Juni was een slechte maand voor de beurzen Baekers- Elias- De Haes passeert het dividend Koersfluctuaties aan de Beurs van Amsterdam C Effecten-en Geldmarkt De Beurs Scherpe winstdaling bij Ken en Kramer Interimdividend van Immofund Meer medewerking aan EEG-enquêtes Daling ontvangsten loonbelasting Arbeidsreserve is kleiner geworden Saris naar Venray Verlies van vijf ton Aero Contractors neemt vliegtuigen over van de KLM Kort economisch nieuws Van der WEDFF i HIMCHT ZATERDAG 6 JULI 196 3 17 A merika s monetaire positie in discussie Grillig Optimistisch BROCADES - STHEEMAN In eerste vijf maanden '63 U- Stichting nu akkoord met CAO-journalisten De maand juni heeft het niet alleen wat het weer maar ook wat de beurs betreft maar lelijk laten zitten. De eerste vijf maanden van het jaar hebben wat de koersontwikkeling op de aandelenmarkt aangaat, een min of meer verrassend be loop gehad, zowel in de Verenigde Staten ais op de Europese beurzen, waarbij het geleidelijk toenemend vertrouwen in de conjunctuurontwikkeling de voornaamste stuwkracht was. Het indexcijfer van de industrials ging op de New Yorkse beurs van 652 ultimo 1962 tot bijna 727 op eind mei 1963 vooruit, dit is met circa 12 per cent, dat van spoorwegaandelen maakte percentsgewijs een nog groter avans. na melijk van circa 23 percent (141,04—173,66) en de dagelijkse omzetten konden tot 5 a 6 miljoen shares oplopen. Op de Amster damse beurs is het indexcijfer voor de internationale fondsen gedurende de eer ste vjjf maanden van 464 tot 553, dat is met ongeveer 19 percent gestegen, dat van de industriële aandelen van 319 tot 356. dit is met circa 11 Vè percent. Vooral in mei wa ren ook te Amsterdam de omzetten op de aandelenmarkt groter dan het vorig jaar namelijk 87 miljoen tegen 67 miljoen en voor de eerste vijf maanden bedroeg de totaalomzet 372 miljoen tegen 341 mil joen. Doordat in juni de omzet 55 miljoen bedroeg tegen f 59 miljoen in die maand van het vorig jaar stelt de omzet van het eerste halfjaar zich op 427 miljoen in ver gelijking met 400 miljoen voor die pe riode van 1962. De geringere affaire op de beurzen in juni ging gepaard met een lichte afbrokke. lirig van de koersen, die wat New York betreft rondom de raaandwisseling scher pere vormen scheen te zullen aannemen Want het indexcijfer voor de industrials daalde op 1 juli tot 701,35, waarbij het op merkelijk is dat de spoorwegaandelen zich op het' verhoogde niveau hebben kunnen handhaven. In Amsterdam ging het index cijfer voor de internationals van 553 tot 534, dat van de industriëlen van 356 tot 350 terug, terwijl de dagelijkse omzetten tot beneden 2l/2 miljoen stuks zijn inge krompen. Een en ander betekent een zekere zaken loosheid en een apathische instelling bij het publiek, die misschien wel voor een deel, doch niet ten volle aan de vakantie- tijd moet worden toegeschreven. Hoewel in het algemeen de Amerikaanse conjunctuur zich in opgaande richting blijft bewegen en de bezorgdheid voor een nieuwe staking in de staalbedrijven door het tot stand komen van een tweejarige overeenkomst vooreerst is verdwenen, achten sommige waarnemers het koerspeil van de Amerikaanse aandelen na de vrij scherpe stijging in het eerste halfjaar in voldoende overeenstemming met de positie en de vooruitzichten van de Amerikaanse economie. Het is als bekend op de beurzen altijd zo, dat als de koersen dalen, men daarvoor steeds de oorzaken weet aan te wijzen. Zo werd de flauwe stemming van eind juni gemotiveerd met de teleurstelling over het uitblijven van de belastingver laging, waarvan dit jaar nu wel niet meer zal