Drie plaatwellers bouwden in vrije tijd drie motorboten WilmS floA VESPA Fa. PRUIS&Zoon Tegenbezoek van „Soli Deo Gloria" aan Lokeren buitengewoon geslaagd bungalow-tenten Nu gunstige betalingsvoorwaarden en de kans om f 1000.- te winnen Havenberichten Strandvoetbal VELSEN OPGENOMEN IN „GULDEN BOEK" DER DURMESTAD Twee r.-k. geestelijken namen afscheid RIBLAPPEN MAANDAG 15 JULI 1963 5 DINSDAG-VOORDEEL Botermalse p pond 150 gr. Boterhammenworst 45 c GROENEND A AL'S SUPERSLAGERIJEN BAD-, STRAND- en VAKANTIE-KLEDING SPORTHUIS Meer dan zeven gulden voor slof aardbeien Kerkelijk nieuws STOFZUIGERS Uitgeest kampioen in K A J-voetbaltoernooi Kort nieuws 111 i.wjwwMW(am8 n IMPORTEURS: IMPORT "NEGA" N.V. G.A.M. I N.V. NEDESPA Rotterdam Tel. 176500 I Roermond Tel. 5757 Soerweg 25 I Kapellerpoort 6 Ovaal dealers in binnen- en buitenland van 2.38 voor 1.98 ZEEWEG 229 - CEPHEUSSTRAAT 31 Advertentie Advertentie Zaterdag kwamen ln IJmuiden aan: Ittersum van Le Havre: Hos Crea, Balllna, naar Zaandam: Milltence, Londen; Bobrix, Swansea; Hinde, Lon den; Irma, Rotterdam; Pregel, Skoghall: Texel- stroom, Huil; Dina, Londen, voor IJmuiden; Jut land, Halden: Tika, Londen; Stavenhagen, Wts- mar; Valkenier, Skoghall; Merweborg, Hernö- sand, hout voor Zaandam; Hoe Vinces, Londen; Magas. Hamburg; Braunschweig, Antwerpen; Abiscoe, Lulea, erts voor IJmuiden; Orwell Star, Huil; Stad Gouda, Pepel, erts voor IJmuiden; Luctor, Londen; Frans van Seumeren, Hamburg; Wexford, Boston, van Koog a. d. Zaan; Delfborg, Mantyluoto. Zondag kwamen in IJmuiden aan: Queensgate van Great Yarmouth, voor IJmuiden; Hoome- boeg, Kotka; Surama, Philadelphia; Hontestroom, Shoreham; Whitby Abbey, Goole; Favoriet, Swansea; Algol, Bremen; Immen, Antwerpen; Pranon, Hamburg; Cortia, Gothenburg; Fivel- borg, Karlsham; Belos, Halstavik; Pollux B., Ri ga; Fletero, Bremen; Neth. Coast, Newcastle; Ida D., Barry; Jonet, Grevelingen, naar Zaandam; Waverstroom, Portsmouth; Bremer Reeder, Bre men, voor IJmuiden; Avenier, Par; Abbekerk, Bremerhaven; Gann, Hamburg; Rigel, Rauma; Thea, Par; Ibis, Kotka; Wien, Bremen; Jonan, Par; Dido, Aarhus; Jannie, Kristineham, hout voor Zaandam; Inkurles, Kaliningrad; Wilpo. Hudiksval, hout voor Zaandam; Phebe, Sunder land; Yewhill, Swansea; Wilmina, Rotterdam; Embla, Gefle. Tresfonn, Emden. Maandag kwamen in IJmuiden aan: IJstroom van Grangemouth; Arjeplog, Lulea, erts voor IJmuiden; Lobito Palm, Las Palmas; Rote, Stock holm; Dubhe, Mantyluoto, hout voor Zaandam; H. E. Fritzen, Gefle, erts voor IJmuiden; Aeneas, Kopenhagen. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Geestemun- de naar Curacao; Thorfrid, Antwerpen; Biak, Par: Inge, Narvik; Ubbergen, Klaiepda; Stentor, Bordeaux; Jans, Londen; Maluca, Hamburg; Mainlloyd. Marseille: Vesta, Birkenhead, coils van IJmuiden; Jean E., Londen; Guineekust, Bremen; Bosworth, Basse Indre, walsmateriaal van IJmuiden; Graveland, Las Palmas; Karmt, Fawley; Falstria, Bremerhaven; Quo Vadis, Gef le; Bovenkerk, Kaapstad; Isi, Antwerpen; Axel, Waja; Hathor, Algiers; Rubato, Londen, wals materiaal van IJmuiden; Oldesloe, Esbjerg. Zondag vertrokken uit IJmuiden: Zaanstroom naar Shoreham: Rijnstroom, Huil; Midsland, Grangemouth. Maandag vertrokken uit IJmuiden: Friesland naar Immingham; Frans v. Seumeren, Hamburg. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Advertentie Nog uit voorraad leverbaar diverse moderne Grote sortering Breestraat 158 - Beverwijk - Tel. 385^ Hoofdagent IJMUIDEN en OMSTREKEN MARKTPLEIN 1 - IJMUIDEN - TEL. 5780 Voor de nog geen duizend mandjes Wijker aardbeien bestond zaterdag op de Beverwijkse veiling grote belangstelling met als gevolg sterk oplopende prijzen, prijzen tot boven de zeven gulden per slof, iets dat in jaren niet was voorgevallen. Voor extra kwaliteit werd 7.20 betaald, voor de tweede sortering tot 6,20. Enkele partijtjes brachten rond de vier gulden per slof op, maar de kwaliteit was niet veel zaaks. Geref. Kerken Beroepen te Diemen J. H. van Boggelen te Genderen te Katwijk a. d. Rijn A. F. Goedendorp te Nieuwdorp. Chr. Geref. Kerken Drietal te Gorinchem G. Bijkerk, kand. te Zaandam, R. Toorman, kand. te Nieuwe Pekela en J. Westerink, kand. te Zwolle. Tweetal te Zutphen G. Bijkerk, kand. te Zaandam en J. Westerink, kand. te Zwolle. Beroepen te Chatham (Ontario, Canada) (Free Chr. Ref. Church) J. J. Rebel te Haarlem-Noord. Electrolux, Excelsior, Erres, Holland Electro, Ruton, AEG, Philips enz. VERKOOP - REPARATIE Betaling in overleg VELSERDUINWEG 173 TELEFOON 4402 Bij de n.v. De Plaatwellerij in Velsen- noord zijn zaterdag drie kajuitmotorboten te water gelaten: een prachtig resultaat van vrijetijdsbesteding door de heren W. Duin, H. Visser en H. Comis, allen werk zaam bij genoemd bedrijf. De drie heren hebben er slechts twee jaar over gedaan. De boten heten: Guiliaume, Ho I.embos en Ilooby. Er was voor deze tewaterlating grote be langstelling; behalve de echtgenoten van de amateur-botenbouwers waren aanwezig vertegenwoordigers van de directie, een aantal collega's en vrienden en de heer J. van Leeuwen, wethouder van sociale za ken. De directeur ir. E. F. Peltzer en ir. G. J. Kluck waren vergezeld van hun echt genoten. In een van de schaftlokalen van het be drijf werden allen hartelijk welkom gehe ten door ir. Kluck, die vertelde, hoe twee jaar geleden hij, na het vernemen van de plannen, meteen enthousiast was. Dit enthousiasme werd niet onmiddellijk ge deeld door ir. Peltter, maar hij ging er toch vrij spoedig mee akkoord. De directie besloot medewerking te verlenen aan deze botenbouwers, die door de heer Kluck aan geduid werden met „B.B.-ers". De drie he ren hebben hier wel duidelijk aangetoond, dat zij doorzetters in de goede betekenis van het woord zijn. De heer Kluck dank te allen, die op enigerlei wijze hun mede werking hadden verleend aan de „B.B.- ers"; hij vergat daarbij niet de echtgeno ten van de botenbouwers, dje hun man nen hebben gesteund in hun vrijetijdsbe steding, hij bood de dames bloemen aan. De heer Peltzer erkende, dat hij niet meteen warm was gelopen voor wat hij aanvankelijk een nogal „wild plan" vond. Hij ging door de knieën na een vlammend betoog van de heer Kluck. Hier is een fantastisch staaltje van teamwork gege ven, resulterende in de gelijktijdige tewa terlating van drie prachtige boten, iets waar menige werf jaloers op zal zijn. De heer Visser, die het woord voerde namens de „B.B.-ers" dankte directie, col lega's en vrienden en last but not least mevrouw Comis, mevrouw Duin en me vrouw Visser, die zich vele opofferingen hebben getroost om de realisering van de plannen mogelijk te maken; het zijn ten slotte ook hun centjes die aldus geïnves teerd werden. 1 Onder degenen, die uitgenodigd werden voor de eerste proefvaart was de heer Van Leeuwen, die uit zuiver persoonlijke interesse de neerstromende regen had ge trotseerd om getuige te mogen zijn van de fraaie prestatie der drie heren. De drie boten zijn elk circa zeven me ter lang over alles, breed 2,47 meter en worden voortgestuwd door een 30 pk Ford Prefect-motor; er zijn 4 a 5 slaapplaatsen aan boord. Alvorens twee grote heftrucks de „Guil iaume" over de steigerrand brachten, het geen onder zware regenval geschiedde, ge lukte het mevrouw Duin pas bij de vijfde keer de fles champagne tegen de boeg stuk te slaan. De beide andere dames slaagde er in eens in de fles te doen breken. De gehele tewaterlating duurde onge veer drie kwartier. Hedenavond wordt in de strandvoetbal- competitie op het IJmuider strand de wed strijd IJmuider Reddingsbrigade tegen Paviljoen Noordzee gespeeld. In deze wed strijd op het Zuidpierveld die om 19 uur