Anton Heiller's „Grgelkonzert ten doop gehouden Drie premieres bij Het Nederlands Danstheater 1 1 n Billy Wilder belicht in V.P.R.0, programma DE PROGRAMMA'S Briljante sluitingsavond van de Improvisatieweek ifcUUity Stadsmedaille voor architect Rietveld LEX METZ „IN 'T GOEDE UUR' ZATERDAG 6 JULI 1963 v 99 Opheffing „D'oprechte Amateur"? NEGEN MUZEN m W nabeschouwingen Spits maar onvertaald „KomfnrOödchen" ENGELSE REACTIES OP PROFUMO- AFFAIRE 7 elevisieprogramma De radio geeft zondag De radio geeft maandag "%igr ALS VORIGE JAREN was voor het concert met orkesttot besluit van de Haarlemse Improvisatieweek, de Nieuwe Kerk van Jacob van Kampen weer tot concertzaal ingericht. Andermaal was over de zitbanken onder het orgel een hoog podium opge slagen, ruimte biedend voor een gereduceerde bezetting van het Noordhollands Philharmonisch Orkest alsmede voor koor en solisten van het Collegium Musicum Amstelodamense. De clou van de avond was de langverwachte „wereldpre mière" van het Concert voor orgel en orkest van Anton Heiller, dat hij componeerde in opdracht van de Commissie Internationaal Orgel- concours en namelijk bedoeld voor Haarlems oudste, uit 1523 daterende orgel, dat in 1791 van de Grotenaar de Nieuwe Kerk verhuisde en, hoewel hij de jongste restauratie nog maar ten halve bruikbaar gemaakt, nu reeds voor de tweede keer aanleiding geweest is tot het componeren van een concert met orkest. Twee jaar geleden gold het een werk met alleen strijkersbegeleiding van dr. Anton van der Horst, en nu hield Heiller als solist het resultaat van zijn minstens drie jaar geleden aanvaarde opdracht ten doop, waarin hij benevens aan de strij kers, een belangrijke rol aan de houtbla zers van het orkest toebedeelde. Het is een symfonisch werk geworden, waarin uiter aard het orgel een belangrijke rol speelt, maar toch niet een zodanige dat deze het orkest wegdrukt. Een interessant spel van speelse motieven krijgt steeds afwisseling van frasen met lyrische inslag, die on danks de moderne klankcomplexen waar uit zij zich loswringen, te kennen geven, dat Heiller een landgenoot, zij het dan een zoveel jongere van Bruckner is. DIT TOONT hij ook in de omvang van het middendeel, een lang uitgesponnen „Lento" waarin hij echter zoveel afwisse ling brengt, ook van spiritueel karakter, dat het gevaar voor een al te „lang- weilig" betoog bezworen wordt. Tot in het capricieuze slotdeel toe blijft het een ba lanceren tussen orkest en solopartij, maar tenslotte is het dan toch, met een vrien delijke groet aan aartsvader Bach, het or gel dat victorie roept. HET SPREEKT haast vanzelf, dat HeÜ- ler meesterlijk voor zijn instrument com poneert, maar uit deze nieuwe partituur blijkt tevens dat hij het orkest met mees terhand hanteert. Maar hij schuwt daar bij geen moeilijkheden. Dat deze briljant opgelost werden mag met grote lof voor Henri Arends en het N.Ph.O. vermeld worden. De componist drukte er ons zijn tevredenheid over uit. Over Heiller als so list hoeft niets gezegd te worden; het is te vanzelfsprekend dat hij uit het kleine or gel haalde wat er uit te halen is. Dit in- Anton Heiller strument is nu wel de aanleiding geweest om dit „Orgelkonzert" te componeren; doch ik heb zo de indruk gekregen, dat het werk pas met een machtig orgel vol ledig tot zijn recht zal komen, ook op ons Cavaillé Coll-orgel. DE AVOND was ingezet met het vierde Brandenburgse Concert van Bach, in de zelfde bezetting van de avond tevoren te Alkmaar: Frans Brüggen en Jeannette van