Mugnaini door z'n overwon in Aurillac doorzettingsvermogen Grootmeester Van Looy boekte zijn derde ritzege in de Tour Opgewassen tegen grote i 1 Ab van Egmond en Bart Solaro uit Tour de l'Avenir Resultaten in de Tour de l'Avenir Antieke meubelen houden waarde Bescheiden rol van Franse wielrenners Jan Pieterse nog steeds vooraan Chris Feyt naar Feijenoord Geen oranjerenners in Parijs? Ab Geldermans spinnijdig: drie keer met Rik mee en weer mis.. Tour de France in cijfers Engeland all out voor 216 runs ZATERDAG 6 JULI 1963 Onverbiddelijk Gehalveerd Ronde van Oostenrijk Overstuur Keihard T ussensprintjes A ngstf tan Dassen HÊEi St ETIENf) AURILLAC De derde testmatch Marcel Mugnaini gaf vrijdag in de zes de etappe van de Tour de l'Avenir een demonstratie van wilskracht en doorzet tingsvermogen, waarvan de Nederlandse renners nog iets kunnen leren. De felle Italiaan. 30 km voor de finish gedemar reerd, kreeg nauwelijks 20 km. voor de eindstreep, toen hij geheel alleen voor het peloton uitreed,een lekke band. Marcel Mugnaini kon wel huilen van ellende op dat moment. Zijn kansen op de overwin ning schenen verkeken, want de Frans man Raymond Delisle was op zijn beurt uit het peloton weggesprongen en had door de pech van zijn rivaal ineens alle troe ven in handen gekregen. Maar ziet, ook Delisle werd door de pechduivel getroffen. Ruim 45 seconden bedroeg de voorsprong van de tricolore, toen sissend zijn ach terband leegliep. Marcel Mugnaini zag zijn kans schoon. Vergeten was de doorstané ellende, de strijd was weer open. Met de Belg Camiel Vyncke en de Rus Said- chunchin ondernam hij een nieuwe poging. De laatste viel af doordat hij 12 km voor Aurillac, op een smalle, bochtige en slecht geplaveide weg, onderuit ging. Mugnaini en Vyncke streden verder, hadden tien kilometer voor de aankomst 60 sec. winst bevochten en slaagden erin het jagende peloton voor te blijven. Weer zag de toestand van Mugnaini er zeer rooskleurig uit en ditmaal liet de Italiaan zich door niets meer weerhouden. Kort voor de wielerbaan in Aurillac schud de hij met enkele driftige pedaalsla gen ook Vyncke van zich af. Wanhopig probeerde de Belg weer bij te komen, maar Mugnaini was onverbiddelijk. Als groot triomfator kwam hij het sportpark binnen op 16 sec. gevolgd door de ver slagen Belg. Het peloton, voor de zoveelste maal de ze dag in verscheidene groepen uiteen ge vallen, had tegen het einde het tempo van de leiders niet meer kunnen volgen. De eerste groep, waarin van de Neder landers alleen de onverzettelijke Lex van Kreuningen zich had kunnen handhaven, had al anderhalve minuut moeten prijs geven, de rest nog meer. De „afgang" van de Nederlandse equi pe zette zich vrijdag onverminderd voort. Twee man stapten af: Bart Solaro en Ab van Egmond. De laatste, onze best ge klasseerde renner, had 's morgens voor de start al laten weten er niet veel zin meer in te hebben. Hij klaagde over ge brek aan steun van zijn ploeggenoten en was voorts gedemoraliseerd door het feit dat er voor oranje in deze Tour nog maar ibitter weinig te verdienen» valt. Van Egmond leek zich aanvankelijk be dacht te hebben, want nog voor er 25 km. waren afgelegd, sprong hij met de Italiaan Massi uit het peloton weg. Het was zijn laatste wapenfeit, want weldra liet hij zich terugzakken en weer wat ver der moest hij zelfs het peloton laten gaan. Na een kleine 100 km. gaf de Hagenaar er de brui aan. De eerste van de talrijke slagen in de ze rit werd in St. André de Najac (45 km.) ontketend door de Spanjaard Gar cia en de Portugees Carvalho, die tijdens een