Wim Vleesman ontsnapte pas in slotfase aan waakzaam peloton I L if 3 VESPA Fa. PRUIS Zoon IN DE VISHAL EN OP ZEE Velser sportweek besloten met halfuur durend vuurwerk Evenementen op laatste dag door tallozen bijgewoond Wil ml floet m Sportweekronde van IJmuiden Tweelingbroer Piet op derde plaats Voor Santpoort-noord nieuwe kleuterschool Kort IJmondnieuws Koop nu 'n Vespa scoofer en win f 1000,- Havenberichten Jongelui op het verkeerde pad MAANDAG 1 JULI 1963 5 jrj*- v. r- Ontsnapt Dansfeest op Koningsveld Jonge Duitser kwam door gas om leven Nettenfabriek tachtig jaar STOFZUIGERS Mysterie van verlaten bromfiets op trawlerkade „Prago" diploma's voor zeven jongens in IJmuiden Examens De slanke Uitgeester jachtrijder Wim Vleesman heeft in de sportweekronde van IJmuiden, die zaterdagmiddag door het Velser sportcomité in samenwerking met de Beverwijkse rennersclub „Kennemer- land" op een 1400 meter lang parcours aan de Waalstraat en Maasstraat werd verreden en waarvoor de belangstelling enigszins tegenviel, een knappe overwin ning behaald. Daartoe ontsnapte de weg- kampioen van Noord-Holland in de slotfa se uit het peloton en bleef ondanks fel verweer van de favorieten Jan Rasch, Hans van Pierre, Rob Balvert en Henk Peters met een tiental meters verschil aan de winnende hand. Luide toegejuicht reed de sympathieke Wim Vleesman daarna een welverdiende ereronde. Zijn tweelingbroer Piet maakte het succes voor de Vleesmannen met een derde plaats compleet. Van sprankelende jachten en verwoede achtervolgingen is in deze IJmuider sport weekronde, waarvoor tachtig amateurs aan de start verschenen, niet zo bar veel sprake geweest. Daarvoor lag het tempo trouwens veel te hoog. De demarranten mochten zo'n veertig of vijftig meter voor sprong nemen en werden dan weer inge lopen. Vooral Thijs Bouma, Gep Cuvelier, Theo Oudshoorn, Rob Balvert, Jan Tim mer en Henk Peters toonden zich bij de verschillende schermutselingen zeer actief. De favoriete Cor Schuuring (nationaal wegkampioen), Coen Visser, Nol Klooster man, Joop Wuurman, Eddy Riethoff en de Brit Ken Daniels waren om verschillende redenen niet aan de start verschenen. Er waren maar liefst 36 wegblijvers. De eerste ontsnapping van enige beteke nis kwam na ongeveer 25 kilometer koers van Gep Cuvelier, de lange Marcel Rutte en stayerskampioen Henk Buis. Zij konden de eenmaal veroverde winst niet behouden, want de felle Henk Peters trok alles weer bijeen. Het bleef daarna onrus tig in de voorste gelederen van het pelo ton, maar wat of Suiker, Timmer, de ac tieve Bouma, Jongkind, Van der Horst en Piet Vleesman ook probeerden, zij kregen geen kans om een beslissende voorsprong te nemen. Daarover kunnen ook de favo rieten Balvert, Timmer, Peters en Ouds hoorn meespreken. Zij gaven in deze af- weerslag de toon aan. Een georganiseer de aanval van Cuvelier, Fontijn, Balvert, Nuyens en Zonneveld werd door Peters verijdeld. Ook Van Pierre, die mef nog elf ronden te rijden aan een solovlucht be gon, liet men niet gaan. Meteen daarna gaf Wim Vleesman een paar duwen extra op de pedalen en ont snapte aan de aandacht van het peloton. Zijn ploegmakkers Timmer en Zonneveld „drukten" meteen het tempo, maar de den dat erg onbeholpen en doorzichtig. .Het ging trouwens niet geheel volgens de regelen van de kunst. Toen de snelle Rasch de combine doorbrak kwam de voorsprong van Vleesman nog lelijk'in ge vaar. Van Pierre, Balvert en Peters namen de jacht van