Urker kotter op het droge Peter Post en Joop Captein snel in een koppelkoers rlex lederland EXAMENS In de vishal en op zee Avondzesdaagse in Beverwijk begonnen Strandvoetbal trok talrijk publiek SCHËEPVAARTBERICHTEN Havenberichten IIXA ZATERDAG 6 JULI 1963 Meer rondleidingen in voorlichtingscentrum bij Semafoor Libanese makelaar AUTO- en SCOOTERRIJSCHOOL H. ANEPOOL Zedenmisdrijven in Velsen snelle levering deskundige plaatsing WONINGINRICHTING Marktplein 29 - Telefoon 7541 Dutise diensten in de zeeloods K alver straatspook n PROTESTANTSE BEGRAFENIS VERENIGING GOUDA IJMUIDEN ZWIJN DRECHT In IJMUIDEN gevestigd: KENNEMERLAAN 92 TELEFOON 5072 Een Urker kotter was zo onfortuinlijk om in plaats van de IJmuider haven het strand op te zoeken tussen zuider- pier en strekdam. Her vaartuigje was in de nacht van woensdag op donder dag gestrand en het lag daar hoog en droog op het hete zand. Voor de be woners van zomerhuisjes en de strand- bezoekers betekende de komst van de Urker visser een welkome afleiding. Klimgrage lieden waren spoedig aan boord en de bemanningsleden vonden het allemaal best. Zij waren hun net ten aan het boeten en wachtten de vloed af, die donderdagmiddag tussen twee uur en half drie de kans bood om weer zee te kiezen. Voortaan zullen ook individuele bezoe kers met name de inwoners en zomer gasten van onze gemeente in de gelegen heid worden gesteld kennis te nemen van het hoe en waarom van de belangwekken de en belangrijke waterbouwkundige wer ken in IJmuiden. Voor hen zal in het voorlichtingscentrum bij de Semafoor te beginnen 13 juli a.s. elke zaterdag om 11.30 uur een rondlei ding worden gehouden. Toegangskaarten zijn 0,25 tot uiter lijk een dag te voren vrijdag dus te verkrijgen bij de V.V.V. aan het Markt plein en op zaterdag tussen 11.00 en 11.30 uur aan het Voorlichtingscentrum zelf. Aan de rondleiding kunnen maximaal 35 personen deelnemen. Wil men in club- of verenigingsverband het voorlichtingscentrum bezoeken, dan is een brief aan of een telefoontje met de Stichting „Rijnmond-Noordzeekanaal" voor een nadere afspraak voldoende. Het adres is Havengebouw, 7e etage te Amsterdam, het telefoonnummer 020220665. Een Libanees heeft zich onlangs tot een aantal Nederlandse bedrijven gewend met een merkwaardig voorstel. Hij bood een contract aan, voor de tijd van twee jaar waarin hij voor de werving van Libanese arbeidskrachten zou zorgdragen. Als tegen prestatie verlangde hij van deze bedrijven 2 dollar per week per arbeider. Dit zou de Libanees dus 208 dollar per arbeider hebben opgeleverd. De bedrijven gingen echter niet op zijn aanbod in, te meer omdat hij zich rechtstreeks en niet via een arbeidsbureau tot hen had gericht. I Advertentie TUINDERSSTRAAT 63 - Telefoon 4565 RIJNSTRAAT 91 Telefoon 6285 Wij lessen met Dauphine, Opel en Taunus vanaf 6.50. In IJmuiden werden vrijdag aangevoerd 4250 kisten vis, waarvan 315 tong en tarbot, 1 heilbot, 1055 schol, 12 schar, 20 bot, 141 haring, 938 makreel, 1150 schelvis 263 wij ting, 355 kabeljauw en gul, 6 leng, 5 haai, 5 wolf, 8 koolvis en 26 diversen. Per kilo werd, in guldens, betaald, voor heilbot 4 403.60, gr. tong 5.104.50, grm. tong 43.20, kim. tong 5.104, kl. tong I 5.104.40, kl. tong II 5.204.20, tarbot I 4.102.50, zalm 95. Per 50 kilo: schol 5244, grm. schol 47 42, kim. schol 4237, kl. schol I 4037, kl. schol II 