„Met belangstelling volg ik uw actie voor een zeehaven" Visserij-tentoonstelling werd zaterdag geopend HIER STAAT UW VAKANTIE VOOR JAREN TYPEN PONT II Golden Fiction cobbler- en jasschorten 590 DREIGENDE KAALHEID! HORPANTA toe, zoals ook OPRUIMING jïïïïïïïïïseizoen- opruiming f Mr. Klaasesz tot Katwijkers: ^Brieven aan de redactie Auto maakte val van vijf meter Kort IJmondnieuws Haarlemse opleiding voor heilgymnastiek, massage en physiotechniek klassieke als moderne bank stellen, huiskamers, slaap kamers, karpetten, bedden enz. MEUBELT00NKAMERS BIJ T0PSY THUIS MAANDAG 22 JULI 1963 6 EEG Misthoorn Henk Schaap Vlootschouw zonder slechtweerrisico. Philips 19TX391. Volautomatisch 48 cm beeld 825.— met gradatiefilter, met rapid ovision, met 2de programma MODEL 1964 UW JARENLANGE VAKANTIE VERZORGD DOOR INSTITUUT NIKLAAS J. ULFFERTS STAATKUNDIG GEREFORMEERDE PARTIJ Ds. ABMA GEMEENTE VELSEN UITBREIDINGSPLAN „VELSEN-OOST" 3-jarige opleiding voor het Staatsexamen Heilgymnastiek en Massage te Haarlem Aan de adverteerders LUIDSPREKERS Zorgvuldig gemengd in de juiste verhouding, bestaat elke Golden Fiction uit 37 tabakssoorten. De juiste menging is belangrijk en be paalt het natuurlijke aroma waardoor Golden Fiction sinds 1946 in grote kring ge waardeerd wordt. de zachtste van alle In dit dagblad W AMSTERDAM HAARLEM (Van een onzer verslaggevers) „Het provinciaal bestuur begeleidt gaarne uw actie voor het verkrijgen van een eigen zeehaven, maar let wel: be geleiden is iets anders dan subsidiëren. Wanneer die haven er in de toekomst mocht komen, dan krijgt het provinciaal bestuur veel moeilijkheden en proble men op te lossen met als belangrijkste het maken van goede verbindingen met het achterland. Ik kan u de verzekering geven dat wij met bijzondere belang stelling uw verdere pogingen tot de aan leg van deze haven zullen blijven vol gen". Deze woorden sprak de commis saris der koningin in de provincie Zuid- Holland, mr. J. Klaasesz, zaterdagmid dag bij de opening van de nationale visserijtentoonstelling te Katwijk aan Zee. Mr. Klaasesz zei dat de tijd al heel lang achter ons ligt, dat de visserij alleen maar een zaak was van de Katwijkers en an deren, die daarbij betrokken zijn. Men weet maar al te goed dat de visserij een belangrijk onderdeel is van onze nationale economie. Wanneer er geen kabinetsfor matie was geweest dan zou niet ik maar minister Marijnen hier hebben gestaan om de opening te verrichten. Katwijk heeft iets te maken met deze kabinetsformatie en daarom hoop ik dat minister Marijnen snel zal slagen en dat er een kabinet komt dat rekening wil hou den met de bealngen en verlangens van Katwijk. En om ook met betrekking tot de formatie bij de visserij te blijven sprak de eerste burger van het Zuidhollandse ge west de wens uit dat het resultaat van de besprekingen over een haven in de mi nisterraad zal zijn een vis zonder hinder lijke graten. Mr Klaasesz stelde nadrukkelijk dat het comité van de Visserijweek er goed aan gedaan heeft de Nederlanders en buitenlan ders wakker te schudden door de aandacht te vestigen op Katwijk en de visserij, want men weet over het algemeen niet dat de ze vissersplaats het grootste aantal sche pen, de grootste aanvoer en de sterkst bezette visserij school heeft. Dat Katwijk geen haven heeft weet bijna iedereen. Vervolgens betoogde mr. Klaasesz dat Katwijk ten nauwste betrokken is bij het wereldgebeuren, want deze plaats heeft •mede te maken met de E.E.G.