Alleen 's ochtends kwamen de zeilers in de Braassemweek maandag aan hun trekken Leen Jansen dankte zege op Nehring aan z'n grotere ijver Haarlems B-ploeg verrassend winnaar in stedentoernooi m Urdy Maid kan gaan winnen nu Yankee Maid naar Rusland is Coen Niesten zette racefiets aan de kant BMW Isf f. 5.295.- BMW <^f. 5.295.- Peter de Jong won in Leimuiden Beattie gaat clubs tijdelijk helpen Beker wed str i j den amateurvoetbal in ere hersteld Betaald voetbal op 25 augustus Berkhout en Jacob met de hoofden tegen elkaar Winst van 5-2 in de finale %z, Jan Hein Donner bedwong Larsen Tien nummers op woensdagavond Succesvol renner terug in tuindersvak Ook Abe Lenstra op transferlijst 13 DINSDAG 16 JULI 1963 W 's ZOMERS ZIJN SIGAREN DE SIGAAR Vooral als U niet meer stookt, is het vaak vochtig: in huis. Te vochtig voor sigaren. U kunt ze nooit zo goed drooghouden, als de sigarenwinkelier dat kan. Enhet minste vocht tast de eigarensmaak aan. Toch kunt U sinds kort rustig een paar re serve-doosjes sigaren in huis nemen: Senator Special senori- tas. Die sigaartjes zijn namelijk veilig geborgen in de unieke luoht- en vochtwerende Tropi- cal-verpakking. Zo blijft het milde, geurige aroma goed be waard. Koop maar eens een paar doosjes-met-de-flappen. Senator Special senoritaa kosten 11 ct. Coureur verongelukt de ruime, zuinige gezinsauto SI 1 RCH 1952 tegen WSV Militaire basketbalploeg staat laag geklasseerd Op de derde zeildag van de internatio nale Braassemweek 1963 zijn alleen de deelnemers die in de ochtenduren aan de start verschenen volledig aan hun trekken gekomen. In de middaguren zorgde een uitgebreide regenzone voor moeilijkheden doordat de windkracht af nam. Pech had den de deelnemers in de Valken-klasse. Door de protestcommissie werd de wed strijd ongeldig verklaard. Na een valse start was het Hoppe die bij het tweede vertrek de leiding nam. Arie Klein passeerde hem echter spoedig en halverwege de eerste ronde leidde de Kaagzeiler met duidelijke voorsprong. Toen Klein aan zijn tweede ronde zou be ginnen zag hij op het startschip de afkor- tingsvlag hangen, waarna de zeilende ijs hockeyer volkomen terecht aanstalten maakte om de wal op te zoeken. De ge baren vanaf het startschip waren er ech ter de 'oorzaak van dat de Hagenaar toch nog aan zijn tweede ronde begon. Een en ander had hem echter zoveel snelheid ge kost dat anderen hem gemakkelijk pas seerden. Klein kwam hierdoor niet verder dan de achtste plaats. De zege was voor een andere zeiler, die ook al triomfen als ijshockey-er heeft gevierd, Rolf von der Baumen. Na afloop diende Klein een pro test in tegen de organisatie. Het protest werd toegewezen en besloten werd dat de wedstrijd woensdag wordt overgevaren. In de Flying-Dutchmanklasse heeft Bart Kraan, ondanks zijn uitsluiting van zon dagmorgen, de hoofdprijs al vrijwel in zijn bezit. Maandag ging Kraan opnieuw als eerste over de finish-lijn. Imhoff, die lang de leiding had, bleef op de uitgekookte slagen van Kraan het antwoord schuldig en viel terug. Vroege, die zich op de helft van de wedstrijd naar voren wist te wer ken tot kort achter leider Kraan, kon die positie niet handhaven en werd vierde. Hans van der Velde staat er bij de re genbogen na de wedstrijd van maandag uitstekend voor. Halverwege de race lag hij op de derde plaats achter Bakker en Kist. De sterk afflauwende wind speelde Advertentie De wielerronde van Leimuiden, die maan dagavond in stromende regen ais een club ontmoeting tussen het Halfwegse „De Ba taaf" en „Swift" uit Leiden werd verre den, heeft 'n overwinning opgeleverd voor Peter de Jong (Swift). Samen met zijn clubmakker Piet Bergman en de „Bataaf- rijder Piet Rinkel, waarover hij in de eindsprint met twee lengtes verschil zege vierde, was De Jong in de slotfase van de strijd uit het peloton ontsnapt. Door de vele premiesprints bleef alles aanvankelijk bijeen. Pas in de eindfase kreeg Rinkel een kans om te ontsnappen. Zijn clubmakkers lieten hem rustig gaan en legden daarna ook de „Swiff'-rijders De Jong en Bregman geen strobreed in de weg. De plaatselijke favoriet Krijn Post begon weliswaar aan een ouderwetse achtervolging en werd daarbij luide aange moedigd, maar zijn sprong kwam te laat en reikte niet ver genoeg om de drie koplopers nog te kunnen achterhalen. De uitslag was: 1. P. de Jong, Roelofa- rendsveen (S), de 48 kilometer in 1 uur 12 min. en 23 sec.; 2. P. Bregman, Lei den (S); 3; P. Rinkel, Aalsmeer (B); Jan Zomer, Halfweg (B); 7. J. Hoogland, Aals meer (B); 8. C. Schijff, Rijnsburg (S); 9. G. Wesseling, Halfweg (B); 10. C. Breed, Nieuw Vennep (B). De leidersprijs kwam in het bezit van Cees Schijff. Hij was tij dens de wedstrijd de meeste keren als eerste over de streep gegaan. Andy Beattie, een vroegere Schotse voetbalster, heeft zich gevestigd als de eerste Britse free lance voetbalmanager. Beattie, die onlangs is afgetreden als ma nager van Nottingham Forest, hoop te kun nen profiteren van het aannemen en ont slaan van managers, dat zo veelvuldig in het Britse voetbal voorkomt. Engelse clubs die niet in vorm kunnen komen zijn er gauw bij om hun manager te ontslaan. Beattie zegt dat er altijd wel een club is zonder manager. Hij wil dan tijdelijk in dienst treden bij zo'n club als waar nemende manager. Hij adviseert de club, helpt een nieuwe manager te vinden en probeert het elftal op de goede weg te helpen. Hij blijft een of twee jaar bij zo'n club en gaat dan, zonder moeilijkheden of ruzie, over naar een andere. In de dertiger jaren is Beattie vier keer uitgekomen als halfspeler voor Schotland. Van der Velde in zijn kaart. Juist bij die wind loopt de „Duke" bijzonder goed. Zowel Bakker als Kist werd dan ook ge passeerd door de Braassem-zeiler. De uitslagen van de voor de Braassem week gezeilde wedstrijden, luiden: Sternklasse: ochtendrace: 1. Van de Waal (Aegir) met Windbreker, 2. Boeije (Ondine) met Daphnia; middagrace: 1. De Bruijn (De Kaag) met Groenzieter; 2. Van Kra nen (Nw Meer) met Batjevier. Finnjollenklasse: ochtendrace: 1. Otto (Het Witte Huis) met Andy, 2. Van Vliet (Elfhoeven) met NN; middagrace: 1. Visser (Vinkev. Abcoude) met Mistral, 2. Van der Want (R. en ZV Gouda) met Finn Up. Olympiajollenklasse: ochtendrace: 1. Loogman (De Kaag) met Meo Veto, 2. Ouwehand (WV Aalsmeer) met Claes Compaen; middagrace. 1. Jansen (WV Am sterdam) met Zomerweelde; 2. mej. E. van Roessel (WV Aalsmeer) met The Saint. 12 voetsjollenklasse: 1. Bulters (De Kaag) met Wildzang 2; 2. mevr. M. Plantinga Tims (De Kaag) met Clipper. Flyingdutchmanklasse: 1. B. Kraan (WV Braassem) met Gladde Aal, 2. Imhoff (De Kaag) met Stormy. Flying Juniorklasse: 1. D. Dudok van Heel (Loosdrecht) met Flevor jr 2, 2. Lo- dewijks (Loosdrecht) met Patras 2. 12 m2 Sharpieklasse: 1. Guldemond (De Kaag) met Spotvogel, 2. Seret (De Kaag) met Kimuka. Regenboogklasse: 1. Van der Velde (Braassem) met Duke, 2. Van der Hulst (Braassem) met Kwikstaart 2. 