Het tweede N.Ph.O.-Zomerconcert IÖMC m VonKarajanen zijn welvaartsorkest UITGAAN IN HAARLEM mui DE PROGRAMMA'S Minister Van Aartsen opent exposities bloemen AMSTERDAMS KERKJE WORDT KUNSTCENTRUM Ultimatum aan KRO inzake het Lichtbaken In grote party-bottle (niet 3/4 liter, maar een héle liter!) VRIJDAG 28 JUNI 1963 15 %ÊT Dr. O. Postma overleden Televisietoespraak van kardinaal Alfrink Kosteli|ke toneelavond MUZIEK BALLET EN CABARET REVUE CIRCUS TENTOONSTELLINGEN DIVERSEN nabeschouwingen Damshuizer De radio geeft zaterdag T elevisieprogramma „Portret van Frans Hals" naar Edinburgh HET TWEEDE CONCERT in de reeks zomerconcerten, in het Haarlemse Concertgebouw, van het Noordhollands Philharmonisch Orkest werd geleid door Henri Arends. Helaas was ook van dit concert, evenals dat van vorige week, het programma met zeer weinig fantasie samengesteld Uit de gepubliceerde programma's van de twee volgende zo merconcerten blijkt trouwens, dat in de hele reeks uitsluitend de meest bekende paradepaarden zullen worden uitge voerd. Dat is jammer, maar het is nu eenmaal niet te loochenen dat program ma's als dit het grootste publiek trek ken. En het is, zeker voor deze zomer concerten, uiteraard van groot belang dat inderdaad de zaal volloopt. Geen orkest kan het zich in de huidige con stellatie veroorloven extra concerten te geven en dan voor een half lege zaal te spelen. Een betreurenswaardig feit, want men mag nooit uit het oog ver liezen dat alles wat ooit cultuur gewor den is begonnen is in 'n half lege „zaal". WAS HET PROGRAMMA weinig inte ressant, boeiender was de wijze waarop een en ander werd uitgevoerd. In de eer ste plaats denken wij aan de solist Hans Dercksen, die in het derde pianoconcert van Beethoven imponeerde met zijn merk waardige en originele opvatting van dit al te vaak gespeelde werk. In het eerste deel voelde hij zich kennelijk niet dade lijk op zijn gemak, de onzekerheid werd echter merkbaar minder en bij het begin van het largo was hij er helemaal in. Dat largo speelde hij met grote innig heid en een intense spanning die zijn ont lading vond in het rondo finale, dat in een zeer smaakvol gekozen tempo een fractie langzamer dan men het meestal hoort de grotendeels zeer overtuigende uitvoering besloot. Het orkest begeleidde soms (vooral in het eerste deel) wat hard en over het algemeen betrekkelijk vlak. DIE VLAKHEID was overigens op deze avond een uitzondering. Het concert was namelijk begonnen met een genuanceer de en geïnspireerde uitvoering van Beet- hovens Ouverture Egmont, terwijl het be sloten werd met Tsjaikofsky's vierde sym fonie. Arends bleek met het laatste werk een sterke affiniteit te bezitten, want hij speelde het met grote vaart en met in spirerend enthousiasme. Zijn greep op het orkest veroorzaakte, dat vooral de laatste twee delen ook technisch voortref felijk werden gerealiseerd. Rob du Bois Advertentie Bottled by Raak Hans Dercksen HET BERLIJNS Philharmonisch Or kest gaf gisteren zijn tweede concert in Nederland in de Grote Zaal van het Amsterdams Concertgebouw, die hier voor tot en met de laatste plaats bezet was. (Prijs 15.