag worden de ponsban den van de diverse loketten, ook van de bijkantoren, samengevoegd en de volgende dag verwerkt de Gamma 30 deze banden, waardoor een complete administratie zo wel in band als op papier ontstaat. einde. Dan begint de nieuwe eeuw, de eeuw der vrijheden, en tevens de eerste „dag der vrijheden" in die eeuw. Op dat moment zal ook de Chinese gemeenschap op de gebruikelijke wijze het nieuwe tijd perk met vuurwerk begroeten. Op de dag der vrijheden zal een histo rische optocht door de straten van Para maribo trekken. Verder staan er op het programma het planten van een herden kingsboom, de traditionele „kottamissie- show", fietswedstrijden en andere festivi teiten die bij dergelijke feestelijke gebeur tenissen een vaste plaats op het program ma hebben. Het heeft Twee Haagse agenten in de Keizerstraat in Scheveningen heel wat moeite gekost een dronken man op te brengen. Twee broers gingen zich ermee bemoeien en zij kregen spoedig verster king van een op een relletje belust pu bliek. Maar ook de agenten kregen hulp. De bemanning van verscheidene politie auto's mengde zich in de hevige vechtpar tij. Enkele geparkeerde auto's liepen scha de op, maar het eind van het liedje was dat de broers in de cel belandden evenals de dronken man. De koninklijke marechaussee heeft aan de grenspost te Vaals een 23-jarige Suri namer aangehouden. De man, die in ge zelschap was v,an enige vrienden, kwam uit Duitsland en was op weg naar Vaals. In verband met een vorig jaar in Am sterdam gepleegde roofoverval was zijn opsporing verzocht. In de late avonduren had hij met enkele anderen in de binnen stad van Amsterdam iemand beroofd van een bedrag van 1500. De anderen waren al door de politie aangehouden, maar de Surinamer, die een vast adres heeft in Rotterdam, was nog spoorloos. Hij is op transport gesteld naar Amsterdam. Twee en een half uur heeft een drie maanden oude baby liggen huilen in een auto, die de ouders Zwitsers op de Sint Jacobsplaats in Rotterdam hadden ge parkeerd en afgesloten. De buurtbewoners waarschuwden ten slotte de politie. Een zijraampje werd ge forceerd en het kind uit de wagen ge- haald. Twee uur later meldden de ouders 1 zich op het hoofdbureau. UL4 u Li li'li Ij LÉ i 102103. Tippie, kom! riep Quimbo. We moeten weg, want je hebt de mensen bang gemaakt. Nu zal ik mijn plan wel moeten opgeven, want we kunnen de stad niet in.' Tippie scheen hem niet te horen. Die tuurde, nog altijd boos, over de muur. Toen floot Quimbo op z'n vingers, en nu terug gaan! hoorde Tippie het. Hij boog z'n kop om laag en keek naar z'n baasje. Kom maar mee, Tippie, zei Quimbo De poort is dicht en niemand zal die voor ons open doen; er zit niets anders op dan dat we maar weer naar huis NEENi ER STAAT AU5EN; ZEEROB WERKTMEER UBTT6RS HEB IK NIET IK KAN "KRANT" NIET SPEKEN - IKN NOEM HET 6EWOON "P0M/E-8TAD" IK SCHRIJF HET NIEUWTJE, DAT HET IS NIET ER6 TAN6 EN WAT WORDT DAT? ZEER08 WERKT DAT IS 6ENOE6! ~'"x ^206-E, Op het kruispunt Gooweg—Langelaan onder Noordwijkerhout is een personen wagen in botsing gekomen met een truck met oplegger. De 26-jarigé H. L. uit Hillegom, die naast de bestuurder van de personenauto zat, werd uit de wagen geslingerd en kwam onder de achter wielen van de oplegger terecht. Het slachtoffer, dat ongehuwd was, was op slag dood. De 28-jarige bestuurder van de perso nenauto, eveneens uit Hillegom, werd met een hersenschudding naar het ziekenhuis vervoerd. De personenauto werd vernield. In Den Haag is een bestelauto op de Nieuwe Parklaan tegen een boom gereden. De bestuurder, de 25-jarige M. W. A. van Dijk uit Den Haag was op slag dood. mevr. P. H. T.