Zijn persoonlijk s lands enige leiderschap is stabiele factor HET NIEUWE INDONESIË III Woelige Vlaamse betoging in een Brusselse randgemeente Vloed van wilde geruchten over nieuwe schandalen Frankrijk en West-Duitsland wisselen officieren uit Droogte in China Johannieters hielden weer ridderdag Profumo-zaak rommelt voort VS in het geding Onjuiste declaraties van hoofdinspecteur Vorstin bedreigd Spaak op de vingers getikt wegens een tijdschrift-artikel ^Urieven aan de redactie Geen flirt met Moskou Soekarno en De Gaulle Een idealist Indonesië bijeengehouden MAANDAG 24 JUNI 1963 4 M Politie schat de schade op 35.000 gulden Ide geruchten Prins Philip Verbroedering tussen de jeugd nu aan de beurt Gaat u met vakantie Kennedy's tegenkandidaat zal worden gekozen in San Francisco SOEKARNO een dictator met zachte hand «LU' (Van onze reisredacteur W. L. Brugsma) DJAKARTA. Nu is de „grote leider van de revolutie" dan ook nog president- voor-het-leven geworden. In de dove- mansdialoog die al sinds vijftien jaar tussen Nederland en Indonesië aan de gang is, wekken zulke termen niet ons begrip. Wij hoopten eens, dat Indonesië zich een parlementaire democratie zou aanmeten op binnenhofse basis. Maar Soekarno heeft een andere opvatting van zijn taak. Hij heeft eens gezegd: „Ik moet van al die miljoenen inlanders In donesiërs maken". Wil dat zeggen dat hij zich voor zijn eigen volk schaamt? Nee: hij eet graag rijst met de vingels en loopt, als het even kan, met blote voeten op de grond van zijn land. De oude nationalist is trots op zijn volk. Maar hij wil wèl, dat het aan die trots voldoet. Als hlijkt en het is gebleken dat Indonesië onder de parlementaire democratie naar de chaos snelt, dan offert Soekarno de parlemen taire democratie aan Indonesië en niet omgekeerd. Misschien is de Nederlandse afkeer van Soekarno's ondemocratische handelswijze niet helemaal wasecht. Misschien is zij een rationalisatie van de afkeer tegen de over last die hij ons in de loop der jaren heeft aangedaan. En misschien is onze voorkeur voor een parlementaire democraat als Sjahrir ook niet helemaal op zijn plaats. Sjahrir heeft met zoveel woorden gezegd, dat Indonesië maar moest vergeten dat het een Aziatisch land was en dat het zich een Westers systeem moest aanmeten. Zo er al van enige minachting voor eigen volk sprake is, dan ligt die hier. Voor het overige wordt subjectieve Ne derlandse critiek op Soekarno's regime steeds minder ter zake doende. Er zijn geen twistpunten meer tussen Nederland en Indonesië (tenzij men gelooft dat er in Irian Barat in 1969 een referendum ge houden zal worden, of dat Indonesië scha deloosstelling kan betalen). Er is dus geen enkele politieke reden meer om Soekarno datgene kwalijk te nemen, wat wij van Bourguiba zonder veel morren accepteren. Om van Franco, Nasser, Sekou Touré of De Gaulle maar niet te spreken. Poetst men in Indonesië 1963 zijn bril schoon van emotioneel beslag, dan wijzigt het gangbare beeld van Soekarno zich toch iets. Een dictator? Zo men wil, maar dan Ook dit is een onderdeel van de geleide democratie en de terugkeer tot de geest van de revolutie: koorzang door de jeugd. De president houdt van zingen en dirigeert nog altijd persoonlijk het volks lied „Indonesia Rat/a" in de nog steeds stand houdende bewerking van Jos Cleber. President Soekarno een die met een maximum aan omhaal van woorden en een minimum aan ge weld regeert. En met weinig rancune. Kolonel Alex Kawilarang, die met zijn vrienden in 1958 een burgeroorlog tegen Soekarno begon, rijdt vandaag de dag per Mercedes naar de bank waar hij een hoge functie heeft. Met de andere opstandige kolonels en politici is het niet anders ge steld. De arrestatie van Sjahrir en Roem was onnodig en betreurenswaardig. Maar zij werden niet in een concentratiekamp ge stopt, omdat er in Indonesië geen concen tratiekampen zijn. Zij gingen naar keurige villa's in Madioen natje en droogje goed verzorgd, familiebezoek toegestaan, en