EXAMENS ASPIRIN® KOETSJE Gevecht om premie voor tip over de Zwarte Ruiter Vierhand en Donnelley vestigen samen bedrijf in Zwitserland Raffinaderij van Petroleumprodukten bouwt nieuw bedrijf in Amsterdam I Haarlemse onderneming slaat haar vleugels uit in Westhavengebied Meters en schijven voor Arnhem Amerikaanse strijdt voor eerherstel voor haar man Leidse hoogleraar contra nieuwe doopleer Rapport over radio- en televisiewetgeving DINSDAG 16 JULI 1963 4 Uitblinker Reclamediensten worden geïnternationaliseerd ongestoord genieten daar staat BAYER achter Bart L. Joris Hervormde kerk leert de kinderdoop" Kerkelijk nieuws Dankbare briefschrijvers: verwijdert pijnloos en spoorloos eelt likdoorns kalknagels is Op 't terrein aan de Basisweg in Amster dams Westhavengebied, waar in de naaste toekomst een enorm haven- en industrie complex zal worden verwezenlijkt heeft wethouder drs. J. M. den Uyl maandag middag in een stromende regen maar niet temin met veel élan de eerste paal ge slagen voor het fabriekscomplex van de n.v. Nederlandse Raffinaderij van Petro- leumproducten. De N.R.P. was tot nu toe alleen in Haarlem aan de Spaarndamse- weg gevestigd. Men besloot de uitbreiding in Amsterdam te situeren omdat in Haar lem de benodigde grond ontbrak. Ook zal de ligging van de nieuwe raffinaderij die voorlopig een oppervlakte van 2 ha zal be slaan (4 ha is in optie), wat de verbin dingen over water, weg en spoor betreft veel gunstiger zijn. Onder de talrijke ge nodigden die het officiële begin van de bouw bijwoonden waren de Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Holland dr. M. J. Prinsen, de voorzitter van de Amsterdamse Kamer van Koophandel, mr. D. A. Delprat en verder vertegenwoordi gers van binnen- en buitenlandse olie maatschappijen. De in 1909 door de Haarlemse apotheker L. Schoorl gestichte Nederlandse Raffina derij van Petroleumproducten heeft zich bij de fabricage van speciale aardoliepro ducten ontwikkeld tot een veredelingsbe- drijf zoals er geen tweede in West-Europa te vinden is. De N.R.P. is de enige fa brikant van farmaceutische vaselines en een van de twee producenten van medici nale en technische witte oliën. Van de to tale productie wordt een kwart in Neder land verkocht, net overige deel wordt ge ëxporteerd naar 80 landen. De verschil lende wassoorten worden thans voorname lijk vervaardigd bij Jonk n.v. in Koog aan de Zaan. Deze industrie neemt be langrijk toe vooral ten behoeve van de pa pierverwerkende industrie. De N.R.P. gaat samenwerken met de Engelse oliemaat schappij Lobitos Oilfields Ltd., die ruwe olie uit Peru en Ecuador raffineert. De directeur van de N.R.P., ir Schoorl jr. sprak gisteren in zijn wel komstwoord tot de onder een grote tent schillende genodigden zijn voldoening uit. over het verkrijgen van het terrein in het Westhavengebied, dat naar hij zei qua ligging aan alle wensen van de N.R.P. vol doet. Ir. Schoorl bracht dank aan alle in stanties die bij de voorbereiding betrokken zijn geweest, in het bijzonder aan de ge meente Amsterdam. Voordat hij de eerste paal sloeg zei wet houder Den Uyl dat het Amsterdamse ge meentebestuur bijzonder in zijn schik is met de vestiging van een bedrijf als de N.R.P. op Amsterdams gebied. Hij was van mening dat dit soort gespecialiseerde bedrijven veel kan bijdragen tot de wel vaart van Amsterdam. De wethouder zei niet bevreesd te zijn dat deze raffinaderij „in een kwade reuk" zal komen te staan omdat hij zich eerst overtuigd had van de uitstekende outillage van de N.R.P. Drs. Den Uyl wenste de N.R.P. veel voor spoed toe bij de bedrijfsvoering van haar nieuwe uitbreiding. De nieuwe raffinaderij De Amster damse wethouder voor Publieke Werken, drs. J. M. den Uyl (met witte helm) liet zich maandag middag niet door de