Valery Brumel verbeterde zijn record hoogspringen Russische atleten lopen elk jaar verder op de Amerikanen in Lat viel bij recordsprong op laatste moment toch nog af Wedstrijdzeilers in Kaagweek konden nauwelijks nog voldoende ruimte vinden wm Corrie Bakker sprong een nieuw record Landenontmoeting eindigde met 189- 147 voor Rusland Rollo raakte zijn Europese titel boksen kwijt Portisch leidt nog steeds in Halle Denemarken staat er goed voor Goede prestaties in Beverwijk Russische successen bij het schermen Logut en Dane overwonnen op de Bosbaan L\ Jeugdig atlete net 3 cm verder dan titellioudster Joke Bijleveld Herenteam echter geheel kansloos MAANDAG 22 JULI 1963 10 Bokser Billy Bello dood op straat gevonden X:. wmm. wmm. f VI In laatste wissel Fel gevecht De finish van de 100 m van de tien kamp. De Rus Viktor Kuznetszov gaat als eerste over de eindstreep in de tijd van 11 seconden, tussen zijn twee twee Amerikaanse rivalen. (Telefoto) Rusland heeft de interland atletiekwed strijden Rusland-Amerika, die dit week einde in Moskou is gehouden, met 189-147 gewonnen. De Russische dames wonnen met 75 tegen 28 pnt, maar de Amerikaan se heren toonden zich met 119-114 sterker dan hun Russische tegenstanders. Fana tiek aangemoedigd door 80.000 landgenoten op de tribunes van het volgepakte Lenin- stadion hebben de Russische atleten zater dag op de eerste dag van de traditionele wedstrijd zichzelf overtroffen. De dames overklasten hun Amerikaanse tegenstan ders volkomen (35-17), terwijl de heren slechts zeven punten op de superieur ge achte Amerikanen achter waren gebleven (54-61). Ook op de tweede dag bevestigden de Russen hun gestadige vooruitgang en zij wisten zelfs twee punten van hun ach terstand weg te werken (119-114). Valerie Brumel, het 22 jaar oude Rus sische hoogspring-fenomeen, was eens te meer de briljante exponent van de Russi sche heren-atletiek. Hij handhaafde de traditie om in de jaarlijkse atletiek-ont- moeting het wereldrecord scherper te stel len. Zijn prestatie (2.28) vormde overigens eigenlijk het enige hoogtepunt van deze teleurstellende krachtmeting op wereldni veau. De overige hoogtepunten werden voorna melijk op de sprintnummers geregistreerd. Edvin Ozolin doorbrak verrassenderwijs de Amerikaanse suprematie op de 100 me ter en eindigde als tweede, terwijl met Galina Popova voor de eerste maal in de wedstrijden een Russin de 100 meter da mes als snelste aflegde. De Russinnen wonnen trouwens alle nummers en reken den daarmee op zeer duidelijk wijze af met de voorspellingen van de experts dat de Amerikaanse dames zich zeker op de sprintnummers het sterkst zouden tonen. De Amerikaanse heren, die op zes dub bele overwinningen hadden gerekend, be haalden slechts twee complete zeges kogelstoten en polsstokhoogspringen. De Russen doorbraken de hegemonie op de specifieke „V.S.-nummers" als de 110 me ter horden, de 400 en de 800 meter, door op korte afstand van de winnaar als twee de te eindigen. Wel hadden de Amerika nen de pech zich een zekere overwinning op de 4x100 meter te zien ontgaan. Om dat Dayton en Hayers een foute wissel hadden veroorzaakt werd de Amerikaanse zege met tien meter voorsprong veranderd in een diskwalificatie. Een ander duel, dat zaterdag de aandacht van.de Russische atletiek-fans had bezig gehouden was dat tussen de verspringers Ralph Boston en Igor Ter Owanesian, dat na spannende strijd door de Amerikaanse neger werd gewonnen. Toch hadden de Amerikanen op het hoogspringen reden tot juichen. Valerie Brumel had