16m2 klasse A: 1. Spaargaren (Aals meer) met Magdrieja; 2. Blonk (Nieuw koop) met Keesie. Vrijheidsklasse: ochtendrace: 1. Graaf land jr. (Elfhoeven) met Ran, 2. Van Wely (De Maas) met Felucca, middagrace: 1. Graafland jr., 2. De Reuver (Het Witte Huis) met Kusm'us. Pampusklasse: 1. Pauli (De Kaag) met Watergeus, 2. Labouchère (De Kaag) met Optimist. De bekerwedstrijden voor het amateur voetbal worden in ere hersteld. Er zal districtsgewijze worden gespeeld volgens het zogenaamde knock-out systeem, dus niet in poules, zoals enkele jaren geleden. Voor de winnaars in elk district stelt het bestuur van de KNVB een fraaie zilveren beker beschikbaar, die direct eigendom wordt. De eerste ronde, die open staat voor de derde- en vierdeklassers, is vastge steld op zondag 29 september; aan de twee de ronde, die op zondag 17 november wordt gehouden, nemen deel de winnaars van de eerste ronde en de tweedeklassers. In de derde ronde de data van deze en volgende ronden zullen nog nader worden bepaald zullen uitkomen de winnaars van de tweede ronde en de eersteklassers. Eventueel zal een tussenronde worden vastgesteld om op 32 of 16 elftallen te ko men. De competitie voor het betaald voetbal zal, krachtens nader besluit van het sec- tiebestuur betaald voetbal van de KNVB, voor wat betreft de ere-divisie, de eerste divisie, de tweede divisie en de reserve lste divisie beginnen op zondag 25 augus tus. De competitie voor het jeugdvoetbal zal starten op zaterdag 7 september en die voor de reserve tweede divisie op zondag 8 september. Bij een slippartij tijdens de twaalf uurs rit op de Nurburgring raakte de Alfa Ro meo van Michael Rader van de weg. De 28-jarige Duitser werd uit zijn wagen geslingerd en ernstig gewond. Hij stierf tij dens het vervoer naar het ziekenhuis. Advertentie Import: N.V. Alimpo, Parkstraat 91a. Den Haag, Tel. (070) 184848 De toeschouwers in het Scheveningse Kurhaus, waar maandagavond internatio nale bokswedstrijden werden gehouden, slaakten na afloop van de hoofdpartij een zucht van verlichting. Wat de halfzwaar gewichten Leen Jansen en Rudi Nehring in tien ronden hadden laten zien, was weinig spectaculair. Dat Jansen dit saaie gevecht uiteindelijk op punten won, had de Rotterdammer uitsluitend aan zijn gro tere ijver tc danken. Toch was het allemaal hoopgevend he gonnen. Jansen, die zijn knock out zege op Nehring nog in gedachte had, begon zijn tegenstander die het midden van de ring hield, direct in hoog tempo te be> strijden. Voorlopig boekte de Nederlander in zo verre succes, dat hij de linkerwenk brauw van Nehring bloedend verwondde Alleen de vierde ronde kon het gevecht de aandacht even boeien. Nehring liet zijn statische bokswijze even varen en met Advertentie krachtig "raspaard van een vermaarde stal" Import: N.V. Alimpo, Parkstraat 91a, Den Haag, Tel. (070) 184846 Onder voor softbal ideale weersomstan digheden is voor de derde keer het ste dentoernooi van de NDSB op de velden van de BVC Bloemendaal gespeeld. Op merkelijk was in dit toernooi de Haarlem se suprematie. Het A-team en het B-team bereikten de finale. In een zeer spannen de wedstrijd bleef het B-negental de A- ploeg met 5-2 de baas. In poule A was het optreden van Den Haag zeer teleurstellend. Dezelfde ploeg die vorige week over Haarlem zegevierde werd nu kansloos zowel* door Amsterdam als Haarlem verslagen. In de Haarlemse ploeg bleek werpster Jetta van 't Land weer moeilijk te bespelen. Wel werd zij door de Haagse meisjes flink geslagen, doch vrijwel iedere slag betekende een vangkans. Kansloos ging Den Haag, mede dankzij