beklimming op de vlucht sloegen. Met de steun van een later bij hen gekomen groepje van vier met o.a. de Brit Chis- man, de Rus Saidchunchin en de tweede Spanjaard Quesada, brachten zij het tot een voorsprong van twee minuten, maar het peloton liet het er niet bij zitten en zag een felle achtervolging in Figeac (107.5) met succes beloond. De hoofdmacht was door alle inspan- De uitslag van de zesde etappe van de Ronde van de Toekomst, een rit over 182,5 km van Gaillac naar Aurillac was: 1. Mugnaini (It.) 4.57.52 (met bon. 4.57.22), 2. Vyncke (Belg.) 4.58.08 (met bon. 4.57.53), 3. Haiart (Fr.) 4.58.48, 4. Zandegu (It.) 4.59.21, 5. Bingelli (Zwits.) z.t., 6. Habon (G.B.) z.t. Vervolgens een peloton, waarvan de sprint werd gewon nen door Zandegu. 11. Kapitanov (Rusl.) ■z.t., 12. Momene (Sp.) z.t., 15. Tous (Sp.) z.t., 27. Van Kreuningen (Ned.) z.t., 55. Schroeder (Ned.) 5.02.07, 74. Snepvan gers (Ned.) 5.03.11, 76. De Waard (Ned.) z.t. Opgegeven hebben Solaro (Ned.), Van Egmond (Ned.), Fortes (Port.), Schulz (Did.), Iliev (Bul.), Kotev (Buig.); ge ëlimineerd zijn de Marokkanen Kad- dour en Larmi en de Pool Kosela. Het algemeen klassement na de zesde etappe: 1. Zimmermann (Fr.) 22.22.41, 2. Saguardy (Sp.) 22.23.05 op 24 sec., 3. Momene (Sp.) 22.23.28 op 47 sec., 4. Maurer (Zwits.) 22.24.18 op 1.33, 5. Mug naini (It.) 22.24.40 op 1.59, 6. Vyncke (Belg.) 22.25.24 op 2.43, 7. Aimar (Fr.) 22.26.52 op 4.11, 8. Alves (Port.) 22.27.11 op 4.30, 9. Delisle (Fr.) 22.27.35 op 4.54, 10. Maino (It.) 22.27.52 op 5.11, 11. Chap- pe (Fr.) 22.28.45 op 6.04, 12. Stefanoni (It.) 22.28.57 op 6.16, 13. Tous (Sp.) 22.28.58 op 6.17, 14. Dancelli (It.) 22.29.11 op 6.30, 15. Carvalho (Port.) 22.30.01 op 7.20, 66. De Waard (Ned.) 22.50.54, 70. Van Kreuningen (Ned.) 22.53.42, 71. Snepvangers (Ned.) 22.55.14, 75. Schroe der (Ned.) 22.57.49. Het bergklassement: 1. Garcia (Sp.) 22 pnt., 2. ex aequo Zimmermann (Fr.), Alves (Port.) 16 pnt., 4. ex aequo Mau rer (Zwits.), Kapitanov (Rusl.) en Mo mene (Sp.) allen 12 pnt., 11. Schroeder 5 pnt. Het etappe-ploegklassement: 1. Italië 14.56.34, 2. België 14.56.50, 3. Frankrijk 14.57.30, 4. ex aequo Zwitserland 14.58.03, Rusland z.t., Spanje z.t., Portugal z.t., Groot-Brittannië z.t. Het algemeen ploegenklassement: 1. Spanje 67.04.01, 2. Frankrijk 67.10.42, 3. Portugal 67.13.26, 4. Italië 67.18.30, 5. België 67.26.0'?, 14. Nederland 68.12.54. ningen wel in tweeën gevallen en in de laatste groep bevonden zich o.a. de Span jaard Sagarduy en de Zwitser Maurer, resp. derde en vierde in het klassement. Het was begrijpelijk, dat deze .ontwikke ling felle jachten ten gevolge had en daar om was het zo dom van Jan Schroeder dat hij juist deze fase uitkoos voor zijn overigens knappe aanval. Geheel alleen 'kwam Schroeder bij de twee koplopers van dat moment, de Brit Hitchen en de Rus Melikov. Alsof dat allemaal nog niet genoeg was presteerde de Limburger het zowaar nog om als eerste de top van de Les Estresses, meetellend voor het berg klassement, te bereiken met een voor sprong van 45 seconden op het eerste pe loton. Ondanks alles bleek deze situatie toch niet geschikt te zijn voor een beslissende aanval. Het jagende peloton kwam steeds dichterbij en bovendien ging bij Schroeder en Melikov Hitchen was inmiddels ge lost de vermoeidheid een woordje mee spreken. Toen achter hen alles bij elkaar was gekomen, was hun winst geslonken tot nog geen 20 sec. En zij misten de RONDE VAN DE TOEKOMST 7juli-7eeh-155km Sr.