Rasch over, maar zij verzuim den om door te drukken. De rivaliteit sprak daarbij een hartig woordje mee. Voor Vleesman verliep de strijd zoals hij het maar kon wensen. Nochtans kwam het voluit sprintende peloton heb nog heel dicht op de hie- Het bestuur van de Vereniging tot op richting en instandhouding van Christe lijke kleuterscholen te Santpoort-Noord heeft het gemeentebestuur van Velsen medewerking verzocht voor de bouw van een kleuterschool aldaar. Door het bestuur wordt in stand gehou den de Christelijke kleuterschool De Woelwaters. Deze school is ondergebracht in drie lokalen van de zogenaamde Finse school aan de Irissenstraat te Santpoort- Noord. In dit gebouw, dat eigendom is van de Vereniging voor Christelijk Natio naal Schoolonderwijs, zijn voorts onder gebracht twee klassen van de van deze vereniging uitgaande School met de Bijbel. Genoemd gebouw zal in verband met de realisering van het uitbreidingsplan Santpoort-Noord op korte termijn moe ten verdwijnen, om plaats te maken voor etagewoningen. In verband hiermede is onlangs aan laatstgenoemde vereniging medewerking verleend voor de uitbrei ding van de School met de Bijbel aan de Frans Netscherlaan met twee leslokalen. B. en W. stellen de raad dan ook voor het verzoek in te willigen Gunstig staan B. en W. voorts tegen over verzoeken om medewerking voor: de aanschaffing van nieuw meubilair voor het handenarbeidlokaal in de Del Court van Krimpenschool in Velsen- Noord, ter vervanging van de verouderde tafels en banken; de aanschaffing van 35 leerlingen-sets ten behoeve van de H. Hartschool, gelegen aan de Eenhoorn straat te IJmuiden; de aanschaffing van enig schoolmeubilair ten behoeve van een klasse van de R.K. Kleuterschool in de Kerkstraat te IJmuiden. Het bestuur van de Da Costakleuter- school te Velsen-Noord heeft medewer king verzocht voor het herstellen van de riolering. De gebreken, die deze riolering vertoont, zijn veroorzaakt door een ver zakking, welke een gevolg is van het in klinken van de grond. In dit geval is er sprake van een herstel, niet gewoon on derhoud. B. en W. stellen de raad voor ook hier in medewerking te verlenen. VISSERS GEVEN VOOR TOOGDAG Op initiatief van schipper A. Keus van de SCH 159 wordt in volle zee door Sche- veningse, Katwijkse en Vlaardingse vissers geld ingezameld ten bate van de Toogdag uitgaande van het Prinses Beatrix Fonds welke op 2 juli te Scheveningen wordt gehouden. Toezeggingen kwamen reeds binnen van de SCH 120 50.—; SCH 87 f 87.—; SCH 56 f 50.—; SCH 159 86.50; KW 130 f 130.-; KW 95 105.—; KW 22 100.—; KW 37 107.—; KW 167 125.—. Een langgerekt groepje renners koerst behendig door de smalle straten van IJmuiden. len. Aan de finish bedroeg het verschil amper vijftien meter. Ko Zomer triom feerde in de massasprint om de tweede plaats. De uitslag was: 1. Wim Vleesman, Uit geest, de 100 kilometer in 2 uur 28 min. en 22 sec.; 2. K. Zomer, Halfweg; 3. Piet Vleesman, Uitgeest; 4. H. Peters, Heem stede; 5. F. Tel, Zaandam; 6. T. Hen driks, Kortenhoef; 7. J. Rasch, Uitgeest; 8. G. Cuvelier, Nieuw Vennep; 9. A. Bo gaard. Haarlem; 10. J. Suiker, Warmen- huizen; 11. R. Balvert, Amsterdam; 12. M: Bouma, Spaarnwoude. De Velsenaar Jan Timmer werd als zeventiende geklas seerd. In het treffen der nieuwelingen, dat aan de strijd der amateurs vooraf ging, wis ten de sterke Amsterdammer Daan Holst en de Haarlemmer Cor Baars zich van het peloton af te zonderen en een beslis sende