Reorganisatie bij A'dam Rubber verder voortgezet Parijs wil binnenlandse markt gaan saneren - DE BEURS - Perez op T 1 111 Uil; Schadeclaim op Indonesië beloopt 100 miljoen NVBL verraadt loonakkoord Omzet Venco in '63 verder gestegen Tegenspraak lening HA in Nederland Metaverpa lieeft achterstand bijna ingehaald Fusie tussen Heemaf - Hazemeyer definitief Mijnmij Curacao houdt verschepingen meer stabiel Frankrijk lost weer vervroegd af aan V.S. Ook een aanslag op het geheiligde instituut van belastingontduiking ICI richt een nieuwe maatschappij op Bouworder voor een grote drijvende bok Kort economisch nieuws 11 Bil SCHEEPVAARTBERICHTEN Maxwell wijzigt de kapitalisatie Kostenstij gingen drukten winst van Maintz en Co Lufthansa en SAS in „poor'overeenkomst DONDERDAG 11 JULI 1963 17 HET JAAR 1962 WAS TELEURSTELLEND Grote verontwaardiging bij werknemers Klassiek nummer Nieuwe vestiging van De Hoop Papier Voor fabricage van acetaai copolymeren 18 19405 PRIJZEN VERLAAGD In 1962 zijn de handelszaken van de N.V. Rubber Cultuur Maatschappij „Am sterdam" teleurstellend geweest, hetgeen zijn invloed heeft gehad op het winstcij fer. Mede gelet op de betere gang van zaken in 1963, heeft de directie het verant woord geacht zoveel aan de reserves te onttrekken als nodig is om op een netto winstcijfer te komen, dat haar in staat Stelt vijf percent (onv) dividend voor te stellen. De bedrijfswinst daalde van 1,21 min tot 416.605. Inclusief rente, vrijge vallen voorzieningen en onttrekking aan reserves, is het brutoresultaat 1,97 (v.j. 2,19) min. Na aftrek van onkosten en afschrijvingen, resteert een onveranderd saldowinst van 1,31 min. Het verslag maakt gewag van de ver dergaande reorganisatie bij de maatschap pij, waarbij de activiteiten geleidelijk aan geheel geconcentreerd worden in de doch terondernemingen. Afrika: in de loop van 1962 werden de onderzoekingen inzake een suikerproject in Ghana beëindigd. In hoe verre bij uitvoering van dit project een belangrijke taak aan de Amsterdam Rub ber zal worden opgedragen, valt thans nog niet te beoordelen. Een uitgebreid rapport over de bevindingen werd bij de regering van Ghana ingediend. In Tanganyika heb ben arbeidsmoeilijkheden en stakingen de bedrijfsgang beïnvloed. De financiële re sultaten bleven daardoor achter bij de verwachtingen. De fabrieksinstallatie (vezel) onderging enige uitbreiding. Voor 1963 wordt de ve- zelproduktie getaxeerd op 6300 ton (pro duktie 1962: 4898 ton). Op Mozambique bedroeg de oogst 1033 ton tegen een ta xatie van 1300 ton. In verband met de arbeidssituatie is het onzeker of de ta xatie voor 1963 (1240 ton) gehaald zal worden. In Liberia blijven de rubberaan- plantingen zich gunstig ontwikkelen. Centraal en Zuid-Amerika: in Panama ontwikkelt zich de oliepalmenaanplant voorspoedig. Voor 1963 staat een uitbrei ding van de aanplant op het programma. In Colombia vertonen de oliepalmenaan- plantingen een bevredigende ontwikkeling. Zowel in Panama als in Colombia is de fabrieksbouw een punt dat de volle aan dacht heeft. De directie heeft niet kunnen vermoe den dat de resultaten van de handelsza ken zozeer zouden achterblijven. Een op leving van de produktenmarkten bleef, be halve voor sisal, achterwege. Slechts de sisalzaken levérden een hogere winst op. De directie heeft hierin aanleiding gevon den de handel in 'n aantal grondstoffen op Het College van Rijksbemiddelaars heeft een loonsverhoging van 4 percent in het levensverzekeringsbedrjjf met terugwer kende kracht tot 1 januari j.l. goedgekeurd. De drie samenwerkende bonden van werk nemers in het levensverzekeringsbedrijf, (de Algemene Bond „Mercurius". de Ka tholieke Bond van Werknemers in het Bank- en Verzekeringsbedrijf en de Neder landse Christelijke Beambtenbond) en de werkgeversorganisatie N.V.B.L. hadden voorgesteld de salarisschalen met 5 per cent te verhogen. De