- Het lijkt wel of de Nederlandse visserij in de ver-' drukking dreigt te komen in vergelijking met andere landen. Ook in tegenstellmg- met vissers in de nabuurlanden krijgen de reders hier geen, of heel weinig steun van de regering, zoals slotpremies, alle moge lijke subsidies, toeslagen op besommingen en uitkeringen uit het egalisatiefonds. Wij van de visserij, aldus mr. Klaasesz, zijn van mening dat de regering tot nu toe weinig heeft gedaan. Het enige is dat een miljoen gulden is uitgetrokken als sub sidie voor de verre- of ook wel genoemd televisserij. Er zijn voor de visserij talrij ke problemen op te lossen, doch als allen er de schouders onder zetten dan gaat het de goede richting uit en misschien is het resultaat wel dat Katwijk een haven krijgt. Er blijkt een particulier initiatief te be staan om te komen tot de aanleg van een haven. Dit noemde mr. Klaasesz verheu gend en het verblijdde hem dat de plaat selijke overheid en de stichting elkaar hebben gevonden. Hij wees er op dat van de regering in eerste instantie niet veel steun te verwachten is, omdat er nog vele werken op waterstaatkundig gebied ver richt moeten worden. Maar wanneer men erin slaagt een begin te maken met de ha venplannen wordt de realisering misschien uiteindelijk mogelijk. Alle genodigden gingen hierna naar de ingang van de expositie waar mr. Klaa sesz door het in werking stellen van een misthoorn, waarna een scheepsmotor ging draaien, de tentoonstelling officieel open de. Vervolgens werd een rondgang gemaakt door de drie hallen. Op ongedwongen wij ze informeerde mr. Klaasesz bij verschil lende stands naar nadere bijzonderheden over het geëxposeerde. Daaruit bleek dat hij veel belangstelling heeft voor de visse rij. In de stand van radio-Becker voerde mr. Klaasesz via Scheveningen-radio een gesprek met de Katwijk 161. Hij onder hield zich op prettige wijze met schipper Henk Schaap, die vertelde dat dit schip van de rederij H. Schaap en H. Krijgs man ter hoogte van Egmond voer op weg naar IJmuiden. De eerste burger van de "provincie vroeg belangstellend hoe de reis was verlopen. „Uitstekend, mijnheer de commissaris", antwoordde schipper Schaap, die tevens vertelde dat hij binnen een uurtje hoopte af te meren in IJmuiden. „Nu tot ziens dan", zei de commissaris „misschien zien wij elkaar vanavond nog wel in het visres taurant". De voorzitter van het Comité Visserij- week Katwijk, mr. J. van der Plas, be toogde hierna dat het doel van het comi té van deze visserijweek is de Katwijk- se visserij in de nationale belangstelling te plaatsen en actie te voeren voor een haven. Deze actie, zei hij, gaat onder het motto „Katwijk vraagt een haven" en deze slagzin zal pok gevormd worden Telstar 1. Als oud-Stormvogelsspeler protesteer ik tegen de voorgenomen naam van de te vormen combinatie Stormvogels- VSV. „Telstar" is de naam van een pro- dukt van een Amerikaanse telefoonmaat schappij, hoort thuis in de reclame, heeft met de voetbalsport niets te maken en getuigt dan ook van bijzonder weinig fan- J. VAN DER KUIL, IJmuiden Telstar 2. De nieuwe combinatie moet ..IJmond" heten. Wat dacht u van „Zee duivels". Er moet toch enige binding ziin tussen de naam van een voetbalclub en de plaats of streek waar ze gevestigd is. Iedereen weet, dat Feijenoord bij Rotter dam hoort en Ajax bij Amsterdam, maar Telstar, wie heeft er ooit van Telstar ge hoord? SERVAAS, IJmuiden