Kennedy wil gehoord in en Europa vooral gezien worden goed hè nylons 1- l45 P.K P.K Kennedy maakt diepe indruk op de Westduitse bevolking Verdachte van moord op neger(leider) gearresteerd Moskou huldigde de twee Russische astron auten fk>r WERELDNIEUWS Serieuze onderhandelingen hunnen niet aan bod homen 1 45 1 95 Premier Bella laat Boediaf arresteren Symbool van Kwaliteit Griekse regering gewijzigd Soekarno in Pakistan Prins Charles op het matje Borstbeeld voor Valja in Moskou Protest tegen dieren in de kerk Lovell naar Rusland De Seinhuis- wachter en MAANDAG 24 JUNI 1963 A merikaans Sleutel tot de harten 1er ontrustend I j en I i) en ,Köln alaaf' „Te veel Kennedy's" Oppositie had bezwaren tegen drie ministers Bonn zet een voorzichtig stapje over ijzeren gordijn Amerikaanse minister van Landbouw naar Rusland Leider van de Cubaanse ballingen afgetreden Strafmaat niet onthuld Romance Op c/e raatótoel I R. Agteran Wreed en godslasterlijk UW HAAR CORRECT IN MODEL V. L (Van onze correspondent) WASHINGTON Frankrijk staat op 't ogenblik niet erg in aanzien in de Ver enigde Staten, maar president Kennedy moet thans toch één kunst van de Fransen overnemen: „een vrolijk gezicht te zetten, ook al loopt het in het spel niet mee". Toen Kennedy zijn plan maakte voor een reis naar West-Europa kon hij niet voor zien, dat de paus gestorven zou zijn, dat Italië grote moeilijkheden zou hebben een regering te vormen en dat de regering van Macmillan geschokt zou zijn door schandalen. Dat alles zit Kennedy tegen en daar bovendien Adenauer op het punt staat het bijltje er bij neer te leggen, zal Kennedy op zijn hoogst gelegenheid heb ben om met diverse politici van gedach ten te wisselen, maar niet om spijkers met koppen te slaan. Maar wat wél moge lijk is, zal de Amerikaanse president dan ook uitgebreid doen: zich laten zien en horen door duizenden en via de televi sie zelfs aan miljoenen. Dat betekent, dat Kennedy ongeveer de zelfde tactiek zal volgen als bij verkiezings campagnes in de Verenigde Staten. Bij die campagnes streeft de kandidaat er vooral naar, dat het grote publiek zich een beeld van hem vormt. Zijn gezicht en zijn stem moeten bekend worden in het gehele land of in de gehele staat. „Onbe kend maakt onbemind", zegt men in Nederland. In Amerika is men positiever: „Bekendheid maakt populair". Hoe serieus men dat campagnevoeren in Washington opneemt, kan een stapel tele grammen bewijzen over een onderwerp, dat op het eerste gezicht niet zo belang rijk lijkt. Tijdens Kennedy's tournee in West-Duitsland, zal hij, samen met Aden auer en Brandt, een autotocht van enige uren maken. Adenauer wilde Kennedy tussen hem en Brandt laten in zitten tij dens de autotocht, maar in Washington wenste men, dat de president aan de kant zou plaatsnemen, waar hij meer ruimte zou hebben om naar het publiek te zwaaien en waar fotografen en filmers hem beter in het vizier konden krijgen. Die kwestie is opgelost: Kennedy mag aan de zijkant zitten. In de dagen vóói Kennedy's vertrek werd er in het Witte Huis hard gewerkt aan een paar redevoeringen waarin Ken nedy zijn zienswijze niet alleen glashelder maar tevens op een pakkende en stimu lerende manier zou kunnen formuleren Men kan het gerust aan Kennedy's tekst schrijver Sorensen overlaten iets moois van die redevoeringen te maken en er voor te zorgen, dat er genoeg pittige uit latingen in staan, die geschikt zijn om in krantenkoppen te worden verwerkt. Soren sen en Kennedy