Gangmaker Van Ingelghem zeer ernstig gewond in Ol. Stadion „Oldenzaal" krijgt geen steun van Voetbalstichting Twente HCC won Flamingo-toernooi, spannende finale tegen VOC Kweekrenners zijn dokters jongetjes 1 Jt SPORT TIJDENS WEEKEINDE Botsing met starter vlak voor begin van wedstrijd achter grote motoren Damesploeg tegen Oost-Duitsland Vijftien volbloeds in de grote prijs van Den Haag Wielerploeg voor titelstrijd op de baan Financiers vinden basis onvoldoende Haarlem een zeer goede derde Mr. Crefeld bereid voorzitter van Telstar te worden Schouten terug naar Excelsior ZATERDAG 20 JULI 1963 15 Karstens vier maanden niet in wedstrijden Leicester City speelt twee wedstrijden in Nederland 99 Piet van der Kuil gaat naar Blauw Wit Jan Saliegeest Wat dan Karakter CRICKET HONKBAL WIELRENNEN TENNIS Vlak voordat de wedstrijd der profes sional stayers achter grote motoren in het Olympisch stadion van Amsterdam zou beginnen, heeft zich een ernstig ongeluk voorgedaan. Starter Muller stond zoals gewoonlijk op de baan, terwijl de gang makers hun rondjes reden om positie te kiezen. Daarbij heeft de Belgische gangmaker Van Ingelghem de heer Mul ler aangereden. De starter rolde uit de baan. De gangmaker begon te slingeren en sloeg enkele tientallen meters verder over de kop. Met een smak kwam Van Ingelghem op het cement terecht en bleef hevig bloedend liggen. Beide gewonden zijn naar het Wilhel- mina gasthuis overgebracht. Daar is ge constateerd dat gangmaker Van Ingelghem een ernstige schdedelbasis-fractuur heeft. Voor zijn leven wordt gevreesd. De ver wonding van de heer Muller is erg mee gevallen. Hij heeft een shock gekregen en waarschijnlijk een kneuzing van de linker heup. Het ongeluk is ontstaan toen de heer Muller een stap achteruit deed om de aanstormende gangmaker Pelser te laten passeren. Van Ingelghem reed op dat mo ment achter Pelser en wilde juist onder door passeren. Daarbij heeft hij met zijn stuur de heer Muller geraakt. De uitslagen van de wedstrijd achter grote motoren voor profs en amateurs was: De uitslagen van de stayers amateurs over 30 km. 1. Buis (Ned.) achter De Graaf 23 min. 12.-; 2. Deloof (België) achter Meuleman op 35 meter; 3. Romijn (Nederland) achter van Roey op 100 me ter; 4. Van Campen (Nederland) achter Pelser op 140 meter. Ploegenachtervolging voor amateurs over 4 km. 1. Koel-Piet van der Lans- Kennis-Nikessen in 4.51.4; 2. Cornelisse, A. v.d. Lans, Lute en Hamelinck in 4.53.8. De sprint der amateurs werd een over winning voor de nationale kampioen Piet van dér Touw, die in een extra rit zijn stadgenoot de Hagenaar Joop Nolten met banddikte versloeg. De uitslagen luidden: Eerste rit: 1 Nolten 12,4 sec. 2 De Graaf (Rotterdam), 3. Redeker (Amsterd.). Twee de rit: 1 Van der Twou 12.3 sec, 2 Nol ten, 3 Redeker. Derde rit: 1 Nolten 11.8 sec, 2 Van der Touw, 3 De Graaf. Vier de rit: 1 Van der Touw 12 sec. 2 De Graaf, 3 Redeker. De volledige Nederlandse dames-atle- tiekploeg, die zondag 28 juli in Weimar tegen Oost Duitsland uitkomt, is als volgt samengesteld: 100 m: Truus Cruiming (Celebes), Lenie Boele (DCV); 200 m: Truus Cruiming, Ellen Ort (Atmodes); 400 m: Tilly van der Zwaard (Sagitta), Geesje Soesbeek (AVG '26); 800 m: Gerda Kraan (Bataven), Janny van Eyck-Vos (GAC); 80 m horden: Töos Mutter (Sagitta), Lia Hinten (K en K); vèr: Joke Bijleveld (Celebes), Corrie Bakker (Athleta); hoog: Anneke Leenstra (Athle- ta), Liberta Lansink (Memphis); speer: Wil Hulshof-Van Montfoort (Bataven), Henny de Bruin (Olympia); discus: Loes Boling (Sagitta), Esther Schot (Delta Sport); kogelstoten: Corrie van Wijk (DEM), Ine Oude Avenhuis (ADA); 4 x 100 m: keuze uit: Lenie Boele. Corrie Bak