n grandioze wedstrijd met de Sullivans ||fï „j schreef Nederlands honkbalteam historie In overige drie honkbalmatches elf homeruns bijeengeslagen Bobby Wilson nam met succes revanche op Martin Mulligan Galvez meest complete biljarter Beker gaat nu definitief naar Judith de Nijs; Tino Janssen moet ook volgende keer winnen Amerikanen haalden met pijn 3-2 zege Amerikaan raakte zijn fiets kwijt Eerste weekeinde Nederland te sterk voor Spartans Nieuwe triomf voor Billie Jean Moffit Laatkomers Flyer Torrid Song te snel in sprint Scholte derde in 't kadertoemooi ooooo ooooo ooooo ooooo ooooo MAANDAG 1 JULI 1963 II OOOOO Opeens 3-1 Pich-hitter Meer reliëf Prijs der Lage Landen Malaise Rotterdam-Antwerpen is gestaakt wegens regen Onder het heldere licht van de 156 lam pen, bevestigd aan de acht lichtmasten van het honkbalstadion in het Pim Muiier- Sportpark in Haarlem, heeft het Neder lands honkbalteam zaterdagavond geschie denis geschreven in de wedstrijd tegen de Grand Rapids Sullivans. In een uiterst fraaie en spannende wedstrijd kwamen Je Nederlanders tot ;norme prestaties die uiteindelijk resul teerden in een 32 nederlaag, waarbij direct dient te wor den aangetekend dat deze nederlaag de grootste victorie in de Nederlandse honk- balgeschiedenis betekent. Tot aan de laat ste bal van de wedstrijd had Nederland een reële kans op de zege maar de 19-jari- ge werper van de Sullivans, Boedy, scha kelde pinch-hitter Richardson op 3 sl. uit. „Als deze wedstrijd het Nederlandse honkbal geen goed doet, dan heeft honk bal in Nederland geen enkele toekomst' zei bondscoach Bill Arce zondagmorgen Hij doelde hiermee op de wedstrijd NederlandSullivans die zaterdagavond voor 5.000 toeschouwers werd verspeeld Direct na afloop was niemand in staat een duidelijke uiting aan zijn gevoelens te gevens, daarvoor was men te geëmotio neerd. En terecht! Het Nederlands team speel de zo'n knappe wedstrijd dat in de laat ste innings zelfs de pers vertegen woordi gers uitbundig zaten te schreeuwen om een honkslag. Het was jammer dat Arce de spelers Arrindell en Richardson disci plinair moest straffen omdat zij door eigen schuld te laat op het veld kwamen. Met deze hitters had het Nederlands team mis schien betere kansen gehad. De spelers Keulemans en Ben Tromp die nu werden opgesteld speelden ook een uiterst betrouwbare wedstrijd, Ben Tromp zelfs een sublieme. In de vierde slagbeurt van de Sullivans, bij de stand 0-0, plukte hij een door Sullivans-derde- honkman Al Ware geslagen bal boven het hek in het midveld weg. Even later nam het Nederlands team een 1-0 voorsprong door Ruben Leysner die door hinderen van de Sullivans-catcher op het eerste honk kwam. Leysner stal het tweede honk en bereikte op een infieldhit van De Groot het derde. Een verre tik van Crouwel in in 't linksveld zond. Derdehonkman Han- run van de wedstrijd. Nederland leidde met 1-0 en aan de ovaties kwam geen einde. In de eerste helft van de vijfde innings beleefde het Nederlands team ups en downs. Eerstehonkman Matthews werd door zijn collega Maat uitgeschakeld, waar na kortestop Hoek een flitsende line-drive in het linsveld zond. Derdehonkman Han- nie Urbanus maakte echter de vangbal van zijn leven en er waren twee nullen. De 1-0 voorsprong leek voor een innings bewaard, doch Marlow kwam door een honkslag op de honken. De gevaarlijkste man van