zijn goed op elkaar inge steld. Toen Kennedy senator was,' werkte1 Sorensen al voor hem en in denken en for muleren zijn deze twee mannen zeer ver want. De president leest waarlijk niet een toespraak op, waar hijzelf niet achter staat. De rede wordt geschreven na uit voerig overleg en dan nog houdt de presi dent er van, allerlei wijzigingen aan te brengen. In zes Westduitse steden zal men Ken nedy de sleutels van de stad aanbieden. En dat is eigenlijk precies wat de presi dent wenst: de sleutels niet alleen van de steden, maar van de harten van miljoenen in Europa. Wanneer de Amerikaanse pre sident een tocht onderneemt, verdiept hij zich tevoren in de onderwerpen, die ter sprake zullen komen. Maar voor zeker heid neemt hij ongeveer twintig deskundi gen van het State Department mee op deze tournee. Die kunnen hem onderweg bijstaan, indien zich bepaalde problemen voordoen. Onderhandelen behoeft de pre sident niet op deze, helaas nogal slecht vallende tocht. Maar in Italië en West- Duitsland zal hij van gedachten wisselen met figuren, die binnenkort wellicht aan de macht zullen komen. Het is van belang, dat deze politici weten, wat voor een man Kennedy is en hoe hij over diverse zaken denkt. Kennedy gaat niet als een toerist, die vooral wil zien en horen, maar als een man, die gezien en gehoord wil wórden. PARIJS (Reuter) Het conservatieve Franse dagblad Le Figaro noemt het feit, dat Kennedy Frankrijk links laat liggen .bedroevend en verontrustend". De schrij ver van hét artikel, de vroegere Franse ambassadeur in Bonn André Poncet, zegt Advertentie ;i!!ihl ""Gold" nylons - satijn-zacht, perfekte afwerking. "Teenager" nylons - de beste kous voor elke dag Internationale modekleuren. Verkrijgbaar o.a. bij uw kruidenier dat regeringswoordvoerders bij de parle mentaire behandeling van het Frans-West- duitse verdrag Frankrijks trouw aan de Atlantische gemeenschap krachtig hebben uitgesproken. „Als deze trouw echter net zo krachtig was bewezen als zij is uitge sproken zou men niet zien, dat de Ameri kaanse president op zijn Europese reis Parijs mijdt. Dit is een bedroevend en verontrustend gezicht voor allen die vast houden aan de gedachte dat de veiligheid van het Westen alleen kan worden ver zekerd door de deelneming van de Ver enigde Staten en de hechte solidariteit van de vrije wereld", aldus het artikel in Le Figaro. ALGIERS (AFP) Mohammed Boe diaf, voormalig vice-premier van de voor lopige Algerijnse regering, is gearres teerd. Dit werd zondagavond uit zeer be trouwbare bron in Algiers vernomen. Boediaf was sedert twee dagen spoor loos verdwenen. Volgens zijn vrouw is hij gearresteerd omdat zijn inzichten niet strookten met die van de regering-Ben Bella. Mevrouw Boediaf zei, dat behalve haar man ook anderen waren aangehou den. De voormalige vice-premier, die tijdens de Algerijnse bevrijdingsstrijd met Ben Bella in een Franse gevangenis heeft ge zeten, kreeg kort na de zelfstandigwor ding van Algerije onenigheid met zijn vroegere strijdmakker. Hij werd toen ge vangen genomen, maar enige tijd later vrijgelaten. Advertentie verantwoordelijk werk vereist concentratie Dag en nacht denderen treinen over wissels en overgangen! Veilig geloodst door de feilloze handelingen van de seinhuiswachter! In zijn handen rust de verantwoordelijkheid van duizenden reizigers. Verantwoordelijk werk vereist concentratie! De seinhuiswachter weet uit ervaring dat P.K. chewing-gum hem in zijn taak helpt, omdat