Pinch-hitter Witstok deed EHS de das om tegen Spartanen Veel verrassende resultaten in eerste weekeinde Braasemweek i Alleen PSV haalde de winst uit intertoto-wedstrijden HHC verloor twee keer tegen O VVO Batig saldo van de Honkbalweek liefst 10.000 gulden Honkbaluitslagen Jeugdtitelstrijd bij tennissers Piet van Eysden in finale verslagen Enschede ging met 8-0 ten onder Voorbeeld Kansen van Ajax sterk gestegen Record aantal van 360 deelnemers Dragon Gold Cup voor Aage Birch Ben Verhagen won Franse zeiltitel Nogmaals Neptunia tegen De Valk De transfermarkt Monte Carlo prijs voor Astyanax Nederland derde in Centropa-toernooi MAANDAG 15 JULI 1963 11 Stalen zenuwen 23 keer 4 w. Eerste klasse Woensdag in Zwolle ■■JU Sparta heeft in de honkbalcompetitie ook de aanval van kampioen EHS op haar onaantastbare positie afgeslagen. Na een enerverende strijd, die het uitverkochte Sparta-huis tot aan de laatste innings in spanning hield, bleven de Rotterdammers door een homerun van pinch-hitter Wit stok met 4-2 de meerderen. Door een dubbele overwinning op HHC werd OVVO nu de voornaamste concurrent van de Rotterdammers hoewel de afstand nu ze ven punten is geworden. HHC verloor in Haarlem in de elfde innings met 7-6 en in Amsterdam-Oost met 4-3 van OVVO. Schoten en EDO deelden de winst in een double-header, waardoor beide ploegen hun positie enigszins verbeterden. Theo Witstok is een wonderlijke speler. Deze hoogblonde Rotterdammer is cat cher van professie en als zodanig zeer verdienstelijk, maar zijn slagprestaties blijven meestal onder de maat. Sparta- coach John Heyt heeft in dit seizoen nog niet veel aan slagman Witstok gehad, ook al niet omdat deze momenteel in dienst is. Het afgelopen weekeinde was Witstok echter vrij en zaterdagmiddag speelde hij met de Sparta-reserves tegen Schotens tweede keus. Witstok speelde zoals altijd: verdienstelijk, maar als hitter matig. Wit stok heeft echter een eigenschap die in het Nederlandse honkbal door het com- petitiebestel moeilijk naar waarde kan worden geschat: hij is een uitstekend pinch-hitter. Een pmch-hitter is in het Amerikaanse honkbal een speler die te al len tijde kan worden ingezet voor een fa lende slagman of als de ontstane spelsi tuatie een honkslag vereist. In Nederland zijn er maar weinig spe lers voor dit baantje te vinden. Een Hol lander redeneert al snel: ik betaal mijn contributie en dan zal ik spelen ook! Wit stok heeft in het verleden al meermaals bewezen over stalen zenuwen te beschik ken. Zondagmiddag was de wedstrijd Sparta-EHS gevorderd tot aan de negen de Sparta-slagbeurt toen met twee nullen en de stand 2-2 Van de Tol aan slag moest. Coach John Heyt zag er geen brood in en verving hem door Witstok die meer dan twee uur in de dugout had ge zeten. Witstok joeg de eerste bal die Her man Beidschat op hem losliet het stadion uit en daar De Bruin op de honken stond, betekende dit een 4-2 zege. Jaap de Ko ning werd winnende werper met 2-2-6, Beidschat verloor met 10-3-5. HHC stond zaterdagmiddag na een half uur spelen tegen OVVO al met 6-0 achter. Een zwakke start van Jan Smidt en een, viertal fouten van zijn velders waren hier van de oorzaak. De slecht bezette tribunes i ën de donkere lucht waaruit zo nu en dan een triest regentje viel leken de cors te worden voor