komen. Bovendien is er in de Verenigde Staten een conservatieve groep, waarvan Eisen hower zich onlangs tot tolk heeft gemaakt, die de toekomst van de Amerikaanse eco nomie bedreigd ziet door de deficittenpoli- tiek van de regering-Kennedy, omdat die politiek naar hun mening een verdere uit holling van de dollar betekent. De oud president heeft dit gevaar niet ongeestig gekarakteriseerd door te zeggen dat iemand, die thans in dollars spaart, grote kans heeft na verloop van tijd „dollarettes" te zullen terugontvangen. Dat de Ameri kaanse budgettaire en monetaire politiek allesbehalve safe is, blijkt wel uit het feit dat na de steunmaatregelen, die enige tijd geleden onder auspiciën van het Inter nationaal Monetaire Fonds (I.M.F.) zijn ge nomen, een afzonderlijke overeenkomst .tussen Engeland en Amerika is gesloten met de bedoeling de internationale positie van dollar en pond te versterken. taaiindustrie maakt het iets minder goed, maar algemeen gesproken mag men over industriële bedrijvigheid in ons land niet klagen. De cijfers van de buitenlandse handel geven hiervan odk blijk, want zowel in voer als uitvoer is gedurende de eerste vijf maanden gestegen, waarbij het ver blijdend is dat de export in sterkere mate is toegenomen dan de invoer, deze name lijk met 5.8, de export met ruim 7 percent. Dat gaat dus nog steeds in goede richting ondanks de scherpere concurrentie met het buitenland, die in het tweede halfjaar ver moedelijk nog scherper zal worden, nu per 1 juli in E.E.G.-verband een verdere verlaging van de invoerrechten heeft plaats gehad, wat voor dg industriesector be tekent dat die rechten nog slechts 40 per cent (vóór 1 juli nog 50 percent) bedragen van het basisinvoerrecht op 1 januari 1957 Eén en ander heeft tot gevolg dat velen in de Verenigde Staten blijkbaar eerst scherpere en meer langdurige symptomen van een conjunctuuropgang willen zien al vorens op het huidig niveau in de markt te gaan. Maar de beurs blijft zoals men weet een grillige dame, zodat ze na korter of langer tijd wel weer een ander gezicht kan tonen. Dat New York in juni een dalende rich ting is ingeslagen heeft ook op de Euro pese beurzen haar stempel gedrukt, al moet worden gezegd dat Amsterdam de laatste weken een grotere mate van zelf standigheid heeft doen zien, waarover men zich slechts kan verheugen. Het is echter duidelijk dat als van Amerikaanse zijde internationale fondsen worden aan geboden, de kooplust in ons land moet toe nemen om koersdalingen te voorkomen. Tot dusver was dit vaak het geval, omdat men in het algemeen van de grote inter nationale concerns een verdere groei ver wacht, waarbij de laatste tijd met name aan Philips wordt gedacht, waarover trou wens in de Amerikaanse pers vleiende beschouwingen worden geschreven. Dat, nu het stakingsgevaar is bezworen, de vraag naar staal in de Verenigde Staten vermindert en op de staalmarkt de con currentie vermoedelijk zal toenemen, oefent ook op de aandelen Hoogovens uiteraard een druk uit, ofschoon dit con cern heeft bewezen tegen de concurrentie wel te zijn opgewassen. Terwijl ook de berichten uit de omlig gende landen merendeels gunstig blijven luiden, zijn die uit ons eigen land dooreen- genomen, zeker niet ontmoedigend. Wel komen er verslagen uit Centrale Suiker, Vredestein, Electrofact en andere die teleurstellend zijn, maar vele andere onder meer Lindeteves, Erdal, Reiss Co, Dessoaux, Veenendaalse Stoomspinnerij laten voor het lopende jaar een vrij opti mistisch geluid horen en met name het ge signaleerde herstel in vele sectoren van de textielnijverheid is min of meer verras