-ETIENNE S.Bonnef- Usson Croponne90km Lovoute 39 km SlfFLOUR 6juli rustdag ColW tOötm De Italiaan Mugnaini wint hier de zesde etappe van de Ronde van de Toekomst. kracht om Mugnaini, die juist zijn eer ste aanval lanceerde, te volgen. De Ita liaan had het doordat in de hoofdmacht de rust was teruggekeerd, heel wat ge makkelijker. Nog even leek een lekke band zijn illusies te gaan verstoren, maar via de boven omschreven ontwikkeling kwam Mugnaini toch weer vooraan en ditmaal voorgoed. Advertentie Secretaires, chiffonnières, stoelen, ronde ta fels, ook uitschuifbaar. Alles van mahonie hout. Ook kleinmeubelen. Canapé's. Voor restaureren en inkoop antieke meubelen. Telef. 12223, Groot Heiligland 64, A. Mudde. Gasthuisvest 45. Opmerkelijk is de bescheiden rol, die de Fransen tot nu toe in de Tour de France hebben gespeeld. Van de eerste dag af zijn de gele en de groene trui in handen van buitenlanders geweest en ook ten aanzien van etappe-overwinningen zijn de Fransen, in vergelijking tot vori ge jaren, sterk achteruit gegaan. Van de veertien zegepralen de ploegentijdrit buiten beschouwing gelaten zijn er ze ven naar Belgen gegaan, terwijl slechts vier etappes door Fransen werden gewon nen. Maar daarbij waren dan de zekere over winning van Anquetil in de eerste indi viduele tijdrit en de weinig bevredigende overwinningen van Ignolin en Darrigade De overige etappes werden gewonnen door onze landgenoot Jan Janssen, een Italiaan en een Ier. Dat de ploeg van Anquetil de „gele petten" stevig op het hoofd heeft, slaat niet aan. Het instituut van de extra-sportieve ploegen is geen succes ge worden. De belangstelling voor de Tour is zelfs in Frankrijk dalende en daarom wil Jacques Goddet al weer in 1964 een jaar eerder dan het plan was na tionale equipes laten rijden. De zesde etappe van de Ronde van Oos tenrijk van amateurs, is evenals enkele voorgaande ritten verdeeld in twee ge deelten. Vrijdagmorgen stond een rit van Salzburg naar Linz op het programma over 191 km. Winnaar werd de Zweed Jupp Ripfel in 2.55.48 (met bon. 2.55.18). De tweede helft van de zevende etappe, een criterium van zestig ronden (60 km) rond de markthallen in Linz, is gewonnen door de Oostenrijker Franz Weiss in 1 uur 13 min. 35 sec. vóór de Nederlander Den Hartog in 1.13 38, die met deze tweede plaats en zijn derde plaats in de rit van Salzburg naar Linz, welke in de ochtend uren werd verreden, totaalwinnaar van de zevende etappe Het totaalklassement van de zevende etappe luidt: 1. Arie den Hartog (Ned.) 4.08.56; 2. Ripfel (Zweden) 4.09.50; 3. Cornelisse (Nedj; 4. Pieterse (Ned.); 5. Deimboeck (Oost.), allen dezelfde tijd als Ripfel. Het algemeen klassement na de twee ritten: 1. Pieterse (Ned.). 30.00.32; 2. Damm (Oost.) 30.03.25; 3. Den Hartog (Ned.) 30.09.15. Het algemeen ploegenklassement: 1. Ne derland, 88.54.08; 2. België, 89.18.39; 3. Oost-Duitsland, 89.19.08. Ohris Feyt, de 28-jarige doelman van de Tilburgse vereniging Willem II, zal het ko mende seizoen uitkomen voor Feijenoord. Hij heeft negen jaar voor het eerste van Willem II gespeeld. Feijenoord zelf heeft overeenstemming bereikt met Xerxes over de transfer van de 27-jarige reserve-doel man Andries van Dijk naar deze tweede divisieclub. Van Dijk heeft echter nog geen contract getekend, omdat hij in onderhan deling is met twee eredivisieclubs. De volgers in de Ronde van de Toekomst gaan er hoe langer hoe meer aan twijfe len, of er van de Nederlandse ploeg nog wel een renner in Parijs zal aankomen. De oranjemannen hadden de moed al en kele dagen geleden laten zakken en door het opgeven van Solaro en Van Egmond is het moreel er niet beter op geworden. De vier