neergutsende regen weerhouden om energiek de eerste paal te heien voor de nieuwe installaties van de Nederlandse Raffi naderijvan Pteroleumprodücten in het Amsterdamse Westhavengebied. Amsterdam (V.U.) Doctoraal klassieke taal-en letterkunde A.J.P. Chardon (Em- men). Doctoraal geschiedenis: J. H. Lang- man (Amsterdam) en J. Davidse (Goes) (c.l.). Delft Ingenieurs civiel ingenier: E. Baan (Heerlen), W. G. Beeftink (Zwolle) M. V. E. Bongaerts (Rijswijk), H. Brouwer (Assen), F. J. Creemer (Amsterdam), A. C. M. Derksen (Den Haag), V/. Eddes (Dor drecht), J. P. de Gier (Delft), L. van Houdt ('s-Hertogenbosch), J. A. de Jong (Oss), J. Jongebloed (Oldemarkt), J. P. J. de Jongh (Maastricht), S. J. G. van der Knaap (Til burg), J. W. M. Kok (Utrecht), L. C. de Leur (Zeist), T. van der Meulen (Noord- wijk aan Zee), P. A. N. M. Nühn (Delft), J. Oosterman (Rozenburg), H. L. Poolman (Den Haag), L. P. M. Posthumus (Hilver sum), B. J. L. Roelofs ('s-Hertogenbosch), G. J. Scheffel (Den Haag), P. H. M. Schets (Breda), E. Statema (Spaarndam), J. C. Sterk (Rotterdam), C. G. Versteegh (Delft), T. Warnink (Delft). Ingenieurs bouwkun dig ingenieur: G. Berends (Middelburg), H. Elsas (Haarlem), N. H. M. Gerritsma (Veghel), F. W. de Jong (Delft), R. J. Rik sen (Amersfoort), J. W. van der Scheer (Den Haag), A. N. Veltmeijer (Delft), H. H. A. Visscher (Delft), A. de Vries (Dubbel dam), G. de Vries (Groningen), V. van Woerden (Delft). Njjmegen. Doctoraal sociale wetenschap pen: F. E. Wermer (cum laude) (Enschede). Doctoraal 1ste gedeelte geneeskunde: W. J. A. Besselink (Dieren), J. H. H. van Boven (Roermond), G. M. A. Groutars (Maas tricht), M. C. A. M. van der Linden ('s- Hertogenbosch), A. H. Marcus (Rotterdam), P. J. M. Reutelingspei ger (Venlo), L. J. M. J. Sannen (Tilburg), P. M. G. L. Tielens (Maastricht), V. M. Chr. Verstappen (Eij- gelshoven). Arts: mej. A. L. H. Ebben (Nij megen) en W. J. van Remortel (Hulst), S. L. Sprock (Nijmegen) en G. J. M. E. N. Timmermans 'Heerlen). Gepromoveerd tot doctor in de letteren op proefschrift: „Ba taafse vrijheid in Nijmegen, 1794-1795", A. G. Pikkemaat, geboren te Ulft. Gepromo veerd tot doctor in de geneeskunde, cum laude, op proefschrift: „The anterior ol factory lobe of the guinea pig", A. H. M. Lohman, geboren te Haarlem. Eindhoven. Ingenieurs technische na tuurkunde: R. Jongepier (Zeelst) (cum laude). Ingenieurs elektrotechniek: W. G. J. Kreuwels (Stein) (cum laude), P. F. M. Vos (Heerlen), A. van Balen (Eindhoven), P. J. W. Verhofstadt (Heijen, Limburg) (cum laude), A. G. M. Geurts (Heerlen), W. W. Heins (Geleen), C Smit (Amsterdam). Amsterdam (Gem. Un.) Kandidaats so ciale aardrijaskunde: R. J. Kuiper (Heem stede). Amsterdam (V.UMiddelbare akte pae- dagogiek M.O. A: L. Strikwerda (Haarlem) mej. J. O. E. Kraaijenbrink (Heemstede), J. G. Hoogduin (Haarlem); M.O. B: Fr. R. Aschoff (Haarlem). De 19-jarige J. Overtoom uit Den Haag, werkzaam in de Rotterdamse haven, is voor het examen gezel leerlingstelsel havenbe- bedrijf geslaagd met zes tienen. De jonge man, die iedere morgen om half zes op staat om op tijd bij zijn werkgever de Hol- land-Amerika Lijn in Rotterdam te zijn, deed twee jaar over de opleiding, die nor maal 3 jaar duurt. Na 3 jaar mulo ging hij studeren voor het examen, waarvoor hij thans als beste slaagde. Hoewel de jonge Hagenaar trots is op het bereikte resul taat is hij het nog meer op het feit, dat hij nooit, ook niet in de afgelopen strenge winter, te laat bij zijn werkgever is ge komen. Deze foto van de maquette van de nieuwe raffinaderijen geeft een indruk van de uitbreiding die de Nederlandse Raffinaderij van Petroleumproducten in Amsterdam gaat realiseren. De inge nieurswerkzaamheden hiervoor wor den uitgevoerd door het Haarlemse bureau Tebhin