-van W. uit de Ruy»iael- straat werd ernstig gewond overgebracht naar het ziekenhuis Zuidwal. E?n Nederlandse auto is op de nationale weg nummer 74 bij Gemeaux met een Franse bestelwagen in botsing gekomen. De bestuurder van de Nederlandse auto, de 23-jarige Piet Eveleens uit Haarlem mermeer, was op slag dood. Zijn mede inzittenden, de 22-jarige Jan Bol en de 23-jarige Pieter Spaargaren uit Aalsmeer, zijn ernstig gewond in het ziekenhuis van Dijon opgenomen. De bestuurder van de bestelauto werd eveneens zwaar gewond. Ook zijn passa gier, die licht gewond werd, moest in het ziekenhuis worden opgenomen. In 's Gravenzande is het vierjarig zoon tje van de familie Haaring, toen het zon- 'der voldoende op het verkeer te letten de rijweg in zijn woonplaats overstak, aan gereden door een juist passerende vracht auto. Het kind was op slag dood. Op de kruising van de Hijkerweg en de autoweg van Hoogeveen naar Assen te Beilen is de 68-jarige bromfietser E. Beu- ving uit Beilen door een auto aangereden. Hij was op slag dood. De 41-jarige mevrouw K. Bootz-Velzeboer uit Zuiderwoude (gemeente Broek in Wa terland) is in een ziekenhuis in Purme- rend overleden aan de verwondingen die zij had opgelopen toen ze bij het op de fiets oversteken van de provinciale weg bij Monnikendam door een auto was aan gereden. In Almelo heeft minnekozen in een bos schage bij een tunneltje geleid tot de ar restatie van 'n 27-jarige inwoner uit Wier- den. Deze heeft bekend een paar inbra ken te hebben gepleegd. Een paartje ontdekte gisteravond in het struweel bij het tunneltje in de Noord- broekseweg aan de rand van Almelo een tas. De jongen en het meisje vonden er zoveel interessante, onbekende en ver dachte spullen in dat zij de tas naar het politiebureau brachten. De politie bracht opheldering: de spullen vormden het ge reedschap van een inbreker. De tas bleef op het politiebureau. De jongelui vertelden waar de vondst werd gedaan. Een politieman hield ter plaatse een oogje in het zeil. De volgende mor gen wilde de inbreker zijn gereedschap uit het bosje ophalen en werd toen gepakt. Hij werd op het politiebureau met de tas geconfronteerd en bekende vrijdag morgen voor een werkster op de vlucht te zijn gegaan, die hem stoorde, toen hij in de coöperatieve boerenleenbank van Al melo aan het werk was. Hij had zich ver momd en joeg met een pistool in de hand de werkster naar de kelder, waar zij een uur later door het bankpersoneel werd aan getroffen. De man, geen onbekende van de politie, gaf toe een tijdje geleden ook in een ga rage in Almelo te hebben ingebroken, waarbij hij 15 buit maakte. De pojitie verdenkt hem voorts van inbraken, enkele dagen geleden in een ijzergroothandel en in het gemeentehuis in Wierden gepleegd. Ned. Herv. Kerk Bedankt voor Rotterdam-Vreewijk (Lee deparochie) (toez.) C. J. J. Jansen te Doe- tinchem voor Vlaardingen (vac. S. van den Bos) W. E. Verdonk te Workum. Be dankt voor de benoeming tot bijstand in het pastoraat te Haarlem-Noord (wijkgem. Spaarndam) J. Chr. Fritzsche, emeritus predikant te Meppel. Geref. Kerken Examens Aan de V.U. slaagden voor het propaedeutisch examen theologie de heren J. Bezemer te Zwijndrecht, G. Kafksma te Utrecht, K. P. Zuurmond te Vlaardingen, A. A. A. Schiebaan, te De Krim en J. O. C. Bouma te Enschedé. Geref. Kerken (Vrijgemaakt) Aangenomen naar Loordrecht D. J. van Stelten, kand. te Kampen, die bedankte voor Kantens (Gron.) en voor Zevenbergen. Jubileum. Axel en Geertruidenberg zijn zevenhonderdvijftig jaar stad. Ter ge legenheid daarvan zijn grote feesten ge houden. Vorktruckduel. De hoofdstedelijke vorktruckrijders zijn er bijna niet aan te pas gekomen in het behendigheidsduel met hun Rotterdamse collega's op het parkeer terrein an de Jongkindstraat in Rotterdam. De eerste drie plaatsen in de eindrang schikking werden bezet door Rotterdamse rijders. Bejaarde man verdronken. De Rot terdamse politie heeft in de Kralingse plas het stoffelijk overschot gedregd van de 83-jarige heer W. J. van Boekelen uit de