de Sullivans Al Ware kreeg op zettelijk 4w., waarna rechtsvelder Monson sloeg (3-1)! De sfeer was weg, de toeschouwers had den zich reeds met een ruime nederlaag verzoend. Maar niet lang! In de vijfde innings bereikte Ben Tromp met een honk slag van Han Urbanus de stemming weer volledig terugbracht. Boudewijn Maat bracht de volle tribunes hierna in extase door met een honkslag in het midveld Ben Tromp over de thuisplaat te helpen Met slechts één nul zat er nog van alles in, maar Leysner en De Groot werden achtereenvolgens uitgevangen, zodat het 3-2 voor de Sullivans bleef. Herman Beidschat die een grandioze wedstrijd wierp kwam in de zevende in nings even in moeilijkheden toen ope- ningshitter Jim Sack met een hit op de honken kwam en schitterend dubbelspel voorkwam echter alle moeilijkheden. De homerun van Monson bleef echter de enige productieve hit van de Grand Rapids Sulli vans, want de Nederlandse defensie met Beidschat aan het hoofd bleef de situatie volledig meester. De aandacht van het verrukte publiek ging dan ook geheel uit naar de aanvals prestaties van de Nederlanders. In de achtste innings deed zich een gelegenheid tot juichen voor toen Keulemans door een De Amerikaanse ploeg uit Engeland die voornamelijk uit spelers van de Al- conbury Spartans bestaat heeft even als in 1961 fietsen gehuurd. Veertien Amerikanen toeren regelmatig door Bloemendaal en zondagmiddag kwam het gehele team op de fiets naar het stadion. De tolk van deze ploeg, de Haarlemmer Bert Paalman, leerde zijn pupillen de werking van het slot, maar Marty Drury miste de essentiële punten van dit betoog. Een aantal Spartans ging vrijdagavond op de fiets van Schapenduinen naar ho tel Zomerzorg, waar zij de fietsen neer zetten en de bus naar Haarlem pak ten. Om half een kwamen zij terug en toen bleek Drury's fiets verdwenen: „Het was een prachtfiets met versnel ling". vertelde Marty zondagmiddag met spijt In zijn stem. Blijdschap in de Nederlandse ploeg Met een enorme uithaal heeft Simon Arrindell voor de eerste Nederlandse homerun in dit toernooi gezorgd. Het geschiedde in de eerste innings van de wedstrijd tegen de England Spartans en leverde een 30 voorsprong op. Met een vlotte, stijlvolle ceremonie die dankzij het perfecte optreden van de drumband „Bato" een volledig suc ces werd, is de Haarlemse honkbalweek 1963 zaterdagmiddag geopend. Ten aan- schouwe van 4.000 personen onder wie vele autoriteiten wierp de burgemees ter, mr. O. P. F. M. Cremers daarna van de dugout af de eerste bal. In totaal woonden 14.000 toeschou wers de eerste vier wedstrijden bij. Dit is een zeer respectabel aantal als men bedenkt dat het weer de organisatoren en de spelers lelijk in de steek liet. Zaterdagmiddag moest de eerste wed strijd na zeven innings worden gestaakt wegens een wolkbreuk, de wedstrijd van zaterdagavond werd de eerste drie innings in stromende regen gespeeld en ook tijdens de derde wedstrijd moesten de regenjassen enkele malen worden aangetrokken. Dit toernooi zal waarschijnlijk de ge schiedenis ingaan als het toernooi van de homeruns. Bleven de voltreffers de eerste dag op één uitzondering na ach terwege, zondag werden er niet minder dan elf geslagen. De resultaten van de eerste twee dagen duiden er overigens op dat het Nederlands team nog wel eens een rol van betekenis kan gaan spelen. De stand is nu: Sullivans 24 England French Woods 22 Spartans 20 Nederland 22 Het toernooi wordt vandaag voortge- ,et met de wedstrijd England Spartans —Grand Rapids Sullivans. fout op het eerste honk kwam. Zijn poging om naar het tweede honk door te gaan mislukte door snel ingrijpen van de Sulli vans-catcher Conti die de doorgeschoten bal tijdig naar het tweede honk speelde. In de laatste slagbeurt kwam de grote kans. Maat kwam door een fout op het eerst honk en werd door Ruben Leysner op het tweede geholpen. Met twee nullen kreeg Wim Crouwel 4w. en met het derde en tweede honk bezet zette Bill Arce een pinch-hitter in: Hamilton Richardson. Richardson kwam op tweeslag en een wijd te staan, maar dat zagen enkele hon derden toeschouwers al niet meer: zij kon den de spanning niet verdragen en liepen weg om achter de tribune aan de reacties van de achtergebleven kijkers de afloop te vernemen. Alle hoop op de winnende honkslag vervloog toen Richardson de der de slag nakeek in plaats van te slaan. De strijd was gestreden, verslaggever Will Perry van de Michigan Press kon weer ruim ademhalen, de toeschouwers Een van de meest spannende momen ten uit de wedstrijd Nederland-Sulli vans. In de tweede helft van de negende innings bereikt Boudewijn Maat het eerste honk door een foutie ve aangooi. Eerste-honkman Matthews springt naar de bal. Op de rug gezien coach Henk Talens. konden gaan analyseren een onvermij delijke bezigheid na een honkbalwedstrijd en de Nederlandse spelers konden complimenten in ontvangst nemen. Uit blinkers in de Nederlandse ploeg willen wij niet noemen: alle negen spelers gaven het uiterste en brachten voor ons onge kend goed spel. Wij volstaan met het vermelden van de spelers: werper Beidschat, catcher Crou wel, eerstehonkman Maat, tweedehonk- man Keulemans, derdehonkman Urbanus, kortestop Leo Kops, linksvelder De Groot, midvelder Tromp en rechtsvelder Leysner. Winnende werper was student Mike Boe dy met 8-3-4, verliezer werd Beidschat met 8-3-7. De openingswedstrijd van de Haarlemse Honkbalweek 1963 werd gespeeld tussen de England Spartans en de French Woods. De Franse Amerikanen stonden na zeven innings met 52 voor toen de wedstrijd wegens een wolkbreuk moest worden ge staakt. Misschien onbevredigend voor de Spartans maar er bestond geen twijfel aan dat de Franse ploeg superieur was. Deze wedstrijd leverde geen enkele homerun op. maar Spartans-rechtsvelder Frazier gaf drie hits uit vier beurten. Het mooiste staaltje veldspel kwam van de zijde van de ploeg die de meeste fouten maakte: de England Spartans. Met het tweede honk bezet ving tweedehonkman Dave Irby een ko- gelharde linedrive dankzij een specta culaire duik en deze prestatie resulteerde in een fraai dubbel spel. De Nederlandse ploeg zegevierde zon dagmiddag na een bijna niet te verteren duel met Spartans met 139. Het werd het duel van de zwak ke pitchers. De vierde innings was een niet te nemen hindernis voor de starting-pit chers Hoffmann en Otto. Een homerun met oezet van Ruben Leysner be tekende hef einde voor Spartans-pitcher Otto, terwijl Rob Hoffmann moest zwich ten voor een grand slam-homer van Hol mes met kort daarop een voltreffer van Dave Irby. De relief-pitchers Mitchell en Smidt hadden bijzonder veel moeite om het einde te bereiken en na drie uur en een kwartier moeizaam honkbal werd de wedstrijd die in totaal