werkgeversorganisatie heeft aan de ongeveer 40 aangesloten levensverzeke ringsmaatschappijen evenwel geadviseerd te volstaan met een loonsverhoging van 3 percent met ingang van 1 juli 1963 Als dit advies zou worden opgevolgd, zou dit volgens de werknemersbonden betekenen, dat aan de ongeveer 10.000 bij deze bin dende salarisregeling betrokken werk nemers (in het levensverzekeringsbedrijf is nog steeds geen C.A.O.) een salarisver hoging over een half jaar wordt ont houden. In de kring van de drie bonden bestaat over dit beleid grote verontwaardi ging, aangezien het advies betekent, dat de werknemers slechts een inkomensver hoging over 1963 krijgen van IVi percent, terwijl 4 percent was toegestaan. De omzetstijging in 1962 bij Venco n.v. (dropfabriek) heeft zich in de eerste zes maanden van 1963 in dezelfde mate voort gezet. In de gisteren gehouden jaarver gadering werd voorts meegedeeld, dat in 1962 de omzetstijging 12 percent heeft be dragen. Uit de discussies bleek dat de geld- omzet in de miljoenen guldens loopt. Doordat de produktiecapaciteit in de nieuwe fabriek is meegevallen, is men tot voorraadvorming van het eindprodukt kunnen overgaan. De grote verkopen, die normaal in december vallen, zijn dit jaar naar januari verschoven, hetgeen een na delige invloed op het toch gunstige boek jaar 1962 heeft uitgeoefend. Het voordeel hiervan valt aan 1963 toe. Het is de bedoeling op den duur de ge hele produktie naar Naarden te verplaat sen. Voorlopig is er echter geen kijk op, dat de Amsterdamse fabriek zal worden verkocht. Dit bedrijf is nog volledig bij de produktie betrokken. De voorlichtingsdienst van de Europese Gemeenschappen spreekt de berichten tegen verschenen onder meer in onze editie van gisteren over een op handen zijnde lening in Nederland van de Hoge Autoriteit van de Europese Gemeenschap voor Kolen cn Staal. Van een dergelijke emissie is in Luxemburg niets bekend. te geven en tevens het speculatieve ele ment van de handel zo beperkt mogelijk te houden. De handelsactiviteiten zullen echter ook in 196.3 nog de volle aandacht hebben. De tot nu toe behaalde resultaten zijn beter en de directie gelooft ten deze op de goede weg te zijn. Wederom werd een aantal vennootschap pen, die in de nieuwe structuur voor het bedrijf van geen belang meer waren, af gestoten. Alaus hoopt de directie in 1963 de beoogde vereenvouding te bereiken. Ook op ander gebied kwamen verschillende aangelegenheden tot klaarheid. Zo werd een gedurende enige jaren lopende trans actie met Indonesië op voorbeeldige wijze afgewikkeld. Een procedure inzake de po sitie van de winstbewijshouders bij de herkapitalisatie in 1954, werd door de maatschappij in hoogste instantie gewon nen. Door de oplossing van deze twee aangelegenheden vielen de hiervoor ge troffen voorzieningen ad 364.472 vrij. De waardevermindering van de dêelne- ming in Colombia door de devaluatie van de Colombiaanse peso ad 208.943, werd buiten de winst- en verliesrekening om afgeboekt van de interne reserves. Naast een conservatieve waardering van de ac tiva in het buitenland zal de directie, blij kens het jaarverslag, aan de opbouw van de reserves in de toekomst de nodig aan dacht moeten geven. De berekening van de schadeclaims tegenover Indonesië is vrijwel gereed en wijst een totaalbedrag aan van ruim 100 miljoen. Het overleggen van een gecon solideerde winst- en verliesrekening is nog een jaar uitgesteld. Op de vergadering van aandeelhouders van Metaverpa in Maartensdijk is mee gedeeld dat de achterstand in de order portefeuille, die het bedrijf verleden jaar tengevolge van de strenge winter heeft opgelopen, thans bijna is ingehaald, alhoe wel de omzet in de eerste zes maanden van dit jaar die van het eerste halfjaar 1962 nog niet benadert. Men zal probe ren, dat in de tweede helft van 1963 te bereiken, maar veel hangt af van de mo gelijkheid, werknemers aan