send. Uit de statistiek van de orderpositie der Nederlandse bedrijven blijkt dat het indexcijfer voor de textielindustrie in het eerste kwartaal aanmerkelijk is gestegen, met name voor de exportorders. De me- De Nederlandse industrie blijft dus voor een zware opgaaf staan. Het Centraal Planbureau veronderstelt bij gelijkblijven de prijzen een groei voor 1963 van circa 4 percent, pessimisten ramen niet meer dan 2a 3 percent, cijfers, die met een pro duktiviteitsstijging van 21/2 2 percent cor responderen en die dus bij het accrès van de laatste jaren achterblijven. Van meer dan één kant wordt er daarom op gewezen dat er voor allerlei verlangens slechts een zeer beperkte ruimte zal zijn en dat in de eerste plaats- aandacht zal moeten worden geschonken aan de noodzaak van econo mische en technische research, terwijl in vele gevallen slechts door samenwerken of samengaan van ondernemingen de ver grote markt zal kunnen worden bewerkt. Kosten- en prijsbewaking zijn voorwaarde van het handhaven van een redelijke con currentiepositie ten opzichte van het buitenland, terwijl een stringente prijs politiek een averechtse werking kan heb ben als de daardoor afgedwongen marge verkleining de mogelijkheid tot interne financiering vermindert. Zo gezien is het niet zo onverklaarbaar, dat men op de aandelenmarkt op „zien komen" blijft spelen en de kabinetsforma tie zoveel moeilijkheden geeft. Want om bij de vele schijnbaar tegenstrijdige be langen welke thans worden bepleit, de steen der wijzen te vinden, zal voor de nieuwe regering zonder twijfel niet ge makkelijk zijn. In dit verband verdient het de aandacht dat de directe belastingen in de eerste vier maanden van 1963 175 miljoen minder hebben opgebracht dan de raming, hetgeen voor geen gering deel aan de loonbelasting en de omzetbelasting is toe te schrijven. Advertentie Wtn Opgericht 1899 Beursbericht no 332 is verschenen De gang van zaken bij Key en Kramer (Ruberoid) is in 1962 minder gunstig ge weest dan in 1961 De netto-winst bedroeg 182.100 (v.j. 260.000). Voorgesteld wordt als bekend een dividend van 10 percent (waarvan 3 percent uit de dividend-reser ve) tegen 12 percent over 1961. Omtrent de vooruitzichten is de directie niet onverdeeld optimistisch omdat de vorst de afdeling uitvoering werken in het eerste kwartaal van 1963 geheel lam heeft gelegd. De hierdoor ontstane achterstand kan zelfs bij zeer gunstige weersomstan digheden gedurende de rest van het jaar niet worden ingelopen omdat de capaciteit van deze afdeling vooral wordt bepaald door het aantal beschikbare arbeidskrach ten, dat slechts in beperkte mate vergroot is kunnen worden. Het werkkapitaal bedroeg 1.3 miljoen per eind 1962, hetgeen 20 percent is van de vlottende activa. Dit is belangrijk ongun stiger dan in voorgaande jaren. Gestreefd wordt daarom naar verbetering van de li quiditeitspositie. De verkoop van de buizen van de doch teronderneming Bituvo is in 1962 nog niet voldoende op gang gekomen. In de jaar-vergadering van het vastgoed beleggingsfonds Immofund in Rotterdam is meegedeeld dat op basis van hetgeen thans in kas is, een interim-dividend van ƒ31.63 per participatiebewijs op 8 juli be taalbaar zal worden gesteld. De voorzitter deelde mee dat binnen kort wellicht nieuwe participatiebewijzen zullen worden uitgegeven. Een aandeel houder vroeg of de oude participatiebe wijzen daarbij voorkeur van toewijzing zullen genieten. Het bestuur zal dit ver zoek overwegen, maar de beslissing erover nemen emittenten. De commissie I.S.E.A. (Internationale sociaal-economische aangelegenheden) van de Sociaal-Economische