Velsens college acht voorschot aan voetbalfusie volkomen verantwoord Thuiswedstrijden van belang voor moeders huishoudgeld joh.vellekoop 4 T. Wereldvisserij zal in toekomst minstens verdubbelen Dansend afscheid van leerlingen Huishoudschool en LTS-Velsen SLIJTERIJ SWIER Velsens reputatie in het geding Havenberichten Deense kotter zwaar beschadigd na aanvaring op de Noordzee Velsense politieagent is nationaal zwemkampioen Minder aardbeien, hogere prijzen voor uw vakantiereizen en dagtochten door Nederland o.a. SENSATIE IN BEVERWIJK COUPON-VERKOOP BIJ ST0UTENBEEK ZIE DE ADVERTENTIE VRIJDAG 12 JULI 1963 REISBUREAU Passieve vrijetijdsbesteding Zakelijk beheer voorwaarde Bromfietser ernstig gewond in Wijk aan Zee Met pensioen Bejaarden Vissershuis waren dagje uit LUXE VERHUUR H. POST Examens Zoals wij gisteren reeds hebben gemeld, zal de gemeenteraad van Velsen volgende week woensdag een voorstel van het college van Burgemeester en Wethouders in behandeling nemen om aan de gefuseerde semi-prof af delingen van de plaatselijke voetbalverenigingen Stormvogels en VSV een renteloos voorschot te verstrekken van honderdduizend gulden. In een gisteravond ver schenen gemeenteblad wordt het voorstel van B. en W. als volgt gemotiveerd. Burgemeester en wethouders herinneren er aan, dat kortgeleden de ledenvergade ringen van de beide plaatselijke voetbal verenigingen Stormvogels en VSV haar be sturen hebben gemachtigd onderhandelin gen te openen om te komen tot fusie van haar semi-profafdelingen. Het college acht deze fusie van een zodanige importantie voor de gemeente Velsen, dat naar zijn oordeel het gemeentebestuur in deze aan gelegenheid niet afzijdig mag blijven. Dat de fusie voortvloeit uit bittere noodzaak mag als algemeen bekend worden veron dersteld. De zorgelijke financiële situatie van beide verenigingen, welke mede voortspruit uit het feit, dat voor twee se- mi-profclubs in deze gemeente geen plaats is, noopt tot dit samengaan. Toch worden door deze fusie, hoe ver heugend ook op zichzelf, alle oorzaken van de moeilijkheden niet opgelost. In de afgelopen jaren is duidelijk geble ken, dat de publieke belangstelling voor voetbalwedstrijden stijgt of daalt naar ge lang van het vertoonde spel. Het steeds dalende gemiddelde van het aantal bezoe kers per wedstrijd (VSV 2200, Stormvogels 2000) bewijst, dat deze belangstelling ta nende is. De eisen die het voetbalminnende pu bliek aan het betere voetbal stelt, zijn de laatste jaren aanmerkelijk hoger gewor den. De clubs worden hierdoor gedwongen het spelpeil steeds hoger op te voeren. De ze kritische instelling van de voetballief hebbers wordt nog versterkt door de tele visieuitzendingen, waardoor men met de verrichtingen van de beste clubs wordt geconfronteerd. Advertentie Kennemerlaan 25 IJmuiden Tel.8306 naar TEXEL GRONINGEN DELTAWERKEN EFTELING VELUWE WEEKEND VALKENBURG @tc etc WÜPPERTAL, Duitsland WEEKEND BRUSSEL Prijzen van 9.50 tot 32.50 Vraagt folders Voorverkoop Snip- en Snap- revue „Uit en Thuis" in Carré PASSAGEBUREAU "/•TTTTv? INTRANED IJMUIDEN Kennemerlaan 25 Tel. 02550-8306 LUCHTVAART- SCHEEPVAART- en SP00RBILJETTEN Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Vliestroom