kauwen een aangenaam en natuurlijk middel tot concentratie is! Hij heeft altijd een pakje P.K. bij zich omdat dit de beste che- wing-gum is die hij kan kiezen! Probeer het zelf! Neem óók P.K.! PK-N-4-63 (Vervolg van pagina 1 „Een aanval op uw land is een aanval op ons", aldus Kennedy, die een optimis tisch geluid liet horen toen hij zei, dat het Amerikaans-Westduitse bondgenootschap gesloten was in tijden van gevaar tot be houd van de vrede, maar dat dit bond genootschap nu, in een tijd van rust, ver stevigd moest worden. Zowel op het vliegveld als in Keulen en Bonn wijdde Kennedy waarderende woor den aan bondskanselier Adenauer, die hij een strijder voor vrijheid en een vriend van Amerika noemde. „Reeds nu rijst de kanselier op uit de historische periode, die hij mede heeft bepaald", aldus Ken nedy, die huldiging van Adenauer een van de doeleinden van zijn bezoek aan de Bondsrepubliek noemde. In Keulen was de intocht van Kennedy, die samen met Adenauer en tolk Heinz Weber in de open staatsieauto van de bondsregering zat, een ware triomf. Tien duizenden (volgens ooggetuigen nog meer dan op Rosenmontag en dat zegt wat) juichten de president toe, zwaaiden met vlaggetjes en riepen in spreekkoren: „Ken nedy, Kennedy". En toen de president zijn korte rede, waarin hij Keulen als centrum van oude cultuur, handel en wetenschap huldigde, ook nog besloot met de Keulse carnavals- kreet: „Köln alaaf", kon hij bij de Keu lenaren geen kwaad meer doen. Zij door braken onophoudelijk het politiekordon om de jeugdige president van heel dichtbij toe te juichen of om hem de hand te drukken, waarop Kennedy, in navolging van De Gaulle, hier en daar inging. Op het Raadhuisplein maakte de presi dent, die door de Keulse burgemeester Theo Burauen en diens plaatsvervanger dr. Max Adenauer, een zoon van de kan selier, werd ontvangen, nog een grapje dat erin ging als koek: „In Amerika klaagt men wel eens dat er te veel Kennedy's in het openbare leven een rol spelen, maar in Keulen lijkt het me onmogelijk dat men ooit over te veel Adenauers klaagt." Na een mis te hebben bijgewoond in de Keulse dom, bracht Kennedy een bezoek aan Bonn, waar de hele binnenstad al sinds uren volgepakt was met belangstellenden Ook hier legde de gast uit Washington JACKSON (Reuter, AFP) - Dc 42- jarige vertegenwoordiger Byron de la Beckwith is zaterdagnacht door de Ame rikaanse federale recherche (FBI) gear resteerd, verdacht van moord op de negerleider Medgar Evers, die op 12 juni door een sluipschutter werd vermoord. Beckwith die lid is van de „Raad van blanke burgers", werd door de FBI ge arresteerd op beschuldiging, dat hij door n samenzwering de federale wet op de bur gerechten zou hebben overtreden. Deze samenzwering zou tot de moord hebben geleid. De politie van Jackson stelde Beckwith vervolgens onder beschuldiging van moord. De federale politie heeft namelijk niet de bevoegdheid om hem wegens moord te vervolgen. Het geweer dat de politie indertijd vond in een bosje bij het huis van de ver moorde negerleider, vertoonde een vinger afdruk die is herkend als afkomstig van Beckwith. Het geweer was zijn eigendom. Beckwith's advocaat heeft gezegd, dat zijn cliënt zich heeft aangegeven bij de politie nadat hij vernomen had dat zijn huis door FBI-agenten in de gaten werd gehouden. WASHINGTON In een zaterdag door president Kennedy ondertekend besluit is bepaald, dat de federale regering geen betalingen meer zal doen aan de uitvoer ders van