278, schar 168, bot 85, verse haring 3216, makreel 319, gr. schelvis 3227, grm. schelvis 2518, kim. schelvis 2317, kl. schelvis I 2616, kl. schelvis II 13.5010, wijting 228, gr. gul 40—32, mid. gul 37—28, kl. gul 25—19, kl. leng 24, kl. haai 14.5014, kl. koolvis zwart 35. Per 125 kilo: gr. kabeljauw 19672, gr. koolvis zw. 88, gr. leng 62, gr. wolf 72. Vrijdag werden de volgende besommin gen, in guldens, gemaakt: KW 194: 4830, KW 117: 8410, KW 174: 7260, KW 112: 1440, KW 169: 2150, KW 61: 880, KW 55: 10 650, KW 38 3660, HD 125: 1800, KW 75: 1860, KW 3: 1440, VL 73: 6580. Rusland Rusland heeft bij de Mitsubishi Nippon Heavy Industries Ltd acht tienduizend ton metende fabrieksschepen besteld, die hun vangst op zee kunnen bevriezen. De Rus sen zullen scheepsuitrustingen aan Japan gaan leveren. De Japanse firma heeft op dracht de schepen in 19651966 op te leveren. Ierland De Fisheries Board in Noord-Ierland die al veel schepen op gemakkelijke voor waarden aan Ierse vissers heeft verstrekt, gaat nu 65 voet metende schepen bouwen. De eerste is in Killybegs al vrijwel vol tooid. Voor de tweede is de kiel gelegd. Indische Oceaan Het Britse onderzoekingsschip Discovery onderzoekt nu visgronden in de Indische Oceaan. Het Lagerhuislid Hector Hughes heeft de minister gevraagd de activiteiten van dit schip naar de Noordzee te verleg gen, maar hier wilde de minister niet aan. Blijkens het jaarverslag over 1962 van de gemeentepolitie te Velsen liep het aan tal zedenmisdrijven in deze gemeente vo rig jaar omhoog met 78,5 percent ten op zichte van 1961. In het verslagjaar werd in drie gevallen proces verbaal opgemaakt tegen drie mannen, die al enkele jaren ontucht hadden gepleegd met minderjari gen. Van de 150 misdrijven werden 127 opgelost. Op het smalle en bochtige parcours in het sportpark „Adrichem" in Beverwijk is vrijdagavond de internationale avond- zesdaagse, die op zes verschillende plaat sen in Nederland wordt gehouden, van start gegaan. Het hoofdnummer van dit eerste treffen, een koppelwedstrijd over één uur, leverde een dik verdiende over winning op voor Peter Post en Joop Cap tein. Zij hielden Rik van Steenbergen en Paile Lykke op één ronde en bezorgden de rest van het „veld" twee ronden ach terstand. Eerder op de avond had de snelle Captein ook de afvalrace al gewon nen en was hij met Martin v. d. Borgh en Toon Rutte in de ploegentijdrit op ge lijke hoogte gebleven van de Zwitsers Plattner, Weckert en Wegmann. De strijd achter de Batavus-bromfietsen besliste de kléine Henny Marinus in zijn voordeel. Het dagploegenklassement werd door Ne derland-A gewonnen met de Amsterdam mers Peter Post en Joop Captein, Martin v. d. Borgh uit Koningsbosch en de Haar lemmer Toon Rutte. Aan deze avondzesdaagst nemen zeven ploegen van vier renners deel, t.w. drie Nederlandse teams en voorts 'n Belgische, Duitse, Franse en Zwitserse ploeg. Voor het eerste treffen in Beverwijk viel de belangstelling tegen; er waren ongeveer 2.000 toeschouwers. Men had er van de rennersclub „Kennemerland", dat met de organisatie belast was, meer van ver wacht. Voorzitter Sjaak Davidson heeft dan ook plannen om de twee nog op de kalender staande Rondes van Beverwijk te laten schrappen. Niettemin is er door de beroepsrijders volop strijd geleverd en vooral de koppelkoers over één uur droeg 'n levendig karakter. Het was