— per plaats). Het pro gramma vermeldde slechts twee werken: Strawinsky's Symfonie in C uit 1940 en de Eroïca van Beethoven. Onder leiding van Herbert von Karajan gaf het be faamde ensemble staaltjes van gepolijst orkestspel die waarschijnlijk niet te even aren zijn. Men zou iedere samenklank, het kleinste motief als het ware in een lijstje kunnen zetten, het was van a tot z vlekkeloos. NA WAT COLLEGA P. Zwaanswijk gis teren over het optreden van de Berlijners in de Kurzaal te Scheveningen geschreven heeft behoef ik hier echter niet meer op in te gaan. Men kan uit orkesttechnisch oogpunt eindeloos U CV L n fl/ f) uitweiden over de- V» U tails van discipline, streek, vibrato, toon- F C o - i \l V V aanzet, frasering, rit- j H D miek en klankver houdingen. Om maar één ding te noemen nooit het ik nog een contrabasgroep gehoord van een zo volle, echt dragende sonoriteit. Het geheel bleef, eveneens van a tot z, showwéfk van klasse, een exhibitie die allengs zelfs be- bepaald irriterend werd. Het is allemaal zo vreselijk clean-shaven, zo duur en su per-beschaafd. 't Is hét representatieve or kest voor een enigszins overtrokken wel vaartsstaat. Beethoven weigerde op straat de hoed te lichten voor de aartshertog en zijn gevolg hier buigt hij minzaam voor de bezitters van een Mercedes-sportwagen. MISSCHIEN KAN Strawinsky het wel hebben dat zijn raderwerk zo glad loopt. Beethoven verdraagt het in ieder geval slecht om in polyviniel te worden uitge voerd. Von Karajan is het type van de moderne „Pultvirtuose". De korte, sportieve lok, tot op de millimeter berekend, geeft de maat van zijn directie. Sas Bunge De minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid, mr. J. van Aartsen, heeft in Arnhem bij de opening van de expositie „Nederlandse architectuur na 1945" en „Ruimtelijke ordening in Nederland" be toogd, dat het bezien van deze laatste ex posities met de ogen waarmee wij een vreemd land plegen te bezien ertoe zou kunnen bijdragen dat er meer begrip ont staat voor wat er allemaal nodig is om een land te hebben en te houden dat goed bewoonbaar is. De bewindsman wees erop dat op de ar chitectuurexpositie geen geflatteerd beeld maar een eerlijke doorsnee wordt gege ven van de Nederlandse bouwkunst. Ook stelde hij dat het buitenland met grote aandacht volgt wat in Nederland op het gebied van de ruimtelijke ordening ge schiedt. De minister sprak de hoop uit dat het nieuwe kabinet zich spoedig met het recreatieprobleem zal bezighouden. Dr. Obe Postma, de nestor van de Friese dichters, is in de ouderdom van 95 jaar overleden. Dr. Obe Postma werd geboren in Kornwerd als zoon van een veehouder. Hij promoveerde in Amsterdam in de wis- en natuurkunde en was onder meer in Tiel, Tilburg en Groningen leraar. In 1933 vestigde dr. Postma zich in Friesland, waar hij zich sedertdien heeft bezig gehou den met historische studies, vooral op het gebied van de landbouw. Sedert zijn gym nasiumtijd publiceerde dr. Obe Postma Friese gedichten. Dr. Postma heeft zich ook verdienste lijk gemaakt met een studie over de Griekse kleihoeve, een historische studie over het ontstaan van de Friese boerde rijen. Op grond van deze verdiensten werd hem als enige in ons land, zowel de „Gijsbert Japicx prijs" voor zijn gedich ten als de „dr. Joost Halbertsmaprijs" voor zijn historische studie toegekend. De teraardebestelling zal plaats hebben op maandag in Kornwerd. Advertentie In het avondprogramma van de K.R.O.- T.V. op zaterdag 29 juni a.s. zal kardinaal Alfrink in een rechtstreekse uitzending vanuit de R.A.I.-Studio te Rome. welke wordt overgenomen door dê K.R.O.