Wingerden, altblokfluit, Jan Hesmerg, De burgemeester van Utrecht, jhr. mr. C. J. A. de Ranitz, heeft tijdens een ont vangst op het stadhuis de stadsmedaille in zilver van de stad Utrecht overhandigd aan de architect G. Th. Rietveld ter gelegen heid van diens 75-ste verjaardag. De archi tect is jarenlang lid geweest van de Ge meentelijke S choonheidscommissie van Utrecht, terwijl hij nu nog zitting heeft in de Adviescommissie voor Beeldende Kunst en Kunstnijverheid en in de Museumcom missie. Onlangs is zijn ontwerp voor de uitbreiding van het Utrechts Centraal Museum ingediend. Het gemeentebestuur van Utrecht heeft in de stadsmedaille voor de heer Rietveld laten graveren: „Zijn bouwen is bewaren en scheppen tevens". vioolsolo, en strijkorkest. De verhouding van de soloviool met de blokfluiten viel nu vrij wat gunstiger uit, dan in de St. Laurens van de Kaasstad. Tenslotte ging onder leiding van Henri Arends de Orgelmesse (no. 2 in Es) van Haydn, met medewerking van Anton Heil ler voor de orgelsolopartij, alsmede van solisten en koor van het Collegium Musi cum Amstelodamense. Het werd een vlotte uitvoering, die aan velen de verrassing bezorgde van een vrij onbekende Haydn- compositie, die vaak werd uitgekreten voor oppervlakkig en lichtvaardig, maar in wezen van een grootse allure is, rijk aan inventief vermogen en religieuze be zinning. Een episode als het „Crucifixus" Haydn op spaarzame wijze zo nu en dan het orgel solistisch aanwendt (bij „Be- nedictus" o.a.) kan men zich verbazen over zijn ingenieuze vondsten. Het was een waardig besluit en een verrassende kennismaking tevens. Jos de Klerk HET NEDERLANDS DANSTHEATER is voor het eerst uitgenodigd deel te nemen aan het Holland Festival en heeft nu voor deze gelegenheid door decor ontwerper Nicolaas Wijnberg een kleurig voordoek laten schilderen met een kermisachtige voorstelling en daarboven een uitspansel met de initialen N.D.T. als sterrenbeeld. Het is zeker niet on aardig en het dekt wel zo ongeveer de bedoelingen van het gezelschap, doch heeft als nadeel dat het verkeerde ver wachtingen wekt omtrent de nummers die geenszins willen bloeien bij de gratie van lichtvaardigheid. Maar goedhet was toch in de eerste plaats een feestelijke aangelegenheid, vrijdag in de Koninklijke Schouwburg te Den Haag, temeer daar men werd begeleid door een „levend orkest" waarover Louis Stotijn de scepter mocht zwaaien. Op het programma, dat nog enige keren onder meer vanavond in Bloemendaal herhaald zal worden, staan vier werken. Drie ervan zijn premières, twee. ervan mag men stellig als aanwinsten van het repertoire begroeten, ook al kan men ze misschien niet onverdeeld waarderen. De betekenis van dit succes wordt nog verhoogd als men in aanmerking neemt- dat één ervan geheel een produkt is van de eigen studio, namelijk de choreografie doorartistieke leider Hans van Manen bij de Symphony in Three Movements van Igor Stra- winsky uit 1945. Ook qua uitvoering door zes solisten en een even talrijk ensemble is een eervolle vermelding verdiend. Strawinsky heeft verondersteld dat „tijdens het zetten van deze symfonie de echo's van onze tijd hun sporen hebben nagelaten: alle schokkende en wisselende gebeurtenissen, wanhoop en verwachting, alle voortdurende kwelling en spanning, maar tenslotte ook berusting en opluch ting". Zo wcfe-dt het althans in 'het pro gramma geciteerd. Daaruit mag men af leiden, hetgeen trouwens opmerkelijk is, dat Van Manen soortgelijke beweegrede nen heeft willen toepassen. Die