Stichting bestrijdt verlet in de bouwnijverheid 3 QUIMBO EN HET VREEMDE EI POLLE, PELLI EN PINGO Chefarine 4" AGENDA. Philips bouwt in Eindhoven een electronisch centrum (^Kort en bondig Koningin krijgt eredoctoraat van Groningen Nederlands schip in botsing Demonstratie eindigde in de gier Minister antwoordt Kamerlid Koekoek Onderzoek naar de dood van huzaar Vrouw sticht brand in Soestdijk Mr. P. H. Smits gaat heen als president van Hoge Raad 14) Acht politieke partijen krijgen zendtijd Jongens vinden kanon en landmijnen Marinierskapel maakt uitstekende indruk Alarminstallatie was slecht gedemonteerd Bestrijding van pijn belangrijk verbeterd! Opklaringen DINSDAG 16 JULI 1963 2 Kerkelijk nieuws f 1. Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk Gaat u met vakantie? Indonesië vraagt van Nederland museum stukken terug HÏÏ DOMMERTJE! ALTIJD 606D OPLETTEN Tegen pijn en griep wordt meer en meer een combinatie gebruikt van geneesmiddelen die eikaars werking ondersteunen. De combinatie van Chefarine „4" werkt niet alleen krachtig maar ook veilig, want één der bestanddelen zorgt dat de maag niet van streek raakt. Aan koningin Juliana zal ter gelegenheid van het 350-jarig bestaan van de Gro ninger universiteit het eredoctoraat in de sociale wetenschappen worden verleend. De ere-promotie zal plaats hebben op 24 .iuni 1964. Promotor zal zijn prof. dr. P. J. Bouman. Dat de promotie zal plaatshebben in de faculteit van sociale wetenschappen heeft twee redenen, namelijk de grote so ciale belangstelling van koningin Juliana en het feit dat het de eerste erepromotie zal zijn van de nog jonge faculteit, die nu nog een interfaculteit is, maar het volgen de jaar zelfstandig zal zijn. Een Nederlandse vrachtvaarder is blij kens een mededeling van het bureau voor de veiligheid ter zee maandag ongeveer 53 km ten zuiden van Tokio in botsing ge komen met een Japans jacht met vier personen aan boord. Het jacht zonk en een van de leden der bemanning wordt vermist. De drie anderen zijn volgens 't bureau opgepikt door een passerend Japans schip. Er zijn geen Ne derlanders omgekomen. Het bureau deelde verder mede, dat het 10.200 ton metende Nederlandse schip, de ..Sinoutskerk". eigendom van de Verenig de Nederlandsche Scheepsvaartmij, geen schade heeft gekregen. Beide vaartuigen waren op weg naar Yokohama. Advertentie Reumatiek TOGAL HELPT Griep TOGAL HELPT Migraine TOGAL HELPT Menstruatiepijn TOGAL HELPT Verkouden TOGAL HELPT Hoofdpijn TOGAL HELPT Spit TOGAL HELPT Geref. Kerken (Vrijgemaakt) Beroepen te Abbotsford (Ontario), (Can. Ref. Church) J. J. Arnold te Amersfoort- West. Evang. Luth. Kerk Bedankt voor Amsterdam (toez.) J. Gronloh te Arnhem. Advertentie naif xware snag DRUM mwo In Rotterdam is opgericht de Stich ting Verletbestrijding Bouwnijverheid, die zich ten doel stelt het bevorderen van een vergroting van de produktie, onder meer door het verbeteren van de produktie-omstandigheden in de bouw nijverheid, in het bijzonder door het be strijden van het verlet. Dit doel hoopt men te bereiken door een diepgaande studie te maken van alle aan het arbeidsproces in de bouwnijverheid verbonden problemen en door het voeren van propaganda. Het bestuür van de stichting is samengesteld uit werkgevers en werknemers in het bouwbedrijf en amb tenaren. In feite komt deze stichting voort uit de commissie verletbestrijding, in februari 1963 door de minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid ingesteld. De stichting is doende met de besturing van onder andere de technische voorschrif ten met betrekking tot het doorwerken, aanvullende besteksbepalingen, het rijks goedkeuringsbeleid, kredietverlening in verband met aanschaffing van materiaal sociale aspecten en de wijze van research