-T.V., een toespraak houden tot de Nederlandse kijkers. Kardinaal Alfrink houdt deze toe spraak naar aanleiding van de kroning van paus Paulus VI, die op zondag 30 juni plaats heeft. De uitzending van deze toespraak heeft plaats óf in het K.R.O.-programma Brand punt óf direct na de uitzending van het N.T.S.-journaal. Vrijmoedige en harde vragen, door re porter Nico van Vliet gericht tot de waar nemende Indonesische premier dr. Lei- mena, leverden een uitzonderlijk boeiend en openhartig t.v.-gesprek op. Deze uit Indonesië afkomstige reportage was een onderdeel van een „Memo"-aflevering. die mede door een filmverslag over de onstuimige groei van Spijkenisse, een sa tellietstad van Rotterdam, zeer sterk was. Zonder een nadere verklaring kondigde de N.C.R.V.-omroepster vervolgens aan, dat wij een Amerikaanse film over de Japanse voorbereidingen van de Olympi sche Spelen 1964 te zien zouden krijgen en dat daarmede de uitzending van de Deense Montreux-inzending „Sportsland" was komen te vervallèn. Temeer daar wij van die Scandinavische melange van sport en amusement wel iets verwachtten, viel de invaller" wel wat tegen. Deze hier en daar nogal, slordige documentaire bleek duidelijk afgestemd te zijn op de smaak van het Amerikaanse publiek. Onder regie van Gerard Rekers (die, zij het zonder verrassingen, de bij het spel passende sfeer goed overbracht) brachten leden van de Nederlandse Comedie, ver sterkt met Johan Kaart, merendeels goed de toneelfiguren van Shaw's „Candida" tot leven. Candida, de romantische, maar meer nog reële domineesvrouw die, toen het erop aan kwam, toch koos voor de „zwakste", werd als „het raadsel vrouw" mooi uitgebeeld door Ellen Vogel. Mis schien lichamelijk zowel als geestelijk wat te tenger, gaf Han Bentz v.d. Berg gestalte aan haar man, de praatzieke dominee en salon-socialist, die alsmaar bijbelcitaten en wijsheden rondslingerde en, zwelgend in zijn redenaarstaak, als toegewijd echt genoot toch wel wat te kort schoot. Wer kelijk zeer sterk (misschien iets te tri viaal) was Johan Kaart als de schoon vader, een „linke jongen" zonder meer. (Van onze redacteur in Amsterdam) In de St. Olofskapel te Amsterdam tussen Zeedijk en Nieuwebrugsteeg zal een kunstcentrum worden gevestigd, dat naast voorlichtingsbureau ook een verkoopgelegenheid zal worden voor de beeldende en toegepaste kunst. Deze ves tiging is vrijwel zeker geworden nu de Stichting Kunstkontakt reeds f 113.000, bijeen heeft van de 117.000, die voor de restauratie van dit eeuwenoude kerkje nodig zijn. De Nederlands hervormde kerk, die eigenares van het gebouw is, wordt met de nieuwe bestemming van een grote zorg verlost. In 1961 vroeg de kerkvoogdij bij de gemeente een sloopvergunning aan; die werd geweigerd. Er werd echter geen geld voor restauratie beschikbaar gesteld. De St. Olofskapel, die vroeger Oudezijds- kapel heette, is een der oudste kerkjes van Amsterdam. De bouw moet hebben plaatsgehad voor 1450. In latere eeuwen zijn aan binnen- en buitenzijde diverse in grijpende veranderingen aangebracht. Bij de Alteratie in 1578 kwam de kerk leeg te staan, maar in 1602 mochten de gereformeerden van het gebouw gebruik maken, terwijl de kooplieden er op week dagen terecht konden in afwachting van hun beursgebouw. Van 1890 tot 1912 werd de kapel gebruikt voor de Duitse eredienst. Daarna is er van alles onderdak gebracht: oorlogsvluch- eniging tot Heil des Volks en tenslotte de telingen, een