op gezette tijevrelfna arD ja-rka ndo en op gezette tijden verlof naar Djakar ta. De enige oppositie die met harde, hand is aangepakt was de Daroel Islam, de bloedige terreur van religieus obscuran tisme. Ander gangbaar bezwaar: Soekarno flirt met het communisme. Beter is te zeg gen dat hij een slang aan zijn boezem moet koesteren. De P.K.I. heeft 2'/s mil joen leden. Misschien dat eens de bot sing met het leger komt. Soekarno pro beert die, zeker bloedige strijd te voorko men door hem eerst maar eens uit te stellen. Inmiddels zijn Soekarno's theo rieën over de nationale revolutie zo al niet anti- dan toch hoogst oncommunis- tisch. Hij heeft de P.K.I. in een positie gemanoeuvreerd waar zij, in ruil voor een door hem gedoseerde medewerking aan de regering, zich bloot moet stellen aan ideologische verwatering. Het gangbaarste verwijt: Soekarno is de revolutionair door dik en dun, voor wie de revolutie nooit voltooid zal zijn. Waar is, dat de Indonesische revolutie niet voltooid is. De politieke onafhanke lijkheid was slechts de eerste fase. Het in eigen handen nemen van de Indone sische economie de tweede. Het ontwikkelen van die economie en een rechtvaardige verdeling van haar rijk dommen zijn doelen die nog achter de horizon liggen. De voornamelijk financieel- economische middelen waarmee men die in het Westen kan bereiken, zijn onvol doende in Indonesië. In het zicht van de obstakels is er voortdurend neiging tot traagheid, tot terugvallen in de agrari sche zelfverzorgingseconomie, waarin toch al 85 percent van het land verkeert. T -i - T n rragta -tbso 1-0) Zeker is, dat Soekarno even weinig ver stand heeft van economie als De Gaulle en dat is niet veel. En dat hij als poli ticus de aangeboren neiging heeft om, evenals De Gaulle, politieke aansporingen te laten spelen. Vandaar de terugkeer naar de „rails van de revolutie" en de „geest van de revolutie" en de „grond wet van de revolutie". Hij hoopt het ge moedelijke Indonesië een revolutionair elan te hergeven, het nationale trots te verschaffen en daarmee tot een krachts inspanning te prikkelen die het tot zelf ontplooiing kan brengen. Of dat lukken zal is een andere vraag. Het handhaven van een revolutionair elan is al moeilijk genoeg. Het op aan sporing van hogerhand ertoe wederkeren nog moeilijker. Maar er is geen reden tot teveel ironie over de kunstmatige en geformaliseerde revolutionaire fraseologie, wanneer men de fundamentele noodzaak voor Indonesië ziet om de hand aan de ploeg te slaan. Aan de inhoud van die fraseologie hoeft men niet te zwaar te tillen. Soekarno zal niet de geschiedenis ingaan als een oor spronkelijk theoreticus of een politiek fi losoof. Zijn ideologie is een mengsel van Jefferson en Marx, aangevuld met Indo nesische mythologie, aanhakend op Indo nesische gebruiken en geformuleerd in naïeve, maar oprecht humanistische ter men, die de invloed verraden van enigs zins ouderwetse Nederlandse vooruitstre vendheid uit de dertiger jaren. Onder de omhaal van woorden ligt in feite de oproep: werk, doe wat voor uw land, denk niet voortdurend aan uzelf, wees eerlijk, bouw aan een nieuw en beter Indonesië cn toe maar aan een nieuwe en betere wereld. Zeer wel mogelijk is Soekarno zelf aan die ideologie gaan geloven. Hij is geen cy nicus en geen intellectueel, maar een idea list. Zijn geliefkoosde ontspanningslectuur zijn en blijven de Nederlandse humoristi sche weekbladen Zijn persoonlijk idealisme verhindert hem inmiddels niet zeer practische poli tiek te bedrijven. Ondanks zijn heerszucht en zijn ongeduld is hij een meester in het afwachten tot de tijd rijp is, hetgeen wij tot onze schade hebben ondervonden. Het is zoals altijd te vroeg om de voor- en nadelen van zijn regime voor In donesië tegen elkaar af te wegen. Zijn persoonlijk leiderschap is vermoedelijk de enige stabiele factor in het huidige Indo nesië, maar zoals bij alle persoonlijke lei derschappen heeft die stabiliteit slechts de beperkte levensduur