Bordeaux blijft een bar gunstige Tourstad voor Nederland t Alwin en Van der Togt tweede vóór Franse wereldkampioenen Nederlandse zeilers kwamen niet op de ere-plaatsen Jan Janssen behaalde bijna dubbele zege LEX V AN KREUNINGENeetappe Ronde van de Toekomst Rus Petrov zonder steun weer terug Jan Pieterse moest gele trui afstaan Resultaten Ronde van de Toekomst Nederland finalist Europa-schaakcup Nog geen melding van alles goed X Ben Verhagen derde in Kieler Woche Zaterdag snelste, zondag van eerste plaats afgehouden Tour de France in cijfers Holland-Beker voor skiffeur Rob Groen Sparta verbeterde estafette-record X X X X X X X X MAANDAG 1 JULI 1963 13 TT7V \7 INT l<roi?TTXTTTVT/^T7TVT &een sprinter maar toch winnaar in Valpartijen In Ronde van Oostenrijk: 16 seconden 1 2 3 I 2 3 4 5 6 7 1 8 9 10 11 12 13 Alwëérs Locomotief vooraan! Locomotief V- Het Spaarne <w En weer won een Nederlander in Bor deaux. Lex van Kreuningen, loodgieter uit Utrecht, werd zondag de eerste gele truidrager in de Ronde van de toekomst door op de wielerbaan van het Stade Mu nicipal van de Franse wijnstad zijn vijf medevluchters twee Spanjaarden, twee Russen en een Westduitser op sterke wijze te verslaan. De traditie, dat Bor deaux voor de Nederlanders een gunstige Tourstad is, bleef daarmee gehandhaafd. Hans Dekkers, Jan Nolten, Henk Faan- hof en Wout Wagtmans wonnen er, res pectievelijk in 1952, '53, '54 en '55 een etappe in de Tour, Jan Janssen bracht verleden jaar de eerste rit van de Tour de l'avenir op zijn naam en nu was dus, eveneens in de Ronde van de Toekomst de 25-jarige onafhankelijke Lex van Kreu ningen aan de beurt. De Spanjaard Jose Quesada stormde als eerste de piste op, met waarschijnlijk de taak de sprint aan te trekken voor zijn landgenoot Saguarduy, in Spanje de grote favoriet voor de eindoverwinning. In het spoor van Quesada volgde van* Kreunin- gen. Een uitgesproken sprinter is hij niet en daarom lanceerde hij zijn aanval reeds op het voorlaatste rechte stuk. Quesada leek stil te staan, toen de lange figuur in de oranjetrui over hem heen daverde. De Duitser Schulz was „nergens" en op dat moment bleek tevens dat de Russen Tcherepovitch en Melikov kennelijk niet aan het rijden op wielerbanen zijn ge wend. Slechts Saguarduy bood nog enige tegenstand, maar het deerde Van Kreunin gen totaal niet. Terwijl het peloton, kort na de leiders binnengekomen, aan de laat ste ronde begon, liet Van Kreuningen de Spanjaard nog even komen om vervol gens soepel van hem weg te lopen. Met meters voorsprong ging hij over de streep. De 128 km. lange eerste etappe, die een tamelijk rustig verloop had, werd in het begin gekenmerkt door een aantal massa le valpartijen. Voor de Nederlanders had den deze geen ernstige gevolgen. Slechts Bart Solaro was er tweemaal bij be trokken. Hoewel zijn fiets reeds na ruim tien kilometer, toen hij met 31 andere coureurs tegen de grond smakte, zeer ern stig werd beschadigd, bereikte de Bos schenaar toch in het peloton Bordeaux. Minder fortuinlijk verging het de Brit Gordon Macnaught, die eveneens betrok ken raakte bij een valpartij. Macnaught reed nog wel even verder, maar een pijn lijke blessure aan het hoofd dwong hem al spoedig de strijd te staken. De tweede etappe van de Ronde van Oostenrijk (amateurs) is in een dubbele Oostenrijkse overwinning geëindigd. Het tweetal Kurt Postl en Felix Damm eindigde op de respectievelijk eerste een tweede plaats in de 86 km lange rit van Wenen naar Graz. Zij hadden een voorsprong van bijna drie minuten op de gele trui-drager Jan Pieterse, die alleen als derde over de eindstreep ging. In het algemeen klasse ment is Pieterse achter de beide Oosten rijkers nu derde. De uitslag van de tweede etappe luidt: 1. Postl (Oostenr.) 