aanvangt, komt een aantal plaatselijke voetbalcracks uit. In de IJ.R.B. spelen de ex-spil van V.S.V. en thans trainer speler van Meervogels Rinus Spaans met zijn vroegere achterhoedeteamgenoot Cor Schoon (VSV). In Noordzee komen o.a. uit v.d. Pieterman (Velsen), Wim Groote- boer (VSV), Wim Schoorl (Velsen), Cor Zuurbier (VSV) en Adrie Weber (Velsen). Op het Zeezichtterrein speelt koploper Strandplateau tegen de Groentehandela ren. In deze wedstrijd kan men de ge broeders Van Duyvenboden, Jaap Admi raal (allen Stormvogels) en het halve eerste team van S.V.IJ zien voetballen voor Strandplateau. Bij hun tegenstan ders speelt Nico de Graaf (Stormvogels). Dinsdag komen op dit terrein twee dames voetbafelftallen in het veld, om kwart voor zeven. Deze wedstrijd is een voor wedstrijd van de nederlaagwedstrijd Zee zichtPAM. Op het andere veld nabij de Zuidpier speelt het team van de IJmui der groentehandelaren tegen de Kalkzand steenfabriek Zaterdag werden op het U.S.V.U.-terrein in Uitgeest wedstrijden om het voetbal kampioenschap van Kennemerland voor K.A.J.-elftallen gespeeld. De organisatie was in handen van de heer Kortekaas. De titel kwam terecht bij het organiserende Uitgeest, dat de andere poulewinnaar. Limmen met 31 in de finale versloeg. Het team van K.A.J.-IJmuiden-oost moest in poule A in de eerste wedstrijd tegen winnaar Uitgeest met een 31 nederlaag genoegen nemen. Beverwijk verloor met 40. Deze wedstrijd werd vlak voor het einde gestaakt door de scheidsrechter, nadat de gehele Bever wijkse ploeg zich tegen hem had gekeerd. De laatste wedstrijd van IJmuiden-oost was belangrijk voor de tweede plaats. Hiervoor moest het elftal uit Velsen-Noord overwonnen worden. Velsen-Noord won met 30. Andere uitslagen van dit toer nooi waren: Beverwijk: Akersloot 07, District KennemerlandHeemskerk 22; LimmenIJmuiden-west 10; IJmuiden- oostUitgeest 03. BeverwijkVelsen- Noord 08; LimmenDistrict Kennemer land 30; AkerslootIJmuiden-oost 13; HeemskerkIJmuiden-west 10; Uit geestVelsen-noord 10; IJmuiden-oost Beverwijk (gestaakt); District Kennemer landIJmuiden-west 04; Limmen Heemskerk 31; AkerslootVelsen-noord 20; BeverwijkUitgeest 05; IJmuiden- oostVelsen-noord 30; AkerslootUit geest 00. Toerist omgekomen. Een Nederlandse toeriste is in Belgrado omgekomen toen zij in een hevige storm onder een vallende boom terecht kwam. De 39-jarige mevrouw Maria AckermanAchtenberg uit de om geving van Amsterdam bevond zich op een kampeerterrein in een bos. Twee auto's werden geheel vernield. Hoogleraar. Benoemd tot gewoon hoogleraar aan de technische hogeschool te Eindhoven dr. G. R. Veldkamp, thans lector te Delft. Prof. Jonker overleden. In de leeftijd van 62 jaar is te Eindhoven overleden prof. J. L. H. Jonker, gewoon hoogleraar in de afdeling der elektrotechniek aan de tech nische hogeschool te Eindhoven. Ontvangst op het stadhuis Dit bezoek van „Soli Deo Gloria" ver kreeg zijn traditionele inzet op het stad huis, waar het gezelschap des avonds door het gemeentebestuur van Lokeren in de raadzaal werd ontvangen. Hierbij waren aanwezig burgemeester Rob. de Noos met de schepenen (wethouders) R. Maréchal en P. van Eetvelde. De ontvangende har monie werd vertegenwoordigd door het voltallige bestuur en de proost (geestelijk adviseur) onderpastoor R. Vervaet, waar bij de deputatie van „Soli Deo Gloria" eveneens uit het bestuur en enige leden met hun dames bestond. Voorts werd de gemeente Velsen vertegenwoordigd door zijn cultureleambtenaar, de heer G. W. F. de Man; in gezelschap van de heer R. Schaafsma, als afgevaardigde van de Vel- ser Gemeenschap en de heer G. Kamkes, namens de sectie muziek van deze orga nisatie. Dit officieel samenzijn werd door bur gemeester De Noos met een hartelijk wel komstwoord ingeleid, waarbij hij erop wees dat het bezoek uit Nederland