van de sterfelijke be kleder. Eén ding zal op de schaal van de his torie zeker zwaar wegen. De man die zich (door de huidige minister van zware in dustrie, Chairoe Saleh) met een pistool in de rug liet dwingen de onafhankelijkheid van Indonesië te proclameren want zo revolutionair was hij ook weer niet heeft Indonesië bijeengehouden. Het eilan denrijk dat door al zijn centrifugale krach ten voorbestemd scheen een Aziatische Balkan en daarmee een voor zichzelf en anderen levensgevaarlijk spanningscen trum in de koude oorlog te worden, is één staat gebleven. En ook dat is met een minimum aan geweld bereikt. Dat Soekarno het gebruik van geweld tot het uiterste heeft kunnen beperken, komt voort uit zijn grootste kracht: zijn vrijwel volmaakt doorgronden van de In donesische volksziel, die een andere is dan de Nederlandse. Hij is meer dan wie ook de stem en het oor van Indonesië gebleken en zijn tegenstanders geven het toe. Die tegenstanders zeggen dat het jam mer is dat Indonesië Soekarno nodig heeft. Maar zij leggen het accent op het woord nódig. TOKIO (AP) Langs de zuidkust van China wordt de „rijstschuur" geteisterd door de ergste droogte sinds eeuwen, al dus meldt het persbureau Nieuw China. „In de drie grote zijrivieren van de Liuvlung-rivier, de grootste rivier van Zuid Foekein, staat het water lager dan in jaren het geval is geweest. In de kleinere rivieren, vijvers en bronnen staat hele maal geen water meer, aldus het pers bureau, dat geen cijfers over de schade verstrekte. (Van'onze correspondent BRUSSEL Ongeveer drieduizend aan hangers van het actiecomité voor Brussel en taalgrens en van de ultra-rechtse Vlaamse Volksunie hebben zaterdagavond betoogd te Wemmei, een van de zes dor pen uit de Brusselse agglomeratie, die vol gens het taaicompromis van de regering, dat donderdag in de Kamer zal worden behandeld, deel zullen uitmaken van het arrondissement Brussel en dan volledig tweetalig zullen worden. De Vlamingen zijn van oordeel dat die tweetaligheid (waarbij de Walen er rechten bij krij gen die zij kwijtraken) hun op den duur in de minderheid zal brengen. Meer dan twee uur lang trokken de be togers, wier aantal door hun leiders als zevenduizend werd opgegeven door de stra ten van Wemmei. Zij bliezen op fluitjes, riepen strijdkreten en gooiden met voet zoekers en zevenklappers. Strijdkreten stonden ook op de borden en spandoeken, welke zij meedroegen: „Neen, Théo" (de voornaam van premier Lefèvre) „Ont slag", „Geen Franskilteiten", „Frans kiljons buiten", „Wemmei Vlaams", enzo voort. Er was veel politie en rijkswacht op de been om de optocht in goede banen te leiden, doch zij grepen pas in toen de stoet voorbij huizen trok, waarvan de be woners een Belgische vlag hadden buiten gehangen. Dat wordt door de Vlamingen opgevat als een teken van Waalsgezind heid en zij reageerden daarop onmiddel lijk: zij liepen de voortuintjes binnen, rukten de vlaggen af, vertrapten de plan ten en bloemen en wierpen stenen en stukken hout door de ruiten. Daarbij kwam het tot verweer van de bewoners en tot tegenmaatregelen van de Waalsgezinden of van anderen, wie dit Vlaams extremisme wat te ver ging. Bereden rijkswacht en po litie deelden met de blanke sabel en met gummistokken rake klappen uit. Volgens In paleis Het Loo is de zevenenvijftig ste ridderdag gehouden van de Johannie terorde in Nederland, de protestantse tak van de ridderlijke orde van het hospitaal van Sint Jan te Jeruzalem. De landcommandeur, prins Bernhard, wees erop dat het voormalige Johannieter- ziekenhuis te Bennekom binnenkort onder de naam Johannieter tehuis „Oud-Vossen hol" zal worden heropend en als inrich ting voor oudere spastici in gebruik zal worden gesteld. Bovendien zal de orde per 1 juli het rust- en verpleegtehuis Theodo- tion te Hilversum overnemen. Door de medewerking van mevrouw Lou don. geboren barones Van Tuyll van Se- rooskerken. heeft de orde voorlopig voor tien jaar de beschikking gekregen over een