Maasstad, die bij zijn dagelijkse wandeling rond de plassen in het water terecht was geraakt en verdronken. Verdronken. De 78-jarige schipper Keizer is zaterdagmorgen door onbekende oorzaak van zijn aan de Nieuwe Vaart in Amsterdam liggende schip gevallen en ver dronken. De politie van Tilburg heeft in de om geving van het industrieterrein-noord na het lossen van waarschuwingsschoten en met behulp van derden een achttienjarige textielarbeider uit die stad kunnen aan houden die kort tevoren was betrapt in een fabriekskantoor. In dat kantoor had de directeur van de daar gevestigde fabriek in bakkerijprodukten de jongeman aange troffen, toen hij met echtgenote en kin deren een uitstapje maakte en even bij de zaak langs ging. De textielarbeider, die een mes trok toen het onverwachte bezoek hem stoorde en dit op de keel van de directeur zette, zei geld nodig te hebben om een cadeau van 25.te kunnen kopen voor zijn zus ter die in het huwelijk zou treden. De knaap nam, zonder zijn dreigementen uit te voeren, snel de benen en verstopte zich in de beboste omgeving. Daar werd hij door de politie ontdekt. Mevrouw T. C. Neijendorff-Westhoff uit Amstelveen heeft tijdens een korte plech tigheid bij het monument op de Brink te Assen de internationale lamp van de broe derschap van de organisatie, die streeft naar het brengen van broederschap en vriendschap aan alle naties ter wereld, overhandigd aan mevrouw M. G. Zwinder- man-Hoven uit Gieten. De lamp zal worden geplaatst in het pro vinciehuis te Assen. Volgend jaar zal zij aan een lid van de organisatie in een an dere provincie worden overgedragen. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllillll Het K.NM.I. deelt mede: Het afgelopen weekeinde werd het weer in gunstige zin beïnvloed door een zwakke rug van hoge luchtdruk. Er kwamen op klaringen voor en een zwakke rug van hoge luchtdruk wordt gevolgd door een oceaandepressie, waarvan het centrum vanochtend op enkele honderden kilo meters ten westen van Schotland was aangekomen. Het er bij behorende regengebied be dekte vanochtend een groot deel van Engeland en de Noordzee. Het nam toen evenwel in betekenis af. De depressie be woog vanochtend nog maar langzaam. De komende dertig uur zal de depressie in ons land zuidwestelijke winden veroorza ken, waarbij de kans op enkele buiten gro ter wordt In de temperatuur komt maar weinig verandering. Maximum-tempei aturen Ofl i w -d binnen- en buitenland. a. ai B Neerslag: laatste 24 uur. V S SE 2J cB Den Heider zwaar bew. zzw 16 0 Ypenburg licht bew zzw 17 0 Vlissingen licht bew. zzw 16 0 Eelde half bew. z 19 0 De Bilt licht bew. zzw 18 0 Twente licht bew. z 19 0,4 Eindhoven licht bew. zw 18 0 Zd-Limburg zwaar bew. z 19 0 Helsinki half bew. wzw 18 1 Stockholm zwaar bew. zw 19 11 Osio zwaar bew. w 18 9 Kopenhagen licht bew. w 18 0,2 Aberdeen motregen z 17 0,3 Londen geheel bew. zzw 20 0 Amsterdam half bew. zzw 17 0 Brussel zwaar bew. z 19 0 Luxemburg zwaar bew. n 18 0,5 Parijs half bew. O 19 0 Bordeaux regen nnw 23 0,1 Grenoble zwaar bew. windst. 20 10 Nice motregen w 24 0 Berlijn onbewolkt w 22 0 Frankfort zv/aar bew. windst. 20 1 Miinchen geheel bew. n 22 27 Zürich motregen nnw 21 12 Genève motregen windst. 19 21 Locarno zwaar bew. windst. 24 60 Wenen regen wnw 23 6 Innsbruck regen zo 26 15 Athene onbewolkt windst. Rome onbewolkt windst. 30 0 Ajaccio licht bew. o 25 0 Madrid half bew. windst. 32 4 Mallorca half bew. no 29 0 Lissabon onbewolkt nnw 25 0 Dinsdag 25 juni Zon op 4.20 uur, onder 21.04 uur. Maan op 8.43 uur, onder 23.58 uur. Maanstanden 28 juni 21.24 uur eerste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 24 juni Hoog water 5.30 en 18.00 uur. Laag water 1.12 en 13.33 uur. Dinsdag 25 juni Hoog water 6.19 en 18.47 uur. Laag water 1.57 en 14.17 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 2