alleen jam mer dat na 35 minuten rijden een deel van de natriumverlichting uitviel, waardoor men genoodzaakt was om de wedstrijd tien minuten te neutraliseren. „Brommers" Na de ploegentijdrit, waarmee het wie- lerfeest in Beverwijk werd ingezet en die voor de toeschouwers aantrekkelijk was, kwamen de „brommers" in de baan. Het parcours bleek echter voor de lichte moto ren nitt geschikt en in de bochten kwamen de renners steeds naast of zelfs voorbij hun gangmakers. De oud-Tour de France rijder André de Korver was op dit parcours evenwel in zijn element en hij loodste zijn poulgin Henny Marinus keurig naar de overwinning. De favorieten Post en Van Steenbergen konden zich beperken tot de strijd om de tweede plaats en dat pleit won Peter. Levendig Aan de koppelwedstrijd over één uur namen alle 28 renners deel. Vooral Post en Captein, die daarvoor de afvalwed- strijd had gewonnen door Palle Lykke in de sprint te kloppen, bleken er zin in te hebben en gingen meteen na de start in het offensief. Zij kregen Van Steenber gen en Lykke met zich mee. Ondanks een tegenaanval van Van der Borgh en Rutte bleven de twee favoriete koppels buiten schot en bekroonden hun opmars met het behalen van 'n winstronde. Toen Post en Captein daarna weer ten aanval trokken, lieten Van Steenbergen en Palle Lykke verstek gaan. Helaas viel op dat moment een deel van de verlichting uit en moes ten de wedstrijdleiders de koers noodge dwongen voor tien minuten neutraliseren. Op de strijdlust van Post en Captein bleek dit intermezzo geen nadelige invloed ge had te hebben. Zij vertrokken als eerste koppel met hun aanvankelijk verworven voorsprong en voerden die zestien minu ten voor het einde op tot 'n tweede winst ronde. Er kon hun toen niets meer gebeu ren. Uitslagen Ploegentijdrit over 2800 meter: 1. en 2. Nederland A en Zwitserland in 4 min. en 17 sec.; 3. Nederland-C in 4.19; 4. Ne- derland-B in 4.25; 5. België in 4.27; 6. Duitsland in 4.29; 7. Frankrijk in 4.34. Wedstrijd achter bromfietsen over 35 ronden: 1. H. Marinus in 36 min. en 32 sec.; 2. P. Post op 11 sec.; 3. R. van Steenbergen, 4. Raynal, 5. Frischknegt, 6. Renz op 20 sec.; 7. Koch op 1 min. en 6 sec. Afvalrace: 1. Captein, 2. Palle Lykke, 3. Roggendorf, 4. Severeyns, 5. Plattner, 6. Wim van Est, 7. Oldenburg, 8. Rutte. Koppelwedstrijd over één uur: 1. Post- Captein met 19 pnt.; 2. op 1 ronde: Van Steenbergen-Lykke met 20 pnt.; 3. op 2 ronden Plattner-Frischknegt met 15 pnt.; 4. Van Amsterdam-Legrand met 7 pnt.; 5. Raynal-Gaignard met 6 pnt.; 6. Seve- reyns-Debakker met 5 pnt.; 7. Van der Borgh-Rutte met 5 pnt.; 8. W. van Est- P. van Est 4 pnt.; 9. Renz-Oldenburg 3 pnt.; 10. Derksen-Marinus 2 pn. In het klassement over deze eerste avond kwam Nederland-A het beste uit de slag. Advertentie Met ingang van zondag aanstaande zul len in de Zeeloods aan het IJmuider strand weer Duitse diensten worden ge houden, uitgaande van de Duitse Evan gelische Kerk, die 's zomers in vele bad plaatsen en vakantieoorden zorgt dat er diensten voor de Duitse vakantiegangers kunnen worden gehouden. In IJmuiden hebben de Hervormde en Gereformeerde gemeenten hiertoe de Zeeloods ter beschik king gesteld. De diensten beginnen elke zondag om tien uur en zullen in de maand juli worden verzorgd door Pfarrer Kochs van de Duitse kerk in Rotterdam en in augustus door Pfarrer Riedesel