namelijk tot 2.15 een tegen stander, die ogenschijnlijk niet veel voor hem onderdeed: Gene Johnsson, die deze hoogte reeds bij zijn eerste poging over won. Op 2.18 faalde de donkere neger-at- leet echter. Brumel daarentegen ging on verstoorbaar door. Onder de ogen van de pas gearriveerde premier Chroestsjev en de Amerikaanse zaakgelastigde Harriman ging hij moeiteloos over de 2.23. Dan 2.28. Doodse stilte. De eerste poging mislukte. De tweede eveneens. Toen concentreerde de super-atleet zich lang en intensief. Nog éénmaal waagde de jonge Moscoviet zijn kans. Een snelle aanloop, een katachtige sprong en als door een katapult gelanceerd scheerde Brumel over de lat. Een nieuw In Europa's grootste stierengevecht-are na in Madrid, fanatiek toegejuicht door 70.000. luidruchtigen landgenoten, heeft de Spaanse Bantammer Mimoun Ben Ali op gemakkelijke wijze de Europese titel ver overd op de Italiaan Piero Rollo. Ben Ali, 11 jaar jonger dan zijn 36-jari- ge tegenstander, viel bijna elke ronde voortdurend aan. Zijn veel groter uithou dingsvermogen en vooral zijn grote snel heid brachten Rolle vaak in moeilijkheden In de eerste ronden dreef Ben Ali zijn opponent met linkse en rechtse hoeken door de ring. Rollo had veel moeite met de vreemde stijl van de Spanjaard op kat achtige wijze „inkomen" en zich vervolgens met directen naar het hoofd weer loswer ken en de gevreesde swings van de ti telhouder misten zuiverheid. In de laatste ronde trachtte Rollo nog wel met een wanhoopsoffensief het gevecht in zijn voor deel te beslissen door een knock out, maar de Spanjaard liet zich niet meer verrassen en won met een „straatlengte op punten. Hij werd daarmee de derde Spaanse Eu ropese bantamgewicht, die de Europese ti tel op zijn naam mocht schrijven. Rollo had, ondanks het verlies van de Europese kroon, toch nog reden tot vreugde: hij ontving voor het gevecht een bedrag van ongeveer 40.000 Billy Bello, een jeugdige Amerikaanse weltergewicht, is zaterdag in New York dood op straat gevonden. De Amerikaan, die veertien dagen geleden voor het eerst in Madison Square Garden uitkwam en toen een krappe puntennederlaag leed te gen Gaspar Ortega, is volgens de artsen, die sectie hebben verricht, overleden ten gevolge van een overmatige dosis verdo vende middelen. Bello, die twee jaar geleden prof werd, boekte in zijn loopbaan 17 overwinningen en één onbeslist en verloor zes wedstrij den. wereldrecord. Minutenlange ovaties don derden van de tribunes voor zijn zesde we reldrecord in zijn loopbaan. De Russen waren tevreden. Een grote overwinning van hun dames, een krappe nederlaag te gen de Amerikanen en een nieuw wereld record voor een Rus. De voornaamste uitslagen zijn: Dames 100 meter: 1. Galina Po pova (Rusland) 11.7 sec.; 2. Edith Mc- Guire (V.S) 118 sec.. Speerwerpen: 1. Elvi ra Ozolina (Rusl.) 54.51 m.2. Alevtina Shashtitko (Rusl.) 50.57 m. Hoogspringen: 1. Taisya Chenchik (Rusl.) 1.73 m.; 2. Eleanor Montgomery (VS) 1.70 m. Discus werpen: 1. Tamara Press (Rusl.) 55.61 m.; 2. Albina Yelkina (Rusl.) 51.97 m. 4 x 100 meter: 1. Rusland 45 sec.; 2. Amerika 45,2 sec. 200 meter: 1. Maria Itkina (Rusl.) 24,1 sec.; 2. Galina Popova (Rusl.) 24,2 sec. 80 m. horden: 1. Nelya Kulkova (Rusl.) 10,9 sec.; 2.Alla Chernicheva (Rusl.) 11,0 sec. 800 meter: 1. Tamara Dmitrieva (Rusl,) 2.07,8; 2. Vera Mukhanova (Rusl.) 2.08.0. Vèrspringen: Tatyana Schelkanova (Rusl.) 6.35 m.; 2, Tatvanova Talysheva (Rusl.) 6.12 m. Kogelstoten: 1. Tamara Press (Rsl.) 17.59 m.; 2. Galina Zybina (Rusl.) 16.29 m. Heren: 100 meter: 1. Hayes (VS) 46,2 sec.; 2. Arkhipchuk (Rusl.) 46.3 sec. 800 meter: 1. Dupree (VS) 1.47.8; 2. Bulishev (Rusl.) 1.48.0 10.000 meter: 1. Ivanov (Rusl.) 29.10.2; 2. Yefimov (Rusl.) 29.25.8. 