van London; Agnes, Teigne mouth; Maluka, Dagenham; Martha Ahrens, Hamburg; Nicobar, Noordzee Zaanstroom, Shoreham; Jean E, London Dinkelborg, Hudiksvall; Minna, Delfzijl, Zaandam; Alleta, London, IJmuiden Christal, Aboe; Rosemarie, Plymouth Pial, Swansea; Arathon, Rotterdam; Anja Rotterdam, IJmuiden; Rijnstroom, Huil Geestemunde, Antwerpen; Herm, Helsinki Aino, Helsinki, Velsen; Hathor, Rotterdam Friesland, Stettin; Seabreeze, Dagenham Vrjjdag kwamen in IJmuiden aan: Visi, van Gent, IJmuiden; Strabo, Rot' terdam; Heriot, Leith; Narvik, Ghent, IJmuiden; Pentland Firth, Noordzee, IJmuiden; Ölna Firth, Noordzee, Buiten huizen; Falstria, Rotterdam; Festa, Car diff, IJmuiden. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Doni naar Rochester, Zaandam; Phidias Rotterdam; Griboyedof, Leningrad; Eider, hoeft, Leningrad; Zingst, Rotterdam; Stad Delft, Lulea, IJmuiden; Esso Embden Bremen; Berkelborg, Wismar; Wolanda London; Aynthia, Bremershaven; Bomma Delfzijl; Bjarnia, Helsinki, IJmuiden Janny, Huil; Edda, Rotterdam; Energie, Rotterdam; Martha Ahrens, Rotterdam Leo, Helsinki; Stad Brake, Liverpool Swift, Harlingen; Saint Luois, Hamburg Draco, Rotterdam; Marie Boetger, Antwer pen; Westerdok, Dublin; Pial, Antwerpen Bevesier, London, IJmuiden. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Petit Cancalais naar Rotterdam, IJmui den; Bennekom, Rotterdam. (Indien achter de scheepsnamen en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aanduiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is ge gaan). De verbetering van het spelpeil en de hieruit voortvloeiende betere resultaten eisen de samentrekking van de beste spe lers van Stormvogels en VSV, eventueel aangevuld door versterkingen. Dit vergt echter de investering van belangrijke be dragen, welke de draagkracht der vereni gingen verre te boven gaan. Nog te weinig realiseert men zich, dat het semi-professionalisme bij de voetbal sport een aangelegenheid van ontspanning voor een publiek is geworden, welke, be zien uit een oogpunt van passieve vrije tijdsbesteding, van een niet te onderschat ten betekenis moet worden geacht. De dui zenden, die wekelijks de voetbalvelden be volken, zijn hiervan het duidelijkste be wijs. Bij het ontbreken in de eigen gemeente van de topprestatie trekt dit voetbalmin nende publiek weg van het gezin naar bui ten. Dit gaat niet zelden met grote kosten gepaard, hetgeen, naar het college meent, moet worden voorkomen. Daarnaast geeft een gerenommeerde club de gemeente een zekere reputatie. Na men van bekende spelers worden met haar in verband gebracht. Er ontstaat een zuig kracht voor een groot publie"k, welke het vreemdelingenverkeer ten goede komt. Zo wel het bedrijfsleven als het college meent dat het brengen van topprestaties op sport gebied mede het klimaat in het woonge bied verbetert. Het voortbestaan van de amateurclubs Stormvogels en VSV behoort tot het goede recht van de leden dezer verenigingen en is van uit historisch oogpunt bezien ten aanzien van deze twee oudste clubs onzer gemeente begrijpelijk. De betekenis van het fraaie sportpark Schoonenberg zal dan tevens weer beter tot haar recht kunnen komen, hetgeen van