opzettelij ke benaderingswijze is een geheel tegen gestelde aan die van de geniale schepper der oorspronkelijke compositie, waarvan de dynamische en melodische principes geheel aan de muzikale natuur zijn ont leend. Maar al wordt men dan ook herhaalde lijk geconfronteerd met allerhande toe gevoegde symboliek, toch moet men vast stellen dat deze muziek, die prachtig over heersend blijft, bijzonder inspirerend heeft gewekt. Van Manen is in zijn vindingrijk heid nooit zo erg oorspronkelijk. In dit geval echter heeft hij vele verrassende combinaties en afsplitsingen tot stand we ten te brengen, ook in de lyrische passa ges van eenzaamheid en aarzelende vreug de. Hoogtepunten worden bereikt bij het uitvieren van agressiviteit. En al zijn er dan ook inzinkingen door overmaat van derne plastiek. Het is jammer dat Wijn- ontoepasselijke futiliteiten, de spanning berg gemeend heeft, in zijn kostuums, het raakt nooit geheel verloren. Vaak voor- neo-klassieke te moeten aanbrengen met treffelijk gerealiseerd is het samengaan schreeuwlelijke franjes van plastic, van klassiek geschoolde passen en mo- Het toneelstuk „Huis clos" van Sartre heeft Maurice Béjart de motieven geleverd voor zijn reeds uit 19t)7 daterende Sonate a Trois. In de geschiedenis van de dans kunst vormt dit erotisch exhibitionisme een hoofdstuk apart, waarvan mogelijk la ter een meerwaarde blijkt als de hieraan ontleende bewegingen, losgemaakt van hun aanleidingen, verder zijn gestileerd. In tussen zal men toegeven, dat het wissel spel van helse kwellingen met virtuose be zetenheid en veel effectbejag is uitgewerkt. Willy de la Bye, Anne Hyde (een der beste krachten van deze groep), en Job Sanders hebben er een expressieve uit voering van gegeven. De choreograaf heeft voor dit melodrama slechts twee delen van de Sonate voor klavier en met slag werk van Bartók nodig gehad. Uit eer bied voor de componist heeft het instru mentale ensemble (met de pianisten Ge rard Hengeveld en Geza Frid) in aanslui ting op het ballet ook het derde vertolkt. Als opening dient Madrigalesco van Ben jamin Harkarvy op een weinig karakteris tiek concerto grosso („Opus 3 no. 11" van Vivaldi),zoals alle voorgaande bijdragen van deze Amerikaanse balletmeester niet meer dan sierlijke vulling van langdurige leegte. Deze suite is niet alleen vervelend doordat er niets van betekenis gebeurt en de structurele organisatie slechts uit op pervlakkigheid bestaat, maar stijlloos bo vendien. Birds of Sorrow door en met Glen Tetley is een herhaling van de ver taling in dansscènes van het Japanse Nö spel uit de veertiende eeuw. De lang dradigheid heeft slechts enkele interessan te patronen opgeleverd. Doch er zullen altijd wel liefhebbers blijven van dergelij ke exotische romantiek met kwasi-diepzin- nige achtergronden. David Koning DEZE MAAND KAN MEN „In 't Goe de Uur" nader kennis maken met werk van de tekenaar Lex Metz, die ook op het gebied der monumentale kunst werk zaam is. Metz is misschien bij verschei dene lezers al bekend door zijn tekenin gen in het weekblad „De Groene" en de weer lang geleden verdwenen „Vrije Ka theder." Hij is voorts leraar aan de Am sterdamse Kunstnijverheidschool. Gezien zijn hier vertoonde veelsoortige werk is zijn geschiktheid voor doceren misschien wel duidelijk. Hij bezit een lenigheid van geest, die een gemakkelijke omgang met verschillende leerlingen mogelijk maakt. Hij bezit een ruime kennis van 'en een goed gevoel voor eigentijdse uitdrukkings vormen, die zich voldoende bevestigd