n.v. in het Westhavengebied wordt gebouwd naar het ontwerp van het ingenieursbu reau Tebhin n.v. in Haarlem, dat zijn ge lukwensen aan de N.R.P. op hoog niveau overgebracht door middel van een rond cirkelend reclamevliegtuigje. De te bou wen installaties zijn bestemd voor de ver deling van petrolatums (als basisgrondstof voor vaselines en wascomposities) en voor de fabricage van zeer gespecialiseerde producten voor de vervaardiging van elek trische kabels. In de Gelderse hoofdstad zullen zowel parkeermeters als parkeerschijven worden ingevoerd. Na een langdurig debat is hier toe gistermiddag besloten, waarbij de raad het van het college van B. en W. gedaan kreeg om in de in te stellen „blauwe zone" in de Arnhemse binrenstad een uur par keren toe te staan en dit niet te beperken tot een half uur, zoals B. en W. aanvan kelijk wilden. Op zijn beurt kreeg het college het ge daan, al scheelde het maar een haar ge zien de zestien voor- en vijftien tegenstem mers, dat er tevens parkeermeters zullen worden geplaatst. Met de plaatsing van de ze parkeermeters (om te beginnen 228 stuks) is een bedrag van 170.000 ge knoeid. Maximaal tweg uur., er in d^ toekomst bij worden geparkeerd. Aangehouden werd het voorstel om een parkeergeld bij deze meters te heffen van 0,25 per uur. Een aantal raadsleden acht te dit te veel en daarom zal deze aan gelegenheid nader worden bekeken door B. en W. in overleg met de verkeerscom- missie. Vierhand Reclamediensten N.V. in Haar lem zal zeer nauw gaan zamenwerken met de Amerikaanse maatschappij Rue- ben H. Donnelley Corp. in New York. De ze nieuwe maatschappij, die de naam Vierhand - Donnelley International Corp zal dragen, wordt gevestigd in Zwitser land. De juiste plaats van vestiging is nog niet bekend. In deze nieuwe maatschappij zal uiteindelijk een kapitaal van waar schijnlijk twintig miljoen Zwitserse francs worden geïnvesteerd. Vijftig percent hier van zal worden ingebracht door de Rue- ben H. Donnelley Corp. uit New York en de rest door de heer J. J. H. de Wit, thans ondermeer directeur van Vierhand Reclamediensten N.V. in Haarlem. In verband met het stichten van deze nieuwe maatschappij zal de heer De Wit zich in Zwitserland gaan vestigen. Hij wordt namelijk general manager van het nieuwe bedrijf. Tevens zal hij deel uitma ken van the board of directors. Hierin zal eveneens een vertegenwoordiger van de Amerikaanse maatschappij zitting nemen. De heer J. J. H. de Wit zal in verband met de veranderingen aftreden als direc teur van Vierhand Reclamediensten N.V. in Haarlem en van de N.V. Haagschè Drukkerij en Uitgevers Mij in Den Haag, waarvan Vierhand in 1961 het gehele aan delenpakket wist te verwerven. Als directeur van Vierhand zal hij wor den opgevolgd door een driemanschap, te weten ir. B. K. de Boer (produktie), de heer M. J. J. M. Rademakers (financieel- economisch) en een derde directeur die zich met de commerciële aspecten zal be zig houden en wiens functie nog vacant is. Als nieuwe directeur van de Haagsche Drukkerij is benoemd de heer J. A. Hof man, tevens directeur van de Verenigde Drukkerijen Planeta N.V. Al deze muta ties zullen waarschijnlijk per 1 septem ber van dit jaar ingaan. De heer J. J. H. de Wit zal gaan optre den als gedelegeerd commissaris van al de ze N.V.'s. Verder is hij vice-president van de European Association of Direct Mail Houses en lid van de International Adver tising Association, de International Direct Mail Advertising Association en de Mail Advertising Service Association. Vierhand Reclamediensten in Haarlem en Rueben H. Donnelley Corp. zullen hun zelfstandigheid behouden. De nieuwe maatschappij zal echter trachten in alle landen vestigingen te krijgen. Men wil dit verwezenlijken door het opkopen of op an dere manier aantrekken