Vervalsersbende van OAS in Barcelona opgerold .*f Opperspion Gehlen ruimt 't veld na spionageproces „Jaar van internationale samenwerking" Rusland klaagt bij de UNO over Amerika's gedrag in de ruimte WERELDNIEUWS SMUfcai; I Modelkamers-verkoop Randoe Haarlem I Woninginrichting Randoe Van dag tot dag Verrassingsstaking van Brusselse ambtenaren Zuidafrikaans fruit wordt niet gelost Moderne drukkerij van bankpapier en documenten In opspraak door vele medewerkers uit de nazi-tijd Patiëntje uit Jemen wordt in Londen medisch onderzocht Gromiko doet Thant enkele suggesties Niemöller bepleit vrijlating Hess cs Uitzending schokt Britse t.v.-kijkers Pouillon tot vier jaar veroordeeld Bandopname Keeler leidt tot nieuwe ontwikkelingen VS trekken visum Willie Gallacher in raatótoel DINSDAG 16 JULI 1963 3 Amerikaanse opleiding voor Duitse Starfighter-piloten Veiligheidsraad maandag op Afrikaans verzoek bijeen Prominente oud-nazi's Slachtoffer van gifgas? Belgische communist uit de partij gestoten wegens pro-Chinese opvattingen Drie organisaties Arts verdedigde overspel Architect-oplichter hoort vonnis vanaf brancard Spionage-satellieten en naaldjesgordels 0p de Elias 1 Blijkens mededelingen van het „Com! té 29 november 1962", dat verantwoorde' lijk is voor de demonstratie die op 5 juli in het Olympisch Stadion te Amsterdam werd gehouden tegen het deelnemen van de Portugese militairen aan de NAVO-tap- toe, zal een dossier over de voorbereiding en de uitvoering van deze demonstratie aan de ministers van Binnenlandse Zaken en Justitie worden gezonden. Met deze stap wordt de hoop van het Comité ver tolkt op een juiste en objectieve behan deling van de gerezen kwestie, namelijk het optreden van de politie. Men kan van mening verschillen over de vraag of demonstreren in dit geval terecht of ten onrechte is gebeurd, als mede of de bedoeling verder ging dan een afkeuring van de Portugese deelneming namelijk tegen de NAVO in het algemeen. Maar dat is nu niet meer de strijdvraag. Tenslotte is er geen enkel argument waarom een bevolkingsgroep het niet on eens zou mogen zij met de NAVO in het algemeen en dat openlijk demonstreren. Het gaat nu enkel nog om de vraag, of het optreden van de politie al of niet paste in een rechtsstaat. Zo neen, dan dient de justitie dit optreden te corrige ren. Zo ja, dan kunnen de demonstranten er zich bij neerleggen dat dit optreden geen perken te buiten is gegaan. Iedere burger van onze rechtsstaat zal er mee gebaat zijn, te weten of hij zijn ver trouwen op de instrumenten van die staat en de wijze waarop ze gebruikt worden kan behouden. En ieder burger zal zijn vertrouwen daarin kunnen behouden wan neer onderzoek en afhandeling volkomen blijken te passen in de maatschappelijke en politieke orde, die hij als de Neder landse kent en eerbiedigt. Men kan het ook zo stellen: als de pro pagandisten van een zo veelvuldig moge lijk optreden van de Portugezen bij alle komende taptoes zouden willen demonstre' ren voor dit doel, dan zullen ook zij er van overtuigd moeten zijn dat de politie hen op precies dezelfde en liefst volko men legale manier behandelt. Op die wij ze en op die wijze alleen kan het onder linge vertrouwen bij afwijkende opinies gehandhaafd blijven. (Van onze correspondent) BRUSSEL Gisteren is het tot een tref fen gekomen tussen stakende belasting ambtenaren en de Brusselse politie, waar bij twee gewonden vielen. Circa 600 amb tenaren van de directe belastingen, douane, registratie en het kadaster