AGENDA AEG Examenfraude op Haagse HTS was niet zo bijzonder geheim QUIMBO EN HET VREEMDE El POLLE, PELLI EN PINGO Vermiste jongen is verongelukt „Geen politiek in de vakbeweging" Subsidieverhoging bepleit voor woningwetbouw Het sprookje van iedere dag AEG TURNA Zand erover" aan de Veluwezoom Maxima verhoogd voor postwissels naar West-Duitsland Kruiken in bouwput bevatten traangas Student uit ton Man overleden na val op gaffel Amsterdam verkoopt Carlton-hotel Witte neushoorns in Blijdorp Benoeming van hoogleraren Verwarming met aardgas Inval in speelhol Onvast ZATERDAG 6 JULI 1963 2 Haarlem V elsen-U muiden AMSTERDAM met de producten AEG, Telefunken en Osram Beverwijk «d. CCPEniacin Grootste bluswagen ter wereld Meer subsidie-aanvrage bij Prins Bernhardfonds Minister Luns terug Leidingaanleg in nieuw bouw reeds in studie WEERRAPPORTEN V De 18-jarige J. A. Bellis uit Petten (NH), sinds donderdag 27 juni vermist, blijkt op zijn bromfiets te zijn verongelukt. Hij is in St. Maartenzee, dat tot de gemeen te Zijpe behoort, aan de linkerzijde van de weg tegen een houten paal van het elektrische net gereden en vervolgens in een sloot langs de weg gevallen. Daar is hij gisteren gevonden. Doordat hij bij de botsing tegen de paal ernstig werd ge wond hij bleek een zeer zware sche delfractuur te hebben was hij ver moedelijk bewusteloos toen hij in het wa ter viel. Zijn bromfiets lag boven op hem toen zijn lichaam werd gevonden. ,,Het zou goed zijn, als de vakorganisa ties vrij waren van hun gebondenheid aan de politieke partijen en zich aan de in vloed daarvan onttrokken, omdat de ver houdingen dan zuiverder komen te lig gen". Deze uitspraak deed de voorzitter van de Bond van Personeel bij 's Rijksbelas tingen in Nederland, de heer J. W. Bon- nink, in de algemene vergadering van deze bond in Utrecht. Hij memoreerde in dit verband, dat de bij de drie grote vak- centralen aangesloten bonden in 1962 een ledenwinst boekten van 8.000 personen, (0,9 percent), maar dat het aantal leden van de onafhankelijke vakbeweging in dat zelfde jaar toenam met 13.000 of 5 per cent van het totaal. Het ledental van de Bond van Personeel bij 's Rijksbelastin gen steeg met 12 percent tot ongeveer 2500. Advertentie Het beste op meubelgebied KEUR-MEUBELEN exposeert de meubelshow SPAARNE 11 fo de Damstraat De ledenraad van de Nationale Woning raad heeft een resolutie aangenomen, waarin met verontrusting wordt vastge steld dat de gemiddelde gunningshuren van nieuwe woningwetwoningen in het vierde kwartaal van 1962 ongeveer 50 per cent hoger waren dan in het tweede kwar taal van 1959. Dit heeft volgens de reso lutie geleid tot de volgende ongewenste ge volgen: „Het huurniveau van nieuwe woningwet woningen is tot een zodanige excessieve hoogte gestegen, dat zij onbetaalbaar zijn geworden voor die klassen van de bevol king waarvoor deze woningen zijn be stemd. De huren van nieuwe woningen zijn en worden aanzienlijk hoger dan de thans gel dende huren van vergelijkbare woningen, gebouwd vóór 1960, waardoor zeer aan zienlijke doch ongemotiveerde huurver- schillen zijn ontstaan, die de woningmarkt verstoren. De zo zeer gewenste doorstroming van vóóroorlogse woningen en de „oude nieuw bouw" naar nieuw gebouwde woningen stagneert, doordat „doorstromingskandi daten" de huur van nieuwe woningen niet kunnen betalen en bovendien het grotere gerief van deze woningen niet opweegt tegen het huurverschil". In de resolutie, die ter kennis is gebracht van de minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid en van de leden van de Eerste en Tweede Kamer, wordt voorts overwogen dat een gedeelte van de gesig naleerde en ongewenst genoemde huurstij- ging (te weten ongeveer 3,25 per week) is veroorzaakt door de in de jaren 1960 tot 1962 toegepaste subsidieverlaging met 170 per woningwetwoning per jaar. Verkiaard wordt dat ten aanzien van te bouwen wo ningwetwoningen een subsidiepolitiek be hoort te worden gevoerd, welke afgestemd is op kwaliteitsverbetering en gericht is op een zodanige, aan het bestaande wo ningbestand aangepast, huurniveau, dat een evenwichtige opbouw der huren zoveel mogelijk wordt benaderd, hetgeen onder gelijkblijvende omstandigheden slechts kan worden bereikt door een aanmerkelijke verhoging der toe te kennen subsidies. c Teylers Museum, zondag 15-16 u.: Or gelbespeling op het Fokker-orgel door Frans van Doorn. Openluchttheater, vandaag 20.15 u.: Het Nederlands Dans Theater o.l.v. Hans van Manen (Holland Festival). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „Muiterij op de Bounty", 14 j. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 en zondag ook 16.30 u.: „Jungleduivels", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Universo di notte", 18 j. Zondag 11 u.: „Serengetti mag niet sterven", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 en zondag ook 16.15 u.: „Les liaisons dangereuses", 18 j, Minerva, vandaag en zondag 19 en 21.15 u. en maandag 20.15 u.: „Don Camillo op de barricade", a.l. Zondag 14, 15 en 16 u.: Drie kleurenjournaals, a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „De stem in het duister", 18 j. Zondag 11 u.: „Naar het rijk der Inca's", a.V Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Cartou che", 14 j. Van maandag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Demonen", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Het proces", 18 j. Zondag 11 u.: „In de rimboe van Austra lië", a.l. Monopole (Zandvoort), vandaag en zon dag 20 u.: „Follow that dream", 14 j. Zon dag 14.30 u.: „De zoon van Lassie", a.l. Maandag 20 u.: „Het zwaard van de ver overaar", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19 eeuw. Dagelijks ge opend van 1017 u. en zon- en feestdagen van 13-17 u. Prentenkabinet: Expositie van grafiek van Wout van Heusden. Tot en met 20 juli. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein-Korte Houtstraat): Tentoon stelling van tekeningen van Lex Metz. Tot en met 31 augustus. Dagelijks geopend van 10-18 en 20-24 u. en zaterdag en Zondag tot 1 u.; klassiek grammofoonplatenconcert van 21-22 u.: Krumbholz en Brixi. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Expositiezaal: zomertentoonstel- ling. Tot en met 10 augustus. H. F. Boot zaal: Expositie van oude bijbelse gravu res van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 9-20 u. Klassiek grammofoonplaten- concert van 20-23.30 u. Museum „Huis van Looy" (Kleine Hout weg-Kamperlaan) Herdenkingstentoon stelling: werken van André van der Vos sen. Tot en met 8 juli. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zon- en feestdagen van 13-17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 11-17 u. en de eer ste zondag van de maand van 13-15 u. Vleeshal (Grote Markt): Tentoonstelling van schilderijen, tapijten, tekeningen en grafiek van Mario Prassinos en beeld houwwerken van Jacques Lipchitz. Tot en met 15 juli. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zon- en feestdagen van 13-17 u. Linnaeushof, Bennebroek, Openlucht tentoonstelling van zomerbloemen. Mini- corso in tropentuin. Tentoonstelling van beeldhouwwerken van de „Carolus Kring" uit Den Haag. Dagelijks geopend van 9—18 uur. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest: Iedere avond (behalve maandag) ge opend van 20-2 u. Van 21-23.15 u: Cabaret door Fiet en Frans Koster, Natascha Emanuels en Han Reiziger (piano). „Waagtaveerne" (Damstraat/Spaarne) Iedere avond (behalve maandag) van 20—24 u. en vrijdag en zaterdag van 20— 1 u.: Internationaal liederenrepertoire door Cobi Schreyer en Ronnie Potsdammer. Hildebrandzaal, Smedestraat, vandaag 20 u.: Dansavond door „The Diamond Five" o.l.v. Cees Slinger t.b.v. Actie Dou- sadj. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 5 juli). ZATERDAG 6 JULI City, 19 en 21.15 u.: „Ontsnapping onder spervuur". Zondag 7 juli: 14.30 u.: „De wraak der Apachen"; 19 en 21.15 u.: „Ont snapping onder spervuur". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Openbare leeszaal, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Wjjkerstraatweg 77, Vel- sen-Noord: 14 tot 17 uur. R.-k. leeszaal, Willemsbeekweg 96: 14.30 i tot 17.30 uur, Jozefhuis, Banjaertstraat, 14 tot 17 uur. MAANDAG 8 JULI City, 20 u.: „De kleine kolonel". Pieter Vermeulenmuseum, zie onder zaterdag. Openbare leeszaal, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; filiaal Velsen-N.: 14 tot 17 uur; filiaal Wüstelaan 79, Sant poort: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur. R.-k. leeszaal, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 uur; parochiezaal Ve- nusstraat: 15 tot 18 en 19 tot 21 uur; Jozef huis, Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur; filiaal Wüstelaan 79, Santpoort: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur. Advertentie Thuis bij U de beste wasmachine uit de grootste fabriek voor electrische huishoudelijke toestellen in Europa. WASAUTOMAAT f 995.- Voorwassen, wassen en 5x spoelen geheel automatisch in roest vrij edelstaal. Heerlijk idee een trommel-was automaat te bezitten, waarbij zorg en ser vice, kwaliteit en be trouwbaarheid auto matisch samen gaan. Wereldvermaard sinds mensenheugenis SKIP voor beter wassen en spoelen. Het schuimt precies genoeg en is veilig voor machine en was. Vraag het voordelige Skip Service- pak. ZATERDAG 6 JULI Kennemer Theater, 19 en 21 15 u.: „Eddie in topvorm"; 23.30 u.: „De knapste meisjes moeten sterven". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Te vuur en te zwaard". W.B. Theater, 20 u.: „Schoten verscheu ren de stilte". ZONDAG 7 JULI Kennemer Theater, 14.30 u.: „Zwarte Jack, de desperado"; 18.30, 19 en 21.15 u.; „Eddie in topvorm". Luxor Theater, 14.30 u.: „Mr. Buldog van Interpol"; 16.30, 19 en 21.15 u.: „Te vuur en te zwaard". W.B. Theater, 14.30 u.: „Het legioen van Zorro"; 16.30 en 20 u.: De bende van Montana". MAANDAG 8 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Eddie in topvorm". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Te vuur en te zwaard". W.B. Theater, 20 u.: „De bende van Montana". Onderscheiden. De heer W. Pond man, algemeen procuratiehouder van het centraal stafbureau van de raad van be stuur van de n.v. Internationale Crediet- en Handelsvereniging Rotterdam is be noemd tot ridder in de orde van de Witte Olifant van Thailand, op grond van zijn verdiensten voor de bevordering der han delsbetrekkingen tussen beide landen ge durende de zes jaar, waarin hij in Thai land verbleef. Vanmiddag om drie uur zal door ruim duizend padvindsters en pad vinders van