Nieuwe Vlaardinger trawler in IJmuiden gearriveerd Vijf drumbands haalden bijna 900 deelnemers van avondvierdaagse in Rotterdamse spaarbank doet een enorme stap Alléén dinsdag en woensdag: stretch nylon breeches stretch nylon slips in mn Havenberichten In de vishal en op zee Van kroontjespen naar electronica LIKDOORNS B.z.a. jongeman GOEDE ZORG KOST TIJD per 3 stuks per 3 stuks BIJ T0PSY THUIS 1 MAANDAG 24 JUNI 1963 6 Slecht weer, dus weinig vis, die heel veel geld opbracht verwijderd met WONDEROLIE CORN. JANUS en Zn., Stationsweg 81, Velsen Wilt u dat wij uw advertentie zo goed mogelijk verzorgen Zorgt u er dan voor O dat uw advertentie zo vroeg mogelijk in ons bezit is kker* confectiebidm' LEERLING-MACHINESTIKSTERS AANK. MACHINESTIKSTERS Bekwame MACHINESTIKSTERS LEERLING-HANDWERKSTERS Bekwame HANDWERKSTERS sfcmmr-''. „Dit is de eerste keer dat ik er niets aan kan doen dat ik onder de verf zit", A. EEN BANKWERKER B. EEN FLINKE JONGEN N.V. MACHINEFABRIEK C. MATERS BEVERWIJK v In de IJmuider Vissershaven is de nieuwste aanwinst van de N.V. M. Kwak- kestein uit Vlaardingen gearriveerd, na melijk de VL 73 „Elly". Het schip dat onder bevel staat van de heer N. Pronk, de vroegere schipper van de VL 121 „Wil lem", meerde met behulp van een sleep boot af aan de zuidzijde. Onmiddellijk werd daarop een aanvang gemaakt met het aan boord nemen van ijs en water. Tijdens deze werkzaamheden maakten velen van de gelegenheid gebruik de nieuwe trawler te komen bezichtigen. Ver schillende reders uit Katwijk en IJmui den, al of niet door hun vertegenwoordi gers vergezeld waren hierbij eenparig van oordeel, dat de „Elly" de toets der kritiek glansrijk kan doorstaan. Uiteraard werd ook met de grootste belangstelling kennis genomen van de diverse nieuwste appara ten, waarmee dit schip is uitgerust. Zo vindt men op de brug een transistor radio ontvang- en zendinstallatie, die zo wel voor de klassieke kanalen als voor de ultra kortegolfkanalen kan worden ge bruikt. Ook de beide echometers zijn in transisto-uitvoering. Voorts is de Decca van het allernieuwste type, evenals de daarmee in verbinding staande plotter. Tevens beschikt de schipper over een tele fooninstallatie, waarmee heen en weer kan worden gesproken met de bemanning aan dek en in de mess-room. Verder is de stuurinrichting elektro-hy- draulisch en beschikt de trawler over een radarinstallatie, ten einde de vangst ook bij slecht weer te kunnen voortzetten. Ook is het hierdoor mogelijk bij mist zonder hulp van derden door te varen en wat niet minder belangrijk is, een haven bin nen te lopen. Dit is bij de huidige stand van zaken en met het oog op het lossen zéker niet të verwaarlozen. Het gebruikelijke slipblok waar de vis lijnen in worden opgesloten, is thans ver vangen door éen eenvoudiger te bedienen sliphaak. De stuurman en de man, die met het bedienen van de winch zijn belast vinden nu ook beschutting voor het over komende water. De ruimte tussen winch en brug is namelijk dichtgebouwd en over kapt. Wel waait de wind er dwars door heen, maar de vissers staan beschut en dit is het belangrijkst. Bij dit alles is het personeel bij het kaken en strippen van de vis evenmin vergeten. Zo werd aan de reeds zeer lange bak over bakboordzijde nog een stuk aan gebouwd, waarmee het traditionele kaak- zeiltje kon vervallen. Tevens zijn licht punten aangebracht in de verdere over kapping van het werkdek, waardoor een ideale lichtval werd bereikt. Dit bevordert ook de werkzaamheden bij het boeten van een beschadigd net. De toekomst van de visserij is evenmin uit het oog verloren, doordat de schipper van de „Elly" zich van de hulp van drie jongens heeft verzekerd voor het werk aan dek. Schipper Pronk is van oordeel