De Moov en Zoon lijn uw beste garanties voor een ongestoord genot. Zonder risicio't. Vraag maar eens aan uw kennissen. D» Moov en Zoon door twintig schepen, die deel uit zullen maken van de Katwijkse vloot, tijdens de vlootschouw op vrijdagmiddag en -avond. Mr. van der Plas besloot: „Een haven is noodzakelijk voor het behoud van onze nationale economie, zoals in rap porten is aangetoond. Daarom zal de re gering niet anders kunnen doen, dan uit eindelijk aan onze wensen tegemoet te komen. Van het opgeven van onze strijd voor een haven is beslist geen sprake en de organisatie van de Visserijweek 1963 moet mede gezien worden in dit licht: actie voor de Katwijkse haven". Direct na de officiële opening stroom den de bezoekers de tentoonstellingenshal- len binnen. Het was een drukte van be lang, zodat deze eerste dag zeker een succes mag worden genoemd voor de or ganisatoren. Een'volkswagen uit Santpoort, die al daar het viaduct af reed en de Parallel weg op wilde moest, volgens de verkla ring van de bestuurder, plotseling remmen voor drie naast elkaar rijdende fietsers. De auto slipte en kwam van het vijf meter hoge talud in een droge sloot terecht. Nie mand werd bij dit ongeluk gewond maar de auto werd zwaar beschadigd. Geslaagd. De heer T. J. Bergsma in IJmuiden is te 's-Gravenhage geslaagd voor de akte L.O.-tekenen. Dorst. In de nacht van zaterdag op zondag is een etalageruit van een slijterij aan de Grote Hout of Koningsstraat in Beverwijk ingegooid. Er worden enkele flessen met drank vermist. De politie stelt een onderzoek in. Helmbrand. Driehonderd vierkante meter helm is zondagmiddag verbrand ter hoogte van Overdorp in IJmuiden. De Vel- sense brandweer was er snel bij, waardoor grotere schade kon worden voorkomen. Op 3 augustus 1963 hopen onze ouders A. v. BURGEL-SLUIS en B. v. BURGEL hun 25-jarig huwelijksfeest te vieren. Gelegenheid tot feliciteren 3 augustus van 10 tot 12 uur, Duinvlietstraat 88, Velsen- Noord. Hun dankbare kinderen: B. v. Burgel Jr. C. v. Burgel. ZOMER-SPOF.DCURSUS duur ca. 2 maanden. Aanvang deze week. Ptosp. op aanvr Telef. 14517 Haarlem - Oude Gracht Tl Heden overleed zacht en kalm, na een kortstondige ziekte, onze beste broer, zwager en oom in de ouderdom van 79 jaar. Uit aller naam: A. SCHOTVANGER IJmuiden, 21 juli 1963. Rijnstraat 4. De overledene is opgebaard in de aula van het bejaarden-centrum het W. F. Visserhuis aan de Rijn straat 4. De crematie zal plaats hebben op woensdag 24 juli te Velsen, na aankomst van de trein 10.59, halte Driehuis- Westerveld, voorafgegaan door een korte rouwdienst in het W. F. Visserhuis te 10.15 uur. Geen bloemen - geen toespraken Op D.V. woensdag 24 juli a.s. zal in het Cultureel Cen trum voorgaan, in een Tijdrede Voorzitter der Staatk. Ger. Partij en lid van de Tweede Kamer. Aanvang 7.30 uur. Het hoofd van het gemeentebestuur van Velsen brengt ter openbare kennis, dat het bij besluit van de Gemeenteraad van 25 april 1962, no. 3 vastgestelde uitbreidingsplan-in- onderdelen Velsen-oost door Gedeputeerde Staten van Noord-Holland is goedgekeurd bij hun besluit van 9 juli 1963, afd. 1, nr. Ill, zulks behoudens enkele bepalingen van de bij genoemd plan behorende bebouwingsvoorschriften. Het uitbreidingsplan ligt ter gemeentesecretarie (4e afdeling) voor een ieder ter inzage. Velsen, 22 juli 1963. Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, H. DE BOER,'l.b Door de Staat erkend - Opgericht 1920 Vooropleiding: min. M.U.L.O. Inlchtingen en prospectus bij de hr. J. Degeling, Afd. voor Physische Therapie van het ziekenhuis St. Joannes de Deo te Haarlem, Tel. 59001, toestel 62. 1-jarige opleiding voor Sportmassage. Hiermede willen wij nogmaals uw speciale aan dacht vragen voor een tijdig inzenden van adver tentie Wij verzoeken u met het volgende rekening te wilier houden Alle teksten voor advertenties dienen de dag voor plaatsing uiterlijk om 11.30 uur des morgens in ons bezit zijn. Dit geldt ook voor Luidsprekers, echtêr niet voor Familieberichten. Indien de advertenties vóór deze tijd worden in gezonden, kunnen wij plaatsing op de aangegeven dag zonder enig voorbehoud garanderen. Later binnengekomen advertenties zullen nog zoveel mogelijk worden geplaatst, doch wij moe ten ons voorbehouden de plaatsing tot de volgende dag uit te stellen. Indien dit door u niet gewenst wordt, wilt u dan zo vriendelijk zijn een andere plaatsingsdatum te vermelden Indien deze ontbreekt nemen wij aan, dat u met uitstel tot de volgende dag akkoord gaat. Wij danken u bij voorbaat voor uw medewerking. Instituut „Boot", Santpoor terstraat 42 (hoek Klever park) te Haarlem, Tel. 64979. Dagelijks van 9-22 uur inschr. voor de nwe. lessen Midden- standsdipl., Boekh. M.B.A., Typen, Steno, Handelscorr. en conv.lessen, Talen, Alg. ontwikk. Eenv. Nederl. en Privé-secretaresse. Gevraagd werkster bij de I.N.A., Trawlerkade 90, IJ muiden, voor een paar och tenden per week. Tel. 6149. Confectie-atelier vraagt voor direct leerling-perser, lft. 16 jaar, leerling modinettes, geroutineerde modinettes, handwerksters. Soli. Fa. Wi- nands, Alex. Bellstraat 45, Tel. 6035. Ook 's zaterdags. Gevr. voor Ruteck's Café- taria, Kruisweg 22-24, Haar lem: werkster. Prettige werk kring. Goede verdiensten. Gunstige arbeidstijden. Voor inl. kan men zich dagelijks wenden tot de gerant op bovenstaand adres. Te koop gevraagd: woonhuis. Leeg te aanv. Evt. met wo- ningruil. Brieven onder No. L 3613. Strandhuisje te huur voor 2 weken, voor klein gezin, vanaf 5 aug. Te bevr. Kom passtraat 61. Woningruii. Agb. 4-kamer- flat, mooi uitzicht, Gijzenvelt- plantsoen, voor vrij huis, omg. Trompstraat. Brieven onder L 3617. Aangeb. woning in Amster dam-West, 2 grote kamers keuken. Gevr. dito woning in IJmuiden. Brieven L 3622. Luxe verhuur. Allrisks verz. K. A. van Doesburg, Plane- tenweg 20. Tel. 7320. Slijterij „Flora", Zeeweg 115, Telefoon 5307. 1 liter goede Spaanse wijn 2.75. Luxe verhuur zonder chauf feur. Volkswagenbusjes, V.W. de Luxe, Opel Kadet. Arie Beekhuis, Torricellistraat 32, IJmuiden. Tel. 7179 en 4679. door haaruitval, ten gevolge van roos, ver waarlozing enz. enz. Wacht niet, het kan te laat zijn, maar pas tijdig de krachtig werkende haarvoedingspreparaten Mevr. Schuitema, Kootwijkerdijk 11, KOOTWIJKER BROEK en de heer v. Ommen, Brink e 26, WEZEP. die beiden leden aan ernstige haaruitval; thans als prachtig succes: Weer een gezonde haardos. Horpanta haargroei- preparaten (2.35, 4.60, 7.50 etc.) Horpanta Shampoo, haarversterkend (1.10, 1.95, 2.15) Horpanta Haarcrème, bevordert de gezondheid van het haar (1.30, 1.65, 2.25) Horpanta Massage-olie (1.25, 4.60) Horpanta Edelbrillan- tine (1.65) Verkrijgbaar in IJMUIDEN bij Drog. Keersemaker, Kennemerlaan 83; D.