werken die hun negerarbeiders niet op gelijke voet behandelen. Dit geldt met name voor de uitvoerders van open bare werken, zoals wegenaanleg, bouw van scholen en bruggen etc. BILOXI In Biloxi (Mississippi) zijn zondag 65 negers gearresteerd toen zij zich neerzetten op een stuk strand bij deze stad. De negers stellen dat dit strand toe gankelijk is voor alle mensen, ongeacht hun huidskleur. De politie bracht de negérs per vrachtauto naar het politiebureau. LOS ANGELES In Los Angeles zijn zondag 24 blanken en negers gearresteerd die het kantoor van een makelaar hadden bezet, die had geweigerd grond aan negers te verkopen. De arrestanten werden later op borgsom vrijgelaten. NEW YORK De negerschrijver Ja mes Baldwin heeft op een bijeenkomst van blanken en negers gezegd: „Blank Ameri ka heeft gefaald de diepte te begrijpen van de angst, frustratie en demoralisatie van de negerbevolking. Wij bevinden ons op de drempel van een lange, hete en zeer gevaarlijke zomer". de nadruk op de verbondenheid van de Verenigde Staten en West-Duitsland. In Chicago wonen meer mensen die in Duits land werden geboren of wier ouders er van daan kwamen dan in Bonn, zo zei hij. En verder: Amerika's rol in de strijd voor de vrijheid, tussen Berlijn en Saigon, be schouwen wij niet als een last, maar als een privilege. Na dit bezoek aan Bonn, waar hij ook met veel sympathie werd toegejuicht en waar hij, evenals in Keulen zijn naam in het gouden boek van de stad zette, ging Kennedy naar Plittersdorf, een Ameri kaanse nederzetting aan de rand van Bad Godesberg. Daar nam de president zijn intrek in de gloednieuwe ambtswoning van de Amerikaanse gezant. Gisteravond was Kennedy aanwezig op een ontvangst, die Adenauer te zijner ere in het Schaumburg- paleis in Bonn gaf. ATHENE (Reuter) Drie ministers van de nieuwe interim-regering van de Griekse premier Pipinelis, die alle drie een functie als secretaris-generaal hadden in de regering van de afgetreden premier Karamanlis zijn afgetreden. Hun benoe ming had het misnoegen gewekt van de Unie van het Centrum" (oppositiepar tij) die hen als agenten van Karamanlis betitelde. Het drietal is vervangen om de taak van premier Pipinelis te vergemak kelijken. (AP) Na een onderzoek naar de dood van de linkse volksvertegenwoordiger Gre gory Lambrakis, die de vorige maand bij een botsing tussen politieke tegenstanders door een motorrijder doodgereden werd oefent rechter A. Georgious van de Hoge Raad in een rapport aan de regering critiek op de politie van Saloniki. De re gering heeft te verstaan gegeven dat zij op grond van het rapport disciplinaire aatregelen zal nemen. BONN (Reuter) Acht ambtenaren van het Westduitse ministerie van Buiten landse Zaken zullen begin juli naar War schau gaan om de vestiging van een han delsvertegenwoordiging in Polen voor te bereiden. De vestiging van deze vertegenwoordi ging, waaraan langdurige onderhandelin gen zijn voorafgegaan, zal de eerste af wijking betekenen van de „Hallstein-leer", die voorschrijft dar West-Duitsland geen enkele vertegenwoordiging mag hebben in enig land, uitgezonderd de Sovjet-Unie, dat Oost-Duitsland erkent. WASHINGTON (Reuter) De Ameri kaanse minister van Landbouw Orville Freeman, zal een bezoek van vier weken brenegen aan landbouwgebieden in de Sovjet-Unie, Polen, Bulgarije, Roemenië en Joegoslavië. In zijn gezelschap reist een groep landbouwdeskundigen en econo men, die de jongste ontwikkelingen op landbouwgebied in deze landen