4 45.15; 2. Damm (Oos- tenr.) z.t.; 3. Pieterse (Ned.) 4.48.13; 4. Dries (Belg.) 4.49.30; 5. ex aequo, Gerben Kar stens (Ned), Henk Cornelisse (Ned.), Arie den Hartog (Ned.) allen in 4.49.35. Het algemeen klassement luidt: 1. Damm (Oostenr.) 7.09.50; 2. Postl (Oostenr.) 7.11.03 3. Jan Pieterse (Ned.) 7.11.58; 4. Dries (Belg.) 7.14.05; 5. ex aequo Gerben Kar stens, Henk Cornelisse, Arie den Hartog (allen Ned.) 7.14.10. RONDE VAN DE TOEKOMST 1 juli—2e eK-202km BORDEAUX ATLANTISCHE OCEAAN SPANJE Cashes langon Bazas57km 'CapHeux Roquefort Aire KOkm Mor laas (DRovitaillering De Nederlandse ploeg heeft in vrijwel alle aanvallen van deze eerste rit een werkzaam aandeel gehad. Toen na ruim veertig kilometer de schermutselingen be gonnen, was eerst de lange Limburger Jan Schroeder erbij met onder andere de Belg Cotman en de zwitser Bingelli als metgezellen en Lex van Kreuningen rea geerde snel toen even verder Quesada, de Fransman Delisle, de Belg Haeseldonck en enkele anderen het peloton achter zich lieten. Een vluchtpoging met onder anderen Jaap de Waard was ook al geen lang le ven beschoren, maar niet ver voor de ra vitaillering in Castillon-la-Bataille (73 km) volgde de ontsnapping, die later beslis send zou blijken te zijn. Zes man verko zen de vrijheid: Tcherepovitch, Schulze, Quesada, Saguarduy, de Brit George Ben nett en Van Kreuningen. Melikov spurtte even later gemakkelijk uit de hoofdmacht en bracht het aantal leiders zodoende op zeven. Hoewel de voorsprong van de vluchters niet groot werd (maximaal 45 seconden), zou het peloton ze toch niet meer terugzien, met uitzondering van George Bennejt, die min der dan 25 km. voor het einde door een lekke band terugviel en daarmee de on- fortuinlijkste man van deze openingsrit werd. De anderen hielden stand, al was het verschil aan de finish teruggelopen tot welgeteld zestien seconden. Al vielen de prestaties van de beide Russische vertegenwoordigers in de kop groep wat tegen Tchrepovitch en Me likov werden respectievelijk derde en vier de het rijden van de ploeg als geheel maakte toch wel indruk op de volgers. Petrov, die na zestig kilometer een lekke band kreeg, had bijvoorbeeld geen enkele steun van zijn co-equipiers nodig om in het peloton terug te komen. Met een snel treinvaart achterhaalde hij binnen de kortst mogelijke tijd de groep, waarvan onder meer Bart Solaro door de mankemen ten aan zijn fiets een vijftigtal meters achtergeraakt dankbaar profiteerde. Voorts kan Van Kreuningen erover mee praten dat de Russen echt wel weten wat fietsen is. Het merendeel van het werk in de kopgroep knapten zij op en wat dat betreft was hun overwinning in het ploe- genklassement een waardige beloning. De uitslag van de eerste etappe van de Ronde van de Toekomst luidt: 1. Lex van Kreuningen (Ned.) 3 uur 03 min. 43 sec. met bonificatie 3 uur 02 min. 43 sec.; 2. Sagarduy (Spanje) z.t. met bonificatie 3.03.13; 3. Tcherepovitch (Kusland) z.t.; 4. Melikov (Rusl.) z.t.; 5. Schulz (Did.) z.t.; 6. Quesada (Spanje) z.t.; 7. Hoban (G.B.) 3.03.59; 8. Haesel- donckx (België) z.t.; 9. Schejbal (Tsjech) z.t.; 10. Cotman (Belg.) z.t.; 11. Snepvan gers (Ned.) z.t.; 14. Schroeder (Ned.) z.t.; 20. Haast (Ned.) z.t.; 21. De Waard (Ned.) z.t.; 22. Solaro (Ned.) z.t.; 30. Ha- rings (Ned.) z.t.; 31. Van Egmond (Ned.) z.t. Het ploegenklassement van de eerste etappe luidt: 1. Rusland 9.11.25, 2. Span je 9.11.25, 3. Nederland 9.11.41, 4. West- Duitsland 9.11.41, 5. België 9.11.57, 6. Italië 9.11.57. Nederland heeft in Hengelo de tweedaag se drielandenschaakwedstrijd met Span je en Luxemburg gewonnen. Op de eerste dag behaalden onze landgenoten zeven bordpunten, evenveel als de Spanjaarden, die eveneens