Raad acht het zeer onbevredigend dat Nederland tot dusverre het enige land is geweest, dat zijn mede werking niet heeft gegeven aan de maan delijkse conjunctuurenquêtes van de EEG. In een advies over de economische pro grammering in de EEG, gericht aan de ministers van landbouw en visserij, eco nomische zaken en buitenlandse zaken, onderschrijft de commissie I.S.E.A. volle dig de wenselijkheid van deze enquêtes. De afwijzende houding van Nederland ligt voornamelijk op het gebied van waarbor gen van een voldoende geheimhouding van de cijfers der individuele onderne mingen. De commissie dringt er op aan dat alles in het werk wordt gesteld om op korte termijn een aanvaardbare oplos sing voor deze moeilijkheid te vinden. De commissie meent dat met de verwe zenlijking van jaarlijkse nationale pro gnoses voor Nederland grote belangen zijn gemoeid, omdat ons land in sterke mate afhankelijk is van de economische situatie in andere landen. Ook het opstellen -van prognoses op langere termijn in EEG-ver- band wordt van groot belang geacht, aan gezien de doorzichtigheid der economische verhoudingen binnen de EEG er aanmerke lijk door wordt vergroot. Loonbelasting en commissarissenbelas ting vertonen over de eerste vijf maanden van het lopende kalenderjaar hetzelfde beeld: namelijk een achteruitgang van de ontvangsten van de schatkist in vergelij king met de overeenkomstige periode van het vorige jaar. De ontvangsten uit hoofde van de loonbelasting daalden met 14,8 miljoen tot 827,55 miljoen, die uit hoof de van de commissarissenbelasting met 504.000 tot 10.013.000. Dan vertoont nog de loterijbelasting een opbrengstendaling maar voor het overige zijn de opbreng sten van alle niet-kohierbelastingen in de eerste vijf maanden van dit jaar gestegen ten opzichte van het vorige jaar. Per sal de bedraagt de totale stijging van deze belastingen 92,6 miljoen. Grote stijgingen vertonen de opbrengst van de registratie rechten (met 28,7 miljoen), van de omzet belasting (met 25 2 miljoen), van de di videndbelasting (met 15,7 miljoen), van de motorrijtuigenbelasting (met 9,2 mil joen) van de tabaksaccijns 8,45 mil joen) en van de accijns op gedistilleerd 7,14 miljoen). Dit blijkt uit de maande lijkse opgave van de rijksbelastingmidde len, verstrekt door het ministerie van fi nanciën. In mei wordt uit hoofde van de geza menlijke niet-kohierbelastingen 689 mil joen geïnd tegen 646 miljoen in dezelfde maand van 1962. In de eerste vijf maan den van dit jaar bedroegen de totale ont vangsten uit hoofde van de gezamenlijke niet-kohierbelastingen 2.947.051.000 tegen 2.854.445.000 in de overeenkomstige perio de van 1962. In juni is de geregistreerde arbeidsre serve van mannen gedaald van 20.552 tot 18.733. De bezetting op aanvullende wer ken nam met rond 500 af tot 1.651, zodat het aantal werkloze mannen met ruim 1.300 verminderde tot 17.082. Het voor normale seizoeninvloeden gecorrigeerde cijfer van de geregistreerde arbeidsreserve bleef on gewijzigd en bedroeg eind juni 27.000. De daling van de geregistreerde arbeids reserve hangt voornamelijk samen met een verdere vergroting van de seizoenwerkge legenheid en deed zich grotendeels voor in de beroepsgroepen landbouw en losse ar beiders, terwijl voorts het aantal minder geschikten daalde. De daling van de werk loosheid van landarbeiders en losse arbei ders hangt onder meer samen met de ver zorgingswerkzaamheden en het rooien van vroege consumptieaardappelen. De seizoenwerkloosheid is door het aan trekken van de seizoenwerkgelegenheid thans geheel verdwenen, terwijl als gevolg van deze zelfde