ker, Joke Bijleveld, Truus Cruiming en Ellen Ort. Als fraai middelpunt in een uitstekend programma prijkt zondagmiddag op Duin- digt de ren om de Grote Prijs van Den Haag, waarvoor niet minder dan 15 vol bloeds aan de start worden verwacht. Het is een volkomen open ren, waarin na veel wikken en wegen de keuze valt op King's Decision, die in sterk opkomende vorm loopt. Voor de plaatsen komen in aanmer king Roi des Monts en Défendeur. Outsi der is «tal Swarttouw met Scoglietto en Mystic Boy. In de eerste afdeling van de Prijs van Epsom kan Miss Willy profiteren van het pluimgewicht dat zij krijgt te dragen. Willibald en Merrioka zullen op de plaat sen kunnen eindigen. Outsider is stal Sie mens. De tweede afdeling brengt de steeds be ter wordende Flying Peter S als de favo riet aan de start, gevolgd door Solita en Mr. Christian. Bij de 2-jarigen gaat de voorkeur naar Paladijn vóór Tricolore. Bij de dravers zijn er weer zeer grote velden, waardoor Quicksilver S het in het internationale nummer bijzonder moeilijk zal krijgen. Zijn kwa'iitèiten zijn echter zo groot dat hij Vlieger D nog wel kan be reiken, evenals Walnut Erebus, die zich voor het eerst in zo'n voornaam gezel schap waagt. Voor de jongere klasse is er een stayers nummer, waarin Zilvervos na zijn serie goede verrichtingen eindelijk eens het zoet der overwinning kan smaken. Zalkestis en Woelwater kunnen achter hem op de plaatsen eindigen. Outsider is Yasmine. Na haar goede lopen in de laatste koer sen mag nu in de Arentsburg-prijs een ze ge worden verwacht van Zaita Hanover, vóór Anna Scotch en Y Saint Parisien. Outsider is Zita H. In het. nummer voor de 3-jarigen heeft Baron Harvester betere papieren dan Black Lady en Baronesse Hollo. Outsider is Benny Hollandia. Hoewel Bonaire enige keren heeft te leurgesteld is zijn klasse toch wel zo goed dat hij in het 18-koppige veld van het der de nummer kan -winnen. Avondvalk S en Benny Parisien zullen zich in de kopgroep kunnen handhaven. De amatrices treden in het strijdperk voor de Zilveren Orchidee. Mej. France kan dit winnen met Taky Erebus, die de weliswaar snellere, maar moeilijker Asty- unax kan kloppen. De andere kandidaten zijn Zita Belwin en Zuleika. Dynamo Boekarest is kampioen van Roemenië geworden. De ploeg zal daar door uit mogen komen in het bekertoernooi voor landskampioenen. De wedstrijd voor prof-stayers werd we gens het ongeluk ingekort van 100 naar 75 km. de uitslag luidt: 1. Proost (Big) ach ter Van der Bosch 57 min 40.2 sec.; 2. Marinus (Ned) achter Wiersma op 690 me ter; 3. Varnajo (Frk) achter Lorenzetti op 1060 meter; 4. Captein (Ned) achter Van Roey op 1250 meter; 5. De Paepe (Big) achter Walraven op 1600 meter; 6. Koch (Ned) achter Pelser op 1700 meter; 7. Marsell (Did) achter De Graaf op 1900 meter; 8. Tiefenthaler (Zwi) achter Beets op 2700 meter. De Leidse amateur-wielrenner Gerben Karstens zal niet kunnen deelnemen aan de wereldkampioenschappen op 10 augus tus in België. Karstens, die onlangs een keelontsteking opliep, heeft van de KNWU-arts de raad gekregen vier maan den niet in wedstrijden uit te komen. Karstens, die ook een top-schaatsenrij- der is, was reeds geselecteerd voor de amateurwegploeg bij de komende wereld kampioenschappen in Ronsse. De sportcommissie van de KNWU heeft de Nederlandse ploeg samengesteld voor de wereldkampioenschappen op de baan, die van 1 tot en met 7 augustus in Rocourt (België) zullen worden gehouden. De ploeg bestaat uit de volgende ren ners: achtervolging amateurs: J. Oud- kerk (Amsterdam); achtervolging profs: P. Post (Amstelveen) en H. Nijdam (Zun- dert); sprint amateurs: P. v.d. Touw (Den Haag), A. de Graaf (Rotterdam); en J. Nolten (Den Haag); sprint profs: J. Derksen (Nederland); ploegachtervol ging: J. Oudkerk (Amsterdam); Th. Nik- kessen (Siebengewald); fa. Koel (Amster dam; C. Schuuring (Amsterdam), reserve P. v.d. Lans (Sassenheim). Amateur-stayers: H. Buis (Vijfhuizen), achter De Graaf, B. Romijn (Rijswijk), achter Van Roey, J. van Campen (Am sterdam), achter Pelser; profs stayers: N. Koch (Utrecht) achter Pelser; J. Cap tein (Amsterdam) achter Van Roey; H. Marinus (Amsterdam) achter Wiersma. De ploeg wordt ondergebracht in hotels in Maastricht. Van daaruit onderhouden autobussen een pendeldienst naar Rocourt. Chef d'équipe en coach is Arie van Vliet. De Nederlandse wegploegen zullen dit weekeinde worden samengesteld na de nationale kampioenschappen op het cir cuit van Zandvoort. De stichting „Voetbalbelangen Twente" gaat het in moeilijkheden verkerende „Oldenzaal" niet helpen. De tweede-di visieclub, die wel het recht heeft nog in het betaalde voetbal uit te komen, maar grote financiële problemen heeft, had om steun verzocht toen duidelijk werd dat de hulp van andere kanten met ingang van het nieuwe seizoen aanzienlijk zal wor den ingekrompen. Een zegsman van de enkele maanden geleden tot standgekomen stichting, ver telde ons dat men moeilijk bij de financier om geld kan aankloppen, wanneer er niets tegenover staat. „We hebben de aantallen toeschouwers bij de thuiswedstrijden van „Oldenzaal" in het afgelopen seizoen be keken. Alsmede de waarde van de spelers, die zijn overgebleven, nu twee topfiguren, als we het zo mogen noemen (Kalsbeek, die naar Heracles overging en Beuvink, die naar Veendam vertrok) niet meer voor „Oldenzaal" zullen uitkomen. Dat was in totaal een onvoldoende basis om fianciers die wij ook moeten zoeken aan te trekken". „Oldenzaal" heeft ook nog verzoeken om financiële steun lopen bij de gemeente, ter wijl men verder in afwachting is van het Het cricket-jeugdtoernooi van De Fla mingo's heeft vrpdag aan de Spanjaards laan in Haarlem een bijzonder spannende finale gehad. HCC en VOC gaven elkaar al heel weinig toe, maar toen HCC acht wickets kwijt was voor 106 runs dacht VOC (134) al heel sterk aan de finalezege. Edoch, dankzij voortreffelijk batten van De Braauw werd voor eenzelfde aantal wickets het Rotterdamse totaal gepasseerd. Het totaal van VOC werd voornamelijk in de boeken gebracht door Schoonheim (69) en Ouwerkerk (35), die na 30 voor 5 (Bakker 0) nog voor een hoopgevend totaal konden zorg dragen. Die hoop bleef leven toen de battingside van HCC behoorlijk aan banden werd gelegd, voornamelijk op het bowlen van Schoonheim en Rijken. De theestand (88—6) bood nog alle mogelijk heden, maar weinig hoop restte de Hage naars bij 106 voor 8. Maar zoals reeds ge zegd, De Braauw, die met 40 not out bleef, hield het hoofd koel en het bat recht en met voor een jeugdspeler ijzige kalmte zocht hij de scheve of te korte ballen eruit en strafte die genadeloos af. Ook bleek hij bijzonder goed de kunst te verstaan het batten aan zich te houden. In de wedstrijd om de derde plaats speelde op het bijveld van Rood en Wit Haarlem tegen VRA. Haarlem (193) bleef gemakkelijk aan de winnende hand door VRA voor 90 runs aan de kant te zetten. Die derde plaats van de Haarlemmers was overigens ten volle verdiend, want de ge hele week lang hadden die met grote zorg door oudere Haarlem-leden opgeleide jon geren cricket van bijzonder goed gehalte laten zien. Vooral het batten was van goede kwaliteit. In de poule werd eerst ACC verslagen (Haarlem 185 voor 3, Flohil 100 n.o., Cats .40) en daarna Rood en Wit (Haarlem 300 voor 8, Cats 51, Van der Sloot 130 n.o.; R. en Wit 128 all out). In de halve finale bracht de Haarlem-jeugd