voorsprong te nemen. In de beslis send eindspring had Holst van Baars geen last. Met lengtes verschil bleef hij aan de winnende hand. De uitslag was: 1. D. Holst Amster dam, de 60 kilometer in 1 uur 29 min. en 27 sec.; 2. C. Baars, Haarlem; 3. C. Stam, Zaandam; 4. P. Akerboom, Roelofarends- veen; 5. R. Troost, Zaandam; 6. J. van Hoewel de weergoden het nogal twijfel achtig maakten om zondag een „buitenge- beuren" te houden, was het op het Ko ningsveld van Kennemerstaten aan de Ko ningsweg in Velsen-Noord zondagmiddag een fleurig spel van een honderdzestig deelnemers uit heel Noord-Holland om 't slot-dansfeest mee te maken van de Ken- nemerstaten-dansgroepen Zo is er maar eentje" en Kesta, een afkorting van Ken nemerstaten. Deze beide verenigingen, die in het afgelopen seizoen periodiek in het Statenhuis zeer goed bezochte en gezelli ge dansavonden hebben gehouden, wisten zich door de leiding van de heren Henk van de Wateren en Ferdinand van Alte- na verzekerd van een goed sluitend ge heel, waarin uiteraard de volksdans de belangrijkste plaats innam. Een en ander geschiedde met muzikale begeleiding van het gloednieuwe ensemble ,.Es Ivam Ivaj Ozèh", dat door zijn prestaties veel waar dering kreeg van danslustigen en toeschou wers, die wel aardigheid hadden in de ze vorm van dansuiting. Het slotbal werd dan ook gedurende enige uren een waar feest, dat zelfs onder een enkel regenbui tje niet leed. Het mag gezegd, dat de Kennemerstaten-dansgroepen met dit ge zellige slotbal in de buitenlucht een goed seizoen hebben afgesloten. Thans wordt al weer hard gewerkt aan de voorberei dingen om in het nieuwe seizoen, dat in september begint, de dansgroepen nog meer tot hun recht te laten komen, waartoe het buitenfeest een goede propaganda was. NIEUWE BRANDSPUIT BIJ HOOGOVENS De Hoogoven-brandweer is uitgebreid met een bluseenheid die speciaal voor vloeistof- en gasbranden is uitgerust. Tot voor kort beschikte de brandweer van het Hoogovenbedrijf over een lagedruk-auto- spuit, een oudere lagedrukspuit en een hogedruk-nevelspuit. De capaciteit van dit materieel werd onvoldoende geacht voor het eventueel blussen van vloeistof- en gasbranden. De nieuwe wagen heeft 1500 liter schuimvloeistof en twee hoge druktanks met elk 250 kilo droog poeder in de tanks. Met vier schuimkanonnen tegelijk kan er worden gewerkt. Geslaagd. Voor het toelatingsexamen voor de Prins Bemhard HBS slaagden de volgende leerlingen van de Prinses Bea- trixschool in Driehuis: Bettie Bergsma, Jeannette Bierling, Agnes Lamérus, Anne- chien Verhey,. Annemiek Verhey, Michiel de Vries, Arijan van Vuure. Voor de Gemeentelijke M.M.S. slaagden: Ingeborg Beverwijk en Madeion van den Burg. Rijn, Heemskerk; 7. S. v. d. Ham, Lisse; 8 C. Breed, Nieuw Vennep; 9. J. de Goe de, Beverwijk; 10. M. van Boheemen, Am sterdam; 11. B. Slemmer, Amsterdam; 12. J. Hensen, Haarlem; 13. G. v. d. Winden, Beverwijk; 14. P. de Jong, Roelofarends- veen; 15. P. Slotemaker, Beverwijk. Uitslag aspiranten: 1. H. van Leeuwen, Haarlem, de 25 kilometer in 44 min. en 19 sec.; 2. R. Cornelisse, Amsterdam; 3. A. van Midden, Hilversum; 4. G. Janmaat Amsterdam; 5. T. Zeldenthuis, Sassenheim. Advertentie MPORTEURS: IMPORT "NEGA" N.V. G.A.M. I N.V. NEDESPA looedam Tel. 1X600 Roermond Tel. 5707 Soerweg 25 1 Kapellerpoort 6 OmI italm it Kmm- (t bdtadani Hoofdagent IJMUIDEN en OMSTREKEN MARKTPLEIN 1 - IJMUIDEN - TEL. 5780 Een 23-jarige Duitser, die als monteur werkzaam