een goede gooi naar de over winning deden. Op de tweede speeldag echter stelden de Nederlanders de eind zege veilig door allereerst de ontmoeting tegen Spanje met drie punten verschil te winnen en bovendien tegen Luxemburg de volle winst te behalen, terwjjl de Span jaarden tegen hen een vol punt moesten prijsgeven. De eindstand luidt: Nederland 16 punten, Spanje 12, Luxemburg 2. Nederland heeft zich hiermee geplaatst voor de finale om de door de wereldschaakbond ingestelde Europa-cup. Het Nederlandse studenten basketbal team heeft zondag in Stuttgart met 6261 gewonnen varr de Duitse club SV Moeh- ringën. Bij de rust stonden de Nederlandse studenten met 36—33 voor. P.S.V.-Djurgarden Sparta-Vienna F.C. Oergryte-Ensehede Ajax-Tasmania Rapid-Neumunster Bayern-Göteborg Wien. AC-Pirmasens Schwechat-Norrkop. Sedan-Standard Nimes-Antwerp Toulouse-Gantoise Rouen-Lierse SK Fiorentina-ZDrich De 297.326 deelnemers in de sporttoto van deze week zorgden voor een inleg van 344.270. Van dit bedrag is 68.165 beschikbaar voor de eerste prijs en 45.445 voor de tweede. Zondagavond laat hadden zich nog geen prijswinnaars gemeld. De voetbalwedstrijd tussen de militaire ploegen van België en Frankrijk, die za terdagavond in Saloniki werd gespeeld is geëindigd in een 21 zege voor de Belgen. Bij de rust was de stand: 00. 'Advertentie fi-ö- Om prestatie, kwaliteit èn prijs ook voor u Locomotief Licht lopende Locomotief- rijwielen voor sport, toerisme en dagelijks gebruik reeds vanaf 156,50 Lex v. Kreuningen de winnende fiets! Gemonteerd met Vredestein-banden. 1 4\. De internationale roeiwedstrijden van de „Koninklijke" mogen weer als het grootste roeievenement van dit seizoen worden aan gemerkt. Twee dagen was de Amsterdam se Bosbaan in de ban van de Europese roeigroten, waarbij ditmaal ook de Neder landse roeiers een duchtig woordje konden meespreken. Met name leverde skiffeur Rob Groen een verheugend goede presta tie, waardoor Nederlands oudste roeitrofee de Holland Beker, voor een jaar in zijn bezit komt. Njord en Nereur gaven boven- De Nederlandse afvaardiging naar de 81ste Kieler Woche heeft geen domineren de rol kunnen spelen. Dat was ook nauwe lijks te verwachten want achttien landen hadden, ter voorbereiding van de Olympi sche Spelen 1964 hun volledige trainings- ploegen naar dit evenement gezonden, het geen tot gevolg had, dat dagelijk zo'n twee duizend schepen op het water kwamen. Toch mochten de prestaties van enkele Nederlandse zeilers gezieru worden. Ben Verhagen steeds goed geklasseerd in de Flying Dutchman-klasse eindigde op de derde plaats in de eindrangschikking ach ter de 24-jarige Hans Fogh en de Italiaan Capio. Wim van Duyl, die enkele dagen op de tweede plaats stond, moest daarentegen in de races van zaterdag en zondag bui gen voor zijn grootste tegenstanders en zakte in het algemeen klassement naar de derde plaats. Winnaar werd tot veler ver rassing de 56-jarige Berlijnse fabrikant Paul Springer voor zijn veel beroemdere landgenoot Mulka en de Italiaan Sorrenti- no.. Een .'tweede overwinning behaalden de Duitsers in de finnjollenklasSe door ,dé 2X- jari'gé Uwe Mares vóór de Oostenrijker' Raudaschl, die de laatste race op zijn naam bracht. Willems (Ned) werd zeven de en Wayboer (Ned) achtste. De laatste dag van de Kielerwoche bracht stralende zonneschijn en een zwak ke omlopende wind uit het noordwesten, die de mooi-weer-zeilers duidelijk bevoor deelde. Pas tegen het einde van de regat ta kwam een lichte bries op en een kleine randstoring voerde wat wolken naderbij, die zich echter snel weer oplosten. De grootste tegenslag had zondag ongetwijfeld de Amerikaan Andre, die na zes races nog een zekere kandidaat scheen voor de eind overwinning