invloed zal zijn op de huur- en pachtsom men en de opbrengsten wegens vermake lijkheidsbelasting. B. en W. menen voldoende te hebben aangetoond, dat de fusie op zichzelf, zon der financiële hulp van derden, de vereni gingen geen oplossing biedt uit de bestaan de impasse te komen, omdat de recettes niet voldoende zijn om de spelerstransfer op aantrekkelijke voorwaarden te bekosti gen. Het college acht het verantwoord dat van gemeentewege ter zake een renteloos voorschot wordt beschikbaar gesteld van 100.000,- De verenigingen zullen zich uiteraard aan bepaalde voorwaarden moe ten onderwerpen, waarbij B. en W. ervan uitgaan, dat op het gebied van de struc tuur der gefuseerde semi-profclubs voor waarden zullen moeten worden gesteld ten aanzien van een zakelijk beheer, waar bij in het oog moet worden gehouden, dat een goed geleid, sterk voetbalteam wordt verkregen, om op deze wijze te bevorde ren, dat de inwoners in grotere getale en met genoegen naar het sportpark trek ken. Daarbij zal ook moeten worden vast gelegd, dat alle thuiswedstrijden van de semi-profelftallen op het hoofdveld van het sportpark moeten worden gespeeld. Voorts overwegen B. en W. de moge lijkheid de verenigingen voor bepaalde faciliteiten in aanmerking te doen komen, waarbij zij denken aan een verlaging van de huurprijs van het hoofdterrein van 20 percent van de ontvangsten naar 10 percent welke voor 5 jaar ware te garanderen. Hieromtrent zal echter nog een nader voorstel aan de raad worden gedaan. Uit het vorenstaande mag worden ge concludeerd, dat het college de vraag, of de gemeente ten aanzien van het topvoet bal een taak heeft te vervullen, beves tigend beantwoordt. Het college herinnert er aan, dat de raad ook belangrijke fi nanciële bijdragen heeft gevoteerd om het bezoek aan toneelvoorstellingen, mu- ziekuitvoeringfen en andere vormen van recreatie mogelijk te maken. Naast de argumenten, die in het vorenstaande zijn genoemd, willen B. en W. daarom uitdruk kelijk stellen, dat de inwoners, die hun genoegen zoeken in een vorm van recrea tie, welke door de fusie kan worden ge boden, aanspraak kunnen maken op de behulpzame hand van de gemeente. Het bedrijfsleven ter plaatse is niet on genegen zijn bijdrage hierin te leveren, waarbij op een bedrag van 150.000 wordt gerekend. Overeenkomstig het vorenstaande stel len B. en W. de raad voor een renteloos voorschot van 100.000 beschikbaar te stellen aan de voetbalverenigingen Storm vogels en V.S.V. ten bate van de gefu seerde semi-profafdelingen dier vereni gingen onder de voorwaarden, welke na der door het college zullen worden vast gesteld. De gemeentebegroting, dienstjaar 1963, zal hiertoe gewijzigd dienen te won den. De gezamenlijke commissies voor om derwijs c.a. en financiën hebben in meer' derheid met dit voorstel instemming be tuigd. Advertentie WONINGINRICHTING Advertentie Een sociale instelling zonder winstbejag Stichting Nutsspaarbank in de gemeente Velsen Een voetgangster, die donderdagmiddag omstreeks een uur uit de bus te Wijk aan Zee stapte, botste tegen een 67-jarige bromfietser uit Beverwijk. Deze kwam ten val en werd met een schedelbasisfrac- tuur in het Roode Kruis Ziekenhuis opge nomen. De