goed veldwerk van Nel Goedhart, met 7-1 ten onder. Tegen Amsterdam trad Haarlem met werpster Ria Samson aan. Deze all-round speelster bleek voor Amsterdam te sterk. Een onnauwkeurigheid in het Haarlem veldwerk ontnam haar de no-run zege. Haarlem besliste de wedstrijd in de zesde innings. Met Nel Goedhart op het honk sloeg Toos van Galen een home-run. De door fouten verkregen 3-1 voorsprong werd toen gebracht op 5-1. In poule 8 waren Almelo en het Zuiden niet in staat Haarlem B veel moeilijkhe den in de weg te leggen. Met 18-3 en 14-2 bleef Haarlem aan de gunstige kant van de score. Almelo tegen Zuid eindigde on beslist: 10-10. Toch boekte ook Almelo nog een succes. Onder leiding van Jeen Ho nig werd in de wedstrijd om de vijfde en zesde plaats met 10-9 van Den Haag gewonnen. In de strijd om de derde plaats bleek Zuid voor Amsterdam geen partij. Het zui delijke enthousiasme moest het hier afleg gen tegen de grotere tactische en techni sche vaardigheid van Amsterdam. Duide lijk bleek dat het Zuiden te weinig contact met het Westen heeft. Een nauwer con tact zou het zuidelijke spel zeker zowel technisch als tactisch in gunstige zin kun nen beïnvloeden. De wedstrijd om de eerste prijs werd ondanks het feit dat twee Haarlemse ploe gen tegen elkaar aantraden bijzonder spec taculair. Ook de rivaliteit tussen beide ploegen beïnvloeden de wedstrijd gunstig. De basis voor de zege legde Haarlem B in de tweede innings. Pien Immer opende met een honkslag. Een onschuldig lijkende klap van Yvonne Immer stichtte vervol gens zoveel verwarring, dat plotseling twee honken bezet waren. Een fout op een slag van Yvonne Bu.-ga en een honkslag van Ria van der Putten betekende toen 3-0. Het A-team kreeg ondanks enkele vrije lopen geen kans te scoren. Haarlem B ging echter door. Op een honkslag van Thea van der Stoop kon Dinie Zwaneveld 4-0 scoren. Krachtig kwam Haarlem A terug. Zowel Ria Samson als Nel Goedhart haakte de bal goed voor drie honken. Het veldwerk van Haarlem B bleef echter accuraat. Er werd geen fout gemaakt en een vang van de uitstekende verreveldster Paula van der Mark bedwong de scoringsdrift. In de vijf de innings kon dezelfde speelster via eèn honkslag en een gestolen thuishonk de score op 5-2 brengen. Wat Haarlem A ook probeerde, het B-team bleef overeind. Een vangbal van Gerda Cammenga bezegelde definitief het lot van Haarlem A. De ploeg met de misschien kwalitatief mindere speelsters had dankzij een betere mentali teit en grotere homogeniteit verdiend ge wonnen. De prijzen werden na afloop met passen de woorden door Bondsvoorzitter Hoff aan de winnaars uitgereikt. Een bijzonder leu ke attentie had het districtsbestuur Haar lem voor de dames, die een home-run ge slagen hadden. Alle gelukkigen kwamen in het bezit van een miniatuur softbalknup- pel met inscriptie. korte rechtse hoeken dreef hij de Neder lander in het nauw. Jansen redde zich uit de moeilijkheden, waarna de partij zich naar een moeizaam einde sleepte. Na de pauze deed zich een uniek feit voor in de geschiedenis van de Nederland se bokssport, toen de bantams Berkhout en Jacob in de zesde ronde met de hoof den tegen elkaar sloegen en beiden niet meer in staat waren verder te boksen, zodat de partij geen uitslag kreeg. Tot op dat moment hadden beide pugilisten een aantrekkelijk gevecht geleverd, waarin tempo en techniek hoogtij vierden. De avond werd besloten met een gooi en smijtpartij tussen de Surinamer Waldo Dors en de Fransman Heddebaux. De Su rinamer won