te trekken. De dochteronderneming van de vennoot schap, de Metaverpa Patenten Exploita tie Maatschappij op Curacao, heeft een belangrijk contract kunnen afsluiten met Noord-Amerika. In totaal zijn er nu met zeventien verschillende landen dergelijke patentcontracten afgesloten. De fusie tussen Heemaf en Hazemeyer, waarbij een houdstermaatschappij van aandelen onder de naam Samenwerkende Elektrotechnische Fabrieken Holec zal worden gevormd, gaat door. Er is een vol doende aantal aandelen ter verwisseling in aandelen Holec aangemeld. De voorgestelde statutenwijziging van Heemaf, waarbij thans aan ieder aandeel een stem wordt toegekend,-werd goedge keurd. Dit jaar zal de Mijnmaatschappij Cura sao niet meer fosfaat verschepen dan in 1962 (circa 120.000 ton), aldus is in de ver gadering van certificaathouders, van de Trustmaatschappij medegedeeld. In 1961 werd op aandringen van de Amerikaanse afnemers 143.672 ton verkocht, maar op aandringen van deskundigen zal men in de komende jaren de verschepingen meer sta biel houden teneinde de continuïteit van de mijn en van de markt niet in gevaar te brengen. De Franse minister van financiën, Gis- card d'Estaing. heeft aangekondigd dat Frankrijk een nieuwe vervroegde aflossing, groot 200 miljoen dollar, op zijn schuld aan de V.S. zou doen. Hij zei ook dat de goud en deviezenreserves van Frankrijk eind ju ni j.l. de ongeëvenaarde omvang van 4.257,5 miljoen dollar hadden bereikt. Na betaling van 62,4 miljoen dollar aan schul den en rente was het overschot van juni 57,3 miljoen dollar groot. (Van onze correspondent) PARIJS De Franse regering heeft bij het sluiten van de parlementaire markt op drie verschillende economische, sociale en fiscale fronten, kort na elkaar offen sieven geopend waarvan men de uitkomst over het algemeen echter niet ai te hoog zal durven aanslaan. Bij monde van de jonge minister van Financiën, Valéry Gis- card d'Estaing, is bekendgemaakt dat de regering een einde wil maken aan de belastingfraude die sedert generaties diep in de Franse zeden verankerd is. Dan heeft deze bewindsman een zoveelste worp gedaan naar een sanering van de binnen landse markt, in het bijzonder van die van groenten en fruit. Tenslotte wil de regering van De Gaulle dan nog het sta kingsrecht van het overheidspersoneel aan banden leggen door te proclameren dat het werk pas na een opzegtermijn van vijf dagen mag worden neergelegd. Ofschoon alle drie de vakcentrales een luidruchtige campagne tegen dat laatste voornemen hebben ontketend lijkt men de regering op dit punt niettemin nog wel de hoogste kansen op een succes te mogen toekennen. De jongste métrostaking is bij het publiek op een duidelijk en soms zelfs gewelddadig verzet gestuit en vermoede lijk zal de gaullistische kamermeerderheid de regering op deze weg dus wel volgen. Vandaag gaan de arbeiders bij de Parij- se ondergrondse, de gas- en elektriciteits bedrijven, de spoorwegen en enige fa brieken in symbolische staking uit pro test tegen de wet die woensdag bij de Nationale Vergadering is ingediend. Met de belastinghervorming, een klas siek repertoire-nummer van alle Franse regeringen, ontmoet de minister van Fi nanciën al veel meer obstakels. Giscard d'Estaing heeft de in Franse oren onge hoorde stelling verkondigd dat belasting ontduiking met diefstal ten koste van dè gemeenschap gelijkgesteld verdient te worden. En aangezien op diefstal,' aldus de minister, gevangenisstraf staat, stelt hij voor in het vervolg ook belastingfrau deurs achter de tralies te zetten. Ofschoon de kamerleden de logica van die ministeriële conclusie moeilijk ontken nen konden, hebben ze op de feitelijke consequenties van zijn redenering nog wel zoveel weten af te dingen, dat het gevaar gering lijkt dat Fransen, die het met hun aanslagbiljet op een akkoordje gooien, metterdaad in het huis van bewaring zou den verdwijnen. Het