overgeblevenen, die tijdens de rustdag in St. Flour wat op krachten kun nen komen, zien vooral in de komende Al penritten helemaal geen brood en het is zeer wel mogelijk, dat zij nog voor de ber gen zullen besluiten de Ronde van de Toe komst de rug toe te keren. Een besluit, dat wel begrijpelijk zou zijn, maar niettemin als een enorme teleurstelling zou komen na de successer.reeks van het vorig jaar. ff Als een grootmeester heeft Rik van Looy de laatste rit voor de rustdag in Aurillac zijn superioriteit in de „vlakke" etappes onderstreept. Met een voorsprong van 31 seconden, geheel in zijn eentje bevochten op de laatste heuvel voor de hoofdstad van de Cantal, kwam de Belg op het smal le wielerbaantje in Aurillac aan, waar hem een overweldigende ontvangst wachtte voor zijn derde etappezege. Op de tweede plaats leverden Anquetil en Bahamontes een verwoed gevecht, waar bij Hoevenaars, Battistini en Bocklandt, die 'n paar kilometer voor 't stadion achter Van Looy aan waren gegaan, totaal wer den overweldigd. Het duel tussen Anquetil en de Spanjaard eindigde in 'n overwinning van de Fransman, zodat ook deze, even als Van Looy, met een goed humeur de hardverdiende rustdag is ingegaan. In de eerste groep hadden ook Gelder mans en Enthoven meegespurt, maar zij kwamen niet bij de eerste tien. De Bever - wijker, die meestal zeer gelaten is, reed nu spinnijdig het grasveld op. Hij dronk gulzig een flesje water leeg en gooide toen Het etappeklassement van gisteren zag er als volgt uit: 1. Van Looy (Belg.) 6.58.05 met bonif. 6.57.05; 2. Anquetil (Fr.) 6.58.42 met bon. 6.58.12; 3. Bahamontes (Sp.) z.t.; 4. Poulidor (Fr.) z.t.; 5. Gilbert Desmet (Belg.) z.t.; 6. Bocklandt (Belg.) z.t.; 7. Aerenhouts (Belg.) z.t.; 8. Ignolin (Fr.) z.t.; 9. Mahé (Fr.) z.t.; 10. Pauwels (Belg.) z.t.; 11. Fontana (It.) z.t.; 12. Desmet A (Belg.) z.t.; 13. Hoe- venaers (Belg.); 14. Gainche (Fr.); 15. Fer rari (It.); 17. Geldermans (Ned.); 21. Ent hoven (Ned.), allen dezelfde tijd als An quetil: 6.58.42; 95. Zilverberg (Ned.) 7.03.21. Het algemeen klassement na de 13e etappe: 1. Gilbert Desmet (Belg.) 68 uur 14 min. 2sec.; 2. Anquetil (Fr.) 68.16.35, op 2.33; 3. Poulidor (Fr.) 68.19.24, op 5.22; 4. Bahamon tes (Sp.) 68.19.34, op 5.32; 5. Anglade (Fr.) 68.20.31, op 6.29; 6. Pauwels (Belg.) 68.21.33, op 7.31; 7. Soler (Sp.) 68.21.49, op 7.47; 8. Perez-Frances (Sp.) 69.22.02, op 8.00: 9. Le- baube (Fr.) 68.23.06, op 9.04; 10. Armand Desmet (Belg.) 68.23.55, op 9.53; 23. Van Looy (Belg.) 68.31.20; 27, Enthoven (Ned.) 68.32.38; 30. Geldermans (Ned.) 68.33.12; 59. Zilverberg (Ned.) 68.46.58 Het dagploegenklassement: 1. Schotte 32 pnt; 2. Albani 46 pnt.; 3. Geminiani 27 pnt; 4, De Gekimpe 38 pnt; 5. Magne 46 pnt. Algemeen klassement: 1, Geminiani 204.46.40; 2, De Muer 204.55.31; 3. De Kimpe 204.59.27; 4. Schotte 205.01.20; 5. Remy 205.01.38. Punten klassement 1. Van Looy (Belg.) 157 pnt; 2. Gilbert Desmet (Belg.) 98 pnt; 3, Van Aerde (Belg.) 93 pnt; 4. Darrigade (Fr.) 92 pnt; 5. Anquetil (Fr.) Geminiani 79 pnt. poiiq do „Eén gemeen steentje prikte mijn groene trui-droom stuk Zo'n prik komt in het begin hard aan, ik bedoel geeste lijk. Je hebt er alles aan gedaan om een goed figuur te slaan in de Tour de France, je hebt honderden kilometers gereden en tijdens dat rijden merk je dat je tegen de grote broers opgewas sen bent, je hebt vooraan gezeten in de meeste etappes, zo vooraan, dat je se rieus over de groene trui gaat denken en dan ineenspatskapot naar huis. Daar heb je wel even tijd voor nodig omdat te verwerken. Dap is in feite