heb ben. Men ziet hem werken in verschillende belangrijk geworden stijlen; men herin nert zich enige grote voorgangers, waar onder Picasso. Hij is zo in staat zijn leer lingen de ogen te openen voor verschil lende uitdrukkingswijzen, waaruit zij ten slotte de hun eigene moeten ontivikkelen. Leerlingen dienen echter niet „manier tjes" bijgebracht te worden. En daarom xoordt van de „i'oorbeeldige" leraar per soonlijkheid verwacht. En die,.is, ondanks alle verschillen, in Metz's werk duidelijk. Ie zien,- - ÏN DE EERSTE PLAATS al in zijn zo persoonlijke lijnvoering, te vergelijken met Ten einde tot een efficiënter werkwijze te geraken overweegt de AVRO de sinds 1954 bestaande stichting „d'Oprechte Amateur" op te heffen en haar werkzaam heden, wellicht in gewijzigde vorm, zelf voort te zetten. In de programma's van de AVRO zal overigens voor de prestaties van amaturs een plaats blijven ingeruimd, n.l. in de radiorubriek „van, voor en door amateurs" en het televisieprogram ma „nieuwe oogst". In 1962 hebben amateurs uit de verschil lende afdelingen van de stichting twintig radiouitzendingen verzorgd. De belangstel ling voor het werk van de stichting is nog steeds groeiende. Het N.T.B.-conflict. De vice-president van de Haagse rechtbank zal op 16 juli uitspraak doen in het kort geding over de moeilijkheden in de Nederlandse Toon- kunstenaarsbond dat vrijdag in Den Haag heeft gediend. Deze uitspraak komt na de ledenvergadering van de N.T.B. op 10 juli, waarop de leden hun oordeel kunnen uit spreken over het beleid van de heren M. Ferares, die optreedt als secretaris, en de heer A. Schweitzer, waarnemend voorzit ter, beide gedaagden in het kort geding dat aanhangig was gemaakt door de vroe gere voorzitter de heer H. C. Meijer en de penningmeester, de heer C. H. D. Macken zie. Glen Tetley in „Birds of Sorrow" bij het Nederlands Dans Theater. het handschrift van mensen. Hetzelfde geldt wel voor zijn materiaalgebruik, dat bij alle verschillen toch ook duidelijk van één man is. Het is ook voelbaar aan een hem eigen humor, die inderdaad onverge lijkbaar is; aan een eigen gevoel voor mo numentaliteit, zichtbaar in meer decoratie ve tekeningen. En bij alle eigenheid toch is er ook enige reserve bij het uiten voelbaar, het geen Metz' persoonlijkheid bij het leraar schap te stade zal komen. Die reserve te kent hem als een voldoende voorzichtig man, die zich echter wel geëngageerd toont, die een idealist is die zonodig weet te kiezen en te handelen. Veel van zijn werk moet dan wel in verband met ande re dingen dan een puur grafisch of pictu raal uiten gezien worden. Niet alles hier is als een vrije persoonlijke uiting be doeld; veel kan gezien worden als het meer vrije uiten van een man, die zich sterk met de zogenaamde toegepaste kunst bezighoudt. Is deze achtergrond er niet, dan geldt vaak een andere: een bewust maatschappelijk voelen. Eigenlijk is dat laatste altijd het geval, maar dat dan niet niet even direct voelbaar. NAAR MIJN OVERTUIGING is mentale "kunst altijd te zien tegen maat"- schappeüjke i achtergronden, waarop posif tief gereageerd moet worden. Bij niet- positieve reactie moet dan wél een weg naar het betere gegeven bespeurbaar zijn. In deze expositie is dat laatste niet zo direct zichtbaar. Hij is voorzichtig met zijn kiezen vóór of tegen, ook bij het kie zen voor bepaalde richtingen in de kunst. Dat laatste is, zoals al gezegd, weL dui delijk zichtbaar, maar dat dan altijd van die bepaalde persoon: Lex Metz. Bob Buys DE .VRIJGEZEL" BEHEERST VARA-TV-AVOND De televisie-avond van de VARA op maandag 8 juli a.s. staat voor het grootste deel in het teken van de vrijgezel. Twee films zijn er aan gewijd. In de eerste film ontmoet de Nederlandse cineast Jan Vrij man een aantal vrijgezellen. Hij heeft er een groot aantal gesproken, mannen en vrouwen, oude en jonge. Hij heeft ze aan het praten gekregen over hun leven, hun ervaringen, hun pleziertjes en hun teleur stellingen. Het is een relaas met veel hu mor, maar niet zonder tragiek. Deze uitzending onderdeel van de se rie „Jan Vrijman ontmoet" kan worden gezien als een introductie tot de bekende speelfilm „Marty" met Ernest Borgnine en Betsy Blair. Het is een film naar een oor spronkelijk Amerikaans televisiespel van Paddy Chayefsky, onder regie van Delbert Man. Marty" is de weergave van een za- terdagavondgebeuren in het leven van een vrijgezel. Er wordt een simpele liefdes geschiedenis in beschreven. De K.R.O. zond gisteravond een geva rieerd en gezellig t.v.-programma uit, dat begon met het goede beeldverslag „Op volle touren", gewijd aan de Nederlan ders in de Tour de France (het was niet zo fijn, dat de spreker de uitdrukking „Requiem voor een wielrenner" bezigde voor pechvogel Jan Janssen, temeer daar deze binnen afzienbare tijd weer in het zadel komt). Kostelijk was weer de afle vering van de Flintstónes, hartverwar mend (zeker voor de wat oudere kijkers) het optreden van de nieuwe „Inkspots". En de bekroonde festivalfilm „De Kat en de Goudvis" boeide ons zelfs weer op het kleine scherm (de prachtige kleuren van deze rolprent kwamen uiteraard niet op de t.v., maar daardoor viel nog wel zo goed op, hoe knap, hoe filmisch dit beeld verhaal in elkaar zit). De rubriek „Schatten op Zolder" lever de gisteravond waardevolle vondsten op en ook wij sluiten ons gaarne aan bij de duizenden kijkers, die blijkens 'n K.R.O.- bericht, dit programma zo boeiend vin den, vooral nu het redelijk goed gepre senteerd wordt door Lies de Wind. Met de gelukkige vinders stelt de geïnteres seerde kijker zich steeds de grote vraag: „Is het een schat of is het er geen?" De inleiding van J. W. Hofstra bij het tweede deel van de voorstelling van het Düsseldorfse politieke cabaret „Das Kora- (m)ödchen" getuigde van een visie, waar mee wij het niet eens kunnen zijn. Het moge namelijk juist zijn, dat een televisie avond in al zijn onderdelen niet aan de smaak en de voorkeur van alle kijkers kan voldoen, wèl mag o.i. van de makers van ons enige programma verwacht en geëist worden, dat elk van die onderdelen door elke Nederlandse kijker, indien hij zulks wil, gevolgd kan worden. Dit was dus geen goed excuus voor het achterwege blijven van ondertitels of andere midde len, nodig om deze uitzending zoveel mo gelijk te vertalen. (Eenzelfde principiële fout werd trouwens door andere omroe pen ook wel eens bij Franse chanson programma's gemaakt). Gezien de ver wantschap van de Duitse en de Neder landse taal die zich in prettige en minder prettige omstandigheden heel vaak manifesteerde hopen wij, dat vele land genoten toch hebben kunnen genieten van dit spitse, vlugge en vaak geestige caba- VARA-verslaggever Henk van Stipriaan heeft een bezoek van enkele dagen ge bracht aan Londen. Hij heeft daar een aantal gesprekjes gehad. Enkele inwoners van de Engelse hoofdstad zullen in het programma „De Engelsen zien het anders" op maandagavond 8 juli a.s. aan Henk van Stipriaan hyn eigen visie geven. De pro- tïuktie var/ dit pÉdgramma is In' lïanden van Tom Pauka. (Maandag 8 juli van 21.20 "tót 22.00 ui*ü| vsê VOOR ZATERDAG NTS: 14.00-19.00 Eurovisie: Rechtstreek se reportage tenniswedstrijden te Wimble don; finales dames enkel, finales heren dubbel, finales dames dubbel en finales gemengd dubbel. (VPRO: 17.00-17.45 Voor de kinderen). VPRO: 19.30 Programma n.a.v. het afscheid van dr. E. D. Spelberg. NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. 