gaarkeuken, het Leger des kaasbeurs, die hier tot juli 1961 op maan- Heils, de hervormde stadszending, de Ver- dag werd gehouden. Het interieur van de kapel is vrijwel 'M 4 een ruïne. Het meubilair is jaren gele den naar andere kerken overgebracht en het orgel bevindt zich in een gereformeer de kerk te Goes. Er blijkt een Centraal Actiecomité „Lichtbaken: Pater Knibbeler terug" te zijn opgericht, met Zwolle als secreta riaatsplaats. Dit actiecomité heeft de K.R.O. namelijk een ultimatum gesteld. Het eist dat pater Knibbeler vóór 1 juli weer als spreker van het Lichtbaken van de Bond zonder Naam in de ether komt, anders zal het comité een grote, landelijk georganiseerde actie tegen de K.R.O. be ginnen om aldus zijn eis ingewilligd te krijgen. Het comité deelt in een brief aan de K.R.O. mee overleg te hebben gepleegd met „vele luisteraars in den lande". „Het is ons onbegrijpelijk, waarom pater Knib beler uit de ether moest verdwijnen." In de brief worden enkele kwaliteiten van het Lichtbaken van pater Knibbeler opge somd: het sorteerde effect bij oudere en jeugdige luisteraars van allerlei geloofs richtingen, de spreker wist de meest uit eenlopende onderwerpen prettig te bespre ken; „hij was het, die Nederland wakker schudde, toen vier kinderen plotseling we zen werden." Sinds augustus '62 dateren de moeilijk heden tussen pater Knibbeler en de K.R.O., die het Lichtbaken niet meer vond passen in de zich snel wijzigende struc tuur van deze omroep. Na veel geharre war van weerskanten over een of meer opvolgers van pater Knibbeler, heeft de Bond zonder Naam meegedeeld er geen enkel bezwaar tegen te hebben als de K.R.O. het Lichtbaken in eigen beheer neemt, mits het maar duidelijk zou zijn dat de Bond er niets meer mee te maken heeft. Vrijdag 28 juni, binnenplaats Kloveniers doelen 20.30 u.: Concert door Die Haer- lemsche Musyckcamer onder leiding van André Kaart. Solisten: Joep Terwey, fa got en Edo Wilod Versprille, fluit. Pro gramma Fischer, Vivaldi, Stamitz, Hasse en Mozart. Zondag 30 juni. Harddraverslaan 60, Sant poort, 14.45 u.: Vereniging „Vrienden van het lied". Recital door Alida Rebeira, mezzosopraan, Meinard Kraak, bariton met Miep van Luin en Hans Broekman, piano. Programma: Wolf, Pizzetti, Broekman, Caplet, Milhaud, Bijvanck. Maandag 1 juli, Grote Kerk, 20 u.: Holland Festival Haarlemse Orgelmaand. Con cert van de deelnemers aan het Improvi satieconcours. Dinsdag 2 juli, Grote Kerk, 20 u.: Holland Festival. 13e Internationaal Orgel Im provisatie Concours. Deelnemers: Sieg- linde Ahrens, Raymond Daveluy, Wil- fried Grasemann en Nico van der Hoo- ven. Woensdag 3 juli, Grote Kerk 20 u.: Holland Festival. Haarlemse Orgelmaand. Con cert door de leden van de jury van de improvisatiewedstrijd. Donderdag 4 juli, Grote Kerk 15 u.: Con cert in de serie gemeentelijke (gratis toe gankelijke) orgelconcerten door Albert de Klerk. Programma: Sweelinck, Cor net, Van Noordt. Van der Horst, Toe bosch en De Klerk. Vrydag 5 juli, Toonkunstmuziekschool 20 u.: uitvoering door leerlingen van Peter de Kleer. Programma: Bach, Chopin, Bartók, Debussy, Ravel e.a. Vrjjdag 5 juli, Concertgebouw 19.30 u.: leerlingenuitvoering van het Haarlems Muziekinstituut. Vrjjdag 5 juli, Nieuwe Kerk, 20 u.: Hol land Festival. Haarlemse Orgelmaand. Concert voor orgel, koor en orkest, m. m. v. het N. Ph. O. onder leiding van Henri Arends, Anton Heiller, orgel en het NCRV Vocaal Ensemble o.l.v. Mari- nus Voorberg. Taveerne „In 't Goede Uur", Korte Hout straatNieuwe Kerksplein: Dagelijks klassiek grammofoonplatenconcert van 21-22 u. Tot en met 30 juni: Pergolesi. Tot en met 7 juli Krumbholz en Brixi. Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heilig land 1: Dagelijks van 20-22.30 u.: Klas siek grammofoonplatenprogramma. Waagtaveerne, Damstraat/Spaarne: Elke avond van 20-24 u. en vrijdag en zater dag van 20-1 u. en maandag gesloten: Internationaal volksliederenrepertoire en moderne chansons door Cobi Schreyer en Ronnie Potsdammer. Vrijdag 28 juni, Openlucht Theater Bloe- mendaal 20.15 u.: Holland Festival. Het Nationale Ballet onder leiding van Sonia Gaskell. Maandag 1 juli, Openlucht Theater Bloe- mendaal 20.15 u.: Joegoslavisch Dans Theater „KOLO". Woensdag 3 juli, Concertgebouw 20 u.: leerlingenuitvoering van de Dansstudio Maud Kool. Café-chantant „Adam en Eva", Raamvest: Iedere avond van 20 u. af geopend. Van 21 tot 23.15 u. het cabaret „Pas op voor Eva's" door Frans en Fiet Koster, Natascha Emanuels en Han Reiziger (piano). Maandagavond voor reser veringen. Woensdag 3 t m vrijdag 5 juli Minerva Theater 20.15 u.: Renee Sleeswijk: „Een luchtig zomeravond programma" m.m.v. Willy Walden, Piet Muyselaar, Aase Rasmussen, Christine Spierenburg e.a. Van zaterdag 29 juni tot en met woensdag 3 juli, Helikopterterrein, Wagenweg, 15 en 20 u.: Circus Sarrasani. Frans Halsmuseum, Groot Heiligland 62 Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Prentenkabinet: Grafiek van Wout van Heusden. Tot en met 20 juli. Geopend dagelijks van 1017 uur, zondag van 1317 uur. Vishal: tentoonstelling „Keltische Kunst", bodemschatten uit Salzburg. Geopend van 1017 u. Vrijdag bovendien van 2022 u. Zondag van 1317 u. Tot en met 4 juli. Vleeshal: Tentoonstelling van schilderijen, Met een opvoering in het Openlucht Theater Bloemendaal begint het Joe goslavisch folkloristisch ensemble „KOLO" op maandag 1 juli zijn toer- nee door Nederland. Vanavond treedt er het Nationaal Ballet op. tekeningen, grafiek en wandtapijten van Mario Prassinos. Beelden van Jacques Lipchitz. Geopend van 1017 u. Zondag van 13—17 u. Tot 14 juli. Museum Het Huis Van Looy, Kleine Hout weg no. 103: Herdenkingstentoonstelling: werken van André van der Vossen. Tot en met 8 juli. Geopend van 1017 u. Zon- er feestdagen van 1317 u. Woonhuis Jacobus van Looy: Geopend donderdag van 1012.30 u. en van 13.30— 17 u. Zon- en feestdagen van 1417 u Kunstzaal „In 't Goede Uur", Korte Hout straat-Nieuwe Kerksplein: Tentoonstel ling van tekeningen van Henk Broer. Tót en met 30 juni. Dagelijks geopend van 10-18 u. en van 20-24 u. 's Zaterdags en zondags van 10-18 u. en van 20-21 u. Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heilig land: H. F. Bootzaai' Expositie van oude Bijbelse figuren van Jan Luyken. Van 24 juni tot 10 augustus zomerexpositie. Dagelijks van 920 u. Huize Bloemenheuvel: Van 30 juni t/m 21 juli tentoonstelling van genootschap „Kunst, liefde, anno 1807". Geopend da gelijks van 10-17 u. Zondag van 14-17 u Linnaeushof, Bennebroek: Vanaf 1 juli Tentoonstelling van beeldhouwwerken van de „Carolus Kring" Den Haag. Teylers Museum, Spaarne 16 Schilderijen 19de en 20ste eeuw, tekeningen Holland se, Franse en Italiaanse school 16de tot en met 19de eeuw. Fossielen, historische en natuurkundige instrumenten, mine ralen, 31-toons Fokkerorgel. Dagelijks behalve maandag van 1117 u. Eerste zondag van de maand van 1317 u. Cruquius Museum, Heemstede: Historische stoommachines en grote maquette van Nederland met waterstanden en over zicht overstromingsramp 1953. Geopend dagelijks van 912.30 u. en 13.3017 u Zondag van 1017 u. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat: Oude religieuze kunst. Geopend op werkdagen (behalve maandag) van 1012.30 u. en van 13.30—17 u. Zon- en feestdagen van 14—17 u. Grote of St. Bavokerk: Te bezichtigen op werkdagen van 917 u. Stadhuis: Te bezichtigen op werkdagen van 912.30 u. Daarna melden bij de portier. R.-k. Kathedrale Basiliek: Voor bezich tiging melden bij de portier. Zaterdag 29 juni, Brinkmann, 20 u.: Feest avond van Jeugd en Automobiel Club afd. Haarlem. Zondag 30 juni, Duinlustweg 36, Overveen 7 u.: Koninklijke Nederlandse Natuur historische Vereniging. Ochtendexcursie naar Koningshof o.l.v. de heer J. Visser. En Joop Admiraal verpersoonlijkte bijzon der goed de figuur van de puber-achtige, naar waarheid dorstende jonge dichter, geheel in de stijl van de Tachtigers. Wij waren van een weinig medelijden vervuld met Guido de Moor (toch meer een jeune premier, een man voor een modern stuk) die de karikaturale Lexy moest spelen, maar zich daar goed doorheen sloeg. Een karikatuur van de ouwe jongejuffrouw, die een stille liefde verbergt achter een kattig en hoekig gedrag, was verder An- net Nieuwenhuyzen in de rol van Prossy, de secretaresse. Al met al bezorgde de N.C.R.V.-televisie ons met dit spel een kostelijke toneelavond. HILVERSUM I. 402 m 7.00 KRO. 20.00- 24.00 NATIONAAL PROGRAMMA t.g.v. de verjaardag van Z.K-H. Prins Bernhard. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Morgengebed. 7.15 Klassieke gramoofoonmuziek. 7.45 Geestelijke liederen. 7.55 Overweging. 8.00 Nieuws. 8.15 Hoogmis. 9.30 Djinn: geva rieerd programma. Tijdens dit program ma: TT-Raees op het circuit van Assen. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuin bouw. 12.33 TT-Races te Assen. 12.30 Lichte orkestmuziek (gr). 12.55 Katholiek nieuws. 13.00 Nieuws. 13.15 Platennieuws. 13.25 TT- Races te Assen. 13.30 Pianospel: Zuid- Amerikaanse muziek (gr.). 13.45 Franse les. 14.05 Voor de jeugd. 15.00 TT-Races te Assen. 1*5.10 Lichte grammofoonmuziek. 15.25 TT-races te Assen. 15.35 Lichte or kestmuziek en zangsolisten. 16.00 Als de dag van gisteren, klankbeeld. 16.30 TT- Races te Assen. 16.40 Instrumentaal Octet. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Gouden Platen Kabinet. 17.30 Boekbespreking. 17.40 Lichte grammofoonmuziek. 17.50 TT-Races te As sen. 18.00 Kunstkroniek. 18.30 Roulette, mu zikaal spelletje. 18.50 Voor de kleuters. 19.00 Nieuws. 19.10 Actualiteiten. 19.22 Tour de L'avenir 1963, voorbeschouwing. 19.30 Lichte grammofoonmuziek. NATIONAAL PROGRAMMA: 20.00 Nieuws. 20.05 Toe spraak. 20.10 Radio Filharmonisch orkest en solisten: moderne en klassieke muziek. 21.10 Het schoonste, rijekste ende grootste open dorp van gantsch Europa, klankbeeld over 's-Gravenhage. 21.45 Massale koor zang: Hollandse liedjes. 22.05 Espejo del hombre (spiegel van de mens), muzikale groet uit Latijns-Amerika. 22.30 Nieuws. 22.40 Licht instrumentaal ensemble: Hol landse melodieën. 23.00 Persoonlijke en gemeenschappelijke verantwoordelijkheid, Europees Credo. 23.20 Amsterdams piano kwartet: moderne muziek. 