vervolgens 198 voor 8 op het bord (Flohil 87. Cats 50), maar VOC passeerde dat totaal voor zeven wickets (Bakker 92), zodat er voor de steeds bijzonder fel fieldende jeugd toch geen finaleplaats inzat. Niettemin, Haarlem kan aan dit elftal jeugdigen, die een gemid delde van 30 runs per wicket bereikten, veel plezier beleven in de toekomst. antwoord op een brief aan de KNVB, waarin wordt gevraagd in welke klasse der amateurs de club zou moeten spelen bij een eventuele terugkeer naar het ama teurisme. PEC, dat indertijd de beslissingswed strijd tegen „Oldenzaal" verlooor, komt, indien de amateurkampioen naar de be taalde sector over wenst te gaan, op de vrijgekomen plaats in de eerste klasse. „Oldenzaal" daarentegen zal, als het vrij willig terugkeert, naar de vierde klasse moeten. Mr. J. W Crefeld uit Velsen zal waar schijnlijk de voorzitter van de voetbal vereniging „Telstar" in Velsen worden. Hjj is door de oud-voorzitters van VSV en Stormvogels, de heren W. de Bruin en H. Zwart, benaderd en heeft zich bereid verklaard een kandidatuur te aanvaar den. Maandagavond zal het bestuur van Telstar over deze kandidatuur vergade ren, maar het is vrijwel zeker, dat de heer Crefeld met algemene stemmen zal worden gekozen. Er waren de laatste dagen enige pro blemen gerezen over de verkiezing van een voorzitter. De heer H. Zwart had op de algemene jaarvergadering van Storm vogels gezegd, dat bedrijfsleven noch ge meentebestuur prijsstelden op een voorzit ter van hun zijde, zodat men toch een voorzitter uit een der besturen zou zoeken. VSV bleek hier echter bezwaren tegen te hebben en na enige beraadslagingen vroeg men toen de heer Crefeld of hij een kan didatuur zou willen aanvaarden. Mr. Crefeld is advocaat en procureur te Velsen en is wat men kan noemen een neutrale figuur in de voetbalsport. Inmiddels is ook bekend geworden, dat de midvoor van VSV, André, een contract met Telstar heeft getekend. André is in het nieuws geweest doordat hij overschrij ving had aangevraagd naar Alkmaar. Enige weken geleden deelde de voorzitter van Alkmaar in de jaarvergadering van zijn vereniging mee, dat André alleen naar Alkmaar zou komen, als de fusie van VSV en Stormvogels niet zou doorgaan. André heeft nu dus inderdaad besloten in Velsen te blijven voetballen. Cupfinalist Leicester City speelt half- augustus twee wedstrijden tegen Neder landse tegenstanders. Op 13 augustus ko men de Engelsen uit tegen het Groningse GVAV en twee dagen later, op 15 augus tus, in het Olympisch stadion tegen Blauw Wit. „Wie wegkampioen wordt? Dat kan niemand zeggen. Nu helemaal niet. We hebben geen man die met kop en schouders boven de anderen uitsteekt. We hebben nauwelijks goeie figuran ten. Doktersjongetjes hebben we, geen doorbijters". Gerrit Schulte schreeuwt de woorden door zijn grote kamer. „Je hebt het gezien in de Tour de 1 Avenir. Eén grote afgang! Kanker niet op de jongens, die hadden niet eens mee mogen doen. Scheld niet op de ploeg leider. die kon er niks van maken, t Is de hele Jan Saliegeest die er in de wielrennerij zit, waar niemand schuld aan heeft eniedereen!" „Nou zeg ik misschien weer teveel", zegt de oud-wereldkampioen achtervol ging. Even wacht hij, is het voorbijrij- rijden van de zware auto's over de weg Nijmegen-Den Bosch het dominerend ge luid. Dan vervolgt hij ineens weer drif tig, vurig: „Iedereen weet nou wel, dat ik een grote mond heb, maar ik heb geen grote mond, ik heb alleen een dik ke dertig jaar ervaring. Ik heb wat be reikt. Hier, dit heb ik er van overgehou den." Breed zwaait hij zijn arm. We vol gen vluchtig zijn gebaar, bewonderen de grote, rijk ingerichte huiskamer van zijn riante huis in Den