20.20 Een mannenhuishouding (It's a man's world), TV-film. VPRO: 21.05 Filmprogramma. 21.50 De goudzoeker en de Botemham, verfilmd gedicht. 22.10 Van vogels en mensen en mensen met vogels, reportage. NTS: 23.00-23.05 Journaal. VOOR ZONDAG RKK: 11.00 Plechtige Hoogmis te 's-Graven- hage. NTS: 15.40 Eurovisie: Reportage Euro pees kampioenschap turnen voor heren te Bel grado. 17.00-19.00 Concours hippique te Aken: rechtstreekse uitzending van de strijd om de Grote Prijs van Aken. 19.30 Weekjournaal. 20.00 Sport in beeld. NCRV: 20.30 Mister Magoo, te kenfilm. 20.40 Met de commissaris valt te pra ten, eenakter. 21.10 Onder vier ogen: interview. 21.45 Amsterdams Kamerorkest met zangsolis te: klassieke muziek. 22.15 De reis van hun le ven. TV-film (deel 20). NTS: 22.35 Journaal. 22.40-22.50 Tour de France, filmverslag. VOOR MAANDAG C VK/TKOR/RKK19.30 Logboek, het jeugd programma over de bijbel. 19.45 Ken-Merk, in terkerkelijk magazine. NTS: 20.00 Journaal. VA RA: 20.20 Oscar Jespers' beeld voor de VARA, filmreportage. 20.30 Jan Vrijman ontmoet: Vrij gezellen. 21.00 Marty, speelfilm. NTS: 22.45 Jour naal. 22.50-23.00 Filmverslag Tour de France. Hedenavond belicht Simon van Collem in een VPRO-tv-uit- zending (van 21.05 21.50 uur) het werk van de begaafde en beroemde filmregis seur Billy Wilder. Deze foto, in Holly wood gemaakt tijdens de verfilming van de musical „Irma la Douce" toont van links naar rechts Si mon van Collem. Jack Lemon en Billy Wilder. retwerk van Kay Lorentz en zijn groepje, die huidige (wan)toestanden in de Bonds republiek situeerden in het Rome van de oude keizers en aldus vrijelijk en vaak venijnig vooral het politieke leven in Bonn en West-Duitsland konden hekelen. Het was uitstekend politiek cabaret. J. Damshuizer HILVERSUM I. 402 m. 8.00 KRO. 9.30 NCRV. 10.00 CONVENT VAN KERKEN. 11.30 NCRV. 12.15 KRO. 17.00 IKOR. 19.00 NCRV. 19.45-24.00 KRO. KRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Oude muziek (gr.). 8.25 Inleiding hoogmis. 8.30' Plechtige hoogmis. NCRV: 9.30 Nieuws en waterstanden. 9.45 Gees telijke koorliederen (gr.). CONVENT VAN KER KEN: 10.00 Kerkdienst van de Vrije Evangeli sche Gemeente. NCRV: 11.30 Vocaal ensemble: oude muziek. 11.55 Klassieke grammofoonmu- ziek. 12.00 Kerkorgelconcert (gr.): klassieke muziek. KRO: 12.15 Lichte grammofoonmuziek. 12.25 De Springplank: jonge artiesten. 12.50 Bui tenlands commentaar. 13.00 Nieuws en medede lingen. 13.10 De Stemvork: bel-cantoprogramma met toelichting. 13.45 Oude kamermuziek (gr.). 14.00 Sopraan en piano: klassieke liederen. 14.25 Muzikale aspecten, muzikale causerie met voorbeelden. 15.00 Lichte grammofoonmuziek, afgewisseld met sportreportages, commentaren en uitslagen. Tijdens dit programma: De hand aan de p'oeg, lezing. 16.30 Gewijde muziek (gr.). IKOR: 17.00 Liefdemaal t.g.v. het Eman cipatiefeest der Evangelische Broedergemeente te Zeist. 18.00 Het Geladen Schip: culturele cri- tieken. 18.30 De kerk aan het werk: actualitei ten van het kerkelijk erf. 18.40 Klankbeeld: To tale indruk van de actie Brood voor het Hart. NCRV: 19.00 Nieuws uit de kerken. 