zullen be studeren. Het bezoek van Freeman is een tegen bezoek voor dat van zijn Russische ambt genoot K. G. Pysin vorig jaar. MIAMI (Florida) (AP) Dr. Antonio Maceo is afgetreden als president van de Cubaanse revolutionaire raad wegens open bare verklaringen namens de raad die. naar hij zei, de vrijheidsstrijders in Cuba in gevaar hebben gebracht. Zijn plotseling aftreden volgt op de bekendmaking van de raad, dat er commando's geland waren op het grondgebied van Fidel Castro om de bevrijding van Cuba te beginnen. Deze mededeling werd gedaan door dr. Manuel Antonio de Varona, die in april de raad heeft georganiseerd. Hij is, hoe wel hij geen enkele titel heeft, de leidende kracht in de raad. Maceo, een uit Cuba gevluchte arts, is het titulaire hoofd van de raad. Hij is een kleinzoon van de Cu baanse vrijheidsheld' van dezelfde naam KARATSJI (Reuter) President Soe karno en zijn minister van Buitenlandse Zaken Soebandrio zijn vanmorgen voor een bezoek van drie dagen aangekomen in de Pakistaanse hoofdstad Karatsji. Vrijdag gebruikte de Indonesische pre sident op het Elysée de lunch met presi dent De Gaulle. Landsteiner penning. Het hoofdbe stuur van het Nederlandse Rode Kruis heeft te Den Haag afscheid genomen van de vice-voorzitter van de centrale medi sche bloedtransfusie-commissie van het Nederlandse Rode Kruis, prof. dr. A. B. F A. Pondman. Hij ontving van de voorzitter mr. F. H. A. de Graaff de Karl Landstei- nerpenning in goud, een onderscheiding voor personen die zich zeer bijzonder ver dienstelijk hebben gemaakt voor de bloed transfusie. ABERDEEN (AP) Prins Charles is zondag door de directeur van zijn school onderhouden over het feit, dat hij een cher ry brandy besteld heeft in een bar tijdens een reis met het schoolschip Pinta langs de Schotse eilanden voor de westkust. Directeur Robert Chew vertelde later dat de affaire geheel is uitgezocht. Wat hem en de school betreft, is het incident gesloten, Meer wilde de directeur niet zeggen. Het was gisteren bezoekdag maar de ouders van Charles koningin Elizabeth en prins Philip waren er niet. Charles heeft zich na zijn terugkeer op school niet laten zien. Hij was ook niet bij de uitrei king van een zilveren prijs „voor goéd werk en goede prestaties' voor vier tegels van zijn. inzending aardewerk op een schooltentoonstelling. Chew had van tevoren laten weten, dat er niets bekend zal worden gemaakt over de straf die Charles eventueel krijgt. In de kamer van Chew bevindt zich een lang, dun bamboestokje om de jongens te tuch tigen die zich hebben misdragen. Jongens die er mee van langs hebben gehad kun nen zich dit nog heel goed herinneren, Maar of dit ook met Charles zal gebeuren is niet te zeggen. Er zijn ook andere dis ciplinaire straffen, zoals het niet mogen bezoeken van het dorp. MOSKOU (Reuter) Het Russische „ruimtepaar" is zaterdag op het Rode Plein in Moskou gehuldigd. Kolonel Va- lery Bykovski en Valentina Teresjkova kwamen op het vliegveld aan met een Iljoesjin, die door zeven straaljagers werd geëscorteerd. Premier Kroestsjov en andere leden van de regering heetten de beide ruimtevaarders welkom. Valentina had tranen op haar gezicht toen zij haar moeder begroette. Bykovsky omhelsde zijn vrouw en vader. Valentina was in een eenvoudig mantelkostuum ge kleed en Bykovsky in luchtmacht-uniform. Na de ontvangst op het vliegveld volgde de rit naar het Rode Plein. In de open auto stond Bykovsky aan Kroestsjevs rechter en Teresjkova aan