alle padvindersgenootschappen in het district Arnhem een opruimactie onder het motto „zand erover" worden ge houden. Uitgaande van drie punten zullen de padvinders langs de oostelijke Veluwe zoom trekken (een oppervlakte van circa 25 vierkante kilometer) om het gehele ter rein schoon te maken. Dit om de vakantie gangers aan te manen de natuur niet met allerlei afval te verontreinigen. Bij deze actie zal de gemeentereinigingsdienst van R heden medewerking verlenen. De drie groepen zullen zich ten slotte verzamelen bij de Posbank. Daar zal een défilé worden afgenomen door de directeur van de pro vinciale Gelderse V.V.V., de heer J. Vet. Geen geraffineerde fraude, maar een toevallig knoeierijtje van een administra teur die de consequenties van zijn exa- menopgavenverkoop niet overzag. Dit is de indruk, die de politie heeft van de Haagse „examenfraude", die een 65-jarige hulp-administrateur, oud-KNIL sergeant majoor, zijn baan ai heeft gekost. Bij de justitie ligt nu een proces-verbaal van om koping en schending van de geheimhou dingsplicht, die ook school-beambten is op gelegd. Niet een scherpzinnige leraar heeft bij het nakijken van examenwerk „elektro techniek" van de H.T.S. aan de Sneeuw balstraat de ontdekking gedaan dat er was geknoeid. Twijfel was er al gerezen toen leerlingen informeerden wat de con sequenties zouden zijn van fraude. Zij waren het, die de aandacht erop vestigden in hun eigen voordeel, om dat zij slechte cijfers verwachtten dat de opgaven van te voren bekend waren geweest. Herexamen is inderdaad het gevolg ge weest, behalve voor de vier die op de hoogte waren van de herkomst van de opgaven. Zij kunnen pas het volgend jaar her-examen doen. Dit is komen vast te staan: de plaats- vervangend-administrateur kreeg 25-, van een leerling voor de opgaven, met de uitwerking van een der vraagstukken. Hierna trachtte de hulp-administrateur meer te verdienen door aan andere leer lingen ook de opgaven aan te bieden. In één geval lukte dit de man, die met zijn offertes nauwelijks serieus werd ge nomen door tal van hts-ers. Hij incas seerde nogmaals 25-, en daarmee was zijn geldbron opgedroogd: de tweede leer- De maximum-bedragen voor postwissels en rembourszendingen in het postverkeer tussen West-Duitsland en Nederland wor den met ingang van 1 augustus verhoogd. Het maximum voor postwissels naar W.-Duitsland met inbegrip van West-Ber- lijn komt dan van 1300 op 2500 mark, ter wijl dit bedrag in het verkeer van West- Duitsland naar Nederland wordt verdub beld tot 2.360 gulden. Voor de rembourszendingen vindt over eenkomstige verhoging van de maximum bedragen plaats: van 1300 mark tot 2500 mark en van 1.180.tot 2.360, De twee stenen kruiken waarop enkele arbeiders donderdagochtend bij graafwerk aan het Jollenpad te Amsterdam zijn ge stoten met het gevolg dat zij door het ont snapte gas hun werk moesten verlaten be vatten een oud soort snelwerkend, hin derlijk doch niet gevaarlijk traangas. Dit heeft een analyse op het laboratorium van T.N.O. te Delft vastgesteld. Het tot vloeistof in de kruiken gecompri meerde gas is goeddeels verdampt. Maan dag kan het werk worden voortgezet. Met een baard van drie dagen heeft vrijdagavond de 24-jarige student in de politieke en sociale wetenschappen Johan Bloem zijn tijdelijk onderkomen, een enorm vat op de Dam te Amsterdam, ver laten. Hiermee besloot de algemene studenten vereniging Amsterdam (A.S.V.A.) dit on derdeel van haar „kameractie 1963" die zij van dinsdag af voert. Ook de rijden de ton, die met affiches beplakt heel Am sterdam heeft doorkruist, is uit het stads beeld verdwenen. De voorzitter van de commissie die de actie heeft georganiseerd, de heer A. J Strobosch, vertelde dat de actie tot nu toe zestig kamers heeft opgeleverd. 