een roemloze HHC- ondergang. OVVO-werper Flip Le Cuivre ontweek in de eerste helft van de zesde innings een worp van Jan Smidt niet vol doende en het gevolg was behalve een vrije loop naar het eerste honk ook een gezwollen hand. Die hand weigerde in de gelijkmakende slagbeurt iedere dienst en dat betekende 6-4. Hannie Urbanus voorkwam daarna erger en de jeugdige Van de Klooster werd in de zevende innings de OVVO- werper. Tot de negende innings wist hij zich na elke worp achterover vallend te handhaven, maar Jan Wemerman maakte hem in de negende innings duidelijk dat hij in de hoofdklasse als werper nog niet thuishoort: homerun met één honk bezet en het was gelijk 6-6. Henk Talens ris keerde alles of niets, kreeg ditmaal niets en er moest verlengd worden. In die verlening viel de beslissing in de elfde innings toen Hannie Urbanus kon scoren op een hit van Wil Meyer. Jan Smidt werd verliezende werper met 16-3- - '--v: w Het lijkt alsof Schoten-kortestop Pols (rechts) de EDO-honkloper van het honk wil afduwen. De bal (zie pijl) ligt echter op de grond en de EDO-man is „in". 11, Hannie Urbanus, die ook de laatste twee innings wierp, werd de winnende werper. In de returnmatch in Amsterdam stond HHC na zes innings met 3-0 voor, maar homeruns van Meyer en Crouwel bei de malen met Urbanus op de honken zorgden voor een 4-3 OVVO-zege. Spoel- stra werd winnende werper met 7-3-8, maar werd door Hannie Urbanus in dé negende innings te hulp geschoten (2-0-0) Jongeling verloor met 9-3-7. Van de double-header EDO-Schoten was de eerste wedstrijd niet te verteren. In twee uur en vijftig minuten wierpen de pitchers Munsterman en Terneuzen geza menlijk 23 keer 4 w. Dat de hitters slechts zesmaal tot succes konden komen is be grijpelijk: zij konden er gewoon niet bij. Schoten verloor deze wedstrijd met 8-6. In de tweede match ging het vlotter. In nauwelijks 2 uur gingen de punten naar Schoten, dat in Maat (4-1-2) haar winnen de .werper ..Thad. EDO=pitcher Kroder (8- 7-4) zag Keulemans in de cïe'rdè innirigs pp een honkslag van.Dn Groot scóren.en Maat in de zesde mhifigs dë eindstand op 2-0 bepalen. De stand is nu: Sparta OVVO HHC EHS 13-23 Schoten 13-16 EDO 12-12 UW 10-10 VVGA 11-10 11- 8 12- 7 10- 6 De Haarlemse Honkbalweek 1963 is be halve sportief ook financieel een groot succes geworden. Ondanks een kostenbe- groting van meer dan 90.000 hoeft het Comité Stichting Sportweek Haarlem de gemeentelijke garantie 40.000) niet aan te spreken. Integendeel, voorlopige bereke ningen hebben uitgewezen dat er ongeveer 10 000 overblijft. Het Comité Stichting Sportweek Haarlem heeft het Nederlands team, dat in september een tweetal wed strijden in Italië moet spelen, dan ook aangeboden niet per trein maar per vlieg tuig naar Rome te gaan. Dit als dank en waardering voor de goede prestaties van de Nederlanders die de vorige week een tweede plaats bereikten in het zo sterk bezette toernooi. Hoofdklasse: HHC—OVVO 6—7; EDO—Scho ten 86; EDOSchoten 02; OVVO—HHC 43; SpartaEHS 4—2. rEerste, klasse; SC Haarlem^£jax.2--£:; PSY Kenn.land 4—7; ADO—ABC 0—4; WVHEDW Storks 16. 