was bij de Papierfabriek Van Gelder Zonen in Velsen-Noord, werd vrij dagmorgen levenloos op zijn bed in het pension „De Distel" te Wijk aan Zee aan getroffen. Het rook sterk naar gas op de kamer. Uit het onderzoek door de politie kwam vast te staan, dat het gaskraantje de ge hele nacht had opengestaan. Op het los zittende kraantje lag een pantalon. Ver moedt wordt dat het gaskraantje geopend werd doordat de Duitser zijn pantalon er op wierp. Op 6 juli is het 80 jaar geleden dat de Apeldoornse nettenfabriek Von Zeppelin en Co. werd opgericht door Karl Gustav von Zeppelin, die met acht man personeel be gon. De ANZA vervaardigt netten voor al lerlei doeleinden, zowel voor de visserij als de sport, als ook voor de land- en tuinbouw en de bouwnijverheid. Het bedrijf in Apeldoorn telt ruim 300 werknemers. Aanvoer van maandag De aanvoer van vis in IJmuiden werd vanmorgen verzorgd door 95 vaartuigen en bestond uit 1220 kisten schelvis, 1140 wijting, 560 gul en kabeljauw, 420 koolvis, Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Sleep boot Gele Zee met Zweedse Satumus van Comeau; Baerenstein, Antwerpen; Willemijn, Par; Carlo Canepa, Wabana, voor IJmuiden; Stad Delft, Lulea, voor IJmuiden; Vliestroom, Londen; Podolsk, Klaipeda; Sappemeer, To- wey; Pallas, Hamburg; Formentor, Rotter dam; Biak, Par; Hoc Vinces, Londen; Whitby Abbey, Goole; Patria, Rotterdam. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Wehra Bornsen naar Rotterdam van Alkmaar; Nev- sehir, Famagusta; Noorderlicht. Londen van IJmuiden; Wittekind, Aarhus; Spolanda, Ke- nitra; Leo Korsoer, bijlegger IJmuiden; Antje, Bremen; Erick Reckmann, Klaipeda; Werner Meyburg, Dagenham; Jason, Lissa bon; Hoogland, Stettin, ledig van IJmuiden Jans, Londen; Jean-E., Londen; Sleepboot Gele Zee, Hamburg; Looiersgracht, Rotte- dam; Heriot, Leith; Francisville, Le Havre; Chiron, Hamburg; Regina, Delfzijl; Nissos Mykomos (ex. Ned. m/s Manto), Hamburg; Pygmalion, Algiers; Perene, New York; At lantic, Londen van IJmuiden; Nevel, Londen; Willemijn, Rotterdam. Zondag kwamen in IJmuiden aan: Teel- stroom van Huil; Tarpenbek, Antwerpen; Nore, Antwerpen; Montferland, Hamburg Hinde, Londen; Lady Sonia, Londen; Aer- denhout, Londen naar Zaandam; Spes Swi- nouscjie: voor IJmuiden; Waalborg. Manty- luoto; Tasmanië, Cardiff, voor IJmuiden; Narwal, Londen; Costis, Antwerpen; Maas, Swansea; Amigo, Kingslynn, voor IJmuiden; Hugo Retzlaff, Glasgow, voor IJmuiden; Mercurius-H., Dagenham; Sleepboot Schelde met baggermolen Port Said en twee bakken; van Trinidad voor IJmuiden; Neth. Coast, Newcastle; Fourah-Bay, Rotterdam; Venus, Londen; Otova, Tolkis, voor Velsen; Ank-T., Norrsundett, voor Zaandam; Jannie Kristi- nehamn, voor Zaandam; Nettie, Londen; Ru by, Rochester, voor IJmuiden; Marconie, Mantyluoto, voor Zaandam; Stad Amster dam, Sagunto, voor IJmuiden; Nero, Aarhus; Theano, Dublin; Yewcroft, Swansea; Bakala, Le Havre; Aaltje, Londen; Bina, Kopenha gen; Lienerhorn, Norrsundett. Zondga vertrokken uit IJmuiden: Zaan- stroom naar Shoreham; Rijnstroom, Huil; Cuxhafen, Bremen; Lamarea, Hamburg; Vlie stroom, Londen; Stad Vlaardingen, New York van IJmuiden; Norrland, Bremen; Lonn, Yarimea; Oinoy. Kavalla; Sleepboot Schelde, los naar Maassluis. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Komi- Ies van Archangel; IJstroom, Grangemouth; Ardetta. Rendsburg; Canada, Swansea; Bel- gia, Gothenburg. Maandag vertrokken uit IJmuiden: Buxte- huede. Aarhus; Spiekeroog. Odense; Wolan- da, Norwich; Pregel, Randers; Northern Eagle. Baltimore; Benguela, Kargh Island. (Indien achter de scheepsnaam en de ha re aanduiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan), ven van herkomst of bestemming geen nade- Voordat het laatste vuurwerkstuk in vlammende letters en met oorverdovend geknal „einde Velser Sportweek 1963" aankondigde op de sluitingsavond op het hoofdveld van Schoonenberg voerden de heren G. J. Bremerkamp en Ab Goubitz respectievelijk voorzitter van de Velser Sportstichting en sportambtenaar van Hilversum het woord. De heer G. J. Bremerkamp dankte allen, die medege werkt hebben om deze sportweek tot een succes te maken. Met name noemde hij het college van Burgemeester en Wethouders, de hoofden van dienst van de gemeentelijke diensten, de consulent van de lichamelijke opvoeding, de sport ambtenaar, de plaatselijke dagbladpers en last but not least de Hilversumse sportbeoefenaren. Namens de Hilversummers sprak de be kende radio-gymnastiekmedewerker Ab Goubitz. Hij was de Velsense sportvrien den geweldig dankbaar voor de hartelijke ontvangst, die zij hun gasten bereid heb ben. De sportiviteit waarmee vele stede lijke wedstrijden in allerlei takken van sport gespeeld waren noemde hij type rend voor de geest van deze sportuitwis- seling. „Ik hoop u over enige jaren een returnontmoeting te kunnen aanbieden. Het liefst zou ik dat het volgende jaar willen doen, maar wij zijn nog niet zo ver als in Velsen". Een meer dan een half uur durend vuur werk dat tot slot van deze sportweek werd afgestoken, was 't laatste programmapunt van deze laatste dag met zijn vele ver schillende sporten als boksen, wielrennen, gymnastiek, voetbal, wandelsport en automobielsport. Op een eigenlijk te natte ringvloer, maar met droog weer, werden drie amateur bokswedstrijden tussen leden van IJmui der Boksclub „de Ring" en van de Am sterdamse boksschool Bisschop gebokst. De eerste partij van drie ronden van twee minuten ging tussen de lichtgewichten Klaas Zwart (de Ring) en Kare'l van de Berg (Amsterdam). Karei van de Berg, die de speciale stijlprijs voor de meest stijlvolle bokser ontving, ontdekte pas in de laatste ronde, dat een linkse hoek het beste wapen was tegen de verdediging van Zwart, hetgeen hem de overwinning kostte. Het werd een onbesliste partij, die gevolgd werd door eer gevecht tussen de zwaarweltergewichten Ton de Weers (de Ring) en Aad Hoevenberg (Amsterdam). In deze felle partij moest scheidsrechter de Jong herhaaldelijk ingrijpen. Ton de Weers was gedurende de gehele partij in het offensief. Steeds opnieuw drong hij zijn tegenstander in de hoek. Voordat de wedstrijdgong het einde van de strijd aan kondigde, ging Hoevenberg neer op een rechtse van de IJmuidenaar, die op pun ten won. De hoofdpartij van 3 ronden van 3 mi nuten ging tussen de Noordhollandse en militaire kampioen in het halfzwaar- gewicht Ton Lodewijs (de Ring) en de fi nalist van de Nederlandse kampioenschap pen Jan van Ispelen (school Bisschop). Tegen het einde van de eerste ronde ging van Ispelen neer op een keiharde direc te rechtse van Lodewijks. Deze kreeg het in.de volgende ronde bijzonder zwaar en maakte een aangeslagen indruk. Hij hield stand, maar moest de winst afstaan aan van Ispelen. De jeugdvoetballers van Velsen kregen een verdiende 52 nederlaag te incasse ren tegen een beter spelend Hilversum. De gehele wedstrijd, die enige minuten te