onoplettende dame kreeg wat schaafwonden. Advertentie Bij de op 10 juli jongstleden gehouden nationale wemkampioenschappen voor politieambtenaren te Utrecht, wist de Velsense politieman L. Sparrius het natio nale kampioenschap popduiken te verove ren. Agent Sparrius behaalde bovendien de vierde plaats in de afdeling „gekleed zwemmen", waarvan de laatste vijftien meter met een pop moesten worden af gelegd. Hoofdinspecteur G. Timmermans bezette de tweede plaats in de categorie rugslag voor veteranen. «iM 11 Ter hoogte van het eiland Texel zijn de Deense kotter E. 117 „Karin Lodberg" en de Wieringse kotter WR. 7 vannacht met elkaar in aönvaring gekomen. Het Deen se vissersvaartuig had in IJmuiden bij de vismeelfabriek „De Toekomst" in IJmui den vis geladen. De oorzaak van de aan varing is niet bekend. De Deen werd aan stuurboordzijde midscheeps geramd, waar door een lek beneden de waterlijn ontstond en de verschansing werd vernield, het schip maakte water. Al pompend, kon de Deen" toch op ëigen kracht IJmuiden weer bereiken. Aan de steiger van De Toekomst liggende, werd 'nog steeds gepompt. De Wieringse kotter werd aan de boeg be schadigd. „De totale opbrengst van de wereld visserij zal in de komende twee a drie decennia minstens worden verdubbeld", heeft de directeur voor de visserijsectie van de F.A.O., dr. D. B. Finn, verklaard tijdens een te St John gehouden bijeen komst van het ministerie van Handel in Newfoundland. „Het vissen wordt nog steeds als jacht beschouwd", zo merkte hij op. „Buiten de territoriale wateren of waar dan ook is het motto: wie het eerst komt het eerst maalt en de duivel hale de rest". Niet langer „pacht" Dr. Finn is van mening dat er al tekenen van verandering in deze opvatting zijn te bespeuren. Hij noemde bijvoorbeeld het stelsel van „gesloten vistijden", een van de hoofdpunten in het visserijverdrag inzake De Gemeentelijke Huishoudschool Vel sen en de Lagere Technische School heb ben donderdagavond op feestelijke wijze het schooljaar besloten met een gezamen lijke afscheidsavond in het L.T.S.-gebouw. Er was veel te zien en te horen. Voor de pauze traden „The Squadrons" op, na de pauze konden alle leerlingen actief aan het feest deelnemen. Er werden een twistwed strijd en een gemeenechappelijk spel gehou den. Er werd gedanst en de avond werd met een polonaise besloten. Vanmiddag heeft de diploma-uitreiking plaats gehad. het noordelijke deel van de Stille Oceaan. Er zullen volgens dr. Finn echter nog vele jaren voorbijgaan voor de mensheid zulk een rechtvaardigheid zal kunnen ver wezenlijken. De volken zullen zich inmid dels aan de bestaande toestand moeten aanpassen en van de veranderingen op de hoogte moeten blijven door al het mo gelijke te doen om een rationeel stelsel in het leven te roepen. Er zijn op het gebied van het vangen merkbare verbeteringen op til zoals die van de doeltreffendheid der vissersvaar tuigen en van het vistuig en de efficiënter uitrusting voor de visopsporing. Het gebruik van zeer hoge frequenties in het echolood maakt het reeds mogelijk op een halve mijl afstand de plaats van een enkele vis te bepalen. Bovendien is het al mogelijk na te gaan welke soort vis op de echo