Tweede Kamer akkoord met grondwetswijzigingen E 3 Kolt* K REM ER rfee bondig^ QUIMBO EN HET VREEMDE El PGLLE, PELLI EN PINGG AGE en Vorig jaar stierven ruim 3000 mannen aan longkanker Hilversumse straten kolkende rivieren Protest tegen Portugese deelneming aan NAVO-taptoe Luit.-kol. Schuurmans heeft ontslag gevraagd Kapelaan overleden na voetbalspel Politie kan ook zonder meter optreden tegen bromfietslawaai Wegens veroorzaken van een ongeluk voor de rechter Zes doden in het verkeer Geschil over grondruil in Noordwijkerhout Zomerweer WOENSDAG 3 JULI 1963 2 Nieuwe ambassadeur van India uw moderne wasmachine vraagt om een speciaal sop Haarlem Velsen-lJ muiden Beverwijk Zijn besluit dateert reeds van twee jaar geleden Drs. Barkman legde krans op graven in Tjililitan Mej. mr. Lemaire verlaat Tweede Kamer JA, HET 16 HIERj 606D6M M0R6ENWAT NUJ ZO DONKER. I HOE KOM JIJ HIGR, EN WAAR ZIJN MIJN KUEIN6 J NU DEK IK JUUHE TOE, ZODAT JUW/IE KUNT SIAPEN WEU TE RUSTEN, 6RAP PENMAKERS 610 DE 6O00 VISSEN IK BEN 10 -_J 6AN6 PIEPERS? WEERRAPPORTEN •SS Een wolkbreuk tijdens een hevige on weersbui heeft gistermiddag in Hilversum, juist op het spitsuur, op grote schaal over stromingen veroorzaakt en een deel van het laag gelegen stadscentrum blank ge zet. Hilversum's hoofdstraat, de Groest. leek op een kolkende rivier. Vanzelfspre kend raakte het verkeer volkomen vast. De Beatrixtunnel onder de spoorlijn, die beide stadshelften verbindt, stroomde tot het plafond vol. Het heeft tot in de nacht geduurd voordat het water hier was weg gepompt. Overal waar straten droog vielen bleef een dikke sliblaag achter en alom werd gisteravond dan ook met man en macht gebezemd. Een groot aantal kelders moest worden leeggepompt en ook richtte het hemel water veel schade aan bedrijven en wonin gen in het oude centrum aan. De ambassadeur van India in Cambodja, Rajkumar Raghunath Sinha, is benoemd tot ambassadeur in Nederland. De heer Sinha zal vermoedelijk in augustus zijn werkzaamheden in ons land beginnen. Advertentie (Van onze parlementaire redacttur) De Tweede Kamer heeft de vier voor stellen tot wijziging van de grondwet met algemene stemmen aanvaard. De ontwer pen. die thans voor de tweede maal door de Kamer werden behandeld,- brengen o.m. wijziging in de bepalingen inzake de troonopvolging. Voorts worden de bepa- ingen, die betrekking hebben op Nieuw- Guinea. uit de grondwet verwijderd. Voorts worden de leeftijdsgrenzen voor het kies- c Grote Kerk, Internationaal Orgel-impro- visatieconocurs, vandaag 20 uur: Jury concert. Donderdag 15 u.: Orgelconcert door Albert de Klerk. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „Muiterij op de Bounty", 14 j. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u.: „De vrouw die verdwijnen moest", 18 j. Lido, 14, 19 èn 21.15 11.: „Tales of terror1 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Les liaisons dangereuses", 18 j. Minerva, vandaag en donderdag geen filmvoorstelling. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Paris Blues", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Paspoort voor China", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Noem het maar liefde" 18 j. Monopole (Zandvoort), 20 u.: „Bocaccio '70", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19 eeuw. Dagelijks ge opend van 1017 u. en zon- en feestdagen van 13-17 u. Prentenkabinet: Expositie van grafiek van Wout van Heusden. Tot en met 20 juli. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein-Korte Houtstraat): Tentoon stelling van tekeningen van Lex Metz. Tot en met 31 augustus. Dagelijks geopend van 10-18 en 20-24 u. en zaterdag en zondag tot 1 u.; klassiek grammofoonplatenconcert van 21-22 u.: Krumbholz en Brixi. Kunstcentrum „De Ark'' (Nieuw Heilig land 1-3): Expositiezaal: zomertentoonstel- ling. Tot en met 10 augustus. H. F. Boot zaal: Expositie van oude bijbelse gravu res van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 9-20 u. Klassiek grammofoonplaten- concert van 20-23.30 u. Vishal (Grote Markt): Tentoonstelling van Keltische Kunst. Dagelijks geopend van 10-17 u., zon- en feestdagen van 13- 17 u. en vrijdagavond ook van 20-22 u Tot en met 3 juli. Museum „Huis van Looy" (Kleine Hout weg-Kamperlaan) Herdenkingstentoon stelling: werken van André van der Vos sen. Tot en met 8 juli. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zon- en feestdagen van 13-17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 11-17 u. en de eer ste zondag van de maand van 13-15 u. Vleeshal (Grote Markt): Tentoonstelling van schilderijen, tapijten, tekeningen en grafiek van Mario Prassinos en beeld houwwerken van Jacques Lipchitz. Tot en met 15 juli. Dagelijks geopend van 10-17 u en zon- en feestdagen van 13-17 u. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest: Iedere avond (behalve maandag) ge opend van 20-2 u. Van 21-23.15 u: Cabaret door Fiet en Frans Koster, Natascha Emanuels en Han Reiziger (piano). „Waagtaveerne" (Damstraat/Spaame) Iedere avond (behalve maandag) van 2024 u. en vrijdag en zaterdag van 20— 1 u.: Internationaal liederenrepertoire door Cobi Schreyer en Ronnie Potsdammer. Minerva-theater, tot en met vrijdag 20.15 u.: René Sleeswijk Revue. Raadhuis Hoofddorp, donderdag 14.30 u.: Gemeenteraadsvergadering Haarlemmer meer. Strand voor Rotonde, Zandvoort, van daag 22 u.: Vuurwerk. Helikopterterrein, Wagenweg, vandaag 20 u.: Circus Sarrasani. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 28 juni). WOENSDAG 3 JULI City, 20 u.: „Moord in trein 16.30 uur". Hotel „Royal" Kennemerlaan. 20 uur: buitengewone algemene ledenvergadering „Stormvogels". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Openbare leeszaal, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 30 uur; filiaal Wjjker- straatweg 77. Velsen-Noord: 14 tot 17 aur (jéugd); filiaal Wiistelaan 79. Santpoort; 14 tot 17 uur (jeugd) R.-k. leeszaal, Willemsbeèkweg 96: 14"30 tot 17.30 uur: Jozefhuis, Banjaertstraat, Velsen-Noord: 14 tot 17 uur; filiaal Wiiste laan 79, Santpoort: 14 tot 17 uur. DONDERDAG 4 JULI City, 20 u.: „Een meisje werd aangerand". Pieter Vermeulenmuseum, zie onder woensdag. Openbare leeszaal. Plein 1945: 10 tot 12.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 10 tot 12 u. R.-k. leeszaal, donderdag gesloten. WOENSDAG 3 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Ont moeting op het strand". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Konga, de monstergorilla". DONDERDAG 4 JULI Kennemer Theater, géén voorstelling. Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Konga. de monstergorilla". Demissionaire bewindslieden van het kabinet De Quay zijn gistermiddag door de voorzitter van de Tweede Kamer beëedigd als kamerlid. recht gewijzigd. De leeftijd, waarop men stemrecht krijgt, wordt verlaagd van 23 tot 21 jaar; de leeftijd, waarop men in het parlement kan worden gekozen, wordt verlaagd van 30 tot 25 jaar. Tevoren waren negen leden van het de missionaire kabinet, die op 15 mei tot Tweede Kamerlid waren gekozen, beëdigd. Het waren mr. Bot, mr. Cals, drs. Gijzeis, mej. dr. Klompé, mr. Marijnen, de heer Roolvink, drs. Schmelzer, mr. Toxopeus en dr. Veldkamp. De beëdiging geschiedde omdat men niet langer dan drie maanden gelijktijdig bewindsman en Kamerlid kan zijn. De bewindslieden wilden niet het ri sico lopen, gedwongen te worden hun Ka merlidmaatschap op te geven als de tot standkoming van een nieuw kabinet meer dan drie maanden op zich zou laten wach ten. Van het nieuwe lid van de Staatkun dig Gereformeerde