oorzaak tevens de struc tuurwerkloosheid verminderde. Mede wegens personeelsgebrek zal de metaalindustrie en -gieterij F. J. Saris en zoon te Rotterdam haar gehele bedrijf aan de Schiehaven overplaatsen naar' het industrieterrein te Venray. Deze onderne ming, die sinds 1868 in Rotterdam is ge vestigd, heeft een fusie aangegaan met de n.v. Jurgens (voorheen Jansson) keu keninstallaties en ziekenhuissanitair. Uit de mededelingen in november 19621 sloten van 4.325.000 ter consolidering moest reeds worden geconcludeerd dat van schulden op korte termijn. Baekers-Elias De Haes Textiel Indu- De omvang van de orderportefeuille lag strie geen hoge verwachtingen koesterde aan het eind van 1962 op een hoger ni- over de resultaten van 1962. Het jaar veau dan eind 1961. De nieuwe C.A.O. werd, overeenkomstig deze verwachtingen, brengt opnieuw aanzienlijke kostenstijgin- afgesloten met een verlies van 484.385, gen met zich mede. Ook 1963 zal, volgens na afschrijvingen ad 1,18 min. (v.j. het verslag, wederom een moeilijk jaar winstsaldo van 364.732). Een voorstel tof zijn. Blijkens de geconsolideerde verlies- dividend uitkering over 1962 kan derhalve en winstrekening is het saldo exploitatie rekening gedaald 709.000. van 1,69 min. tot De Stichting van den Arbeid heeft aan vankelijk haar goedkeuring aan de C.A.O.- dagbladjournalisten voor 1963 onthouden op grond van bezwaren tegen de daarin vervatte uitbreiding van de minimum- vakantieduur voor bepaalde groepen jour- niet worden gedaan (v.j. zes percent). De directie stelt voor, het verlies af te boeken van de bestaande reserves. De teruggang hield verband met de re cessie, waarvan een groot gedeelte der Europese en ook Nederlandse textielindu strie in 1962 nog te lijden had. Voor Duits- I land en Nederland droeg daartoe speciaal bij de revaluatie in 1961. De produktie daalde met circa zeven percent naar om vang en waarde. De binnenlandse omzet liep achteruit, waartegenover de export steeg, voornamelijk naar de E.E.G.-lan- nalisten .In onderling overleg hebben daar- den. Per saldo daalde de omzet met onge- op de partijen bij deze C.A.O. te weten veer negen percent. de Vereniging de Nederlandse Dagbladpers De directie is ervan overtuigd dat haar en de drie journalistenkringen besloten pogingen om kostenverlagingen te berei- een herziene overeenkomst aan de stichting ken, op den duur met succes bekroond voor te leggen, waarin met de gemaakte zuilen worden Hierbij zijn echter nog ver- bezwaren rekening is gehouden, zulks schillende problemen op te lossen, o.a. het evenwel onder het uitspreken van hun gebrek aan geschoold personeel. Het vol- teleurstelling over de door de stichting ge ledige integratieproces van het bedrijf is opperde bedenkingen tegen de nieuwe va een zaak van jaren, hoewel in 1962 reeds kantieregeling. De Stichting van den Ar- belangrijke vorderingen werden gemaakt. dejd heeft thans haar goedkeuring aan de De werkmaatschappijen hebben in 1962 ge- gewijzigde C.A.O. gehecht. Deze C.A.O. zal ïnvesteerd bruto 765.000 in vast activa. voor wat betreft de salarisbepalingen, te Het aandelenkapitaal werd uitgebreid met nominaal 202.000. Bij een institutionele belegger werd een langlopende lening ge- De n.v. Aero Contractors in Den Haag, een luchtvaartmaatschappij die onder an dere chartervluchten uitvoert, heeft een Dakota van de K.L.M. overgenomen. Het ligt in de bedoeling dat het Haagse bedrijf in de toekomst geleidelijk meer toestellen van de K.L.M. zal overnemen, zowel Da- kota's als grotere conventionele vliegtui gen Ook wil Aero Contractors vliegers van de K.L.M. in dienst nemen. Dit jaar zijn reeds zes K.L.M.