zo gun stig samenviel met het negentigjarig jubi leum van de ontvangende harmonie. Spre ker ging tamelijk uitvoerig in op de his torie van de feestvierende „maatschappij" en hij kon niet nalaten even te herinneren aan de eerste muzikale wandeling, nu bijna een eeuw geleden, toen de muzikan ten zich door „stokslagers" moesten la ten vergezellen om de orde op straat te handhaven. Vervolgens richtte de burgemeester zich tot zijn gasten uit Velsen om hun te ver zekeren, dat hij aan deze uitwisselingscon certen de grootste waarde hechtte. Niet al leen uit het oogmerk van culturele betrek kingen, doch voornamelijk ter versterking, p van de goede verstandhouding tussen Ne derland en België. Spreker zou het dan ook bijzonder op prijs stellen, indien de gasten straks het Gulden Boek van de ge meente Lokeren zouden willen tekenen. Namens de Koninklijke Katholieke Ste^ delijke Harmonie sprak voorzitter Leon Vlaminck in de eerste plaats een woord van dank tot de# burgemeester, voor deze op het stadhuis gearrangeerde ontvangst, om vervolgens de bezoekers uit Nederland nogmaals te verzekeren dat het in Velsen genoten onthaal voor de leden en hem on vergetelijk zal blijven. Het was in alle op zichten een feest der verbroedering ge weest. Op zijn beurt verzekerde de heer Th. van Geldrop als voorzitter van „Soli Deo Gloria", dat de verstandhouding tussen beide muziekverenigingen sinds het eer ste contact niet beter had gekund en hij zag persoonlijk geen enkel bezwaar de ze uitwisseling nog eens te herhalen. De heer G. W. F. de Man mocht tot zijn groot genoegen na het bezoek van de to neelvereniging „PALVU" voor de tweede keer de groeten van het Velsense gemeen tebestuur aan dat van Lokeren overbren gen. Na het toneel zijn de culturele be trekkingen met deze stad dus thans met de muziek gecontinueerd en spreker hoop te van harte, dat deze uitwisselingen nog op een ander vlak zullen worden uitge breid. De heer R. Schaafsma sprak namens de Velser Gemeenschap en het leek hem bijzonder nuttig hier een korte uiteenzet ting te geven van de manier, waarop de ze organisatie in Velsen functioneert als brug tussen overheid en verenigingen. Na de feestvierende harmonie nog van har te met dit jubileum te hebben gelukge wenst, besloot de heer Schaafsma deze toespraak door als zijn mening te kennen te geven, dat er tussen Lokeren en Vel sen reeds zulk een hechte vriendschapsban den zijn ontstaan, dat het moeilijk an ders kan of deze zullen in de toekomst nog worden verstevigd. Uit het antwoord van de volgende en laatste spreker bleek, dat men in Loke ren de Velser Gemeenschap inmiddels reeds tot voorbeeld heeft genomen. Deze muziekuitwisseling werd immers al door een voorlopige plaatselijke cultuurgemeen schap voorbereid en spreker was er dan ook van overtuigd, dat Lokeren binnen afzienbare tijd eveneens over een derge lijke organisatie zal mogen beschikken. Deze officië.e ontvangst werd daarop voortgezet met het wisselen van vaantjes en medailles, het plaatsen van handteke ningen in het Gulden Boek en het serve ren van de ere wijn, om daarna te worden besloten met het spelen van de „Braban- gonne" en het „Wilhelmus" door het bui ten opgestelde „Soli Deo Gloria". Taptoe en show Hiermee was tevens het ogenblik aan gebroken om de inwoners van Lokeren dui delijk te maken, dat er een harmonie uit Velsen was overgekomen. Dit geschiedde met een op de Grote Markt uitgevoerde show met taptoe, welk muzikale evene ment op deze mooie zomeravond een bij zonder grote belangstelling trok. Ook het gemeentebestuur e.a. autoriteiten had den zich van een plaatsje op het plein ver zekerd. Onder leiding van de heer W. van der eijlpwerden de ingewikkelde figuren van de show met elan door de muzikanten uit gevoerd en ook de harmijni^ liet zich bij de taptoe met veel genoegen