van reeds be staande soortgelijke bedrijven dan wel door het stichten van nieuwe bedrijven. In Spanje zijn de besprekingen reeds zo ver gevorderd dat er een dergelijk bedrijf gevestigd zal worden. In de loop van dit jaar zullen waarschijnlijk nog drie bedrij ven in andere landen door de nieuwe maat schappij worden aangetrokken. Met 22 landen zijn thans besprekingen hierom trent gaande. Het ligt in de bedoeling een organisatie schema voor al deze landen op te bouwen dat nagenoeg gelijk is aan dat volgens Vierhand-Haarlem thans werkt. Volgens de heer De Wit is een dergelijke werkwijze noodzakelijk gezien de ontwik keling in Euromarkt-verband en de toene ming van het internationale goederenvér- keer. In verband met de samenwerking is het Amerikaanse kantoor van Vierhand in New York enkele weken geleden opgehe ven. De zaken worden thans behartigd door Rueben H. Donnelley Corp. J. H. de Wit Advertentie Er was een tijd, dat we met zijn allen tegen de zomer een paar mooie nieuwe klompen begeer den of een nieuwe wiek aan onze windmolen. Vele jaren en vele mi nisters van financiën la ter begeerden we alle maal een rooktafel, een schemerlamp en een kleed tegen de schoor steen. Vele jubilea en schoonmaken later moest en zou het een gasgeiser zijn, een brommer en een tévé. Nu kort voor het vallen van de laatste zomerre gen, moet en zal het een gemotoriseerd dak zijn. Nu ben ik de laatste om iedereen de paarde- krachten te misgunnen, zeker in dit winderige, natte land met zijn re delijk goede maar altijd tè vlakke wegen. Trou wens ik heb veel te veel plezier in mijn ei gen koetsje. Wie de krant nu op slaat, leest op de adver tentiepagina over hoop jes koetsjes, die bij wij ze van spreken en dan door de mond van de aanbieder vrijwel te geef zijn. Met een beetje geluk en twee beetjes kortzichtigheid kan men voor duizend pop al „stalbezitter" zijn. Nu ben ik echt niet van plan van leer te trekken tegen auto markten en verkoop van zoveelstehandse voer tuigen. In Amerika waar de mensheid het eerst en het grootst op wieltjes werd gezet, knippert niemand met de ogen wanneer hij van ..Pa" voor zestig dol lar een vijfdehandsie krijgt, want in een ouwe bak moet je het maar leren. De zaken liggen hier toch wat anders. Er is in dit land aanzienlijk minder ruimte voor on- wegwaardige vehikels, maar bovendien is een auto van 200 dollar goedkoper dan een auto van vijfhonderd pop! Ook leert de ervaring dat je voor vijfhonderd pop een aantal kunstig door enig plaatwerk samengehouden moeren en bouten krijgt, terwijl je voor 200 dollar in Amerika nog een echte auto hebt. Ik kom tot dit alles, omdat verscheidene van mijn vrienden zich drei gen in het gemotori seerd avontuur te stor ten. Nu zult u zeggen: dat is hun zaak. Dat is het ook wel maar niet helemaal, aangezien hun min of meer gaaf motorisch geweld mijn en uw veiligheid op de weg in gevaar kan bren gen. Ik ervaar dat in de zomermaanden dagelijks. Ik behoor niet tot de groep automobi listen die automatisch de weggebruikers klas seert in „goede rijders" en „zondagsrijders". Dat is onzin: ik zie dagelijks de meeste fouten maken door de routiniers, die altijd haast hebben, al tijd snijden, zelden zich aan de maximum-snel heid houden en het vin gertje constant tegen het voorhoofd tikken. Maar het is wel een feit dat het wrakke vehikel aan anderen beperkin gen oplegt, die soms de verkeersveiligheid na delig beïnvloeden. Voor als als de bezitter van een niet zo gloednieuw koetsje zich toch de al lures permitteert van de bezitter van het nieuwe glijwezen. Kijk, dan kan het misgaan. Net zo goed een kerel van vijftig zich niet meer kan ver oorloven honderd meter in 10.3 te snellen, zo kan een overjarig voertuig zich niet meer het ..scherp" rijden permit teren. Trouwens