110 m. horden: 1. Mikhailov (Rusl.) 13.8 sec.; 2. Lindgren (VS) 13.9 sec. Kogelslingeren: 1. Connolly (VS) 66.75 m.; 2. Kondrashov (Rusl.) 65.78 m. Kogelstoten: 1. Davis (VS) 18.88 m.; 2. O'Brien (VS) 18.87 meter. Vèrspringen: 1. Boston (VS) 8.19 m.; 2. Ter Ovanesian (Rusl.) 8.07 m. Polsstokhoog: 1. Uelses (VS) 4.90 m.; 2. Pennel (VS) 4.70 m. 20 km. snel wandelen: 1. Solodov (Rusl.) 1.33.45; 2. Ze- nin (Rusl.) 1.35.06. 4 x 100 meter: 1. Rus land 40.1 sec. Amerika werd gediskwalifi ceerd. 200 meter: 1. Carr (VS) 20.9 sec.; 2. Drayton (VS) 21.3 sec. 1500 meter: 1. Bur leson (VS) 3.41.0; 2. O'Hara (VS) 3.41.2. 400 meter horden: 1. Atterberry (VS) 50.4 sec.; 2. Cawley (VS) 50.9 sec. 500 meter: 1. Tyurin (Rusl.) 13.50; 2. Ivanov (Rusl.) 13.50,4, 3000 steeple chase: 1. Osipov (R) 8.35; 2, Sokolov (Rusl.) 8.41,6. Hinkstap- springen: 1. Fedoseyev (Rusl.) 16,11 m.; 2. Kreer (Rusl) 15,97 m. Discuswerpen: 1. Sil vester (VS) 61.44 m.; 2. Babka (VS) 56,39 m. Hoogspringen: Valerie Brumel (Rusl.) 2,28 m. (nw. wereldrecord); 2. Gene John son (VS) 2.15 m. Speerwerpen: 1. Lusis (Rusl.) 83,09 m.; 2. Covelli (VS) 78,36 m. Tienkamp: 1 Kusnetsov (Rusl.) 7666 pnt.; 2. Ovseenko (Rusl.) 7631 pnt.; 3. Pouly (VS) 7536 pnt.; 4. Emberger (VS) 7113 pnt. 4 x 400 meter estafette: 1. Amerika 3.04,4 sec.; 2. Rusland 3.08,6 sec. Zaterdag zijn in Halle de afgebroken partijen uit de 13de, 14de en 15de ronde van het zone-schaaktoernooi uitgespeeld. Don- ner won zijn partij uit de veertiende ron de tegen de Fin Westerinen. De uitslagen luiden, dertiende ronde: Pawlon (Polen)Hamann (Den.) 0-1. Veer tiende ronde: Westerinen (Finl.)Donner (Ned.) 0-1, Larsen (Den.)Kinnmark (Zwed.) 1-0, Hamann (Den.)Johansson (IJsl.) 1-0, Johansson (Zwed.)Kavalek (Tsj.sl.) 0-1. Vijftiende ronde: Doda (Polen) —Larsen (Den.) remise, Pawlow (Polen) Kanko (Finl.) 1-0, Kinnmark (Zwed.) Westerinen (Finl.) 0-1. Jan Hein Donner speelde in de zestien de ronde remise tegen de Deen Hamann en maakt nu vrijwel geen kans meer op de bezetting van één der eerste drie plaatsen, die recht geven op kwalificatie voor het interzonale toernooi. Donner heeft nu 8V2 punt en staat twee volle punten achter op de Oostenrijker Robatsch, die de derde plaats bezet. De stand is nu: 1. Portisch (Hong.) 12 p., 2. Larsen (Den.) 11 p., 3. Robatsch 10,5 p., 4. Ivkov (Joegosl.) 10 p., 5. Malich (O-Dld.) 9,5 punten. De uitslagen van de zestiende ronde wa ren: Larsen (Den.)Westérinen (Finl.) 1-0", Portisch (Hong.)Miiièw (Buig.) remise; Robatsch (Oostenrijk)Ofstad (Noorw.) 1- 0; Malich (O.-Did.)Kinnmark (Zweden) 1-0; Uhlmann (O.-Did.)Ivkov (Joegosl.) remise; Hamann (Dea.)Donner (Ned.) re mise; Johansson (Zweden)Pawlow (Roe menië) remise; Kanko (Finland)Johans son (IJsland) 0-1; Trifunovic (Joegosl.) Kavalek (Tsj.sl.) afgebroken; Doda (Polen) Johannesen (Noorw.) afgebroken. Zaterdag, waarin twee volle ronden werden gespeeld in het landen-jeugdtoer- nooi schaken, heeft voorshands aan Dene marken en Nederland de grootste winst gebracht, ni. 5V2 bordpunt. De Westduit sers verloren onverwacht van Oostenrijk en de Oostenrijkers werden op hun beurt door de Engelsen verrast. Als gevolg van een en ander moeten de kansen van Dene marken thans hoog worden aangeslagen. Het juist één week oude wereldrecord polsstokhoogspringen 5,10 meter op naam