in de finnjollen, maar op de laatste dag een boei raakte en uit de strijd genomen werd. Zowel zaterdag als zondag hebben schif tende winden en buien de berekeningen van de zeilers op de Westeinderplas bijzon der bemoeilijkt. Dit was voor Egon Rolf von den Baumen in de valkenklasse, Ger- rit Vroege in de sharpieklasse en vrij heidszeiler B. Willemsen geen beletsel om driemaal de eerste plaats te veroveren. In de overige klassen bleef de strijd vol komen open, zodat daarin de twee reste rende races, die in het komende weekein de worden-gevaren de beslissingen zullen opleveren. Grote kanshebbers zijn behalve de drie genoemden C. Kist in de regen boogklasse (1-12), H. Tournier in de klasse der O'.ympia-jollen (3-1-2) en B. de Vries fn de sternklasse (2-2-1). De 23-jarige Nederlander Jan Janssen, revelatie van de Ronde van de Toekomst van het vorig jaar, is de held gewor den van het eerste Tourweekend door za terdag in de zevende etappe naar Limo ges een prachtige overwinning te behalen en zondag op de rose wielerbaan van de havenstad Bordeaux als vijfde te eindi gen. Daar zegevierde in een zeer onre gelmatige spurt de drager van de groene trui Rik van Looy, die revanche nam voor zijn nederlaag in Limoges, waar hij achter Janssen met de tweede plaats ge noeg had moeten nemen. Het duel tussen Van Looy en Janssen, die door zijn schitterende resultaten in het puntenklassement tweede is gewor den, is echter van buitenaf beïnvloed. Janssen had bij het binnenkomen het wiel van Van Looy gepakt, voor wie Ludo Jans- sens de spurt ging aantrekken. Er waren echter meer gegadigden: Van Aerde, Fo re, de plaatselijke favoriet Darrigade, Van nitsen en nog anderen drongen zich naar voren. In de voorlaatste bocht zag Jan Janssen onder in de bocht een gaatje, maar toen hij daar in sprong, werd hij door een van de concurrenten, waarschijnlijk Vannitsen, aan zijn trui getrokken en ver loor het contact met Van Looy. Janssen, die al zijn stuurkunst moest aanwenden om niet de pelouse op te rij den, moest buitenom komen en het was een te zware opgave om toen nog Van Looy te bedreigen. In de laatste 200 me ter gebeurde er nog het een en ander. Willy Vannitsen wilde in een te nauw gat BORDEAUX sires Langnon Bazas 57 km Roqefori Airel40km Morlaas 184 km SPANJE De uitslag van de zevende etappe in de Tour de France (Angers—Limoges over 236 km.) luidt: 1. Jan Janssen (Ned.) 6.01.59. met bon. 6.00.59: 2. Van Looy (B.) 6.02.03, met bon. 6.01.33; 3. Fore (B.); 4. Graczyk (Fr.); 5. Van Aerde (B.); 6. Daems (B.); 7. Bocklandt (B.); 8. Beheyt (B.) 9. Ignolin (Fr.); 10. Carlesi (It.). De uitslag van de achtste etappe over 231.5 km. van Limoges naar Bordeaux luidt: 1. Rik van Looy (B.) 5.34.20, met bon. 5.33.20; 2. Fore (B.) 5.34.20, met bon. 5.33.50; 3. Van Aerde (B.) 5.34.20; 4. Darrigade (Fr.); 5 Janssen (Ned.); 6. G. Desmet (B.); 7. De Cabooter (B.); 8. Graczyk (Fr.); 9. Gainche (Fr.); 10. Aeren- houts (B.); 20. Dick Enthoven (Ned.); 25. An- quetil (Fr.); 32. Huub Zilverberg (Ned.); 55. Ab Geldermans (Ned.), allen dezelfde tijd als Van Looy 5.34.20. Na de achtste etappe luidt het algemeen klassement: 1. Gilbert Desmet (B.) 43.26 39; 2. Anglade (Fr.) 43.26.45 op 6 sec.; 3. Elliott (Ierl.) 43.27.41 op 1.02; 4. Van Tongerloo (B.) 43.28.23 op 1.44; 5. Otano (Sp.) 43.28.52 op 2.13; 6. Sta- blinski (Fr.) 43.32.36 op 5.56: 7. Anquetil (Fr.) 43.32.53 op 6.14: 8. Suarez (Sp.) z.t.; 9. Van Looy (B.) 43.33.33 op 6.54; 10. Pauwels (B.) 43.34.08 op 7.29: 15. Jan Janssen (Ned.) 43.35.02 op 8.24; 19. Dick Enthoven (Ned.) 43.35.34 op 8.55; 23. Ab Geldermans (Ned.) 43.36.19 op 9.40; 35. Huub Zilverberg (Ned.) 43.37.30 op 10.51. Na de achtste etappe luidt het puntenklas sement: 1. Van Looy (B.) 105 pnt.; 2. Janssen (Ned.) 82 pnt.; 3/4. G. Desmet en Van Aerde (B.) beiden 67 pnt.; 5. Darrigade 47 pnt. De Belg Bocklandt kreeg de prijs voor de strijdlustigste renner. Het algemeen ploegenklassement ziet er als volgt uit: 1. Geminiani 130.28.50; 2. De Muer 130.29.38; 3. Driessens 130.32.04; 4. Schotte 130.37.11; 5. De Kimpe 130.37.14. De Italianen Minetto, Ottaviani en Dante kwamen na het sluiten van de controle bin nen. Zij werden uit de strijd genomen. dien de toon aan in het nummer ongestuur de vier. De grootste verrassing kwam in de dubbel twee, waarin de wereldkampioe nen Duhamel en Monnerau (Frankrijk) een zware nederlaag te incasseren kregen. Het werd een race om niet snel te ver geten met de Tsjechen Kozak en Schmidt als winnaars en de Nederlanders Alwin en Van der Togt op de tweede plaats. Uit deze en andere verrichtingen is gebleken, dat op een aantal nummers door de Ne derlanders een aansluiting met de inter nationale „top" is gevonden. In totaal na men 343 ploegen aan de wedstrijden deel. Hoogtepunt van dit roei-weekeind was wel het optreden van de skiffeur Rob Groen bij de strijd om de Holland Beker. Rob Groen heeft weinig moeite gehad met het zeker stellen van zijn overwinning. Het was echter de manier waarop hij zijn race maakte. Zijn sterke tegenstanders Higny (België) en Valenchon (Frankrijk) bezwe ken vrij snel onder het geweld van de Aegir-man. Ook met de Holland-beker as piraties van Wienese was het nu voor goed uit. Hij moest met een vierde plaats genoegen nemen achter Higny en Valen chon. Vooral de vier zonder stuurman was een RONDE VAN FRANKRIJK 1juli-9e eh-202km (D Ravitaillcnng grens kruipen,viel en sleepte een vijftal ren ners met zich mee. Voor Vannitsen, die met een gebroken sleutelbeen onder aan de baan bleef liggen, was de Tour afge lopen. Inmiddels had het duel tussen Van Looy en Darrigade zich afgespeeld, van wie de laatste hier voor zijn tienduizenden sup porters nog eenmaal wilde winnen. Maar Van Looy was het te slim af. De Belg drukte de naar beneden schietende Dar rigade omhoog en won Afgeknabbeld Het voornaamste resultaat van twee da gen hard koersen was, dat Van Looy door zijn bonificaties anderhalve minuut op Anquetil is ingelopen en nu nog slechts Met een brede armzwaai en schijnbaar onvermoeid gaat Jan Janssen als eer ste in Limoges door de finish. 40 seconden op de Fransman achterstaat. Zowel in de rit van Angers naar Limoges, azen het veld zo sterk gecontroleerd, dat bijna niemand de gelegenheid heeft ge kregen te ontsnappen. Pogingen waren er vele, pogingen ook van Anquetil om Ba- hamontes op afstand te rijden en tenslot te aanvallen van Van Looy op Anquetil, wiens mannen het bijzonder druk hebben gehad met het terughalen van de vluch ters. Slechts één man is gedurende de zeven de etappe erin geslaagd aan de schier niet aflatende oplettendheid te ontsnappen van Van Looy en Anquetil, en dat was de 23-jarige Nootdorper Jan Janssen, opzien barende debutant in de 50ste editie van 's werelds grootste wielerronde. Vlak voor het binnenrijden van het stadion in Li moges, in een korte venijnige klim, geluk te Janssen, wat tientallen anderen tij dens de 236 kilometer lange rit niet had den kunnen verwezenlijken: een beslissen de demarrage. Van Looy, die deze etappe zo graag op zijn naam had willen brengen om zijn in de tijdrit geknakte zelfvertrouwen te her vinden bleef wel het grote peloton voor, maar de puur-snelle Janssen werd niet meer bedreigd en won zijn eerste etappe in de „echte" tour met een voorsprong van 4 seconden. Het vormde een passend geschenk voor zijn jarige verloofde. De etappe begon sensationeel. Van de start af maakte Van Looy zich los en werd eerst drie kilometer verder