Franse gevangenis wezen zou trouwens op zo'n massale toe loop ook niet berekend zijn geweest. De verordening zal in beginsel het volgend jaar pas ingaan doch ook dan alleen toe passelijk zijn op fraudes van ten minste 2.000 franc of ongeveer 1.600,-. Ten aanzien van de sanering of de mo dernisering van het Franse distributie apparaat, eveneens een tamelijk afge zaagd onderwerp, heeft de minister van Financiën een ronde-tafelconferentie van zakenlieden, industriëlen, en andere ver tegenwoordigers van het bedrijfsleven bij eengeroepen die voor oktober een zoveel ste rapport met richtlijnen mogen opstel len welke de regering dan terstond in de praktijk belooft te zullen brengen. De uit nodiging mag men vooral wel beschouwen als een antwoord van de kant van de re gering op haar eigen laatste capitula tie voor de boeren waarbij vorige week de telers van aardappelen, tomaten, abri kozen en ander fruit hoge toelagen plus de belofte ontvingen dat de import voor lopig niet meer zal worden hervat. Een toezegging, die primo de regering in een zeer scheve positie plaatst tegen over de buitenlandse handelspartners, se- cundo de schatkist miljoenen kost terwijl tertio de consumenten, ondanks de over vloed, hoge prijzen moeten blijven beta len. Het is zo nog altijd geen. uitzonde ring dat de stedeling drie of vier maal meer voor een kilo fruit moet neerleggen dan de producent ervoor kreeg. De minister van Landbouw, Pisani, heeft achteraf een deel van de schuld van die wanverhoudingen de boeren zelf in de schoene of in de klompen gescho ven. Terwijl een deel van de overproduk- tie volgens hem had kunnen worden uit gevoerd, bleken nergens voldoende kratten of sloffen te vinden te zijn om dat fruit naar het buitenland te verzenden. Het verzet van de boeren is inderdaad voor een ruim deel te omschrijven als de natuurlijke, of zo men wil tegennatuurlijke reactie van een groep producenten die zich na eeuwen tegen de opheffing van het traditionele protectionisme niet opgewas sen heeft getoond. Waar de regering ech ter tot dusverre evenmin bij machte i? gebleken het land tegen die ongezonde realties van de boeaen te verdedigen, mag men zich afvragen of de ronde-tafelcon- ferentie niet Vooraf: een scherm is, waar achter de verantwoordelijke instanties hun eigen falen enigszins pogen te verbergen. Papierfabriek De Hoop te Eerbeek gaat in Tilburg een bedrijf vestigen voor de verwerking van golfkarton. Op het indu strieterrein „Noord" in Tilburg heeft het bedrijf een hal gekocht met een opper vlakte van 2100 m2. 1 augustus zal met de produktie begonnen worden. Het ligt in de bedoeling het aantal werknemers gelei delijk uit te breiden tot een bezetting van 150 tot 200 man. Het bedrijf in Eerbeek telt 500 werknemers ZEER WEINIG BELANGSTELLING Voor zover er van activiteit gesproken kon worden beperkte deze zich gisteren aan het Damrak tot Kon. Olie, hoofdzake lijk als gevolg van Amerikaanse aankopen. Het fonds verbeterde een gulden en was daarmee de andere internationale fondsen een stuk vooruit. Immers Unilever moest een gulden prijsgeven, terwijl Philips zich met een verlies van een halve gulden te vreden moest stellen. Hoogovens, die maandag een tiental punten kwijt raakte, haalde daarvan twee punten in. AKU wist zich goed te handhaven en kwam op 477 tegen een vorig slot van 475%. Alles ging echter gepaard met zeer weinig handel. De ICI en de Celanese Corporation of America hebben een maatschappij opge richt („Nalcon Ltd"), die de fabricage van de acetaai copolymeren van de Amerikaan se onderneming ter hand zal nemen. Ace- taal copolymeren zijn nieuwe kunststoffen, die van primair belang worden geacht voor de technische industrie, waar zij toegepast kunnen worden ter vervanging van metalen. De ICI participeert voor 59 per cent de Celanese Corporation voor 41 per cent. De ICI zal de acetaai kunststof onder de merknaam „Alkon" op de markt bren gen in Groot-Brittannië, verschillende lan den van het Britse gemenebest en West- Europa. Voorlopig zal de kunststof uit de produktie van de Calanese Co. worden ge leverd. De acetaai cololymeer is al sinds vorig jaar in de Verenigde Staten in de handel. Kraayeveld's Transport Maatschappij in Rotterdam heeft bij Kloos en Zn's werk plaatsen in Kinderdijk de opdracht ge plaatst voor de bouw van een drijvende bok, die de grootste commerciële bok van ons land zal worden. Onderaannemer is de Werf Vun der Giessen-De Noord in Alblas- serdam. Het werk moet omstreeks Kerst mis klaar zijn. De nieuwe bok „Ajax" zal een hefver mogen hebben van 250 ton bij een hijs hoogte van 38 meter en van 160 ton in de toptakels bij een hoogte van 57,50 meter. Daarmee wordt zij iets sterker dan de hui dige recordhouder, de „Simson" van Van der Tak, die 250 ton draagt op een hoogte van 34,90 meter en 150 ton op 53 meter. Kraayeveld's heeft al in de vaart de drijvende bok „Heracles" die onder andere werd ingeschakeld bij de werkzaamheden aan de van Brienenoordbrug. De capaci teit van deze bok nu de grootste na de „Simson" is 250 ton in de hoofdtakels bij een hijshoogte van 29,50 meter en 125 ttfrf in de toptakels op 51 meter. De ..Ajax" zal worden gebruikt voor verschillende werkzaamheden* in de havens, het laden en lossen van schepen, het vervoer en de montage van kranen en bij het inbouwen van motoren. Het genoemde trio wordt overigens nog overtroffen door de grote drijvende bok, die de Rijkswaterstaat in gebruik heeft bij het project in de Oosterschelde. Maar deze bok wordt niet voor commerciële doel einden ingezet. Theodorus Niemeijer heeft aan de Peizerweg in Groningen drie hectare grond gekocht voor de bouw van een nieuwe £offie- en theefabriek. Scandinavian Airlines System (S.A.S.) en de Westduitse Lufthansa hebben een overeenkomst tot samenwerking getekend. Hierbij zal het ge meenschappelijk verkeer worden gecoördineerd. Advertentie HAARLEM VAN AF Nieuwe Groenmarkt DONDERDAG Tel. 02500 JULI AANZIENLIJK Aagtekerk 10 van Minikoi naar Aden Aalsum 10 van Falmouth naar Bonny River Abbekerk 10 te Hamburg Achilles 11 te Val Paraiso Acila 11 van Stanlow naar Curacao Acteon 10 van Monrovia naar- Noire Adrastus 10 van Liverpool naar Newport Aegis 11 te Willemstad Agamemnon 9 van Keywest naar Florida Alblasserdijk 9 van San Lucas n. Losangeles Alchiba 9 van Genua naar Casablanca Aldabi 11 te Salvador Alhena 11 van Las Palmas naar Antwerpen Alkaid 10 van St. John naar Montreal Almkerk 10 van Suez naar Penang Alnati 10 van Paulrocks naar Santos Alnitak 10 te Santos Alkmaar 10 van Stropez naar Laspezzia Alphacca 10 te Suez Ameland 10 van Landsend naar Curacao Amerskerk 250 mijl nno Las Palmas n. Duink. Amsteldiep 10 van Algiers naar Port Said Amsteldijk 10 van Rotterdam naar Amstelmolen 10 van Mackay naar Kobe Amstelsluis 10 van Okinawa naar Mackay Amstelstad 9 van Tahiti naar G. v. Mexico Amstelveen 11 van Dairen naar Moji Amstelveld 10 van Gibraltar naar Brake Angolakust 10 van L. Palmas naar Le Havre Annenkerk 9 van Fremantle naar Aden Archimedes 10 van Rotterdam naar Bremen Ares 10 te Puerto Montt. Asmidiske 10 van Noronha naar B. Aires Atys 10 van Zanzibar naar Durban Avendrecht 10 van Port Said naar Gibraltar Averdijk 10 van Genua naar Port Said Baarn 10 van Flores naar Nordenham Banggai 11 te Bueno Ventura Bawean 10 van Hamilton naar Montreal Bengkalis 10 te Zamboanga Bussum 10 van'Azoren naar West-Indië Calamares 9 van Santa Maria naar Maranillo Caltex Amsterdam 10 van Oporto naar Frederic. Caltex Arnhem 10 van Cochin naar Bahrein Caltex Delft 10 van Karachi naar Bahrein Caltex Eindhoven 10 van Colombo naar Bahrein Caltex Gorinchem 10 van Thamesh. n Immingh. Caltex Leiden 10 van Ushant naar Port Said Caltex Naples 10 van Suez naar Stockholm Caltex Nederland 10 van Lacoruna n. Slagen Caltex