van de Amerikaan John Pennel is zaterdagavond in Bremerhaven ernstig in gevaar geweest. Nadat Yang Chuan Kwang, houder van het wereldrecord tien kamp, de 5 meter gehaald had, liet de atleet van Formosa de lat op 5,11 meter brengen. Tot groot enthouasiasme van de 6.000 toeschouwers scheen Yang Chuan Kwang succes te gaan boeken. Hij bleek de lat echter juist even aangeraakt te hebben, want deze viel de Chinees meende al geslaagd te zijn toch nog. Op de 100 meter werden, mede door de krachtige rugwind, goede tijden gemaakt. Heinz Schumann zegevierde in 10,3 sec. Voor de Poolse recordhouder Marian Foik werd dezelfde tijd afgedrukt. Foik won de 200 meter in 20,9 sec. Een goede pres tatie leverde ook Ferdinand Haas die op de 200 meter horden voor de beste tijd die dit seizoen in Duitsland werd gemaakt zorgde. Hij werd eerste in 23,3 sec. De Amerikaan James deed er 0,2 sec langer over. De Pool Badenski heeft zaterdag in Lud- wigsburg gezorgd voor een beste Euro pese prestatie van het seizoen op de 400 meter. Hij zegevierde in 46,1 sec. Carl Kaufmann, de Duitser die op de Olym pische Spelen van Rome tweede werd, kwam voor het eerst sinds veertien maan den weer aan de start. Hij werd in 47,1 sec tweede. De Franse atleten zijn dit weekeinde op diverse fronten actief geweest. De Franse atletiek unie had ook een ploeg geformeerd om in Forbach tegen België uit te komen. In deze wedstrijd, die de Fransen op duidelijke wijze met 228V2 pun ten tegen 178 wonnen, werden geen grote prestaties verricht. Wel kwam de Belg Pennewaert, op de 400 m tot een zeer goede 46,8, waarmee hij het Belgisch na tionaal record op die afstand evenaarde, maar op de overige nummers deden zich geen schokkende gebeurtenissen voor. Bij atletiekwedstrijden in het Sportpark Adrichem in Beverwijk heeft Marja Tho- Door een onverwacht hoge zege (9-4) op Hongarije is de Russische dames floret equipe zondag in Danzig wereldkampioen geworden. De derde plaats was voor Ita lië, dat met 9-4 over Frankrijk zegevier de. In de avond veroverde het Russische he renteam het wereldkampioenschap floret equipes. De Russen hadden niet over ge luk te klagen. De finale eindigde name lijk met 8-8, zodat de gegeven touchés de beslissing moesten brengen. De Russen hadden 60 touchés op hun naam, de Po len59- De bronzen medaille was voor Frankrijk, dat Hongarije met 8-7 versloeg. Advertentie lOODOOOOOOOOOOOOOOOOOOCOOOOOCOOOOOCOOOOOOOOOOOOOOOOÓOOOCX ETALAGE- EN RECLAMESTUDIO WIJ ONTWERPEN EN VERZORGEN VOOR U - etalages - materiaal - decoraties - standbouw - showcards - verbouw - adviezen - praalwagens SLAPERDIJK 381 Santpoort telef. 0 2560 - 7321 - 7582 ADVISEURS OP HET GEBIED VAN RECLAME 1^<»oöoococooocöooooooooooooc©ooooooooooooooooooo©oooood' mas zondag het hoogspringen gewonnen met een sprong van 1.65 meter. Ellen Ort won het verspringen met 5.92 meter. Het speerwerpen was voor Wil Hulshof met 45.71 meter. Op de 1500 meter heren was G. de Bode (Metro) de snelste in 3.59.4. Het Franse a-team heeft zondag in Praag voor de derde victorie van de haantjes op atletiekgebied gezorgd. Frank rijk versloeg de Tsjechische ploeg met 117-95. De Tsjech Danek won het discus werpen met een afstand van 56.03 m, zijn landgenoot Zhanal de 3000 m steeple in 8.45.2. Bij de dames wedstrijd Tsjecho Slowa- kije-Roemenië, die door de Tsjechische da mes, eveneens in Praag, met 71-45 werd gewonnen, legde de Tsjechische Prikylova de 200 m af in 24,3 sprong de Roemeense Yolanda Baalas 1.76 hoog en had de Tsje chische 4 x 100 m ploeg 46 