die heupfractuur maar bij zaak". „Tja, hoe is het allemaal gebeurd, bat gaat zo snel, dat je moeite hebt om al les in de goede volgorde terug te vertel len. Ik reed goed in deze Tour de France. Het hele voorjaar ging ik al lekker. Vooral door mijn goede rijden in de Midi Libre, waar ik na zes ritten als tweede in het algemeen klassement eindigde, dacht ik: Ik ga naar de Tour de France. Ook mijn baas Maurice de Muer zei: „Jongen, jij bent een goeie voor de Tour. Toen heb ik vier weken lang niets ge daan, alleen makkelijke koersjes gere den, meer als training..." „Aan de start van de grote Tour, mijn eerste als prof-renner, ik ben dit seizoen pas voor het eerst prof, voelde ik me he lemaal niet nerveus, ik bedoel, ik voel de me niks minder dan al die anderen. Die anderen moeten er ook zwaar voor werken, hebben ook maar twee benen waar ze de pedalen mee rond moeten zien te krijgen, dacht ik. In de eerste etappes merkte ik, dat ik niks minder was dan de anderen. In de etappe Lan- gres-Rennes, dacht ik zelfs, voelde ik het: deze rit is voor Jantje! In de laatste twintig kilometer voor Rennes was ik bij elke ontsnapping. Goed 10 kilometer voor de arrivée: groep weg, zes man, ik er bij. Ik wist: ik ben de rapste van dit stel, ik kende ze. Ik denk... ja hoor, deze is voor Jantje. Nou is't in Frankrijk de gewoonte dat je twee keer over de finish moet rijden. Dus je komt de baan op, gaat over de finish en zet dan aan voor de beslissende laatste ronde. Nou was het in Rennes zo, dat je net bij de finish de baan op kwam en dus ging je wel twee keer over de meet, maar je reed maar één baanronde. Ik zat bij binnenkomst aan het wiel van Bailetti. Dat was nog de rapste van mijn concurrenten. We gin gen een baantje rond en toen dacht ik, nou zal ik eens mooi over hem heen scheren, maar... 't was niet meer nodig, 't was al finish. Ik was er helemaal over stuur van. Als ik ooit van mijn leven heb kunnen winnen, dan was. het daar in Rennes. Die kon ik niet verliezen, die moest ik winnen, makkelijker dan in Li moges." „De volgende dag in Limoges, heb ik het mooi versierd. Ik wist de aankomst m nog van de Tour de l'Avenir, van vorig jaar. Dat gaat bergop. We waren zo'n 500 meter dat klimmetje op, toen het in eens stil viel vooran. Ik demarreer in eens, ze lieten me lopen, klein coureurtje, dachten de groten misschien. Maar als dat kleine coureurtje 10 meter voorsprong heeft zo dicht bij de finish, dan pakt zelfs de grootste hem niet meer. Hebbe... dacht ik toen. De volgende dag naar Bor- deau dacht ik al weer aan winnen. Gek hè, als je voor 't eerst als prof meedoet tussen de groten. Overmoedig? Nee, toch niet. Ik zat al dagenlang voorin. Ik stond tweede in het puntenklassement. Mauri ce de Muer, mijn baas, had me als twee de man aangewezen, Anglade als kop man, ik als tweede. Niet gek hè, als nieuwbakken coureur direkt tweede man. In Bordeaux zat ik weer goed. In derde positie kwam ik de baan daar op, aan het wieltje van Rik van Looy. Als ik aan zijn wieltje zit, door hem aangezogen wordt, sla ik hem zoals ik wil. Vlak na de eerste keer dat we over de meet gingen, drukte Vannitsen me vierkant de baan af, het gras in. Tja, toen was het voor mij ver keken." „Vuil van Vannitsen? Och, in zo'n eind sprint drjwt, trekt, scheurt, slingert en scheldt iedereen. De brutaalste heeft dan de meeste kans. De brutaalste en de rapste. Rik van Looy is de meest bru tale van allemaal. Die is keihard voor zichzelf en voor anderen. Die gaat over lijken!" „Afijn, na mijn etappezegge in Limo ges ging ik serieus denken aan de groe ne