- en H.kaps, B. M. Nooy, Wijk aan Zeeërweg 53; Drog. J. C. Hagen, Tromp straat 23; Drog. J. v. Leeuwen, Lange Nieuwstraat 795. van alle toonkamcrmodellen zowel Westerhoutpark 8 (bij Wagenweg) telefoon 18340 Etalage- en winkelmaterialen glasplaten, spiegels, ook ver zilveren. J. Mertens, Snel- liusstraat 14. Tel. 6140 Zoute pinda's met roomboter bereid. Tijdelijk 250 gr. van 75 voor 70 cent. Hazenberg. Uw rijbewijs! V. politie-instr. m.v.e. geeft autorijles en theorie in Opel en Daf. Voll. cursus 135.-. Rijschool „Re- kord", L. Nieuwstraat 454. Tel. 7470. Dameskapsalon Maison „An- ny" voor elke gewenste per manent. Permanent met de modernste coupe knippen, natuurkrullen en watergolf v.a. 9.50. Maison „Anny", A. J. Waal-v. Opbergen, L. Nieuwstr. 381-385, bij Markt plein. Tel. 5672. Dinsdags de gehele dag gesloten. Onzichtbaar stoppen, mot-, scheur- en brandgaten Kleer makerij Theo van Eek, Ken nemerlaan 176. Extra reclame! Gehaktdag. Dinsdag en woensdag 500 gr. 1.68. Metworst 250 gr. 76 et. Leverworst 250 gr. 48 cent. Slager Van Vliet, Kennemer laan 129. Tel. 5212. Camping Industry Haarlem. Voordelige aanb. kampeer- stoelen en -tafels, wind- schermpjes v.a. 22.50 Doel- straat 10, Haarlem. Tel 16767 Plastic golfplaten, le soort, ook in fraaie kleuren, vanaf 11.- per m2. Zaanlandsche Houthandel, Kalverstraat 1-3. Tel. 7543. Souvenir baddoeken, tafel lakens en sjaals. Zeeman, Bloemstraat 70-71, IJmuiden. Tel. 4235. Manchester broeken, jassen en vesten. Zeeman, Bloem straat 70-71, IJmuiden. Tel. 4235. Camping Industry Haarlem, brengt U rechtstreeks, dus zonder tussenhandel, kam- peertenten, vervaardigd van het alom bekende doek 1010. 4-pers. geh. compl. 158.50 netto. Vr. vrijbl. inl. Doel- straat 10, Haarlem. Tel. 16767 Baddoeken, nu extra voor delig in de opruiming. Reeds vanaf f 1.48 bij C. Lodder, Driehuis. Heren overhemden in de opruiming, nu voor 9.90 bij C. Lodder, Driehuis. Rechtstreeks van fabrikanten waterdichte kampeertenten. Combinatietenten met luifel, dagverblijf, geh. compl. met kookhoek 336 50 netto. Vr. vrijbl. inl. Doelstraat 10, Haarlem. Tel. 16767. Gaat U trouwen of heeft U een nieuwe woning. Krediet voor iedereen tot f 5000.- voor aanschaf meubilair, woningtextiel. Vraagt gratis folder, dan krijgt U algehele inl. Postbus 1371, Rotterdam Goedkoper T.V. met garan tie. Kinkerstraat 1, Amster dam Iedere avond demon stratie. Te koop gevraagd: antieke klokken, tafels, stoelen, kas ten, schilderijen, porselein, kristal etc. Na 5 uur. Maas straat 7. Tel. 7425. Aangeb. pracht nieuw 160 x 90 compleet tafelbiljart, we gens omstandigheden, van 285.- voor f 150.-. Brieven L 4268. Te koop z.g.a.n. kinderwagen (Eng.). Lange Nieuwstraat 73. Te koop half-Eng. kinder wagen, kinderstoel en kin- derledikantje, samen 40.-. Planetenweg 304. Te koop 2 handnaaimachines en trapnaaimachine in salon- kast. Geheel gerev. John. C. de Lijzen, Berkenstraat 9, IJ- muiden-Oost. Morris Oxford te koop. En- gelmundusstraat 27. Tt koop bromfietsmotor, bandaandrijving van achter wiel. Na 5 uur. C. G. Tee ling, Planciusstraat 58, IJ muiden. la uw advertent!* omkleed met het vertrouwen, dat dit dagblad heeft Ditmaal een bijzondere schorten-aanbiedlng: naar Amerikaans voorbeeld: de eobblerschort, het iji lange swaggermodel... leuk, vlot, handig! Charmante jasschorten, practisch doorknoop- model met lastex taille! Imprimé katoen in vele gezellige dessins! Normale prijs 9.75, nü: „Voordat ik u vraag of ik voor vanavond gasten mag uit' nodigenwil ik het eerst aan de ijskast vragen". 1

IJmuider Courant | 1963 | | pagina 6