uit Duits land. Griek neergestoken. Een Griekse ar beider is in Rotterdam door zijn 57-jarige werkgever met een dolkmes ernstig ge wond. Het slachtoffer liep steken op in heup, lendenen en rug. De werkgever had ruzie met de Griek gemaakt omdat hij niet tevreden was over de prestaties van zijn werknemer. i Meisjeslyceum „Sancta Maria", Haar lem. Voor het eindexamen m.m.s. zijn don derdag geslaagd: tweede groep: Marijke Bartels, Hedwig Bender, Ludy Bom, Nelly Bouma, Elly Brugman, Marian Buttazoni, Suze Feelders, Mieke Gustenhoven, Marga van den Heuvel, Magda Keus, Yvonne van Landeghem, Tilda Lucas, Annette van Nu-, nen, Anneke Pellemans, Nelly Raaphorst, Cornelie van Royen, Mary Schouten, Loes Teeuwen, Hetty Tonino, Lia Tijssen, Ria Veldt, Els Vonk, Hester Walta, Michelle Wesseling, Marlies Zwart. Afgewezen: geen. Mulo-examens Haarlem. Voor het eind examen zijn donderdag geslaagd: diploma A: de dames: M. C. den Butter, M. v. d. Heiden, G. C. E. de Jager, W. A. Koster*, T. R. Smit*, A. Okx* M. Uilenreef*, C. v. d. Schrier*, T. S. v. d. Staay*, A. E. Slings; en de heren: F. P. Lodder, H. J. Brouwer, P. Suurmond, R. B. J. Thuis, S. H. Poel stra*, A. H. Spijker*, C. N. Veldhuijzen v. Zanten, J. M. v. d. Pol*, E. L. Scheepma ker*, J. C. Cleeren; diploma B: de heren: M. A. Zwanenburg, J. L. Zwart, F. T. Nie- meijer, J. Troost, M. Schmidt, L. A. Lan- gendoen, A. J. v. Leijden, O. Veen, R. J. v. Houwelingen, D. Viveen, R. L. E. Dekker. Afgewezen: 5 kandidaten. De kandidaten bij wier namen een staat behaalden tevens het middenstands diploma. Geslaagden uit Lisse. Voor 't examen B slaagden van de r.-k. HBS te Lisse: P. Dofferhof, C. Duineveld, P. van Dijk, J. van der erden, E. Verbout, M. van der Vlugt, V. de Vroomen, mej. C. van Werk hoven en W. van Wickeren Uit Hillegom: mej. C. van Beek, mej. M. den Hollander, mej. M. Rusman, mej. M. Schlaman, H. van der Steen, G. Verbrugge en J. Zwart. Uit Sassenheim: J. Jonkman; uit Nieuw-Ven- nep: P. Bakker en N. Pennings; mej. M. v. d. Beek, Heemstede: J. Sips Leiden: C. van Leeuwen, Zoeterwoude; A. de Baat, De Kaag; mej. A. van Ruiten, Noordwijker- hout; Fr. Vreeburg, De Zilk. Voor het eindexamen mms slaagde Trudy van Ruiten; voor het eindexamen hbs-B Coby Storm. Voor het mulodiploma slaagden: Tim de Wilde, Corrie Smit, Ada Blitterswijk, Cock de Breejen, Ineke Kroon, Henk Bu- walda, Jaap de Buter, Hetty de Weerdt en Bert Zandbergen. UTRECHT Doctoraal rechtsgeleerd heid, vrije studierichting mej. B. J. F. J. G. Voncken (Herkenbosch). Doctoraal Duitse taal- en letterkunde J. H. F. Kemperink (Heemskerk, N.-H.). Doctoraal notariaat E. J. L. M. de Bruyn, cum laude (Driebergen), B. J. Breukers (Utrecht), mr. H. A. W. Friederich (Eind hoven). Doctoraal rechtsgeleerdheid: Ir. J. L. G. Henssen (Voorburg). Doctoraal sociologie: Mej. R. Weststrate en R. van der Vlist en G. van den Hul (allen Utrecht). Doctoraal farmacie mej. G. J. C. de Jongh (Culemborg), mej. M. Ascherman (Arnhem). Doctoraal tandheelkunde J. E. Beuse- kom (Giessenburg), R. Buchner (Bussum), J. Clant (Leersum), J. A. Collet (Utrecht), J. H. Dambrink (Bussum), H. Kempes (Apeldoorn), D. H. Klein Onstenk (Ensche de), K. V. Knaud (Utrecht), E. R. Kraal (Tricht), J. A. Kuyper (Apeldoorn), P. J. Lap (Utrecht), M. M. van Leemput (Sas van Gent), P. Ch. Makkes (Oss), C. C. Nee- teson (Hontenisse), C. van