trui. Maurice de Muer ook. Waarom niet? Ik stond op de tweede plaats in het puntenklassement, met alleen Van Looy voor me, een Van Looy, die in de bergen niks maakt. Ik klim beter dan hij, dus ik dacht die puntenachterstand haal ik in de bergen in." „In de rit naar Pau deden we 't wat kalmer aan. Van Looy won daar wel weer de sprint van het grote peloton, dat achter die uitlopers aankwam, maar ik dacht, wacht maar jongetje, morgen in de bergen, op de Aubisque, de Tour- malet, dan zal je hard moeten trappen om me voor te blijven. Ik zag er niks tegenop, tegen die Pyreneeën-toppen. Ik heb meer vrees voor de Alpen, waar je langs 8 meter hoge sneeuwmuren moet rijden". „Ik reed heel goed. Ik zag dat Van Looy als een der eersten moest lossen toen we de Aubisque opklommen. Gek hè, maar daardoor ging ik nog beter rijden. Tegen jongens als Bahamontes kunnen wij niet op, die hebben iets waar door ze je stuk rijden. Zo'n Bahamontes bijvoorbeeld maakt je kapot door tegen zo'n berghelling op tussensprintjes te maken. Dan neemt-ie ineens een paar meter voorsprong en laat jou je kapot werken om die achterstand in te halen. Als je dan maar kalm je eigen tempo blijft draaien raak je niet te veel ach ter, probeer je hem in te halen, dan for ceer je en moet je dan lossen, dan val je stil als een emmer, dan rij je als een strijkijzer". „Ik liet de allergrootsten gaan. For ceerde me niet. Kwam enkele minuten na Bahamontes op de top van de Aubis que en haalde de kop in het dal weer in. Ook Van Looy, maar je kon aan hem zien, dat hij vreselijk had moeten af zien. Tegen de Tourmalet op gaven ze hem een vreselijke dreun. Ik zat met Dicky Enthoven en Ab Geldermans in een ploeg die ongeveer vijf minuten voor Van Looy de Tourmalet-top bereikte. Die Tourmalet is eigenlijk minder moeilijk dan de Aubisque, maar ik heb 'm net als de anderen vreselijk geknepen, om dat je op de hele helling geen drie me ter voor je uit kon kijken door de dichte nevel. Soms reed je achter een ander aan hopend, dat die betere ogen zou heb ben. Ik moet met een bril op rijden. Kun je je voorstellen wat dat is, in een dichte damp te rijden met een steeds opnieuw beslaande bril? Dan rij je al leen door op je karakter. We schreeuwden als waanzinnigen, uit angst en om steun aan elkaar te hebben en om elkaar te laten horen, dat je er nog bij was. Dat is geen koers meer, dat is spelen met je leven. Hoe die anderen zich dan als bal len naar beneden, durven laten vallen is voor mij een raadsel". „Kwam het door die angst die ik had, door mijn nervositeit, door mijn handicap van die bril?.Ik weet het allemaal niet. Ik weet wel, dat ik heel goed kan sturen, dat ik niet gauw dat stuur los laat, maar toen ik die klapband kreeg, was het net of er op het zelfde mo ment ook iets binnen in me klapte. Of ineens alle weerstand, alle kracht, al le zelfvertrouwen kapot knapte, mijn wiel kwam dwars op de weg, mijn stuur sloeg dubbel en ik zeilde met een grote boog over mijn fiets heen tegen de har de weg". „Ze zeggen, dat ik daar een goed poosje gelegen heb. Weet ik niks van. Ik ben even helemaal weg geweest. Toen ik weer bijkwam, drong het heel lang zaam tot me door wat er gebeurd was. Ik stond op en voelde op vele plaatsen een stekende pijn, vooral in mijn heup en in mijn knie. Toen ik een paar passen probeerde te lopen wist ik het voor Jantje Janssen is deze Tour finit. Weg voorbereiding, weg etappezeges, weg droom over de Groene Trui, alles, waar je maanden naar geleefd hebt, ....weg, Eerst niet, maar later heb ik een hardgrondig potje staan grienen. Kun je 