Nederlands team stond voor, maar won ruim heel krap ederland dubbel Voordeel 4 ederland dubbel Voordeel 6 REPENoo 20 18 Limonadesiroop I40me.28 Vruchten 213.. Appelmoes Spaar R,s HAZELNO HAARLEMSE HONKBALWEEK Match gekenmerkt door prestaties van Ton Termeuzen ,19 Ergerlijk gedrag Pieterse leider in Ronde Oostenrijk Varen, varen... De vierde dag in honkbalweek Speciale attractie op zaterdag Duitse 10-kampers voor Enschede Petrosjan schaakt in Amerika Nederland-Pakistan in Amstelveen Turntitelstrijd op de t.v. THEEZAKJES Nieuw l Tarwekoeken 7 ooooo ooooo ooonn donderdag - vrijdag - zaterdag Coupons gordijnstof donderdag - vrijdag - zaterdag ROODMERK ÏOO 9€\ ct zege' Spaar gratis, verdien 20 Vo korliug! WOENSDAG 3 JULI 1963 Tilly van der Zwaard in Moskou tweede achter Koreaanse Sin Kim Dan Van der Lee op de lijst Utrechts elftal weer in Jaarbeurssteden-strijd Chinees Yang Chuan Kwang komt niet naar Europa Wijzigingen in ploegen van Avondzesdaagse r mm Zomervakantie- aanbiediiw THEE met 20°lo ^KORTING!) THEE LEST DE DORST! NL VOORDELIG TRAKTEREN! Voor onderweg! 98 met 20 ct zegelvoordeel Met 20°/o korting! 96metl9ct 25% olie Q»7 sfe sfe s>. sv< m m sfr 69 met 14 ct KOEKJE MET 10%: Romeo's GEV. ABRIKOOSJES KNAKWORST BOTERHAMWORST 98 met 20 ct zegelvoordeel 49 met ÏO ct zegelvoordeel 52 met ÏO ct zegelvoordeel 61 met 12 ct zegelvoordeel 79 met 16 ct zegelvoordeel UW SPARWINKELIER IS UW VAKANTIEKRUIDENIER OVERAL IN EUROPA Het Nederlands honkbalteam heeft dins dagavond voor meer dan 5.000 toeschou wers de tweede plaats bereikt in de Haar lemse honkbalweek door een 9-8 overwin ning op de French Woods. Het is een schit terende wedstrijd geworden waarin het Nederlands team acht innings lang formi dabel goed speelde. Na zes innings was het al 9-1 en een beslis sing na zeven innings lag in de ljjn der ver wachtingen. Maar werper Ton Terneu- zen na een onzeker begin zeer sterk raakte vermoeid en kreeg in de zevende innings twee runs tegen. Coach Bill Arce praatte even met de lange Zwanenburger, maar verving hem niet. In de achtste innings was het ook zeer duidelijk dat Ton aan het eind van zijn krachten was. Zijn werpbeweging werd krampachtig, maar weer greep Arce niet in. en drietal honkslagen was hiervan het gevolg. Dat deze hits maar één run opleverden was te danken aan Hannie Urbanus die een lage tik van Stanhouse onschadelijk maakte en aan midvelder Ben Tromp die twee te hoog geslagen ballen uitstekend ving. Na acht innings dus 9-4 en niemand maakte zich zorgen, hoewel Arce Terneu- zen ook in de negende innings handhaafde. Juist in deze laatste innings liet het veld werk echter te wensen. De eerste Ameri kaan leek een prooi te worden voor Hannie Urbanus maar deze gooide de bal .langs het eers' honk, waardoor de loper op het tweede honk kwam. De volgende slagman kreeg 3 slag. Eenmaal 4 wijd en een fout van eerste honkman Arrindell bracht een run over de plaat en slechts een prima aangooi van Talens die een loper op het derde honk uitschakelde, voorkwam een ramp naar later zou blijken, want even later sloeg Stanhouse een homerun met twee man op de honken en de stand was 9-8. Toen kwam Doby Peters op de plaat. Ton Terneuzen vertrok onder daverend applaus naar de dugout. Peters werd nu de man, waarop tienduizend ogen waren gevestigd. Derde honkman O'Day was de slagman en de eerste worp werd door de uitstekende scheidsrechter Hank Demers gehonoreerd met een slag. De volgende bal was een wijd. Nog slechts twee worpen had Peters nodig om de wedstrijd te beslissen: O'Day sloeg tweemaal mis. De wedstrijd was gewonnen! Het is