reageert. Licht en geluid Dr. Finn meent dat er een tijd zal komen dat bepaalde soorten zeevis zullen worden aangetrokken bijvoorbeeld door licht- of geluidseffecten, of door elektrische schok ken door middel van schrikdraad en ten slotte uit de zee kunnen worden opge pompt. Feitelijk wordt dit reeds bij wijze van experiment in de Sovjet-Unie gedaan. Op het gebied van elektrische impulsen wordt belangrijk werk door de Duitsers verricht. In de binnenwateren heeft men reeds goede resultaten geboekt, maar voor aleer deze technieken economisch rendabel worden dient nog veel te worden geëxperi menteerd. Knooploze netten worden al uit lichte onverslijtbare vezels vervaardigd. Het invoeren van netsonden zal het traw- len minder wisselvallig maken. Dr. Finn meent dat wetenschappelijke studie in ver band met gedragingen van vissen het vis serijbedrijf merkwaardig zal kunnen ver eenvoudigen. Nieuwe scheepsmodellen zul len de stabiliteit, de veiligheid en de stuw kracht verhogen, terwijl gemechaniseerde haalrollen het halen van het vistuig merk baar vereenvoudigen. De kapitaalsinves teringen zullen daardoor steeds aanzien lijker worden en de „familie-ondernemin gen" zullen meer en meer evolueren tot grote visserijbedrijven. Kwekerijen De heer Finn heeft ook gewezen op het grote belang van kwekerijen. Oestercul tuur is op veel plaatsen bekend, maar ook verricht men al onderzoekingen met het kweken van schol in Lowestoft. Na veel experimenteren met vele mislukkingen zou men er in zijn geslaagd het over' levingspercentage tot ruim dertig percent te verhogen. Er zijn biologen, die menen dat deze kwekerij van schollen de op brengst van de visserij tenminste zou kunnen verviervoudigen als tussen de ver schillende visserijlanden behoorlijke over' eenkomsten zouden kunnen worden ge sloten. Onlangs hebben Duitse onderzoe kers echter berekend dat deze scholkweke rij nauwelijks een druppel op een gloeien de plaat betekent. Dr. Shao Wen Ling heeft met de tech nische hulp van de F.A.O. zoétwatersteur- garnaal in Malakka gekweekt. En Russen hebben jonge zalm van Siberië naar de Oostzee overgebracht, waardoor een geheel nieuwe soort visserij tot stand kwam. Dr. Finn wees ook op de vergroting van de consumptie door naamsveranderingen, ZO' als we dat hier kennen met „zeepaling voor haai en „zeezalm" voor koolvis. Bij de Koninklijke Nederlandsche Hoog ovens en Staalfabrieken N.V. en aangeslo ten bedrijven in IJmuiden zullen in de loop van-juli vijf personeelsleden met pensioen gaan. Alle vijf zijn zij langer dan vijf en twintig jaar geleden bij de maatschappij gekomen; tezamen kunnen zij bogen op een totaal van 168 dienstjaren. De heer H. Steenkamp uit Beverwijk werkzaam bij N.V. Mekog, kwam in ja nuari 1927 in dienst. Vrijdag 12 juli is zijn laatste dag bij het bedrijf. De heer C. van Arenthals uit Beverwijk, eveneens van N.V. Mekog, zal dinsdag 16 juli afscheid nemen. Hij trad in april 1930 in dienst. Woensdag 17 juli a.s. is de beurt aan de heer M. C. Lammertink uit Beverwijk. Hij kwam in december 1929 bij Hoogovens. De heer A. P. Sijmons uit Santpoort werkzaam bij Breedband N.V. zal Op 18 juli a.s. Hoogovens verlaten. Hij kwam 31 mei 1938 bij