beluisteren. Ongetwijfeld' heeft „Soli Deo Gloria" een uitstekende indruk achtergelaten bij dit Belgische publiek, dat als kenner en liefhebber van harmoniemuziek bekend staat en de verrichtingen van de Neder landers met kennis van zaken en kritische blikken gadesloeg. Het luide applaus, waar mee het optreden in de openlucht telkens werd gehonoreerd wettigde de veronder stelling, dat de muzikale prestaties van „Soli Deo Gloria" de toets van deze kri tiek in alle opzichten konden doorstaan. Voor de Nederlandse gasten verkreeg de ze eerste bezoekdag daarop een bijzonder plezierig besluit door een jubileumtuin feest, dat achter het gebouw van de Ka tholieke Kring in Lokeren werd gegeven. Een feest, dat geheel in het teken der verbroedering was geplaatst, hetgeen met behulp van muziek, zang en dans tot diep in de nacht volledig werd waar gemaakt. De tweede bezoekdag werd ingezet met een jubelmis in de fraaie historische de- kanale kerk van Lokeren, waarna beide korpsen zich tot één muziekgezelschap verenigden voor een mars door de Dur- mestad. Ook deze harmonieuze wandeling trok een grote belangstelling, evenals het concert, dat door „Soli Deo Gloria" daar op onder leiding van de heer J. J. Heere mans in de muziektent op de Gr. Markt werd gegeven. Deze uitvoering betekende tevens het einde van de openlijke repre sentatie van het korps uit Velsen. Doch allerminst van de verbroedering tussen de wederzijdse leden, welke tot het uur van vertrek in de meest vriendschappe lijke verstandhouding werd voortgezet. De heer G. W. F. de Man tekent het Gulden Boek van Lokeren. Rechts van hem burgemeester Robert de Noos. Twee in Velsen zeer bekende r.k. gees telijken hebben in het afgelopen weekein de afscheid genomen. In Driehuis hebben velen pater drs. Van de Geijn, de voormalige rector van het r.k. gymnastium Paulinum de hand ge drukt en veel geluk gewenst met het proefschrift (tiver een taal op" Nieuw- Guinea)wè&raan hij werkt, i Na zeventien jaar in Ijmmiden-roost te hebben gewerkt, waarvan de laatste zes jaar als gardiaan van het klooster, heeft zondag pater Procopius O. F. M. cap. een afscheidsreceptie gehouden. Hij is be noemd tot aalmoezenier van een jeugd gevangenis in Brabant. Pater Proscopius is in Santpoort geboren; zijn afscheid be tekent dus een afscheid van zijn geboor testreek, waar hij veel familieleden vele vrienden heeft. De receptie werd druk bezocht. Advertentie De Koninklijke Katholieke Stedelijke Harmonie en „Soli Deo Gloria" ge zamenlijk op mars door Lokeren. Het zaterdag en zondag door de r.-k. harmonie „Soli Deo Gloria" uit Velsen gebrachte tegenbezoek aan de Koninklijke Katolieke Stedelijke Harmonie in Imkeren welke muzikale visite zoals bekend plaats had in het kader van de culturele uitwisseling tussen beide gemeenten is onwillekeurig uitgelopen op een wedstrijd in Vlaamse en Nederlandse gastvrijheid. Hier moet dan direct aan worden toegevoegd, dat deze sympathieke krachtmeting onbeslist is ge ëindigd. Weliswaar hebben de Belgische gasten Velsen verleden week verlaten met de beste herinneringen aan een spontaan en uitgebreid onthaal, doch daar staat tegenover dat de ontvangst der Nederlanders stellig niet minder hartelijk is geweest. En zonder nu de families in Lokeren tekort te willen doen in waar dering voor de gulle manier, waarop zij hun woningen voor diverse leden van de harmonie uit Velsen hebben opengesteld, dient toch even te worden gewezen op de geste van de pater-minderbroeders uit de Durmestad, die niet alleen de meeste Nederlanders in hun modern Sint Antoniuscollege gastvrijheid verleen den, maar die het bovendien met de voortreffelijke en overvloedig geserveerde maaltijden ruimschoots tegen een gerenommeerd hotel hebben opgenomen. 3f! j rtob:."TrI i t.jbnui;

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 5