Kroestsjevs linkerzijde. Een hefschroefvliegtuig van de televisie vloog boven de stoet. In een toespraak van 12 minuten ver telde Bykovsky het een en ander over zijn vlucht. Hij veroordeelde de Amerikaanse proeven die ten doel hadden „de kosmos te besmetten" zoals het laten ontploffen op grote hoogte van kernbommen en het in de ruimte brengen van koperen naalden. Teresjkova dankte het centrale comité van de communistische partij en de re gering ervoor, dat zij een ruimtevlucht heeft mogen makeh. De haar opgedragen taak was volledig uitgevoerd. Kroesjtsjev dankte de twee ruimtevaar ders voor de schitterende vervulling van hun taak. Hij deed een beroep op de hele mensheid om de grote prestaties van de wetenschap ten goede te laten komen aan de vrede en het algemeen welzijn. De Russische premier deelde mee, dat er een bronzen borstbeeld van Valentina in Moskou geplaatst zal worden. Een stille scène, die zich op het Rode Plein afspeelde, schijnt de geruchten te bevestigen over een romance tussen Va lentina Teresjkova en ruimtevaarder Ni- kolajev. Toen Kroesjtsjev de twee jongste ruimtevaarders aan de menigte had voor gesteld, trok hij Nikolajev mee naar de Tijde van de blozende „Valja". Met een groot armgebaar en een veelbetekenende glimlach drukte hij beiden tegen elkaar. Paranormaal Kent u tante Sofie in Bergen-Binnen? Waarschijnlijk niet. Ik ook niet. Dat wil zeggen, ik ben langs paranormale weg met haar in kennis gekomen en ze staat me niét aan. Ze is geen leuk mens, al weet ik niet precies wat er aan haar mankeert. Zij is trouwens mijn eigen tante niet. Ze is de tante van de kleine Roland, die twee huizen van mij vandaan woont en die, volgens de nogal luid ten beste ge geven exclamaties van zijn moeder, vaak moeite heeft om vrijwillig binnen te ko men als het etenstijd is. Enkele weken geleden had zijn moeder blijkbaar een nieuw zoet lijntje ontdekt, om Roland van zijn uithuizigheid te gene zen. Na een dozijn dringende aansporin gen, waarvan het aantal decibels steeds groter werd, riep ze: „Kom onmiddellijk binnen of je mag niet mee naar tante Sofie in Bergen!" Roland maakte meteen rechtsomkeert en stoof de tuindeur binnen, waaruit ik opmaakte dat de tocht naar Bergen voor hem paradijselijke vergezichten opende, die hij liever niet verspeelde. De volgende dag: „Kom dadelijk bin nen of je mag niet mee naar tante Sofie in Bergen!" Dat duurde een week, waaruit ik op maakte dat het uitstapje tactischerwijs geruime tijd van tevoren was aangekon digd en dus volledig werd uitgebuit. Dezer dagen moet de feestreis hebben plaatsgehad, althans eergisteren was Ro land weer even uithuizig als voordien, ter wijl de dreigementen van zijn moeder het argument van tante Sofie in Bergen 'mis ten. Maar gisteravond kwam tante weer voor in de uitzending. Roland liep in de mot regen te dreinzen en had al ettelijke aan maningen om te komen eten in de wind geslagen. Toen schreeuwde zijn moeder: .Roland, kom onmiddellijk binnen of je moet zondag weer mee naar tante Sofie in Bergen!" x Waaruit ik mijn conclusies heb getrok ken. LONDEN (Reuter) Geestelijken van een Angelicaanse kerk in Londen hebben zondag de directeur van de raad voor de dierenbescherming, Edmund MacMichael, uit de kerk gezet toen hij tijdens een dienst die eenmaal per jaar wordt gehou den om dieren te zegenen opstond en luidkeels protesteerde. De dieren honden, katten, een aap en een papegaai, die de kerkdienst stoorde' door steeds maar „Hoe maakt