marcheerden door de straten van de binnenstad. Er ont stonden schermutselingen toen de ambte naren zich met geweld een weg door een politiecordon trachtten te breken. De staking was in de vroege morgen uren begonnen. Burgers die hun belasting penningen wilden gaan betalen, vonden het hoofdkantoor van de belastingen gesloten. Op de deur hadden de stakers een bordje gehangen „Gesloten wegens te lage wed den". Op het trottoir voor het kantoor zaten groepjes stakers zich te koesteren in een warm juli-zonnetje. Anderen zochten ver strooiing in een spelletje schaak of zaten te kaarten. De stakers, die allen tot het lagere be- lastingpersoneel behoren, eisten erkenning van hun eenheidsvakbond en aanpassing van hun loonschalen. Deze categorie van ambtenaren is inderdaad de vergeten groep van de belastingen. Toen enige ja ren geleden de salarissen van het belas- tingpersoneel werden herzien, heeft de mi nister van financiëen deze groep niet in de aanpassingen betrokken. GOTHENBUR G(AFP) Havenarbei ders in de Zweedse plaats Gothenburg hebben maandag geweigerd 180 ton Zuid afrikaans fruit in blik te lossen uit het Zweedse schip Lommaren, als protest te gen de apartheidspolitiek in Zuid-Afrika. De Lommaren heeft vorige week ver geefs getracht de lading in Kopenhagen en in Aarhus te lossen. Het fruit is voor Denemarken bestemd. BONN (AP) Het Westduitse ministe rie van defensie heeft bekend gemaakt, dat de Verenigde Staten elk jaar 80 West duitse piloten zullen opleiden in het vlie gen van Starfighters. (Van onze correspondent) PARIJS. In nauwe samenwerking met de Spaanse politie hebben de Fran se autoriteiten weer negen leden van een O.A.S.-bende opgerold, die zich had gespecialiseerd in de aanmaak van valse waardepapieren en documenten. Een Belg, die een meester was in het ver valsersvak, vijf Fransen en drie Span jaarden, behoorden tot dit duistere gezelschap. De Belg, Gransart geheten, was sedert vijf jaar gevestigd in Libourne (Zuid west-Frankrijk bij de Spaanse grens, waar hij officieel het beroep uitoefende van graveur. Zijn weelderige levenswandel correspondeerde echter niet met de baten, die een graveur gewoonlijk uit zijn werk kan trekken. Daarom besloot de vreemde lingenpolitie Gransart doen en laten eens wat nader onder het oog te zien. Al spoe dig leidde toen het spoor naar Barcelona, waarheen de Belg veelvuldige reizen on dernam. De Spaanse politie was bereid een inval te doen in het huis, waar Gransart zijn intrek placht te nemen. In een kast in de badkamer werd een knopje ontdekt, waarmee een gecamoufleerde deur kon worden geopend, die toegang verschafte tot een drukkerij, die voorzien was van de modernste machines en persen, waarT mee de valse documenten en papieren wer den gemaakt. Advertentie iiHISjjgij! Süiffii Ipiiüi-- Een lekkere gewoonte: Kent u Schoonauwen, Bluefort, Limburgse kaas? Wees niet één- kennig: houd van méér kazen! t mee/ /tuce// NEW YORK (AFP) Naar verluidt, komt de Veiligheidsraad maandag bijeen ter bespreking van de kwestie der Portu gese gebieden in Afrika en de Zuidafri- kaanse apartheidspolitiek. Een verzoek daartoe was ingediend door de Afrikaan se landen in de UNO. Ladingen valse bankbiljetten, perskaar- universitaire diploma's voor advocaten, art sen en tandartsen werden in beslag geno men. De waarde der bankbiljetten bedroeg alleen al een kleine vijf miljoen gulden. De opzet van de operatie was blijkbaar tweeledig. Ten eerste de kas van de Ó.A.S., die niet vet meer moet zijn, weer