er is nog iets en ook hier spreekt mijn ervaring het is mij gebleken dat mijn beste brave vrienden zich twee we ken na de aanschaf van het zoveelstehandsie in het vakantieavontuur storten. En dan niet een trippie naar de Arden nen. maar bij voorkeur direct naar Johannes burg. Dat lijkt me eer lijk gezegd zeer onver antwoord, niet alleen jegens de medewegge bruiker, maar vooral jegens de gezinsleden of de kennissen die men laat meerijden. Niet al leen moet men een (dus zijn) auto goed kennen, om er veilig mee over weg te kunnen, maar een oud beestje kan ku ren hebben, waarmee men extra zal moeten oppassen. Ik zeg dit maar tot uw eigen welzijn. Niet om u een vakantie te misgunnen of een zon- dagsplezier, waarvan ik mèt auto zo genoot. Nee, om u tot voorzichtigheid te manen. Elk jaar lees je van vakantiegangers die in de vreemde om komen; soms door wer kelijk malheur, 't nood lot. zoals men dat ook hier elke dag kan on dervinden. Maar vol gens een gesprek met vervoersautoriteiten, vréagt een deel om het ongeval door niet be hoorlijk voorbereid, niet de juiste regels of ge dragslijn volgend zich te storten in avonturen waarvoor noch de auto, noch de berijder ge schikt is. Die vinger moest, vond men, zo kort voor de grote vakantiestroom maar een keer worden opgestoken. Goede reis en behouden thuiskomst! Op haar tweede kruistocht door Europa heeft de thans 45-jarige mevrouw Helen Sobell bij aankomst op Schiphol een vurig pleidooi gehouden voor haar man, de 46-jarige Amerikaanse ingenieur Mor ton Sobell. die in 1951 samen met Ethel en Julius Rosenberg in New York door 'n jury schuldig werd verklaard aan samen zwering tot spionage en deswege tot 30 jaar gevangenisstraf is veroordeeld. De Rosenbergs werden iri 1953 op de elektri sche stoel terechtgesteld. Morton Sobell, schoolvriend van Julius Rosenberg, heeft van zijn gevangenisstraf thans 13 jaren ondergaan. Met haar nu 14-jarige zoontje reist me vrouw Sobel voor de tweede maal sinds 1961 door Europa, waarbij zij overal een beroep doet op de publieke opinie haar te steunen in haar strijd voor eerherstel en invrijheidstelling van haar man, die, naar zij nu al 13 jaar met grote overtuiging be pleit, onschuldig is veroordeeld. Zij wordt versterkt in deze overtuiging door talloze verklaringen van vooraanstaande juristen en hoogleraren, die op clementie voor Mor ton Sobell hebben aangedrongen, o.a. van prof. I. Kisch en prof. M. A. Beek, hoog leraren aan de Amsterdamse universiteit, en van de heer L. Vorst, opperrabbijn „Het sacrament van de heilige doop is in opspraak. In onze kerk, in de hervorm de kerk van Frankrijk en in de kerk van Engeland. Het wordt tijd dat duidelijk ge steld wordt dat er een hervormde leer aangaande de doop is en dat deze de kin derdoop behelst," aldus zondagmorgen de hervormde hoogleraar professor dr. J. N. Bakhuizen van den Brink uit Leiden in de Haagse Kloosterkerk, waar hij de dienst leidde. De lezingen van de zesde zondag na Pinksteren zijn een gerede aanleiding over het doopsacrament te spreken, zei prof. Bakhuizen. Er kan, meende hij, geen twij fel over bestaan dat de hervormde kerk de kinderdoop leert. Dat blijkt uit de Ne derlandse geloofsbelijdenis, het dooplitur- gieformulier, de Heidelbergse catechismus en het hervormde gezangenboek. Prof. Bakhuizen keerde zich tegen dege nen die de volwassendoop als regel willen ingevoerd zien. Wie dat doet, maakt de kinderdoop tot een vraag, zei hij. Het ge loof kan geen voorwaarde zijn voor de doop, terwijl de volwassendoop voorts het initiatief bij de mens legt en hem doet bepalen op welke leeftijd er gedoopt zal worden. Tegenover aanhangers van deze nieuwe leer kunnen wij de hervormde leer stel len, dat het jonge kind gedoopt moet wor den en dat hier geen sprake is