Pernis 10 van Socrata naar Armashur Caltex The Hague 10 v. Mashur n. Karachi Caltex Utrecht 10 van Zanzibar naar Comarques Cartago 10 v. H. v. Holland n. C. Amerika Casamance 10 te Dakar Castor 10 van Antwerpen naar Amsterdam Chiron 10 van Flores naar Pointe a Pitre Cinulia 10 te Shellhaven Colyto 8 van Willemstad naar Zuid Afrika Congokust 9 van Bordeaux naar Dakar. Dahomeykust 10 van Douala naar Vitoria Dalerdijk 10 van Rotterdam naar Antwerpen Dapnis 10 van Vicente naar Tripoli Delft 10 van Bachaquero naar Puerto Cabello Dinteldijk 10 te San Francisco Doelwijk 10 van Quessant naar Le Havre Dongedijk 10 te Vancouver Dorestad 10 v. Brunsbuttelkoog n. Rouaan Doris 9 van Gent .naar Amsterdam Drente 10 te Houston Eemhaven 10 te Mombassa Eenhoorn 11 van Antwerpen naar Rotterdam Elisabeth Broere 10 v. St. Helena n. Durban Esso Amsterdam 9 van Sider naar New York Fina Nederland 10 van Kreta naar Faslane Forest Lake 11 te Porto Marghera Forest Town 10 van Dakar naar Wilhelmshaven Gabonkust 10 te Redondo Ganymedes 10 van Puerto Cabello n. S. Martha Garoet 10 van Quessant naar Antwerpen Geertje Buisman 10 te Arica Geestland 10 van Flores naar Preston Goeree 10 van Aden naar Singapore Gorredijk 11 te Newport News Grebbedijk 9 van Charleston naar Le Havre Gulf Hansa 10 te Suez naar Mena Gulf Hollander 10 van Rasfartak n. Ahmadi Gulf Swede 10 van Milfordhaven naar Liverpool Hecuba 10 van Philippeville naar Tijeka Hector 11 te Rotterdam Hercules 10 t.a. Bremerhaven Holendrecht 10 van Gibraltar naar Rijeka Irazu 10 te New Orleans Johannes Frans 10 van Baltimore n. Aruba Kalydon 10 van Dakar naar Bonny Kamperdijk 10 te Rotterdam Karachi 10 te Bremen Katelsya 10 van Casablanca naar Curacao Katwijk 10 van Ceylon naar Singapore Kelletia 10 te Rotterdam Kennemerland 11 *te Porto Alegre Khasiella 9 van Torico naar Pineypoint Kieldrecht 10 van Guardafui naar Aden Kinderdijk 10 te Bremen Koningswaard 9 van Maracaibo naar Curacao Kopionella 10 van P. la Cruz naar Baltimore Korenia 10 van Bermuda naar Landsend Kossmatella 10 van Christobal naar Curcao Krebsia 10 van St. Helena naar Durban Kreeft 10 van Quessant naar Pepel Kreon 10 te Hamburg Laarderkerk 10 te Banda Shapour Langkoeas 10 van Dakar naar Monrovia Leiderkerk 10 van Ormoes naar Bushire Leto 9 van Montreal naar Belfast Liberiakust 10 van C. Palmas naar Abidjan Lycaon 9 van Malta naar Port Said Maaskerk 10 van Algiers naar Port Said Maaslloyd 10 van Curacao naar Kaapstad Mainlloyd 10 te Rotterdam Maron 10 te Bremen Marathon 10 van Paramaribo naar Amsterdam Medon 10 van K. Vincent naar Antwerpen Meerkerk 10 van Port Sudan naar Aden Mentor 11 te Puerto Plata verwacht Merwelloyd 10 te Beirah Minos 11 te Helsinki Mississippilloyd 11 van Calcutta naar Penang Modjokerto 10 van Bremerhaven n. Hamburg Mohammed Reza Shaw 10 v. Sudan n. Armash. Montferland 10 van Lissabon naar Las Palmas Moordrecht 10 van Azorem naar Curacao Munttoren 10 te Thameshaven Musilloyd 10 van New York naar Malta Mylady 9 van Bermudas naar Christobal Neder Ebro 10 te San Francisco Neder Eems 9 van Tahiti naar Noumea Neder Rhone 10 van Djibouti naar Singapore Neder Waal 10 van Manilla naar Cebu Neder Weser 11 te Barcelona Noordwijk 10 van Rotterdam naar Monrovia Nijkerk 9 te Hamburg Oberon 9 van Jamaica naar Maracaibo Ondina 10 van Finisterre naar Tranmere Oranje 9 van New York naar Southampton Ossendrecht 10 van Cherbourg naar R'dam Palamedes 10 te Buena Ventura Pendrecht 11 te Paulsboro verwacht Pericles 11 te Freeport P. G. Thulin 10 te Coquimbo Poseidon 12 te Savannah verwacht Prinses Irene 10 te Montreal Prinses Margriet 10 van K. Race naar New York Prins Willem IV 10 te Curacao Prins Willem G. F. 10 van Valencia n. Londen £Tins der Nederlanden 11 te Trinidad Provenierssingel 9 van New York n Baltimore Purmerend 10 te Thameshaven Pygmalion 10 van Tunis naar Piraeus Rad.ja 10 van