'OVevgafigsktasse: Terrasvogels—HPC Haar lem 8—5; HCAW—Neptunus 8—0; Hazenkamp Rooswijk 3—2; RFC—SVV 1—9. Tweede klasse A: HCTIW—Quick 8—2; Ro- bur et VelocitasOnze Gezellen 83. Tweede klasse B: RCH—Laakkwartier 1—6; TYBB—Blue Boys 25—12; Feijenoord—DIO 8—2; CTCTHB 18—4. Martien van Rappard en Hein Vogelzang hebben het toernooi om de Haarlemse jeugdtitels gewonnen en zullen Haarlem als districtskampioenen vertegenwoordigen in de strijd om de nationale jeugdtitels, die van 22 tot en met 24 juli in Den Haag zal worden gehouden. Hein Vogelzang, die ook bij de senioren met het behalen van het kampioenschap in het B-toernooi op de voorgrond trad, ondervond in de finale van de HLTC'er Joost Nanninga sterke tegenstand. Tot ver in de beslissende set hield Nanninga het vuur brandende: 62, 68 en 75. Bij de meisjes moest Els Borgerding in twee sets zwichten voor Martien van Rap pard: 64 en 60. Nauwelijks twee weken geleden werd Martien door Els Borgerding in de eindstrijd van het B-toernooi om de Haarlemse titels in drie sets verslagen. De finales van de dubbelspelen konden nog niet gespeeld worden en waarschijn lijk zal daar nog wel een week over heen gaan. Het toernooi is uit zijn jasje ge groeid en wedstrijdleider H. Wentholt wil dan ook het volgend jaar het aantal par tijen en hij denkt hierbij aan de dubbel spelen beperken. De belangrijkste resultaten luidden: A- toernooi, J.E.: halve eindstrijden: H. Vo gelzang versl. P. v. d. Brink 63, 75; J. Nanninga versl. E. Schmeink 6—2, 62. Eindstrijd: H. Vogelzang versl. J. Nan ninga 62, 68 en 7—5. M.E., halve eind strijden: Martien van Rappard versl. Mar- the Blom 6—17, 61; Els Borgerding versl. Elsbeth Schmeink 57, 64 en 62. Eindstrijd: Martien van Rappard versl Els Borgerding 64, 60. B-toernooi, eindstrijden: J.E.: Bob Wij- nands versl. Rob Pierlot 62, 6—3. M.E.: Margot ter Metz versl. Corrie Klein 61, 62. J.D.: DeibeiWijnands versl. Klein Wijnberg 3—6, 6—2 en 64. M.D.: Margot en Lilly ter Metz versl. HesmergKnuyt 63, 62. G.D.: Corrie KleinWijnands versl. Elza VegterVerkade 64, 64 Vanavond begint op de banen in het wandelbos „Groenendaal" in Heemstede het „Groenendaal-toemooi". Er wordt in vier categorieën gespeeld, namelijk: A, B, C 1 en C 2. Piet van Eysden, die in de halve finales van het internationale tennistoernooi ver rassend won van de sterke Brit Tatter- sall, heeft het in de finale tegen de jonge Zuidafrikaan Derek Phillips niet kunnen bolwerken en verloor met 75, 36, 36. Na de gewonnen eerste set hield de Hil versummer tot 33 in de tweede gelijke tred met de Zuidafrikaan, maar toen ging de controle sp zijn slagen teloor en werd hij in korte tjjd uitgeschakeld. De titel in het damesenkelspel was voor de Zwitserse mevrouw Ruth Kaufmann. Zij had in de finale weinig moeite met de Britse mej. Allen (62, 63). In het heren- dubbelspel behaalde Derek Phillips zijn tweede titel. Samen met zajn landgenoot! Terry Ryan zegevierde hij met 119,.61 over de Nederlandse combinatie Van Eys denJan Hajer. Het damesdubbelspel was voor de dames RidderhofVan Vonderen. Zij zegevierden in de geheel Nederlandse finale met 61, 62 over Ineke Pieksma en Angeline Ver snel. Eén doelpunt van Kerkhoffs in de negen de minuut is beslissend geweest in het in- tertoto-duel tussen landskampioen PSV en het Zweedse Djurgaarden, dat werd ge houden in het Olympisch stadion in Stock holm. Het was een op laag peil staande wedstrijd, waaraan het gladde veld door de in de gehele eerste helft