wat te spekken en ten tweede, de introductie van O.A.S.'ers met behulp van valse persoons papieren in alle mogelijke invloedrijke kringen te vergemakkelijken. De Franse politie gelooft, dat de bende direct onderhorig was aan de afvallige militairen, die vanuit Spanje de opperlei- ding van de O.A.S. nog altijd in handen hebben en die dus opnieuw de dans ont sprongen zouden zijn. Advertentie Wegens aanleg van centrale verwarming en de daarmee gepaard gaande brekerij BIJZONDER GUNSTIGE AANBIEDINGEN, o.a. alle in de modelkamers aanwezige karpetten, kronen, schilde rijen etc. en LICHTBESCHADIGDE ARTIKELEN. Daarenboven complete ZIT-, EET- LAGE en ZEER LAGE PRIJZEN. en SLAAPKAMERS tegen Zie vanaf a.s. woensdag onze etalages. GIERSTRAAT 22-24 HAARLEM TEL. 10342 Van onze correspondent) BONN. Het spionageproces in Karls ruhe tegen o.a. twee leden van de West duits contra-spionagedienst, lijkt het ein de te gaan betekenen van de carrière van de leider van deze dienst: generaal Rein- hart Gehlen. Volgens nog onbevestigde geruchten zou Gehlen, die Hitiers contra-spionage ook al leidde en die in 1945 met zijn staf door de Amerikanen werd overgenomen, per 1 oktober met pensioen gaan. Officiële aan leiding daarvoor zou dan zijn, dat Geh len de pensioengerechtigde leeftijd van 65 jaar heeft bereikt. De reden voor Gehlens pensionering zou overigens niet alleen zijn, dat bij het pro ces in Karlsruhe gebleken is, dat de Rus sen tien jaar lang via de beklaagden Fel- fe en Clemens alles over Gehlens dienst wisten. Ernstiger nog lijkt de regering in Bonn te vinden, dat bij het proces is gebleken, dat de spionagedienst der bondsrepubliek vol zit met prominente oud-nazi's. Zoals bekend behoorden de beklaagden in Karls ruhe, Felfe Nen Clemens, beiden tot de SS-Sicherheitsdienst en slaagden zij er zo makkelijk in in Gehlens dienst te komen omdat het daar wemelde van vroegere kameraden. Van socialistische kant is er in Bonn gis teren aan herinnerd, dat eigenlijk al sinds tien jaar bekend is dat de organisatie van Gehlen niet bepaald van nazi-smetten vrij LONDEN (AP) Een 12-jarige Arabi sche jongen, die slachtoffer zou zijn van een bombardement met gifgasbommen in Jemen, is gisteren per vliegtuig in Londen aangekomen voor medisch onderzoek. Zijn reis en behandeling worden betaald door een Brits hulpcomité voor Jemen. Als het kind onderzocht is zal een rap port hierover gezonden worden aan het in ternationale Rode Kruis. Inmiddels heeft de Britse regering haar volledige steun toegezegd aan de pogingen van de Verenigde Naties om vast te stel len of de Egyptische strijdkrachten gifgas gebruikt hebben. Onderminister Heath zei gisteren in het Lagerhuis dat de regering, als de beschuldigingen bewezen worden, deze zeer ernstig zal opnemen. NEW YORK (AP) Een UNCl-woord- voerder in New York verklaarde gisteren, dat UNO-waarnemers in Najran geen fei ten hebben geconstateerd, die de Saoe- disch en Jemenitisch-royalistische klach ten over het afwerpen van gifgasbommen staven. De plaatselijke bevolking is onder vraagd maar niemand wist iets dat de beschuldigingen waar kon maken. De woordvoerder gaf echter toe, dat de waar nemers het dorp Kawma niet bezocht had den. Daar heeft een Britse journalist gif gas-verwondingen geconstateerd. BRUSSEL (AP) De voormalige se nator Henri Glineur is uit de Belgische communistische partij gezet vanwege' zijn pro-Chinese opvattingen. Hierdoor zijn sedert het congres in april nu vijf vooraanstaande leden uit de partij gezet