Las Palmas naar Kaapstad Randfontein 10 van Ascension naar Teneriffe Reza Shaw the Great 11 van Rotterdam naar Mena al Ahmadi Roepat 10 van Algiers naar Port Said Roggeveen 10 van N. Plymouth naar Bouce Rotterdam 10 te Le Havre Rott 10 850 mijl zo Port Morosby Salatiga 10 van Lissabon naar Montreal Saloum 10 van Startpoint naar Caen Sarpedón 11 te New York Scheldelloyd 10 van Auckland naar Aden Scherpendrecht 10 te Milazzo Schiedijk 11 te Rotterdam Schiekerk 10 van Rotterdam naar Port Said Schielloyd 10 van Socotra naar Penang Schouten 10 van Masirah naar Durban Schouwen 9 van Jamaica naar Rotterdam Seinelloyd 10 te Hamburg Senegalkust 10 van Madeira naar Antwerpen Sepia 10 van Bahrein naar Singapore Seven Seas 10 van R'dam naar New York Sinoutskerke 10 te Kobe Sirrah 10 van Bizera naar Banghazi Sliedrecht 9 Cape Canaveral n. Rotterdam Sloterkerk 10 van Guardafui naar Aden Socrates 10 van Flores naar Port of Spain Soestdijk 10 van Landsend naar New York Spaarnekerk 10 van Marseille naar Antwerpen Stad Amsterdam 10 van Ouesx naar Catania Stad Gouda 10 van Finisterre naar IJmuiden Stad Kampen 10 van Wight naar Norfolk Stad Maastricht 10 van Bermuda naar Italië Statue of Liberty 10 van Colombo n. Mena Steenwijk 10 van Monrovia naar Dakar Straat Bali 11 te Lour Marques Straat Johore 10 te Malacca Straat Colombo 10 van Lagos naar Walvisbaai Straat Cumberland 10 te Sydney Straat Madura 10 van Brisbane naar Melbourne Straat Magelhaen 10 te Santos Straat Mozambique 10 van Durban n Singap. Straat Rio 10 geankerd rede Santos Tacana 10 te Christobal Talita 10 van Rotterdam naar Bremen Tjibodas 10 te Zanzibar Tjikampek 10 te Shanghai Tjimanuk 9 van Kapstad naar Matadi Tweelingen 10 van Tronheim naar Narvik Utrecht 10 van Abadan naar Bombay Van Waerwijck 10 te Melbourne Viana 9 te Mamoel Videna 9 van Cardon naar Thameshavên Vivipara 10 van Kreta naar Banda Armashur Voco 9 van Aqaba naar Djeddah W. Alton Jones 10 Kaap Verdische eilanden n. Philadelphia Waardrecht 10 van Colombo naar Djibouti Waibalong 10 van Mukalla naar Muscat Waikelo 10 van K. Otranto naar Beyrouth Westerdam 9 van Cape Race naar Rotterdam Willem Ruys 10 van Algiers naar Messina Woltersum 10 te Le Havre Wonosari 10 van Kreta naar Napels Zaanland 10 te Montevideo Zaria 10 van Muscat naar Le Havre Zonnekerk 10 van K. de Gata naar Antwerpen Zuiderkerk 10 te New Castle Zwijndrecht 10 van R'dam naar Montreal Na de plaats gehad hebbende verkoop van de Baldy mountain is het landbezit der Maxwell Land Grant Company geheel af gestoten en haar bezit beperkt tot 1.171.000 pref. aandelen Dordtsche Petro leum, f 56.400 gewone aandelen Dordtsche Petroleum en 227.000 acres rights. Aange zien het ogenblik van verkoop der rights nog ver verwijderd kan liggen, meent de directie niet langer te moeten wachten met de vorming van een op de holding aange paste kapitalisatie der maatschappij. Zij zal derhalve een buitengewone vergade ring van aandeelhouders uitschrijven om goedkeuring te verkrijgen voor een sta tutenwijziging. Deze zal voornamelijk betreffen een te rugbrenging van het geplaatste kapitaal van 1.500.000 tot 1.200.000 door betaling van 30 per aandeel, waarbij de aandelen ad f 120 worden omgewisseld in zes aan delen ad 20 met dien verstande dat cou pures van vijf aandelen ad f 20 en een aan deel ad 20 zullen worden uitgegeven. De hiervoor benodigde gelden tot een hoogte van f 300.000 zijn verkregen uit de onderhandse plaatsing van 526 aandelen ad 150 nominaal, vroeger ingekochte niet ingetrokken eigen aandelen. De opbrengst hiervan heeft ruim 450.000 bedragen. Elk aandeel van 20 zal derhalve nominaal 20,46 aandeel Dordtsche Petroleum en ca 3.7 acres minerale rechten vertegen woordigen. Zoals reeds eerder meegedeeld, zal het bestuur der Maxwell met betrekking tot de verkoop dezer rights een afwachtende hou ding aannemen. Boom-Ruygrok van 152Vz op 153; Spaar- nestad van 840 op 842. VERHANDELDE FONDSEN 10 juli 9 juli Totaal 451 450 Hoger 188 (41,7°/o) 137 (30,4°/o) Lager 141 (31,2°/o) 207 (46,0%) Gelijk 122 (27,1%) 106 (23,6%) AVONDVERKEEH VAN GISTEREN Slot A.K.U476—477 Hoogovens Kon. Olie173,70—174,30 Philips 164,20—164,50 Unilever 168,50 H.V.A159% Stemming: Nauwelijks prijshoudend. VOORBEURS VAN HEDEN Slot 1ste tijdv. 