Schie (Utrecht), J. Schmitz (Utrecht), R. Speek (Valkens- waard), W. H. A. Steen (Apeldoorn), G. H. Veen (Enschede), H. C. Verbeek (Rotter dam), A. H. J. van Wesenbeeck (Schijndel). AMSTERDAM (Gem. Un.) Doctoraal rechten: Mevr. C. W. Went-Flamman (Am sterdam). DELFT. Ingenieurs elektrotechnisch ingenieur M. S. A. E. R. Afifi (Den Haag), W. J. Bleijs (Amsterdam), H. Blok (Rot terdam) met lof, H. Brand (Amstelveen), A. F. M. Broers (Alkmaar), A. A. van de Brom (Utrecht), E. F. M. Butter (Rotter dam), L. H. M. Crousen (Heerlerheide), P. E. Crusio (Woensdrecht), R. Dufour (Voor burg), J. Duilemond (Noordschawoude), S. Dijkhuizen (Den Haag), H. W. Elsborg (Den Haag), H. Feikema (Gorredijk), M. A. F. Ghorab (Den Haag) met lof, J. C. M. Grupping (Amstelveen) met lof, J. M. He- zemans (Rijswijk), H. W. Kempen (Geleen), (Van onze redacteur in Amsterdam) Een groot deel van de nacht is een achttal Amsterdamse politiemannen op jacht geweest naar een insluiper. Het be gon met een alarmerend telefoontje van de eigenaar van een handschoenenzaak in de Kalverstraat. Deze kwam omstreeks net middernachtelijk uur met zijn echtge note bij zijn winkel en bemerkte tot zijn schrik dat de buitendeur niet was afgesloten. Opmerkelijk was voorts dat het licht in de winkel brandde. Toen hij bin nenging hoorde hij voetstappen op de bo venverdieping. Onmiddellijk belde hij de politie op en korte tijd later doorzochten acht agenten winkel en magazijn, zonder enig resultaat. Omdat de insluiper onmo gelijk had kunnen verdwijnen, werd een list bedacht. Winkelier en politie vertrok ken luidruchtig en trokken met een harde slag de deur achter zich dicht. In de win kel bleven echter de eigenaar en een poli tieman muisstil wachten tot de inbreker voor de dag zou komen. Beiden hoorden toen boven opnieuw iemand lopen. De po litieman stormde met getrokken pistool naar boven, maar vond niemand. Gedu rende de nacht is 't huizenblok waarin zich de handschoenenzaak bevindt, door de poli tie bewaakt, rechercheurs doorzochten het huis in alle hoeken en gaten. Er werd niemand gevonden. W. E. Knip (Wassenaar), B. C. Koolhaas (Breda), R. van der Leeden (Voorburg), W. Luikinga (Amsterdam), A. van Ooij (Rot terdam), J. H. Persoon (Den Haag), H. J. Ploeg (Haaksbergen), H. C. B. Racer Pal- the (Valthe), A. A. van Rede (Aalsmeer), W. F. Robberegt (Schiedam) met lof, E. Roza (Vlaardingen), J. B. Schaapman (Leeuwarden), T. Scharten (Rotterdam), H. C. A. M. Schets (Breda), D. C. Schram (Den Haag), H. J. Schreurs (Den Bosch), H. Schroten (Rotterdam), J. A. van Soelen (Bergen op Zoom), A. J. Teerink (Rijswijk), H. B. Verbruggen (Amsterdam), J. Wide- man (Hengelo), A. D. zur Mühlen (Bussum). TILBURG Doctoraal economische wetenschappen J. van Oosterhout (Eind hoven), J. Lammertink (Hengelo O.), H. van Eupen (Acht), B. Evers (Breda), M. Vermunt (Nijmegen), A. de Jong (Alphen N.