wegens hun Chinese sympa thieën. Glineur, zijn vrouw en drie andere Bel gische communisten zijn nu in Alba nië, na een bezoek aan China. MOSKOU (Reuter) De Sovjet-Unie heeft voorgesteld, de twintigste zitting van de Algemene Vergadering der Ver enigde Naties, in 1965, door staatshoof den en regeringsleiders te laten bij wonen. Dit voorstel was vervat in een brief van de Russische minister van Buitenlandse Zaken, Gromiko, aan Oe Thant. Gromiko antwoordde de secretaris-generaal naar aanleiding van voorstellen om 1965 tot het „jaar van internationale samenwerking" te maken. De Russische regering, zo staat in de brief, is van oordeel dat de aanwezigheid van staatslieden op wier schouders de hoog ste verantwoordelijkheid rust en die het vertrouwen van hun volk genieten, de taak zal vergemakkelijken om beslissingen te nemen die verbetering van de internationale situatie en totstandbrenging van vriend schap en samenwerking tot doel hebben. Het plan voor internationale samenwer king in 1965 kan echter, aldus Gromiko, alleen met succes worden bekroond wan neer de verschillende landen zonder op dat jaar te wachten onverwijld in actie komen om te trachten de internationale toestand te verbeteren, het onderlinge ver trouwen en begrip te vergroten en de han gende vraagstukken die spanning veroor zaken langs vreedzame weg op te lossen. In dit verband noemde Gromiko onder meer de kwesties van een Duits vredes verdrag, volledige en algemene ontwa pening, een verbod op kernwapens, een niet-aanvalsverdrag tussen de NAVO en het Warschau-pact, de volledige liquidatie van het kolonialisme en de instelling van kern- wapenvrije zones in de „confrontatiegebie- den" van NAVO en Warschau-pact. is. In 1954 immers weigerde de toenmali ge voorlopige minister van Defensie, Theo dor Blank, Gehlens organisatie over te ne men als militaire contra-spionagedienst, juist omdat deze vol zat met voormalige leden van de Sicherheitsdienst. Blanks weigering leidde er destijds ove rigens toe, dat de organisatie-Gehlen als Bonds-inlichtingendienst werd ingedeeld bij de Bondskanselarij van dr. Globke. Haar taak: contra-spionage buiten de Westduitse grenzen. Daarnaast bestaat nog de militaire af- weerdienst van het ministerie van defen sie, die alleen binnen het leger werkt; en het Bundesamt voor Verfassungsschutz, een dienst van het ministerie van binnen landse zaken, die zich toelegt op contra spionage binnen de Bondsrepubliek. In Bonn zijn nu ook stemmen te horen, die pleiten voor een samensmelting van deze drie onafhankelijk werkende spiona gediensten, waarvan vaak beweerd wordt, dat ze elkaar uit rivaliteit permanent in de haren zitten. FRANKFORT (Rtr/AFP) Dr. Mar tin Niemöller van de Westduitse evange lische kerk, is van plan in Moskou de vrij lating te vragen van Rudolf Hess, Baldur von Schirach en Albert Speer, de drie kop stukken van de nazi's die nog steeds jn de Spandau-gevangenis in Berlijn zitten. Niemöller, die acht jaar in een concen tratiekamp van de nazi's heeft gezeten, is zaterdag naar Moskou vertrokken. Hij zal daar de viering bijwonen van het gou den bisschopsjubileum van patriarch Alexis van de Russische orthodoxe kerk. LONDEN (DPA) Gegriefde Britse te levisiekijkers hebben zich bij de BBC be klaagd over een uitzending „Sexualiteit en Gezinsleven". Dr. Alex Comfort, een arts die als anarchist bekend staat, hield zondag in deze rubriek een pleidooi voor de driehoeksverhoudingen in het huwelijk, omdat naar zijn mening het af en toe begaan