dat men steeds klaagt over een tekort aan arbeidskrachten aan boord van de vis sersvaartuigen, zodat dit probleem dient te worden opgelost. Men zal dan ook voor een gedegen opleiding moeten zorgen van Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Vliestroom van Londen; Atland, Lulea, IJmuiden; Prinsenbeek, Mantyluoto; Bor der Keep, Rotterdam; Whirby Abbey, Goo- le; Argo, Par; Texelstroom, Huil; Skau- vann, Monrovia, IJmuiden; Benedicte, Norfolk, IJmuiden, Hinde, Londen; Venus, Londen; Isigny, Botterdam; Stad Zwolle, Pepel, IJmuiden; Henriette-B., Huil, IJ muiden; Mercurius-H„ Dagenham; Alce- tas, Gothenburg; Invicta, Baie Comeaux; Rorichmoor, Hamina; Eastport, Antwer pen; Hoe Vinces, Londen; North Highness, Baton Rouge; Ask, Gefle; Neth. Coast, Newcastle. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Borculo nakr Walkom; Wally, Thisted; Wolanda, Hull; Winnebago, Pieto; Tanny, Newcastle, IJmuiden; Marinus-V., Nor wich; Adara, Trollhattan, IJmuiden; Ogu- ta Palm, Rotterdam; Vechtborg, Domsjoe, IJmuiden; Gele Zee, Maassluis met zuiger Markerwaard; Mithras, Lissabon; Fritz Thyssen. Narvik; Jans, Londen; Geeste^ münde, Bremen; Wexford, Boston, Koog a.d. Zaan; Jean-E, Londen; Timca, Rotter dam; Volharding, Karlshamn; Stad Gouda, Rotterdam, IJmuiden; Birdwood, Sunder land; Heriot, Leith; Froste, Gefle; Groote- kerk. Las Palmas; Gefle, Malmö; Patria, Gothenburg; Leo. Helsinki; Hans Olden- dorff, Leningrad, Velsen; Baden, Kristian- sand; Schuerbek, Funchal; Zaanstroom, Shoreham; Rijnstroom, Huil. Zondag kwamen in IJmuiden aan: Erwin Schroeder van Antwerpen; Perene Antwerpen; Chiron, Paramaribo; Averdijk Bremen; Argo, Varberg; Bordagain, Bor deaux, IJmuiden; Ardglen, Swansea; Lu- minence, Swansea; Rudolf Schepers, Go thenburg; Willemijn, Par; Rossen, Marie- stad. Ibis, Kotka; Esso Cardiff, Fawley; Strabo, Gdyna; Congokust, Rotterdam Aino Kotka, papierfabriek Velsen; Manto, Aarhus; Dortmund, Antwerpen; Yewarch Swansea; Buntenstein, Antwerpen; Vicia Bilbao; Wilpo, Skoghall; Lisselotte, Rou aan; Seefalke, Gothenburg; Saint Jean, Le de jongelui, die zich hiervoor aanmelden. Vanzelfsprekend moet deze praktische op leiding door een theoretische worden ge volgd. Tenslotte volgen hier nog enkele tech nische gegevens van de nieuwe trawler. De lengte van de nieuwe „Elly" bedraagt 43,28 m.; breedte 7,20 m.: holte 4 m. In de motorkamer treft men aan een hoofd motor van het merk Deutz typte RBV 8m 345 direct omkeerbaar 4 takt 8 cilinders. Met een toerental van 380 omwentelingen worden 1.000 pk. ontwikkeld. De winch wordt eveneens aangedreven door een Deutz-motor met een vermogen van 230 pk. en is van het hydraulisch-elektrische type. Daarnaast is er een lichtmotor van 70 pk. Bovendien kan de „Elly" stroom draaien via een op de schroefas bevestig de drijfriem, zodat bij de uit- en thuis vaart de lichtmotor stilgezet kan worden, hetgeen tijdens de vaart de rust aan boord wel bevordert. De visruimen en het kantjesruim kun nen gekoeld worden. De capaciteit van de visruimen is berekend op 2.000 kisten vis terwijl er in het kantjesruim plaats is voor ruim 500 kantjes. Er was vorige week weinig vis en dit was te wijten aan de slechte weersomstan digheden, die sommige schepen noodzaak ten een vluchthaven, onder andere op Hel goland, binnen te lopen. Terwijl een groot deel van de kotter- vloot op de haring was, onderging een ander deel een noodzakelijke onderhouds beurt. De Urk 7 „Jan van den Berg" zorgde voor een verrassing: na een etmaal vis sen was de buit veertig kisten grove schol, twintig kisten kleine schol en drie honderd kilo tong, die samen 4700,- op brachten. Een Zweeds vaartuig bracht 900 kisten verse haring naar IJmuiden; het was ha ring