Bosch. „Wie heeft de Tour dag aan dag ge volgd? De helft van vroeger. Waarom? We hebben in de grote Tour alleen maar een paar knechten. In de kleine Tour jongens, van wie ik er een jaartje ge leden een paar naar huis stuurde. Kon den mijn training niet eens bijhouden. Wat wil je nou, man! De enige redding: een grote fabriek die een ploeg van Nederlandse renners adopteert. Een gro te fabriek, ja, want ze moeten een kleine drie ton op tafel kunnen leggen. Drie ton, ja! Denk eens aan de salarissen, die knapen als Geldermans, Stolker, De Roo en anderen in Frankrijk verdienen. Die moet je ze hier ook geven, anders krijg je ze niet los. Denk eens aan de kleding, het materiaal, de ploegleider, de verzor ging. Met drie ton red je het. Dan is er een goeie ploeg te bouwen, een ploeg die overal graag gezien wordt". „Maar dan moet die ploeg karakter ingegeven worden. Die Jan Saliegeest moet er uit. Ik heb gehoord dat Gelder mans in Parijs kankerde, dat hij de hele Tour niet eens vrij heeft kunnen rijden. Steeds maar waterdragen voor Anquetil. Moet-ie niet tekenen. Moet-ie na afloop niet het geld opstrijken! Jan Janssen had meer vrijheid. Die kan ook wat, maar is er nog lang niet. Zal volgens mij geen fenomeen worden, maar 97 percent. Twee percent meer dan die grote groep van 95 percent, maar drie percent minder dan een fenomeen. Maar met een Jan Janssen kun je reclame maken. Die kan etappes winnen. Geldermans kan óók wat. Zo hebben we er meer. Maar het zijn geen toprijders. Geen Coppi, Bobet of Anquetil. Ze winnen van de tien koer sen er geen zeven. Jo de Roo behaalde vorig jaar prachtige resultaten, maar waar is-ie nou? Nijdam wereldkampioen achtervolging! Wie kent hem in het bui tenland nog? Ze willen niet luisteren naar oude rotten in het vak. Ze horen te veel van anderen. Willen er te gauw zijn. Verdienen, hebben ze met grote letters op hun trui staan. Natuurlijk! Verdie nen, veel verdienen. Maar hoe! Dat we ten ze niet." „Neem Henkie Nijdam. Een pracht jongen, pracht renner ook. Won op één been het wereldkampioenschap achter volging. Wat deed-ie toen? Ik zei tegen hem: Henkie, nou niet meer rijden of heel goed betaald. Maar zorg dat je steeds in vorm bent, rij elke wedstrijd of je weer een titel kan krijgen. Hij is overal gaan rijden voor weinig. Zag geld! Verkeerd geld! Wat schiet je er mee op als je vijf keer moet rijden om hetzelfde te verdie nen als met één goed contract? Hij reed overal. Dat hou je niet, elke dag top- rijden. Ze klopten hem, ze lapten hem, ze reden hem voor schut in zesdaagsen. Wat nou? Nijdam bestaat niet meer. Moet helemaal van voren af aan begin nen. Waarom luisteren ze niet?" „Neem Peter Post. Een klasserijder. Vliegt over de piste. Ruim een jaar ge leden bood ik hem 10.000 francs als hij mijn record zou verbeteren. Hij experi menteerde alles, andere spaken, andere wielen, lange krukken, korte krukken, grotere tandwielen, hielp allemaal niks. Het jaar daarop zei ik: Nou geef ik je niks, Peter, maar doe nou es een keertje mijn zin. Wat dan?, zei ie. Je rijdt zo geweldig, zei ik, je vliegt met je 26/8 versnelling en kleine krukken. Laat die krukken staan, maar zet er nou es 27/8 op, mijn versnelling. Hij reed 6.4! Gooi de mijn record met vijf seconden naar beneden. Goed, hij gaat naar Amster dam voor de kampioenschappen, zet een tandje bij en wordt geklopt. We gaan naar de Vigorelli, precies hetzelfde. Snelle baan, dacht-ie, dus lange krukken speciale plaat. Van alles deed-ie weer. Geklopt! Ik heb daar met mijn 27/8 Coppi bijna gelapt. Ik moest de laatste baan achteruit trappen, omdat ik hem beloofd had, dat hij met een meter zou winnen. Met dat terugtrappen reed ik 6.14. Had ik