werkelijk een genot om te zien met welk een gemak de Nederlandse slag- ploeg Amerikaanse werpers van de heuvel verdrijft. De Woods hadden dinsdagavond vier werpers nodig om de Nederlandse aanval te stoppen. Slechts Gorondy hield orde in het veld, maar hij kwam pas in de zesde innings op de plaat en toen was het kwaad al geschied: dank zij homeruns van Wim Crouwel en Hamiltftn Richardson kregen de negen runs die werden gescoord een indrukwekkend aanzien. De homerun van Richardson bracht de bal niet minder dan 120 meter ver weg. De Woods namen in de tweede innings de leiding door catcher John Stark die een homerun sloeg. Zijn Nederlandse collega Wim Crouwel copiëerde dit slaggeweld in de derde innings en het was 1-1. Een verre hit van Ton Terneuzen stelde Leo Kops in de vierde slagbeurt in staat 2-1 te scoren. Het werd 4-1 door Richardson fop een hit van Kops) en Ruben Leysner die werd in gesloten tussen het vierde honk en het thuishonk, maar dank zij zijn uitstekende conditie kon profiteren van een fout na eindeloos heen en weer gooien. De grote klap kwam in de zesde innings zeer onverwacht. De eerste twee slagmen sen gingen uit en Win Crouwel kreeg 4 w. Richardson sloeg een homerun en het was 6-1. Arrindell, Leysner en Kops gaven honkslagen en toen kwam de vierde wer per voor de Woods op de plaat. Keulemans was de volgende hitter. Zijn tik bracht de bal bij de uitstekende kortestop Hart, die ditmaal echter langs het eerste honk gooide wat de stand op 9-1 bracht. In het veld kwamen Simon Arrindell en Leo Kops een keer to' zeldzame staaltjes Arrindell ving een hoge foutslag met een hand boven de hekken weg, terwijl ",eo Kops vallend een hit van Stanhouse stopte en de ba! nog tijdig op het tweede honk speelde. Nederlands Bondsteam: 0—0—1—1—2—50—0—x French Woods: 0—1—0—0—0—0—2—1-^1 Werpersresultaten: Nederlands bonds team: Terneuzen (8 2/3 inn.) 549, Pe ters (1/3 inn.) 1—0—0; French Woods Tijdens de eerste dagen van de Haar lemse honkbalweek hebben wij ons al eni ge malen geëergerd aan het bedelen van de Haarlemse jeugd en zelfs volwassenen om ballen of ander materiaal van de Ameri kaanse teams. Het doet ons steeds denken aan de toneeltjes van vlak na de oorlog toen in alle delen van Europa hongeri ge mensen en mensjes om de auto's van de bevrijders hingen. Het verschil tus sen het bedelen van 1945 en dat van nu is, dat men ln 1945 echt honger had en er geen voedsel was te krijgen, terwijl er mo menteel in alle winkels waar sportartike len te koop zijn honkbalmateriaal in over vloed aanwezig is. Wij blijven het een schandaal vinden dat tijdens de batting-practice van de Ameri kanen enkele leden van dit team op de tribunes plaats moeten nemen om de fout- geslagen ballen weer terug te krijgen. De toeschouwers weigerden reeds diverse ma len de bal terug te werpen. Hiervoor be staat slechts één kwalificatie: DIEFSTAL! ter van Sittardia. Roger Stanhouse sloeg in de laatste innings voor de French Woods een home-run waardoor de stand op 98 kwam. Rilley, Wecker, Beatty, Gorondy: 115 10; slaggemiddelde Nederlands team 0.285, 2 fouten; French Woods: 0.257, 3 fouten. Homeruns: Crouwel en Richardson voor Nederland, Stark en Stanhouse voor French Woods. Totaal aantal toernooi 19. Opstelling Nederlands team: 1. Terneu zen (0.250), Peters 2. Crouwel (0.667); 3. Arrindel (0.250); 4. Keulemans (0.333); 5. Urbanus (0.250); 6. Kops (0.250); 7. Richardson (0.400); 8. Tromp (0.000); 9. Leyssner (0.333); Talens (0.000). Jan Pieterse heeft zich dinsdag in de vierde etappe van de Ronde van Oosten rijk bijzonder goed geweerd. Dankzij een