eigen kanselarij aan het Lange Voorhout 48 in Den Haag. de politie zou er voor ongeveer een half miljoen franken (35.000 gulden) schade aan huizen en goederen zijn aangericht. De minister van Binnenlandse Zaken Gil- son heeft in een verklaring voor de Bel gische radio en televisie de incidenten scherp veroordeeld. De organisatoren, zo zei hij, hadden de formele verzekering aan de burgemeester gegeven dat èr geen ordeverstoringen zouden plaats heb ben. Het is gebleken dat de meeste deel nemers van buiten Wemmei zijn gekomen en dat zij provocerend zijn opgetreden. De bewindsman heeft verder verklaard dat de regering tegen alle verdere buitenspo righeden met de grootste kracht zal op treden. De organisatoren van de betoging heb ben met een derde mars naar Brussel gedreigd en gezegd dat Waalse provoca teurs de moeilijkheden hebben uitgelokt, LONDEN „Mijn hart is gewond, maar mijn geest is niet gebroken", ver zekerde premier Macmillan het Engelse volk in een weekeindrede in zijn kies district Bromley. Hij voegde er drama tisch aan toe, dat hij zijn partij en zijn land veertig jaar heeft gediend en dat hij niet van plan is zijn verleden met één slag te vernietigen door paniek of door halsstarrigheid. Hiermee bedoelde hij, dat hij er niet aan denkt om zich door het Profumo- schandaal te laten wegjagen, maar ook dat hij zich er niet tegen zal verzetten heen te gaan wanneer hijzelf de tijd daar toe gekomen acht. Macmillan houdt dus tegen zijn belagers in alle mogelijkheden open. Hij wil de crisis eerst laten overwaaien, maar er doen allerlei wilde geruchten de ronde over nog meer en nog grotere schan dalen, die de politieke atmosfeer de laat ste dagen hebben vergiftigd. Volgens som migen staat men nog maar aan het begin van de meest sinistere onthullingen. De socialistische lagerhuisafgevaardig de George Wigg, de held van het Profu- mo-drama, waarschuwde dat het absoluut zeker is, dat er binnen zes maanden een nieuw schandaal voor de dag zal komen. Hij voegde eraan toe, dat openlijk het eerste teken daarvan gegeven zal worden door de Amerikaanse geheime dienst, die op zijn beurt op de hoogte zou worden ge steld door de Russische spionage. Dit komt, zo legde hij uit, omdat het voor naamste doel van de Russen zou zijn het Brits-Amerikaanse bondgenootschap door onderling wantrouwen te ondermijnen, de NAVO te vernietigen en Engeland te iso leren. Labourleiders zouden thans overwegen nieuw materiaal over de rol van een aan tal nog niet genoemde ministers in de Profumo-affaire aan het daglicht te bren gen. Lord Poole, een van de twee voorzitters van de conservatieve partij, zei in een re de in Manchester onthutst te zijn over de afschuwlijk details van de thans in omloop zijnde geruchten. Het is zeker dat de mees te van de geruchten niet op waarheid be rusten, zei hij: LONDEN (AFP. Reuter) Het dagblad Daily Mirror heeft maandag de geruchten De met ziekteverlof gezonden hoofdin specteur van politie te Soest heeft onjuis te declaraties ingediend, zo is gebleken bij een onderzoek dat de rijksrecherche heeft ingesteld op last van de procureur-gene raal, mr. H. R. Zaaijer. Het betreft slechts kleine bedragen waar mee hij de gemeente heeft benadeeld. Het onderzoek heeft ook uitgewezen dat de corpschef aan zijn onbetaald werk voor de KNVB (hij is lid van de jeugd commissie) meer tijd besteedde dan zijn vrije tijd toeliet. Ook heeft hij weieens misbruik gemaakt van een dienstauto. Zijn omgang met de bevolking wordt on der andere „te gemoedelijk" genoemd Hem wordt onder meer verweten dat hij een privé-voetbaltoto speelde met een groep bouwvakarbeiders. Gebleken is dat hij commerciële transacties pleegde die aan makelaars van huizen voorbehouden zijn. Dat in het politiecorps een slechte stemming heerste, wordt ook aan hem ge weten. Men is er van overtuigd dat bij de gedragingen van de corpschef, psycho logische factoren een rol speelden: hij vocht 'al jaren tegen zijn doofheid, die door verscheidene