23.50 Dagslui ting. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m 7.00 VARA 10 00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00-24.00 NATIONAAL PRO GRAMMA. VARA: 7.00 Gelukwens voor Z.K.H. Prins Bernhard. Daarna: nieuws. 7.10 Ochtend gymnastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte grammofoonmuziek 7.45 Orgel spel. 8.00 Gelukwens voor Z.K.H. Prins Bernhard. Daarna: Nieuws en socialistisch strijdlied. 8.18 Lichte grammofoonmuziek. 8.50 Wegwijzer: tips voor vacantie en snip perdagen. 9.00 Postduivenberichten en ochtendgymnastiek voor het gezin. 9.10 Di lettantenkoor. 9.30 Klassiek strijkkwartet (gr.). 9.45 Buitenlands weekoverzicht. VPRO: 10.00 Samen thuis, praatje. 10.05 De raadselachtige spiegel: De bijbel als inspiratiebron van de kunst, lezing. VARA: 10.20 Klassieke grammofoonmuziek. 10.45 Rotonde, gevarieerd programma. 12.15 Licht instrumentaal trio. 12.30 Mededelin gen t.b.v. land- en tuinbouw. Aanluitend: postduivenberichten. 12.34 Tussen start en finish: sportnieuws. 13.00 Nieuws. 13.15 VARA-Varia. 13.20 Lichte grammofoonmu ziek voor de jeugd. 14.10 Voor de jeugd. 14.45 Radio Jazzclub. 15.15 Streekuitzen- ding. 15.35 Operacöncert (gr.) In de pauze (±16.25-16.45) Boekbespreking. 17.30 Actua liteiten. 18.00 Nieuws en commentaar. 18.20 Promenadeorkest en solist: Klassieke en moderne muziek. 19.00 Artistieke Staal kaart. VPRO: 19.30 Vrijzinninig Christen dom in Oóst-Europa, lezing (III) 19.45 Klas sieke kamermuziek (gr.). 19.55 Deze week, praatje. NATIONAAL PROGRAMMA t.g.v de verjaardag van Prins Bernhard: 20.00 Nieuws. 20.05 Toespraak. 20.10 Kapel van de Koninklijke Luchtmacht. 20.40 Herinne ringen aan de prins tijdens de laatste wereldoorlog. 21.00 Promenade orkest met zangsolisten koor. 21.35 Een man in de zomer, cabaretprogramma. 22.05 Down Town Jazz Band en zangsoliste. 22.30 Nieuws. 22.40 Mensen verlaten de aarde, klankbeeld gewijd aan de ruimtevaart. 23.00 Grammofoonmuziek. 23.50 Dagslui ting. 23.55-24.00 Nieuws. VOOR VRIJDAG NTS: 18.30 Roeiwedstrijden op de Bos baan te Amsterdam. VARA: 19.30 Top of Flop. NTS: 20.00 Journaal. VARA: 20.20 Achter het nieuws. 20.45 Televisierecht- bank: De zaak Van der Heuvel. 22.45 Por tret van een bons, een programma over de directeur van de Arbeiderspers, H. van Kuilenburg, die na 38 jaar met pensioen gaat. NTS: 23.00 Journaal. 23.05-23.15 Filmverslag van de Tour de France. VOOR ZATERDAG KRO: 15.00 Springplank: Televisie-debu tanten. 15.30 De Jack Benny-Show. 16.00 Patagonische reis, TV-film. 16.20 Huis, thuis, wónen, documentair programma. 17.00-17.45 Voor de kinderen. 19.30 De avon turen van Ivanhoe, TV-film (deel 20). NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. KRO: 20.20 Brandpunt. 21.00 De nieuwe ark, filmre portage over het redden van in nood ver kerende flamingo's in Kenya. 21.30 Blijf in Holland, cabaret. 22.40 Epiloog. NTS: 22.50 Journaal. 22.55-23.05 Filmverslag van de Tour de France. Aan het festival te Edinburgh, dat van 18 augustus tot 1 september a.s. zal worden gehouden, zal Nederland deelnemen met 3 films: „Als twee druppels water" van Fons Rademakers (Nederlandse versie voorzien van Engelse titels); „Zeilen" van Hattum Hoving; „Portret van Frans Hals" (Engelse versie) van Frans Dupont. De door Neder land ingezonden films zullen worden ver toond op 23 augustus. i

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 15