weer teruggehaald door Anquetil, diedirect doorging en op zijn beurt de meute tot een krachtsinspanning dwong. De allure van de Normandiër maakte de overigen duidelijk, dat hij op deze dag geen ont snappingen zou dulden en aldus geschied de. Geen van de vele pogingen vonden genade in de ogen van de Rapha's en met behulp van Van Looy kon de vrede tot vlak voor de finish worden bewaard. prachtige race. Hier vielen de ploegen van Njord en Nereus op. Zij hadden in de Franse kampioensploeg en een Belgische combinatie geduchte tegenstanders. De Varsity-winnaar Njord leverde honderden meters lang een bijzonder scherp gevecht met Nereus. Pas vlak vóór de finish gaven de Amsterdamse studenten zich gewonnen. Eén lengte voorsprong noteerde de com missaris van aankomst voor de verheugde Leidenaren. Het hoofdnummer van de wedstrijden van de „Koninklijke" was het nummer Jonge acht B, vanouds sterk bezet met fel twistende studentenploegen. Het waren Ne reus, Njord en Proteus die elkaar heel lang elke meter voorsprong betwistten. De junior-ploeg van Nereus wist de felbegeer de Senaatsbeker met bijbehorende krans te veroveren. Het was een wedstrijd met vele aanvallen van Nereus op de roeiers van Proteus, waarbfj ook Njord zich ge ducht weerde. Bij de dubbel twee kwamen onze land genoten Alwin en v. d. Togt goed voor de dag. Hun tegenstanders Duhamel en Mon nerau en Kozak-Schmidt waren van erkend groot formaat. De wereldkampioenen ble ken niet erg in vorm te zijn en speelden in de strijd om de eerste plaatsen geen rol van betekenis. De Tsjechische groot meesters waren duidelijk de Hollanders de baas, maar het verschil was niet groot. De Tsjechen hebben hun grootse vorm van voor enkele jaren kennelijk terugge vonden. Alwin en v. d. Togt hadden slechts 3.2 seconden langer voor de twee kilome ter nodig dan de geweldenaren uit Praag. De oude acht was een Tsjechisch-Franse aangelegenheid. Tussen de beide „semi- professionals" kwam de ploeg van Proteus niet bijster ver. Zij was duidelijk klassen minder. Wel hield Proteus het bewonde renswaardig lang vol om het de beide groten lastig te maken, doch de Leger-acht vanachter het ijzeren gordijn maalde elke tegenstand weg. „Het Spaarne" leverde in de jonge twee zonder stuurman heel aardig slag tegen Nautilus, De Hoop en Tachas. Het duo Van Buren-Westra kon het ditmaal niet verder brengen dan een tweede plaats achter de sterke Rotterdammers van Nau tilus. Bij de dames was er op de korte baan in vele nummers vinnige strijd, zoals dat gebruikelijk is. In het nummer acht maak ten de Engelse dames met hun Nederland se tegenstandsters korte metten. Ook het nummer skif werd een buitenlandse aan gelegenheid. Hier was de winnares Mile Camu uit Verdun, meermalen Franse kam pioene, die mejuffrouw De Vlas naar een derde plaats verwees. Tweede was de Europese kampioene, de Engelse Chuter. Bij het Spaarne was het vooral de meis- jesjeugd die zich danig weerde. Mejuf frouw d'Engelbronner won het skifnummer 17-18 j., voor de Leythe Poseidon en Ja son, ook de dubbel vier 17-18 was voor Het Spaarne. Het nummer snelroeien dub bel twee 17-18 was voor mejuffrouw Gode- froy en Arlman voor Nautilus en Gouda. De Spaarne-heren in het nummer lichte vier moesten genoegen nemen met een goede derde plaats. Het strijdlustige ge zelschap kwam terecht achter de Duitse ploeg Bayer en Laga. De estafetteploeg van Sparta (Den Haag) bestaande uit de meisjes Gerdie Stikkelman, Maja en Marianne van der Staal en Ine Strieker, verbeterden zater dag tijdens wedstrijden in Tilburg het Ne derlands record 4x80 meter meisjes tot 39.8 sec. Het oude record stond sedert 15 juni op naam van ADA (Amsterdam).

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 13