operaties niet verholpen is kunnen worden. Van onze correspondent) PARIJS Voor het eerst in de ge schiedenis heeft een Duitse officier colle ge gegeven in de beroemde Franse krijgs school van Saint-Cyr, terwijl gelijktijdig een Franse luitenant-kolonel voor de klas stond van de Westduitse militaire acade mie in Hannover. Deze uitwisseling van militaire leraren is de eerste concrete vrucht van het Frans-Westduitse verdrag dat nu ook door de Franse Senaat met 162 tegen 70 overwegend communisten en socialisten stemmen is goedgekeurd. De Nationale Vergadering had het verdrag reeds eerder geratificeerd. De volgende stap op de weg van ver broedering zal de oprichting zijn van een gemeenschappelijk bureau, dat tot doel heeft de toenadering tussen de jeugd der beide landen te bevorderen. De Franse on der-minister voor jeugd- en sportzaken, Maurice Herzog, die ondertussen als alpi nist en bedwinger van de Annapoera een wijdere bekendheid geniet, is in Parijs te ruggekeerd van een verblijf in Bonn, waar hij deze kwestie met zijfl Westduitse col lega's heeft besproken. Volgens een officieel communiqué zijn de meningsverschillen over de toekomsti ge organisatie van het jeugdbureau over brugd en het is niet uitgesloten dat gene raal De Gaulle en kanselier Adenauer het begin volgende maand bij hun aanstaan de ontmoeting in Bonn gezamenlijk ten doop zullen houden. Toch ziet het er naar uit dat deze nieu we Frans-Westduitse ontmoeting op het hoogste niveau, zich niet in de zonnigste en meest idyllische sferen zal voltrekken. In Parijs begint men steeds meer twijfel te koesteren over de oprechtheid van de Westduitsers hun lot en toekomst hecht aan Frankrijk te koppelen en generaal De Gaulle, die in Bonn door een uitgebreide staf van ministers zal worden vergezeld, is van plan Adenauers opvolger profes sor Erhard recht op de man af te vra gen of hij zijn blik in de eerste plaats op Parijs dan wel op Londen of Washing ton denkt te richten. en wilt u dat wij uw krant naar uw vakantie-adres opzenden 7 Stuurt u ons dan minstens drie «lanen voor uw vertrek een briefkaart rr>e1 vermelding van uw naam uw vaste adres, uw vakantie-adres, de datum waarop de eerste krant naar uw vakantie adres gezonden moet worden en de datum waarop de krant voor bet laatst moet worden toegezonden Als u de krant per week betaalt wilt u dan het abonnementsgeld voor de vakantieweken vooruit aan de oezor ger betalen 7 DE ADMINISTRATE (Van onze correspondent) LONDEN De Engelse koningin-moe der wordt bedreigd door iemand die heeft beweerd, dat hij een bijtende vloeistof over haar zal uitstorten in geval zij dins dag haar bezoek aan de stad Darlington niet afzegt. De politie neemt het dreigement ern stig Het werd geuit in een brief aan een dagblad. Men veronderstelt, dat het af komstig is van een geesteszieke. dat een lid van de Britse koninklijke fa milie iets te maken zou hebben met de af- faire-Profumo, „volslagen ongegrond" ge noemd. Het blad, dat zijn gehele voorpagina aan het artikel wijdde, schreef onder de kop „Prins Philip en het Profumo- schandaal": „De koninklijke familie is getroffen door de laagste geruchten die over het Profumo-schandaal de ronde doen. De naam die daarbij wordt genoemd is die van prins Philip. Het gerucht is vol slagen ongegrond". Volgens het blad was prins Philip een van de drie leden van de koninklijke fa milie die voor het maken van een por tret voor de society-genezer dr. Ward hebben geposeerd. Behalve deze ontmoe tingen zijn er geen verdere contacten tus sen dr. Ward en de leden van de konink lijke familie geweest, zo schrijft de Mir ror. De drie personen zouden prins Philip, prinses Marina en haar dochter prinses Alexandra van Kent zijn geweest. Dr. Ward was de man die de afgetreden mi nister van oorlog Profumo in contact bracht met het fotomodel Christine Keeler. Het populaire zondagsblad „News of the World" meldt, dat de Amerikaanse F.B.I. een onderzoek instelt naar een eventueel chantageaspect