124125. We kunnen misschien toch wel beter luisteren, wat hij te zeggen heeft! vonden de schildwachten. Quimbo zag, dat de zware poortdeuren een kiertje open gingen, zodat hij er net doorheen kon. Luister, zei hij. Ginds nadert een leger, het trekt op naar de stad. Ik heb het gezien en ben teruggekomen om jul lie te waarschuwen Het zijn de zwart- helmen! Eerst konden de schildwachten het niet geloven; maar toen Quimbo op de stads muur stond en in de verte wees, zagen ze 't.Ja, daar naderde het leger! HEMELTJE, WÊE6 IK ZOVEEL? NEEN, dat komt niT VAN DIE 2WARE J LIL LAARZEN 1 6EK-IK WEEö N06 EVENVEEL - DE WEE6SCHAAL IS ZEKER STUK JA, JE EET TE VEEL ERWTENSOEP, ZEEROB.' OnOO ^PIB ling bracht namelijk twee anderen op de hoogte, die op hun beurt zonder echter de herkomst van hun wetenschap te ver' raden nog meer mede-leerlingen tips gaven over het komende examen. De klas heeft, met uitzondering van de vier uitgeslotenen, inmiddels schriftelijk her-examen gedaan. Hiertegen heeft een groep nog protest aangetekend. Zij tracht ten dit bij de wethouder van onderwijs te voorkomen, gezien hun gunstige verwach ting van de eigen resultaten bij het eerste examen. In het Brabantse plaatsje Nuenen is de 25-jarige landbouwerszoon A. van den Hurk dodelijk gewond na een sprong van een hooizolder. De landbouwer kwam met de achterzijde van zijn lichaam precies op een hooigaffel terecht, die rechtop in een berg hooi was gestoken. De Shell-raffinaderij in Pernis krijgt de grootste mobiele droogpoeder-brandblusin- stallatie ter wereld. De installatie is ge monteerd op een onderstel met wielen en bestaat uit vier ketels van 1250 kilogram. Door acht uitlaten, die een capaciteit heb ben van 25 kilogram per seconde, kan de vijf ton poeder in 28 seconden worden ge transporteerd. Dit is bij tankbranden zeer belangrijk daar voor de blussing ervan een zeer dichte poederwolk is vereist. Om de kracht van de snelle ontlading van de poe derketels op te vangen, treden bij opening van een der poederkranen automatisch de remmen op de zes wielen van de wagen in werking. Kleine branden kunnen worden bestreden met twee poederpistolen met een capaciteit van ongeveer 6 kilogram per seconde. Voor het uitblazen van het bluspoeder wordt gebruik gemaakt van stikstof. Alle afsluiters sluiten elektrisch pneumatisch. Aan een zijde van de wagen is een instrumentenpaneel aangebracht, waarmee de gehele installatie wordt be diend. De wagen is 9.39 meter lang, 2.50 breed en 3.20 meter hoog. B. en W. van Amsterdam hebben de gemeenteraad voorgesteld het terrein aan de Vijzelstraat en de Singel met het Carl ton hotel en de overige daarop staande gebouwen voor 2.100.000 te verkopen aan de Hollandsche Sociëteit van Levensver zekeringen n.v. of een van haar dochter ondernemingen, nadat deze erfpachtster van de grond zal zijn geworden. In over leg met de Hollandsche Sociëteit van Le vensverzekeringen zal de liquidatie van het hotelgedeelte geleidelijk over een pe riode van ongeveer vijf jaar geschieden. De parterre wordt bestemd voor showrooms, winkels, reisbureaus of dergelijke. Op de ovérböuwdë ruimte aan de Singëlzijde komt een kioskruimte welke tot het jaar 2000 door de Hollandsche Sociëteit voor 1,— per jaar zal worden verhuurd aan een door het