u het" te roepen en te fluiten werden een voor een binnengebracht om te worden geze gend. Toen echter een hond -aan de beurt was die zesmaal blafte op de vraag „In hoeveel dagen schiep God hemel en aar de" en twaalfmaal op de vraag „Hoeveel apostelen had Christus, stond directeur MacMichael op en riep: „Ik protesteer tegen deze vertoning. Dit is wreed en godslasterlijk". Hij werd door geestelijken bij de arm gepakt en op straat gezet. Advertentie LONDEN (AP) De Britse hoedenin- dustrie heeft een nieuwe hoed gestuurd aan Valentina Teresjkova. De hoed „Valja" genoemd. MOSKOU (AP) Burgemeester La Pi- ra van Florence heeft de twee Russische kosmonauten uitgenodigd voor een bezoek aan zijn stad. J Spaak slaat terug. In elke stad in het Westen zou een standbeeld opgericht moeten worden voor Stalin, uit dank voor zijn houding die geleid heeft tot de oprichting van de NAVO. Dit beet de Belgische minister van bui tenlandse zaken Spaak de Russische eco noom Aboltin toe, nadat deze op een besloten bijeenkomst de E.E.G. veroor deeld had als „een filiaal van de NAVO". Meterlichters. Een vrijend paartje, dat zich steeds in de onmiddellijke nabijheid van parkeermeters opstelde, wekte de achterdocht van een toeschouwer. Toen deze wat dichterbij kwam hoorde hij gerinkel van geldstukken. De gewaar schuwde politie vond het paar in het bezit van een valse sleutel en honderd dollar aan muntstukken. Het gebeurde in Tulsa (VS). Bliksem. In de Portugese stad Miramde de Douro zijn drie mensen bij een on weer door de bliksem dodelijk getroffen. Drie anderen werden gewond. Coëxistentie. De Amerikaanse minister van landbouw, Freeman, zal volgende maand een bezoek brengen aan Rus land, Polen, Roemenië, Bulgarije en Joegoslavië. MANCHESTER (AP) Sir Bernard Lo vell, de directeur van het radio-astrono misch station van de universiteit van Manchester in Jodrell Bank, dat de Ame rikaanse en Russische ruimtevaarders op hun tochten heeft gevolgd, gaat dinsdag voor drie weken naar Rusland. Kernonderzeeboten I. In de Verenigde Sta ten zijn zaterdag vier kernonderzeeërs te water gelaten. Kernonderzeeboten II. Ongeveer 70.000 ar beiders en studenten hebben in de Ja panse havensteden Yokosoeka en Sase- bo, waar Amerikaanse marinebases zijn gevestigd, gedemonstreerd tegen het 't voorgenomen bezoek van Amerikaan se kernonderzeeboten. Westerse kennis. Ruim honderd Belgische legerinstructeurs zullen binnenkort in Leopoldstad aankomen om te beginnen aan de heropleiding van de 25.000 man van het Kongolese leger. Brand na botsing. Bij Rosenheim in Beie ren zijn zondag zeven mensen om het leven gekomen, toen de 2 auto's waar in zij zaten met elkaar in botsing kwa men en in brand vlogen. De inzittenden kwamen in de vlammen om. Oud-SS-er. De 52-jarige advocaat Thieman uit Brackwede bij Bielefeld (West-Duits land) is in hechtenis genomen. Hij zou in 1942 als lid van de SS aan massa-execu ties in Rusland hebben deelgenomen. Economie. Burgers van Egypte mogen het land voortaan niet meer verlaten dan na bewezen te hebben dat hun reis naar 't buitenland kan dienen tot versterking van de economie van het land door het aanbrengen van deviezen. Bezoek. President Tubman van Liberië is zondag in Belgrado aangekomen voor een officieel bezoek aan Joegoslavië. Amerikaanse stem. De Russen hebben sinds 18 juni een eind gemaakt aan het storen van de Russische uitzendingen van de „Voice of America".

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 3