van overspel vele echtverbintenis sen in stand houdt. Wij zullen nog eens tot de overtuiging komen, dat kuisheid net zo schadelijk is als ondervoeding, zei dr. Comfort. (Van onze correspondent) PARIJS Zaterdagmiddag is dan ein delijk het vonnis gevallen in het even ge ruchtmakende als langdurige proces tegen architect Fernand Pouillon en oud-prefect Paul Haag en de andere voortrekkers van het zogeheten Nationale Woningfonds, dat zijn inschrijvers (voornamelijk kleine spaarders) voor een kleine tien miljoen gulden had opgelicht. Na de voorlezing van de motieven, die alleen al anderhalf uur opeiste, hoorden de schuldigen dan ten slotte de uitspraak: vier jaren gevangenisstraf en 30.000 franc boete voor hoofdpersoon Fernand Pouillon, twee jaar en eenzelfde bedrag voor de oud-prefect van de Seine Paal Haag, en tussen de anderhalf en de drie jaren voor de overige avonturiers, die eveneens mil joenen hadden geslagen uit de nood van duizenden inschrijvers en slachtoffers van de woningcrisis. Pouillon werd, meer dood dan levend, op een brancard binnengedragen om bij deze trieste afsluiting van een briljante archi tecten-carrière aanwezig te kunnen zijn. Er blijft me nu nog slechts over voorgoed van de aardbol te verdwijnen, zo luidde het ietwat melodramatische commentaar van dit menselijke wrak. Iedereen in de zaal had de stellige indruk, dat de vol trekking van dat tweede vonnis inderdaad moeilijk meer heel lang op zich kan la ten wachten. LONDEN (Reuter) De Westindiër „Lucky" Gordon, die tot drie jaar gevan genisstraf is veroordeeld omdat hij Chris tine Keeler mishandeld zou hebben, heeft verlof gekregen om beroep aan te teke nen. Het hof van beroep heeft verder inge stemd met een verzoek van Gordons ver dediger om zekere bandopnamen van uit latingen van Christine Keeler bij het hof in te leveren, omdat zij een nieuw licht op de zaak zouden kunnen werpen. De bedoelde bandopname is in het bezit van Keelers voormalige zaakwaarnemer Robin Drury. Lord Denning, die een on derzoek instelt naar de aspecten van de nationale veiligheid in de zaak-Keeler-Pro- fumo, werd van het bestaan van die band opname in kennis gesteld. Christine heeft inmiddels een gerechte lijk actie tegen Drury ondernomen om hem te beletten zonder haar toestemming van de band gebruik te maken. NEW YORK (Reuter) De Russische delegatie bij de Verenigde Naties heeft maandag een verklaring uitgegeven, waar in de Verenigde Staten ervan worden be schuldigd spionagesatellieten te lance ren. Tegenover de Uno zou Amerika het doen voorkomen alsof het hier niet-mïlitai- re proefnemingen in de ruimte betrof. In de Russische verklaring wordt op nieuw critiek geleverd op de Amerikaanse proefneming waarbij 400 miljoen koperen naaldjes in een gordel om de aarde zijn gebracht. Volgens de Sovjet-Unie weigeren de V.S. samen te werken bij het opstel len van internationale grondregels voor het onderzoek van de ruimte. „Wij doen een beroep op Amerika om medewerking op korte termijn tot het vaststellen van dergelijke regels te--komen", aldus de ver klaring. (Van onze correspondent) LONDEN. De Amerikanen hebben het door hun consul in Glasgow verleende vi sum voor de Britse communistische vete raan, het 81-jarige vroegere Lagerhuislid Willie Gallacher, op het laatste ogenblik ingetrokken. Hij had toestemming ge vraagd om zijn 75-jarige zuster mevrouw Agnes Wilson in Chicago te bezoeken, die onlangs een zware operatie heeft onder gaan en wiens gezondheidstoestand be zorgdheid