gemeentebestuur aan te wij zen huurder. De huidige erfpachtscanon bedraagt tot het jaar 2000 21.000 per jaar. Kapita lisatie van de canon die thans bij uitgif te als nieuwbouwterrein in rekening zou dienen te worden gebracht, vermeerderd met een opslag voor eventuele waarde stijging, heeft geleid tot een koopsom van f 2.100.000 met welk bedrag de Holland sche Sociëteit zich heeft verenigd. Bijna een halve dag hebben de man nen van diergaarde „Blijdorp" nodig ge> had om twee witte neushoorns, de nieu we en kostbare aanwinst van de dieren tuin, vanuit een vrachtschip in de Rot terdamse haven naar het „dikhuidenver- blijf" in „Blijdorp" te vervoeren. De twee dieren waarvoor de directie van de diergaarde het lieve sommetje van 65.000,- op tafel heeft moeten leggen zijn gisteren voor de eerste maal aan het publiek getoond. Het Prins Bernhardfonds heeft in 1962 tezamen met de veertien Anjerfondsen voor 1.245.257,53 aan subsidies verleend tegen 1.117.493,01 in 1961. Er was in 1962 sprake van een sterke toeneming der subsidieverzoeken naar aantal maar voor al ook naar omvang. „Een toenemende gemakzucht, een zoeken naar interessante en kostbare activiteiten waaraan men wel bereid is zijn medewerking te verlenen mits het Prins Bernhardfonds de kosten volledig draagt, blijkt aldus het ver slag veel meer voor te komen dan voorheen het geval was. Het komt zelfs voor dat men reeds belangrijke uitgaven doet zonder tevoren een aanvrage bij het fonds in te dienen in de stellige verwach ting dat dit fonds achteraf de tekorten wel zal dekken. Dat dit tot teleurstellingen moet leiden spreekt vanzelf". De totale inkomsten van het fonds zijn in 1962 belangrijk achtergebleven in 1961. De opbrengst van de Anjeracties bedroeg in 1962 322.695,62, in het voorgaande jaar 1.212.937,26. De minister van Buitenlandse Zaken, mr. Luns, is donderdagmiddag op Schiphol te ruggekeerd van zijn bezoeken aan Rome en Londen. In Vatikaanstad heeft hij ons land vertegenwoordigd bij de kroning van paus Paulus en in de Engelse hoofdstad heeft hij besprekingen gevoerd met zijn Britse ambtgenoot, Lord Home, en diens onderminister voor Europese Zaken, Ed ward Heath. De ministers hebben van gedachten ge wisseld over de reis van president Ken nedy door Europa en over de huidige si tuatie in de E.E.G. Over het bezoek van Lord Home aan ons land op 16 en 17 juli zei minister Luns dat dit bezoek gezien moet worden als een normale uitwisseling van gedachten. Mr. Luns voegde daaraan toe „dat het voor Lord Home wel weer eens goed zal zijn in een E.E.G-land te verblijven. Tot gewoon hoogleraar in de faculteit der geneeskunde aan de rijksuniversiteit te Leiden (fysiologische scheikunde en toe gepaste enzymologie en radio-biologie) is benoemd dr. J. A. Cohen, thans buiten gewoon hoogleraar aan deze universiteit. In de afdelingen der technische natuur kunde en scheikundige technologie aan de technische hogeschool te Delft is tot hoog leraar benoemd dr. ir. W. J. Beek, thans werkzaam bij de Algemene Kunstzijde Unie n.v., te Arnhem. Tot hoogleraar in de afdeling der alge mene wetenschappen aan de technische hogeschool te Delft (bedrijfseconomie) is benoemd dr. H. J. Kruisinga, wonende te Amsterdam en tot hoogleraar in de af deling der scheeps- en vliegtuigbouwkunde (supersone aërodynamica) dr. ir. S. F. A. H. P. Erdmann. Tot hoogleraar in de afdeling der werk tuigbouwkunde (turbinebouw) is benoemd ir. J. A. de Jong. De minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid meent dat een belangrijk