fractie, dr. Abma uit Putten, waren wel de geloofsbrieven bin nengekomen, De predikant liet zich ech ter nog niet beëdigen. Hij volgde zelfs de beëdiging van de andere Kamerleden van de publieke tribune af. Een aantal organisaties heeft een pam flet verspreid, waarin protest wordt aan getekend tegen het optreden van een Por tugees militair orkest bij de NAVO-taptoe in Amsterdam en Arnhem, De organisaties hebben te kennen gege ven, dat zij niet zullen aarzelen hun af keuring kracht bij te zetten door een de monstratie, die vóór het begin van de tap toe voor het Olympisch Stadion in Amster dam zal worden gehouden. In hun pamflet merken zij op, „dat de deelneming van een afvaardiging van een politiestaat in strjjd is met tie democrati sche opvattingen van het Nederlandse volk". De organisaties zijn; het Actieco mité Angola, het Comité 29 november 1962, de studentenvereniging „Politeia", afdeling Amsterdam, de federatie van jon gerengroepen van de P.v.d.A., afdeling Amsterdam, de Pacifistisch Socialistische Jongeren-Werkgroep, afdelingen Amster dam en Zaandam, de Pacifistisch Socialis tische Partij, afdeling Amsterdam, de So cialistische Jeugd van Nederland, afdeling Amsterdam, de socialistische ontmoetings kernen en de Werkgroep van Antimilita ristische Studenten, afdelingen Amster dam en Leiden. Luitenant-kolonel mr. J. Schuurmans, pleiter in militaire zaken voor het Ambte narengerecht, heeft per 1 november 1963 ontslag uit de militaire dienst gevraagd. De naam van luitenant-kolonel Schuur mans kwam enige maanden geleden veel vuldig in het nieuws in verband met een pleitverbod, dat hem zou zijn opgelegd door de chef van de generale staf, luite nant-generaal A. V. van den Wall Bake, naar aanleiding van het optreden van mr. Schuurmans voor het Ambtenarenge recht in een beroepszaak van vier hoofd officieren tegen hun ontslag. Later werd duidelijk dat er van de oplegging van een pleitverbod geen sprake was. In verband hiermee heeft luitenant-kolonel Schuur mans aan het A.N.P. meegedeeld, dat ge ruchten, als zou pressie op hem zijn uit geoefend om zijn ontslag te vragen, iede re grond missen. Hij heeft reeds twee jaar geleden aan het ministerie het voornemen kenbaar gemaakt de dienst te verlaten, teneinde zich als Burgeradvocaat te vesti gen. De realisering van dit plan is thans mogelijk. Kwesties over zijn optreden in militaire ambtenarenzaken hebben op zijn besluit om ontslag te vragen geen enkele invloed gehad. Ook hebben ze aan zijn persoonlijke relaties met de chef van de generale staf geenszins afbreuk gedaan. De samenwerking met de chef van de ge nerale staf in het algemeen belang van de krijgsmacht is steeds bijzonder goed ge weest, aldus luitenant-kolonel Schuur mans. Advertentie In Venraij is plotseling overleden kape laan J. P. M. Heymans. Hij was met enkele leden van de patronaatsjeugd een spelletje voetbal aan het spelen. Tijdens I deze wedstrijd zakte de kapelaan plotse ling in elkaar. Bij aankomst in het zie kenhuis te Venray bleek hij reeds te zijn overleden ten gevolge van een hartver lamming. De politie kan op grond van feitelijke waarneming optreden tegen personen die met een bromfiets die overmatig lawaai produceren. Er Is in de meeste geval len geen speciale meetapparatuur nodig om een overtreding vast te stellen. Dit heeft de minister van Verkeer en Waterstaat, drs. Korthals, mede namens de minister van Justitie geantwoord op vragen van het Tweede Kamerlid mr. mr. J. J. Th. ten Broecke Hoekstra. De minis ter zegt dat de politie soms ten onrechte aanneemt dat er een meetapparatuur nodig is om de sterkte van het lawaai te me ten. Als een stilstaande bromfietser beurte lings gas geeft en de gastoevoer afsluit, dan staat het onnodig en hinderlijk karak ter van