wekt. Gallacher stond reeds op het punt om naar het vliegveld te vertrekken, toen een koerier hem kwam mededelen dat het vi sum „bij vergissing" was verstrekt en on geldig was verklaard. Gallacher had ge zegd dat zijn reis geen enkel politiek doel zou hebben, maar zuiver persoonlijk zou zijn. Hij heeft thans bij het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken ver zocht de weigering ongedaan te maken. Daarin wordt voorts critiek geoefend op een Amerikaanse kernproef op grote hoog te. In de verklaring wordt opnieuw be weerd, dat het de Verenigde Staten zijn geweest, die het eerst weer een kernwa penproef hebben genomen, nadat Rusland en Amerika deze proeven onofficieel had den gestaakt. fa Onverschillig ONMIDDELLIJK bij voorbaat toegege ven: u hebt gelijk en ik heb het groot ste, beroemdste ongelijk van de wereld. U moet u er niet kwaad om zitten te maken. Bespaart u zich de opwinding en de boze woorden; of (als u anders bent aangelegd dan sommige andere mensen en niet zo licht ontvlambaar bent als zij, als u de dingen meer uit de heldere hoek van het wijs beraad en in het loutere licht van de eeuwigheid beziet) gaat u nu niet di rect staan argumenteren met de ijskoude kalmte die u zo zeer eigen is en die mij altijd geweldig kan irriteren; of (als u de pretbroek bent, die alles uit de komieke hoek bekijkt en die altijd een rotmopje op de punt van uw beslagen tong mee draagt om degeen met wie u het niet eens bent in de belachelijke hoek te dringen om hem daar, met één zwaardhouw met het scherp van uw lollige kijk op de din gen, af te maken), kom nu niet onmiddel lijk met uw komiekerigheid op te proppen; of (als u tot het dramatische soort behoort, tot de grote klassieke tragediespelers, die de dingen trachten te smoren in een van tranen doorweekte smartlap om zo de prin cipiële, of niet eens zo principiële, tegen stander te verstikken tot-ie geen ba of boe meer zeggen kan), ga nu niet staan snik ken om zoveel domheid en onbenul mijner zijds kortom tot welk soort zwaar- moedigen, cynici, zeurkousen, zwaartïllers, leukeriken of welk ander genre zich van verantwoordelijkheid jegens mens, dier en gemeenschap, jegens rijk, natie, volk, Euro pa, wereld, mensheidbewusten u ook be hoort houdt uw kruit, uw lap, uw hu mor, droog, bespaar u de moeite van vuurtje aanblazen, of keur van argumen ten aandragen want (zoals ondergeteken de, uw dienaar 't allerstond, schrijver de zes, in aanhef dezes reeds stelde) u hebt bij voorbaat mijn algehele, graag gege ven, op fijne objectiviteit stoelende toe stemming het geheel of gedeeltelijk of hoe dan ook principieel, praktisch of intuïtief gevoelsmatig met mij oneens te zijn, zonder dat wij daar nu een lang vermoeiend en voor de omstanders danig vervelend debat over behoeven te houden, waar wij toch geen bal mee opschieten, en dat niet anders dan strikt theoretisch zou kunnen zijn, omdat de praktijk des levens en de gang der vaderlandse en wereld historie toch gaat zoals zij gaat zonder zich uw of mijn opvattingen, meningen, oordeelvellingen, beginselen, wijs- of on wijsheden ook maar een zier aan te trek ken wanneer ik hierbij, ex cathedra mea, dat wil zeggen in dit onbeduidende nietswaardige, van alle invloed gespeende, onooglijke on onmooglijke hoeje van deze serieuze, de dingen op hun ware waarde wegende, verre van lichtzinnige, naar de kern aller dingen doordringende, krant, als mijn bescheiden, doch strikt persoonlijke en daarom nietswaardige, mening te ken nen geef dat