vijf homeruns op leverde afgesloten. Zondagavond kreeg de 32 nederlaag die Nederland tegen de Sullivans deed nog meer reliëf. De French Woods die zater dagmiddag een uitstekende indruk hadden achtergelaten kregen van de Sullivans een lesje. Na zes Sullivans-slagbeurten bedroe! de voorsprong negen punten. Acht runs kwamen over de thuisplaat dankEij^horne- runs: in de tweede innings sloeg Al Ware een „homer", in de dërSe inAinfS"' sloeg Ron Monson een grand-slam „homer" en in de zesde slagbeurt waren het wederom Monson en werper Neal die de bal buiten de hekken sloegen. De French Woods stribbelden nog wat tegen maar Ron Monson zorgde er voor dat de Sullivans-zege (12—6) niet in gevaar kwam. Monson sloeg in totaal niet minder dan zes runs binnen. Voor de Woods sloe gen Howell en Stark nog homeruns. Voor de Sullivans werd Jerry Neal winnende wemer met 5-3-7. De zesde dag van het VVimbledontoer- nooi heeft voor de Engelsen succes en teleurstelling gebracht. Bobby Wilson nam revanche voor zijn nederlaag tegen Mar tin Mulligan op Queensclub en schakel de met sterk overtuigend netspel de als nummer vijf geplaatste Australische fina list van het vorig jaar in drie sets (6-4, 6-1, 9-7) uit. Ann Jones Haydon won snel en gemakkelijk van de Australische Rob byn Ebbern (6-2, 6-4) en Hann en Taylor versloegen in 't herendubbelspel de titel houders, de Australiërs Hewitt en Stolle (6-2, 6-2, 7-5). Voor de donkere Roger Tay lor was dat tevens de troostprijs voor zijn nederlaag in het enkelspel tegen de Ameri kaanse reus Frank Froehling. Een neder laag die pas een feit werd, na een duel van 70 games (2-6, 6-4, 7-9. 6-2, 15-13). Bijna werd de Amerikaan het slachtof fer van een onvergeeflijke fout van een der lijnrechters. Na 9-8 op matchpoint voor Freehling, serveerde Taylor een voor ieder een zichtbare dubbele fout. De Amerikaan rende naar voren om zich te laten ge lukwensen, maar de lijnrechter gaf de bal in en het punt kwam aan Taylor. Het duurde toen nog negen games voordat de Amerikaan fjet volgende wedstrjjdpunt kon benutten. Hetzelfde publiek dat bij dit duel van powerplay en cannon-ball had zitten rillen en beven werd later na 'n gemakkelijke zege van favoriet Roy Emerson op de ern stige Indiase tennisfakir Ramanathan Krishnan (6-1, 6-4, 6-0) nog eens vergast op een thriller. De Engelse lieveling Christine Tru man moest met 3-6, 6-1, 8-6 buigen voor de met pressie spelende Amerikaanse Dar lene Hard. Deze nederlaag en die van Tay- De eerste worp van het toernooi. Mr. O. P. F. M. Cremers werpt de bal het veld in, waar even later de openingswedstrijd zou beginnen. De ze wedstrijd moest na zeven innings worden afgebro ken wegens regen. lor voorkwamen dat Engeland zowel bij de dames als bij de heren met twee ver tegenwoordigers aan de kwartfinales zou kunnen beginnen. Duitsland heeft het voor het eerst se dert de lang vervlogen dagen van Gott fried von Cramm gepresteerd de kwart- eindstrijden te bereiken en nog wel met twee man. Christian Kühnke en Wilhelm Bungert, die met zeer veel moeite in vijf sets van de Spanjaard Jose Arilla won. Australië en Amerika zijn eveneens met twee spelers vertegenwoordigd, resp. door Emerson en Stolle en door McKinley en Froehling. Het achttal wordt compleet met Bobby Wilson (G.B.) en Manuel Santana (Spanje). Na Mulligans nederlaag zijn er nog maar drie geplaatste