het bedrijf. De kroon spant de heer C. J. Ooyevaar uit Beverwijk. Bijna veertig jaar geleden op 10 december 1923 trad hij in dienst van Hoogovens waar hij op 23 juli a.s. voor het laatst zijn werkzaamheden zal verrich ten. ONGEVAL BIJ VGZ Een 51-jarige Haarlemse arbeider werd donderdagmorgen gewond op het terrein yan de Papierfabriek in Velsen-nóord. De man bestuurde een truck. Door onbekende oorzaak schoot de wagen van een helling naar beneden en kwam in een grote put terecht. De Haarlemmer klaagde over in wendige pijnen en werd in een Haarlems ziekenhuis opgenomen. De bewoners van het W. F. Visserhuis in IJmuiden hebben donderdag een fijn uit gaansdagje gehad. Met twee autobussen werd een geslaagde tocht gemaakt, die 's morgens al om negen uur begon. De reis ging via Schiphol naar de Vechtstreek en vervolgens naar de Loosdrechtse Plassen waar in hotel „De Jachthaven" koffie werd gedronken. Via de Lage Vuursche, De Bilt en Zeist werd de tocht voortgezet met als doel Doorn, waar de iunch werd gebruikt. Hier genoten de bejaarden bovendien van de prachtige omgeving. Van Doorn uit werd de tocht voortgezet via Soestdijk Na een uitstekend diner kwam het gezel schap om half zeven 's avonds weer in IJmuiden terug. V zonder chauffeur RENAULTS DAUPHINE OPELS REKORD Frans pfal,sstraat 13 - Tel. 7565 De lijst van geslaagden van de Gemeen telijke Huishoudschool in Velsen luidt als volgt. Geslaagden primaire opleiding (2 jaar) Ans Geus, Marian v d. Graaff, Geeske Kingma. Rennie Kliphuis, Irma Kok, Adrie Mes, Els v. d. Plas, Wiesje Pronk. Tinie Rietveld, Guusje Schipper, Bea Schotvanger, Roekie Schrijvers, Frieda Trap, Dineke v. Veelen, Tineke Wijde (met lof), Alia Zwart, Sjoekie Akkerman, Han- nie Alders, Jennie Boer, Ria v. Boxem, Truus v. d. Brink, Anneke Bruinenberg, Ria Glas, Immy Haan, Rina de Jong, An neke Kuiper, Claske v. Leeuwen, Cobie Lohman, Dinie Muskee, Lenie Post, Tine ke Post, Lena v. Ravesteijn, Ciska Schef- fer, Wij na Blok, Annalies Boogaard, Jan- nie den Breejen, Margie Buutkamp, Carla Goed, Truida Koens, Cobie Koppelman, Ineke Pronk, Heflnie v. d. Schalk, Els Sto ker, Loekie Stoker, Greetje de Visser, Joke Vreeswijk, Floortjë Zandwijk, Dinie Zeeuw, Mieke Albers, Ineke Bastmeijer, Lena de Bie, Anneke Dompeling, Liesbeth Dijk, Lea Eilert, Heiltje v. Gelder, Corrie Hagedoorn, Geeske Hoekstra, Riek Hoge- boom, Iris Kok, Krijna Meijvogel, Joke de Neef, Tinie Olthoff, Tonie Smit, Tonie v, d. Steen, Dinie Zadelhoff, Betsy v. d. Wel. Assistenten in de huishouding (3 jaar): Plona v. Aalst (met lof), Els Bakker, Wil ten Brinke, Corrie Buis, Tineke Groot, Jo ke Klompe, Anneke Kuilenburg, Joke Meerkerk, Nel Noordzij, Corrie Rothe, Sipkje Smits Loes Smoor, Gerarda Ver- swijveren, Thea Vinke, Yvonne Volkers, Dickij v. d. Zee, Hettie Best. Tweede jaars naaisters (4 jaar): Ans v. d. Aart, Mary Balk, Ingrid Daub, Martha Drijver, Truus Dijk, Annekee Eggermont, Lenie Hagedoorn, Anneke Heeremans, Elly Jansen, Tineke Kistemaker, Anneke Krijger, Marion Lam, Tineke de Lange, Ria Lubbers, Gerry Rosendal. Bij een kleinere aanvoer dan op de dag tevoren was de vraag naar aardbeien donderdag op de Beverwijkse veiling groot. Er werden vierduizend