ik, gezien alles wat er in de wereld al dan niet te koop is, alles wat er op deze grote ganse grote bolle aarde al of niet geschiedt met de Russen en de Chi nezen, de Fransen, de lieve Oosterburen, de Amerikanen, de Koerden, de Irakkers en noemt u ze maar op, dat ik persoonlijk volstrekt overschillig- sta in de kwestie, wie hier, bij ons, in Holland, dat kleine plekje grond, waar eens mijn wiegje stond, al dan niet minister zullen worden. Advertentie Vakantie met Constantijn. Prinses Anne Marie is onverwacht in Griekenland aan gekomen voor een vakantie met haar verloofde, kroonprins Constantijn. Tijdschrift over ontwapening. In Londen is het eerste nummer verschenen van een nieuw kwartaalschrift: „Disarmament and Arms Control". Het tijdschrift, dat de gedachtenmuren tussen Oost en West over de methodes van ontwapening wil doorbreken, is voortgekomen uit de kring der Pugwashconferenties. Het wil een internationaal forum over ontwape ning zijn en hoopt ook op bijdragen uit het Sovjet-blok. Ieder artikel besluit met een samenvatting in het Frans, Duits en Russisch. Met een raket op pad. Anti-kernbom-de monstranten zijn uit Glasgow vertrok ken voor een mars naar Londen, waar zij begin september hopen aan te ko men. Zij dragen een ruim 7 meter lan ge kartonnen nabootsing van de Pola- ris-raket met zich mee, die zij bij pre mier Macmillan op de stoep willen zet ten. Onderweg houden zij demonstratie ve bijeenkomsten aan fabrieksuitgangen e.d. Harem in het Wiener Wald. Het Weense blad Abendexpress deelt mee, dat koning Saoed van Saoedi-Arabië van plan is voor goed in Oostenrijk te blijven en slechts sporadische bezoeken aan zijn feodale olierijk te brengen. De koning laat zijn gehele harem van 80 vrouwen naar Wenen overkomen. Saoed is een goede inkomstenbron voor Oostenrijk. Terwijl een toeristengezin gemiddeld 43 gulden per dag uitgeeft, besteden Saoed en zijn gevolg 12.000 dollar (ruim 43.000 gulden) per dag. Swami Sjivananda. Swami Sjivananda, een van de beroemde yogi's van deze eeuw, is zondagnacht op 76-jarige leef tijd in de Indische stad Risjikesj over leden. Hij heeft meer dan 300 boeken over yoga en filosofie geschreven. Kietelen. Het verzoek van mevrouw Joan Lines om echtscheiding is door een Lon- dense rechtbank toegekend. Reden: haar echtgenoot wilde dat zij hem uren ach tereen onder zijn Voeten kietelde. De echtscheidingsgrond was wreedheid. Kliniek voor atoomslachtoffers. De West duitse minister voor wetenschappelijk onderzoek, Hans Lenz, heeft in Brussel de instelling besproken van de eerste Europese atoomkliniek om slachtoffers van kernstraling te behandelen. Ds. King in Beiroet. Vierduizend jongeren uit 70 landen zijn aanwezig op het zesde Baptisten Wereld jeugdcongres, dat in Beiroet wordt gehouden. Met de voorbe reidingen voor het congres begon men reeds drie jaar geleden. De slottoe spraak wordt gehouden door ds. Martin Luther King (V.S.) over het congresthe ma „Jezus Christus in een veranderde wereld". Weer zes. Een 25-jarige Oostduitser en twee meisjes van 18 en 20 jaar zijn maandag onopgemerkt door de prikkel draadversperring naar West-Berlijn ge vlucht. In het Harzgebergte gelukte het een 21-jarige volkspolitieman tezamen met een 18-jarig meisje en een 18-jarige jongen zaterdagnacht naar West-Duits- land te ontkomen. Lederhose taboe. De taxichauffeurs in München is verboden zich te kleden in de korte lederen broek, de traditionele Beierse dracht.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 3