van een zeer goede kwaliteit. De han del was er heel blij mee, want onze eigen schepen hadden nagenoeg geen haring aangevoerd. Een gunstige uitzondering hierop was wel de ,,'s Gravenhage" IJM 26, die donderdag aan de markt kwam met 175 kisten en nog eens 235 klei ne kistjes verse haring. De haringprijzen waren ernaar. De eer ste zestien kisten van de VL 84 deden 35,-, de laatste twee kisten 39,- per kist; na donderdag werd ƒ31,- en 25,- betaald. Voor de kleine, zwaar gezouten haring hebben de handelaren weinig belangstel ling, want het Nederlandse publiek, de groene blijkbaar nog niet vergeten, wil ze niet. De grote gezouten haringen vinden altijd wel aftrek bij de exporteurs, die ze onder andere naar Duitsland verkopen. Ook met de aanvoer van makreel wilde het niet vlotten. Wat er was, ging grif weg voor 70,- en wel meer. De overige visprijzen waren eveneens niet mis. Zo bracht een kist van 125 kilo kabeljauw f 200,- op; regels stijve grote kabeljauw gingen weg voor ƒ,220,- de re gels zogenoemde halve kabeljauwen voor 86. Voor de filetmakers was het een uit komst, dat maandag een trawler aan de markt kwam met 600 kisten koolvis. Blijk baar verwachtte men meer, zodat de prijs niet hoger was. Maar veel meer is er daarna niet gekomen en uiteindelijk is de vis maandag dus het goedkoopst gebleken. De prijs van wijting was maandag 19,- tot 12,-, maar vrijdag liet een heel ander beeld zien, want toen liepen de prijzen op van f 23,- tot 30,-. De IJM 154 „Prongtinus" kreeg dinsdag al een kans de lading te verkopen, maar prefereerde een dagje daarmee te wach ten, hetgeen een kleine twee mille hogere besomming betekende, daar de schelvis opliep. Ook de tong steeg vorige week voortdu rend in prijs. De gemiddelde prijs was in het begin van de vorige week rond de 4,-, aan het einde van de week 4,65 per kilo. De twintigste avondvierdaagse van de Noordhollandse Wandelsport Bond is weer achter de rug. Vrijdagavond, na de laatste vierdagen-mars, werden bijna negenhon derd deelnemers door de drumband- en muziëkklanken van vijf'korpsen ingehaald. Bovendien gaven de bloemen, die de deelne mers van ouders en vrienden onderweg hadden gekregen, deze intocht een bij zonder fleurige aanblik, die nog werd ver hoogd doo rhet meedragen van een flink aantal vlaggen, vaandels en banieren. De organisatoren, die na de regenavond van donderdag tenslotte toch nog totaal vijf uitvallers moesten noteren (een zeer gering aantal gezien de 893 gestarte deel nemers) hadden de parkoersen, die nu voor alle wandelaars leidden over Wijk aan Zee zodanig gekozen, dat allen vrij wel gelijktijdig bijeenkwamen op het cen trale verzamelpunt aan de Brederodelaan achter de Beverwijkse Warande. De stoet van wandelaars werd geopend door de IJmuider Harmonie. Achtereenvolgens had den zich voorts opgesteld in de stoet van de drumbands van de chr. gymnastiekver eniging IJmuiden, Schulpen-Meerweiden uit Velsen-N„ van de chr. muziekvereni ging Wilhelmina uit IJmuiden en Voor waarts uit IJmuiden. Geen wonder, dat de intocht van de vierdaagsetippelaars langs het laatste deel van het parkoers van de Warande af via Vondellaan, Akerendamlaan, Schulpweg en Wijkerstraatweg, alsmede nabij de Water- vlietschool in Velsen-Noord een grote be langstelling trok. De heer J. J. T. Bakker, die voor de elf de maal meeliep, was als eerste om even half acht in de Vondellaan. Hij ging met een door. Tien minuten later al zochten bij de Creutzberglaan in Beverwijk de eer ste juniorengroepen de verzamelplaats op. Hier werden ook de eerste bloemen aan geboden. Bijzonder leuk was het dat de leerlingen van de Zeewijkschool (Bever wijk), die met vier groepen onder leiding van de inmiddels al even bekende onder wijzer, de