doorgereden, had ik ook 6.5 of 6.6 gereden. Rijden ze nu ook. Maar hoeveel zwaarder was mijn materiaal, hoeveel dikker mijn banden?" „Ze staan allemaal in aanbidding voor grotere versnellingen. Kijk die es een groot mes draaien, wijzen ze elkaar. Lijkt makkelijk, maar op den duur ga je er kapot aan. Souplesse is een eerste vereiste, gemakkelijk draaien. Heb je souplesse, voel je je helemaal fit, heb je vorm, dan komt de macht, de force pas aan de beurt. Ik zie vaak jongens met het etenszakje op de rug langs huis rijden. Tweehonderd kilometer getraind, roepen ze dan. Dan strijk ik met een vinger langs hun voorhoofd. Blijft die vinger droog, dan hebben ze voor mij niet getraind. Een boer op klompen kan 200 kilometer fietsen, als ie geen zadel pijn krijgt. Maar snel rijden, als een trein, gaten dichten, springen, nat be zweet thuis komen, dat is trainen. Dan is 70 of 80 kilometer genoeg. Luister nou es. Ik heb het gedaan. Rik van Steen bergen. Coppi, Bobet, Bartali. Ik heb toch met ze getraind. Ik ken ze toch!" „Maar ja, om zo te trainen heb je karakter nodig. Elke dag weer. En voor de rest goed eten en slapen. Gewoon doen, gewoon alles eten wat je honger stilt. Ik hoor ze al schreeuwen: Medi sche begeleiding in de sport. Goed! Pri ma! Maar later! Laat ze eerst eens laten zien dat ze wat kunnen. Nu lopen ze direkt naar een dokter Rolink, spuiten, preparaten, dieet. Wat?! Ik heb nog nooit een gaatje van een spuit in mijn lange lichaam gehad, nog nooit een pil geslikt. Kweekrenners zijn het, dokters- jongetjes! Ze zijn nog niet zover dat je wilskracht, karakter in kunt spuiten. Luister. Ik ken jongens die nog nooit wat gepresteerd hebben, maar die aan een koersorganisator durven vragen: Welk startgeld krijg ik? Geld willen ze hebben. Akkoord. Maar weer het ver keerde geld. Toon klasse, dan komen ze het geld bij je thuis brengen. Het goeie geld! Ik heb van mijn fietsen goed over gehouden. Het had veel meer kunnen zijn. Ik heb ook moeten leren. Waarom luisteren ze niet naar iemand die geleerd heeft?" We hebben enkele aardige amateurs. Daar zijn ze gelukkig zuinig op. Die jongens moet je niet naar een Tour de l'Avenir sturen. Dan rijden ze zich leeg. Vergeet niet, 't zijn jongens van 18, 19 jaar. Laat ze eerst maar gens een beetje man worden in de militaire dienst. Als ze die achter de rug hebben kun je meer van ze verlangen. Jongens als Arie de Hartog, Henk Cornelisse en anderen heb ben ze mee laten doen in de Ronde van Oostenrijk. Niet zo zwaar, veel minder concurrentie. Prima om te trainen. Een van die ploeg maakt een goede kans op de nationale titel, als ik dan toch een prognose moet stellen. Maar wie? Niet te zeggen. Ik durf het helemaal niet, want ik zelf kwam in nationale of andere kampioenschappen niet gauw tot toppres taties. Te veel zenuwenwerk. Te veel factoren die tegen kunnen zitten." „Mij zullen ze zaterdag noch zondag in Zandvoort zien. Waarom zou ik. Doe ik toch mijn grote mond weer open. Maar ik héb geen grote mond, ik zeg alleen hoe ik er over denk. Dat spat sommige mensen wel eens tegen het hoofd. Dat doet dan pijn. Mij doet hét pijn te zien. hoe mijn sport elke maand minder wordt. Zondag vliegen mijn dui ven, kom es mee, zal ik je mijn duiven laten zien, dat is ook een mooie sport, kom es mee kijken Jan Dassen Henk Schouten Henk Schouten gaat terug naar Excel sior. Een transferbedrag is niet genoemd. Hiermede gaat de wens van Schouten om zijn laatste voetbaljaren bij zijn oude club te slijten in vervulling. De besturen van Blauw Wit en PSV hebben vrijdagmiddag overeenstemming bereikt over de transfer van de PSV- voorhoedespeler Piet van der Kuil naar de Amsterdamse club. De besturen