vijfde plaats in de etappe van Spittal naar Hochtor over 126 kilometer, waarin de Grossglockner was opgenomen, veroverde de Nederlandse coureur de leiding in het algemene klassement. De rit werd in 3.56.47 gewonnen door de Oostenrijker Felix Damm, dfë een voorsprong van een halve minuut had op zijn landgenoot Frisch. Ruim twee minuten na Frisch ging Arie den Hartog als vierde mver de eindstreep. De uitslag van de vierde etappe luidt: 1. Damm (Oost) 126 km in 3.56.47 met bonificatie 3.56.17, 2. Frisch (Oost) 3.57.10, 3. Praschberger (Oost) 3.59.13, 4. Arie den Hartog (Ned. 3.59.55, 5. Jan Pieterse (Ned) 4.00.10, 6. Dries (Belg) 4.00.32, 7. Gerben Karstens (Ned) 4.01.02, 39. Henk Cornelisse (Ned) 4.28.25. Het algemene klassement ziet er als volgt uit: 1. Pieterse 17.26.11, 2. Damm (Oost) 17.31.10, 3. Postl (Oost) 17.33.31, 4. Den Hartog 17.36.32, 7. Karsten 17.40.15, 26. Cornelisse 18.07.38. t In het ploegenklassement leidt Nederland met 53 37.55 voor Oostenrijk (54.02.12) en Oost-Duitsland (54.03.52). In het bergklassement bezet Arie den Hartog met 11 punten de tweede plaats achter de Oostenrijker Damm, die 24 punten verzameld heeft. Tilly van der Zwaard eindigde dinsdag tijdens de wedstrijden om de Znamenski Memorial, die in Moskou werden gehou den, op de 400 meter als tweede achter het Koreaanse fenomeen Sin Kim Dan. De Koreaanse liep een voortreffelijke race en eindigde in de fantastische tijd van 52.2 sec. als eerste. Tilly van der Zwaard noteerde 55 - sec precies en bleef voor loopsters als de Hongaarse Munkaci (55.6) Mukhanova (Rusldie 56.2 sec noteerde en de Europese kampioene op de 800 me ter Gerda Kraan (56.7) De eerste 200 me ter werden door Skin Kim Dan afgelegd in 23.9 sec! Voor andere goede prestaties zorgden o.a. de Franse crack Michel Jazy door een sterk veld 5000-meterslopers te ver slaan. De race, die voor het grootste deel geleid werd door de Rus Yuri Tyurin, werd gewonnen door Jazy in 13 min. 50,2 sec. hetgeen een verbetering van het Franse record betekende. De Pool Bogu- ciewicz werd tweede in 13 52,8 en de Tsjech Tomas derde in 13.54.-. De Rus Kreer zegevierde bij het hink- stapspringen met 16.45 meter, Gelina Po- pova was de sterkste damessprintster in 11.5 sec op de 100 meter. Tomas Salinger (Tsjech) won de 1500 meter in 3.48,6, Vik tor Bolchov (Rusl) het hoogspringen met 2.05 meter, Janis Lusis wierp de speer het verst met 81.65 meter en Tamara Press stootte de kogel 17.18 meter. Voorts liep de Amerikaan Questad 10.3 sec over de 100 meter en sprong Tatjana Schelkanova 6.34 meter ver. In Zürich was de sprong van super kamper Yang Chuan Kwang met de pols stok hij deed overigens buiten mede dinging mee waarmee hij 5 meter pre cies bereikte, het hoogtepunt. Jay Silves ter wierp de discus 60.04 meter. Vijf sprint sters, Antao, Ottolina, Delecour, Gamper Gamper en Hebauf liepen allen 10.5. Seraphino Antao (Kenia) won. Freek van der Lee van Sparta is op eigen verzoek op de transferlijst geplaatst evenals Van der Hurk en De Meulemees- Op de tribunes van het honkbalsta dion wordt zo af en toe gezongen. On der andere het strijdlied: „Glory, glory, hallelujah". Toen speaker Bob Spaak aankondigde dat een zekere Piekhaar ogenblikkelijk naar huis moest omdat hij dezelfde avond nog moest uitvaren, bleek het koortje over improvisatie vermogen te beschikken. Het volgende lied was: „Varen, varen, altijd maar varen". Het moet Piekhaar, terwijl deze de tribune afdaalde weemoedig hebben gestemd. Meer dan 5000 toeschouwers zagen dinsdagavond het Nederlands team na een 91 voorsprong met 98 van de French Woods