neerplen- zende regen niet vreemd was. De beste spelers in beide ploegen waren de doel- verdedigers. Bij PSV moest na één minuut spil Kemper zich al laten vervangen door Fons van Wissen wegens een schouderbles- Een lauwspelend Ajax heeft de kans op verdere deelname aan het toernooi om de Rappan-cup danig gereduceerd. De 01 nederlaag tegen de Zweedse kam pioen Norrkoeping was beslist niet nodig geweest, als men maar iets meer fut had getoond. De Zweden namen al direct een voorsprong, toen Tonny Pronk bij de eerste aanval te slap ingreep. Links buiten Haglund klopte vervolgens door naar zijn midvoor Kindvall, die gemakke lijk kon scoren. Hierna heeft Ajax tiental len kansen gehad om de score een gunsti ger aanzicht te verschaffen. Vesters schoot tegen de paal, Cees en Henk Groot kopten en schoten net over en langs het doel en VesterS kwam twee maal vrij voor doel man Nijholm. Beide keren werkte hij de bal naast het doel. In Rotterdam heeft Sparta geen kans gezien de returnwedstrijd tegen FC Bay- ern in winst om te zetten. De op vele plaat sen door invallers verzwakte thuisclub leed een kleine, doch verdiende 1—2 ne derlaag. Dat viel zeker gezien het eerste half uur nog erg mee. Met eenvoudig doch sterk spel, profiteerden de hardwerkende Duitsers uitstekend van het falen van rechtshalf Bouwer en linksbinnen Van der Graaf op het middenveld. Ook de achter hoede stond regelmatig onder zware druk. Pas in de tweede helft kwamen de doel punten. Eerst van de Duitsers in de vijf tigste minuut. Een kwartier later van de Sparta-speler Van der Huls en weer zes minuten daarna, nadat Bayern even was aangeslagen, opnieuw door de Duitser Bren- ninger. FK Pirmasens heeft geducht revanche ge nomen voor de 21 nederlaag, welke de Duitse club een week geleden tegen SC Enschede leed. Het werd nu 8 0 voor de gastheren, die bij de rust al een tamelijk veilige 30 voorsprong hadden. De En- schedese ploeg was na een kwartier in de tweede helft zo aangeslagen dat de Duitse middenvoor Dausmann drie doel- Tijdens de Haarlemse honkbalweek heeft ook een lid van de ambassade van Ecuador enkele wan de licht wedstrijden bijgewoond. Hij kwam kennelijk onder de indruk van de lichtinstallatie, want bij Philips is een verzoek binnenge komen om een kostenbegroting te ma ken voor aanleg van een dergelijke in stallatie in Ecuador In de eerste klasse honkbal werd Ajax dit weekeinde de grote winnaar. Terwijl de Ajacieden zelf met 32 van SC Haar lem wonnen, verloor concurrent WVHEDW met 6—1 van het Haagse Storks. SC Haar lem heeft tegen Ajax eigenlijk minder kan sen gekregen dan de einduitslag aanduidt. Een overwinning zou dan ook niet ver diend zijn geweest, al was het alleen al het aantal veldfouten dat door de Haarlem mers werd gemaakt. Niet minder dan zeven maal lieten de Sportclub-velders hun wer per Den Hartog (9—4—5) in de steek, ter wijl Ajax-werper Kok (7—24) slechts tweemaal de steun van zijn veld moest ontberen. Overigens kan de competitie in deze af deling nog zeer spannend worden als Ajax een misstap begaat. Niet minder dan drie teams volgen de Amsterdammers op korte afstand. HCK zag haar wedstrijd tegen De Volewijckers verregenen, Storks kwam op schotsafstand door de verrassende zege op WVHEDW, terwijl de gecombineerden zelf ook nog steeds niet kansloos zijn. Kennemerland verliet de gedeelde onder ste plaats door een 74 zege op PSV, ter wijl ABC haar vierde achtereenvolgende zege behaalde: ADO werd met 4—0 het slachtoffer. De stand is nu: Ajax WVHEDW HCK Storks PSV 9 15 ABC 10 8 10 14 Volewijckers 10 8 10 14 Kennemerl. 