2de tijdv. A.K.U475 Hoogovens 610611 Kon. Olie174,20—174,30 174,30 Philips 164,50—164,90 ƒ165,— Unilever 168,80—169 169, H.V.A161 Vorige slotkoers A'dam Rubber 122 H.V.A 159% A.K.U 475% Deli Mij 136,20 Hoogovens (310 Philips Gem. Bez. 164,25 Unilever 168,60 Dordtsche Petr. 803% K. Ned. Petr. Mij. 174,35 Holl. Am. Lijn 121% K.L.M ƒ5 5,— K.N.S.M 158 Va Ned Stoomv Mij. 143 Ommeren, Phs. v. 259 Va Scheepv Un. Ned. 142 195,— 113,— f 225,— 500,— Ver. Bezit v. 1894 136,50 Amsterd. Bank 392% Ned. Handel Mij. 365 Rotterd. Bank. 358% Twentsche Bank. 333 Albert Heijn 646 Amstel Brouwerij 459% Berkel's Patent 250 Bols 960 Biihrmann Papier 710% 377% 923 Gelder Kon. Pap 251 Gist Spir.f. Kon 391 Van der Heerr 298 Heineken Bier 500 Hoogenbosch Sch 305 Indola 482 Kon Zout-Ketjen 798 Muller Nat. Bezit 324Va Ned Kabelfabr. 475 Philips Pref f 64,— 187 Thomassen Dr. 816 Ver. Machinefabr. 235 Wessanen 427 Wilton Fijenoord 288 "Zwanenberg-Org. 954 Billiton- Mij. II 423 Aluminium Ltd... 28 American Motors 19% Anaconda 49 Ex Bethlehem Steel.. 31% Cities Service. 65% General Motors.. 70 Kennecot' Copper 72% Republic Steel 3 6 Va Shell Oil 43% U.S. Steel 47% Gedane noteringen. (Verstrekt door de Amsterdamsche Bank) WALL STREET Wall Street stond ook gisteren wederom onder invloed van de gebeurtenissen rond het spoorwegconflict in de Verenigde Sta ten. Vooral begin beurs had dit tot gevolg datg evoelige verliezen werden geleden. Later werden deze gereduceerd tot frac ties a één dollar. Lager waren vooral auto's, openbare nutsfondsen en de meeste ruimtevaartwaarden. Andere groepen slo ten verdeeld. Van de 1322 verhandelde fondsen waren 595 lager, 428 hoger en 299 onveranderd. De omzet beliep 3.730.000 shares tegen 3.83Q.000 shares dinsdag. De Dow Jones indices: Industrie 712.12 1.97), spoorwegen 175 0.75) en open bare nutsbedrijven 139.11 0.38). De bedrijfsresultaten over 1962 van n.v. Handelsvennootschap voorheen Maintz en Co zijn lager dan die over 1961 als gevolg van enige stijging van het kostenpeil en een vermindering van inkomsten uit hoof de van directievoering over vennootschap pen met Indonesische belangen. De ver- lies- en winstrekening wijst, nadat 90.655 ten laste van het exploitatie-overschot van 1962 naar de reserve diverse belangen is overgebracht, een batig saldo aan van 95.299 (onv.). De inkomsten uit directie voering enz. waren 422.977 (v.j. 425.564). Algemene kosten stegen van 222.313 tot 237.023. Voorgesteld wordt acht percent dividend op de gewone aandeler (onv.). Te Hamburg is een „pool"-overeenkomst getekend tussen de Scandinavian Airlines System (SAS) en de Westduitse „Lufthan sa", waarin is vastgelegd dat deze maat schappijen voor de duur van vijf jaar ge zamenlijk de lijnen tussen de Bondsrepu bliek en Scandinavië» zullen exploiteren. De overeenkomst wordt 1 november van kracht. Volgens de overeenkomst zal de SAS op haar lijn Scandinavië-Frankfort-München v.v. zgn. lokale passagiers tussen beide Duitse steden mogen vervoeren. Met in ging van de zomer van 1964 zal de Luft hansa met Boeing-727-straalvliegtuigen een dienst openen tussen Frankfort, Ko penhagen en Stockholm. In de overeenkomst is ook het verdrag opgenomen betreffende alle vrachtdiensten van de beide maatschappijen tussen Frankrijk, Hamburg en Kopenhagen. De Lufthansa zal generaal-agent van de SAS worden in de Bondsrepubliek, de SAS wordt generaal-agent van de "Lufthansa in de drie Scandinavische landen.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 17