winnen. Door deze zege kwamen de Nederlanders dus op de tweede plaats. Beide teams sloegen ieder twee homeruns. Voor Nederland waren het Crouwel en Richardson die de bal over het hek sloegen, catcher Stark en linksvelder Stanhouse zorgden voor de Woods-treffers. Ton Terneuzen werd winnende werper met 549. De stand is dus: Sullivans 36, Nederland 34, French Woods 32, England Spartans 30. Vanavond wordt de returnmatch tussen de Nederlandse ploeg en de French Woods gespeeld. Het is de gewoonte in de Verenigde Sta ten om tijdens een toernooi zo af en toe eens wat anders te doen dan een wedstrijd spelen. De organisatoren van de Haarlem se honkbalweek voegden in 1961 'n home- run-wedstrijd voor de managers in, maar dit zal dit jaar niet kunnen doorgaan. Toch komt er iets speciaals en wel vóór de wedstrijd van zaterdagmiddag. Om twee uur begint een „baseball-contest", waar aan alle vier ploegen deelnemen. De „con test" bestaat uit vier onderdelen: home run-wedstrijd (twee deelnemers per ploeg) zuiver werpen van buitenvelders en ach tervangers (van elke ploeg neemt één ver- revelder en één catcher deel) en honk- lopen (twee spelers van elke ploeg lopen alle honken af). Het stedelijk voetbalelftal van Utrecht bestaande uit spelers van DOS, Elinkwijk en Velox, dat vorig jaar de tweede ronde bereikte, heeft vo'or het komende seizoen opnieuw ingeschreven voor het toernooi van de jaarbeurssteden. Utrecht is daarbij ingedeeld in groep 1 samen met Sheffield Wednesday (G.B.), FC Köln (Did.) en La Gantoise (Belg.). De Duitse Atletiekbond heeft met het oog op de zeslanden-atletiekwedstrijd tus sen W.-Duitsland, Frankrijk, Italië, Zwit serland, België en Nederland, die op 13 en 14 juli in Enschede zal worden gehouden, de tiehkampers aangewezen. Het zijn Werner von Moltke, tweede op de Europese kampioenschappen in Belgra do, de jonge Hans Joachim Walde, Willi Holdorf en Wolfgang Heise. Deze vier atleten bereikten dit jaar de volgende totalen. Von Moltke (7856), Wal de (7791), Holdorf (7711) en Heise (7276). Voor onze tienkamper Eef Kamerbeek, die dit jaar in zijn eerste tienkamp 7102 punten verzamelde, zal het een bijzonder zware strijd worden. De nieuwe wereldrecordhouder in de tienkamp de nationalistische in Amerika studerende Chinees Yang Chuan Kwang, zal zijn titel van kampioen van de Ver enigde Staten niet kunnen verdedigen. De 30-jarige Chinees heeft een spierblessure opgelopen en moest zich vlak voordat de wedstrijden begonnen, terugtrekken. Zijn voorgenomen reis naar Europa, waar hij onder andere zou uitkomen in Zürich, is hierdoor onmogelijk geworden. De Russische wereldkampioen schaken Petrosjan is favoriet in het schaaktoernooi dat vandaag in Los Angeles is begonnen. Het is de eerste keer sinds 1932 dat een wereldkampioen meedoet aan een belang rijk Amerikaans toernooi. Petrosjan zal zeven internationale groot meesters ontmoeten in een volledige com petitie tijdens het toernooi dat een maand zal duren. De winnaar krijgt een prijs van 3.000 dollar (10.800 gld.) en de zilveren beker. De prijzen, in totaal een bedrag van 10.000 dollar (36.000 gld), zijn ter beschik king gesteld door de Piatagorsky Stichting. Andere deelnemers zijn de Amerikanen Samuel Resjevsky en Paul Benkö, de Argentijnen Oscar R. Panno en Miguel Najdorf, de Joegoslaaf Swetozar Gligoric, de IJslander Frederik Clagsson en de Rus Paul Keres. Het Olympische hockeyelftal van Pakis tan zal na afloop van het landentoernooi in Lyon een trip door West-Europa maken en daarbij onder meer een tweetal wed strijden in Nederland spelen. Óp zondag 27 oktober vindt in Amstel