10 7 10 14 ADO 10 5 11 10 SC Haarlem 10 Met een nieuw record van 360 deelne mers is dit weekeinde op de Braasemer- meer een begin gemaakt met de traditio nele Braasemweek. In bijna alle klassen bleven op de beide wedstrijddagen verras singen niet uit, waaraan het wisselvallige weerbeeld niet vreemd was. Zondag was het ongetwijfeld een ideale zeildag, met een uitstekende wind en een stralende zon. Voor sommigen was er zelfs een teveel aan wind. Sommige schepen, waaronder drie 16 m2's, sloegen om. Zaterdag was de dag voor de licht weerzeilers, al zorg den plotseling uit buien opkomende wind stoten voor verrassingen. De sterk schif tende wind van deze eerste zeildag had maar weinig snelheid, waardoor het soms meer drijven dan varen werd en men voor al bij de boeien vaak in moeilijkheden kwam. De grote velden van deelnemers dreven als een compacte massa rond de ton, op zoek naar een gunstige positie voor de strijd in het volgende rak. In de Valken klasse, met 27 deelnemers goed bezet, heeft Arie Klein met twee eerste plaatsen z'n kandidatuur gesteld voor de hoofdprijs. Maar dan zal hij ook in de komende wed strijden in de voorste gelederen moeten finishen. De Deen Aage Birch, zesde bij de Olym pische Spelen van 1960, heeft zondag op het Skagerak voor Marstrand de fel-be- geerde Dragon Gold Cup veroverd. In de vijfde en laatste race zegevierde de Deense Draken-zeiler voor de Zweed Bent Palm- quist en de Westduitser Rudolf Harmstorf. Peter Ahrendtl die in de eerste dagen bij zonder succesvol was door zijn 1ste plaats in de algemene rangschikking kwijtraakte toen bekend werd dat zijn boot niet aan de voorschriften voldeed, eindigde zondag als vijfde. In het algemeen klassement is de twee de plaats voor de Zweed Bo Kaiser, die 157 punten minder vergaarde dan de Deen. De Nederlanders hadden zondag weinig succes. Wim van Duyl die derde stond ih het algemene klassement werd 23ste, Groot eindigde op de 28ste plaats. Het eindklassement ziet er als volgt uit: Aage Birch (Den) 6681 pnt; 2. Bo Kaiser (Zwe) 6506 pnt; 3. Sergio Sorrentino (It) 5879 pnt; 4. Ole Berntsen (Den.) 5480 pnt. Zondagmiddag was de eerste plaats voor Rolf van den Baumen, die in de ochtend uren bij een van de boeien verkeerd rond de en het wedstrijdterrein moest verlaten. Op zaterdag bleef Van den Baumen be neden de verwachtingen met zijn vierde plaats. De Alkmaarder Kirkenier was zon dag met twee tweede plaatsen de opval lendste zeiler. Ook de Regenbogen hadden zaterdag bij zonder veel last van de sterk schiftende wind, waardoor vooral in het begin van de strijd de volgorde wisselde. Van der Velde, de nestor van deze veertigjarige klasse, won zaterdag met ruim verschil op de tweede plaats gevolgd door vete raan Van Staveren, die met dit lichte weer uitstekend naar voren kwam. Ook Bakker deed zaterdag nog mee in de kop, maar moest zowel Van Staveren als Leen de Wit voorbij laten gaan. Zondag was Bakker beter op dreef. In de ochtenduren werd hij eerste en 's mid dags tweede achter