en voorlichting. Het accent ligt daarbij op de financiële en organisatorische aspecten Als men rekent dat in de periode van 1 juli 1962 tot 30 juni 1963 het aantal be schikbare werkdagen, met aftrek van va kantie, feest- en snipperdagen en wettig verzuim, 273 bedroeg, terwijl de arbeiders slechts 167 produktieve dagen hebben ge werkt, is het belang van het doel van de stichting duidelijk. c Grote Kerk, vandaag 20 u.: Orgelcon cert door Piet Kee. Frans Halsmuseum, vandaag 20.15 u.: Concert door 't Ost-schweizerisches Kam- merorchester St. Gallen o.l.v. Urs Schnei der. Solisten Francesca Heineken, alt en de violisten Madeleine Niggli, Marlies Kreith en Philipp Baumann. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „Muiterij op de Bounty", 14 j. Frans Hals, vandaag 14 en 20 u., overige dagen 14, 19 en 21.15 u.: „Bloedgeld", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Westend jungle':, 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Het mooiste meisje van de wereld", a.l. Minerva, 20.15 u.: „Jane Eyre", 14 j. Rembrandt, 14 en 20 u.: „Hatari", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De stomme getuige", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Het proces", 18 j. Monopole (Zandvoort), 14.30 u.: „De nieuwe avonturen van Dik Trom", a.l.; 19 en 21.30 u.: „Via Mala", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19e eeuw. Dagelijks ge opend van 10-17 u. en zon- en feestdagen van 13-17 u. Prentenkabinet: Expositie van grafiek van Wout van Heusden. Tot en met 20 juli. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein-Korte Houtstraat)Tentoon stelling van tekeningen van Lex Metz. Tot en met 31 juli. Dagelijks geopend van 10-18 en 20-24 u. en zaterdag en zondag tot 1 u. Dagelijks klassiek grammofoonpla- tenconcert van 21-22 u.: Beethoven. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Expositiezaal: zomertentoonstel- ling. Tot en met 10 augustus H. F Boot zaal: Expositie van oude bijbelse gravures van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 9-20 u. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20-22.30 u. Museum „Huis van Looy" (Kleine Hout weg-Kamperlaan): Tentoonstelling van cultuur-historische diorama's. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zon- en feestdagen van 13-17 u. Tej'em Museum (Spaarne 16): Tentoon stelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 11-17 u. en de eer ste zondag van de maand van 13-15 u. Vishal, Foto '63, tentoonstelling van amateurfotografen uit Haarlem en om geving. Dagelijks geopend van 10-17 u., van 13-29 juli, zondag 13-17 u., vrijdag avond 20-22 u. Linnaeushof, Bennebroek. Openlucht tentoonstelling van zomerbloemen. Mini- corso in tropentuin. Tentoonstelling van beeldhouwwerken van de „Carolus Kring" uit Den Haag. Dagelijks geopend van 9-18 uur. Huize Bloemenheuvel (Bloemendaalse- weg 158, Overveen): Tentoonstelling van werken van leden van genootschap „Kunst en liefde anno 1807" uit Utrecht. Dagelijks geopend van 1017 u. en zondag van 14 17 U. Tot en met 21 juli. Pinksterkerk (Camplaan, Heemstede): Tentoonstelling van tekeningen van Heem- steedse en Perzische kinderen, foto's en bijzonderheden van Dousadj. Ten bate van Actie Dousadj. Dagelijks geopend van 10- 12, 14-17 en 19.30-22 u. Tot en met 20 juli. DIVERSEN Café-chantant „Adam en Eva", Raam- vest: Iedere avond (behalve maandag) ge opend van 20 u. af. Van 21-23.15 u.: Cabaret door Fiet en Frans Koster, Natascha Emanuels en Enrico Neckheim (pianist). „Waagtaveerne" (DamstraaVSpaame) Iedere avond (behalve maandag) van 20 u. af: Internationaal liederenrepertoire door Cobi Schreyer en Ronnie Potsdammer. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 12 juli). DINSDAG 16 JULI City, 20 u.: „De worgers van Bombay". Café Kraak, Marktplein, 20 u.: ledenver gadering afdeling Velsen en omstreken van Ned. Ver. tot Bescherming van Die ren. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Openbare leeszaal, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Wqkerstraatweg 77, Vel- sen-Noord: *19 tot 21 u.; wijkcentrum „De Duinpan", Willem de Zwijgerlaan, Sant poort: 16 tot 18 en 19 tot 21 u. R.-K. leeszaal, middag en avond geslo ten. WOENSDAG 17 JULI City, 20 u.: „De worgers van Bombay". Pieter Vermeulenmuseum, zie onder dinsdag. Raadhuis, Velsen, 19.30 u.: vergadering gemeenteraad. Openbare leeszaal, Plein 1945: 10 tot 12.30, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; fi liaal Velsen-Noord: 14 tot 17 u. (jeugd); filiaal Wüstelaan 79, Santpoort: 14 tot 17 u. (jeugd). R.-K. leeszaal, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 u.; Jozefhuis, Banjaertstraat, Vel sen-Noord: 14 tot 17 u.; filiaal Wüstelaan 79, Santpoort: 14 tot 17 u. Beverwijk, Grote Kerk, 20 u.: concert door Hoorn's Kamerkoor, o.l.v. Willem Talsma. DINSDAG 16 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Lief de in de arena". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Summer Holiday". WOENSDAG 17 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Lief de in de arena". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Summer Holiday". en wilt u dat wij uw krant naar uw vakantie-adres opzenden 7 Stuurt u ons dan minstens drie dagen voor uw vertrek een briefkaart met vermelding van uw naam, uw vaste adres, uw vakantie-adres, de datum waarop de eerste krant naar uw vakantie-adres gezonden moet worden en de datum waarop de krant voor het laatst moet worden toegezonden. Als u de krant per week betaalt wilt u dan het abonnementsgeld voor de vakantieweken vooruit aan de bezor ger betalen DE ADMINISTRATIE De bijzonder slechte zomer van 1962 en de winter 1963 hebben niet alleen ernstige vertraging met name in de woningbouw veroorzaakt, maar ook het sociale fonds risicofonds bijna uitgeput. Het verlet kostte dit fonds 200 miljoen gulden in ac tiva. Overigens is het stichtingsbestuur wel volijverig zoals bleek op een perscom ferentie, gistermiddag in Rotterdam ge houden maar zelf niet bijzonder opti mistisch. In de eerste jaren zal door al lerlei maatregelen hooguit een vijf percent hogere produktie (overigens ongeveer vierduizend woningen) kunnen worden be reikt. In Denemarken, waar de omstandig heden vergelijkbaar zijn met hier, wist men na bijna vijftien jaar worstelen met het probleem het verlet tot de helft te verminderen. Men kan er doorwerken tot het vijf graden vriest. Men hoopt 1 oktober zover te zijn dat er concrete maatregelen kunnen worden voorgesteld en men weet zich daarbij ver zekerd van de steun van de overheid. Om het doel van de stichting te onderstrepen is in het bouwcentrum in Rotterdam een tentoonstelling over het bouwverlet ge opend. Een varkenshouder in hoosdrecht is er nu wel van overtuigd dat ijzeren gierputdeksels sterker zijn dan houten. Maar hij heeft er op een wel heel on aangename manier achter moeten komen. De gierputten stonden altijd open en dit was voor een Loosdrechtse politie man aanleiding naar B. en W. te stap pen en om maatregelen te verzoeken in verband met het gevaar voor kinderen. „IJzeren deksels op de putten" eiste het college, maar de varkenshouder vond dat het met houten deksels ook wel ging. De politie kwam controleren en be streed de mening van de varkenshou der, die prompt tot een demonstratie overging. „Kijk maar, hoe sterk ze zijn" zei hij, dansend op de deksel, maar de dans eindigde in een cata strofe, want de varkenshouder zakte door het hout en belandde tot zijn mid del in de gier. „De man is door handreiking