spelers overge bleven en wel de nummers een, twee en vier Emerson, Santana en McKinley. Het schema van de kwartfinales luidt: Emerson tegen Bungert, McKinley tegen Wilson, Freehling tegen Stolle en Kühnke tegen Santana. Slechts een paar honderd kijkers waren op baan vier, na de zege van Jenny Rid derhof en Eva de Jong over de Engelse dames Sladek en Wagstaff (6-2, 6-3), getui ge van een nieuwe opzienbarende triomf van de kleine Amerikaanse Billie Jean Moffit Zij schakelde in drie sets (4-6, 6-4, 7-5) de winnares van de Franse titel, de als tweede geplaatste Australische Les ley Turner uit. Hoewel de Argentijnse Norma Baylon er blijk van gaf een tennistoekomst te heb ben, gaf zij favoriete Margareth Smith zo 'weinig moeite (6-3, 6-3), dat de Australi sche zich bijna een glimlach veroorloof de. Drie Amerikaanse meisjes vormen met twee Australische, één Engelse, een Bra ziliaanse en een Zuidafrikaanse de laatste acht. Voor de kwartfinales luidt het sche ma: Margaret Smith-Renee Schuurman. Darlene Hard-Jan Lehane, Donna Fales- Ann Jones en Maria Esther Bueno-Billie Jean Moffitt. De dames Ridderhof en De Jong had den in het Engelse paar Sladek-Wagstaff wel een der zwakste dames dubbels van Wimbledon geloot. Maar dat doet niets af aan de verdienstelijke overwinning be haald na een vooral door Jenny Ridder hof uitstekend gespeelde partij. Dank zijn haar goede groundstrokes en sterk aan vallende forehandvolleys konden de te tal rijke fouten van de zich voortdurend ver keerd opstellende Eva de Jong 'worden gecompenseeerd. De Nederlandse kam pioene staat over het algemeen te vér van het net, waardoor nooit een schuine vol ley kan worden geslagen. Bovendien gin gen drie van de vijf games verloren op service van Eva de Jong. Het paar van Eysden-Ridderhof was laat op de avond natuurlijk niet opgewassen tegen de ster ke Australische combinatie Newcombe- Lehane, die met 6-4, 6-2 won. In de strijd zijn dus nog voor Nederland het dames dubbel Ridderhof-De Jong en het gemengd dubbel Maris-De Jong. Het was zaterdagavond tien voor half elf. De wedstrijd Nederland-Sullivans was ge vorderd tot in de achtste innings. Buiten de hekken kon men tot ver in de omtrek het enthousiaste gejuich van de meer dan 4.000 toeschouwers horen. Om tien voor half elf kwam iemand aan loket 8 om zes kaartjes van een rijksdaalder. „Voor welke dag?" vroeg de lokettist. „Voor deze wedstrijd en geef ze nu gauw!" was het antwoord. Het Duitse paard Torrid Song, eigenaar stal Kurier, zegevierde zondag op Duin- digt in de Grote Prijs der Lage Landen. Onder jockey Hans Fromming noteerde Torrid Song een kilometertijd van 1 min. 20.2 sec. De draverij, voor ruim 10.000 toe schouwers gereden, heeft een emotioneel verloop behad. Hoewel de hengst tot de favorieten behoorde werd toch niet ver wacht dat hjj een dergelijk overwicht zou demonstreren. Het was de eerste maal dat flyer Torrid Song op een 2600 m. af- stad werd ingezet. Het tactische rijden van jockey Hans Fromming maakte dat het paard bijzonder fit de laatste fase van de strijd inging en zijn gevreesde eind sprint maakte alle tegenstanders kansloos. Ook de 14-jarige veteraan Quicksilver S, die na een spectaculaire aanval in het voorste gelid was doorgedrongen, bleef het antwoord schuldig toen Fromming uit derde positie de eindsprint inzette met Rijkeboer en Rubis d'Ann