Kist, zodat hij voor de hoofdprijs goed staat geklasseerd. In de Flying Dutchmanklasse is er veel strijd tussen Vroege, Van Staveren en Bart Kraan. Pech had Vroege zondagmiddag, toen hij met zijn toto F. D. Olivier om sloeg. Van Staveren, die zaterdag de strijd staakte, verscheen zondagmorgen met een gloednieuwe boot aan de start en bereikte twee keer de tweede plaats. Kanshebber voor hoofdprijzen zijn ook nog in de Stemklasse B. de Vries, die twee keer een overwinning behaalde, en in de 12 voetsjollen L. Hommels, die eveneens in beide wedstrijden van het weekeinde zegevierde. De Nederlandse Flying Dutchmanzeiler Ben Verhagen met zijn bemanning De Jong heeft zondag het ineternationale kampioenschap van Frankrijk op zijn naam gebracht. Nadat Verhagen de eerste drie races had gewonnen, werd hij in de vijfde wedstrijd gediskwalificeerd, maar hij herstelde zich door in de zesde en laatste wedstrijd als vijfde te eindigen uit een veld van 31 schepen. De uitslag van de zesde race was: 1. Busset-Le Noert (Fr.) 2. Samuel-Samuel (Fr.), 3. Firmenich-Favre (Zwits.), 4. Bierman-Petes (Austr.) 5. Verhagen-De Jong (Ned.). Het eindklassement luidt: 1. Verhagen- De Jong (Ned.) 7.75 pnt, 2. Kammerer- Kammerer (Did.) 15.5 pnt., 3. Samuel- Samuel (Fr.) 19 pnt, 4. Bierman-Petes (Austr.) 19,25 pnt, 5. Cheret-Gravier (Fr.) 20.75 pnt. Ir. Bakker gaat met zijn Regen boog (39) weer aan de kop in een van de races van de Braasemweek. Neptunia en De Valk zullen in een be slissingswedstrijd, welke woensdagavond in Zwolle wordt gespeeld, moeten uitma ken, welke ploeg zich kampioen van Ne derland der amateurs mag noemen. Zater dag speelden beide ploegen gelijk, zondag toonden de spelers van De Valk zich met 1-0 de meerderen van de ploeg van Nep tunia, zodat beide elftallen met een gelijk aantal punten zijn geëindigd. De uitslagen luiden: AFCWilhelmina '08 0-0, Quick N.—Unitas 3-0, Neptunia— De Valk 1-1, Wilhelmina '08AFC 4-1, Unitas—Quick N. 4-2. De Valk—Neptunia 1-0. De stand is: Neptunia 10 4 4 2 12 9- De Valk 10 5 2 3 12 23-18 Quick N10 4 2 4 10 21-19 Wilhelmina '08 10 3 3 4 9 18-12 Unitas 10 4 1 5 9 10-21 AFC 10 3 2 5 8 18-22 Het is vrijwel "zéker dat de middenvoor van PSV, Maassen, het volgende seizoen de kleuren gaat verdedigen van de Haag se ere-divisieclub ADO. Het bestuur van ADO is met Maassen tot overeenstemming gekomen over de door de Eindhovenaar gestelde condities. In de loop van deze week zal de bekrachtiging door het PSV bestuur plaatsvinden. De tweede divisieclub Heerenveen heeft de 22-jarige Wim Roozeboom, speler van de noordelijke eerste klasse amateurclub Velocitas gecontracteerd. Roozeboom speelt zowel linksback als linksbinnen. Ook Henk Klundert (ex GVAV) is ge contracteerd. RCH heeft twee jeugdige voetballers uit de amateursector tot zich getrokken. Het zijn P. van Meeren van EHS, die reeds twee jaar keeper is van het Haar lems jeugdelftal, en E. Hof, voorhoede speler van OVVO. SSi Zondag lag naast het doel van de kee per van Norrköping, Nyholm, een vliegenvanger. Het bleek, dat de heer Nyholm zijn vingers veelvuldig in smeerde met de kleverige lijmstof, die hij steeds van het rolletje afveegde. Vandaar misschien dat hij de bal steeds zo klemvast in de handen kreeg, dat Ajax met 10 nadelige stand het eigen veld moest verlaten. Op