weer op het droge gebracht" luidt de laatste zin uit het politierapport. De Indonesische minister voor Volks welvaart heeft er bij de Nederlandse auto riteiten op aangedrongen, de oude scrip turen van zijn land, die zich in musea in Nederland bevinden, terug te geven. Minister Moeljadi Djajamartout was van mening dat teruggave er ongetwijfeld toe zal bijdragen, de betrekkingen tussen In donesië en Nederland te versterken. „Tenuitvoerleggingen van rechterlijke uitspraken wegens overtreding van de In ventarisatieverordening Landbouwschap getuigen niet van een onjuist beleid. Het openbaar Ministerie is op grond van het Wetboek van Strafvordering verplicht tot tenuitvoerlegging ervan. Van de regering kan niet worden verwacht dat zij in af wijking van de wet instructie geeft de des betreffende veroordelingen niet ten uitvoer te leggen". Dit heeft de minister van Justitie geant woord op vragen van het Tweede-Kamer lid de heer Koekoek van de Boerenpartij. Bij alle veroordelingen tot een geldboe te legt de rechter overeenkomstig het Wet boek van Strafrecht tevens vervangende hechtenis op. De minister verklaart niet bereid te zijn maatregelen te nemen die ertoe strekken dat handhaving van wette lijke voorschriften achterwege blijft. De minister van Defensie, ir. Visser, heeft laten onderzoeken of 't verantwoord was aan een voor-medisch en psycholo gisch onderzoek in het herstelling- en oefen centrum te Austerlitz geplaatste huzaar streng arrest op te leggen. Het resultaat van dit onderzoek zal de minister aan de Tweede Kamer mededelen. Dit zegt de minister in antwoord op vra gen van het Eerste-Kamerlid prof. Die penhorst (A.R.) in verband met het feit dat een militair in de Juliana van Stol bergkazerne te Amersfoort zich van het leven beroofde. De minister zegt voor dit onderzek reeds opdracht te hebben gegeven voordat het Kamerlid zijn vraag stelde. Gisteravond heeft een 74-jarige vrouw in haar kamer in een pension aan de Korte Bergstraat te Soestdijk brand gesticht, die door een voorbijganger werd ontdekt. De brandweer bluste met twee stralen ne vel het vuur, dat de inboedel van de vrouw gedeeltelijk had vernield. Bij het onder zoek door politie en brandweer ontdekte men dat de brand was aangestoken. De vrouw \Aas tien minuten voor het ontdekken van de brand per fiets wegge gaan. Zij is nabij het paleis Soestdijk door de politie aangetroffen en naar het politie bureau overgebracht. Zij verkeerde in overspannen toestand. Met ingang van 1 december is op zijn verzoek aan mr. P. H. Smits eervol ont slag verleend als president van de Hoge Raad der Nederlanden, met dankbetuiging voor de landurige en gewichtige diensten in verschillende rechterlijke betrekkingen aan den lande bewezen. Na in 1924 gepromoveerd te zijn aan de gemeenteuniversiteit te Amsterdam was hij van 1925 tot 1929 advocaat en procureur in Arnhem en van 1929 tot 1941 rechter in de rechtbank te Amsterdam. Tot 1 januari 1959 had hij als raadsheer zitting in de Hoge Raad. Op die datum werd hij vice- president. Op 16 februari 1961 volgde hij mr. dr. J. Donner op als president. De raad van bestuur van Philips heeft het plan in Eindhoven een „electronisch centrum" te stichten waarin een perma nente tentoonstelling zal worden ingericht Philips is tot dit plan gekomen na een besluit tot het afzien van deelname aan grote wereldtentoonstellingen. De gelden, die daarmede gemoeid zouden zijn, zul len nu aan dit expositieproject ten goede komen. t i \r\ De totale kosten van dit project zullen meer dan twee miljoen gulden bedragen. Het ligt in de bedoeling dat dit centrum bezoekers uit binnen- en buitenland een duidelijk beeld zal geven van de ontwik keling van de techniek in die gebieden waarop de n.v. Philips werkzaam