uiteindelijk, omdat hij een openbare waarschuwing minder kreeg dan de Fransman. De verdere uitslagen luiden: amateurs weltergewicht: John Lally (G.B.) wint op punten van Van Geest (Ned.); Aad Jan sen (Ned.) wint op punten van Lucien Darey (Fr.); lichtgewicht: Schaay (Ned.) wint op punten van Jean Renaud (Fr.). Maandagavond werden in Halle de af gebroken partijen uit de elfde en twaalfde ronde van het zone-schaaktoernooi voort gezet. De Nederlander Donner won zijn partij uit, de twaalfde ronde tegen de Deen Larsen, eerste op de ranglijst, doordat zijn tegenstander te fel op winst speelde. Lar sen maakte een blunder en verloor daarna spoedig. Larsen deelt nu de eerste plaats met de Hongaar Portisch. Beide spelers vergaarden 8V2 punt Donner staat met 5'/a punt op de twaalfde plaats. De uitslagen waren- elfde ronde: Trifu- novic (J.sl.)Larsen (Den.) remise, Weste- rinen (Fint.)Ofstad (Noorw.) remise, Kanko (Finl.)Doda (Polen) remise; twaalfde ronde: Larsen (Den.)Donner (Ned.) 0-1, Minew (Buig.)Kanko (Polen) remise, Robatsch (Oost.)Doda (Polen) 1-0. Jansen (links) doorbreekt de dekking van Nehring. Op woensdagavond 24 juli aanvang 6.45 uur, speelt het kampioenselftal van RCH (1952) een wedstrijd tegen WSV (voet balvereniging Stichting Vogelenzang) ver sterkt met 4 SIZO (Hillegom) spelers. RCH komt met de ^olgende spelers in het veld: Wille, Romviel, Van Reenen, De Wette, Van de Brink, Vos, Lasschuit, Koster, Biesbrouck, Koppe en Honout. De drumband van de muziekvereniging „Kunst na Arbeid" verleent medewerking. De wedstrijd wordt gespeeld op het ter rein van VVSV gelegen op het terrein van ziekenhuis „Vogelenzang" in Bennebroek. De woensdagavondmeetings op Duindigt zijn een succes: veel publiek, hoge totali sator-omzet en grotë velden. Voor wóens dagavond aanstaande zélfs van dien aard, dat het programma door splitsingen op tien nummers komt. Het hoofdnummer is voor de sprinters Nu Yankee Maid door haar reis naar Rus land niet aan de start komt heeft Urdy Mars een eerste kans om Vlieger D en IJsselmonde te overtroeven. Outsider is Radbout. Bij de 2-jarigen komt een bescheiden veld aan de start, maar alle cracks zijn van de partij. De goede Carlos Pluto kan zijn ongeslagen record handhaven door Checkmate en Coco S voor de derde maal te kloppen. Ook de in grote vorm lopende Anna Scotch kan in de eerste afdeling van de Achterhoek-prijs haar successen met een zege voortzetten, ten koste van Yonker As ter en Attila. Outsider is Zatopeka B. De tweede afdeling kan een prooi worden voor Y Saint Parisien, die daarmee zijn abonnement op de tweede plaats zal be- Het Nederlands militair basketbalteam, dat het in de voorronden van het inter nationale militaire basketbalkampioen schap in Saloniki (Griekenland) niet tot een overwinning heeft kunnen brengen, is ingedeeld in de laagste afdeling van de finale-groep, samen met Marokko "en Luxemburg. Zij zullen strijden om de 9de. 10de en 11de plaats. De strijd om de eerste vier plaatsen zal gaan tussen de Verenigde Staten, Tur kije. Frankrijk en België. In de groep om de vijfde tot en met achtste plaats komen uit Griekenland, de Verenigde Arabische Republiek, West-Duitsland en Irak. België heeft maandag met 94-53 gewon nen van Irak. De ruststand was 41-25. Amerika versloeg voorts Turkije met 83-46 (38-15). Nederland verloor met 75-58 van Griekenland. De ruststand was 33-33. Coen Niesten heeft de actieve wieler- sportbenefening vaarwel gezegd. Zonder enig uiterlijk vertoon heeft de in Heems