-B.), W. Donders (Den Bosch). NIJMEGEN Doctoraal Nederlands Chr. P. Schikan O Carm (Nijmegen), mej. C. P. F. M. Schunck (Valkenburg) en G. R. W. Dibbets, cum laude (Nijmegen) en L. J H. G. Muytsens (Meerssen) ROTTERDAM Doctoraal economische wetenschappen: G. Gerritse (Soest), F. A. Sonneville (Voorschoten), M. J. Merens (Den Haag), J. H. du Croo de Jongh (Rot terdam), P. J. Vos, W. N. Meijer. Kwik Kiam Gie en J. van Loon (allen Rotter dam). Gepromoveerd tot doctor in de econo mische wetenschappen W. J. M. Maas (Rotterdam) op een proefschrift getiteld „De dijkwet van 1810" met als ondertitel „een algemene bijdragenwet in de Franse tijd". Tot doctor in de technische wetenschap pen is gepromoveerd G. Viljoen die eerder de graad van magister scientiae in de wis kunde behaalde in Zuid-Afrika. De titel van zijn proefschrift luidde: „A contribu tion to the extensions of abelian groups". Ir. G. Abraham promoveerde op het proefschrift: „Jel diffusion in stagnant ambient fluid". AMSTERDAM (Gem. Un.) Gepromo veerd tot doctor in de geneeskunde H. Collewijn, op een proefschrift getiteld „ionic movements in the cerebral cortex". UTRECHT Drs. A. D. Khalil, geboren te Alexandria (Egypte), thans wonende te Wageningen, is tot doctor in de diergenees kunde gepromoveerd op het proefschrift: The addition of dyes to penicillin prepa rations as tracers for visual detection of antibiotics in milk". GRONINGEN „Een organisatie in be weging" is de titel van een proefschrift, waarop de heer H. J. J. van Beinum, ge boren te Arnhem en thans wonende in Londen, is gepromoveerd tot doctor in de letteren. Arnhem. Geslaagd voor het examen Teke naar-constructeur (alg. machinebouw en chemische apparatenbouw): C. Chr. van Bremen te Spaarndam, J. Dol te Hillegom C. P. Tesselaar te Heemstede en D. S. Pines te Haarlem. Gisteravond werd voor de ogen van cir ca duizend mensen een van de topwed strijden der strandvoetbalcompetitie ge speeld. Deze wedstrijd tussen Zeezicht en Strandplateau telde tevens mee voor het nederlagentoernooi om de Zeebadtrofee In deze serie was het organiserende Zeezicht nog ongeslagen. Doch sedert gis teravond is dit niet het geval meer. Het zeer sterke Strandplateau met semiprof- spelers als Van Duyvenbode (Stormvo gels) en Spruyt (Haarlem) kon pas 10 minuten voor het einde een misverstand in de uitstekende Zeezichtafweer, met spil De Graaf als uitblinker, in een doelpunt omzetten. De rechtsachter van Zeezicht miste bij het wegwerken van de bal, het geen v d. Lugt de gelegenheid bood om het enige en winnende doelpunt te scoren. Dit was jammer voor Zeezicht dat door zijn enthousiasme het technische en tac tische overwicht van Strandplateau com penseerde. Op het andere terrein nabij de Zuidr pier leed de IJmuider Reddingsbrigade een onverwacht grote nederlaag tegen. Zee distel. De goed leidende scheidsrechter Akkerman (evenals zijn collega op het andere veld Vlieland) gaf het eindsignaal bij de stand 6-1. Frans Doets scoorde de openingstreffer. Giel Klink doelpuntte vlak daarop, waarna Doets de stand op 3-0 bracht ten gunste van Zeedistel. Vlak voor rust werd tijdens een doelworsteling de eer van de IJ.R.B. gered. Na de hervat ting scoorde middenvoor De Jonge twee maal. Giel Klink bepaalde met zijn laatste doelpunt de eindstand op 6-1. Voor aanstaande maandag en dinsdag heeft de competitieleider een inhaalpro- programma vastgesteld. Maandag speelt op het Zeezichtveld Noordzee tegen de Groentehandelaren, terwijl op het Zuidpier terrein de topploegen Zuidpier en Zeedistel elkaar bekampen. Dinsdag treedt Zeezicht voor de compe titie en de nederlaagserie aan tegen Markt plein. Op het Zuidpierveld ontvangt de nieuwe koploper Strandplateau het elftal van de Kalkzandsteenfabriek. De stand is nu: Strandplateau Pav. Zuidpier Clubhuis Brulboei Pav. Zeedistel