voor zich, die het veld vrijwel voortdurend hebben aan gevoerd. Zonder merkbare moeite nam Torrid Song, 200 m. voor de finish de lei ding over. Quicksilver S. maakte van de verwarring gebruik en zag nog .Jeans een tweede plaats veilig te stellen. Indien Wa genaar Sr. dezelfde beheersing had kun nen opbrengen als de Duitser Fromming, dan was de zege mogelijk voor „veteraan" Quicksilver geweest. Met een totalisator- omzet van 396.129,50 boekte de paarde- sporttoto een nieuw record. De uitslag luidt: 1. Torrid Song, Hans Fromimng (Did.) 3 min. 30.-, km-tijd 1.20.2., 2. Quicksilver S„ J. Wagenaar (Ned.) km tijd 1.20.-, 3. Rijkeboer, M. Ver- gaay (Ned.) km. tijd 1.21.5., 4. Momyacal- do, G. de Zoete (Ned.) km tijd 1.21.1., 5. Tabor, E. de Visser (Ned.) km tijd 1.21.1. Advertentie ETALAGE- EN RECLAMESTUDIO WIJ ONTWERPEN EN VERZORGEN VOOR U - etalages - materiaal - decoraties - standbouw - showcards verbouw adviezen praalwagens SLAPERDIJK 38 I Santpoort Telef. 0 2560 - 7321 - 7582 ADVISEURS OP HET GEBIED1 VAN RECLAME OOQ - JOnOO'YXXXXXlOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOC De 33-jarige Spaanse ex-toreador Jose Galvez, thans exploitant van een tweetal biljartzalen in Huelva, heeft in het stad huis van San Sebastian de Europese bil- jarttitel anker kader 47/1 veroverd op zijn laatste tegenstander, de Belg Laurent Boulanger. Zoals reeds in voorgaande par tijen hield hij onder alle omstandigheden het hoofd koel en bleef onder de span ning uiterlijk onbewogen. Met Galvez heeft zeker niet de sterkste kaderspeler gewon nen, maar wel de meest complete biljar ter in dit toernooi. Slechts eenmaal moest hij buigen, in de derde ronde voor Henk Scholte. voor wie deze overwinning de springplank zou worden naar de derde plaats. En met Henk Scholte zijn wij gekomen bij onze twee Nederlandse vertegenwoor digers, die beiden met hoge verwachtingen naar Spanje kwamen, en bij het begin als de meest serieuze kandidaten voor de ti tel werden bestempeld. Maar voor wie bei den zelfs de finale onbereikbaar was. Hoop vol was de start van Tini Wijnen, maar toen hij in de vierde ronde tegen de Duit ser Rudolph zijn eerste nederlaag leed, kreeg zijn zelfvertrouwen al een geduchte knauw. Toen het zaterdagmiddag tegen Galvez met de door de nederlaag tegen Rudolph aangeslagen Wijnen niet lukte, werd hij zonder meer door de Spanjaard, die in de elfde en twaalfde beurt toch series van respectievelijk 74 en 56 voor de ogen kreeg, waarmee Wijnen hem tot op 36 punten be naderde '237-201) verslagen. In de vroege uren van zondag tegen Bou langer had Wijnen niets meer te verlie zen en ofschoon hij slechts enkele malen volledig tot ontplooiing kwam, zoals in een serie van 81 in de tiende beurt en in zijn slotreeks van 55, waarmee hij de partij uit een achterstand: 245-251 in zijn voor deel afsloot, had hij in het toernooi daar mee een belangrijke rol gespeeld. Immers, hiermee had hij Galvez, die te zelfdertijd over Rudolph zegevierde, aan de top gebracht. Zondagmiddag tegen de sterk spelende Van Hassel, die tot twee series kwam van boven de honderd 109 in het begin en 116 in de achtste beurt kon Wijnen zich weer niet uit de maliase omhoog werken en ging kansloos ten on der. Henk Scholte daarentegen, heeft zich na de slechte eerste dag met nederlagen te gen Wijnen en Boulanger, goed hersteld. Weliswaar moest