kerk wonende Beverwijker afscheid geno men van de fiets, waarop hij zovele fraaie successen behaalde. Er zat voor Niesten geen perspectief meer in de wielersport. Hij is nu weer als tuinder in het bedrijf van zijn vader aan de slag gegaan en zal dit eerlang van hem overnemen. Het fietsen en daarbij strijd leveren is voor Coen. Niesten, 30 augustus 1938 in Beverwijk geboren, altijd zijn lust en zijn leven geweest. Ondanks zijn gemis aan een flitsend eindschot, waardoor zijn strijd lust niet altijd naar waarde werd beloond, reed hij als aspirant (6), nieuweling (13) en amateur (18) toch nog 37 overwinnin gen bijeen. Om van zijn vele ereplaat sen nog maar niet te spreken. Zijn mooi ste triomfen behaalde hij in de „klassie ke" wegwedstrijden, zoals de Rondes van Overijssel en Gelderland (met drie minuten voorsprong) én de tweedaagse van Bissegem in België. Met zijn vele ervaringen als amateur opgedaan, is de Beverwijker in het voor jaar van 1959 overgegaan naar de onaf- hankelijken en zijn eerste seizoen als zo danig werd meteen een voltreffer. Het de marrerende Coentje van weleer, dat op de meest ongelegen momenten in het of fensief ging, ontpopte zich als een vol leerd beroepsrijder; zijn wilde koersdrif- ten had hij van zich afgeworpen en on der de „geldrijders" kwam hij pas in de slotfase van de koers uit zijn schulp, om dan keihard toe te slaan. Die tactiek heeft hem geen windeieren gelegd, want hij werd op deze wijze winnaar in Groesbeek, Angoulème (Frankrijk), Moerzeke en Zo- mergem (België), Zandvoort en reed al leen in Poeldijk, een koers met amateurs, een ouderwets aanvallende koers. Twee van deze wedstrijden, die in Groesbeek en Zandvoort, telden mee voor het natio nale Wegkampioenschap, maar door de toe gepaste puntentelling kwam Niesten die in de eerste rit op het Adsteegcircuit 24ste was geworden toen niet in het bezit van de fel begeerde titel. Voorts reed Niesten als debuterend be roepsrijder een beste koers in het wereld kampioenschap op de weg in Zandvoort, waarin hij achtste werd en door zijn deel neming de volledige profstatus moest aan vaarden, en deed in het seizoen van '59 van zich spreken door samen met de snelle Belg Rik van Looy aan de finish van de „klassieker" Parijs-Tours te arri veren. Het was toen voor de snellere Belg een koud kunstje om de Beverwijker van een unieke triomf te weerhouden. Door een ongelukkige val in de Tour de France, waarbij hij een gebroken sleu telbeen opliep en vier weken niet heeft kunnen fietsen of trainen, is het tweede seizoen van Niesten als beroepsrenner minder succesvol verlopen. Nochtans werd hij eervol derde in de Ronde van Neder land, vierde in de Ronde van Luxemburg en wist hij voor het eerst in zijn wieier- loopbaan voor eigen publiek de Ronde van Beverwijk te winnen. Als amateur was hem dat nog nimmer gelukt. In het seizoen 1961 zijn derde als beroepsrenner ging het heel wat min der best met Coen en bleven de overwin ningen achterwege. Hij gaf er bovendien in de etappe van St. Etienne naar Gre noble in de Tour de France de brui aan en daarvan heeft hij achteraf wel spijt gehad. Het vorige jaar heeft de Beverwij ker zich daarvoor enigszins gerevancheerd door in eigen land de Rondes van Krui- ningen, 's Heerehhoek en Heemskerk te winnen. Dit seizoen wilde het ech ter weer niet al te best lukken in de verschillende koersen en daarom heeft Coen Niesten het zekere voor het onzekere genomen en is hij weer tuinder geworden. Er zijn dan ook maar heel weinig ren