Pav. Zeezicht Marktplein IJ. R. B. Pav. Noordzee Steenfabriek Groentehandelaren Advertentie 3 3 0 6—1 6 3 3 0 0 7—2 6 4 1 3 0 6—3 5 4 1 2 1 7—4 4 3 1 1 1 10—3 3 3 0 2 1 3—4 2 3 1 0 2 2—8 2 3 0 1 2 4—8 1 3 0 1 2 1—5 1 1 0 n 1 1—9 0 AANSPREKER J. MEIJER Fazantenlaan 3 - tel. 4576 - IJmuiden-O. Begrafenissen en Transporten door het gehele land Acila 5 voor anker rede Liverpool v. Stanlow. Algol 5 te Hamburg. Alkes 4 vertrek Suez-Djeddah. Alkmaar 5 240 zw Madeira Punt Amiranda- Gibraltar Alnati 5 te Las Palmas. Almkerk 3 60 zz Napels Genua-Pórt Said. Alphacca 6 verw. Aden van Bombay. Amerskerk 5 130 z Freetown Kaapstad- Las Palmas. Amsteldiep 5 vertrek Duinkerken naar Port Said. Amstelmeer 5 240 ozo Malta Ceuta-Port Said. Amstelveld 5 74 ntw Alexandria Suez-Brake- Bremen. Amstelstad 4 720 nw Fiji Townsville-Golf Mexico. Ampenan p. 5 Rioe Kioe Archipel n. Los Angeles Amstelmolen 3 te Mackay. Andijk 5 te Houston. Angolakust 4 v. Monrovia n. Freetown. Arca-t 5 v. Invergordon n. Rotterdam. Archimedes 5 te Duinkerken Asmidiske 5 te Las Palmas v. Rotterdam. Atys 5 te Aden verwacht. Averdijk 5 te Genua. Bantam 5 te Barcelona. Ba wean 5 te Detroit. Borneo 5 450 otz Colombo Port Swettenham- Djibouti. Caltex Amsterdam 5 170 zo Kreta Port Said- Fredericia. Caltex Delft 5 160 zo Materas Visakhapatnam- Bahrain. Caltex Eindhoven 5 320 zw Padang Botanybay- Bahrain. Caltex Naples 5 20 o Kuriamuria Bahrain- Stockholm. Camerounkust 5 85 wnw Cape Palmas-Lagos- Freetown. Cradle of Liberty-t p. 5 Oran n. Lands End. Daphnis 5 te Rotterdam v. Amsterdam. Diogense 5 te Amsterdam. Doelwijk 5 220 ozo Malta Port Said-Le Havre. Dongedijk 5 te Portland. Eos 5 120 nnw Tripoli Tunis-Tripoli. Forest Hill-t 6 te Tripoli verw. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Wahehe, van Antwerpen; Niederrhein, Londen; Wiebold Bohmer. Rotterdam; Francisca. Halden: Boge- sund, Petea; Anita Thyssen, Narvik: Mathias Reith, Grangemouth; Edda. Londen; Esso Hamburg, Aruba; Johann August Esberger, Caiopito; Anna Buglund, van Grangemouth naar IJmuiden; Maron, Bahamas; Gardience, Rot terdam; Patria, Rotterdam. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Dank- wart, van Kalmar; Nijkerk, Rotterdam: Horn- baltic, ledig van Antwerpen naar IJmuiden; Nelly Haltermann, Bremen; Michael M., Kings- nord; Brinda, ledig van Londen naar IJmuiden. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Martha Ahrens, met walsmateriaal van IJmuiden naar Hamburg: Ambassador, Hull: Ingrid Koch, Malmö; Hugo Retzlaff, met walsmateriaal van IJmuiden naar Genua; Hans, Aalborg; Alge, met kunstmest van IJmuiden naar Little- hampton; Hilda, Struer; Janny, ledig van Zaandam naar Christinehamn; Vestsund. Zwarte Zee; Otava, ledig van Velsen nkar Bremen; Murmanshi. Barnsburg; Swift, Harlingen; Baden, Ahrendahl; Margret Ingen, met walsmateriaal van IJmuiden naar Karlsham; Arnfinn Stange, Brindisi; Schiekerk, Rotterdam; La Paloma, Rotterdam; Hondsbosch, Londen; Willemstad, Antwerpen; Congokust, Bordeaux; Dido, Odense; Jubilence, Rochester; Sonja 2, Poole; Caribia, Aarhus; Elets, Poole: Chiron, Point Pitre; Brage, Oxelosund; Delfzijl, met kunst mest van IJmuiden naar Portsmouth. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Gouwe- stroom, naar Liverpool; Ubbergen, Klaipeda; Electra, Baton Rouge; Niederrhein, Norr- koping; Marconi, Delfzijl; Elsa, Delfzijl. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Friesland 5 230 nw Seychellen Beira-Bombay. Gaasterdijk 5 v. Antwerpen n. Rotterdam. Gaasterkerk 5 680 wzw Minicoy Aden-Adelaide. Groote Beer 5 te Rotterdam. Gulf Hollander-t 5 te Port Said. Gulf Swede-t p. 5 Pantellaria n. Tranmere. Hector 5 215 o Algiers Tunis-Rotterdam. Hollands Duin 5 240 ozo Saigon Singapore-Japan. Ittersum 5 520 nnw Fayal Savannah-Le Havre. Jagersfontein 5 aank. Bremen van Rotterdam. Katelysia 5 v. Rotterdam n. Casablanca. Kelletia 5 v. Rotterdam n. Invergordon. Kermia 5 te Point a Pierre. Kieldrecht 5 v. Colombo n. Cochin. Kloosterdijk 5 te Antwerpen v. Rotterdam. Korovina 5 te Lavera. Kreon p. 5 Quessant n. Amsterdam. Laga 5 100 nw Lissabon Boredaux-Monrovia. Lelykerk p. 5 Gibraltar n. Rotterdam. Liberiakust 5 te Freetown verwacht. Liberty Bell 5 te Puerto La Cruz verwacht. Limburg 5 68 wzw Penang Singapore-Chitta- gong. Maashaven 5 vertrek Szczecin n. Kopenhagen. Maaskerk 5 v. Rotterdam n. .Port Said/Basrah. Mainlloyd 5 te Antwerpen v. Rotterdam. Marnelloyd 5 300 z Guardafui Mombasa- Djibouti. Maron p. 5 Dover n. Amsterdam. Mataran 5 380 ono Aden Djeddah-Damman. Merwede 5 ten anker rede Savona. Modjokerto 5 te Bremerhaven. Moh, Reza Shah 5 v. Augusta n. Bandar Mashur. Moordrecht 5 v. Nordenhamn te Hamburg. Munttoren 5 390 wzw Quessant Curagao- ROtterdam. Musilloyd 5 te Philadelphia. Naess Lion-t p. 5 Cherbourg n. Bremen. Naess Tiger 5 200 o Gibraltar Tripoli-Rotterdam. Neder Elbe p. 5 Port Sudan n. Bombay. Neder Rhone 5 verw. Port Said v. Amsterdam. Neder-Waal 5 te Ilo Ilo verwacht. Noordwijk p. 5 Kaap Finisterre n. Rotterdam. Oberon 5 te New Orleans. Ondina 5 300 ozo Malta Port Said-Tranmere. Oranje 5 te Port Everglades. Osiris 5 te Orinoco. Ouwerkerk 5 40 w Kreta Port Said-Genua. Overijsel 6 te Manilla verwacht. Philidora-t v. Lavera n. Port Said. Prins Maurits 5 te Montreal. Purmerend 5 380 wzw Landsend Miranda- Rotterdam. Pygmalion p. 5 Gibraltar n. Algiers. Rossum 5 te Sint Johns. Rotterdam 5 v. Southampton n. Le Havre. Rijnkerk 5 aank. Bremen v Rotterdam. Salatiga 5 60 o Malta Port Said-Montreal. Scheldelloyd 5 v. Napier n. Auckland. Scherpendrecht 5 verw. Brindisi. Schielloyd 5 te Djeddah. Senegalkust 5 te Dakar verwacht. Sinóutskerk 5 te Hongkong verwacht. Sloterkerk 5 380 zzw Cocos Eiland Freemantle- Aden. Spaarnekerk 5 v. Tripoli n. Genua. Stad Alkmaar 5 te Rotterdam. Stad Gouda 5 65 n Dakar Pepel-IJmuiden Stad Rotterdam 5 60 z Sardinai Rotterdam- Palermo. Stentor 5 te Napels. Straat Bali 5 700 ono Mauritius Penang- Mauritius. Straat Cook 5 80 w Thursday Eiland Singapore- Brisbane. Straat Johore 6 te Singapore verwacht. Tahama 5 te Suez, Tjimariuk 5 v. Durban n. East London. Tjinegara 6 te Bombay verw. Tjipanas 5 v. Singapore n. Hongkong. Togokust 5 te Lagos. Ulysses 5 Mobile. Utrecht 5 v. Bandar Shapur n. Basrah. Vasum 5 te Hohe Schaar (Hamburg). Vitrea 5 te La Skhirra verwacht. Vivipara 6 te Triëst verwacht. Vlieland-t 5 v. Donges n Curasao. Waardrecht 5 vertrek Singapore n. Djibouti. Waterland 5 te Montevideo. Westertoren 6 te Lorenco Marques verwacht. Wonorato 5 135 no Guamisl San Francisco- Hongkong. Zafra 5 550 Gibraltar Mena-Rotterdam. Zaria pass. 5 eiland Masira n. Mena. Advertentie Oa is foed fe/tiett, mm (htë!

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 5