van de zaak- Profumo, waarbij een internationale chan- tagegroep zou zijn betrokken. Twee leden van de Amerikaanse lucht macht zijn uit Engeland teruggeroepen voor een onderzoek in Washington naar de Christine Keeler-zaak. Christine Keeler schrijft in de „News of the World" dat zij bevriend is geweest met enkele leden van de Amerikaanse luchtmacht. (Van onze reisredacteur) BRUSSEL De Belgische vice-premier Paul-Henri Spaak is door enige leden van de senaatscommissie van Buiten landse Zaken op de vingers getikt van wege zijn artikel tegen de politiek van generaal De Gaulle in het Amerikaan se tijdschrift Foreign Affairs. Zij zijn van oordeel dat het niet aan de Belgische minister van Buitenlandse Zaken kan zijn om, zoals zij zeiden, pennetwis- ten van persoonlijke aard met een be vriend staatshoofd uit te vechten. Ons land, zo zeiden de drie katholieke leden van de senaatscommissie moet ver zoenend optreden tussen Frankrijk, Groot- Brittannië en de Verenigde Staten. Wij be treuren zeker het veto van generaai De Gaulle tegen het toetreden van Engeland tot de E.E.G. Maar het is voor de mini ster van buitenlandse zaken van België niet gepast de generaal plannen toe te dichten inzake de verwijdering tussen Frankrijk' en de Verenigde Staten, voor al niet wanneer het Franse staatshoofd tot nu toe in het openbaar andere ver klaringen heeft afgelegd. Spaak zei in zijn antwoord, dat hij het standpunt van de katholieke senatoren kan begrijpen. Doch hij verwierp ieder verwijt als zou hij De Gaulle bepaalde plannen hebben toegedicht, die niet zouden over eenkomen met diens verklaringen. Uit de tekst van het bewuste artikel, dat het Bel gische ministerie van Buitenlandse Zaken in Nederlandse en in Franse vertaling ruim heeft verspreid, blijkt dat Spaak zich steeds heeft gehouden aan hetgeen de generaal zelf bij verscheidene gelegen heden heeft verklaard. DENVER (AP) Het partijbestuur van de Amerikaanse Republikeinse, partij heeft bij acclamatie besloten het volgend jaar de nationale conventie in San Francisco te houden in de week die op 13 juli be gint. In 1956 is daar ook de conventie ge houden waar Dwight Eisenhower werd aangewezen voor een tweede ambtsperiode als president. Een groep zakenlieden dit Texas zijn een campagne begonnen om de Republi keinse senator Barry Goldwater, kan didaat te stellen voor het presidentschap. Het geld dat de beweging bijeen brengt zal pas in de kas van de Republikeinse partij worden gestort, aldus een woord voerder, als senator Goldwater in 1964 de republikeinse kandidaat wordt. De bewe ging staat bekend als „Miljoenen Ameri kanen voor Goldwater". Officier van Justitie. Met alle respect voor de (bloem)lezing van hoofdinspecteur Endlich als onderschrift van een tweetal brieven aan de redactie in uw blad van 21 dezer, moet het mij van het hart, dat hij een rechtsreeks antwoord op de vraag van „een eenvoudig mens" is schuldig geble ven en dat hij zich angstvallig op de vlakte heeft gehouden. Afgaande op hetgeen de kranten over het geval hebben medege deeld, moet ik de inzenders der brieven volkomen in het gelijk stellen en dient hier ronduit te worden toegegeven dat er wel degelijk onderscheid is gemaakt. Dit is met een beroep op de algemene voor schriften van het wetboek van strafvor dering niet goed te praten. Kort en goed krijgt men de indruk dat hier met twee maten is gemeten. Ook deze bestuurder had welke func tie hij in het dagelijks leven ook bekleedt uit zijn wagen moeten worden verwij derd, desnoods met geweld, en door het politiepersoneel naar het bureau worden gebracht, zoals dit in dergelijke gevallen gebruikelijk is. De dd. inspecteur neeft m.i. een grote fout gemaakt door de ver dachte zelf naar zijn woning te laten rij den. Daarmede heeft hij de feiten, die in de richting van dronkenschap wezen, zeer verzwakt en als gevolg daarvan de verde diging een grote dienst bewezen. P. M. ADRIAaNSE

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 4