vroeg beëindigd werd vanwege de in vallende duisternis, kon de Velser ach terhoede geen vat krijgen op de bewege- vooral middenvoor E. Westhoek en rechts buiten J. Godhelp excelleerden. De beginfase van deze door scheidsrech ter Van Duyvenbode geleide wedstrijd was voor Velsen, dat op het gladde veld het best uit de voeten kwam. Maar de voor bode van een Hilversums herstel kondigde zich aan met een scherp genomen corner van de Hilversumse linksbuiten Van Vel sen, die de overigens zwak spelende links back de Jong met een kopbal uit het doel kon werken. In de zeventiende minuut kon Goldhelp Hilversum aan een voor sprong helpen door op drie meter af stand geheel vrijstaand keihard in te schie ten (0—1). In de twintigste minuut werd een char ge van de uitstekende Hilversumse spil J. Rump tegen Zwart met een strafschop zwaar bestraft, Freriks benutte deze kans met een goed gericht schot (11). Aan de andere zijde veroorzaakte doelman Kor- bee een strafschop door na gepasseerd te zijn door Westhoek deze ten val te bren gen, maar Quinet faalde. Korbee maakte zijn fout direct goed door de elfmeter- schop te stoppen. Doelman Poldervaart, die na rust Korbee verving, beoordeelde in de vierde minuut na de hervatting een verre trap van Westbroek verkeerd en via zijn handen verdween de bal in het doel tot ontzetting van alles wat Velsen was (12). Westbroek scoorde direct daarna het derde Hilversumse doelpunt na prach tige solorush, waarin hij Van de Geer en de Goede te vlug af was en keeper Pol dervaart kansloos liet. Vijf minuten later wandelde de Hilversumse rechtshalf W. Schars vanaf de middenlijn dwars door de gehele Velser verdedigingslinie en doel puntte (14). De voorhoede van Velsen, die teveel en achterstand tot 42 nadat de technisch vaardige Van der Zwan linksback van de Schalm op de achterlijn gepasseerd ge had en Snijders zijn goede voorzet beheerst doch keihard, inschoot. De Velser voor- waartsen kregen hiern goede kansen, maar weigerden hiervan gebruik te maken door te ver doorgevoerde combinaties. De wedstrijd werd beslist toen in de dertig ste minuut Schars wederom bij een doel- worsteling goed inschoot (25). De wed strijd werd hierna moeilijk te volgen door de invallende duisternis, die de aanleiding was om de wedstrijd voortijdig te beëin digen. De opstelling van het Velser team was: doel: Korbee (SVIJ) na rust: Poldervaart (Stormvogels);, achter: Van de Geer (VVB) en De Jong (VVB); midden: Verwoerd (IJmuiden), De Voede (Stormvogels) en Freriks (Stormvogels); voor: Cleeren (Stormvogels), Van de Zwan (Waterloo), Snijders (Kinheim), Zwart (IJmuiden) en De Greef (WB). In de rust gaf de Haarlemse drumband lijke combinaties van Hilversum, waarin Bavo een uitstekend verzorgde show. Voor en na de voetbalwedstrijd gaven de dames en meisjes van de Hilversumse Gymnastiek Vereniging een aantal uitste kende .ritmische oefeningen op muziek ten beste. Er werd door de dames gewerkt met, kncrtsen_en ballen of zonder gereed schap. Veel moeilijke figuren waren on der leiding van Mevrouw Bakker-Veenstra ingestudeerd, waarbij de muziek goed ge ïnterpreteerd werd en de zeer goede sprongtechniek opviel. Na de voetbalwed strijd was de duisternis volkomen en het floodlight dat het middenveld van Schoo nenberg in het licht zette deed de oefe ningen van de Hilversumse turnsters die zich met blote voeten op het natte gras bewogen, nog duidelijker uitkomen. Een dankbaar publiek, dat op de slui