van men selijke keuze of rationele beslissing, aldus de Leidse hoogleraar. De commissie Radio- en Televisiewet geving heeft gisteren haar rapport in gediend bij de staatssecretaris van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen, mr. Y Scholten. De commissie werd ingesteld in april 1961. Ze kreeg de opdracht te antwoorden op vijftien vragen betreffende de wetgeving inzake de radio en televisie, die de staatssecretaris haar voorlegde. In de commissie hebben een aantal le den van de Eerste en Tweede Kamer zit ting en enige leden van de radioraad, on der voorzitterschap van prof. mr. L. W. G. Scholten, voorzitter van de Radioraad. Gisteren heeft de voorzitter, vergezeld van de secretaris, mr. M. P. Bajetto, ten departemente het rapport aan de staats secretaris overhandigd. Over het tijdstip van publikatie is nog geen beslissing ge nomen. De Tilburger Theo Cammann is 't niet eens met de verdeling van de 1000 gul den die de P.T.T. indertijd heeft uitge loofd voor tips, die zouden kunnen leiden tot de arrestatie van de Zwarte Ruiter, Hans G. uit Mierlo-Hout. Onlangs zijn voor deze premie de Tilburgse caféhouder Schuermans en de Eindhovense journalist Cor van Heugten ais de twee voornaam ste kanshebbers aangewezen. De Zwarte Ruiter, die werd gezocht in verband met de roofoverval op het hulp postkantoor in Ravenstein, werd ongeveer acht jaar geleden door rechercheurs bij de heer Schuermans achter de tapkast vandaan gehaald. Deze had de politie 'n seintje gegeven, dat hij een verdacht sujet op bezoek had, vooral het vuurwapen dat deze nonchalant op een stoel deponeerde stond hem niet aan. Achteraf bleek dit hetzelfde pistool waar mee de overval in Ravenstein was ge pleegd. Ook de kogel, waarmee de onfor tuinlijke kantoorhouder J. van Dieten was doodgeschoten was van dit kaliber. Vuurgevecht Dat de Zwarte Ruiter in Tilburg was gesignaleerd wist de politie uit de eerste hand van de heer Cammann. Deze her kende de voortvluchtige, toen hij op de avond voor zijn arrestatie nog een auto wilde stelen van een parkeerterrein bij een druk beklant restaurant. Er ontstond hier een kort vuurgevecht, waardoor de Zwarte Ruiter wist te ontsnappen. In totaal vielen er drie schoten. Bovendien kon de heer Cammann zijn verhaal bevestigen met de twee huizen die hij de volgende morgen terugvond tijdens een precieze reconstructie van dit voor val. Deze, waren ook weer afkomstig van het 9 mm '08 Armee-pistool. Raadsel Stomverbaasd reageerde de heer Cam mann dan ook op het bericht over de de finitieve potverdeling. Hij kan maar niet begrijpen dat de Eindhovense journalist in de prijzen is gevallen, want zijn aandeel in de ontmaskering was volgens hem een voudig nihil. Hij heeft voor zijn publika- ties slechts gebruik gemaakt van de we tenschap van derden. „Nee, dan ik pas", aldus de heer Cammann. Het vuurgevecht heeft mij maar liefst een pak gekost van 200 gulden. Doordat ik mij bij elk schot in het scherpe grint liet vallen was het onbruikbaar geworden". Ned. Herv. Kerk Beroepen te Haarlo P. C. Dick te Nuis en Niebert. Benoemd tot bijstand in het pastoraat te Zeist (wijkgem. Kroostwijk) A. D. H. Roscam Abbing, voorheen predikant te Manokwari (Nieuw-Guinea). Beroepen te Leerbroek J. Bogaard, kand. te Baambrugge. Geref. Gemeenten Beroepen te Nijkerk en te Uddel A. W. Verhoef, kand. te Capelle a. d. IJssel. Beroepen te Woerden A. W. Verhoef, kand. te Capelle a. d. IJsel; te Haarlem J. Karens, kandidaat te Zoetermeer. Advertentie De Heer E. B. te He.:onze har telijke dank voor de balsem... want het heeft een uitstekende uitwerking gehad voor kalknagels, likdoorns en brandende voeten." (Origineel ter inzage). Vraag Uw drogist of andere speciaalzaak f2.45

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 4