het door hem veroorzaakte lawaai zonder meer vast. Als van de bromfiets de uitlaatpijp niet behoorlijk geluiddem pend of over de gehele lengte gasdicht is, kan de politie procesverbaal opmaken. Is de geluidshinder het gevolg van het feit, dat de bromfiets voorzien is van een andere dan de voor dit type goedgekeurde carburateur, dan voldoet het voertuig niet langer aan de definitie van bromfiets. Ook als de bromfiets niet van deugde lijke bouw of inrichting is kan procesver baal worden opgemaakt, aldus de minister, ster. Wegens het veroorzaken van een botsing ten gevolge waarvan een 23-jarige motor rijder uit Delden is overleden heeft de of ficier van justitie aan de rechtbank in Utrecht tegen een 34-jarige vertegenwoor diger te Utrecht een gevangenisstraf van tien maanden en een ontzegging van de rijbevoegdheid voor drie jaar geëist. Primair werd verdachte ervan beschul digd dat de door hem gebruikte drank de oorzaak was van deze botsing. Dit punt werd aan het slot van de zitting door de officier bewezen geacht. In vyver verdronken. Het driejarig jongetje Gerardus Josef Bosman uit Hen gelo is spelenderwijs in een goudvissen- vijver van de buren geraakt en verdron ken. Noodlottige val. In Warns (Fr.) is de 78-jarige weduwe T. ZeldenrustZelden- rust bij het uitspoelen van de was in de Warnservaart gevallen en verdronken. Burgemeesters. Aan jhr. mr. L. A. Quarles van Ufford is op zijn verzoek eer vol ontslag verleend als burgemeester van Abcoude. Aan de heer A. G. Meys is op zijn verzoek eervol ontslag verleend als burgemeester van Empel en Eer wijk en aan de heer J. A. Hoogkamp is op zijn ver zoek eervol ontslag verleend als burge meester van Veendam. Oorlogstuig. In een bos onder Horst- America (Noord-Limburg) hebben spelen de kinderen twaalf mortiergranaten ge vonden die netjes op elkaar gestapeld la gen. Het oorlogstuig was van Engelse her komst. In 1944 hebben in die omgeving stukken geschut gestaan. Men vermoedt, dat er nog meer granaten in de grond zit ten. De granaten lagen slechts 20 cm onder de oppervlakte. In Joegoslavië ztfn twee Nederlandse functionarissen van de Nederlandse mijn- Industrie om het leven gekomen, toen de auto waarin zij gezeten waren nabij Sibe- nik, aan de Adriatische kust, tegen een gebouw opvloog. De slachtoffers zijn de 48-jarige A. F. A. H. N. Martens uit Sittard en de 58- jarige L. van der Maas uit Beek. De 39- jarige dokter Hendriks uit Hoensbroek werd zwaar gewond, evenals de 56-jarige tolk M. Garaj uit Heerlen. Op de kruising Oldegaarde-Kerkwerve- singel in Rotterdam is de 39-jarige tim merman Jacob Muurling uit Rotterdam in botsing gekomen met een bestelauto. Met zware inwendige verwondingen is de man naar het Zuiderziekenhuis overgebracht, waar hij is overleden. De negentienjarige J. de Wolf uit Axel, die zaterdag bij een aanrijding in Terneu- zen een schedelbasisfractuur had opgelo pen, is zonder tot bewustzijn te zijn geko men in het Julianaziekenhuis in Terneu- zen aan zijn verwondingen overleden. Op een niet-beveiligde overweg tussen Eerbeek en Dieren is een personenauto door een losse locomotief aangereden. De 72-jarige mevrouw M. Hendriks-Reesing uit Apeldoorn is hierbij om het leven ge komen. De 71-jarige bromfietser G. Grotehaar uit Hengelo (O) is op de rijksweg Hengelo- Zutphen ter hoogte van de Weidammer- brug bij Markelo verongelukt. Bij het oversteken van de rijksweg werd hij aan- De Nederlandse zaakgelastigde in Indo- gereden door een bestelwagen, nesie. drs. C. D. Barkman, heeft ter ge-1 legenheid van het 50-jarig bestaan van de Koninklijke Nederlandse Luchtmacht een krans gelegd op het ooriogskerkhof te Tjililitan ten zuiden van Djakarta, waar gesneuvelden uit de tweede wereldoorlog zijn begraven. Een vertegenwoordiger van de