ners die in de wielersport werkelijk slagen en een goed belegde boterham kunnen verdienen. eindigen. Tweede en derde zullen worden Acrobaat en Zita H. In het nummer voor de leerlingen heeft Yackie Moore na zijn laatste voortreffe lijke verrichtingen wederom'een kans op een eerste plaats, gevolgd door Alkestis en Zanto. Ook IJsloper heeft in de Loos- drecht-prijs weinig te vrezen, daar hij in zijn huidige vorm X-Hanover en Yostra moet kunnen slaan. Outsider is William Axkit, die 20 meter ontheffing geniet. Zonder fouten kan Bento de Vakantie- prijs winnen van Anita en Bonny Julia. Een mogelijke outsider is Allstar Boy. In het met 17 paarden bezette nummer om de Veluwe-prijs is Ypsilon Saint we derom de favoriet, doch met 40 meter ach terstand op Boy Scotch en Zoon van Ca lumet zal zijn te verwachten overwinning niet met een straatlengte behaald kunnen worden. Outsider is Angeline B. Van het zeer grote veld volbloeds in de Ardennen-prijs heeft stal De Bloemert (Seven Sisters, Flying Peter) de beste kan sen op een overwinning. De bedreiging komt van Mambo en de altijd gevaarlijke Country Girl. De ren voor amateurs en amatrices is bijzonder open, doch na zijn recente prestatie mag Paturion als de snel ste worden gezien, gevolgd door Wilming ton. die door Eddy van Dijk bijzonder goed wordt gereden. De derde gegadigde is Susie Darlin. Enschedese Boys wil de oud-internatio naal Abe Lenstra van de hand doen. De Enschedese eerste divisie-club heeft hem namelijk op de transferlijst geplaatst. Ver der komt op de aanvullende lijst per 15 juli, op eigen verzoek, de internationaal Henk Groot (Ajax) voor. Deze lijst vermeldt in totaal de namen van 71 semi-profvoetballers, o.a. die van Mick Clavan, die inmiddels door ADO aan SHS is overgedaan, Hanek, Lörincz, Hout koper en S. Tijm (allen Alkmaar), Koole en Weber (beiden DOS)), Heerschop (PSV), Wering (GVAV), Allart (SVV), Jaski (Haarlem), Marcus (HVC), Beerendonk (Vitesse). Van Elderen en Smolders (bei den Willem II) en v. d. Weerd (Wage- ningen). De volledige aanvullende lijst ziet er als volgt uit: Op verzoek van de vereniging: ADO: M. Clavan; AGOVV: J. H. Hartjes; Alk maar: J. Hanek en T. Lörincz; DFC: L. de Visser; DOS: A. de Bondt; Enschedese Boys: A. Lenstra; Haarlem: A. Jacobs, J. Ramkema, B. de Ridder en E. Souve- rein; HVC: J. van Barneveld, D. Hanas- bei. A. Heijerman, C. Houtveen, J. Neder- hand, R. Paauwe, P. Roos, A. Smits en E Wouterse; KFC: D. Bosschieter; Limbur- gia: H. Bisschops; Roda J.C.: J. Buettgen, K. H. Fraentz. G. Hansen en J. Radema ker; Stormvogels: J. J. de Bruin P v Duyvenbode, J. P. Egner, Th. v. Kampen, W. v. Kampen, W. R. Maarleveld. L. G. Nieuwenhuis, J. Visser en J. de Vries; ZFC: J. Ruijter en A. Schuerman; Zwarte- meer: J. ten Klooster. Op verzoek van de speler; Ajax: H. Groot; Alkmaar: C. Heymans, J. Houtko per en S. Tijm; Be Quick: Chr. Eimers en A. Hansems sr.;DOS: J. Koole en G. We ber; Enschedese Boys: K. Weijdijk; Excel sior: E. W. Hoek; GVAV: H. Weering; Haarlem: F. C. Jaski; Heerenveen; H. j! Hartkamp; Heracles: B. Bartelink; Hil versum: E. Pluim; HVC: B. Marcus; Lim- burgia: K. Muyres: NEC: F. Stallen- PSV- C. Heerschop; Roda J.C.: K. Bauling, J. Cox, A. Ederveen, P. Ewe en P. Kusters; SHS: R. Timmer; Stormvogels: J. G. Piro- vano; Sparta: H. M. Jansen; SVV: J. J. Allart; Vitesse: L. Beerendonk en G. Mau- rits; Wageningen: A. J. v. d. Weerd; Wil lem II: N. van Elderen en A. F. Smolders.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 13