heer Schipper, voor de achtste maal deelnamen, allen bloemen ontvingen, waarvoor een speciale auto was gecharterd om ze te kunnen vervoeren. Intussen viel op te mterken, dat de tien jarige Bea Smit uit Velsen-Noord, die tot de jongste deelnemers behoorde, zich on danks haar knieprothese „manmoedig" had geweerd en er een flinke pas in had, zodat zij zelfs tot de middelste „aankomers" behoorde. Henk Schaaper, van 't Strating- plantsoen in Velsen-Noord had zich tijdens de 65 kilometer in de vier dagen laten vergezellen door zijn hondje Suke. Ook Suke kreeg bloemen, tussen de halsband. Bij de ontvangst op het plein van de Havre; Jason, Hamburg; IJstroom, Gran gemouth; Areas, Kopenhagen. Zondag vertrokken uit IJmuiden Pericles naar Barbedos; Maaskerk, Lon den; Karmt, Hamburg; Oldesloe, Helsing borg; Lies, Lulea; Draco, Stavanger; Vlie^ stroom, Londen; Philetas, Rotterdam; Eos, Rotterdam; Montana, Sunderland; Border- keep, Abadan. Maandag kwamen In IJmuiden aan: Trito van Dublin; Joma, Mantyluoto; Fernhurst, Brunsbuettel; Torna, Jacob stad, Zaandam; Bomma, Larvik; Aaltje, Londen; Egret, Liverpool. Maandag vertrokken uit IJmuiden: Thoronet naar Le Havre; Bernhard, Ham1 burg; Michael-M„ Hamburg. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aanduiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is ge gaan). Watervlietschool schonk het hoofd van de Watervlietschool, de heer P. Bosua, zijn wandelgroep bij 't binnenkomen prachtige bloemen. De heer G. Krom, hoofdleider bij. deze organisatie, sprak zijn grote te vredenheid over het welslagen van deze twintigste avondvierdaagse. Een vierdaag se. die ondanks de minder gunstige weers omstandigheden geen enkele wanklank heeft doen horen, waarin het enthousiame hoogtij vierde en het gezang van de groe pen de moed er in hield. Het respectabe le aantal van ruim tweehonderd deelne mers meer dan in 1962 was oorzaak, dat niet allen met een herinnering huiswaarts konden gaan. Over het gehele land wa ren er tienduizenden meer dan vorig jaar, waardoor de medaillefabriek de opdracht niet helemaal kon verwerken. De heer Krom hoopte weer een goed stuk propaganda, met deze wandelafonden te hebben bereikt en voorzag voor 1964 'n nog groter aantal deelnemers. Hij dank te voor alle steun, in het bijzonder die van de Roode Kruis-collone onder leiding van sergeant P. Sikkens, die maar wei nig blaren had te behandelen, de muziek korpsen voor hun prettige medewerking en de politie, zowel van Beverwijk als van Velsen-Noord. Nadat met een mars van de IJmuider Harmonie deze vierdaagse werd afgeslo ten stond het gemeentelijk wijkcentrum aan de Smidt van Gelderstraat open voor het afhalen van de herinneringen. Aanvoer van maandag Negentig vaartuigen zorgden vanmorgen in IJmuiden voor een aanvoer van 7660 kisten vis, 40.000 kilogram tong, 850 stuks kabeljauw en 60 kantjes haring. Van deze kisten waren 1280 schelvis, 850 wijting, 720 gul en kabeljauw, 120 koolvis, 1050 haring, 780 kleine kisten haring, 560 makreel, 1280 schol, 80 tarbot en 320 varia. PrUzen van maandag In guldens. Per kilogram: tarbot 3,503, heilbot 3,602,60, grote tong 4,704,20, grootmiddel tong 3,603,10, kleinmiddel tong 3,80—3,30, tong 1 4,403,70, tong II 4,20—3,70. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 112 82, middel kabeljauw 11079, grote witte koolvis 132100, grote zwarte koolvis 100 76, middel zwarte koolvis 94—86, grote leng 7265, grote wolf 10070. Ppr 50 kilogram: grote schelvis 3934, groótmiddel schelvis 3732, kleinmiddel schelvis 3116, schelvis I 3116, schelvis II 35—14, gul I 43—28, gul II 34—26, gul III 3021, koolvis I (zwart) 3425, koolvis II (zwart) 2621, grote en grootmiddel schol 4234, kleinmiddel schol en schol I 4033, schol II 3728, schar 2719, dichte wijting 1710,50, gestripte wijting 2613, poon 2621, haai 1916, grote makreel 60, ma kreel 3927, toters 12,60, haring 3120, koolvis I (wit) 3837, ham 152132, tong schar 108—96, wolf II 39—34. Per regel: grote kabeljauw 11286, mid del kabeljauw 5642. Per hoop: vleet 6650. Scheveningen In Schevenihgen bedroeg de aanvoer van vis hedenmorgen 250 kisten schelvis, 220 wijting, 280 gul en kabeljauw, 1400 haring, 30 makreel, 60 schol, 1800 kilogram tong. Haringvangsten KW 70—24 kantjes, KW 95—8, KW 7—9, KW 147—25, KW 22—15; KW 141—30, nog 30 netten halen. Gemiddelden: Katwijk 19, Scheveningen 18 en Vlaardingen 8 kantjes. Op zee De kotters van de Rijnmond, Wijna en Tatjana, hebben vrijdag en zaterdag gevist op 58 graden n.b. met zeer weinig succes. De Peter Leonard had op 56 graden zijn net uitgezet en haalde vrijdag 50 kantjes en zaterdag 25 kantjes scheep. De Tatjana moest zaterdag de reis afbreken omdat de winch moeilijkheden opleverde en later geheel de dienst weigerde. De KW 57 Dine Marie moest zaterdag avond van de radiotelefonie-installatie van de SCH 72 Jannie gebruikmaken, aange zien de eigen zender kapot was. De vangst van de KW 57 bedroeg vrijdag slechts 5 en zaterdag 7 kantjes. De tonnen van de Dine Marie werden aan boord gebracht van de Jannie. Het Katwijkse schip gaat nu vissen op verse vis op 55 graden n.b., waar de KW 55 wat makreel heeft gevan gen. De grote trawlers lagen zondagavond op de 59 graden n.b. 0 graden o.l Zaterdag hadden enkele schepen in die contreien namelijk aardige vangsten gedaan. Er wer den dagvangsten gemeld van 100 tot 125 kantjes haring. De mraconist van de IJM 28 Amsterdam meldde dat deze trawler op de thuisvaart is. Woensdag hoopt men in IJmuiden aan te komen. De bordenstroppen van de Haarlem wa ren gisteravond kapot. Dit was een grote tegenvaller voor dit schip, want de Delft haalde uit de avondtrek ruim 30 kantjes haring en 40 manden makreel en vis. Toch was de Haarlem over de resultaten van zondag niet ontevreden. Er waren ruim 100 kisten makreel van de allerbeste soort in de ruimen verdwenen. De KW 32 Sakina Martine zorgde gisteravond omstreeks elf uur voor een vrerassing. Het schip ving in zijn avondtrek een paar honderd manden haring, makreel en vis. Aanvoer in mei In IJmuiden werd in mei 1963 7.104.568 kilo vis aangevoerd, tegen 8.365.237 kilo in dezelfde maand van het vorige jaar De totale opbrengst bedroeg in mei van dit |jaar 5.891.017 tegen f 6.201.646 in mei 1962. Het voornaamste verschil lag bij de haring en makreel: in mei 1963 was er een aanvoer van 1.844.093 kilogram en een op brengst van 634.255 en in mei 1962 een aanvoer van 3.919.335 kilogram en een op brengst van 888.095. Voor verse haring waren de cijfers in de afgelopen maand: aanvoer 380.850 kilo gram en opbrengst 85.318; in mei 1962 aanvoer 114.5012 kilogram en opbrengst 57.783. Drie jaar lang is gewerkt aan een to tale vernieuwing van de administratie van de spaarbank te Rotterdam, althans aan de voorbereidingen daarvan. Uiter aard speelt daarbij de elektronica de be langrijkste rol, maar men is van een voor een spaarbank geheel nieuw systeem uitgegaan. Het zou voor de hand hebben gelegen dat nadat de loketmachine het tegoed in het boekje heeft opgetekend deze een ponskaart zou maken die dan de computer aan het werk moet zetten. De fase van de ponskaart echter heeft men kunnen vermijden door op de loket machines een ponsband aan te sluiten, die tegelijkertijd de gegevens registreert. Die banden gaan naar een computerkamer waar een meer dan ingenieus systeem zorgt voor het overbrengen op magneti sche banden, die de computer voeden en dat met een snelheid die voor een leek onwezenlijk aandoet. Uiteraard