19.05 Vo caal ensemble: Engelse psalmen. 19.30 Gesprek ken over de Heidelberger. lezing. KRO: 19.45 Nieuws 20.00 Een avond in Mexico. 21.30 Mo dern strijkkwartet (gr.). 21.50 Lichte grammo foonmuziek 22.05 Musette-klanken (gr.). 22.20 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondgebed. 22.50 Lichte grammofoonmu ziek. 23.20 Retourtjes. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 8.00 VARA. 12.00 AVRO 17.00 VARA. 18.30 VPRO. 19.00 IKOR 20.00-24 00 AVRO. VARA: 8.00 Nieuws, postduivenberichten en socialistisch strijdlied. 8.18 Voor het platteland. 8.30 Weer of geen weer, gevarieerd program ma. 9.45 Geestelijk leven, toespraak. 10.00 Strijk orkest oude muziek. 10.35 Binnenste buiten, zelfportretten van beroemde en minder beken de mensen. (3e afl.). 11.05 Lichte grammofoon muziek. AVRO: 12.00 Muziek voor allen (gr.): populaire muziek (plm. 12.30 uur mogelijke af gelastingen van wedstrijden). 13.00 Nieuws en eventueel postduivenberichten. 13.17 Mededelin gen of grammofoonmuziek. 13.20 Op de plaat ruststrijdkrachtenprogramma. 14.00 Boek bespreking. i4.10 Holland Festival 1963: Resi dentie-orkest en solisten: moderne muziek. 16.00 Dansorkest en zangsolisten. 16.30 Sportrevue. VARA: 17.00 Discobal: dansmuziek voor tieners. 17.30 Voor de jeugd. 17.50 Nieuws, sportuitsla gen en sportjournaal. VPRO: 18.30 Korte Re monstrantse kerkdienst. IKOR: 19.00 Kinder- dlenst. 19.30 De Open Deur, veertiendaagse re- briek. AVRO: 20.00 Nieuws. 20.05 Fragmenten uit de musical Annie get your gun (gr.). 20.55 De Fakir, hoorspel. 21.30 Romantische orkest werkjes (gr.). 21.55 Amerikaanse schetsen - New York. 22.00 Licht instrumentaal ensemble en zangsolist. 22.30 Nieuws. 22.40 Actualiteiten en mededelingen. Daarna: Nabeschouwing Tour de France. 23.00 Lichte Italiaanse muziek (gr.). 23.20 Modei ne grammofoonmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. BLOEMENDAAL. 245,3 m. - 1223 kC/s. 9.30 ds. G. Toornvliet van Bloemendaal. 11.00 ds. G. Toornvliet - uitzending dienst voor belang stellenden, gehouden op zondag 30 juni. 12.15 Jeugdappèldienst Amsterdam, voorganger drs. H. Schut van Bussum. 16.00 ds. P. N. Kryuswijk van Bloemendaal. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Noordzeefestival. 12.30 Weerbericht. 12.35 Amusementsmuziek. 12.50 Programma-overzicht. 13.00 Nieuws. 13.20 Voor de soldaten. 14.00 Nieuws. 14.03 Opera- en Bel Canto concert. 15.30 Amusementsprogramma. 18.00 Nieuws. 18.03 Gevarieerde muziek. 18.30 Godsdienstige uitzending. 19.00 Nieuws en weer bericht. 19.30 Moderne orkestmuziek. 20.00 Amu sementsprogramma. 21.00 Noordzeefestival. 22.15 Nieuws. 22.25 Dansmuziek. 23.00 Nieuws. 23.05 Dansmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM 1. 402 m. 7.00-24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Dagopening. 7.20 Klassieke grammofoonmuziek 7.45 Radiokrant. 8.00 Nieuws. 8.15 Gewijde muziek (gr.) 8.30 Lichte grammofoonmuziek. 9.00 Voor de zieken. 9.35 Waterstanden. 9.40 Voor de vrouw. 10.10 Kamermuziek (gr.). 10.20 Rondom het Woord: theologische etherleergang. 11.05 Mezzo-sopraan en piano. 11.30 Lichte grammofoonmuziek. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Grammofoonmuziek, eventueel actualiteiten. 12.40 Triptiek, een pro gramma voor mensen die vrij willen zijn. 13.00 Nieuws 13.15 Licht ensemble. 13.45 Meisjeskoor met oikest (gr.). 14.05 Schoolradio. 14.30 Ougur- kumer Muziekfestijn, (herhaling van donderdag 4 juli Jl.). 15.35 Vocaal ensemble: gewijde mu ziek. 16.00 Bijbeloverdenking. 