tingsavond in groten getale naar Schoonen berg gekomen was, huldigden de Hilver sumse turnsters met een ovationeel applaus. Om half zeven zaterdagmorgen arriveer de bij de finish de eerste deelnemer van de nachtelijke auto-oriëntatierit, die 290 kilometer lang was en in opdracht van de Velser sportstichting door de automobiel sportvereniging „de Rijnmonders" georga niseerd werd. Toen wethouder A. de Jong de eerste équipe vrijdagavond om half acht afvlagde, wisten de organisatoren niet of er geen foutje in de 290 k.m. lange route of in de routebeschrijving geslopen was, maar dit bleek niet het geval te zijn tot groot genoegen van de zes routeuit- zetters. De 63 équipes, verdeeld in een klasse voor beginnende en voor gevor derde rallyrijders, vertrokken met een minuut tussenpauze. Puzzelend reden de automobilisten via Amsterdam, Halfweg en Aalsmeer naar Uithoorn. Tot aan Bun- nink werd de kaartlezer de belangrijkste man van de équipe. Een snelheidsproef werd de équipes afgenomen op het 12 k.m. lange traject tussen Bunnik en Maarsber- gen, waarna een verplichte rustperiode van een uur volgde. Puzzelend gingen de équipes weer vanaf Bunnik door de bos rijke omgeving van de lage Vuurse via Amsterdam, Halfweg en Spaarndam naar de finish nabij het pompstation aan de Parkweg in Oud-Velsen. De uitslagen en prijswinnaars waren: A-klasse: 1. Rolvink-van Gennep 238 straf- punten, 2. Kwakkel-Kwakkel 270, 3. v. d. Rest-v. d. Rest 300, 4. Dietvoort-Haasnoot 363, 5. Huisser-Holshuizen 395. B-klasse: 1. Liefting-mej. Liefting 569 strafpunten. 2. Kraak-Lootsma 578, 3. Lubbers-mevr. Bonhof 653, 4. v.d.Bijl-Bouwman 725, 5. v.d. Wijk-Pekel 728, 6. Buit-Mevr. Buit 791, 7. Peek-Peek 818, 8. Hin-v. Galen 836. Clubteams. 1. Haarlem (v.d. Rest Kil en Rolvink) 1002 strafpunten, 2. Rij - monders (Huisser, Dietvoort en v. d. Es- sert) 1420. De beste mixed-équipe was Liefting en mej. Liefting met 569 straf punten. De wisselbeker voor de beste équi pe van deze voortaan jaarlijks terugke rende autorally werd aan de équipe Rol vink-Van Gennep door de secretaris van de Velser Sportstichting, de heer J. Wijn berg, overhandigd in Café Kraak. De beker voor beste équipe tijdens de klassements proef op het Marktplein was v. d. Rest- v. d. Rest met 1600 seconden. Advertentie Electrolux, Excelsior, Erres. Holland Electro. Ruton, AEG, Philips enz VERKOOP - REPARATIE Betaline <n overleg VELSERDUINWEG 173 TELEFOON 4402 2300 haring, 1290 makreel, 1260 schol, 50 tarbot, 40 wijting, 280 haai. 240 varia, 850 stuks kabeljauw, 31.000 kilogram tong. Het aantal kisten was in het totaal 9420. Prijzen van maandag In guldens, per kilogram: tarbot 3-2,50, heilbot 3,40-3; gr. tong 4,80-4,40; grm. tong 3,60-3; kim. tong 3,60-3,10; tong I 4,20-3,60; tong II 4,20-3,70. Per 125 kilogram: gr. kabeljauw 87-78; middel kabeljauw 84-76; gr. zwarte kool- vis 84-78; middel zwarte koolvis 76-72; gr. witte koolvis 112; gr. leng 56-48; gr. wolf 69-61. Per 50 kilogram: gr. schelvis 34-28; grm. schelvis 28-17; kim. schelvis 28-15; schelvis I 29-12; schelvis II 21-10; schelvis III 11; gul I 38-34; gul II 35-29; gul III 23-17; koolvis I 27-24; koolvis II 23-17; gr. en grm. schol 45-39; kim. schol en schol I 45- 36; schol II 36-26; schol III 24-16; schar 25-10; poontjes 23-7,50; haai 17-1; tarbot 140-96; griet 78-73; schartong 63; haring 31-13,20; makreel 27-17; leng I 24; ham 112-104; kl. heilbot 108-88; gestripte wij ting 18-10; dichte wijting 