van beide verenigingen wensten geen mede deling te doen over het bedrag, waarvoor de oud-international is overgegaan. Van bevoegde zijde werd ons echter medege deeld, dat Blauw Wit in elk geval meer dan 50.000 gulden voor Van der Kuil heeft moeten betalen. Enschede heeft vijf spelers aan andere clubs overgedaan. Weustink, Dijckmans en Zweers gaan naar de tweede divisieclub NEC, Van Zoeren en Visser naar Ensche- dese Boys. In ruil voor de laatste twee, alsmede voor het vrijgeven van de vorig jaar als amateur overgegane halfspeler De Wit plus nog een flinke som gelds, krijgt Sportclub van de Boys stopper De Vries. Weustink is 'n Sportclubspeler van eigen kweek, die vele jaren voor het eerste elftal speelde en op Van der Wel na het grootste aantal malen voor deze Twentse club uitkwam, sinds men in de ere-divi- sie speelt. Dijckmans werd bij het ingaan van het seizoen 1960-'61 overgenomen van Helmondia en heeft sedert de komst van Lagarde (vorig jaar) bijna twee seizoenen in het eerste elftal onder de lat gestaan. Zweers werd vorig jaar overgenomen van Elinkwijk, nadat hij voordien had gespeeld woor Rheden. De-31-jarige Swinkels zal volgend jaar het doel van- de eredivisieclub Go Ahead verdedigen. De ex-VV-speler neemt de plaats in van Van der Voort. De besturen van Heracles en PSV heb ben de moeilijkheden inzake de transfers van de Heraclessspelers Donners en Theu- nissen uit de weg geruimd. Donners en Theunissen zullen het volgend seizoen voor de landskampioenen kunnen uitko men. In Amstelveen wordt vandaag en mór gen „de testmatch van het continent" gespeeld tussen Nederland en Denemar ken. Ook zóndag wordt er begonnen om elf uur en de wedstrijd zal als er voor dien nog geen beslissing is verkregen tot uiterlijk half zeven voortduren. Er wordt gespeeld op het veld van VRA ach ter het hockeystadion. Voor de competitie in de eerste klasse B speelt Rood en Wit II een tweetal wed strijden, vandaag uit tegen HCC II, mor gen thuis tegen Sparta. Voor prognoses en wedstrijdprogramma verwijzen wij naar onze krant van giste ren. Aan het nationale wegkampioenschap van de professionals en onafhankelijken, dat zondag over een afstand van 192 ki lometer (45 ronden) op het circuit van Zandvoort wordt gehouden vandaag strijden de amateurs om de titel zul len 62 renners deelnemen De Beverwijker Ab Geldermans moet de titel verdedigen. Hij zal het daarbij niet cadeau krijgen. Zijn grootste tegen standers zijn Peter Post (Amstelveen), Piet Damen (Helmond), Dick Enthoven (Stekene-Waas), Jo de Haan (Huybergen), Piet van Est (Klundert), Wim van Est (St. Willebrord), Lex van Kreuningen (Utrecht), Bas Maliepaard (Willemstad), Martin v. d. Borgh (Koningsbosch), Piet Rentmeester (Kalmthout), Jo de Roo (Krui- ningen), Piet Steenvoorden (Heemstede) en Huub Zilverberg (Goirle). Voorts zijn ook de Haarlemmers Toon Rutte, Gerrit Krabbenbos, die overgegaan is naar de onafhankelijken, en Henk Kie kens van de partij met de Beverwijker Cees Lute en Gerard Wesseling uit Half weg. De start is om half een. Vooraf rij den de aspiranten (125 man) een wed strijd over twintig kilometer en de vete ranen (50 man) een rit over 25 kilometer. Start elf uur. Op de banen in het wandelbos „Groe- nendaal" in Heemstede wordt vandaag en morgen het „Groenendaal-toernooi" voort gezet. De eindstrijden voor het A- en B- toernooi worden zondagmiddag gespeeld. We verwachten dat de beëindiging van het C-toernooi en zeker de dubbelspelen pas later op de dag zal plaatsvinden. De eerste ronde van he' A-toernooi overleef den vrijdagavond Van Gelder, Vogelzang, Koster, v. Ree, Stoop, Nieland en Witte- man.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 15