aantal gebouwen en nieuwe woningen met gas zal worden verwarmd als te zijner tijd de gemeenten tegen een aantrekkelijke prijs aardgas kunnen leveren. Het staat nog niet vast wanneer de gemeenten over aardgas zullen kunnen beschikken. Als al le problemen zijn opgelost, kunnen de ge meentebesturen zo nodig ten aanzien van gasleidingen in nieuwbouw voorwaarden of eisen stellen. Minister Van Aartsen heeft dit meege deeld in antwoord op vragen van het Tweede Kamerlid mej. Ten Broecke Hoek stra (V.V.D.). Zij wilde van de minister vernemen, of hij het niet nodig vindt dat de gemeenten bij nieuwbouw reeds reke ning houden met de aanleg van gasbuizen voor verwarming, ter besparing van veel hogere kosten in de toekomst. De minis ter verklaart onder meer dat de technische en bouwkundige aspecten van het leiding systeem, de verwarmingstoestellen, en de afvoer van verbrandingsgassen onderwerp van studie en beraad zijn. De Amsterdamse politie heeft omstreeks het middernachtelijk uur een inval gedaan in een pand aan de Zieseniskade. waar vier vrouwen en acht mannen bezig wa ren met roulette. Allen zijn aangehouden en overgebracht naar het bureau Leidse- plein. Het spelmateriaal en een geldbe drag van ongeveer f 2000 zijn in beslag genomen. Ililllllllllinillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllll illllllllllllllllülllllllllüllllllllllllllllllllllinilllllllllllllllllllllllllllllllll Het K.N.M.I. deelt mede: Van een lagedrukgebied, dat ten noorden van de Azoren is gelegen, heeft zich een kleine storing afgesplitst. Deze is in onge veer oostnoordoostelijke richting getrok ken en kwam vanochtend vroeg bij Brest aan. De meest waarschijnlijke verdere koers van de storing is via het Engelse kanaal naar het zuidelijke deel van de Noordzee. Ze komt daarom morgen dicht bij ons land en dit doet de regenkansen toenemen. Het blijft mogelijk, dat daarbij tevens plaatselijke onweer voorkomt Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. SS ,5 .sS a cS Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zd-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locamo Wenen Innsbruck Athene Rome Ajaccio Madrid Mallorca Lissabon zwaar bew. windst. 19 half bew. windst. 22 regen w 20 mist zo 18 zwaar bew. windst. 23 mist ozo 21 zwaar bew. windst. 23 zwaar bew. zzw 23 half bew. onbewolkt geheel bew. regenbui geheel bew. geheel bew. zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. onbewolkt half bew. onbewolkt zwaar bew. geheel bew. half bew. zwaar bew. onbewolkt onbewolkt zwaar bew. zwaar bew. onbewolkt licht bew. onbewolkt half bew. half bew. onbewolkt wzw w zo w 22 26 27 24 windst. zw 20 windst. 20 windst. 23 verand. 23 o 23 windst. 23 windst. 25 n w O wzw ono 29 28 24 23 21 windst. 22 22 w wnw windst. windst. ono windst. 31 windst. nnw 27 24 32 27 0 0 5 0 0 5 0 0 0 0 0 0.1 0 0 0 2 0 0 0 0 0 0,3 0 4,5 0,1 1 9 0 8 0 0 0 0 0 0 Zondag 7 juli Zon op 4.28 uur, onder 21.01 uur. Maan op 21.35 uur, onder 4.52 uur. Maandag 8 juli Zon op 4.29 uur, onder 21.00 uur. Maan op 22.15 uur, onder 5.53 uur. 6 juli 14 juli 20 juli 28 juli Maanstanden 22.56 uur 2.58 uur 21.43 uur 14.13 uur volle maan. laatste kwartier, nieuwe maan. eerste kwartier. Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 6 juli Hoog water 3.17 en 15.43 uur. Laag water 11.17 en 23.40 uur. Zondag 7 juli Hoog water 3.55 en 16.20 uur. Laag water 11.57 en uur. Maandag 8 juli Hoog water 4.30 en 16.57 uur. Laag water 0.16 en 12.32 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 2