staf van het Indonesische leger en de commandant van het „Halim Perdanaku- suma" vliegveld, die de plechtigheid bij woonden, legden eveneens kransen. Mej. mr. Th. F. Lemaire (PvdA) lid van de Tweede Kamer zal over enige tijd deze functie neerleggen. Zij treedt in dienst van de VARA, waar zij de leiding krijgt van de afdeling televisie-documentaires. Mej. Lemaire is lid van de Tweede Ka mer sinds 1957. Voordien was zij redac trice van Het Parool, waaraan zij ook na haar verkiezing tot Kamerlid medewerk ster was. Deze medewerking zal zij even eens beëindigen. Zij zal in de Tweede Kamer worden op gevolgd door de heer J. C. Wilmans te Meppel, lid van Gedeputeerde Staten van Drente. 11&-119. Tippie was 'n gehoorzaam dier. Hij begreep natuurlijk niet, waarom hij opeens moest rennen, met Quimbo op z'n rug. Maar hij deed, wat van hem ver langd werd; hij begon te rennen in de- richting, die Cuimbo hem aangaf. Rommelebom, rommelebom, gingen z'n zware poten over de grond. En als Tippie holde, dan ging het flink hard! Quimbo zat daar hoog op z'n rijdier, en hij werd aardig door elkaar geschud. Maar hij hield zich goed vast. Zo naderden ze voor .de tweede maal de stad. Volgens een recente publikatie van het Centraal Bureau voor de Statistiek zijn in Nederlqnd in 1962 3142 mannen aan long kanker overleden. Naar aanleiding hier van heeft dr. L. Meinsma, directeur van het Bureau Kankervoorlichting, verklaard dat er op dit ogenblik in Nederland geen ziekte is die, vóór de tweede wereldoorlog nog nagenoeg onbekend, sedert 1945 zo snel is toegenomen en daardoor in even redig stijgende mate een bedreiging van onze volksgezondheid gaat vormen als longkanker. In 1925 stierven nog geen 100, in 1946 reeds ongeveer 700 mannen aan deze ziekte. Van de 3142 mannen die in 1962 aan long kanker stierven was ruim 53 percent jon ger dan 65 jaar en bijna 20 percent jon ger dan 55 jaar. Velen waren dus nog ac tief in het arbeidsproces betrokken. De artsen in Nederland zijn volgens dr. Meinsma unaniem van mening dat het ro ken van sigaretten als de helangrijkste oörzaak van deze ziekte moet worden aan gemerkt. Hoewel het dus allereerst zaak is om vooral de sigarettenrokers op de schadelijkheid van hun gewoonte te wij zen, worden anderzijds de moeilijkheden tot een staken van het roken niet onder schat. Een algehele staking van het sigaretten roken biedt uiteraard de beste bescher ming, maar toch kan volgens dr. Meins ma een aantal alternatieven worden ge steld zoals een drastische beperking maar ook en vooral het overgaan op sigaar of pijp. Van veel belang zou volgens dr. Meins ma zijn, een door de overheid gesteunde actie onder de jeugd, teneinde de „rokers van morgen" bij voorbaat van de schade lijke gevolgen van het sigarettenroken te overtuigen. Daar recente onderzoekingen hebben aangetoond dat het voorbeeld van -A- 9PINHAQI* de ouderen grote invloed uitoefent op de rookgewoonten onder de jeugd, zullen in het kader van een te ondernemen actie ook ouders en opvoeders worden benaderd on der het motto „Laat het voor uw kinderen." De vice-president van de Haagse recht bank, mr. J. H. C. Slotemaker, is van daag naar Noordwijkerhout gegaan in ver band met een geschil tussen de veehou der J. W. Meiland en de gemeente Noord wijkerhout. De gemeente had de heer Meiland aangeboden zijn bedrijf driehon derd meter verderop te vestigen op een terrein van ongeveer 700 vierkante meter. De veehouder achtte dit aanbod onaan vaardbaar, want hij oefent zijn bedrijf uit op een terrein van meer dan 3.000 vier kante meter. Mr. Slotemaker heeft nu in Noordwijkerhout poolshoogte genomen om zich een oordeel te kunnen vormen over het aanvaardbare of onaanvaardbare van het aanbod van de gemeente. De gemeente Noordwijkerhout, die sinds