seconden nodig. In Triëst is zondag de strijd om de Italiaanse titels afgesloten. ,Sardi legde de 200 m af in 21.1 en Carlo Lievore werd bij het speerwerpen tot grote verrassing door Rodighiero geklopt: 69.75 m tegen 68.85. Bij de dames verbeterde Leizia Ber- tone het Italiaanse record verspringen met een sprong van 6.08. De Fransman Logut bjj de heren en het Nederlandse meisje Conny Dane bij de dames hebben zondag getriomfeerd bjj de open Nederlandse waterskikampioen schappen op de Bosbaan. Conny Dane, die zaterdag met groot ver schil ook de Nederlandse titel had ver overd, won zondag de figuren voor de Engelse Fiona Saunders, die bij de sla lom voor Conny Dane op de eerste plaats eindigde. Het tweetal moest alleen bij het springen de eer laten aan de Oosten rijkse Kitty Boss. Toen werd Conny Da ne tweede en Saunders derde. In het eind klassement bleef Conny Dane ruim voor in punten: Dane 2130 Saunders 1659,50. Bij de heren waren de Franse deelne mers oppermachtig. Vazeille zegevierde bij het springen (34,7 meter) en de figu ren, maar beide malen werd Logut met zeer gering verschil tweede. Zijn zege in de slalom Vazeille werd tweede gaf de doorslag in het algemeen klassement, waarin Logut met slechts 24 punten ver schil voor Vazeille eindigde: 2978,78 2954,54. Zaterdag was ook het nationale kam pioenschap bij de heren verwerkt. Het werd gewonnen door Ben Woltering voor Edu Braskamp. I,. x. y; Het Nederlandse meisjes atletiekteam heeft zondag in Den Haag de wedstrijd tegen Frankrijk met 5848 gewonnen. De I8-jarige Corrie Bakker van Atleta-Utrect kwam bij het verspringen tot een afstand van 6.34 en zij verbeterde daarmee niet alleen haar eigen .ieugdrecord, dat op 6.07 stond, maar zij onttroonde tevens de Ne derlandse dames recordhoudster Joke Bij leveld. Zij kwam drie centimeter verder dan het Nederlandse record van Bijleveld. De Nederlandse 4x100 meterploeg vestig de een nieuw Nederlands .jeugdrecord met 48 seconden precies. De ploeg bestond uit Jos van Duffelen (ADA), Corrie Bakker (Atleta), Lia Vonk (ADA) en Ineke Stri ker (Sparta). Tijdens deze wedstrijden werd ook het Nederlands kampioenschap 3x800 meter dames gehouden. De ploeg van de Bata ven uit Leiden legde beslag op de titel en vestigde tevens een nieuw Nederlands record met een tijd van 6.53.2. Tonny Ho- man, Gerda en Willy Kraan lieten de ploe gen van Lionitas eh ADA ver achter zich. Het oude record stond eveneens op naam van de Bataven met 6.54.4. Toen Corrie Bakker bij haar voorlaatste poging 6.25 meter sprong en daarmee pre cies één centimeter ten achter bleef bij de beste prestatie van de Frangaise Boux, zei coach Bram Leeuwenhoek smalend: „Doe jij maar niet meer mee, Corrie". De op merking had op de geprikkelde 18-jarige steno-typiste uit Utrecht de uitwerking v een ontploffing. „Wat niet meedoen". Al had ze dan met 6.25 haar eigen Neder landse jeugdrecord achttien centimeter scherper gesteld, ze zou die eigenwijze ke rels aan de kant nog wel eens wat anders laten zien. Ze nam haar aanloop. Precies op de balk kwam ze uit en 6.34 was het resultaat. De beste wereldprestatie van dit jaar, al werd dit predikaat het Utrechtse meisje enkele minuten later ontnomen door de Russische Tsjelkanova, die bij de landenwedstrijd Rusland-Verenigde Sta ten nog net één centimeter verder sprong. De landenwedstrijd eindigde met een ze ge voor de Nederlandse meisjes, die dub bele overwinningen behaalden op de 800 meter, het discuswerpen en het hoogsprin gen. Daartegenover stond een dubbele Franse