veen een officiële interland Nederland- Pakistan plaats. Daags tevoren zal een Nederlands bondsteam in een nader aan te wijzen plaats waarschijnlijk in het oosten van het land eveneens een wed strijd tegen Pakistan spelen. Drie ploegen van vier coureurs zullen Nederland vertegenwoordigen in de avond- zesdaagse, een nieuw evenement voor Ne derland dat van 5 tot en met 10 juli in diverse plaatsen van ons land zal worden gehouden. Deze equipes zijn als volgt samenge steld: ploeg A; Van der Borgh, Hugens, Captein en Post; ploeg B: Wim en Piet van Est, Derksen, Marinus; ploeg C: Van Amsterdam, Legrand, Kersten en Koch. Het rennersveld zal worden gecomple teerd door een Franse-Duitse, Zwitserse en Belgische ploeg. Op de laatste dag, wanneer in het Olympisch stadion zal wor den gereden, wordt tevens een wedstrijd gehouden tussen de amateurploegen van Rusland en Nederland. De teams zullen in de volgende opstelling uitkomen: Neder land: Van der Touw, De Graaf, Koel, Nik- kesen, Schuuring, Van der Lans en Oud- kerk; Rusland: Bodnieks, Phakadze, Mos- kuine, Tershenkove, Koloumbet, Bergarte en Vargachkine. Van het Europese kampioenschap tur nen voor heren, dat in Belgrado wordt gehouden, wordt zondag 7 juli een recht streekse Eurovisie-reportage gegeven, die van 15.40 tot 17.00 door de N.T.S. wordt overgenomen. Commentator is Ab Goubitz. Tijdens het komende weekeinde vindt in Aken het jaarlijkse concours-hippique plaats. Van de strijd om de Grote Prijs van Aken wordt zondag 7 juli van 17.00 tot 19.00 uur een rechtstreekse Eurovisie reportage overgenomen, die door ritmees ter b.d. J. J. Gruppelaar van commentaar wordt voorzien. PLASTIC BADTAS met apart zakje voor portemonnaie. etc. in fris se dessins. Als DV f 2.95 Kleinere uitvoering voor kinderen. Als DV 1.50 Alleen in onze Textiêl- speciaalzaak, Marktplein 21. TJmuiden. MET VAKANTIE? Vergeet dan niet zo'n handige REISAPOTHEEK Bevat diverse soorten ver band en snèlvêrband en jodium Als DV 3.50 Alleen in onze Textiel- speciaalzaak, Marktplein 21, IJmuiden. OVERHEMD STUK? Natuurlijk alleen boord of manchetten. Daarom bieden wij U extra voor delig aan: 1 losse boord Als DV 1.45 1 paar losse manchetten Als DV 1.45 Gemakkelijk zelf aan te naaien. Alleen in onze Textiel- speciaalzaak, Marktplein 21. IJmuiden. Nog tot en met zaterdag kunt U profiteren van onze SPECIALE TRICOTAANBIEDINGEN: Nylon jupons met grote kantstrook3.95 Interlock damesslips. Per 2 stuks1.95 Helanca kinderbadpak vanaf6.75 Delana Helanca damesbadpakken 14.95 Kousen worden bij aankoop van 3 paar tegelijk dubbel op Uw kousenkaart bijgeschreven. o.a. damast, weefstof, dobby, ploegstof, enz. enz. voor echte DV prijzen NEDERLAND Woninginrichting, Marktplein 29, IJmuiden koopjes restanten A Z IH' melk, noot of puur ct zegel voordeel pakje 100 gram met ct zegelvoordeel In diverse smaken. Ook de 3/4 fles met dubbel zegels! ct zegel voordeel blikjes (fruitcocktail, ananas en aardbeien) ct zegel voordeel groot of klein formaat, doosje met 20 stuks imBirB)EiianBmi[aiia[B)i@jfBjiBiH van goudreinetten 1/1 blik zegelvoordeel ^Ei[BjiBi[a[Bifai[BiiBi|gi[BiiaiaiEi(mi met met «5 voordeel q ct zegel JLJy voordeel zegelvoordeel die o?eoie oieoiègieOJe Qie oie o-q 4^ 4? <1-? 4^ 4? 4? 4>' W w 4^ 4?.! 250 gram 80-10% BLEEKMIDDEL geconcentreerd in piastic flacon 36 met 7 ct zegelvoordeel AFWASMIDDEL geconcentreerd, flacon 65 met 13 ct zegelvoordeel CHOCOLADEPASTA pot snoepje, zakje blik met 8 stuks 130 met 26 ct zegelvoordeel 200 gram grote ONTBIJTKOEK reuze ONTBIJTKOEK O)

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 7