is met het aanschaffen van de machine een groot bedrag gemoeid, maar een van de belangrijke winstpunten is dat het personeel, dat zich tot nu toe met de boekingen op de kaarten er zijn 501.000 inleggers bezighield, langzamerhand naar andere afdelingen kan worden over gebracht. Nog staan in het gebouw aan de Boter- sloot, het hoofdkantoor van de spaarbank te Rotterdam, de wagens met de onvoor stelbare hoeveelheid kaarten. Maar het zal niet lang meer duren of die kunnen voor goed, althans voor de wettelijke periode van dertig jaar, het archief worden bin nengereden. Het geheugen van de compu ter zal immers voor elke inlegger onmid dellijk het saldo met de rente kunnen ver tellen. Tot nu toe heeft men zich bij de spaar bank te Rotterdam zoveel mogelijk be perkt ten aanzien van andere dan speci fieke spaarbank-werkzaamheden. Is deze nieuwe installatie, die nog aanzienlijk kan worden uitgebouwd, eenmaal volledig inge werkt dan zullen zeer waarschijnlijk ook andere bankzaken, zoals het betalen van belasting voor de cliënten, giraal verkeer en het uitbetalen van lonen en salarissen door grote bedrijven via de spaarbank kunnen worden verricht. De computer kan alles verwerken wat er zo per dag binnenkomt en dat is niet mis. Bovendien is de kans op fouten veel geringer en als er iets fout mocht gaan zitten er zoveel veiligheden op de appara tuur dat de operator onmiddellijk wordt gewaarschuwd. Men kan zeggen dat de spaarbank te Rotterdam van het kroontjespentijdperk vrijwel rechtstreeks in dat van de onbe grensde (electronica-)mogelijkheden is ge> stapt. Nu geen gezoek meer naar kaart 501.000 van mejuffrouw Jansen in wagentje der tien vak drie, tweede afdeling, maar sim pelweg het indrukken van enkele toetsen door de operator. Dan weet men haarfijn hoeveel mejuffrouw Jansen te goed heeft en hoeveel haar rente zou zijn. Weg met onhandige likdoorn- ringen en gevaarlUke scheer mesjes. Een nieuw vloeibaar middel. NOXACOEN. neemt de plin weg ln 60 seconden. Eeltplekken en eksterogen verschrompelen met wortel en al. Bevat gezuiverde won derolie, Jodium en het pijn stillende bonzocaïne. Een flesje NOXACORN Antisep tisch Likdoommlddel van f. 1.60 bespaart U veel ellende. TE KOOP: Leeg te aanvaarden WOONHUIS Willem Barendszstraat WOONHUIS Wijk aan Zeeërweg, voor ruilwoning midden- Nederland WOONWINKELHUIS Spilbergenstraat voor ruilwoning met 3 slaapkamers Inlichtingen: Mak. N r M. diploma Mulo A en B. Wisk- aanleg,. Kantoorervaring. Brieven onder No. 436 bu reau van dit blad. Helanca stretch nylon broekjes met lange pijpje* in medium, large en extra-largel Alle modekleuren. Norm. 4.50, slechts 2 dagen 3.90, 2 stuks 7.50, 975 Helanca slipjes: profiteer van déze aanbieding in dezelfce kwaliteit... moderne kleuren. Norm. 2.50, slechts 2 dagen per stuk 1.95, per 2 stuks 3.50, AMSTERDAM/HAARLEM/LEIDEN c* Gevraagd voor direkt voor damesmantels op ons atelier. Hoog loon, goede sociale voorzieningen. Reiskosten worden vergoed. THUISH AND WERKSTERS voor het handwerken van damesmantels. Alleen zij. die ervaring hebben gelieven te sollici teren. Werk wordt per dag gehaald en gebracht. Hoog loon, goede sociale voorzieningen. Aanmelden dagelijks van 8.005.00 uur, Groenelaan 27, Beverwijk of tel. 0 2510 - 4853. Wij zoeken voor spoedige indiensttreding leeftijd 2035 jaar, voor het samenbouwen van pompen en motoren; leeftijd 16 a 17 jaar. als hulp in de afdeling expeditie. Moet in staat zijn een motorcarrier te berijden. 5-daagse werkweek. Goede sociale voorzieningen. Hebt u belangstelling voor een der functies komt u dan eens vrijblijvend met ons praten. Ons adres is: Havenstraat 22-28, telefoon 6991 - 02510

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 6