-vliegers naar Aero Con tractors overgestapt. Deze uitbreidingen houden volgens de heer Schreiner verband met de grote toe neming van de opdrachten voor charter vluchten. Voorts gaat Aero Contractors in september een geregelde dienst onderhou- den van Amsterdam via Groningen naar I oblisaties a pari. De toewijzing kan slechts ge- Hamburg. Tot Groningen zal deze dienst rlng zl^n' vafpmn ineen® n h6\ traj6Ct "urgsï Eifcfr^teftlVaatsetapPprr(PLEM)Lo™: van Groningen naar Hamburg zal waar— I dracht ontvangen tot levering van een stoom- schijnlijk twee keer per week worden ge- ketel mel een capaciteit van 580 ton stoom per mngse bedrijfsleven ais van de provinciale -. overheid zijn bljdragê» gestort in een ga- rantieionds, aat de risico S van de nieuwe I een vergadering van een maand. De voornaamste rugwerkende kracht hebben tot 1 januari 1963. BUITENLANDS BANKPAPIER De advieskoersen voor buitenlands bank papier geldend in Amsterdam luiden: Engels pond 10.0510.15, Amerikaanse dollar 3.571/» 3.61'/i, Canadese dollar 3.523.37, Franse frank (100) 73.5074.00, Belgische frank (100) 7.11— 7.16, Duitse mark (100) 90.25—90.75. Zweedse kroon (100) 69.05—70.05, Deense kroon (100) 51.9052 90. Noorse kroon (100) 50.15—51.15, Zwit serse frank (100) 83.30—83.80, Italiaanse lire (10.000) 57.35—59.35, Oostenrijkse shilling (100) 13.97'/»14.07'/», Portugese escudo (100) 12.5512.70, Spaanse peseta (100 gr. coup.) 6.00—6.15. Het algemeen bestuur van het Nederlands Ka tholiek Werkgevers Verbond heeft tot algemeen voorzitter gekozen mr. p M. H. van Boven De heer Van Boven volgt in die functie mr, F J. F, M van Thiel op, die deze functie heeft neerge legd in verband met zijn benoeming tot voor zitter van de Tweede Kamer. Het bestuur van de Nederlandse Katholieke Middenstandsbond heeft zich uitgesproken voor een verplichte verzekering ook voor zelfstandi gen tegen langdurige of blijvende arbeidsonge schiktheid. Gedacht wordt aan een zogenaamde bodemvoorziening met betrekkelijk lage premies en uitkeringen. Het voor vrije inschrijving beschikbare bedrag der uitgifte van de Coöperatieve Zuivelfabriek De Goede Verwachting gevestigd te Gilze (N.Br.) is belangrijk overtekend. Het betreft zoals be kend een uitgifte van 700.000 5 pet. 20-jarige luchtverbinding moet dekken. De luchtvloot van Aero Contractors be staat thans uit acht helikopters, tien een- motorige en acht tweemotorige vliegtuigen. ACTIEVE AANDELEN Slot 28/6 Gisteren A.KU. 468% 4727a gb De' Mij 131,30 f 135,— Hoogovens 613 616 '/a Philips G B 163,— 165,- Unilever c v a 167,50 169,50 Oordts Petr 7797, 803 Dordts. Petr 7 Pr 779'/, 8027, Kon Petr 50 (20 169,50 gl 174,90 Scheepvaart en Luchtvar ;t RAL 120 gl 1227a gb lava-China Pak 157 1607a K.L.M ƒ56.50 (54,10 NS M NB 157'/, 157'/, Kon. Paketv 158 1667a Stv Nederland 143 145 Niev Goudr c v a. USVs 116 gb v. Ommeren c v.a. 260 gb 2597a Rotterd Lloyd 138 141 Scheepv Unie 1387, 144 gl OBLIGATIES Nederland 1959 4'/«.. 102'% 1027s gl Neder] 1960-1 4 Va 102'/s 1027, gl Neder" 1960-2 4'/, 102'/, 1027, gl Nederl. 1959 4'/, 997, 997, Nederland 1963 4'/,.. 997, 99tl Staffell. 1947 3'%-3 93 9278 gl 'nvesteringscertif. 3 99% gl 99'/s gl Invest cert. 1962-64 3 100 100% 1 ENG Won b '57 6 107% 107% ENG W b. '58/59 VI. 101% 1013/s Z-Holl 1956 47, 99 tl ENG 1958 5'/, 1037, 103 tl ENG Wb '52 4'/, 99% 9978 ENG rentesp 1952 166 1657, Mb Heiin w nbl '55 4 1297, 1267, 4 K U 1944 3'/» Phil 250-1000 '51 4 93 Va °EGEM 1-2 1957 6 1087a 108 Convert. Obligaties 4.K.U. 4Va 1287s 129Vs Eilliton 5 1757a Rorsumii 3'/, 90 90 Ver. Mach 1000 5 Premieleningen Vm (c en a) '33 100 3 d. Prohl. '51 iel 2'/» 895/« 897s d. 1958-3 ld 2Va 94 957, R'dam 1957 id 2% 917% 90Vs Z.