is. De expositie zal worden ondergebracht in een modern gebouw van spectaculaire vorm dat men in het voorjaar van 1966 hoopt te openen. Het terrein biedt verder de mogelijkheid om op den duur, naast het eigenlijke tentoonstellingsgebouw, an dere faciliteiten te verkrijgen. Hierbij valt te denken aan een gehoorzaal, waar de modernste ontwikkeling op het gebied van geluid, licht en inrichting kan worden ge toend, een restaurant, een toren als attrac tief element, een kleine glasblazerij en een boerderij. Voorlopig zal worden volstaan met het hoofdgebouw, dat een cirkelvorm heeft met een middellijn van ongeveer tachtig me- 140-141. De generaal van de zwarthelmen zag, hoe z'n soldaten op de vlucht sloegen. Woedend zwaaide hij met z'n zwaard. - Aanvallen, lafaards! brulde hij. Voor uit, de stad moet aangevallen worden! Maar de generaal kon zo hard schreeu wen en dreigen als hij woude vlucht was niet meer te stuiten. Niemand luis terde meer naar hem. Aanvallen! schreeuwde hij. Wie vlucht zal het bezuren! Aanvallen! Toen kreeg Tippie hem in 't oog. Het was, of hij het begreep.Hij rende op de generaal toe en pakte diens broek tus sen z'n tanden! PA5 OP! AUTN0 60ED UITKIJKEN AIS JE OP STRAAT LOOPT LUMMEL ter en waarvan de top ongeveer 28 me ter boven het maaiveld ligt. Het ontwerp van het project 1966 is van ir. L. K. Kalff. De gemeente Eindhoven heeft voor het I gebouw, dat voor het 75-jarig beétaan van Philips in 1966 gereed moet zijn, een ter rein van 58.009 vierkante meter ter be- scfiifcking gesteld. "Mén verwacht dat het „electronisch centrum" dat enig in de we reld zal; zijn, minstens driehonderdduizend mensen per jaar zal trekken. De kosten van het hoofdgebouw, dat een elipsvorm heeft, gedragen door twaalf pij lers van een kwart vierkante meter door snee, bedragen twaalf miljoen gulden. Het zal 28 meter hoog worden en een middel lijn van tachtig meter hebben. De drie expositiegaanderijen in de „Scho tel" worden gedragen door voorgespannen beton. De inhoud is 60.000 m3, de vloer oppervlakte 6.000 m2. Het hoofdgebouw wordt omgeven door parkaanleg. Voor de con^tructiemogelijkheden heeft men zich de medewerking verzekerd van de n.v. Hollandse Beton, de installaties zul len verzorgd worden door de technische bedrijven van Philips. Als adviseur is ten- tentoonstellingsexpert Jacques Kleiboer aangetrokken. Een bijzonderheid betreffende het hoofd gebouw is voorts dat het geen versierende ornamenten zal kennen doch een zuiver functioneel aspect zal krijgen. Staatssecretaris Scholten van O. K. en W. heeft het schema vastgesteld voor de radio-uitzendingen van acht politieke par tijen aan welke zendtijd is toegewezen. Eens in de veertien dagen krijgt het Ge reformeerd Politiek Verbond zendtijd op maandag, de P.S.P. op dinsdag, de V.V.D. op woensdag en de P.v.d.A. op donderdag. De week daarop, dus eveneens om de veertien dagen, komen respectievelijk de K.V.P., de Boerenpartij, de A.R.P. en de C.H.U. aan de beurt. De uitzendingen du ren van 18.20 tot 18.30 uur De eerste uit zending volgens deze regeling, die geldt van 1 september van dit jaar tot volgend jaar 1 juli, is op maandag 2 september. Twee jongens hebben bij het spelen in de duinen bij Hoek van Holland onder het zand een compleet luchtafweerkanon en een doos landmijnen gevonden. Zij wa ren zo verstandig niets aan te raken en hun vondst direct bij de politie te melden. De jongens waren doorgedrongen in ver boden gebied, dat nu extra bewaking heeft gekregen. De Nederlandse marinierskapel is het afgelopen weekeinde ongewild de oorzaak geweest van scherpe Belgische kritiek op de uitrusting van het muziekkorps der Bel gische zeemacht. Belgen, die tijdens de Marine-Benelux-1 dagen in Oostende beide korpsen in actie zagen, waren ronduit beschaamd over de sjofele indruk die de Belgische muzikan ten maakten in vergelijking met de keu rige uniformen van de Nederlandse mari niers. Als enig excuus voerde men hier aan dat de mariniers een eeuwenoude traditie achter zich hebben. Onderscheiding. Tot officier in de or de van Oranje-Nassau is benoemd drs. P. Brinkman, directeur van de rijkskweek school voor onderwijzers te Hengelo (O.). 