overwinning op de 100 meter en een prachtige zege van Jacqueline Bonnet op de 80 meter horden in de nieuwe Fran se recordtijd van 11.6. De 4x100 meter was evenals vorig jaar, toen Nederland met 55- 51 won, een spannende aangelegenheid en pas na de laatste wissel konden de Ne derlandse meisjes definiteif een voorsprong nemen. Het Haagse Celebes won met Truus Crui- ming, Marijke Thomee, Wil Koster en Jo ke Bijleveld zonder enige tegenstand van betekenis het Nederlandse kampioenschap op de 4x100 meter in 48.5 sec. Van de twee overige ploegen die meeliepen, werd er nog één gediskwalificeerd, zodat er na het terugtrekken van sterke ploegen als Sagitta en Hollandia weinig eer meer te behalen was. Een nieuw Nederlands record van Ser- vee Wijsen, die met 4.25 meter één cen timeter boven zijn beste prestatie kwam, overwinningen van Henk Snepvangers, Eef Kamerbeek, Han Smit, Cees van Wees, Cees Clement en Servee Wijsen, dat zijn naast nog enkele goede resultaten van jon ge opkomende krachten de pluspunten van de atletiek-ontmoeting tegen een Franse B-ploeg. Voor het overige werden de Oran jebroeken naar een kansloze nederlaag geleid en was het typerend om te zien, hoe juist op de nummers, waarvan men het iqeeste verwachtte, de verrichtingen tegenvielen. Frankrijk, dat overigens met de A-ploeg tegen Tsjecho-Slovakije uit kwam en met B-ploegen ook nog tegen Portugal en België optornde, zegevier de met ruim verschil (129-81). Het moet ons van het hart, dat de Ne derlanders, die weliswaar zonder Cees Koch, Jan Romani, Fred van Herpen en Jan van Uden in de gelederen aantraden, als het ware bevangen leken door de broei ende hitte, die over het Stade Monbauron in Versailles lag. De uitzondering op de regel vormde de 28-jarige Servee Wijsen. Hij leende de fiberglasstok van Krikke, trok zich niets aan van de reputatie der Franse 4.40-springers Pressigny en Piacen- ta, maakte slechts één fout (bij 4 meter), maar wipte vervolgens over 4.10, 4.20 en 4.25 meter alsof er geen lat aanwezig was. De Fransen waren geslagen. Ook Cees van Wees heeft het goed gedaan. Zijn eerste poging bracht reeds schrik in de Franse harten, want zijn 15.67 meter is de beste worp geweest, totdat hij zichzelf overtrof met zijn voorlaatste poging van 16.12 me ter. Han Smit en Eef Kamerbeek hebben hard moeten vechten. Han Smit deed dat door na een goede start prachtig op 50 meter naar voren te komen. De Fran sen Mariage en Leronellec bleven een me ter bij hem ten achter. Eef Kamerbeek ging met de Fransman Fournet, gelijk tot op de achtste horde. Daarna lag hij iets achter maar een keiharde inzet, die hem zijn laatste horde deed vertrappen, terwijl Fournet even uit balans raakte, was net voldoende. Voor beiden werd 14.6 sec af gedrukt. Henk Snepvangers was een klasse apart op de 1500 meter. Hij nam direct na de start de leiding, waarna de jonge Ton Blok de tweede ronde aantrok. Vervolgens sleurde hij 400 meter lang aan het kleine peloton met als gevolg, dat hij zijn snelste tijd van dit seizoen liet afdrukken: 3.48.3. De Fransman Nicoals had hij 100 meter voor de streep van zich afgeschud. Junior Anton Blok bewees zijn vorm van de laatste tijd met een tijd van 3 min. 53.9 sec. Cees Clement kwam na een fel gevecht op de 10.000 meter als eerste aan. Voor hem betekende deze zege een persoonlij ke revancjne voor zijn minder goede lo pen in Enschede. Leo de Winter en Henk Evers konden bij lange na niet tippen aan hun beste prestaties. Op de nummers, waarop Jan van Uden en Fred van Herpen