-Holl 1957 ld. 2Va 91% 907, Z.-Holl. 1959 2'/. 101 lOlil \ANDELEN Participatiebewjjzen Mg Fds bez. */»-1 pb 1405 1340 FLB B. bel. d. VI pb 935 918 Interbonds 742 743 'teleggingsmijen B M (50 161, 162, Tnterunie (50 193,50 195,— Nefo 50 111, 112,50 Robeco (50 222,— f 224,— Unitas 50 494,— ƒ494.50 Ver. Bezit v. 1894 (50 134,50 136 Valeurop 743 745 M s. Inv Th. eva 14'/a 147s Tel Elec Fd. c.v a. 7 tl 7 tl Bank-, krediet- en verzekeringswezen Ams' Bank Cultuur Bank H B.U c.va NHM 250-1000 c.va N^d Midd.st b Ned Overzee B R'damschr Bank Slavenb B Tw B CULTURES Besoek' tab Ngombezi cult N.I.S.U Senembah f250-750 Tr-nsatlantica Handel en industrie Alb Heijn A I M E Al g Norit A VIM Amstelbr Amst Ballast Amst Drongd ANIEM NB Becht Dvser Beerer Trie Bensdorp Berg en J. 250-1000 Blaauwhoed Blijdenst f 1000 eva Boer (De) Drukk. Bors Wehrv 1 400 eva Braat A'dam Brocades r onswerk B Bührmann Pap. Biienkm-f c.v.a Calvé c.v.a Certr Suiker Cobra Ctirac. H Mij Dagra De-nka D'kkers Dorp Co D R U Duyvit Electrofact. Emb Houth Enkes Enthoven Plett. Erdal Excelsior Mot Fittingfiibr Fokker Ford Van Gelder Gernfabr N B Geveke Gist- en Spir. Grinten v. d. Grofsmederij Hagemeijer Havenwerken Hazemeljer. Heem, v. d Heemaf Slot 28/6 Gisteren Slot 28/6 Gisteren 390'/2 Heineken 502 503 391 Va Heró Cons 306 20'/, 21% Heyb Zéland 326 344 235'/a 235V2 640 646 367 370% Holl. Kattenb 121'/, 118 239 246 430 429 223 224% Holl. Constr a en b 540 3547a 35772 Hoogenbosch 298 302 2157a 215% Hoogenstraten 3347, 336 1617, 161 485 483 244 250 50 4972 Exd. 275 278 730 700 489 253 260 Kien 1000 286 b 289 b 701 355 333 340 K. "1 Zout/Ketjen 798 803 Koudijs c.v.a 220 221 620 Ex 645 Kromhout Mot 150 b 152 209 b 209 K V.T 555 808 822 Leeuw Papier 382 381 126 12072 175 Va 180 449 457 116 505 514 L. Gel Delft c.v.a 158 164 2187s 217 Maxw. Land 599 612 717/« 72 Meelf. Ned B. c.v.a 497 499 220 Mees Bouwm b 1187, 114% Meteo. Beton 291 290% 465 459 575 580 2957a 294 Mulle NB 334 321 442 446 Naard Ch. F 505 519 150 146 92Va 91 Va 227 223 171'/, 1727! 80 79!/2 Ned. Dok 141% 841 82% Ned. Export Papierf 176 353 613 650 Ned. Grondbriefbank 755 179'/, 182 Ned Kabelfabriek 140% 479 696 715 140Va 142 876 250 825 Va 833 Nyma c.v.a 115 118 276 Nijverd.-ten Cate 228 234 1557, 155 348 344 182% Overz. Gas N.B. c.v.a 335 336'/i 286 289% Phil, f1000 6%cum.pr 60,20 63,— 1997a 200 1. Poorte; 112 111'/! 248 254 239 241 1137a 11272 310 3137, 1937, 187 388 380'/, 231 237 680 690 465 Rijnstaal 155 155 279 278 Rijsdiik 201 2601 260 Eriieldr NB 248 249 288 282 Expl. Mij. Schev. 745 b 740 563 568'/, 367 370'/i 210 2177Z 725 745 1147a 11772 237 2397, 382 37672 Simon de Wit b 305 302 Va 922'/, 924 312 Va 318 245 25172 Spaarnest. 5-1000 850 1 845 270 b 268 Stokvi 500-1000 190% 185 619 618 St.spinn. Tw 86 80 3907a 387 205 207 1305 1301 Thorr. Drijver.... 790 811 159 16372 Thom. Mot. 500 c.v.a 345 355 4107a 415 Thoms. Havenb. c.v.a 1977a '198 472 489 556 525 522 Tw. O H 937» 877, Ex 298 2977, Udenhout 178 178 436 436 Unil. 100 eert. 7 c. pr. 152'% 1527s Unil. 1000 6 c. pr. Unil. 100 afl. 4°/oc.pr, Union Rijw Utermöhlen Utr Asphalt Veen spin Ver. Blik V M F Ver. Touw Vettewinkel Vezelverwerk. Vihamij Vliss. Katoen Vredest. Rubb. c.v.a Vromen Pap Walvischvaart Wernink's Bn Wessanen Wilton Fijenoord Wit's Textiel Wvers Ind Wijk en Heringa Zaalberg Zwanenberg-Org. Mijnbouw en Petroleum Alg. Explor Billiton le Billiton 2e Kon. Petr. 1 20 Ko' Petr. 5 20 Moeara E id. ee-t VlOopr.aand