manden aardbeien aangeboden. Vooral van de zij de der fabrieken was grote belangstelling voor de Wijker aardbeien. De eerste soort bleef ook nu weer voor een goed deel in het binnenland, terwijl de export voor West-Duitsland een deel af nam. De prijzen voor de eerste kwa liteit kwamen al spoedig royaal boven de vijf gulden per mand, klommen later tot zes gulden en kwamen pas bij 6,50 tot stilstand. Ook voor de tweede kwaliteit waren de prijzen aan de stijve kant: ze lagen rond" de vier gulden per mand. De fabriek toonde veel interesse voor' ,pers"-aardbeien en hier lagen de prij zen rond de drie gulden per mand. Ook nu bleven de prijzen voor de doos jes weer achter op die van de sloffen: boven de 50 cent per doosje zag men er heel weinig gaan. Advertentie Voor uw wijnen en gedistilleerd uw gezelligheidsleverancier Bezorgen door de gehele gemeente. LANGE NIEUWSTRAAT 447 IJMUIDEN - TELEFOON 7281 BURGERLIJKE STAND VAN VELSEN. BEVALLEN: N. P. Smit-de Vries, d„ v. d. Bergh van Eysingaplantsoen 69, Sant poort; L. H. Zuurbier-Langeveld, z., Wijk aan Zeeërweg 100, IJmuiden; E. M. Midjek -Brüggemann, z., Oudaenstraat 14, Haar lem; M. W. Weber-Veldhuis, d.. Schutter straat 25, IJmuiden; H. S. M. van den Nieuwendijk-Koedijk, z., Eksterstraat 24, Haarlem. ONDERTROUWD: W. Meijer, Acacia straat 53, Haarlem, en H. Q. Uytendaal, Kruidbergerweg 7, Santpoort, t.a. Winkel, Weereweg 86; F. E. de Leeuw, Gierstr. 20, Haarlem, en A. Th. van Kaam. Groeneweg no. 7, IJmuiden-oost, t.a. Haarlem: Ooster straat la; B. Freriks, Kon. Wilhelminakade no. 70, IJmuiden, en D. C. van Schagen, Griftstraat 2, IJmuiden; W. J. van der Harst, Planetenweg 202, IJmuiden, en H. van der Windt, Hazepaterslaan 24, Haar lem; C. Ignatius, Graaf Janstraat no. 15, Beverwijk, en J. van Dijk, van Speyk- straat 36, IJmuiden-oost; L. de Jonge, a.b. Arosa Sun, IJmuiden, en A. C. van der Pol, Kon. Wilhelminakade 37, IJmuiden, t.a. IJmuiden, Kon. Wilhelminakade 37; C. van den Brink, Zandersstraat 32, IJmuiden- oost, en G. Visser, Sparrenstraat 34, IJmui den-oost; C. L. H. de Bruijn, Kanaalstraat no. 196, IJmuiden, en F. C Breedt, Wijker- straatweg 299, Velsen-noord, t.a. IJmui den-oost. van der Zwaagstraat 13; J. van der Wiele, Tussenbeeksweg 71, IJmuiden- oost, en M. van Vliet, Tasmanstraat no. 15, IJmuiden; A. van Hemert, Lange Gracht no. 53a, Leiden, en T. de Ronde, Pythago- rasstraat 5, IJmuiden, t.a. Leiden, Lange Gracht 53a; R. G. Polisini, a.b. Arosa Sun, IJmuiden, en B. Alders, de Noostraat 71, IJmuiden-oost. GETROUWD; W. F. J. Krul en H. H. Rietdijk, Driehuis, v. d. Vondellaan 82; J. L. van de Putte en M. A. J. Prüst, Velsen- noord, Wijkeroogstraat 96; L. van Pope- ring en M. Klaassen, Santpoort, Jagtlust- laan 8; J. Kemink en A. Bruinink, Driehuis, Dr. Schaepmanlaan 9; B Penner en J. Wij ker, IJmuiden, Jac. van Heemskerkstr. 37; J. van Burgel en J. Wolthuizen, Beverwijk, v. Riemsdijklaan 90; K. P. Tromp en A. de Wilde, Enschede, Boddenkampsingel 92; W. W. van Zadelhoff en A. van der Schalk, Zandersstraat 2, IJmuiden-oost. OVERLEDEN: L. Harsveld, 74 j.. echtge noot van G. Hooft, Zeeuwstraat 19, Vel sen-noord.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 5