ontbraken, verloren de onzen, waarbij het opviel dat Kees Kop pelaar op de 800 meter vanuit laatste po sitie geweldig terugkwam en de Amster dammer Vellinga op de 400 meter een pri ma tijd van 48 8 sec liet afdrukken. Op de 200 meter zegevierde de Fransman Ber ger voor Han Smit in 21.7 en Jaap Noor denbos in 21.9. Joep Delnoye werd tweede op de 5000 meter achter Lucas in een ove rigens zeer matige tijd. Hein Cujé probeer de in de laatste ronde het verlies op de 3000 meter steeple goed te maken, doch kwam op de streep nog altijd enkele me ters te kort. Leo Stevens heeft eindelijk getoond wat vechten is op de 400 meter horden. Tot op het laatste rechte eind lag hij gelijk met Mysson, die 53.0 sec liet afdrukken. In de eindsprint ontbrak het hem aan vol doende inhoud, maar zijn tijd van 53,7 sec is niet de minste van het seizoen. De estafettes werden voor de Nederlandse ploeg een deceptie. Op de 4x100 meter werden wij gediskwalificeerd wegens een foutieve wissel, terwijl op de 4x400 meter Stevens als eerste man het tempo niet kon bijbenen, zodat de anderen een te grote achterstand moesten goedmaken. Hoe hard Henk Kalkman, Vellinga en Kees Koppe laar ook liepen voor hén was dat een te grote opgave. De Regenbogen in de strijd. De 43ste Kaagweek, die zondag onder ideale omstandigheden is gestart, heeft met een deelnemers-totaal van 622 een nieuw record gevestigd. Een indrukwek kend aantal wedstrijdschepen, day op dit kleine plassengebied nauwelijks nog vol doende rumle kan vinden. Het ideale weer bracht niet alleen de wedstrijdzeilers, maar ook nog een enorm aantal toerzeilers op het water. Vaak tot ergernis van de deel nemers aan de wedstrijden. Vooral de kleine klassen kwamen hierdoor vaak in de verdrukking. De noord-oostenwind, die met windkracht 3 tot 4 over het water blies, hield gelukkig voldoende gang in de schepen voor een levendige strjjd. In het traditionele Holland-Friesland duel in de regenbogen heeft Holland duidelijk de leiding genomen. Voor de eerste plaat sen te bezetten hebben de Hollanders reeds óp de eerste dag een bijna niet meer te overbruggen voorsprong opgebouwd. Met 38.1 pnt tegen Friesland 16 hebben deze zeilers duidelijk hun klasse getoond. In de nationale Regenbogen-wedstrijd heeft de Rotterdammer Johnny Hofland een glorieuze overwinning behaald. Bij de eerste boei schudde hij Alberda van zich af, die in zijn poging om de Rotterdammer bij te houden faalde. Cor Kist, bij de eerste boei vierde werd Hollands grootste belager. In het laatste spinaker-rak zat Kist de Rotterdamse textielhandelaar dicht op de hielen. Hofland sloed de aanval echter bekwaam af en stuurde zijn Bene- ventum als eerste over de aankomstlijn. Tweede werd Kist, derde Bakker en vierde de Fries Alberda. De strijd in de Valkenklasse was een duidelijke zaak Egon Rolf van der Bau- men won deze wedstrijd zoals hij wilde. Kirkcnier was de enige die deze Kaagzei ler kon bijhouden en finishte als tweede. De Flying Dutchman klasse, waarin alle prominenten ontbreken, leverde een dui delijke overwinning op voor Heike Blok. Met een straatlengte voorsprong ging hij als eerste over de lijn gevolgd door Imhoff. In de Finnjollen is Koos de Jong niet tot grote prestaties gekomen. Deze zeil- veteraan, die we dit jaar nog maar wei nig in actie hebben gezien, moest de jeugd duidelijk voor laten gaan en met een vijfde plaats genoegen nemen. De eerste plaats was met ruime voorsprong voor outsider A. Otto vóór Van der Want.

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 10