de foto is de kleverige lijmstof als een lange sliert te zien tussen de vingers en het rolletje vliegenvanger punten binnen zeven minuten op zijn naam bracht en daarmee dus een „hattrick" scoorde. Ook linksbuiten Weishaar kwam tot drie doelpunten, de aanvallers van Pir masens liepen zo gemakkelijk door de Ne derlandse verdediging, dat het een raad sel was, hoe deze ploeg in dezelfde opstel ling-een. week tevoren had kunnen ver liezen. -Be r .uitslagen van de wedstrijden dit weekeinde gespeeld voor groep 2 van de intertotocompetitie luiden: Neumunster Rapid 10, DjurgardenPSV 01, Vien- naGöteburg 1—0, Sparta—Bayern 1—2, PirmasensSC Enschede 80, Oergryte Wiener AC 30, SchwechatTasmania 11, AjaxNorrköping 01. De standen in groep twee luiden: Afdeling 1: Rapid PSV Neumunster Djurgarden Afdeling 2: Bayern München Vienna Sparta IFK Göteborg 3 3 2 0 0 0 1 6 15— 5 6 6—5 4 5—9 0 1—8 0 1 0 2 2 2 2 0 1 1 1 0 2 0 6 12— 5 5 9—8 4 10—12 1 6—12 Afdeling 3: Wiener AC Görgryte Pirmasens SC Enschede Afdeling 4: Ajax Norrköping Tasmania Schwechat 4 2 1 1 5 5—4 4 2 1 1 5 7—6 4 2 0 2. 4 14— 6 4 1 0 3 2 2—12 4 3 0 1 6 13— 5 4 2 1 1 5 7—8 4 12 14 9—11 4 0 13 1 6—11 De uitslagen van de zondag gehouden drave rijen en rennen op Duindigt luiden; Le Mansprijs (2000 m. met autostart): 1. Balle rina; 2. Baron Harvester G 3. Baronesse Hollo VS. Winn. 2.30; pl. 1.50, 1.90, 3.30; gek. 6.80; cov. 5.10. Zandvoortprijs (2100 m. voor amateurrijders); 1. Zambesi; 2. Antoinette van Rehobath; 3, Arc tic van 's-Gravenhof Winn. 4.40; pl. 1.60, 2.50, 2.20; gek. 7.70; cov. 7.30. Indianapolisprijs (2000 m. met autostart): 1. Za- rak: 2. Y Saint Parisien; 3. Zahib B Winn. 2.60; pl. 1.50, 5.40, 2.20; gek. 9.10; trio 403; cov. 13.50. Derbvproef (2100 m.): 1. Barones Spencer K; 2. Bento Kitty; 3 Brion v. d. Lente. Winn, t 11.50; pl. 1.90, 1.10; gek. 5.30; cov. 6.00. Silverstoneprijs (2000 m. met autostart): 1. Amad Kinley: 2. Y Kitty's Zoon; deadheat Woel water en Z. the Saint. Winn, 2.00; pl. 1.10, 1.40, 1.20; gek. 5.20, 1.40: cov. 6.30. De Tevreden zijn-prijs (2500 m.): 1. Quicksilver S; 2. Rijkeboer; 3. Tabor. Winn. 2.10; pl. 1.20, 1.30, 1.60: gek. 3.20; trio 19.00; cov. 3.30. Monte Carloprijs (2100 m.): 1. Astyanax; 2. Za- rokibe G; 3. Zanto Winn, 4.10; pl. 1.80, 1.70, 1.90; gek. 6.00; cov. 8.10. Rultenprijs (1800 m verkoopsren): 1. Phrolic; 2. Remus II: 3. Angelina. Winn, f 2.40: pl. 1.30, 1.30; gek. 2.90; cov. 2.70 Generaal G J A. A. baron Van Heemstra beker: 1. Happy Time; 2. Electrified: 3. Chatter- Queen. Winn. I 1.60; stalplaats 1.40, 1.50; gek. 2.50; cov. 2.60 Totalisator-omzet: t 219.760,50. Oostenrijk is als winnaar uit het ten nistoernooi om de Centropa in Olten ge komen door overwinningen in het dames enkelspel en het heren-dubbelspel. Duits land eindigde met 8 punten op de twee de plaats, terwijl Nederland zich als der de klasseerde met 6 punten. De twee Zwit serse ploegen behaalden geen enkel punt. Het totaal van de Oostenrijkers was 10 pnt. De uitslagen van de finales waren: He ren-enkelspel: Kreinberg (Did) versl Evert Schneider (Ned) 86 62. Dames-enkel- spel: Sonja Pachta (Oost) versl Almut Sturm (Did) 61 64; Heren-dubbelspel: Herdy Blanke (Oost) versl Kreinberg Ploetz (Did) 7—5 6—1

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 11