't je voorstellen?" „Nou heb ik geen enkele reden meer om te janken, ik ben er nog goed af ge komen, een paar maanden rusten en dan proberen we 't weer. Volgend jaar is er weer een Tour, of een andere etappe koers waarin ik kan bewijzen, dat dat jochie'uitNootdorp er eentje is die in zijn vak wat bereiken wil Rik van Looy gaat zegevierend over de finishlijn. de fles kwaad van zich af. „Het wil ook maar niet lukken. Drie keer ben ik met Van Looy meegegaan en steeds is het mis. Waarom lieten ze me niet gaan bij die laatste keer, toen Van Looy weer alleen wegsprong? Ik sta toch ook op 19 minu ten Geldermans, die niet zo best draait in deze ronde stampvoette van nijd, greep zijn fiets en reed weg zonder verder nog een woord te zeggen. De onverstoorbare Enthoven had dit tafereeltje met ongelo vige ogen aangezien. Hij is best tevreden met zijn prestaties. In de rit naar Auril lac werd de nu in België wonende Ne derlander weer 21ste ondanks een aflopen de ketting, een vijftal kilometers voor de bocht kwam er een klimmetje en bij het schakelen liep de ketting eraf. Nadat ik snel had gerepareerd, heb ik wel hard moeten fietsen Met Huub Zilverberg wil het maar niet vlotten. In de 3 Pyreneeën-etappes raak te de Brabantse „grimpeur" door lekke !72k(Yl JiColtaHOOÖm 5Sh Flour 8!km PMary!5S©m fijuli rushdag RONDE VAN FRANKR'JK 7juli- I4eeh-236,5 km Rovitaillering Beng A banden in de achterhoede. In de etappe naar Aurillac moest hij de zware taak van waterdrager vervullen en miste daar door de slag. Misschien heeft Huub in de Alpen wat meer op zijn hand. Pas na de ravitaillering in Maurs (181 km), waar de karavaan de Cantal binnen reed, ontbrandde de strijd in volle hevig heid. Aan de voet van de 7 km lange klim naar de top van de Cóte les Estresses, die meetelde als berg van de derde categorie, begonnen de aanvallen van Van Looy. Maar nog wilden de „azen" de Belg niet laten gaan en zijn voorsprong boven be droeg slechts zeven seconden. Daarna ging het geleidelijk naar beneden en met soms weer venijnige klimmetjes. Van Looy kreeg gezelschap van Mahé, Fontona, Ar- man Desmet, Geldermans, Battistini en Mattio, maar het groepje werd terugge haald. De slag was begonnen. Van Looy draafde steeds verder voor het in stukken gebroken peloton uit en won vooral veel terrein op de smalle bochtige achterweggetjes naar het van de hitte zinderende Aurillac. Van Looy had zijn meesterschap bewezen. Achter hem moch ten Anquetil en Bahamontes, de grootmees ters van het hooggebergte, nederig om een ereplaatsje aan het hof van de sterkste coureur op het „vlakke" terrein strijden. Regen en duisternis zijn er de oorzaak van geweest, dat er vrijdag bij de derde testmatch tussen Engeland en West-Indië in Edgbaston nabij Birmingham maar weinig van spelen is gekomen. Vijf uur hebben de spelers in het paviljoen door gebracht. Vijftig minuten voor de lunch stapten zij er binnen en veertig minuten voor het vastgestelde tijdstip van sluiten om precies te zijn: om tien minuten voor zes kwamen zij weer in het veld. De Westindiërs veroverden in de mor genuren drie wickets, terwijl Engeland 38 runs toevoegde aan zijn totaalscore na donderdag van 157 voor 5. Garfield Sobers liet de batsmen Jim Parks (12) en Brian Close (55) inrukken en toen de strijd werd gestopt, had hij met 31-10-60-5 zijn beste prestatie tegen de Engelsen verricht. Close stond bijna drie uur aan bat en sloeg vijf vieren. Engeland was all out voor 216. De Westindiërs hadden geen gelegenheid meer om te gaan batten. t

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 18