Moeara E 1 Wb Moeara 4 Wb Ned. Antillen Antill Brouwerij An'ill. Verffabr. Ver. Staten Am. Motors Am. ENKA Am. Smelting Am. T&T 5-10 100 Anaconda Atch. Top Bsthl. Steel Cities Serv. 10 10 Curt. Wright Du Pont Nem 10 5 Gen. Electr Gen. Motors Kenne Copp N.Y. Centr. Railw Nort. West Railw Proct. Gamble.... Republ St Shell Oil St. Oil N.J Texas Instr U.S. Steel Union Minière Canada Can Pac Railw I Int. Nickel Slot 28/6 Gisteren 1217, 131'/, 93Vi 92 157 449 462'% 309 305 280 366 368 230 235 435 443 299 302 148 168 157 Va 1571/» 278 276 315'/, 327 67 667% 206'/, 206 422 429 Vi 290 289 208 207 432 450 103'% 112 103 949 959 58 57,50 481 413 410 172,— 169,20 174,40 2547,50 ƒ2597,50 2750,— 2835,— 185 182 111 187% 19 367, 35% 78 79'% 122'/, 1227, Ex 49'/, 49ti 287, 29'/1 31% 31 tl 65 66'/, 21'% 246 246'/, 78 8OV1 69 707% 72'% 73 118'/, 77 37'% 377, 44 437, 67% 69 77'% 79'/, 487» 48% 300 39% 327% 657, 657, punten op de agenda zijn de vraagstukken van de onderontwikkelde landen. Binnen enkele weken zal Chili te Genève een permanente economische missie in Europa ves tigen. Rustig einde van de beursweek Na de betrekkelijk geanimeerde stem ming van donderdag viel het beloop van de markt betrekkelijk tegen. Voor een be langrijk deel is dit te wijten aan het feit dat Wall Street wegens onafhankelijk heidsdag gesloten bleef. De internationale fondsen leden ditmaal onder gebrek aan belangstelling en zelfs Kon. Olie vermocht niet die aandacht te trekken zoals deze week het geval is geweest. De koers hand haafde zich echter op 175 waarmee het I hoofdfonds deze week een avance van ca f 5V2 heeft geboekt. Het was zo stil dat in Hoogovens bijvoorbeeld om twee uur nog geen notering tot stand was gekomen. De taxatie luidde 618, dus een punt lager dan donderdag, waarmee Hoogovens deze week zes punten is opgelopen. Philips en Uni- lever handhaafden vrijwel het vorige slot- niveau op 165 respectievelijk f 169 (een week geleden 163 respectievelijk 167'%). A.K.U. was goed prijshoudend op 472, een koersverbetering van vier punten ten op zichte van vorige week vrijdag. Ook vormde zich weer een open hoek voor de scheepvaartaandelen: De herope ning van de Indonesische havens voor de Nederlandse scheepvaart blijft een interes sant aspect. Paketvaart voer weer voorop met een koersstijging van 3V2 punt tot 168. Maatschappij Nederland liep een punt omhoog, en de overige waren goed prijs houdend. VERHANDELDE FONDSEN 5 juli 3 juli Totaal 464 440 Hoger 246 (53%) 215 (48,9%) Lager 117(25,2%) 139(31.6%) Gelijk 101 (21,8%) 86 (19.5%) AVONbVERKEEk VAN GISTEREN Slot A.K.U169,30—169,50 Hoogovens Kon. Olie175,20—175,40 Philips Unilever Stemming: Zeer ongeanimeerd en prijs houdend. Wall Street De New Yorkse beurs is hoger gesloten op vrijdag. Toch was de handel naar ver houding licht, hetgeen ook te verwachten was in verband met de mogelijkheid voor velen om een weekeinde van vier dagen op te nemen. De meeste aandelen openden wat hoger na de inspannende dinsdag en woensdag, die gevolgd waren door een ge sloten beurs op donderdag (onafhankelijk heidsdag). De meeste prijzen verbeterden m de loop van de dag nog tot in het slot- uur enkele winsten werden genomen. De olies leidden in Wall Street de stij gingen. onmiddellijk gevolgd door auto's, de meeste chemicals en elektronica. Staal- en spoorwegaandelen sloten verdeeld Er werden 2.910.000 aandelen verhandeld tegen 4.030.000 op woensdag. De Dow Jones-indexcijfers luiden: in dustrie 73,74 (plus 0,34), spoorwegen 39.75 (min 0,20), nutsbedrijven 64,74 (plus 0,06).

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 17