103-jarige overleden. In het Friese dorpje Molenend is overleden mevrouw Loltje OostenbrugLaurman, die vorige week donderdag 103 jaar was geworden. Clandestiene zender. Opsporingsamb tenaren van de P.T.T. hebben in samen werking met de rijkspolitie in Hardenberg zondag de clandestiene zender „Hollandia'' opgespoord en in beslag genomen. De „ex ploitanten" een 27-jarige fabrieksarbeider en zijn vrouw kregen een proces-verbaal. In de afgelopen nacht heeft de Amers- foortse politie een Duitse inbreker kunnen arresteren die bq dt boerenleenbank zqn slag wilde slaan. De inbreker had de alarminstallatie ge demonteerd, maar niet helemaal goed, want de politie werd door de installatie ge waarschuwd. Ogenblikkelijk trokken enke le agenten naar het bankgebouw. De in breker zag zich de pas afgesneden. Geheel overstuur werd de man naar het politiebureau overgebracht. Daar bleek hij in het bezit te zijn van een alarmpistool, waarin een gaspatroon zat. Bovendien had hij een complete serie inbrekerswerktui gen bij zich, een masker en peper om eventuele speurhonden te verwarren. In de omgeving van de bank stond ook een personenauto, die aan de Duitser toe behoorde. Deze was in Duitsland al eens gearresteerd in verband met een roofover val. Advertentie Vier middelen in één tablet werken krachtiger zonder de maag van streek te maken I Glazen buisje 20 tabletten f 0.80 Handige stripverpakking 40 tabletten f 1,50 Voordelige flacon 100 tabletten f 3.50 Het K.N.M.I. deelt mee: De depressie, die gisteren ten westen van Schotland lag, verplaatste zich lang zaam in noordelijke richting. Randstorin- gen veroorzaken af en toe in ons land nog wat regen. Intussen nadert nu van de oceaan een gebied van wat hogere lucht druk dat morgen in de loop van de dag het weer gaat beïnvloeden. Aanvankelijk kan hier en daar nog een bui vallen maar- later zal het overwegend droog zijn met opklaringen, vooral in de kuststreken. Met westelijke winden wordt echter wat koe lere lucht aangevoerd, waardoor de tempe raturen in het binnenland over het al gemeen iets lager zullen zijn dan vandaag. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Nice Berlijn Frankfort Miinchen Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Rome Ajaccio Madrid Mallorca Lissabon regen regen zwaar regen regen zwaar bew. zwaar bew. regen geheel bew. zwaar bew. zwaar bew. regen half bew. onbewolkt licht bew. half bew. onbewolkt half bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt licht bew. licht bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt wind richting cemp. neerslag in mm ZW 19 0,3 zzw 22 9 ZW 19 2 ZW 24 6 ZW 22 3 zzw 24 0 wzw 24 0,2 z 25 0 zzw 20 0 zzw 20 0 zzo 19 3 windst. 20 1 windst. 19 2 ZW 19 1 ZW 22 8 ZW 24 0 zzw 25 0 w 27 0 zzw 29 0 n 26 0 zzo 26 0 wzw 28 0 ZW 24 0 windst. 27 0 windst. 27 0 windst. 27 0 verand. 26 0 windst. 27 0 windst. 29 0 nno 33 0 ono 28 0. windst. 33 0 windst. 30 0 nnw 28 0 Woensdag 17 juli Zon op 4.39 uur, onder 20.52 uur. Maan op 1.41 uur, onder 17.32 uur. Maanstanden 20 juli 21.43 uur nieuwe maan. 28 juli 14.13 uur eerste kwartier. Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 16 juli Hoog water 11.15 en 23.47 uur. Laag water 6.39 en 17.17 uur. Woensdag 17 juli Hoog water 12.29 en uur. Laag water 7.51 en 20.32 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 2