ongeveer negen maanden eigenares is van de grond waarop het bedrijf van de heer Meiland is gevestigd, had de veehouder op 12 juni per brief gelast binnen twee dagen het terrein te ontruimen, daar anders maatregelen zouden worden getroffen tot verbeurdverklaring. Om dit laatste een rechtsbasis te verschaffen werd een kort geding tegen de veehouder aanhangig ge maakt. Mr. Slotemaker hoorde vorige week de beide partijen, die met zijn ad vies akkoord gingen volgens hetwelk de gemeente een stuk grond beschikbaar zou stellen voor de uitoefening van het bedrijf van de veehouder. De heer Meiland, die de omstreden grond al zestig jaar gebruikt, heeft het aanbod om zijn 400 varkens, 5 zeugen, 19 koeien, 3 kalveren en één paard op een stuk grond van 700 vierkante meter onder te brengen, onvoldoende geacht. Bovendien krijgt hij voor zijn vijf stallen op het oude terrein slechts een afdak en twee schu ren op het nieuwe terrein ter beschikking. De gemeente vindt dit voldoende, de vee houder echter niet. Mr. Slotemaker heeft zich nu ter plaatse op de hoogte gesteld van de-feitelijke si tuatie om te kunnen uitmaken of de ge meente Noordwijkerhout inderdaad een aanbod heeft gedaan, dat voor de veehou der onaanvaardbaar is, of dat de heer Meiland de soepelheid moet opbrengen om akkoord te gaan met de 700 vierkante meter. De gemeente wil voor parkeerter reinen bij de sportvelden in aanleg onver wijld over 3000 vierkante meter grond van de heer Meiland beschikken. Bulldozers staan al aan de rand van dit stuk grond te wachten. Illllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Het K.N.M.I. deelt mee; De luchtdrukverdeling in Europa en het aangrenzende oceaangebied wordt geken merkt door geringe luchtdrukverschillen. Hierin is maar weinig verandering te ver wachten. Het rustige en vrij warme zo merweer duurt daarom voort. De kans op buien is kleiner geworden, maar voor morgen, in verband met de aanwezigheid van enkele onweershaarden in Frankrijk, toch niet geheel te verwaarlozen. Onweers buien brachten dinsdag plaatselijk in kor te tijd grote hoeveelheden regen. In Zeg veld viel in de middag ruim 30 mm in een half uur. Ook viel op sommige plaatsen hagel. Maximum-temperaturen binnen- ên buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. "O- B Den Helder geheel bew zw 20 0,3 Ypenburg mist windst. 21 0 Vlissingen licht bew. ozo 19 0 Eelde mist wnw 22 2 De Bilt mist windst. 22 0,3 Twente mist windst. 24 14 Eindhoven mist windst. 22 0 Zd-Limburg onbewolkt verand 22 0 Helsinki onbewolkt nw 21 0 Stockholm onbewolkt windst. 27 0 Oslo onbewolkt w 27 0 Kopenhagen onbewolkt zo 23 0 Aberdeen motregen nno 13 0,3 Londen zwaar bew. O 20 1 Amsterdam mist windst. 21 2 Brussel half bew. ZO 21 0,2 Luxemburg onbewolkt no 21 0,3 Parijs zwaar bew. ono 21 0 Bordeaux onweer nnw 22 5 Grenoble onbewolkt windst. 26 0 Nice half bew. n 24 0 Berlijn onbewolkt ono 26 0 Frankfort licht bew. ono 24 0 München onbewolkt z 22 0,4 Zürich mist nnw 24 1 Genève licht bew. windst. 25 0 Locarno onbewolkt windst. 26 0 Wenen zwaar bew wnw 26 0 Innsbruck zwaar bew. w 25 7 Belgrado onweer zw 30 0,1 Athene onbewolkt verand. 23 0 Rome onbewolkt ono 31 0 Ajaccio onbewolkt O 27 0 Madrid onbewolkt windst. 30 0 Mallorca licht bew. windst. 27 0 Lissabon licht bew. nnw 22 0 Donderdag 4 juli Zon op 4.25 uur, onder 21.02 uur. Maan op 18.49 uur, onder 2.45 uur. Maanstanden 6 juli 22.56 uur volle maan. 14 juli 2.58 uur laatste kwartier. 20 juli 21.43 uur nieuwe maan. 28 juli 14.13 uur eerste kwartier. Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 3 juli Hoog water 1.20 en 13.47 uur. Laag water 9.01 en 21.34 uur. Donderdag 4 juli Hoog water 2.02 en 14.29 uur. Laag water 9.47 en 22.21 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 2