hij na zijn zege op Gal vez 'n onverwachte nederlaag tegen Agui- lera incasseren, maar daarna deed de Eir.dhovenaar zich kennen als de beste kadrist in dit gezelschap. Hij scoorde to taal zes series boven de honderd, reeksen alle van grote kwaliteit, waarvan de hoog ste van het toernooi (168). Hij bracht bo vendien de kortste partij op zijn naam (zeven beurten tegen Van Hassel) en klom in gemiddelde van 7.10 na de eerste dag tot 15.42. De eindstand luidt nu: pnt. car. brt. h.s. gem. 1. en Europees kampioen Galvez 12 1913 121 91 15.80 2. Boulanger 10 2003 167 104 11.99 3. Scholte 8 1712 111 168 15.42 4. Van Hassel 8 1788 126 116 14.19 5. Wijnen 8 1802 129 126 13.96 6. Rudolph 6 1781 130 114 13.70 7. Aguilera 4 1601 161 107 9.94 8. Grivaud 0 1269 181 108 7.01 Judith de N(js en Tino Janssen zegevier den zondag in een zwemwedstrijd in de Lek over 6 km. Judith de Nijs won voor de derde maal en kreeg daardoor de beker definitief in haar bezit. Tino Janssen kwam in 1962 eveneens als eerste aan. De uitsla gen luiden: dames: 1. Judith de Njjs (Rob ben) 46.45.6, 2. Ineke Heemskerk (Robben) 49.00.6, 3. Dini Koopman (Naarden) 49.009. Heren: 1. Tino Janssen (EZNPC) 46.58.1, 2. W. Hermsen (Robben) 47.01.9, 3. B. Ooroen (Njord) 47.04. Zaterdagmiddag zijn er in Ouderkerk zwemwedstrijden over 2 km gehouden Om de Zwemkroniekbeker. De uitslagen lui den 2 km vrije slag heren: 1. Tino Janssen (EZNPC) 26.47,8, 2. Walter (DJK) 28.07.7, 3 Arendse (De Futen) 28.11.3. 2 km vrije slag dames: 1. Judith de Nijs (Robben) 27.36.3, 2. Adrie Lasterie (Naar den) 29.00.6, 3. Margriet Schimmel (Naar den) 29.07.—. 2 km schoolslag heren: 1. Van Altena (Robben) 31.32.—, 2. Bruggink (DJK) 31.35, 3. Van Bunschoten (Naarden) 33.45.-. 2 km schoolslag dames: 1. Rita Kroon (Robben) 31.23.5, 2. Jos Veldhuyzen (Naar den) 31.30.-, 3. Gretta Kok (De Futen) 32.31.5. Tijdens internationale zwemwedstrijden in het Olympisch zwembad van Rome eindigde Jan Jiskoot op de 100 meter vlin derslag en de 400 meter wisselslag per soonlijk als tweede. Op de 100 meter vlin derslag zegevierde de Duitser Freitag in 1 mm. 01.7 sec. en Jan Jiskoot had twee- tiende seconde langer nodig. Ook de 400 meter wisselslag persoonlijk eindigde in een Duitse zege. Küppers won in 5 min. 10.1 sec., Jiskoot werd tweede in 5 min. 11.7 sec. en de Hongaar Lenkey derde in 5.14.8. De Fransman Christophe zegevierde op de 100 meter rugslag in 1 min. 02.8 sec en op de 200 meter vrije slag in 2 min. 07.5 sec. Zijn landgenoot Luyce verbeterde het Franse record op de 400 meter vrije slag in 4.29.7. De Nederlandse zwemmer Wieger Men- sonides is zondag tijdens internationale zwemwedstrijden in Rome tweede gewor den op de 100 meter schoolslag. Zijn tijd was 1.14.1. De winnaar, de West-Duitser Jocken Roos won het nummer in 1.12.8. Jan Jiskoot werd vierde op de 200 m vlin derslag en vijfde op de 100 m vrije slag. De twee kilometerwedstrijd voor de zwemkroniekbeker, die zondag in Tilburg werd gehouden, leverde bij de dames een overwinning op voor Marian Heemskerk (De Hobben). Chris van Lint (PSV) won bij de heren. De honkbal wedstrijd tussen Rotterdam en Antwerpen, die zaterdagmiddag op het Sparta-terrein in Rotterdam werd ge speeld, is in de 4de innings bij de stand 3-0 voor de Rotterdammers wegens regen, gestaakt. i

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 11