9-8; wolf II 40- 34; hake I 94-80; hake II 80-74; hake III 34-28. Per regel: gr. kabeljauw 100-86; middel kabeljauw 58-46. Scheveningen In Scheveningen bedroeg de aanvoer van vis hedenmorgen 300 kisten schelvis, 300 wijting, 300 gul en kabeljauw, 100 varia, 1000 haring en 50 makreel. Haringvangsten KW 163 6 kantjes, KW 40 5, KW 7 3, KW 167 2, KW 130 9, KW 37 15, KW 95 17. Gemiddelden: Katwijk 9, Scheveningen 9 en Vlaardingen 6 kantjes. Op de IJmuidense trawlerkade is on langs een onbeheerd staande bromfiets door de politie in bewaring genomen. De eigenaar kwam maar niet opdagen. Eerst thans is uit een ingesteld onder zoek gebleken, dat een 23-jarige man, die op 21 mei van dit jaar met een hersen schudding in het Antonius ziekenhuis te IJmuiden werd opgenomen, de laatste be rijder van de bromfiets is geweest, maar. ook. dat hij de rechtmatige eigenaar niet is. De man was, onder de invloed van sterke drank zijnde, door een hek gere den. De politie hoopt de rechtmatige eigenaar alsnog te vinden. Een garagehouder uit IJmuiden betrapte zaterdag enkele knapen bij het stelen van benzine uit auto's die bij de garage ston den. Het waren twee IJmuidense knapen in de leeftijd van zestien tot achttien jaar. Zij bleken bij onderzoek door de politie in Haarlem nog vijf grammofoonplaten te hebben ontvreemd uit een winkel. In het Velserbad werden drie jongens in de leeftijd van zeven, acht en negen jaar betrapt terwijl zij bezig waren kle dingstukken te doorzoeken. In een zelfbedieningswinkel te IJmuiden werden zaterdag enkele knapen gesnapt toen zij snoepgoed wegnamen. Voor het eerst is aan de Avondschool voor Christelijk Individueel Onderwijs te IJmuiden het „Prago" A-diploma uitgereikt aan zeven van de acht jongens die hebben deelgenomen aan het betreffende examen. De uitreiking van deze diploma's geschied de door de heer Klut, voorzitter van de Hendrik Piersonschool. De directeur, de heer Wieringa zei, dat het belangrijk was dat kerk en maatschap pij bij de bijeenkomst waren vertegen woordigd. „Er is hard gewerkt door do centen en leerlingen en het resultaat mag er zijn. Dit geeft moed om op de ingesla gen weg voort te gaan in het opleiden en examen doen voor het diploma Prago B." Met een toepasselijk woord voor elk der geslaagde kandidaten stelde de heer Klut de „Prago" A-diploma's ter hand aan: F. Basjes, E. Groen, P. Anker, W. van Dijk, W. de Haas, A. Wassenaar en A. Leyen. Advertentie Is uw kampeeruitrusting in orde SPORTHUIS Breestraat 158 Beverwijk - Tel 3854 Technische vakken. Bij de P.N.B.A.- voorjaarsexamens 1963 slaagden voor teke naar-instructeur (algemene machinebouw en chemische apparatenbouw) W. J. M. Rö- senen Manz en J. H. F. Somers, beiden uit Haarlem. Voor machineconstructeur (alge meen gedeelte) C. P. Kortekaas uit Lisse en C. van Breenen uit Hillegom. Voor machineconstructeur (algemene machine bouw en chemische apparatenbouw) J. Licht uit Haarlem. Voor assistent bedrijfs- technicus W. J. A. de Weijer uit Haarlem. Voor bedrijfstechnicus (eerste gedeelte) J. Aarsen uit Haarlem. Voor verwarmings technicus J. IJsselstein uit Haarlem. Voor scheepstekenaar J. J. van der Meer uit Lisse. Voor werkmeester (bankwerkerij- draaierij) P. Th. Blom en F. G. H. Simo- netti, beiden uit Haarlem. Voor gereed schapmaker e,n stempelmaker S. Koop- mans uit Haarlem en voor toegepaste be drijfsorganisatie H. Koomstra uit Haarlem. t

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 5