16.30 Cello en pia no: moderne muziek. 17.00 Voor de kleuters. 17.15 Voor de jeugd. 17.30 Lichte grammofoon muziek. 17.40 Beursberichten. 17.45 Lichte gram mofoonmuziek. 17.50 Regeringsuitzending: In dustriebevordering in Suriname, door mr. C. C. de Rooy. 18.00 Orgelspel: populaire muziek. 18.30 Met band en plaat voor u paraat: operapro gramma. 19.00 Nieuws en weerpraatje. 19.10 Op tienertoeren: lichte grammofoonmuziek. 19.30 Radiokrant. 19.50 Engelse- en Amerikaanse mars muziek (cpn.). 20.20 Omar en Omar, hoorspel, (herhaling van 6 november 1961). 21.15 Kompo- nisten portretten (II): amusementsmuziek. 22.00 Volk en staat, parlementair commentaar. 22.15 Nederlandse pianomuziek. 22.30 Nieuws en SOS- berichten. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boek bespreking. 23.05 Pianocomposities met toelich ting. 23.45 Lichte grammofoonmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Klaarwakker: lichte grammofoonmuziek, reportages, medede lingen en commentaren. 8.00 Nieuws en socialis tisch strijdlied. 8.18 VARA's boottocht 1963 met m.s. Kenau: amusementsmuziek. 8.40 Lichte grammofoonmuziek. 9.00 Gymnastiek voor de vrouw 9.10 Klassieke grammofoonmuziek. VPRO: 10.00 Bij benadering, overdenking. VA RA: 10.20 Onbewoondinterview en gram mofoonmuziek. 11.05 Voordracht. 11.25 Promena de-orkest: Romantische muziek. 12.05 Gitaar-re cital (gr.) 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Elek tronisch orgelspel. 13.00 Nieuws. 13.15 Voor de middenstand, lezing. 13.20 Licht instrumentaal sextet. 13.45 Het Midden-Oosten, lezing (1). 14.10 Radio Filharmonisch orkest en zangsoliste: mo derne Nederlandse muziek. (Het middagpro gramma kan onderbroken worden door repor tage Tour de France 1963). 14.50 Nederlands kamerkoor (gr.). 15.05 Nocturne in het Grand Ho tel, hoorspel. 16.00 Zestig minuten voor boven de zestig. 17.00 Oude liedjes, 17.15 Italiaans ensem ble en zangsolist. 17.50 Pianospel: lichte muziek. 18.00 Nieuws en commentaar. 18.20 Actualitei ten. 18.30 Licht instrumentaal ensemble. 18.55 Parlementair overzicht. 19.10 Repoitage Tour de France 1963. 19.15 Regeringsuitzending: Antil- liana, een serie klankbeelden, samengesteld door het Bui eau Voorlichting van het Kabinet van de Nederlandse Antillen. 19.30 Jazzmuziek uit Zweden. 20.00 Nieuws. 20.05 VARA's boot tocht met m.s. Kenau: amusementsmuziek. 20.40 Radio Filhaimonisch orkest en solist: moderne muziek. 21.20 De Engelsen zien dat anders, klankbeeld. 22.00 Cowboy-combo en zangsolis ten. 22.30 Nieuws. 22.40 Lichte orkestmuziek. 23.10 Op de praatstoel: licht programma. 23.30 Lichte grammofoonmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Noordzeefestival. 12.30 Weerber. 12.35 Landbouwkroniek. 12.42 Lichte muziek. 12.50 Beursberichten en programma overzicht. 13.00 Nieuws en berichten over de Ronde van Frankrijk. 13.20 Kamermuziek. 14.00 Nieuws. 14.03 Moderne muziek. 14.30 Kamermu ziek (Tussen 15.45 en 17.30 Reportage Tour de France.) 16.00 Nieuws. 16.03 Beursberichten 16.09 Voor de zieken. 17.00 Nieuws en weerbe richt. 17.15 Lichte muziek. 17.30 Zangrecital. 18.00 Nieuws. 18.03 Lichte muziek. 18.18 Paard sportberichten. 18.20 Voor de soldaten. 18.45 Re portage Tour de France. 19.00 Nieuws en wee bericht. 19.40 Franse operamuziek. 20.00 Ami' - mentsprogramma. 21.00 Moderne orkestmuzie 22.00 Nieuws. 22.10 Jazzmuziek. 23.15 Nieu 23.20 Kamermuziek. 23.55 Nieuws. 24.00-' Voor de zeelieden.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 9